PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפ ראשון משפחתי

or_y
05-04-19, 22:10
שלום.
מתלבט על רכישת ג'יפ ראשון.
אשמח להציג פה את השיקולים שלי ולקבל עצות/שיקולים מנסיונכם:

תקציב: 90K.

יעוד: רכב משפחתי- שיכול לשמש לנסיעות של 2 הורים ו3 ילדים כרכב בודד במשפחה- כלומר גם לנסיעות היום-יומיות המנהלתיות וגם לטיולים ונסיעות בשטח. אנחנו מטיילים הרבה יחסית- סביב 2 סופי שבוע בחודש- כל פעם ליומיים-שלושה בשטח והבנו שמה שמגביל אותנו הוא בעיקר היכולת להכנס רכוב לשטח ולחצות מכשולים שרכב פרטי לא יכול לעבור. לכן- אין לי שום רצון שהרכב יהיה מפלצת שתעלה כל מעלה אלא עד שבילים ומעלות בינוניים. מדגיש: העבירות היא לא הדגש המרכזי כאן, אלא היכולת להכנס למעמקי השטח (ולצאת..).
מבחינת הנסועה השנתית- אני מעריך שהרכב יסע סביב 1500 ק"מ בחודש.

אנחנו מכוונים לרכב שיצליח להכיל משפחה של 5 נפשות על כל ציודן לטיולים של 3-4 לילות בשטח.

אנחנו גרים במרכז הארץ כך שצריך שיהיה אפשר לנסוע ברכב בצורה בטיחותית עם המשפחה עד לערבה/נגב/מדבר יהודה מבלי לשבור את גבם של הילדים הקטנים.

בהתחלה התכוונתי להשקיע סכום הרבה יותר נמוך ממה שרשמתי למעלה ולאחר סקירה של מה שלשוק יש להציע, בהתחלה די התכווננתי על איסוזו טרופר ארוך. אני חושב שהגודל שלו מכוון למה שאני רוצה והעלויות שלהם משנתונים של סביב 2003-2004 התאימו לתקציב שלי. אבל אז נרתעתי מקניית רכב בן 15 שנה עם 300K קילומטר בממוצע.

אז העלתי את התקציב, וחזרתי לחפש. (למרות שאני מודה שהטרופר ממש משך את העין...).
ובינתיים חשבתי על כמה אופציות:
1. סובארו XV.
2. סובארו פורסטר.
3. מיצובישי אאוטלנדר.

השאלות שלי:

1. כל אחת מהאופציות שהעלתי להבנתי אולי יענו על הדרישות המנהלתיות שלי אבל אשמח לשמוע ממכם על היכולות שלהם בשטח- האם מתאים לי?
2. האם יש לכם רעיונות לדגמים אחרים?

אשמח מאוד לשמוע דעות ועצות.
תודה רבה.

נדב42
05-04-19, 22:33
אם הטרופר מדבר אליך, לך עליו. הוא בליגה אחרת מבחינת יכולות שטח ונפח פנימי, וגם אם תוציא עליו יותר ביישור קו ותחזוקה, זה מתקזז עם ירידת הערך של הכלים החדשים יותר ועלויות הביטוח שלהם ...

רכב שטח הוא לא כלכלי בהגדרתו. הוא רכב לכיף. אז שיהיה לך כיף איתו [emoji5]

asafk
05-04-19, 23:23
אתה צודק לטעמי בהבנה שרכב מיושן לא יכול להיות רכב משפחתי ראשי או יחיד.
פורסטר יהיה בחירה מצויינת למה שהגדרת. עם הגבהה של 30 מ''מ וצמיגים טובים הוא יהיה גם יותר ממתאים.
אבל באותו סכום יש גם רכבי פנאי שטח בגודל מלא כמו פג'רו משנתונים סביב 2010. ההבדל בגודל וגם ביכולות השטח לעומת פורסטר - משמעותי ומורגש.
אני לא הצלחתי להבין מה אופי הטיולים וזה יכול לשנות הרבה.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

erezgur
05-04-19, 23:24
דאסטר 4X4 יהיה חסכוני יותר מהדגמים שציינת ויקח אותך טוב יותר בשטח.
לא ענית על כל השאלות שבשרשור הדביק אז אני מניח שאין לך בעיה עם גיר רגיל.

טרופר מרווח מאד, עם יכולות שטח "אמיתיות (הילוך כח, הילוך מתלה חוסן מכלולים וכו'), אם תחפש בסבלנות - יש בהחלט מציאות שגם ישאירו לך הרבה כסף בצד... תוכל גם להפריד רשויות ולרכוש טרופר לסופי שבוע ורכב משפחתי קטןלנסיעות היומיומיות וכך אולי יהיה קל יותר בשתי המשימות (וגם כאשר אתה נאלץ לאשפז את רכב השטח לתיקון או תחזוקה באמצע השבוע).

גיא
05-04-19, 23:33
דאסטר 4X4 יהיה חסכוני יותר מהדגמים שציינת ויקח אותך טוב יותר בשטח.
לא ענית על כל השאלות שבשרשור הדביק אז אני מניח שאין לך בעיה עם גיר רגיל.

טרופר מרווח מאד, עם יכולות שטח "אמיתיות (הילוך כח, הילוך מתלה חוסן מכלולים וכו'), אם תחפש בסבלנות - יש בהחלט מציאות שגם ישאירו לך הרבה כסף בצד... תוכל גם להפריד רשויות ולרכוש טרופר לסופי שבוע ורכב משפחתי קטןלנסיעות היומיומיות וכך אולי יהיה קל יותר בשתי המשימות (וגם כאשר אתה נאלץ לאשפז את רכב השטח לתיקון או תחזוקה באמצע השבוע).

כל הרכבים שהוא מנה הם אוטומטיים. למה החלטת שמתאים לו ידני ?

חוצמיזה 4 ימים בשטח לחמישה אנשים בדאסטר .... טיפה צפוף ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

ishc
06-04-19, 07:37
1. 5 נפשות וטיולים שכוללים לילה או שניים.
2. קילומטר שנתי של 30 אלף.

לדעתי אתה צריך אחת משתי האופציות הבאות:
1. רכב שטח משפחתי גדול וחדש ככל האפשר ואם הרכב הפרטי מגביל אותך אז תגלה מהר מאוד שגם רכב רך כמו אוטלנדר מוגבל מאוד. הייתי מחפש למשל סאניאנג רק טון סביב 2014 שכנראה יכנס בתקציב ועם צמיגי 50/50 ומיגון יגיע להרבה מקומות (אח"כ תמיד אפשר להגביה ולשפר),
2. להפריד רשויות. לפצל את התקציב ולרכוש רכב שטח ישן יחסית (כמו הטרופר למשל) ורכב פרטי ליומיום. ב-90K הייתי מקציב 30 לרכב שטח ושוקל אפילו טנדר ו-40 לרכב פרטי בן 3-4 שנים.

בהצלחה

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

omri_t
06-04-19, 08:31
החלופות שהזכרת זה לא באמת גיפים. גם לא ממש רכבי שטח.
זה רכב שיכול לנסוע בשבילים.
פורסטר אומרים שיכול יותר.
אישית לא אוהב.

90k
זה סכום יפה.
מאפשר גם הפרדת רשויות לשני רכבים עם היתרונות והחסרונות שבחלוקה.

טרופר מיושן לדעתי הוא לא רכב שיתאים למרבית האנשים כרכב משפחתי יחיד בבית.
הוא באמת רכב שטח. ובאמת כרכרה גדולה ומרווחת שאפשר אפילו להתפנק בה.
הוא גם לא יקר במיוחד.
כך שישאר לך עודף גדול לפרייווט נוסף בבית.

assafy
06-04-19, 12:15
במידה ואתה מעדיף רכב אחד ולא "הפרדת רשויות" אז פאג'רו, ניסאן פאת'פיינדר או רקסטון.
אאוטלאנדר גם עם הנעה כפולה לא באמת רכב לנסיעה בשטח אלא רק בשבילי קק"ל.
אקס ווי רכב קטן מידי ל5 אנשים עם ציוד לכמה ימים.
פורסטר יכול להתאים לטיולים בינוניים אבל הוא יותר קטן מהרכבים שציינתי ונראה לי שלפי מה שכתבת עם האוכל יבוא התאבון.

nirs
06-04-19, 16:06
כמו שהמליץ אסף, גם אני הייתי בודק את הפורסטר כאופציה.
הפדרת רשויות גם כן צריכה להישקל אך יש לקחת בחשבון את הוצאות הגדולות יותר על ביטוחים, טיפולים וכו׳.

or_y
06-04-19, 21:46
תודה רבה על התגובות. באמת מלמד.

חשבתי המון על "הפרדת רשויות"- טרופר לשטח ומשפחתי קטן למנהלתיות.
די פסלתי את העניין מאחר ואופי הטיולים שלנו משלב גם נסיעות ארוכות עד ליעד, ומעוניינים לשלב נסיעות בשטח.

ביקשתם להרחיב על אופי הטיולים:
למשל לנסוע לערבה, להכנס לחניון פארן או לאגן של הצין, לחנות שם ליומיים ולטייל רגלית בסביבה. כלומר ממש לא מחפש טיולי עבירות אלא רק כניסה עמוקה יחסית לשטח.
טיול כזה פעם-פעמיים בחודש.

ההמלצות שהעלה כאן אסף מאוד משכו לי את העין:
פאת'פיינדר- מה דעתכם עליו? שמעתי שהתיקונים בו מאוד יקרים והחלקים לא הכי זמינים. זה נכון?
רקסטון- המלצות מיוחדות? מה לחפש? אני בכלל לא מכיר את החבר הזה...

אז אם בכל זאת אני מתעקש לא להפריד רשויות, תוכלו לחדד יותר את המלצותיכם?
תודה רבה.
אתם מאוד עוזרים.

erezgur
06-04-19, 21:53
אין בעיה עם כל החלטה שתקבל, אבל הנימוק שאתה נותן לפסילת הפרדת רשויות:

חשבתי המון על "הפרדת רשויות"- טרופר לשטח ומשפחתי קטן למנהלתיות.
די פסלתי את העניין מאחר ואופי הטיולים שלנו משלב גם נסיעות ארוכות עד ליעד, ומעוניינים לשלב נסיעות בשטח.

לא הגיוני בעליל.
כל מי שמחזיק שני רכבים, האחד ליום-יום והשני לטיולים, לא מסתפק בטיול בחצר האחורית של מקום מגוריו ומגיע עם רכב השטח עד לאזור הטיול, גם ברמת הגולן וגם בערבה...

nirs
06-04-19, 21:53
רקסטון מפתיע לטובה.
בהחלט יכול לבוא בחשבון.

ishc
06-04-19, 23:25
הנה סתם דוגמה:
yad2.co.il/s/c/5bm414

רקסטון שנת 2012 עם 112000 ק"מ.
זה באמת אוטו כמעט חדש ועוד ב-40% פחות ממה שתכננת להשקיע.
לרמת טיולים שאתה מתכנן, כרכב למשפחה מלאה וטיולים של יומיים ומעלה לא נראה שיש אופציה יותר משתלמת.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

assafy
07-04-19, 00:31
היו לי פורסטר ופאת'פיינדר ועכשיו לנד קרוזר, כולם גם כרכב יומיומי.
פורסטר היה היותר זול לתחזוקה. מצד שני המבנה שלו יותר רך וכשראיתי שאני לוקח אותו לקצה ושאני עלול לגרום לו נזקים גדולים וכמו שכן שהוא מגביל אותי עברתי הלאה.
לא הייתה לי בעיה של זמינות חלקים גם כשהייתי צריך להחליף דיפרנציאל קדמי (מפירוק). האמרה אומרת שהחלקים שלו יותר יקרים אבל יש תחליפיים והוא חולק הרבה חלקים עם הנבארה. היכן שהיה אפשר, הזמנתי חלקים מחו"ל.
לגבי הל"ק אני מתחיל לאסוף סטטיסטיקה. השבוע מתכוון להכניס פעם ראשונה למוסך והניחוש שלי שלא יהיה זול..

רפאל יפה
08-04-19, 00:47
מציע פאגרו ספורט ב17 אשח לטיולים מיגון מלא מוגבה ברשיון בולמים בילשטיין.
וליום יום טויוטה קורולה 2011 38אשח 116000קמ
0522404919

-->