PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ בקניית רכב שטח ראשון

Newrider
08-04-19, 05:14
אהלן,
מתכנן לקנות ג'יפ בקרוב בתקציב של 20,000-25,000 שקל,
הרכב ישמש אותי כרכב שני במשפחה ויעשה נסיעות של עד 10 ק"מ במקסימום ביום יום ונסיעות של 150 ק"מ מדי פעם.
הנסיעות המתוכננות הן נסיעות של שבילים ושטח קל בעיקר.
חשבתי על הרכבים - גימני וויטארה בעיקר, אבל אשמח לשמוע עוד המלצות אם יש (ראב 4, סנטה פה)? , כמובן שגם ברכבים האלו הייתי רוצה לדעת ממה כדאי להיזהר בקניה איזה מחלות יש לרכבים האלו, איזה שנתונים מומלצים וכו'.

תודה מראש!

erezgur
08-04-19, 09:57
ברוך הבא,

ראה את השרשור הדביק בראש הפורום הזה ונסה לענות על כל השאלות. יהיה קל יותר לעזור לך...
למשל כמה נוסעים?...
אבל מה לענות על כל השאלות.

סנטה פה אינו רכב שטח... בטוח לא של מותג ג'יפ.

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

Newrider
08-04-19, 19:58
ברוך הבא,

ראה את השרשור הדביק בראש הפורום הזה ונסה לענות על כל השאלות. יהיה קל יותר לעזור לך...
למשל כמה נוסעים?...
אבל מה לענות על כל השאלות.

סנטה פה אינו רכב שטח... בטוח לא של מותג ג'יפ.

קודם כל תודה רבה על המענה המהיר, הוספתי למטה את כל התיאורים הנדרשים לדעתי..

1. תקציב - צריך להביא בחשבון שההוצאות על רכב שטח גבוהות בד"כ משמעותית מהוצאות על רכב פרטי!א. מה התקציב לרכישת הרכב? עד 20000-25000
ב. האם התקציב שציינת כולל מבחינתך את עלויות התיקונים, השיפורים והתחזוקה (לפחות של ששת החודשים הראשונים) או שמדובר במחיר הרכישה בלבד ויהיה מימון נפרד לעלויות התחזוקה? כולל לשישה חודשים ראשונים.
ג. האם אתה מסוגל להתמודד עם הוצאה חד פעמית גדולה יחסית (למשל 5,000-10,000 ש"ח) לתיקון הרכב אחת לכמה שנים? כן

2. גודל / קיבולת הרכב - כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? כלב? קוף? האם לעיתים תרצו לעשות טיול של מספר ימים עם לינת שטח? הרכב הוא בעיקר לזוג עם ילד, אבל הייתי מעדיף לנסות ולחשוב על עוד אופציה של שני נפשות נוספות ברכב מדי פעם.

3. נסועה שנתית ותחזוקה:א. כמה קילומטרים הרכב יעשה בשנה? כמה ק"מ להערכתך יהיו לצרכי טיול (כולל את הטיול בשטח עצמו ואת הנסיעה הלוך וחזור) וכמה נסיעה שוטפת שאינה קשורה לטיול? בהערכה גסה ומוגזמת הרכב לא אמור לעשות יותר מ10000- ק"מ בשנה, זה רכב שני במשפחה וישמש ביום יום בעיקר לנסיעות לעבודה וחזרה.
ב. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע (האם תוכלו לעיתים להשלים עם כמה ימים שבהם הרכב מושבת לצרכי טיפול ולא יכול לשמש לנהיגה)? .....
ג. האם כל התחזוקה תתבצע במוסכים / בעלי מקצוע או שיש ידע טכני / רצון / כוונה לביצוע תחזוקה עצמית (לפחות חלקית)? תחזוקה אני יעשה חלקית ובנוסף יש לי בעל מקצוע שאני מכיר וסומך עליו.
ד. האם מקום המגורים הוא באזור מרכזי עם מוסכים ואנשי מקצוע זמינים במרחק נסיעה סביר או בפריפריה הרחוקה מאזני מקצוע / מוסכים? מרכזי מאוד, יש מוסכים באיזור.

4. אופי השימוש והטיולים:
א. האם מתכננים לנסוע רק בשבילי עפר ודרכי כורכר כבושות, האם רק טיולים רגועים בחיק הטבע, האם טיולים שלעיתים ידרשו מעבר מעלה קשה / מדרגת סלע וכו'? התכנון הוא לשבילי עפר ומסלולים פשוטים ולא מורכבים במיוחד.
ב. אם טיילתם ברכבי שטח בעבר או שיש קבוצה המטיילת עם רכבי שטח שאתם חושבים להצטרף אליה מדי פעם לטיול - מהם רכבי השטח של אנשי הקבוצה? לא.
ג. מהם המקומות המאתגרים ביותר שבהם עברתם / תרצו לעבור או שטיול שתרצו להשתתף בו עבר? (גם אם רק ראיתם תמונות של טיול שטח שעניין אתכם ויודעים לציין את שם המקום או המסלול).

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף?

א. גיר אוטומטי/ידני-
ב. מנוע דיזל/בנזין-
ג. תצורה (טנדר, קצר, ארוך...)
ד. גיל הרכב - חדש בלבד? משומש בן שנים ספורות? רכב אספנות?

בחלק הזה אשמח להמלצות שלכם לרכב שיתאים לכל מה שתיארתי פה למעלה, עם איזה מוכרים כדאי להתעסק ואיזה כדאי להימנע, לגבי הרכבים להבנתי יש הבדלים בין השנתונים בין המנועים/ גירים וכו אשמח לדעת מה מומלץ ומה פחות, כמובן גם שאלת הקילומטרז' עד כמה נחשב סביר בתחום הזה? החלפת מנוע פוסלת את הרכב כאופציה? בנוסף אין לי הרבה ידע ומושג על מה צריך לשים דגש בקנייה ראשונה כזו, אני חדש בסיפור ומעדיף לקבל עצה מאנשים שמכירים את התחום בצורה הטובה והמקצועית ביותר.
שוב תודה רבה על ההיענות!

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? לחלופין, יש "וטו" על סוגי רכב מסויימים?

erezgur
08-04-19, 20:46
יופי, תודה.
שם לב שהתקציב של 25000 שח לרכב שטח מכתיב רכב ישן יחסית .
הדרישה שהמחיר יכלול גם את כל התחזוקה ו יישור הקו הראשוני - הופכת את המשימה למאתגרת יותר.
מצד שני אתה מציג רף מינימלי ביותר מבחינת דרישות השטח ומים שזה רכב שני במשפחה עם נסועה שנתית נמוכה ואולי מספיק לך ג'יפון רך ללא יכולות שטח אמיתיות שעלויות האחזקה שלו דומות יותר לפרייבט.
הייתי מתחיל בסקירת לוחות המודעות ובניית רשימת דגמי רכבים אפשריים.

Newrider
08-04-19, 21:43
יופי, תודה.
שם לב שהתקציב של 25000 שח לרכב שטח מכתיב רכב ישן יחסית .
הדרישה שהמחיר יכלול גם את כל התחזוקה ו יישור הקו הראשוני - הופכת את המשימה למאתגרת יותר.
מצד שני אתה מציג רף מינימלי ביותר מבחינת דרישות השטח ומים שזה רכב שני במשפחה עם נסועה שנתית נמוכה ואולי מספיק לך ג'יפון רך ללא יכולות שטח אמיתיות שעלויות האחזקה שלו דומות יותר לפרייבט.
הייתי מתחיל בסקירת לוחות המודעות ובניית רשימת דגמי רכבים אפשריים.

הצצתי קצת בלוחות המודעות ומה שראיתי בנתיים זה את הגראנד ויטארה והג'מני, מה דעתך עליהם?
יש לך דגמים אחרים אולי שאתה ממליץ עליהם?
ומה לבדוק ברכבים האלו? על מה כדאי להתפשר ומה "יפסול" רכב כזה?

erezgur
08-04-19, 22:46
גרנד ויטרה וגימני הם רכבי שטח טובים וחלופה מומלצת אצלנו בפורום לכל מי שמחפש רכב שטח טוב עם עלויות אחזקה נמוכות.

הגימני הוא גיבור אמיתי בשטח, אבל לא יתאים לטיולים של 4 נפשות כפי שהגדרת (או לפחות יהיה לא נח ל-4 בוגרים ברכב, בטח עם ציוד).

לטובת נסיעה בשבילי עפר כבושים ושבילים קלים - כל רכב 4X4 יתאים (עם נהג מיומן - גם פרייבט יעשה זאת) ולכן אתה יכול להרחיב מעט את החיפוש (להתקדם בשנת הייצור למשל).

אחת הנקודות החשובות כאשר רוכשים רכב משומש בכלל ורכב שטח בפרט הינה איכות התחזוקה של הרכב, בדגש על השנים האחרונות לפני המכירה. טיפול אוהב, בזמן ועם חלקים (שמנים פילטרים ובכלל) איכותיים - חשוב הרבה יותר, לטעמי, מרכב שלא טופל בצורה ראויה ונסע כמב עשרות אלפי ק"מ פחות.

מבדיקה בלוחות שביצעת על הויטרה / ג'ימני - אילו שנים נכנסים לתקציב זה? אילו סוגי רכבי 4X4 אתה יכול למצוא אם אתה מתקדם שנה-שנתיים בגיל הרכב?

Newrider
11-04-19, 23:01
גרנד ויטרה וגימני הם רכבי שטח טובים וחלופה מומלצת אצלנו בפורום לכל מי שמחפש רכב שטח טוב עם עלויות אחזקה נמוכות.

הגימני הוא גיבור אמיתי בשטח, אבל לא יתאים לטיולים של 4 נפשות כפי שהגדרת (או לפחות יהיה לא נח ל-4 בוגרים ברכב, בטח עם ציוד).

לטובת נסיעה בשבילי עפר כבושים ושבילים קלים - כל רכב 4X4 יתאים (עם נהג מיומן - גם פרייבט יעשה זאת) ולכן אתה יכול להרחיב מעט את החיפוש (להתקדם בשנת הייצור למשל).

אחת הנקודות החשובות כאשר רוכשים רכב משומש בכלל ורכב שטח בפרט הינה איכות התחזוקה של הרכב, בדגש על השנים האחרונות לפני המכירה. טיפול אוהב, בזמן ועם חלקים (שמנים פילטרים ובכלל) איכותיים - חשוב הרבה יותר, לטעמי, מרכב שלא טופל בצורה ראויה ונסע כמב עשרות אלפי ק"מ פחות.

מבדיקה בלוחות שביצעת על הויטרה / ג'ימני - אילו שנים נכנסים לתקציב זה? אילו סוגי רכבי 4X4 אתה יכול למצוא אם אתה מתקדם שנה-שנתיים בגיל הרכב?

כרגע מצאתי גארנד ויטרה 2001 עם 180000 ק"מ, מה צריך לבדוק כשאני נפגש עם בעל הרכב? מה לשאול?

asypeer
12-04-19, 09:21
קח אותו לבדיקה אצל מוסך מתמחה, בגדול זה רכב די אמין אבל חובה לבדוק תקינות סרן קדמי שלא סדוק או מרותך, לבדוק שלא אופסו נורות מנוע (ממיר קטליטי וEGR נוטים לשבוק בק״מ הזה)
כמו כן מנגנון השילוב ל4x4, מבוסס דיאפרגמה וקמפרסור יקר לתיקון באם תקול.
בקיצר -
ארז סנטו, טל צופי - מכירים את הרכב הזה טוב.אם אתה באיזור המרכז קח לבדיקה. אל תיקח למכון בדיקה רגיל, חבל על הכסף.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Newrider
12-04-19, 16:18
תגובה מפורטת מאוד, תודה רבה! אגב אם יש באיזור באר שבע /ערד מוסך כזה ממולץ אשמח לדעת עליו (הבעלים מהדרום..)

Raccoon
12-04-19, 21:17
תגובה מפורטת מאוד, תודה רבה! אגב אם יש באיזור באר שבע /ערד מוסך כזה ממולץ אשמח לדעת עליו (הבעלים מהדרום..)אם בעייתי להגיע למרכז אתה יכול לנסות בבאר שבע את המוסך של אמנון. בזמנו הייתי מטפל אצלו בסמוראי ובסך הכול הרושם היה טוב מאוד. לא מדובר במומחה בויטארות או משהו כזה, אבל רכבי שטח קרובים לליבו וזאת התחלה טובה.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

-->