PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפוץ משולשים קיירון\אקטיון - החלפת בושינגים

illianr
08-04-19, 17:56
שלומות חברים,
יש ברשותי אקטיון (2008) שחלקי הגומי במתלה שלו התעייפו בעשור שהוא חרש את שבילי הארץ.
במוסך מורשה שמטפל ברכב ממליצים לבצע "יישור קו" למתלה הקדמי על ידי החלפת משולשים עליון\תחתון משני הצדדים. העלות של ההחלפה כולל עבודה וכיוון פרונט הבלתי נמנע כמעט גרמה לי להזיל דמעה :(
בדקתי בקטלוג החלפים האלקטרוני וראיתי שהיצרן מוכר גם כל הבושינגים שדורשים החלפה בנפרד.
וכמובן שהעלות היא פחות מחצי מחיר של המשולשים החדשים. (פנו אלי אם משיהו צריך את מספרי החלקים).
"וואלה," אמרתי לעצמי,"אוכל לפנק את הרכב במתלה חדש כאילו אתמול יצא מהמפעל במחיר שפוי"
"וואלה," אמר בעל המוסך "אנחנו לא מתעסקים בזה".
ושוב כמעט הזלתי דמעה.. :(
שאלה - מכירים מישהו שיוכל לעשות לי את התיקון הנ''ל? איש מקצוע הגון ואמין.

תודה לכל העונים!

erezgur
08-04-19, 18:06
באילת או במטולה?

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

illianr
08-04-19, 18:32
באילת או במטולה?

לא זה ולא זה,
משהו באמצע - מרכז-שפלה

אבל אשמח לקבל פרטים בכל מקרה, לך תדע אולי אתה היחיד שיענה... ;)

asafk
08-04-19, 18:40
ביצעתי לפני כמה ימים בטויוטה אצל 'מוטי פרונט' בנתניה. זול זה לא יהיה. אבל בטוח יעלה פחות מהחלפת משולשים במוסך.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

illianr
08-04-19, 18:54
ביצעתי לפני כמה ימים בטויוטה אצל 'מוטי פרונט' בנתניה. זול זה לא יהיה. אבל בטוח יעלה פחות מהחלפת משולשים במוסך.

אסף.

היי אסף,

תוכל להגיד מה הסדר גודל של "לא זול"?
ההצעה מהמוסך מורשה עומדת על כ - 3,8 לפני..(

המקום מכבד חלקים "מהבית"?

תודה

asafk
08-04-19, 19:12
קח בחשבון כמה מאות שקלים (נגיד 600 עד 900) פירוק והרכבה לכל משולש, ועוד כיוון פרונט, וזה בהנחה שלא יהיו הפתעות. אני לא יודע כמה בדיוק שילמתי על כל פירוק והרכבה ושיפוץ כי זו היתה עבודה גדולה שכן היו הפתעות וכללה הרבה יותר מזה.
וכן. אני הבאתי חלקים מהבית.
מציע שבכל מקרה תתקשר לשאול מחיר.

אסף.

illianr
08-04-19, 19:34
קח בחשבון כמה מאות שקלים (נגיד 600 עד 900) פירוק והרכבה לכל משולש, ועוד כיוון פרונט, וזה בהנחה שלא יהיו הפתעות. אני לא יודע כמה בדיוק שילמתי על כל פירוק והרכבה ושיפוץ כי זו היתה עבודה גדולה שכן היו הפתעות וכללה הרבה יותר מזה.
וכן. אני הבאתי חלקים מהבית.
מציע שבכל מקרה תתקשר לשאול מחיר.

אסף.

כיוון פרונט לקחתי בחשבון..
אבל 600-900 למשולש..כל משולש..4 משולשים?!
אנסה לדבר איתם...

תודה

danipc
08-04-19, 22:00
שלומות חברים,
יש ברשותי אקטיון (2008) שחלקי הגומי במתלה שלו התעייפו בעשור שהוא חרש את שבילי הארץ.
במוסך מורשה שמטפל ברכב ממליצים לבצע "יישור קו" למתלה הקדמי על ידי החלפת משולשים עליון\תחתון משני הצדדים. העלות של ההחלפה כולל עבודה וכיוון פרונט הבלתי נמנע כמעט גרמה לי להזיל דמעה :(
בדקתי בקטלוג החלפים האלקטרוני וראיתי שהיצרן מוכר גם כל הבושינגים שדורשים החלפה בנפרד.
וכמובן שהעלות היא פחות מחצי מחיר של המשולשים החדשים. (פנו אלי אם משיהו צריך את מספרי החלקים).
"וואלה," אמרתי לעצמי,"אוכל לפנק את הרכב במתלה חדש כאילו אתמול יצא מהמפעל במחיר שפוי"
"וואלה," אמר בעל המוסך "אנחנו לא מתעסקים בזה".
ושוב כמעט הזלתי דמעה.. :(
שאלה - מכירים מישהו שיוכל לעשות לי את התיקון הנ''ל? איש מקצוע הגון ואמין.

תודה לכל העונים!
היצרן מוכר, היבואן בארץ לא מביא את זה
תאלץ להזמין דרך האייבי לבד

asafk
08-04-19, 22:48
כיוון פרונט לקחתי בחשבון..
אבל 600-900 למשולש..כל משולש..4 משולשים?!
אנסה לדבר איתם...

תודהזה הרבה עבודה.... אבל בטויוטה זה כלבת (אי אפשר לחלוץ את הבושינגים, צריך לשרוף אותם), אולי אצלך זה יותר פשוט. אני גם מאמין שעבודה על כל הארבעה תתומחר יותר זול.

אסף.

illianr
09-04-19, 19:44
זה הרבה עבודה.... אבל בטויוטה זה כלבת (אי אפשר לחלוץ את הבושינגים, צריך לשרוף אותם), אולי אצלך זה יותר פשוט. אני גם מאמין שעבודה על כל הארבעה תתומחר יותר זול.

אסף.

נראה מחר..מחזיק אצבעות.
תודה על העזרה

illianr
09-04-19, 21:23
היצרן מוכר, היבואן בארץ לא מביא את זה
תאלץ להזמין דרך האייבי לבד

הלקים כן מופיעים בקטלוג היבואן...
https://ssangyong.co.il/MEHIRON/MEHIRON_S.PDF

אגב, יש יבוא מקביל?

בוזי
09-04-19, 23:45
דבר עם רועי ממוסך צמד באשדוד.
הוא מטפל בסאנגיונג, נותן מחירים טובים על חלקים, ואצלי ברקסטון הוא החליף את הבושינגים במשולשים העליונים.
בהצלחה

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

illianr
10-04-19, 10:14
דבר עם רועי ממוסך צמד באשדוד.
הוא מטפל בסאנגיונג, נותן מחירים טובים על חלקים, ואצלי ברקסטון הוא החליף את הבושינגים במשולשים העליונים.
בהצלחה

היי בוזי,

דיברתי עם רועי.
"אולי אוכל להחליף בעליונים, לא מתעסק עם התחתונים(המושלשים:))"

תודה,

בוזי
10-04-19, 10:42
היי בוזי,

דיברתי עם רועי.
"אולי אוכל להחליף בעליונים, לא מתעסק עם התחתונים(המושלשים:))"

תודה,רועי צודק. את התחתונים עדיף להחליף קומפלט.
בזמנו בדקתי כמה יעלה לי להחליף בולג׳וינט ובושינגים, עם העבודה זה עלה יותר ממשולש קומפלט. אל תתפתה לחליפי! המקורי מחזיק המון ושווה את המחיר.

illianr
11-04-19, 10:31
רועי צודק. את התחתונים עדיף להחליף קומפלט.
בזמנו בדקתי כמה יעלה לי להחליף בולג׳וינט ובושינגים, עם העבודה זה עלה יותר ממשולש קומפלט. אל תתפתה לחליפי! המקורי מחזיק המון ושווה את המחיר.

הבנתי,
תודה

Mushu
14-04-19, 14:59
באקטיון שלי החלפתי את כל ארבעת המשולשים למשולשים חדשים ומקוריים תמורת משכון הכלייה.
המשולשים העליונים כוללים בנוסף לבושינגים גם בולג'ויינט שאינו ניתן להחלפה, ואם הוא קרוע או שיש בו חופש אז אין ברירה וחייבים להחליף את כל המשולש.
המשולשים התחתונים כוללים 3 בושינגים (+בולג'ויינט) והחלפה שלהם היא סיוט ויקרה מאוד. גם כאן העדפתי להחליף אותם קומפלט במקום להחליף רק את הבושינגים.

אני מניח שאם תנבור קצת ברשת תמצא משולשים חליפיים זולים, אבל למרבה הצער משולשים זה לא חלק שכדאי לחסוך בו כי בסוף הזול הוא היקר.

מצטער שאין לי משהו אופטימי לתרום :(

illianr
14-04-19, 16:25
באקטיון שלי החלפתי את כל ארבעת המשולשים למשולשים חדשים ומקוריים תמורת משכון הכלייה.
המשולשים העליונים כוללים בנוסף לבושינגים גם בולג'ויינט שאינו ניתן להחלפה, ואם הוא קרוע או שיש בו חופש אז אין ברירה וחייבים להחליף את כל המשולש.
המשולשים התחתונים כוללים 3 בושינגים (+בולג'ויינט) והחלפה שלהם היא סיוט ויקרה מאוד. גם כאן העדפתי להחליף אותם קומפלט במקום להחליף רק את הבושינגים.

אני מניח שאם תנבור קצת ברשת תמצא משולשים חליפיים זולים, אבל למרבה הצער משולשים זה לא חלק שכדאי לחסוך בו כי בסוף הזול הוא היקר.

מצטער שאין לי משהו אופטימי לתרום :(

היי Mushu,
לאט-לאט מגיע למסכנה שתהיה הוצאה בילתי צפויה (
אואץ'!

תגיד, את העליונים החלפת לכאלו עם בולג'וינט מתפרק וניתן להחלפה?
מק''ט יצרן
שמאל 4440109001, 4440109002, 4440109010
ימין 4440209001, 4440209002, 4440209010

או שמו לך את 4440109011, 4440209011 ה"חדשים" עם בולג'וינט לא פריק?

קראתי קצת בפורומים הרוסיים, הרכבים די פופלריים שם מסתבר, וראיתי שהרבה מחליפים את הבושינגים ועוברים לפיליאורתן וזה בעצם מה גרם לי לחשוב שאולי גם אצלינו בארץ יהיה ניתן לעשות את זה...

כתבת "החלפה יקרה מאוד" - כמה יקר מהבירור שעשית?

תודה,

Mushu
14-04-19, 18:06
את המשולשים העליונים החלפתי לאלה שזהים למה שהיה מותקן ואין בהם אפשרות להחליף את הבולג'ויינט. אני לא מכיר שסאנגיונג הוציאו דגם משופר בו ניתן להחליף רק את הבולג'ויינט.
התייעצתי עם כמה בעלי מקצוע טובים שהמליצו לא להחליף רק את הבושינגים אלא להחליף את כל ארבעת המשולשים ולמקוריים בלבד. מבחינתי זו הייתה השקעה גדולה וחד פעמית אבל שתיתן את התוצאה הטובה ביותר.

חילוץ בושינגים ממשולשים זו עבודה קשה ומחייבת לכל הפחות שימוש בקיט חולץ בוקסות ורצוי יותר פרס הידראולי. הבוקסות גם רגישות לאופן ההתקנה, ובוקסה שקצת מתעוותת בתהליך הזה לא תעשה את העבודה כמו שצריך ולא עשינו בזה כלום.

illianr
14-04-19, 18:27
את המשולשים העליונים החלפתי לאלה שזהים למה שהיה מותקן ואין בהם אפשרות להחליף את הבולג'ויינט. אני לא מכיר שסאנגיונג הוציאו דגם משופר בו ניתן להחליף רק את הבולג'ויינט.
התייעצתי עם כמה בעלי מקצוע טובים שהמליצו לא להחליף רק את הבושינגים אלא להחליף את כל ארבעת המשולשים ולמקוריים בלבד. מבחינתי זו הייתה השקעה גדולה וחד פעמית אבל שתיתן את התוצאה הטובה ביותר.

חילוץ בושינגים ממשולשים זו עבודה קשה ומחייבת לכל הפחות שימוש בקיט חולץ בוקסות ורצוי יותר פרס הידראולי. הבוקסות גם רגישות לאופן ההתקנה, ובוקסה שקצת מתעוותת בתהליך הזה לא תעשה את העבודה כמו שצריך ולא עשינו בזה כלום.

לא בידיוק "הדגם המשופר", פשוט עד 2008 המשולשים היו עם בולג'וינט ניתן להחלפה.
כנראה הקוריאנים החליטו שהם מעדיפים למכור את המשולשים קומפלט ו"שיפרו" את החלק.
אם מעניין אותך השינוי בקונסטרוקציה הנה כתבה(ברוסית) - https://www.drive2.ru/l/466082705210082004/

כיוון שהסט של בושינגים מפוליאורתן זול, אם אמצא דרך לבצע החלפה במחיר שפוי אקח את הצ'נס ונראה.

אם הבולג'וינט במשולש עליון בלוי, אנסה למצוא מפירוק מקומי\להזמין מחו''ל (ראיתי שיש פה ושם את המק''טים האלו חדשים למכירה).

שאלה - אתה מוגבהה?

Mushu
14-04-19, 21:06
ממה שאני יודע הבולג'ויינט העליון תמיד היה מרותך, אני גם לא מוצא שום עדות למק"ט סאנגיונג מקורי לקיירון \ אקטיון של בולג'ויינט עליון עם הברגה. אולי היה כזה במוסו ובקורנדו - אין לי מושג.
את החלק התחתון הם החליפו לדגם "משופר" ולפני שנתיים יצא הריקול הזה (https://www.carsforum.co.il/cars/%D7%9E%D7%92%D7%96%D7%99%D7%9F-%D7%A8%D7%9B%D7%91/2500/%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA/%D7%A8%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%9C-%D7%9C%D7%A1%D7%90%D7%A0%D7%92%D7%99%D7% 95%D7%A0%D7%92) שהזמין למוסכים בעלי סאגניונגים להחלפת הבולג'ויינט במשולש התחתון.
וכן, שלי מוגבה עם קפיצי דובינסונס ובולמים של מונרו.

illianr
16-04-19, 10:19
ממה שאני יודע הבולג'ויינט העליון תמיד היה מרותך, אני גם לא מוצא שום עדות למק"ט סאנגיונג מקורי לקיירון \ אקטיון של בולג'ויינט עליון עם הברגה. אולי היה כזה במוסו ובקורנדו - אין לי מושג.
את החלק התחתון הם החליפו לדגם "משופר" ולפני שנתיים יצא הריקול הזה (https://www.carsforum.co.il/cars/%D7%9E%D7%92%D7%96%D7%99%D7%9F-%D7%A8%D7%9B%D7%91/2500/%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA/%D7%A8%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%9C-%D7%9C%D7%A1%D7%90%D7%A0%D7%92%D7%99%D7% 95%D7%A0%D7%92) שהזמין למוסכים בעלי סאגניונגים להחלפת הבולג'ויינט במשולש התחתון.
וכן, שלי מוגבה עם קפיצי דובינסונס ובולמים של מונרו.

מעניין, לא ידעתי על הריקול - הרכב נרכש לפני כשנתיים.

לפי הכתבה ששלחתי בהודעה הקודמת בשירשור, משולשים עליונים עם בולג'וינט ניתנים להחלפה בנפרד היו מותקנים כסטנדרט עד 08.2008, המק''טים שמובאים בכתבה:
משולש שמאלי-עליון 4440109001, 4440109002, 4440109010
המק''ט של הבולג'יונט - CTR CBKS-6

שוב, לא מניסיון אישי - מה שכתוב.

במשפט - בכתבה הבן אדם מציע לייצר משולשים עליונים מבוססי בולג'וינט של מוסו\קוראנדו בטענה שהמשולשים המקוריים של קיירון\אקטיון לא מחזיקים יותר מ 35K ק''מ ברכב מוגבה עם צמיג מוגדל שעובד בשטח.

Mushu
16-04-19, 11:17
בדקתי לעומק.
המק"טים שציינת כולם הגיעו עם בולג'ויינט עליון מרותך. האקטיון / קיירון מעולם לא הגיעו עם בולג'ויינט עליון פריק, גם לא הדגמים המוקדמים מ 2006.

הגבהה סימלית של עד 5 ס"מ לא מייצרת הרבה שינויים בגיאומטריה של המתלים. כאשר עוברים את זה ומגיעים אפילו ל 10 ס"מ הגבהה פלוס צמיגי שטח גדולים וכבדים שמפעילים עומסים נוספים על מערכת המתלים וההנעה אז בהחלט יכולות להתחרש כל מיני תופעות שצריך לאלתר פתרונות אליהם.

בכל מקרה כל הנ"ל לא רלוונטי לנושא השרשור. ייצור משולשים עליונים Costum יעלה הון תועפות, מי שעושה את זה חייב לדעת מה הוא עושה וחייב לדייק מאוד בהליך הייצור. הפתרון הנכון הוא לרכוש משולשים חדשים ומקוריים.

illianr
16-04-19, 11:39
בדקתי לעומק.
המק"טים שציינת כולם הגיעו עם בולג'ויינט עליון מרותך. האקטיון / קיירון מעולם לא הגיעו עם בולג'ויינט עליון פריק, גם לא הדגמים המוקדמים מ 2006.

הגבהה סימלית של עד 5 ס"מ לא מייצרת הרבה שינויים בגיאומטריה של המתלים. כאשר עוברים את זה ומגיעים אפילו ל 10 ס"מ הגבהה פלוס צמיגי שטח גדולים וכבדים שמפעילים עומסים נוספים על מערכת המתלים וההנעה אז בהחלט יכולות להתחרש כל מיני תופעות שצריך לאלתר פתרונות אליהם.

בכל מקרה כל הנ"ל לא רלוונטי לנושא השרשור. ייצור משולשים עליונים Costum יעלה הון תועפות, מי שעושה את זה חייב לדעת מה הוא עושה וחייב לדייק מאוד בהליך הייצור. הפתרון הנכון הוא לרכוש משולשים חדשים ומקוריים.

אנסה לברר מול הבן אדם...על דרך אשאל אותו גם כמה יעלה המשולש המקוסטם - הוא מוכר אותם.
לא נראה לי שמחיר יהיה גבוהה מדי..

ברור שחדש-מקורי זה הפיתרון הנכון-פשוט, אבל איפה הכיף? :)

erezgur
16-04-19, 12:17
הערה טכנית קטנה - לא חייבים לצטט את כל התגובה הקודמת, אפשר פשוט להוסיף תגובה...
יותר נח לקרוא את השרשור כאשר הוא נקי מציטוטים לא הכרחיים, במיוחד כאשר קוראים מהטלפון.
אפשר לערוך את הקטע המצוטט כדי להשאיר משפט או מספר משפטים כאשר זה רלוונטי.

illianr
16-04-19, 12:28
הערה טכנית קטנה

תודה על ההארה )

asafk
16-04-19, 16:09
אז בדקת בסוף אצל מוטי-פרונט או דומיו מה המחיר להחלפה?

אסף.

assafy
16-04-19, 19:16
יש את פרונט יחיא אלשייך ברמלה. אין לי ניסיון אישי איתו אבל אמור להיות מומחה לעניין.

ערן CJ
16-04-19, 21:38
בעוד הנושא בסדר היום של הג'יפולוגים, אני מכין את המוסו שלי לטסט.
בושינגים של משולש עליון שמאלי גמורים.
אחליף כבר את הבושינגים בשני המשולשים העליונים.
4 בושינגים מקוריים, כולל משלוח מדרום קוריאה 154 ש"ח. לא נפנק את האוטו?

https://www.ebay.co.uk/itm/Front-Upper-Arm-Bushing-Assy-for-Ssangyong-MUSSO-4449005001-4Pcs/143113324143?hash=item215238066f:g:4hwAA OSw0ylcVQn2

ערן CJ

illianr
06-05-19, 15:52
בסוף הזמנתי סט פוליאורטן תוצרת אמא-רוסיה שמאוד ממליצים אליו בפורום יונגים המקומי.
את ההחלפה ננסה לבצע לבד במוסך של החבר..מחזיק לעצמי אצבעות :)
המק''טים ומחיר למי שמעניין:
Lower Arm Inner Back Bush x2 4455309012 https://crt.ru/part/12-06-2012 $21.51
Lower Arm Inner Front Bush x2 4455209001 https://crt.ru/part/12-06-2011 $23.04
Lower Arm Front Bush x2 4451709000 https://crt.ru/part/12-06-2730 $19.97
Lower Arm Stab Bush x2 4451809000 https://crt.ru/part/12-06-2729 $16.90
Upper Arm Bushing x4 4441209000 https://crt.ru/part/12-06-2731 $39.94

תודה לכל העוזרים והמגיבים!!

illianr
14-05-19, 13:45
סיכום ביניים למען הדורות הבאים והעשרת מאגר המידע של ג'יפולוג

מה שיחות עם פרונטמעכרים מוטי פרונט ופרונט אלשייך:

מוטי פרונט - לא הכיר את רכב ולכן נתן הערכת מחיר (ולא ההצעה) של "לפחות 1,500" ל - 4 משולשים.

פרונט אלשייך רמלה - לפי הבדיקה שלהם, כרגע יש צורך לטפל רק במשולש עליון שמאל.
מחיר להחלפת בושינגים 2 משולשים עליונים 750 ש''ח.

קצת סדר בסוגי משולשים עליון:

כן, קיים משולש עליון עם בולג'ונט ניתן להחלפה. המק''טים הם כפי שכתבתי מעלה בשירשור.
ברכב שלי מותקן מצד נהג משולש כזה(כנראה עוד מהמפעל) וצד נוסע כבר המשולש ה"חדש".

המשולש "החדש"

124191

המשולש "הישן-טוב" - שימו לב לחיבור של בולג'ונט למשולש

124192

כעת ניתן לקנות את ה"ישן" רק יד 2\פירוק ולהחליף אץ הבושינגים + הבולג'ונט
או
משולש תחליפי דוג' SRLine 711038 לא בטוח לגבי האיכות, אבל אפשר להזמין ומיד להחליף את הבושינגים +בולג'וינט למקורי\מחוזק
המק''ט של בולג'וינט ציינתי מעלה בשירשור.

agabay
08-07-19, 15:04
האם המשולשים של אקטיון ורקסטון זהים? האם גם ברקסטון 2014 לא ניתן לשפץ וצריך משולש קומפלט?
הייתי היום בכיוון פרונט (שחיקה בצמיגים הקדמיים) ורואים בעין שחלק מהבושינגים במשולש התחתון כבר גמורים
תודה
אבי

illianr
08-07-19, 22:13
האם המשולשים של אקטיון ורקסטון זהים? האם גם ברקסטון 2014 לא ניתן לשפץ וצריך משולש קומפלט?
הייתי היום בכיוון פרונט (שחיקה בצמיגים הקדמיים) ורואים בעין שחלק מהבושינגים במשולש התחתון כבר גמורים
תודה
אבי

לא מכיר את רקסטון.

מבלי להכיר קשה קשה להגיד אם אפשר לשפץ.
במידה ויש מק''טים לבושינגים בנפרד - כן.
מעבר לאפשרות יש גם את שאלת הכדאיות הכלכלית.

-->