PDA

צפייה בגרסה מלאה : השפעה של גודל מצבר ?

אסי
28-01-06, 16:21
מה המשמעות של חוזק המצבר ?
מה היתרון של מצבר חזק יותר ?
למה לא לקחת מצבר חלש מהמומלץ (כמו שהרכיבו אצלי על הדיסקברי) אם הכל "מתנהג כרגיל" ?

tomig
28-01-06, 17:42
מה המשמעות של חוזק המצבר ?
מה היתרון של מצבר חזק יותר ?
למה לא לקחת מצבר חלש מהמומלץ (כמו שהרכיבו אצלי על הדיסקברי) אם הכל "מתנהג כרגיל" ?
לכל רכב יש את גודל המצבר שלו מכמה סיבות גודל המנוע כמות צריכה לעבודה וכמות צריכה לצרכנים נילווים .
עכשיו זה אומר שעם נגיד יש לך בדיסקברי בצבר 100 אמפר שעה ואתה שם נגיד 65 האוטו יניע ויסע ללא שינוי אבל כאשר תפעיל אורות מזגן ועוד דברי חשמל באוטו אתה תיצרוך יותר ממה שהמצבר אמור לתת .
זה יכול לבוא לידי ביטוי שאחרי נסיעה ארוכה בעיר עם מזגן ואורות המצבר עלול להיתרוקן קצת דבר שיכול להשפיע על הנעת האוטו ביום קר לאחר הנסיעה ולגרום נזק למכשירים אלקטורנים באוטו כגון מחשב חישנים מערכות מיוחדות וכדומה.
עכשיו כדי לדעת שעים שמו לך מצבר קטן ב30% בערך באוטו לא תרגיש שום שינוי גם עוד הרבה זמן מרגישים שינויים ששמים מצבר יותר קטן בלפחות 50% אבל תמיד טוב להישאר עם מצבר לפי הוראות היצרן.
עם שמים לך מצבר גדול יותר לא תרגיש שינוי אבל עם המצבר יהייה ממש יותר גדול ותנהג רק בדרך עירונית עם כל הצרכנים פועלים האלטרנטור לא יספיק להטעין את המצבר .
בו אני יתן לך דוגמה אישית להוספת מצבר באוטו שלי יש לי מערכת שמע גדולה עם המון צרכנים מגברים טלויזיה וכו..והמצבר שלי היה ניגמר עם הייתי נוסע רק בדרכים עירוניות עם הכל פועל כי הוא לא עמד בעומס הצריכה אז הוספתי מצבר והגדלתי את האלטרנטור וזה פתר את כל הבעיות.
אבל אני לא חושב שמישהו פה צריך כזה דבר....

זאביק
28-01-06, 18:41
עכשיו כדי לדעת שעים שמו לך מצבר קטן ב30% בערך באוטו לא תרגיש שום שינוי גם עוד הרבה זמן מרגישים שינויים ששמים מצבר יותר קטן בלפחות 50% אבל תמיד טוב להישאר עם מצבר לפי הוראות היצרן.

למה ? מאיפה המספר הזה, 30% ?
הכל תלוי (כמו שאמרת נכון קודם) בכמות הצרכנים.
אם יש לך הרבה צרכנים, אז גם מצבר של 30% עלול להתרוקן.

אני לא רואה שום סיבה לשים מצבר יותר קטן (אמפר/שעה AH, לא קשור לגודל פיזי).
אין גם שום בעייה לשים מצבר יותר גדול, בלי לשנות את האלטרנטור, לטובת צרכני זרם גדולים, שמופעלים זמנית (כמו כננת, לדוגמא).

tomig
28-01-06, 19:11
למה ? מאיפה המספר הזה, 30% ?
הכל תלוי (כמו שאמרת נכון קודם) בכמות הצרכנים.
אם יש לך הרבה צרכנים, אז גם מצבר של 30% עלול להתרוקן.

אני לא רואה שום סיבה לשים מצבר יותר קטן (אמפר/שעה AH, לא קשור לגודל פיזי).
אין גם שום בעייה לשים מצבר יותר גדול, בלי לשנות את האלטרנטור, לטובת צרכני זרם גדולים, שמופעלים זמנית (כמו כננת, לדוגמא).
המספר הזה 30 % הוא להמחשה בילבד יש אנשים ששמים מצבר יותר קטן כי לפעמים המחיר זול בכמה מאות שקלים! פשוט הסברתי מה יכול לקרות זה מה שהוא שאל...
רשמת שאין שום בעיה לשים מצבר יותר גדול בלי לשנות את האלטרנטור אתה צודק עם תשים מצבר קצת יותר גדול אבל עם תיתפרע ותשים דוגמא במקום 65 אמפר 120 אמפר אתה תהייה בבעיה...

kd2
28-01-06, 20:54
לא מומלץ.
כשיהיה מקרה בו הוא יהיה טיפ טיפה חלש הסטרטר בקושי יסתובב מכיר את זה מכמה רכבים.

-->