PDA

צפייה בגרסה מלאה : התיעצות לגבי הגבהת גראנד ויטארה 2004

ori5304
13-04-19, 11:32
יש לי גראנד ויטארה 2004, מנוע 1600.
אין לי ניסיון עם הגבהות והרבה הבנה בנושא ואשמח לעזרתכם. אני מעוניין לדעת מה החסרונות/יתרונות מבחינת נסיעת כביש.

איך האוטו יתנהג בכביש אחרי ההגבהה?
צריכת דלק גבוהה יותר?
חוסר יציבות בפניות (או להפך)?
רעשים במהלך הנסיעה (של אוויר)?

כרגע הרכב משמש יותר לנסיעת כביש, קניתי את האוטו בדצמבר (רכב שטח ראשון) ומאז הוא עשה פחות מ 2000 ק''מ, ובעתיד הרכב ישמש רק כרכב טיולים.

אז כרגע אני חושב על 2 אופציות
1. להגביה עכשיו.
2. לחכות שנה-שנתיים ואז להגביה. (האופציה הלא מועדפת)

המליצו לי על הגבהה של iron man.
האם יש המלצות אחרות או שזה כיוון טוב?

תודה לעוזרים

Sent from my MI 5 using Tapatalk

erezgur
13-04-19, 12:11
ברוך הבא לפורום, הגעת למקום הנכון.

יש לא מעט חומר אצלנו בנושא ההגבהות (ובהרבה נושאים אחרים) וכדאי ומומלץ מאד לתרגל את החיפוש בפורום (זה אחד היתרונות הגדולים של פורום כזה על פני רשתות חברתיות ששם קשה לשמר ידע ולמצוא מידע שהועלה בעבר).

אנסה לענות על חלק מהנושאים שהעלת בקצרה, אבל ראשית - צריך להבין שהגבהה במסגרת החוק (50 ממ', 2'') פירושה החלפת הקפיצים ורצוי ביחד עם החלפה זו להחליף גם את סט הבולמים. ברכבים בעלי מוט פיתול - מותחים מעט את מוטות הפיתול כדי להגביה את החלק הקדמי.

1. הגבהה מתונה במסגרת החוק (50 ממ', 2'') - לא פוגעת בהתנהגות הרכב בכביש והרבה פעמים אפילו משפרת את התנהגות הרכב בסיבובים ובפיתולי הכביש (במיוחד כאשר הסט הנוכחי על הרכב כבר "עייף").
2. אין כל השפעה על צריכת הדלק (לפחות לא כזו שמורגשת ברמה שהיא הופכת לשיקול לגבי התקנה או אי התקנה של הגבהה).
3. יציבות בפניות - טובה הרבה יותר!
4. אין רעשים כתוצאה מההגבהה...

בהצלחה

ori5304
13-04-19, 13:50
תודה רבה

Sent from my MI 5 using Tapatalk

leornevo
14-04-19, 11:36
לחכות שנה-שנתיים ואז להגביה. (האופציה הלא מועדפת) -< קודם תכיר את הרכב , תידאג למיגון טוב, צמיגים לפחות מסוג 50:50 , ציוד חילוץ ותירשם להדרכת שטח להכרת יכולות ומגבלות הרכב, ואז תיראה איפה ומתי צריך הגבהות כי לנסיעות שטח רגילות, ולדיונות הגבהות לא נידרשות ולשאלתך - הגבהה תשפיע על התנהגות הרכב בכביש, צריכת דלק וגם מרכז הכובד ישתנה,,, אני מחזיק שני רכבי שטח , אחד מוגבה ואחד לא ולמדתי לנסוע נכון בשניהם בלי לגרום נזק (אני מדריך שטח ועושה איתם הדרכות) לכן קודם תחליט לאיזה מטרות אתה צריך הגבהות ואיזה סוג הגבהות מתאים ספציפית לויטארה (ללנד קרוזר אני ממש ב OLDMAN ויש מיגוון סוגים וצריך גם ללמוד איזה "קושי-רכות" של קפיצים אתה מעוניין,, כי יש הבדך בהתנהגותם בשטח לעומת התנהגותם בבאמפרים בכביש = בהצלחה

erezgur
14-04-19, 12:53
איזה הבדל אתה מרגיש בצריכת הדלק?
כיצד מדדת את אותו ההבדל (האם התנאים זהים?)

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

assafy
14-04-19, 13:05
מניסיון בהגבהה על שני רכבים (לא וויטארה), אין הבדל בצריכת הדלק, התנהגות הכביש רק השתפרה ובשטח חוטפים הרבה פחות בגחון וגם הריסון טוב יותר.
הבעיה היחידה - התרוקנות חשבון הבנק.

-->