PDA

צפייה בגרסה מלאה : ממיר מתח 12 ל220

lizard
07-04-19, 19:20
אני צריך להתקין על מוטורהום ממיר 12 ל220 בהספק של 3000 וואט. זה מה שהיה לפני שהתקלקל.

יש לי כמה שאלות.

1. מאיפה לקנות? האם יש חברות מומלצות? ראיתי באיביי אבל זה נראה לי סוג של רמאות. אני לא סומך על מה שמפרסמים שם בקטע הזה.
2. החיבור יהיה כמובן קבוע אבל האם צריך לכבות ולהפעיל כשרוצים או שזה מכשיר שיכול להיות פועל תמידית ורק בצריכה הוא עובד?
3. טיפים לשמירה על המכשיר? פרט לאיוורור מתאים וכדומה?

תודה

omri_t
07-04-19, 19:32
עדיף להפעיל רק כשצריך.
לשים מפסק לפני.
הגנה בפיוז וחיווט הזנה בהתאם לצריכה שכתוב- חוטים עבים וחיבורים טובים!!

שקעים כמו שצריך ל 230v.

lizard
07-04-19, 19:34
סבבה. יש המלצה על חברה? כי או שיש במחיר מטורף או במחיר זול מאוד (ומעורר חשד רציני)

איל מ
07-04-19, 22:10
מי שבד"כ מוכר מוצרים טובים הם סולן. לא חושב שהם זולים.

בוזי
07-04-19, 23:00
אתה צריך להחליט אם אתה צריך סינוס טהור, יכול להסתפק ב modified sine או בכלל בגל מרובע.
אח"כ תברר מה ההספק שאתה צריך, וכמה בפיק (התנעה של מנועים חשמליים, למשל, יכולה לצרוך עד פי 7 מההספק הנקוב).
אח"כ תחפש מוצר לפי הנתונים האלה.
השתמש בכבלים עבים בהתאם לאורך שלהם ולזרם שהם עתידים להעביר, סופיות טובות ולחיצות איכותיות. רצוי מאוד להוסיף מפסק חצי אוטומטי שמיועד ל DC, על הקו, קרוב למצבר.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ruby572
08-04-19, 00:00
אני מרחיב את התשובה קצת ועונה לך בין לבין
המערכת האידיאלית בעיני היא כזו:
מפצל טעינה מהאלטרנטור ל2 מצברים- עדיף לא דיגיטאלי.
מצבר פריקה עמוקה, לפי השימוש והכיס.
מפסק זרם DC ("ברז" ידני) או חצי אוטומט. העדפה שלי - ידני.
כבלים באיכות מקצועית. גם הפלוס וגם המינוס מחווטים עד למצבר (ולא מינוס לגוף )
ממיר סינוס טהור. יש עם צג דיגיטאלי שמראה נתוני עבודה, במקום יבש ללא כניסת אבק ולחות , ומאוורר כראוי.
בגלל שזה מוטורהום אז גם משגוח ולוח נתיכים ל220V. (משגוח נועד להגן על בני אדם בפני התחשמלות - מה שבבית עושה מפסק הפחת).

אם אתה באמת חושב שתצטרך הספקים כאלו גדולים, אני הייתי מתקין 2 ממירים במקום אחד גדול.
בזמן שלא משתמשים ברז ראשי מנותק בין המצבר לממיר, כך שהמצבר בטעינה כל הזמן.

lizard
08-04-19, 07:36
תודה רבה.
זאת שאני מנסה לעזור לה כבר נתנה BID באיביי על מכשיר מסויים. פשוט לא ברור מי היצרן וכמה איכותי המכשיר. מאחר והיא לא יכולה להרשות לעצמה לקנות כל יומיים מכשיר חדש קיוויתי לקבל המלצות על חברות שידועות באיכותן, אבל כנראה שגם ככה היא לא תוכל להרשות לעצמה.
כרגע הממיר עולה בסביבות ה1000 שח, נראה באיזה מחיר יסגר.

יש לה מערכת סולרית לחשמל 12V, האם היא צריכה ממיר מיוחד (כי מה שהיא "קנתה" זה ממיר שכתוב שמתאים למערכת סולרית) או שכל ממיר מספיק? לפי הפרסומים של המוצר, הוא גל סינוסי אמיתי. אין לי מושג מה היא צריכה.

הממיר מתחבר למערכת קיימת, המקורי נהרס לה (לדעתי עשו עליה תרגיל אבל אני לא יכול לוודא את זה) ובתכלס אמרתי לה לנסות למצוא UPS בהספק הדרוש (אחד ללא סוללות) ושנבנה ממיר ממנו.

-->