PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע 4M40, פלאג ניקוז נוזל קירור מהבלוק מנוע.

Tagor
06-04-19, 20:28
מחליף כעת רדיאטור בפאג'רו 2.8 מודל 98,
בדרך כלל, בהחלפת רדיאטור, אני נוהג לרוקן את כל הנוזל קירור. גם מהבלוק.
הפעם זה חשוב לרוקן גם מהבלוק, כי אני עובר מפרסטון ל- ZEREX (http://www.amazon.com/Zerex-Original-Antifreeze-Coolant-Concentrated/dp/B0791LWC9R/ref=sr_1_36?keywords=zerex&qid=1554571243&s=gateway&sr=8-36).

זיהיתי בספר של המנוע את מיקום הפלאג ופתחתי אותו.
לא יצא משם כלום. מאחורי הבורג יש חומר שחור קשה שאני מצליח לפורר אותו בעזרת דקר.
חדרתי כבר 8 מ"מ ועוד לא הצלחתי להוציא משם אפילו לא טיפה.

את הבורג זיהיתי בעמוד 11A-15-1 , רכיב מספר 12.

האם זהו הבורג? האם מישהו נתקל במקרה כזה?

opl
07-04-19, 08:27
תראה אם זה מקדם אותך

http://www.pocuk.com/forums/viewtopic.php?t=143335&start=0&sid=71d7493332e9380f7a95683580a3b7a3

Tagor
07-04-19, 09:05
תראה אם זה מקדם אותך

http://www.pocuk.com/forums/viewtopic.php?t=143335&start=0&sid=71d7493332e9380f7a95683580a3b7a3

תודה opl, הבאת אותי בדיוק למקום הנכון.
זה הבורג וצריך להתחיל לחפור.

ד ו ר ו ן
07-04-19, 10:05
זיהיתי בספר של המנוע את מיקום הפלאג ופתחתי אותו.
לא יצא משם כלום. מאחורי הבורג יש חומר שחור קשה שאני מצליח לפורר אותו בעזרת דקר.
חדרתי כבר 8 מ"מ ועוד לא הצלחתי להוציא משם אפילו לא טיפה.
מעניין.
נשמע כמו משקע שהצטבר שנים.
אתה יודע להגיד מה עבר המנוע בהיסטריית סוגי נוזל הקירור לפניך?

Tagor
07-04-19, 10:13
מעניין.
נשמע כמו משקע שהצטבר שנים.
אתה יודע להגיד מה עבר המנוע בהיסטריית סוגי נוזל הקירור לפניך?
אחרי החלפת מנוע מיבוא, נסע שנה בערך עם מי ברז ששמו מחליפי המנוע :mad:

opl
07-04-19, 10:27
אני דיי בטוח שלכולם הצטבר שם גועל... זה חור ניקוז שכמעט ואף אחד לא פותח. כולם מנקזים מצינור תחתון.

ד ו ר ו ן
07-04-19, 10:53
אחרי החלפת מנוע מיבוא, נסע שנה בערך עם מי ברז ששמו מחליפי המנוע :mad:
ולך תדע מה היה במדינת המקור..

ד ו ר ו ן
07-04-19, 10:57
אני דיי בטוח שלכולם הצטבר שם גועל... זה חור ניקוז שכמעט ואף אחד לא פותח. כולם מנקזים מצינור תחתון.
נחכה לראות מה יוצא כשייפרץ מחסום הגיפה..

מניח שיש פחות ג׳יפה עם יש הקפדה על נוזל איכותי כל חיי הרכב.

tallevi
07-04-19, 12:06
סיכון מיותר להתעסק עם הבורג הזה בנסיבות הקיימות...אבל כבר התעסקת...
גם אני חשבתי לפעול לפי הספר, אולם שראיתי מה מצבו ומה הנזק שעלול להיגרם במלחמה נגדו, החלטתי לוותר עליו וללכת על ניקוז מהצינור התחתון של הרדיאטור.זה קצת ללכת ראש בקיר...

Tagor
07-04-19, 18:23
סוף מעשה,
בעזרת מברג שטוח צר וארוך, חפרתי וחפרתי ובאמצע כמעט התייאשתי.
החור ממש ארוך והמשקע ממש קשה.
בסוף נפרץ הסכר ויצאו עוד 1.5~2 ליטר נוזל.

לסיכום,
ממליץ לפתוח את בורג ניקוז נוזל קירור מהבלוק, בכל החלפת נוזל.
נכון, ברכב הזה, הבורג פלדה והחלק אליו נכנס עשוי אלומיניום ולכן, יש להזהר לא לטחון את ההברגה.
אם לא הייתי פותח והייתי מרוקן רק מהרדיאטור והצינור התחתון, הייתי נשאר עם כמעט 2 ליטר פרסטון מהול
בנוזל החדש שאני שם.
בעזרת צינור גינה, דרך הצינור רדיאטור העליון הזרמתי מים נקיים (כאשר החימום ברכב פתוח)
לאחר מכן הזרמתי אויר מקומפרסור בלחץ נמוך.
העסק יטפטף כל הלילה ומחר אסגור את הבורג ואמלא נוזל חדש עם רדיאטור וצנרת חדשים.

איל מ
07-04-19, 22:13
תעקוב אחרי מערכת הקירור טוב טוב.
מי ברז יוצרים כל מיני סוגים של משקעים בכל מקום.
נוזל קירור איכותי לעתים ממיס ומנקה, אבל בכך משחרר גושי חומר למערכת. זה יכול לגרום לסתימות במקומות צרים. יעני שבץ לאוטו בגלל קריש.

sportage
07-04-19, 23:26
באופן כללי מנועים שעשו מאות אלפי ק"מ ו.או חגיגות הבר מצווה ממזמן מאחוריהם, עדיף שלא להשביח נוזלים, שמנים וכו, למרות הפתוי להשקיע...

כמו שנכתב, במנועים ישנים יש הצטברות של משקעים החל במחזירי השמן, רינגים וכלה בכל מיני מעברי מים ושמן.

הנוזל (קרור מישובח עם יכולות המסה משופרות) והשמן (חצי סינטטי או מלא) גורמים בדרך כלל להסרת הפיח והמשקעים, לפריצת מעברים, נזילות ו\או סתימות, נפילת קומפרסיה ומה לא.

סוג של שפור שמקלקל בהרבה....

Tagor
14-04-19, 09:23
לתשומת לב אלו שמתכוונים לנקז את נוזל הקירור גם מהבורג שבבלוק,
יש להצטייד בשלושה גלונים כדי למלא לגמרי את המערכת. מהגלון השלישי תשתמשו רק ב- 750 מ"ל.

ד ו ר ו ן
14-04-19, 11:24
כמו שנכתב, במנועים ישנים יש הצטברות של משקעים החל במחזירי השמן, רינגים וכלה בכל מיני מעברי מים ושמן.
והשמן (חצי סינטטי או מלא) גורמים בדרך כלל להסרת הפיח והמשקעים, לפריצת מעברים, נזילות ו\או סתימות, נפילת קומפרסיה ומה לא.

סוג של שפור שמקלקל בהרבה....
טכנולוגיות השמנים השתנו מאז של רכבים הומלץ שמן מינרלי הלבד.
אחד הדברים הוא ששמנים מינרליים של היום הם ברמת איכות ותוספי נקיון גבוהה יותר מבעבר, אז בכל מקרה אתה מכניס שמן שמנקה טוב יותר ממה שנכנס למנוע לפני 20שנה, ואם אתה מחליף שמן כמו שצריך, המנוע לא מטונף ומלא בוצה.

אחרי הרבה קריאה ברשת, והרבה סינון של ״שמעתי מחבר שקרה ככה וככה״, וגם כאן בגיפולוג, כשאיש שמנים נכנס וכתב באריכות בנושא, החלפתי לטנדר משמן 15w40 בו בוצע שימוש ב600kקמ האחרונים, לשמן 5w40 סינטטי מלא.

החשבון הוא שאני לא יורד מהגבול העליון של 40 בטמפ הגבוה, ומרוויח בגדול בתחילת נסיעה כשהמנוע קר+ היתרונות של איכות שמן סינטטי.

לציין שלפי הספר רכב המקורי, אחד השמנים שהומלצו לפני 22שנה כשהרכב יצא מהמפעל, היה גם 5w30, אבל כאמור, עד היום היה שימוש במינרלי 15w40.

אחרי 10kקמ מאז השינוי, אין שינוי בצריכת שמן ואין נזילות חדשות.

מה שכן, נורת השמן נכבית הרבה יותר מהר בבקרים קרים=לחץ שמן נבנה מהר יותר=יש שימון טוב יותר, והרכב מרגיש חי יותר בתחילת נסיעה כשהוא קר.

opl
14-04-19, 12:31
"ואין נזילות חדשות." משמעו שיש נזילות ישנות?

ד ו ר ו ן
14-04-19, 13:45
"ואין נזילות חדשות." משמעו שיש נזילות ישנות?
זה אומר שמנוע עם 660אלף קמ מזיע גם אם זה טויוטה.
והזעות שלא ניתן בכלל לכמת בירידת מפלס השמן, לא הפכו לנזילות בגלל מעבר לסינטטי מלא.

-->