PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגי"ה - מיגון לרוכב טירון

ש01
09-04-19, 09:20
אז ככה,
הילד, 16 מוציא רישיון לדו גלגלי בקרוב (125 סמ"ק).
קיבל מאמא אישור כל עוד הכל במימון עצמי שלו (הילד עובד בזמנו הפנוי)
שיכנעו אותו (לשמחתי) לרכוש אופנוע שטח ולא כביש.
בהנחה שיצליח למצא כלי סביר ומתאים לכיס ולשלם את הביטוח, איזה ציוד מיגון יצטרך (קסדה, גוגלס, מגפיים, צביצב)?
מה עלויות לציוד סביר?
היכן (למבינים, אני שכן של תומר מ HM ומכיר טוב את עמית בן עזר - אבל מנחש שאצלם יהיה יקר..)?
ולמה רוכבי שטח מעדיפים קסדה עם מצחיה וגוגלס?

תודה,

- - - Updated - - -

אופססס, טעות בפורום...
מנהלים??

איל מ
09-04-19, 10:28
מיגון טוב ניתן לקנות ביד 2.
מגפיים נוטות להתפרק בשימוש, וקסדה שעברה נפילה (לא נפלה על הרצפה, אלא ספגה מכה כשהראש שבפנים מועך את הקלקלר) היא פסולה. לכן, קסדה עדיף חדשה, אין יותר מדי משמעות לחברות של הביוקר. ההבדלים הם בעיקר בבידוד רעשים- חסר משמעות בקסדות שטח.
מגפיים, אם הם יד שניה, אז רק כאלו שבקושי נרכבו.
מעבר לזה,
לי תמיד היה נוח יותר עם חליפת רשת מאשר צביצב, וגם כאן, לא חייבים את של הביוקר. זה גם סוגר את נושא המרפקים.
במגפיים כן הייתי משקיע, גם בשביל נוחות וגם בשביל תפעול (גם אם זה יד2 במצב מצוין, שיהיה של חברה טובה). המובילות בתחום (לדעתי)הן סידי וגרנה.
מגיני ברכיים, לבדוק שהם לא מפריעים לחבוק את האופנוע. לא חייבים כאלו עם מפרק, הן במילא יושבים מתחת למכנס, ובתוך המגף.
אני רכבתי עם מגפי סידי קרוספייר, מגיני ברכיים בלייד עם מפרק, חליפת רשת שהיא חיקוי של פוקס, עם חגורת כליות מובנה, קסדת MHR, וכפפות מתחלפות (נשחקות ונקרעות כל שנה) של axo, fox, ועוד חברות דומות.
חליפת רכיבה- מיותר לחלוטין. עניין של פוזה, אבל זה יגיע (מנסיון). מספיק חולצת דרייפיט גדולה, עדיף מעל המיגון כדי לשמור עליו יותר טוב.
אחרי כל החפירה,
מכיר את התפיסה שכל בעל מקצוע מבין הכי טןב במקצוע שלו?
יש את פורום פולגז,
יש שם תת פורום לציוד, ותת פורום לרכיבת שטח.
תמצא שם תשובות הרבה יותר טובות (השאלות האלו גם נשאלות שם מדי פעם).
ועריכה,
הרעיון של קסדת שטח הוא שהיא הרבה יותר מאווררת.
אנשים לא יודעים את זה אבל רכיבת אנדורו שורפת יותר קלוריות מריצה. לכן חם ומזיעים בגלונים. בקסדה סגורה אתה נחנק.
המצחיה ןהסנטר הרחוק מיועדים להרחיק את הפרצוף מהרצפה, כי נופלים הרבה.

הדסופה
09-04-19, 10:54
יש לי את רוב ציוד המיגון ( קסדה משקף צביצב מגפיים) מהסוג של הביוקר אבל עכשיו הם יד 2 ...[emoji16]
הציוד אחרי 4 שעות רכיבה בלי נפילות עד שנפטרתי מהאופנוע, כלומר במצב חדש

מידות של 180/45
אם מעוניין דבר איתי

אני אישית חושב שצביצב עדיף לרוכב חדש מאשר חליפת רשת, כי הוא מגן טוב יותר ואם הילד עוד לא רגיל למשהו אחר אז שכבר יתרגל לזה

הד 054999
חמש שש אחת שבע

Sent from my iPhone using Tapatalk

איל מ
09-04-19, 10:56
אם אתה קונה צביצב, אז להוסיף חגורת כליות ומגני מרפקים.

הדסופה
09-04-19, 10:58
צריך להוסיף מגיני ברכיים ומגיני מרפקים
מיגון כליות הוא כבר חלק מהצביצב, וכך גם מיגון צוואר

Sent from my iPhone using Tapatalk

נדב42
09-04-19, 12:34
לגבי קסדה ומגפיים, מאוד חשוב שיהיו מתאימים ונוחים, אחרת זה מציק ופוגע בריכוז.

הייתי לוקח את הילד לסיבוב בדרום ת"א (סלמה וסביבותיו) ונותן לו למדוד כמה שיותר סוגים. תגלו שלאו דווקא הכי יקר יהיה הכי נוח ...

הייתי מתחיל באופנועית ומבקש מהם להסביר לכם איך למדוד וכמה הדוק זה אמור להיות. אל תדלגו על מגפי טק-8 למרות שהם יקרים...

סחטיין על החינוך ובהצלחה :)

ש01
10-04-19, 13:53
תודה!

-->