PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגברת לחץ מים בעזרת משאבה

kd2
07-04-19, 15:38
שלום,

עקב אי אלו חירטוטים של מקורות הלחץ אצלנו יורד ל1-1.5 באר בימים מסויימים (מכתב התלונה כבר נשלח, בינתיים אני רוצה לפעול במקביל).

אני רוצה להרכיב משאבה על קו הכניסה כדי להגביר את הלחץ למשהו כמו 3-3.5 באר תקינים (שאלות על שיטת ההתקנה המדוייקת, בהמשך).
יש לי ניסיון רק בעבודה על משאבות ששואבות ממיכל ואז בעצם היצע המים אינסופי ממש בפתח המשאבה, ואפשר לעשות מה שרוצים.
אבל במשאבה INLINE כמו שאני רוצה להתקין אני מנסה "להוציא יותר ממה שאני מכניס" ולקו יש ספיקה מסויימת (שהיא קטנה יותר, אחר לא הייתה לי בעיה מלכתחילה), ואם ספיקה זו לא מספיקה לצרכים שלנו המשאבה ככל הנראה תהיה "מורעבת".

אז :
שאלה ראשונה וחשובה, האם המציאות בכלל תואמת למה שתיארתי מעלה ?
איך עושים את זה נכון ונמנעים מבעיות?
סוג משאבה מסויים ?
יחס מסויים של הגברה שאי אפשר לעבור אותו?
שאיבה ממיכל בלבד ?

תודה מראש
ים

talw
07-04-19, 15:59
מה אתה צריך בדיוק ?
לחץ או ספיקה?

יונתןמצפה
07-04-19, 18:56
ויש את הפתרון של הבתים באיו"ש...
מיכל מים על הגג, מתמלא כשהצריכה נמוכה, ובשעות העומס אין לך בעיה.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

kd2
07-04-19, 19:54
מה אתה צריך בדיוק ?
לחץ או ספיקה?

את שניהם.
אני פשוט צריך לחקות את אספקת המים התקינה.
כשאספקת המים תקינה אני מקבל 3 אטמ' אחרי מז"ח (זה בעסק) והכל עובד מעולה.

בהפסקות מים אני עושה את התרגיל הזה כבר היום ממיכל, אבל פה אני רוצה לעשות אותו על הקו.
השאלה מה בדיוק ההבדלים בשטח ? איך עושים את זה במגדלי מגורים ?

יונתן, אני צריך לחץ טוב...לא רק מים.

kobiarava
07-04-19, 20:56
במגדלי מגורים מעלים את המים לבריכה על הגג, משם המים יורדים בגרביטציה או בעזרת משאבות

זיף
07-04-19, 21:01
אם לשימוש ביתי - יש משאבות איטלקיות להגברת לחץ.

https://madantec.com/%D7%9E%D7%A9%D7%90%D7%91%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%92%D7%91%D7%A8%D7%AA-%D7%9C%D7%97%D7%A5-%D7%9E%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%99%D7%AA%D7%99%D7%95%D7%AA-hydromat/

או

http://www.polack.co.il/filter-cat.asp?c=53&f301=4341

ואני יודע שיש עוד כמה סוגים. רובם תוצרת איטליה. משתמשים לרוב בקומות גבוהות בבנייני מגורים.

יונתןמצפה
07-04-19, 21:22
יונתן, אני צריך לחץ טוב...לא רק מים.

למיכל שעל הגג תחבר איזו משאבה שאתה רוצה.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

kd2
07-04-19, 21:27
אין בעיה, אבל אני שאלתי האם אפשר להרכיב משאבה כזאת על הקו עצמו ללא מיכל.

talw
07-04-19, 21:33
את שניהם.
אני פשוט צריך לחקות את אספקת המים התקינה.
כשאספקת המים תקינה אני מקבל 3 אטמ' אחרי מז"ח (זה בעסק) והכל עובד מעולה.

בהפסקות מים אני עושה את התרגיל הזה כבר היום ממיכל, אבל פה אני רוצה לעשות אותו על הקו.
השאלה מה בדיוק ההבדלים בשטח ? איך עושים את זה במגדלי מגורים ?

.

אם במצב רגיל אתה מקבל 3 אטמ' אחרי מז"ח וזאת בספיקה המקסימלית שאתה צורך, אז כרגע אין לך בעיה עם ספיקה אלא יותר עם לחץ קו.
מה שאומר שאם תרכיב בוסטר על הקו (מופעל ע"י ממיר תדר ביחס לנפילת לחץ)לפני מז"ח סביר להניח שתקבל את מה שאתה צריך.
בכל מקרה, בהקשר לשאלה הקודמת שלך לגבי "רעב" הבוסטר, מבחינה תאורטית אם תחסר לך ספיקה בגלל הפסדים קווים ,בוסטר יכול להגביר ספיקה עד לסביבות תת לחץ של 0.8 BAR ביניקה. בכמה הספיקה תעלה? תלוי בהרבה גורמים-צריך לנסות.

זיף
07-04-19, 21:34
אין בעיה, אבל אני שאלתי האם אפשר להרכיב משאבה כזאת על הקו עצמו ללא מיכל.

עד כמה שידוע לי אלו משאבות שמחוברות על הקו בלי מיכל

mugi8675
07-04-19, 21:52
זאת שאלה ששאלתי כאן לפני כעשר שנים.הפנו אותי לעסק שבבעלות שכן שלי. שאלתי אותו ומסתבר שהוא הרכיב משאבה כזאת שיונקת מהצנרת הציבורית. המליץ לי לא להרכיב בגלל שאצלו זה כמעט פירק את הגג )הצנרת, משהו גמיש יחסית, עוברת מקיר לקיר דרך הגג. אני מניח שבצנרת מודרנית זה יעיל.

זוהר לב
07-04-19, 21:56
מי זה אצלנו, אנחנו? ? בית, מקום עבודה, יישוב או כמה יישובים?
אם ההתקנה מקומית, על סנף קטן של כלל הצרכנים, אין שום בעיה להתקין משאבת קו בעלת חיישן לחץ פנימי שתעלה את הלחץ ובהכרח גם ספיקה כשפותחים את הברז, אבל זה יבוא על חשבון אחרים שייראו ירידה בספיקה.
הטוב ביותר הוא להתקין ,למשל ביישוב, הרבה משאבות(נניח 1 לכל מבנה), ואז ההשפעה ההדדית קטנה כי הן לא עובדות סימולטנית,
להבדיל ממשאבה אחת גדולה ליישוב שלם שסיכוי טוב שתישאר רעבה.
......
צריך לבדוק גם אם קיימים צינורות הזנה ישנים ממתכת, שנוטים להיסתם ולהקטין את הספיקה. אני מאמין שהבעיה לא במקורות
אלא יותר מקומית. אבל אני לא מומחה ויש טובים ממני, וזו רק דעתי האישית.

kd2
08-04-19, 00:08
אם במצב רגיל אתה מקבל 3 אטמ' אחרי מז"ח וזאת בספיקה המקסימלית שאתה צורך, אז כרגע אין לך בעיה עם ספיקה אלא יותר עם לחץ קו.
מה שאומר שאם תרכיב בוסטר על הקו (מופעל ע"י ממיר תדר ביחס לנפילת לחץ)לפני מז"ח סביר להניח שתקבל את מה שאתה צריך.
בכל מקרה, בהקשר לשאלה הקודמת שלך לגבי "רעב" הבוסטר, מבחינה תאורטית אם תחסר לך ספיקה בגלל הפסדים קווים ,בוסטר יכול להגביר ספיקה עד לסביבות תת לחץ של 0.8 BAR ביניקה. בכמה הספיקה תעלה? תלוי בהרבה גורמים-צריך לנסות.

סיפקת פה נתון מעניין, אבל כל עוד אני לא יודע לתרגם אותו הלאה לביצועים עוד לא ברור לי האם משאבה כזאת היא רעיון טוב או לא.
כלומר האם הגברה בסגנון שאני מחפש יכולה להיות "על הקו" או שחייבת להיות ממיכל ?
צריך לשם כך יותר נתונים (בהמשך), אבל ברמת העיקרון, האם זאת דרך הפעולה המומלצת?

זאת שאלה ששאלתי כאן לפני כעשר שנים.הפנו אותי לעסק שבבעלות שכן שלי. שאלתי אותו ומסתבר שהוא הרכיב משאבה כזאת שיונקת מהצנרת הציבורית. המליץ לי לא להרכיב בגלל שאצלו זה כמעט פירק את הגג )הצנרת, משהו גמיש יחסית, עוברת מקיר לקיר דרך הגג. אני מניח שבצנרת מודרנית זה יעיל.

לא הבנתי מה בדיוק כתבת, אשמח לניסוח מחדש.

מי זה אצלנו, אנחנו? ? בית, מקום עבודה, יישוב או כמה יישובים?
אם ההתקנה מקומית, על סנף קטן של כלל הצרכנים, אין שום בעיה להתקין משאבת קו בעלת חיישן לחץ פנימי שתעלה את הלחץ ובהכרח גם ספיקה כשפותחים את הברז, אבל זה יבוא על חשבון אחרים שייראו ירידה בספיקה.
הטוב ביותר הוא להתקין ,למשל ביישוב, הרבה משאבות(נניח 1 לכל מבנה), ואז ההשפעה ההדדית קטנה כי הן לא עובדות סימולטנית,
להבדיל ממשאבה אחת גדולה ליישוב שלם שסיכוי טוב שתישאר רעבה.
......
צריך לבדוק גם אם קיימים צינורות הזנה ישנים ממתכת, שנוטים להיסתם ולהקטין את הספיקה. אני מאמין שהבעיה לא במקורות
אלא יותר מקומית. אבל אני לא מומחה ויש טובים ממני, וזו רק דעתי האישית.

1. מקום עבודה.
סדר גודל של הזנה ראשית 2 צול וכ30 נקודות קצה קטנות, כל הצנרת היא "פקס" חדשה (אני בניתי אותה).
הבעיה בוודאות במקורות, הם לא טוענים אחרת, פשוט מטפלים בה כל פעם ל3 ימים ואז שוב העניין חוזר.
קל גם להבחין בזה כי כאשר לחץ ההזנה תקין, הכל בסדר.
אחרי שיש לך את הגדלים אולי תוכל להגיד לי אם העצות שנתת עוד רלוונטיות.

עד כמה שידוע לי אלו משאבות שמחוברות על הקו בלי מיכל

גם אני שמעתי כך, בגלל זה אני שואל פה על האופציה הזאת, במקום חיבור למיכל.

זוהר לב
08-04-19, 09:02
אחרי שיש לך את הגדלים אולי תוכל להגיד לי אם העצות שנתת עוד רלוונטיות.

.

כל עצה שאני אתן לא רלוונטית עבורך. תודה בכל מקרה.

moutzi
08-04-19, 10:31
אתה יכול להתקין משאבה כזאת על הקו בכניסה לבית. די קל להתקין אותה. הדבר היחיד שאתה צריך זה שקע חשמל 220 וולט לידה.
התקנתי כזאת בדירת מגורים בבנין ועבד נפלא עד שעזבנו...
מזרם חלש של העירייה עברנו להתקלח כמו שצריך

talw
08-04-19, 15:07
סיפקת פה נתון מעניין, אבל כל עוד אני לא יודע לתרגם אותו הלאה לביצועים עוד לא ברור לי האם משאבה כזאת היא רעיון טוב או לא.
כלומר האם הגברה בסגנון שאני מחפש יכולה להיות "על הקו" או שחייבת להיות ממיכל.

כמו שכתבתי קודם , אם אתה צורך דרך צינור הזנה 2 צול לא יותר מ 20-30 קוב״ש בשיא, אין בעיה להוסיף על הקו בוסטר. במידה והצריכה שלך מעבר לכך אתה תגרום להפסדים ביניקה מ2 צול - המקסימום שתוכל להגביר ספיקה הוא כשערך התת לחץ ביניקת המשאבה יגיע לאזור ה 0.8 באר.
אני מקוה שזה ברור

kd2
09-04-19, 01:43
ברור.
את הנתונים אתה מביא מתוך מדריך מסויים ? מפרט טכני ? כלל אצבע ?
או שזה לא יעזור לי לנבור בכאלו ודרוש פה ניסיון בשטח בכדי להתאים מוצר כזה ?
המלצה לחברה שיודעת גם לייעץ וגם למכור ?

talw
09-04-19, 04:09
תחליט איזו ספיקה אתה צריך ואיזו הגברת לחץ, כנס עם הנתון הזה לחברות שמוכרות משאבות ותמשיך משם, זה לא מדע טילים, המספרים שזרקתי לפה קודם הם מניסיון מעשי שקשור פחות או יותר לתחום.

-->