PDA

צפייה בגרסה מלאה : 4x4 באיסלנד.

חנן-ג'יפולוג
11-04-19, 01:11
טלי ואני מתכננים לטייל בסוף אפריל באיסלנד. מעבר לנקודות המתוירות בדרום מערב האי, אני רוצה לחוות קצת מעבר, להיכנס לדרכים הפנימיות שמסומנות בF ושאסורות בכניסה לרכבי כביש.
אשמח לשמוע המלצות לדרכים יפות, נקודות עניין, טיפים וכו'.
רכבי ההשכרה ששמתי עליהם עין הם ג'ימני והיילקס. יש לנו שישה ימים נטו לטייל.

ערן CJ
11-04-19, 08:45
חנן שלום
חלום שלי להשכיר רכב מתאים באיסלנד ולצאת אל הדרכים שבחצר האחורית של ארץ הגייזרים.
שמור מידע ונ.צ. ממתין ללמוד מניסיונך.

ערן CJ

sportage
11-04-19, 10:21
באפריל כל הדרכים שציינת חסומות בשלג ואסורות לתנועה.

הם יפתחו בהדרגה במחצית יוני ויש לעקוב אחרי הפרסומים ברמה היומית.

לאיסלנד מתארגנים לפחות חצי שנה מראש לנסיעות בתקופת התיירות, אחרת קשה להשיג חדרים, ואם משיגים, בקתה עלובה תעלה מעל 200 אירו.

6 ימים לאיסלנד זה מעט מידי וכדאי לתכנן על לפחות שבועיים כדי להנות מהאי המאוד מיוחד הזה.

דבר איתי ותקבל פרטים בשפע.

- - - Updated - - -

קבל מתאבן...

https://goo.gl/photos/2eCCwVmRijhFSqmeA

sportage
11-04-19, 10:27
באופן כללי, כביש הטבעת המקיף את איסלנד כשהוא פתוח - עביר לכל רכב כולל יונדאי i10.

דרכי עפר מסוג F, כשהם פתוחים, גם הם ברובם עבירים לכל רכב רגיל, למרות שחל אסור.

החלק שאינו עביר ודורש רכב שטח, רצוי גבוה הוא חציית מעברי מים, שחלקם באורך של עשרות מטרים ולעיתים די עמוקים. גם רכבי השטח שתשכור לא מכוסים בבטוח לחציית מעברי מים..

אנחנו עשינו את כל איסלנד כולל כניסה לרוב האתרים במרכז האי עם דצ'יה דאסטר שהוא מאד פופולארי שם.

במחשבה שניה היה עדיף להשקיע ברכב מאסיבי וגבוה יותר כמו לדנקרוזר ולחסוך הרבה דפיקות לב..

חנן-ג'יפולוג
11-04-19, 13:48
תודה.
משך הטיול והתאריך שלו נובעים מאילוצים, ובמסגרתם ננסה להוציא את המיטב.
אם אני מבין נכון, צביקה, אתה בעצם אומר שאין מה לשכור 4x4 בתקופה הזו, כי ממילא אסור להיכנס פנימה?

pyossi
11-04-19, 20:54
תודה.
משך הטיול והתאריך שלו נובעים מאילוצים, ובמסגרתם ננסה להוציא את המיטב.
אם אני מבין נכון, צביקה, אתה בעצם אומר שאין מה לשכור 4x4 בתקופה הזו, כי ממילא אסור להיכנס פנימה?

צור קשר עם בחור בשם גיא גוטרימן שיושב באיסלנד ויעזור לך במידע מעודכן ותכנון הטיול כולל עצות מועילות.
הוא גם יכול לארגן לך מלונות ללתוואי הטיול המתוכנן.
אנחנו היינו שם גם בקיץ עם לנדקרוזר וגם בחורף עם RAV-4

לחורף מספיל רכב קטן יותר אבל עדיין רצוי 4X4 בגלל השלג בייחוד אם אתה יורד מכבישים ראשיים שהם מפולסים רוב הזמן.

כתובת האתר שלו https://www.iceland.co.il

Alon
12-04-19, 22:05
שלום
כמי שהיה באיסלנד 17 ימים נטו והקיף את כביש 1 ונכנס ויצא בהרבה דרכי עפר נהרות ושאר מה שיש לאיסלנד להציע תביא בחשבון את הדברים הבאים:
6 ימים מספקים למקומות החובה בלבד.
דרכי העפר עלו לי בשלושה צמיגים נוספים.
רכבי 4x4 של חברות ההשכרה הם עם צמיגי כביש ובאוגוסט ספטמבר שאנחנו היינו מצב הצמיגים הוא נורא
רק החברות המקומיות הקטנות נותנות צמיגי שטח
דרכי העפר מכוסות באבני בזלת שפיצים שמחייבים נהיגה זהירה ברכב שכור
אם כל זה הטיול שנהניתי ממנו יותר מכל המקומות בעולם
אלון

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alon
12-04-19, 22:05
אה ובהחלט ממליץ על גיא ועל המסלול שהוא הכין לנו

Sent from my iPhone using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
26-04-19, 22:24
אני מנסה להבין איפה אני מוצא במהלך השבוע הקרוב תחרות או אימון טיפוס גבעה, ולא מוצא.

יש למישהו רעיון?

-->