PDA

צפייה בגרסה מלאה : דריישפט אחורי נתלש בנסיעה

איציק
28-01-06, 16:08
שלום לכולם
לפני כשבוע הבחנתי בחופש בצלב בדיישפט בחיבור לסרן האחורי, החלפתי לחדש וגירזתי את הצלב והדריישפט בפיטמות שלהם.
היום במהלך נסיעה בנחל דליות בצפון ביציאה מהנחל כשהתחלתי נסיעה בכביש, תוך כדי נסיעה עף לי הדריישפט האחורי בלי לגרום נזק כלל לשמחתי הרבה, שני הצלבים עדין מחוברים לדריישפט וביוקים הבחנתי בכפה אחת בכל יוק שעדין תפוסה, כמו כן הבחנתי שבשני היוקים המגרעה/בליטה שאמורה לתפוס את הכפה של הצלב שלא תצא דרך החור שלה ביוק שבורה, בשני היוקים.
נסעתי ללא הדריישפט האחורי כשאני משולב 4X4 גבוהה עד לביתי, מרחק של כ- 30 ק"מ.
1. האם גרמתי נזק כל שהוא לטרנספר או לחלק אחר? הנסיעה היתה ב - 80 קמ"ש מקס' ולא מעבר וגם לא הרגשתי או שמעתי קולות מוזרים המעידים על נזק.
2. האם אני מרכיב את הדריישפט עם צלבים חדשים מבלי לסדר את היוקים או שעלי לרתך נקודה שתחליף את המגרעות החסרות בכל יוק?
תודה

oryand
28-01-06, 17:25
אהלן
לא עשית שום נזק, זה הפתרון המתבקש ולמזלך אתה לא גר רחוק מהמקום שזה קרה.
לגבי היוק אתה יכול לרתך אותו. אצלי קרה אותו הדבר ריתכתי את היוק ועדיין נשאר בו חופש אורכי שגדל עם הזמן.
לבסוף החלטתי לקנות יוק מפירוק ולהחליף ולדעתי זה פתרון עדיף. בכל מיקרה אח"כ אפשר להחזיק את היוק המרותך כספייר.
אורין

AvigdorAharon
28-01-06, 17:45
1. האם גרמתי נזק כל שהוא לטרנספר או לחלק אחר? הנסיעה היתה ב - 80 קמ"ש מקס' ולא מעבר וגם לא הרגשתי או שמעתי קולות מוזרים המעידים על נזק.
2. האם אני מרכיב את הדריישפט עם צלבים חדשים מבלי לסדר את היוקים או שעלי לרתך נקודה שתחליף את המגרעות החסרות בכל יוק?
תודה
1. לא גרמת שום נזק (מנסיון...)
2. אולי תצרף תמונה, לא הצלחתי להבין מה נשבר.

אביגדור

UNIX
28-01-06, 18:28
לפי מה שהבנתי יש שחיקה של הפס שקיים על היוק כדי לתפוס את הכוסות של הצלב .

איציק
28-01-06, 20:23
תודה על התגובות ובדיוק כמו שיוניקס רושם, אלה הבליטות שמונעות מהכפה של הצלב לצאת החוצה הן נשברו בשני היוקים,
נרתך נקודות בכל יוק ונקווה לטוב, הפחד הוא שלא נגרם כבר "חופש" כזה שבכל כמה עשרות ק"מ יתלש לי שוב פעם הדריישפט?! יש דרך לבדוק את זה? במידה ואכן יש חופש כזה, אני אמור לראות אותו בתזוזה מוגזמת של הדריישפט ביוק כשהו כבר מחובר עם הצלב?
ומה מן הסתם גרם לתלישה מוזרה שכזאת? יש רעיונות? כמובן כדי שנקדים תרופה למכה בתקווה שלא תגיע

oryand
28-01-06, 20:45
כמו שכתבתי אפשר לרתך וזה יחזיק זה מה שאני עשיתי. אבל בכל זאת אני ממליץ להשקיע
כמה שקלים ולהחליף את יוקים לחדשים או מפירוק ולבטל כל חופש.
לגבי נזק לא אמור וגם כנראה שלא כל כך אפשרי שיווצר. ברגע ששני הצדדים התפרקו זה כבר כניראה הנזק המקסימלי.
כמו שאמרתי אם תרתך כנראה שזה יחזיק אבל לדעתי לא שווה לחכות שזה יקרה עוד פעם.
אורין

ניר ל
28-01-06, 20:56
הדריבשאפט נפל לך כי הברגים שמהדקים את האומגות השתחררו, זו אחת מהמחלות הכי נפוצות שיש.
הפתרון הסופי לבעיה הוא החלפת היוקים לדגם הישן יותר שבו יש יו-בולטים במקום רצועות מתכת, אם אתה כבר מחליף יוקים תחליף כמובן לדגם הישן. המחיר אגב הוא זהה - 200-300 ש"ח ליחידה.

lizard
28-01-06, 21:03
ביררתי ביאנוביץ', אין להם יותר כאלה.
לגרינגראס יש חדשים ומשומשים, לפחות זה מה שנאמר לי היום בתחרות על ידם.

אם אני אמצא אני אומר לכם.

YoavR
28-01-06, 21:05
עוד נקודה למחשבה במידה ואתה מחליט לרתך...

כשאתה מרתך את היוק תדאג ש"הקרוקודיל" של ה (-) יהיה כמה שיותר קרוב לנקודת הריתוך. עדיף על היוק עצמו. אם תחבר את ה (-) לדיפרנציאל או לסרן הזרם יעבור דרך המיסבים ועלול להזיק להם.

נתקלתי בעבר במסבי דיפרנציאל פגומים עם "פיקים", תוצאה של ריתוך על הסרן.

ערן המסוקס
28-01-06, 21:52
עוד נקודה למחשבה במידה ואתה מחליט לרתך...

כשאתה מרתך את היוק תדאג ש"הקרוקודיל" של ה (-) יהיה כמה שיותר קרוב לנקודת הריתוך. עדיף על היוק עצמו. אם תחבר את ה (-) לדיפרנציאל או לסרן הזרם יעבור דרך המיסבים ועלול להזיק להם.

נתקלתי בעבר במסבי דיפרנציאל פגומים עם "פיקים", תוצאה של ריתוך על הסרן.

חס וחלילה! יש לפרק את היוק מהמכלול ולרתך אותו על שולחן.

נמרוד
29-01-06, 09:39
הדריבשאפט נפל לך כי הברגים שמהדקים את האומגות השתחררו, זו אחת מהמחלות הכי נפוצות שיש.
הפתרון הסופי לבעיה הוא החלפת היוקים לדגם הישן יותר שבו יש יו-בולטים במקום רצועות מתכת, אם אתה כבר מחליף יוקים תחליף כמובן לדגם הישן. המחיר אגב הוא זהה - 200-300 ש"ח ליחידה.

מסכים עם ניר, שיטת הרצועות עם הברגים הקטנטנים מגוחכת, יש לך הזדמנות - תחליף ליוקים בסגנון הישן עם יובולטים ותשכח מצרות באזור הזה.

איציק
29-01-06, 20:31
תודה על העצות
אני מחרתיים ינסה את הריתוך ונראה, בתקווה שלא נפרד מהדריישפט במהירות גבוהה יותר או לחילופין באיזה מעלה או עיסת בוץ אחרת.
תודה בכל מקרה

-->