PDA

צפייה בגרסה מלאה : הורדת מפות offline לoff road

amitaikl
14-04-19, 12:12
עקב הנתק המצער בין off-road לבין Israel hiking המפה החינמית הזמינה להורדה ישירה היא של off road.
יש אפשרות להוריד מפות אחרת לשימוש off line.
האם יש אפשרות להוריד ולחבר את המפות של Israel hiking?
נכנסתי דרך האתר שלהם והגעתי לקישורים למפות שונות, אך הן מעודכנות ל2017.
רעיונות?
הצעות?

יובל48
14-04-19, 13:52
פרט להצעה לרכוש את אחת מהמפות,סימון שבילים או שבילנט
לא רואה שום מפה שתעזור לך בניווט.גם בישראל הייקינג חסרים הרבה מאד
שבילים,דבר שמקשה על תיכנון טיול וניווט בשטח.

gillss
14-04-19, 17:25
הגיע הזמן להתקדם ל Galileo Oflline Map או כמו שקוראים לו היום Guru Maps.
כל מלחמות היהודים על זכויות יוצרים של מפות תמיד נופלות בסוף על המשתמש באובדן יכולות והמון תסכול.
זה התחיל עם Ozi Explorer , המשיך עם Naviguide , דרך Topomap המשיך לעוד מיזמים יפים וישראלים (וחשובים)
אבל בסוף oruxmaps ו Guru הן היחידות שעובדות כל הזמן עם כל סוג של מפה.

הרעיון בבסיס הקביעה נובע מהעובדה שרק השתיים האלו תומכות ב Rmaps שזה בעצם SQLITE.
ואת הפורמט הזה לעולם לא יחליפו.
וחשוב מכך חופש הבחירה של המשתמש באיזו מפה הוא רוצה לנווט הוא הגדולה של שתי APP אלו !!!

הורד לך את ה APP הרצוי לך (אני אישית אוהב יותר את GURU כי היא עובדת גם ב IOS וגם ב ANDROID)
שלם את ה"כמה שקלים" עבור כל היכולות של ה APP.
קטוף בעזרת MOBAC או SASPLANET ב PC את המפה שאתה הכי מתחבר אליה. (לא לשכוח להעביר לטלפון / טבלט)
הוסף את הנקודות והצירים שלך (KML או GPX)
וסע לשלום המפתחות בפנים.
אף פעם לא יאכזב , אף פעם לא יפסיק וחשוב מכך כנראה שאף פעם לא יעלם.

amitaikl
14-04-19, 19:09
כל מלחמות היהודים על זכויות יוצרים של מפות תמיד נופלות בסוף על המשתמש באובדן יכולות והמון תסכול.
זה התחיל עם Ozi Explorer , המשיך עם Naviguide , דרך Topomap המשיך לעוד מיזמים יפים וישראלים (וחשובים)

הרעיון בבסיס הקביעה נובע מהעובדה שרק השתיים האלו תומכות ב Rmaps שזה בעצם SQLITE.
וחשוב מכך חופש הבחירה של המשתמש באיזו מפה הוא רוצה לנווט הוא הגדולה של שתי APP אלו !!!

הורד לך את ה APP הרצוי לך (אני אישית אוהב יותר את GURU כי היא עובדת גם ב IOS וגם ב ANDROID)
קטוף בעזרת MOBAC או SASPLANET ב PC את המפה שאתה הכי מתחבר אליה. (לא לשכוח להעביר לטלפון / טבלט)
וסע לשלום המפתחות בפנים.
אף פעם לא יאכזב , אף פעם לא יפסיק וחשוב מכך כנראה שאף פעם לא יעלם.יש איזה מדריך מסודר איך לעשות את זה?

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

gillss
15-04-19, 10:16
יש איזה מדריך מסודר איך לעשות את זה?

איך באת לי כמו עוגיה לקפה , נשבע שלא הזמנתי את התגובה הזו.
מצורף כאן מדריך מסודר להבאת המיפוי מהאינטרנט אל הטבלט / טלפון ושימוש ב OFFLINE.
מרגיש ממש גאה שסוף שסוף אני גם תורם לפורום ולא רק מקבל.

123764

ד ו ר ו ן
15-04-19, 10:35
לא הבנתי איזה מפות אתה מזין לאפליקציה.

מפות OSM שמופיעות בדוגמא הן ברזולוציית מיפוי נמוכה.

ועדיין, אין לך שום נק עניין.. וזה הערך האמיתי.

gillss
15-04-19, 11:34
לא הבנתי איזה מפות אתה מזין לאפליקציה.

מפות OSM שמופיעות בדוגמא הן ברזולוציית מיפוי נמוכה.

ועדיין, אין לך שום נק עניין.. וזה הערך האמיתי.

דורון , הייתה פעם פרסומת לדה-מרקר שקבעה "תקרא אולי יצא לך מזה משהו ?"
שתי התוכנות (PC) מציאות שלל מקורות מיפוי בשלל עומקי זום ( thunderforest תאפשר במיוחד בשבלך זום עד רמה 22 שהוא בעצם 20 מטר)
בזום של 20 מטר תוכל לראות את הקוליסים שאתה משאיר מאחוריך :p
נקודות עיניין זה מה שאתה מביא אל ה APP בטבלט / טלפון , דקור לך כמה נקודות שתרצה (או ב APP או במפת גוגל והעברה אל ה APP)
היה וחפצת בנקודות של אחרים ? הורד לך מהרשת שלל נקודות , צירים או קבל אותם מחברים (בתצורת KML / GPX)
וכל מה שנשאר הוא לנסוע / ללכת ולהנות מניווט חינם , OFFLINE , ידידותי , ותמיד זמין.

אהה... כן ... בתמונה סטטית (JPG) אי אפשר להציג ZOOM IN וגם לא ZOOM OUT , זה בגלל שהיא סטטית . :cool::cool::cool:

ד ו ר ו ן
15-04-19, 17:17
דורון , הייתה פעם פרסומת לדה-מרקר שקבעה "תקרא אולי יצא לך מזה משהו ?"

יש גם אמירה נפוצה יותר שחוכמולוגים בעיקר גורמים לאנשים להתרחק מהם.

קראתי לפני ששאלתי והשאלה מכוונת.

ד ו ר ו ן
15-04-19, 17:24
שתי התוכנות (PC) מציאות שלל מקורות מיפוי בשלל עומקי זום ( thunderforest תאפשר במיוחד בשבלך זום עד רמה 22 שהוא בעצם 20 מטר)
בזום של 20 מטר תוכל לראות את הקוליסים שאתה משאיר מאחוריך :p

זום אינו רזולוציה ואינו מחפה על רמת הפרדה נמוכה.
רזולוציה של 20מ אומרת שבהגדרה כל הפיקסל מקבל גוון המבטא ממוצע של כל הפיקסל.
קוליס הוא רוחב של 30סמ, במקרה הטוב.

כדי שהוא יבוא לידי ביטוי בפיקסל, רמת הניגודיות שלו ביחס לרקע צריכה להיות גבוהה מאד,ואחוז הכיסוי בפיקסל צריכים להיות מעל רבע מהשטח.

בפיקסל של 20מ זה לא מתקיים.

מציע שאת העיצה של לקרוא תיישם לפני שאתה קופץ בראש.

gillss
15-04-19, 20:04
דורון . קודם כל אם פגעתי , הרגזתי, עיצבנתי ... הרי שזו בוודאי לא הייתה הכוונה .
קבל נא את התנצלותי הכנה . לא הובנתי נכון (כנראה סוג של הומור לא מוצלח) אבל ממש x ממש לא הייתה בכוונתי להוציא אותך מהכלים כך.
עדיין ממליץ לך להוריד ולהתקין mobac , לאחר התנסות תוכל או להתאהב , או להסיר .
לא יגרם כל נזק ולא יפגע אף אחד מניסיון שכזה.
אני אישית מחובר לפרוטוקול שכתבתי , אצלי הוא עובד נהדר ומשמש לטיולים רגליים ורכובים בארץ ובעולם.
הביקורת היחידה שיש לי לשלל האפליקציות הצצות להן הוא :
1. הן אינן חיות מספיק זמן , פורצות לשוק , עושות קופה ונעלמות , קוד פתוח שורד בעולם הדיגיטלי הרבה יותר זמן.
2. נושא הקיניין הרוחני במיפוי פס מהעולם (הראל והחברים מוכיחים זאת מצויין) , אז למה לשלם על משהו שבא בחינם ?
3. אפליקציות שמחזיקות בתוכן מידע גאוגרפי בדרך כלל יאבדו רלוונטיות כעבור זמן קצר , מפה בקוד פתוח תתעדכן כל הזמן ותשמר רלוונטיות.
4. בסוף להציג מיקום על מפה זה לא טריק מסובך , לשמר קהילה שמעדכנת מידע ומוסיפה נקודות עניין כל הזמן , זה שם המשחק.

ושוב , סליחה עם פגעתי , הרגזתי או עיצבנתי . לא לשם כך הגבתי עד כה.

ד ו ר ו ן
15-04-19, 22:13
עמוד-ענן הוא מוצר ותיק מאד.
אתה לא יכול להגיד עליו שזו אפליקציה חולפת.
יש לה לא מעט באגים, אבל יש לה יתרונות, במיוחד אם אתה מנסה להבין את השטח ולא לנסוע על קו צבעוני.
נקודות העניין שבו גדלות ומתעדכנת ע״י המשתתפים כל הזמן.

אין מניות שם, אני מנסה כל מיני אפליקציית, לא נפלתי מהרגליים מאף אחת בינתיים, ברמה של לנטוש את עמוד-ענן שעדיין מוביל בפער גדול בתוכן נקודות העניין, מבלי שאני צריך לחפש ברשת נקודות כפי שהצעת.

אם אתה נכנס לתחום, כדאי שתשלוט במינוחים הטכניים הנכונים (קנ״מ, רזולוציה, ההבדל בין רזולוציה של תצ״א לרזולוציה של ראסטר ולמה העתיד הוא בווקטור.. וכו׳.) כי עשית סלט רציני במינוחים ומשמעויות.

gillss
16-04-19, 12:03
עמוד-ענן הוא מוצר ותיק מאד.
אתה לא יכול להגיד עליו שזו אפליקציה חולפת.
יש לה לא מעט באגים, אבל יש לה יתרונות, במיוחד אם אתה מנסה להבין את השטח ולא לנסוע על קו צבעוני.
נקודות העניין שבו גדלות ומתעדכנת ע״י המשתתפים כל הזמן.

אין מניות שם, אני מנסה כל מיני אפליקציית, לא נפלתי מהרגליים מאף אחת בינתיים, ברמה של לנטוש את עמוד-ענן שעדיין מוביל בפער גדול בתוכן נקודות העניין, מבלי שאני צריך לחפש ברשת נקודות כפי שהצעת.

אם אתה נכנס לתחום, כדאי שתשלוט במינוחים הטכניים הנכונים (קנ״מ, רזולוציה, ההבדל בין רזולוציה של תצ״א לרזולוציה של ראסטר ולמה העתיד הוא בווקטור.. וכו׳.) כי עשית סלט רציני במינוחים ומשמעויות.

עכשיו אחרי שהאגרסיות מאחורנו (ואני באמת מקווה שסלחת לי על ההומור)
נקודות עניין זה דבר אישי , אני רוצה במפה שאיתה אני מנווט רק את הנקודות שאני רוצה לבקר (ולא את כל מה שהעולם דקר)
לכן אאסוף לי את הנקודות משלל האתרים בשלב התכנון , אחליט לאן בא לי לטייל ואשים אותן על המפה האישית / פרטית שלי.
עמוד ענן אכן מוצר ותיק , רק הזקנים ביננו זוכרים שהכל התחיל עם נויגייד, המשיך עם IGO שטח , הגיעה לעמוד ענן ולצידו צמחה גם TOPOMAP
בעמוד ענן אכן יש מלאי מידע רלוונטי והמון מה לקחת אבל....
אם ברזולוציה עסקינן (ואתה הוא זה שמהלל את טכנולוגיית הווקטור)
בעוד עמוד ענן מסוגלת לרדת לגובה 200 הרי שטנדרפורסט עם APIKEY תתן למשתמש יכולת וקטורית של 20 מטר ולמבקר שאינו משתמש 50.
נוסיף לכך שחזות המפה של טנדרפורסט נאה בעיניי על מפת המרכז למיפוי ובזה נסיים.
123776כך נראת עמוד ענן בזום הכי נמוך שלה (בתחתית צילום המסך מופיע גובה המראה)
123777וכך נראת טנדרפורסט באותו הזום (גובה 200)
123778וכך היא תראה בגובה 50

בכל הדוגמאות גזרתי בכוונה את צילום המסך עם מד הגובה בכדי לא להרגיז שוב. (והשתדלתי ממש שזו תהה מצדה בכולן בכדי להשוות מלפפונים למלפפונים ולא לעגבניות)
אז ...
כל המידע שאני מוסר הוא כמשתמש , לא נמצא בתחום ולא רוצה להכנס לתחום , רק רוצה שיהיה לי יכולת ניווט העונה לטעמי האישי ולצרכי האישיים.
עדיין חושב שמה שנותנים בחינם (בתחום המיפוי) עולה באיכותו וביכולותיו על מה שנמכר כיום בשוק.
מסכים כי הטכנולוגיה הווקטורית היא החלוץ בתחום המיפוי , וטוען נחרצות שקוד פתוח ו OSM עדיפים לי אישית בהיבט העדכניות , הרלוונטיות והחדשנות הטכנולוגית.

ד ו ר ו ן
16-04-19, 21:39
בעוד עמוד ענן מסוגלת לרדת לגובה 200 הרי שטנדרפורסט עם APIKEY תתן למשתמש יכולת וקטורית של 20 מטר ולמבקר שאינו משתמש 50.

בכל הדוגמאות גזרתי בכוונה את צילום המסך עם מד הגובה בכדי לא להרגיז שוב. (והשתדלתי ממש שזו תהה מצדה בכולן בכדי להשוות מלפפונים למלפפונים ולא לעגבניות)

הבנתי את הראש שלך..
בשביל מי שרוצה לקרוא מפה ולא רק קו צבעוני, המפות של טנדרפוסט שהעלת פשוט גרועות..

קשה עד בלתי אפשרי להבחין בקווי הגובה והתבליט.
הן לא מיועדות להבנת שטח אלא תצוגה רדודה והבלטת הסימון מיקום עצמי ביחס לציר.
זו מגמה רווחת בשנים האחרונות בתוכנות ניווט, שמסרסת את מיומנות הניווט והבנת השטח.

זו גישה שונה להתנהל בשטח.

הרזולוציה הגבוהה של הנתונים היא דווקא של המפה של עמוד-ענן שהעלת.. יצא לך הפוך.

yovavz
16-04-19, 22:15
הבנתי את הראש שלך..
בשביל מי שרוצה לקרוא מפה ולא רק קו צבעוני, המפות של טנדרפוסט שהעלת פשוט גרועות..

קשה עד בלתי אפשרי להבחין בקווי הגובה והתבליט.
הן לא מיועדות להבנת שטח אלא תצוגה רדודה והבלטת הסימון מיקום עצמי ביחס לציר.
זו מגמה רווחת בשנים האחרונות בתוכנות ניווט, שמסרסת את מיומנות הניווט והבנת השטח.

זו גישה שונה להתנהל בשטח.

הרזולוציה הגבוהה של הנתונים היא דווקא של המפה של עמוד-ענן שהעלת.. יצא לך הפוך.דורון,
הרגת את הבנאדם
הוא בסה"כ המליץ על תוכנות ניווט שהוא אוהב וחושב שראויות ומנסה להסביר למה הן טובות, בתור תרומה לדיון ולפורום. הוא גם קישר למדריך שימוש כדי להקל על המשתמשים.
אגב, ל-thunderforest יש גם מפות טופוגרפיות טובות ועשירות עם קווי גובה, כפי שניתן לראות בקישור:
https://www.thunderforest.com/maps/

ד ו ר ו ן
16-04-19, 23:07
לא מתכוון להרוג אף אחד.
שים לה שהתחלתי בשאלה פשוטה מאיפה מעלים מפות לאפליקציה, כי זה באמת עניין אותי, וחטפתי בחזרה מקלחת צינית שכללה הרבה אי דיוקים וערבוב מינוחים.

לכל הפחות אם אתה רוצה להמליץ על תוכן, תשלוט בו ברמה המינימלית ולא לטעות במינוחים הכי בסיסיים בתחום שאתה מנסה להציג.

אם כבר, זה שירות דוב לאפליקציה הנ״ל.

asafk
17-04-19, 00:26
ובכל זאת קיבלנו יופי של הסבר על העלאת מפות אופליין לאפליקציות ניווט. ועל כך - תודה.
ושכל אחד ייבחר במפה הנוחה לו.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

boaz avrahami
17-04-19, 06:29
דורון,
מפה כמו זו אינה מספיק טובה עבורך?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190417/7a2464330c2e38f8ee4bef67d0199d4a.jpg

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
17-04-19, 07:24
בועז זה עניין של תפיסה. לי המפה הזו לא טובה.
חסר בה המון מידע. המון.

אסף.

amitaikl
17-04-19, 07:30
בועז זה עניין של תפיסה. לי המפה הזו לא טובה.
חסר בה המון מידע. המון.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalkמה חסר?
שואל בכנות, לא כדי לקנטר... ;)

asafk
17-04-19, 07:38
הקו המקווקו הכחול הזה.... יש לו שם?
אם אני רוצה לקבוע עם דורון במפגש של... ו... הוא לא יגיע.

אסף.

ד ו ר ו ן
17-04-19, 08:00
דורון,
מפה כמו זו אינה מספיק טובה עבורך?
Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

מה שאסף אמר.

yovavz
17-04-19, 08:46
אפשר לפנות למפתח עם הלינק לדף ב-GitHub שעוסק במפות ווקטוריות של Israel Hiking (https://github.com/IsraelHikingMap/VectorMap) ולשאול איך ניתן להשתמש בתוך התוכנה (אני לצערי לא מבין גדול בענייני הפיתוח)
תאורטית לפחות, תמצא שם כנראה גם את שמות הנחלים ועוד.

ד ו ר ו ן
17-04-19, 09:00
אפשר לפנות למפתח עם הלינק לדף ב-GitHub שעוסק במפות ווקטוריות של Israel Hiking (https://github.com/IsraelHikingMap/VectorMap) ולשאול איך ניתן להשתמש בתוך התוכנה (אני לצערי לא מבין גדול בענייני הפיתוח)
תאורטית לפחות, תמצא שם כנראה גם את שמות הנחלים ועוד.
זה בדיוק העניין..
מבחינתי אפליקציית הניווט המנצחת תהיה זו שמורידה ממני את הצורך לקבץ מהרשת שכבות או לנהל דיאלוג כלשהו עם המפתח.
שהמפתח יעשה את שיעורי הבית וייצר משהו מעשי.

יש כאלו שזה מתאים להם, והאיכות הזו טובה להם, וזה בסדר. זה מה שהם רוצים, לי זה פחות מתאים.

אני חוזר לשאלה המקורית שלי, אם לאפליקציה שהוזכרה יש תפריט אינטרנטי בו אפשר לבחור שכבות ומפות(בלי לכתת רגלים ברשת לחפש ולהתאים משהו חדש), אז אחלה.
לא נראה לי שזה המצב.

בגלל שהמגמה הכללית היא רידוד המידע הגיאוגרפי הפיזי במפות, אז לא רואה סיבה שמישהו באמת ישקיע בזה, וחבל.

יובל48
17-04-19, 09:06
מכיוון שרוב המשתמשים כאן נוסעים על שבילים(אני מקווה שכולם)
הרי ניווט מסורתי "של פעם" ושהיה רלוונטי לניווט רגלי בשטח פתוח
לא כ"כ רלוונטי לנו ואני מעדיף מפה שנמצאים בה הכי הרבה שבילים שלא נמצאים במפות פתוחות.

איל מ
17-04-19, 09:35
וכאן הטעות. לצאת על שביל במפה עם טופוגרפיה/פרטי תכסית ברמה נמוכה, לא מאפשר לך לדעת את טיב השביל.
במפות מפורטות, אתה בהרבה מקרים יכול להסיק בקירוב לא רע איך יראה השביל, ובהתאם גם את קצב הנסיעה. בשלב הניווט עצמו, זה פחות רלוונטי אם מעניין אותך רק להגיע ליעד.
אם מעניין אותך גם הנוף שסביבך, המפה המפורטת היא יתרון עצום.
אני אישית לא נוסע עם עיניים על המכשיר, אלא מסתכל כל פעם מה הקיטוע הבא ודי נוסע על סמך הזכרון. יותר קל לי למצוא את הפניה כשאני יודע מהמפה בדיוק איך היא נראית.
כשאשתי נוסעת איתי ומנווטת היא במילא מעדיפה מפת נייר (כן, מותר לכם לקנא).

יובל48
17-04-19, 11:25
וכאן הטעות. לצאת על שביל במפה עם טופוגרפיה/פרטי תכסית ברמה נמוכה, לא מאפשר לך לדעת את טיב השביל.
במפות מפורטות, אתה בהרבה מקרים יכול להסיק בקירוב לא רע איך יראה השביל, ובהתאם גם את קצב הנסיעה. בשלב הניווט עצמו, זה פחות רלוונטי אם מעניין אותך רק להגיע ליעד.
אם מעניין אותך גם הנוף שסביבך, המפה המפורטת היא יתרון עצום.
אני אישית לא נוסע עם עיניים על המכשיר, אלא מסתכל כל פעם מה הקיטוע הבא ודי נוסע על סמך הזכרון. יותר קל לי למצוא את הפניה כשאני יודע מהמפה בדיוק איך היא נראית.
כשאשתי נוסעת איתי ומנווטת היא במילא מעדיפה מפת נייר (כן, מותר לכם לקנא).

לא חסר כלום ממה שכתבת במפות סמ"ש או שבילנט.

איל מ
17-04-19, 12:21
נכון,
אבל במפה שהדגימו קודם (וגם בישראל הייקינג) דווקא כן.
בנוסף, ובלי קשר, רק לידע כללי,
במפות סמ"ש של השנים האחרונות הורידו המון פרטי טופוגרפיה לעומת הישנות.

boaz avrahami
17-04-19, 14:28
מה שאסף אמר.

איזה מידע חסר לכם בדיוק במפה?
בואו נזכור שאת המשימה העיקרית של להזדהות על השטח עושה ה GPS בכבודו ובעצמו.

אני משתמש לרוב במפת שבילנט שיש בה פחות סימונים טופוגרפיים ( אפילו ביחס לישראל הייקינג שצילמתי כאן) אבל בזכות זו היא נקיה וניתן לקרוא ממנה בנוחיות את הסימנים שמעניינים מטייל רכוב בשטח.

לי נראה שאתם לא מסוגלים להשתחרר מהרגלי עבר שלכם

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ד ו ר ו ן
17-04-19, 15:56
Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
א. מה שאסף כתב.
ב. מה שאייל כתב..
ג. מה רע בהרגלים האלו?
אני מעיף מבט בטופוגרפיה בצידי המסלול וקדימה במהלך המסלול.

כשאני רואה שהפיצול/אטרקציה/עץ הבאים הוא במפגש נחלים/שיא גובה/מעבר מצוק, אז אני נוסע עם הראש למעלה ונהנה מהנוף עד למפגש נחלים /שיא גובה/מעבר מצוק הבא.. ולא צריך להיות צמוד לסמן במפה עם הראש למטה.

כשמזג אויר מתהפך עליך, ואתה מבין שיש מצב יותר מסביר לשטפון, אז הטופוגרפיה אומרת לך אם אתה בבעיה כי הכל מצוקים בקילומטרים הבאים (ערוד/נקרות), וכדאי לנצל את ההזדמנות הראשונה לצאת, או שאתה בשטח רחב ורגוע שיש הרבה אופציות ואפשר להמשיך ברוגע (פארן..).

כשאני לא בוחר מראש חניון לילה, ועכשיו רוצה להבין איפה יש נקודת חנייה פוטנציאלית בהקשר להסתדר צל בבוקר, שיפועים וגם מסלע..

ועוד ועוד..

asafk
17-04-19, 16:14

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ככה וככה שנים בשטח ההרגלים האלו מוכיחים את עצמם.
אין לי מוטיבציה להשתחרר מהם.

אבל ברגע שיש מפות סמ"ש זמינות לאפליקציה - גם אני מרוצה ממנה.

אסף.

biranit50
18-04-19, 18:54
עכשיו אחרי שהאגרסיות מאחורנו (ואני באמת מקווה שסלחת לי על ההומור)
נקודות עניין זה דבר אישי , אני רוצה במפה שאיתה אני מנווט רק את הנקודות שאני רוצה לבקר (ולא את כל מה שהעולם דקר)
לכן אאסוף לי את הנקודות משלל האתרים בשלב התכנון , אחליט לאן בא לי לטייל ואשים אותן על המפה האישית / פרטית שלי.
עמוד ענן אכן מוצר ותיק , רק הזקנים ביננו זוכרים שהכל התחיל עם נויגייד, המשיך עם IGO שטח , הגיעה לעמוד ענן ולצידו צמחה גם TOPOMAP
בעמוד ענן אכן יש מלאי מידע רלוונטי והמון מה לקחת אבל....

אז ...
כל המידע שאני מוסר הוא כמשתמש , לא נמצא בתחום ולא רוצה להכנס לתחום , רק רוצה שיהיה לי יכולת ניווט העונה לטעמי האישי ולצרכי האישיים.
עדיין חושב שמה שנותנים בחינם (בתחום המיפוי) עולה באיכותו וביכולותיו על מה שנמכר כיום בשוק.
מסכים כי הטכנולוגיה הווקטורית היא החלוץ בתחום המיפוי , וטוען נחרצות שקוד פתוח ו OSM עדיפים לי אישית בהיבט העדכניות , הרלוונטיות והחדשנות הטכנולוגית.

לעניין גודש נקודות העניין הציבוריות הצעתי ליואב רופא להוסיף ללשוניות צבורי ופרטי לשונית שלישית אד הוק בה יופיעו רק נקודות רלבנטיות שבחרת לפני הטיול מתוך המאגר הכללי והפרטי. כך ניתן יהיה לטייל עם מפה נקיה ולא לאבד את נקודות הענין החשובות. הוא הסכים שזה רעיון טוב עכשו נמתין שימצא זמן לישם.

Ilanza
19-04-19, 08:24

וסע לשלום המפתחות בפנים.
אף פעם לא יאכזב , אף פעם לא יפסיק וחשוב מכך כנראה שאף פעם לא יעלם.

הי, מציע ללמוד קצת יותר לפני שעונים ומטעים, אתה מתמקד במלחמות היהודים וחבל, יש כאן עולם שלם שכנראה לא התעמקת בו מספיק.
1. מפות ישראל הייקינג ניתנות להורדת ולהוספה באפליקציית אופרואד. רק הקישור להורדה מתוך האפליקציה הוסר לבקשתם.
2. ניתן לייצר מפות ב-Mobac בפורמט של אורוקס ולהעלות אותם לאופרואד, בדיוק כמו שכתבת במדריך. כולל מפות בחו״ל. וזה ללא עלות.
3. אני באמת (ברמה האישית) לא מבין איך אפשר להשוות בין אפליקציות עולמיות שרק מציגות מפה (כמו שכתבת זה לא הטריק) לבין אפליקציות כמו אופרואד (שלי) ועמוד ענן בהן יש עושר עצום של מידע מקומי בעברית. באופרואד יש לך 12K נקודות עניין, קרוב ל-2000 מסלולים, מהם 150 מסלולים רגליים של אתר טיולי ושותפים כמו ג׳יפולוג, שהופכים את האפליקציה לזירת מידע שאין כדוגמתה. להציג מפה זה באמת שטויות ועושים את זה פעם אחת.
4. באופרואד אספנו לך כבר את השכבות, אתה לא צריך לחפש באינטרנט. שטחי אש, שמורות טבע, גזרות של רשות הטבע והגנים ועוד. ואם יש לך מידע חשוב נוסף אתה יותר ממוזמן לשתף אותנו ונוסיף.
5. לאחר ניווט עם כל המפות, ושיחות עם אין ספור אנשים שמנווטים יותר שנים ממני, אין מתחרה יותר טוב למפת שביל נט. לא כי אני מוכר אותה באפליקציה, מכרו אותה בעמוד ענן הרבה לפני, זו פשוט המפה הכי טובה שיש היום לניווטים בישראל (לפחות לג׳יפים ואופניים).
6. לא יודע אם יש עורך מסלולים ותמיכה בכל סוגי הקבצים בגלילאו, אני רק יכול לומר שיש לך מתכנן מסלולים באופרואד שהוא לא פחות ממושלם ועובד באופליין מלא.
7. מיותר לציין, אבל תמיכה ועזרה בעברית

ולסיום, ברוח ערב החג, לפני שהולכים לחפש מה יש אצל הגויים, בוא נבדוק קודם מה יש לנו כאן בבית :-)
חג שמח

yovavz
19-04-19, 09:52
הי, מציע ללמוד קצת יותר לפני שעונים ומטעים, אתה מתמקד במלחמות היהודים וחבל, יש כאן עולם שלם שכנראה לא התעמקת בו מספיק.
1. מפות ישראל הייקינג ניתנות להורדת ולהוספה באפליקציית אופרואד. רק הקישור להורדה מתוך האפליקציה הוסר לבקשתם.
2. ניתן לייצר מפות ב-Mobac בפורמט של אורוקס ולהעלות אותם לאופרואד, בדיוק כמו שכתבת במדריך. כולל מפות בחו״ל. וזה ללא עלות.
3. אני באמת (ברמה האישית) לא מבין איך אפשר להשוות בין אפליקציות עולמיות שרק מציגות מפה (כמו שכתבת זה לא הטריק) לבין אפליקציות כמו אופרואד (שלי) ועמוד ענן בהן יש עושר עצום של מידע מקומי בעברית. באופרואד יש לך 12K נקודות עניין, קרוב ל-2000 מסלולים, מהם 150 מסלולים רגליים של אתר טיולי ושותפים כמו ג׳יפולוג, שהופכים את האפליקציה לזירת מידע שאין כדוגמתה. להציג מפה זה באמת שטויות ועושים את זה פעם אחת.
4. באופרואד אספנו לך כבר את השכבות, אתה לא צריך לחפש באינטרנט. שטחי אש, שמורות טבע, גזרות של רשות הטבע והגנים ועוד. ואם יש לך מידע חשוב נוסף אתה יותר ממוזמן לשתף אותנו ונוסיף.
5. לאחר ניווט עם כל המפות, ושיחות עם אין ספור אנשים שמנווטים יותר שנים ממני, אין מתחרה יותר טוב למפת שביל נט. לא כי אני מוכר אותה באפליקציה, מכרו אותה בעמוד ענן הרבה לפני, זו פשוט המפה הכי טובה שיש היום לניווטים בישראל (לפחות לג׳יפים ואופניים).
6. לא יודע אם יש עורך מסלולים ותמיכה בכל סוגי הקבצים בגלילאו, אני רק יכול לומר שיש לך מתכנן מסלולים באופרואד שהוא לא פחות ממושלם ועובד באופליין מלא.

ולסיום, ברוח ערב החג, לפני שהולכים לחפש מה יש אצל הגויים, בוא נבדוק קודם מה יש לנו כאן בבית :-)
חג שמח
לקח לך קצת זמן :rolleyes:
מסכים לגמרי - לטעמי OffRoad נותנת את הפתרון הכי נוח עם ממשק ופיצ'רים הכי מתאימים לצרכים שלי
ו - יש גם הבטחה שעובדים על הטמעה של Vector Tiles - מה שיהפוך את מפות הבסיס להרבה יותר נוחות לעדכון, עם כיתובים (תוויות) שמתיישרות לפי כיוון המכשיר והרבה יותר 'רזות' על המכשיר...
אילן, יש כבר תאריך יעד? :p

לגבי שביל-נט - מסכים שהיא הכי נוחה לניווט (לטעמי, דורון) אבל רמת העדכון שלהם לא עקבית ואחידה - אבל אז משלימים עם Israel Hiking המצויינת

למען הסר ספק: אני לא קשור בשום אופן למפתחים והאינטרס היחיד שיש לי הוא כמשתמש

PW
19-04-19, 10:14
נתקלתי עכשיו בשרשור הזה.
אני רואה שהוא כתוב בעברית... אבל לא הבנתי כלום.
PW

ד ו ר ו ן
19-04-19, 10:21
לגבי שביל-נט - מסכים שהיא הכי נוחה לניווט (לטעמי, דורון)
ברגע שניתן להשתמש במפה זהה ברוב האפליקציות(שביל-נט עובד בעמוד-ענן), אז הפור ייפול על ממשק המשתמש ועושר ועדכניות המידע.
זה ההבדל בין האפליקציות בסוף.

עמוד-ענן עדיין עם יתרון בנקודות העניין ומאחור כמעט בכל השאר..
מבחינתי האפליקציה היא גורם מסייע ולא הכרח, אז המינימום מתאים לי.

מפות שביל-נט פחות נעימות לי בעין כי גם שם הטופוגרפיה נבלעת בגוונים.

מפת סמ״ש סרוקה:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190419/b9944c54d375e254b149bf2ce5f800c7.jpg

מפת ממ״ג;
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190419/dc61634c91faa5a9c427a70a3236c287.jpg

מפת שביל-נט:
שים לב שרמת ההפרדה בין הסימונים נמוכה ביחס לקודמות, כשנוהגים ברכב ורוצים ״להעיף מבט חטוף״ זה מאד משנה.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190419/f6b04f3fd5f493e7c9a857bbddfc00eb.jpg

amitaikl
19-04-19, 10:21

איך?

boaz avrahami
19-04-19, 10:47
דורון ואסף,

מדי פעם מומלץ לאתגר את ההרגלים הישנים ולבחון האם אנחנו משתמשים באמצעים העומדים לרשותנו באופן היעיל ביותר.

אכן, מפות נייר או מפות סמ״ש של החברה ההיא הם ההרגל הישן, כמעט מסורת.

כיום מאתגרים אותם ואף עולים עליהם.

אני בחרתי כמו רבים אחרים בשבילנט כי היא בנויה חכם ומחדש. מאוד נוחה.

אכן, מדובר על טעם אישי אבל בכדי לא להפוך את הדיון הזה לסתמי אני יכול להמליץ לכם להתנסות כמה פעמים ולחזור לספר רשמים.
זה עוד עלול להסתבר מוצלח כמו המעבר של דורון לבנזיניה של קולמן...
תאתגרו את עצמכם.

בנוסף, אני גם מבחינה אידיאולוגית בעד להםסיק לפרנס את החברה ההיא וכן את עמוד ענן שלקח ממני כסף ( והרבה) והשאיר אותי לא אחת עם מוצר לא תקין לפרקי זמן ארוכים מדי.
מבחינתי שני אלו צריכים לעבור מן העולם או לכל הפחות לקצץ את כנפיהם.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב42
19-04-19, 11:05
יש לי גם את שבילנט וגם סמ"ש, שתיהן גם בעמוד ענן וגם בטונב, למרות שאני מנסה מדי פעם לעבור לשבילנט בשביל להתנסות ולהתרגל, פשוט לא מתחבר אליה. מבחינתי הסמ"ש (או כל טופוגרפית מהסוג הישן) הרבה יותר אינטואיטיבית ונוחה.

ונשבע לכם שניסיתי בתום לב, ושילמתי על שבילנט בשתי אפליקציות, פשוט לא מתחבר לי.

חג שמייח :)

ד ו ר ו ן
19-04-19, 11:12
אני יכול להמליץ לכם להתנסות כמה פעמים ולחזור לספר רשמים.
Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
אני מנסה כל הזמן פורמטים שונים של מפות.
יש לי בעמוד-ענן את 3 הפורמטים שהראתי.
ואני משווה כל פעם.

yovavz
19-04-19, 12:14
ברגע שניתן להשתמש במפה זהה ברוב האפליקציות(שביל-נט עובד בעמוד-ענן), אז הפור ייפול על ממשק המשתמש ועושר ועדכניות המידע.
זה ההבדל בין האפליקציות בסוף.

עמוד-ענן עדיין עם יתרון בנקודות העניין ומאחור כמעט בכל השאר..
מבחינתי האפליקציה היא גורם מסייע ולא הכרח, אז המינימום מתאים לי.

מפות שביל-נט פחות נעימות לי בעין כי גם שם הטופוגרפיה נבלעת בגוונים.

מפת סמ״ש סרוקה:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190419/b9944c54d375e254b149bf2ce5f800c7.jpg

מפת ממ״ג;
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190419/dc61634c91faa5a9c427a70a3236c287.jpg

מפת שביל-נט:
שים לב שרמת ההפרדה בין הסימונים נמוכה ביחס לקודמות, כשנוהגים ברכב ורוצים ״להעיף מבט חטוף״ זה מאד משנה.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190419/f6b04f3fd5f493e7c9a857bbddfc00eb.jpgמסכי ם אתך לגמרי בעניין ההפרדה/קונטראסט הנמוכים יותר בשבילנט וכמות הצבע ועובי הקווים ניתנים גם הם לשיפור כרטוגרפי.
בכל זאת, עדיין היא עדיפה לי על פני מפות סמ"ש (בגלל קנ"מ המקור הגרוע והעומס הכרטוגרפי המיותר)
וגם על פני Israel Hiking (בעיקר בגלל העושר והאיכות הכרטוגרפית)
אני רוצה לקוות ששבילנט ישכילו לייצר מפות ווקטוריות (Vector Tiles) שישפרו משמעותית את הקריאות של המפה וש-OffRoad יאפשרו בהן את השימוש.
בכל מקרה, כשאני צריך להתעמק בטופוגרפיה ובסביבה הגיאוגרפית בזמן טיול, אני צריך לעצור ולשחק במפה ולא משנה אם זה מפת סמ"ש או מפת שבילנט (אני משתמש בסמארטפון ולא בטאבלט גדול)

andy.shaked
19-04-19, 12:38
אני דווקא הייתי מבסוט מאוד ממפות israelhiking בזום 16.
השבוע רכשתי את מפות שביל-נט ולא ממש התחברתי עדיין .
מקווה שאחרי כמה טיולים אתרגל אליה

#המדען_המטורף

alto
19-04-19, 13:49
איך?

תפריט (תשע קוביות משמאל למעלה) --> מפות --> + מימין למעלה --> קשר למפה קיימת -->בחר תיקייה בה הורדת את המפה --> בחר שם --> חזרה למסך מפות, בחר את המפה שלך.

amitaikl
19-04-19, 15:38
תפריט (תשע קוביות משמאל למעלה) --> מפות --> + מימין למעלה --> קשר למפה קיימת -->בחר תיקייה בה הורדת את המפה --> בחר שם --> חזרה למסך מפות, בחר את המפה שלך.תודה!

Snir
19-04-19, 16:56
דורון ואסף,

מדי פעם מומלץ לאתגר את ההרגלים הישנים ולבחון האם אנחנו משתמשים באמצעים העומדים לרשותנו באופן היעיל ביותר.

אכן, מפות נייר או מפות סמ״ש של החברה ההיא הם ההרגל הישן, כמעט מסורת.

כיום מאתגרים אותם ואף עולים עליהם.

אני בחרתי כמו רבים אחרים בשבילנט כי היא בנויה חכם ומחדש. מאוד נוחה.

אכן, מדובר על טעם אישי אבל בכדי לא להפוך את הדיון הזה לסתמי אני יכול להמליץ לכם להתנסות כמה פעמים ולחזור לספר רשמים.
זה עוד עלול להסתבר מוצלח כמו המעבר של דורון לבנזיניה של קולמן...
תאתגרו את עצמכם.

בנוסף, אני גם מבחינה אידיאולוגית בעד להםסיק לפרנס את החברה ההיא וכן את עמוד ענן שלקח ממני כסף ( והרבה) והשאיר אותי לא אחת עם מוצר לא תקין לפרקי זמן ארוכים מדי.
מבחינתי שני אלו צריכים לעבור מן העולם או לכל הפחות לקצץ את כנפיהם.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94מסתקרן לשמוע מה האנטי ל"חברה ההיא" ולמפות סמ"ש. אפילו בפרטי אם לא ברבים

ד ו ר ו ן
19-04-19, 17:41
מסתקרן לשמוע מה האנטי ל"חברה ההיא" ולמפות סמ"ש. אפילו בפרטי אם לא ברבים
מפות הסמ״ש הישנות הציגו מצוין את הטופוגרפיה והתכסית.
עם השנים האיכות ירדה ודברים ממש נעלמו עד כדי תהייה אם אין יד מכוונת.

ומצד שני, גבולות השמורות נהיו נזילים.
ועדיין, אני חושב שהן הטובות באפשרויות כבסיס לתכנון טיול.

אין תחליף לפתיחת גליון שלם על הרצפה ולראות את כל המסלול, מאיפה מתחילים ולאן נוסעים.
אין מסך ברכב או נישא שמסוגל לעשות את זה.

yovavz
19-04-19, 18:04
מסתקרן לשמוע מה האנטי ל"חברה ההיא" ולמפות סמ"ש. אפילו בפרטי אם לא ברביםחלק מהאנטי נובע גם מהניכוס של שבילי הטיול המסומנים (המהות של מפות הסמ"ש)
ה'וועדה לסימון שבילים' היא גוף ששייך לחברה להגנת הטבע ויושבים בו עוד נציגי רשויות אחרות כמו רט"ג ונדמה לי שהמשרד להגנת הסביבה.
רט"ג האצילה דה פאקטו באופן לא חוקי (למיטב הבנתי זה לא התברר מעולם בבית משפט) את סמכות סימון השבילים לגוף הקיקיוני המדובר
הם מצידם באמת סבורים שהם מצילים את הסביבה, אבל החליטו גם שהמידע הגיאוגרפי של השבילים המסומנים הוא נכס פרטי שלהם (למרות שרט"ג מתייחסים אליו כאל מידע ששייך להם ובשל כך הוא ציבורי בהגדרה).
לאורך השנים הקפידו בחברה להגנת הטבע והוועדה לסימון שבילים לתבוע את כל מי שהעיז להפיץ מידע של השבילים המסומנים.
למרבית המזל, המנהג המגונה הזה נפסק אך עדיין המידע הגיאוגרפי של השבילים אינו עומד לרשות הציבור כנדרש בחוק חופש המידע.
היבט נוסף הוא שכבר הרבה שנים הם אינם טורחים גם להשקיע בשיפורים כמו מפות 1:25:000 (שמתאימות הרבה יותר לניווט רגלי) המסתמכות על מידע ומיפוי מדוייקים יותר, או למשל מפות דיגיטליות דינאמיות המותאמות לאפליקציות ומערכות ממוחשבות (קנ"מ שמשתנה בהתאם לרמת ההתמקדות יחד עם כיתובים מותאמים) וכו'.
התוצאה היא מפות בעלות גבוהה יחסית שמשום מה רט"ג סבורה שכל ציבור המטיילים חייב לרכוש כי רק שם יש את המידע הרשמי והחוקי שהם מאשרים...
(הסיפור מעט מורכב יותר, אבל נכתב בהפשטה כדי לא להכביר במילים)

boaz avrahami
19-04-19, 18:10
חלק מהאנטי נובע גם מהניכוס של שבילי הטיול המסומנים (המהות של מפות הסמ"ש)
ה'וועדה לסימון שבילים' היא גוף ששייך לחברה להגנת הטבע ויושבים בו עוד נציגי רשויות אחרות כמו רט"ג ונדמה לי שהמשרד להגנת הסביבה.
רט"ג האצילה דה פאקטו באופן לא חוקי (למיטב הבנתי זה לא התברר מעולם בבית משפט) את סמכות סימון השבילים לגוף הקיקיוני המדובר
הם מצידם באמת סבורים שהם מצילים את הסביבה, אבל החליטו גם שהמידע הגיאוגרפי של השבילים המסומנים הוא נכס פרטי שלהם (למרות שרט"ג מתייחסים אליו כאל מידע ששייך להם ובשל כך הוא ציבורי בהגדרה).
לאורך השנים הקפידו בחברה להגנת הטבע והוועדה לסימון שבילים לתבוע את כל מי שהעיז להפיץ מידע של השבילים המסומנים.
למרבית המזל, המנהג המגונה הזה נפסק אך עדיין המידע הגיאוגרפי של השבילים אינו עומד לרשות הציבור כנדרש בחוק חופש המידע.
היבט נוסף הוא שכבר הרבה שנים הם אינם טורחים גם להשקיע בשיפורים כמו מפות 1:25:000 (שמתאימות הרבה יותר לניווט רגלי) המסתמכות על מידע ומיפוי מדוייקים יותר, או למשל מפות דיגיטליות דינאמיות המותאמות לאפליקציות ומערכות ממוחשבות (קנ"מ שמשתנה בהתאם לרמת ההתמקדות יחד עם כיתובים מותאמים) וכו'.
התוצאה היא מפות בעלות גבוהה יחסית שמשום מה רט"ג סבורה שכל ציבור המטיילים חייב לרכוש כי רק שם יש את המידע הרשמי והחוקי שהם מאשרים...
(הסיפור מעט מורכב יותר, אבל נכתב בהפשטה כדי לא להכביר במילים)

אכן, זה עיקרו של הסיפור.
לקחו מידע פרטי , הפכו אותו לבעל מעמד של חוק שעל פיו ישק דבר ומוכרים את המידע לציבור בהרבה מדי כסף ומונעים תחרות הוגנת על התוצר הסופי - הנגשת מפות מדוייקות וזולות.
בצע כסף.

במדינה מתוקנת המידע הזה היה שייך למדינה ומופץ לכל דורש

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

leornevo
19-04-19, 18:14
יש גם אמירה נפוצה יותר שחוכמולוגים בעיקר גורמים לאנשים להתרחק מהם.

קראתי לפני ששאלתי והשאלה מכוונת. מסכים איתך לחלוטין,, גם אני קראתי כל מה שהוא כתב ולמרות שאני בונה כל יום מסלולים ב אופרוד = באפליקציה וגם במחשב ותורם לחברים ונהנה לחלוטין מהאפליקציה אופרוד,, ולמרות שאני גימלאי הייטק,, לצערי לא הבנתי את כל התובנות שחברינו תרם ,,, אני עובד על פורמט GPX ו TWL OR KML - משתמש במפות החברה להגנת הטבע = כי בשאר במפות לר רואים את מספרי השבילים הנידרשים עבור קבלת אישור תנועה בשטחי אש או בשמורות טבע,,, ועוד סיבות , מילבד זה אפליקציית אופרוד מאפשרת לי ליראות את שיירות הכלים שנעים אחרי, מיקום רכב המאסף ומי הלך לאיבוד ולחיצה על הרכב שאיבד את השיירה מספקת לי מידע מיהו כדי לתקשר איתן ביעילות

leornevo
19-04-19, 18:37

חג שמח
כמשתמש וותיק של אופרוד אני אישית ממש מנווט בקלילות עם מפת הסמ"ש לטיולי הגיפים הארוכים שמשמשים אותי גם לבניית המסלולים לחברים וגם להנות מ2000 המסלולים שתרמתי וניתרמתי על ידי שי לזמי ואחרים ואילו מפת השביל-נט לדעתי הצנועה כמדריך שטח יותר יעילה לי ברכיבות האופניים היותר איטיות בהן הקנה מידה יותר עוזר ,,, ועל רמת התמיכה,, אין מה לדבר אילן וכדן צמד חמד של מפתחים שאוהבים אתגרים ויודעים איך נותנים שירות,, ואת זה אני יודע לאבחן כי הייתי מנהל קבוצת תמיכה בתוכנה במשך למעלה מ10 שנים ,,,, עלו והצליחו ואנחנו איתכם - לאור נבו LEOR NEVO

gillss
21-04-19, 08:19
וואלה ... מה עשיתם כאן מתגובה שולית אחת ?
בה בן אדם , כותב כמה מילים אישיות , שכוללות מה הוא אוהב, מה הוא חושב ומה טוב לו.
הכל הפורום הופך לזירת התגוששות , מסחרית יותר ומסחרית פחות.

כן ... כל המיזמים , האפליקציות והממשקים , יפים , טובים , יעילים ואפילו חלקם חינמיים.
לכל אפליקציה הייחודיות שלה , החן האישי, היכולות היתרות ואפילו חלקן וקטוריות.
כן ... תעשיה ישראלית בתחום התוכנה , ה GIS והמיפוי בכלל היא ללא ספק על המפה.

והכי חשוב , זה אחדות ולא התגוששות על נושא כלכך שולי וחסר ערך.
צאו לטייל , במפגשי הערב שבו על כוס יין טוב ליד מדורה בנופי בראשית (לא החללית)
ושיהיה לכולנו חג חירות שמח.

erezgur
21-04-19, 09:24
מקבל את הסיפא של דבריך.

נסה להבין גם שניסוח שנשמע פחות מתנשא (ולעיתים גם חוש הומור וציניות גורמים לניסוח להישמע מתנשא אפילו שכוונת הכותב הייתה שונה לגמרי) משרת את מטרת / כוונת הכותב הרבה יותר טוב.

אישית - התאפקתי לא להעיר ולתקן ולהיכנס לויכוח הזה, למרות שמספר פעמים התחלתי לכתוב תגובה ומחקתי אותה לפני השליחה.

erezgur
09-06-21, 13:46
תפריט (תשע קוביות משמאל למעלה) --> מפות --> + מימין למעלה --> קשר למפה קיימת -->בחר תיקייה בה הורדת את המפה --> בחר שם --> חזרה למסך מפות, בחר את המפה שלך.מקפיץ בעקבות ניסיון לסייע לחבר עם אייפון - כיצד טוענים מפות אופליין (חו"ל) לאופרוד באייפון?
מהמעט שהבנתי יש הבדלים לעומת תפריט מפות אופליין באנדרואיד.

נשלח מהנייד

איל מ
21-08-21, 12:15
תפריט (תשע קוביות משמאל למעלה) --> מפות --> + מימין למעלה --> קשר למפה קיימת -->בחר תיקייה בה הורדת את המפה --> בחר שם --> חזרה למסך מפות, בחר את המפה שלך.

עדכון!

רוצה לציין שבהרבה מקרים באנדרואיד השיטה הזאת לא עובדת. האפליקציה כותבת שלא ניתן לקשר מפה מכרטיס sd (למרות שהמפה שמורה על זכרון הטלפון).
נתקלתי בפתרון במקרה.
מאחר שקישור למפה קיימת לא עבד, העליתי מפת ישראל היקינג לגוגל דרייב (לילה שלם), ובחרתי באופציה של הורדת מפה מקישור+ נתתי לה שם.
לאחר מכן, המפה מופיעה במפות אופליין, עם אפשרות להורדה. חכו, עוד לא נגמר....
כאשר ניסיתי להוריד אותה, קפצה (כמובן) הודעה שהקובץ גדול מדי ואין מקום (למרות שקיימים גיגהבייטים רבים פנוים), אבל כאן, אחרי שלוחצים על הורדה, יש שוב אופציה שנקראת "קשר מפה קיימת". כשלוחצים על זה, נפתחת האופציה לקשר מזכרון המכשיר (אפשרות שקודם לא הצלחתי כי "לא ניתן מכרטיס חיצוני"). מכאן כבר קל להגיע לתיקיה במכשיר בה שמרתי את המפה .

צור
22-08-21, 20:39
התחברתי לתגובה שלpw
קראתי הכל והלכתי לאיבוד.
הסיבה שקראתי כי אני מחפש פתרון למפה טובה כלומר שכל השבילים מסומנים שיש שמות של הרים ונחלים לאורקס.
אני משתמש באורקס מכיוון שאני זקוק לתוכנה אחת שתתאים לטיסה לגיפים לאופנוע ולהליכה רגלית.באורקס החלפת המפות אינטואיטבית יש לה פיצר של גובה מעל פני השטח שאני זקוק לו גם ניתן להוריד שקף של שמורות וגם הקלות היחסית של בנית מסלול.
הבעיה שאני טס / מטייל עם מפה חצי אילמת .

שורה תחתונה
אני מחפש קובץ להורדה לאורקס עם מפה טופגרפית עדכנית הכוללת סימון שבילים ושמות נחלים.

erezgur
22-08-21, 20:53
אתה מדבר על מפה של ישראל?
אם כן - יש מפות של ישראל הייקינג , אפשר למצוא מפות אחרות מבוססות osm.
בעבר רשמתי באחד השרדשרים כאן מספר מקורות מפה לאורוקס שאולי יעזרו לך.

עקרונית, מבלי להיכנס יוצא מדי לנושא של זכויות יוצרים, אתה יכול לייצר לעצמך מפה כמעט מכל אתר מפות (למען אתרים המקודדים / מצפינים את המפות או שלא משתמשים בממשק סטנדרטי) - אפשר לעשות זאת ישירות מתוך אורוקס או בעזרת תוכנה כמו mobac למשל.

נסה לחפש mobac בפורום ותמר חלק מאותם שרשורים. אם לא תמצא, אוסיף כאן קישורים

נשלח מהנייד

איל מ
22-08-21, 21:10
ישראל היקינג עובדת מצוין על אורוקס. היום היא כבר מעודכנת ברוב סימוני השבילים.
מי שמוכן לשלם יכול לעבוד עם אופרואוד עם סמש. פחות משוכללת מבחינת נתונים ויכולות, אבל מחפה בענק עם שיתוף מסלולים ונקודות עניין.

צור
22-08-21, 22:22
מדובר על ישראל.
אני פחות זקוק למסלולים או לנקודות עניין.
אני רוצה לנווט / לבנות מסלול לפי צירים קיימיים או סימון שבילים.
מה שיש לי באורקס זהisrael hiking.
והיא חסרה מאוד מאוד.
כאמור אני לא טכנלוג גדול.
אשמח לקישור למפה להורדה עם סמ"ש ועם שמות לנחלים ולהרים.
היום אני בונה מסלולים על סמך זכרון והכרות ובמקרים קשים מזגזג בין עמוד ענן ( ששלמתי עליו מספר רב של פעמים כדי לעבוד על משהו לא בדיוק עדכני..... )

Sent from my SM-A505F using Tapatalk

צור
22-08-21, 22:24
צירים הכוונה שבילים קיימים.
הייתי בטיול בסופש עם עוד חבר הוא נסע עם עמוד ענן ואני עם האורקס ולא היה זהות בנתוני המפות. היו לי שבילים שלא הופיעו אצלו ובעיקר להפך

erezgur
22-08-21, 22:44
מתי עדכנת בפעם האחרונה את מפת ישראל הייקינג לאורוקס?

סימוני השבילים לא תמצא במפה חינמית שאינה מבוססת OSM כמו ישראל הייקינג מכיון שיש עליהן זכויות יוצרים וצריך לרכוש אותן.
אבל מפות ישראל הייקינג מתעדכנות כל הזמן ואפשר לומר שכמעט כל השבילים המסומנים מופיעים עליה, הרבה פעמים בדיוק גדול יותר מאשר במפות סמ"ש (במיוחד אלו שאינן מעודכנות).

guy888
22-08-21, 22:45
המקום היחידי שיכיל את כל השבילים זה בתצ"א, או יותר נכון לווין. בכל שאר המפות (סמ"ש, שבילנט, IH) תמיד יהיו הבדלים.

באורוקס אתה יכול לשמור אופליין כל מפה אונליין שאתה פותח, פתח תצלום של גוגל ושמור אותו.

גיא

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

צור
22-08-21, 22:51
תוכלו לעזור לי בקישור להורדה ?
דברים שטרוויאלים עבורכם לוקחים לי שעות של התמדה עיקשת.

erezgur
22-08-21, 23:00
המקום היחידי שיכיל את כל השבילים זה בתצ"א, או יותר נכון לווין. בכל שאר המפות (סמ"ש, שבילנט, IH) תמיד יהיו הבדלים.
אני מניח שכאשר צור מתייחס לכך שהוא רוצה מפה עם סמ"ש הוא מתכוון למפה שיראה עליה את השבילים המסומנים עם הצבעים שלהם כפי שהם נראים בשטח (אדום, ירוק, כחול ושחור). בתצ"א כמובן זה לא קיים.

צור, - עוד מעט אצרף קישור עם הסברים לגבי אורוקס.

צור
22-08-21, 23:06
אציין שגם אשמח לקנות מפה אבל ראשית שתעבוד ושנית שתעודכן ולא אצטרך כל תקופה לשלם שוב

erezgur
22-08-21, 23:27
טוב,
מרכז כאן מספר שרשורים מהעבר עם המידע הנדרש, אם לא תסתדר אנסה לסייע.

1. הסבר כיצד לייצר מפות לאורוקס מתוך המפות המקוונות:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/107927

הערה, בקישור - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/83435-%D7%9E%D7%A4%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%95%D7%A0%D7%95%D7% AA-%D7%90%D7%9C%D7%98%D7%A8%D7%A0%D7%98%D7% 99%D7%91%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%9E%D7%A9%D7%AA%D7%9E%D7%A9%D7% 99-%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%A7%D7%A1/page5?p=567645&viewfull=1#post567645 תמצא קישור להורדת קובץ מקורות לפמות מקוונות (צריך לשים אותו בתיקית המפות של אורוקס במקום הקובץ המקורי ולזכור כל פעם לאחר שדרוג גרסת אורוקס לא לאפשר לו לשנות את שם הקובץ (הוא מודיע שהוא הולך להחליף את הקובץ בקובץ חדש - צריך פשוט לא לאשר לו לעשות זאת)).

2. הסבר (קצת ישן) נוסף - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/69055

3. מגוון מקורות של מפות מקוונות שתוכל להשתמש בהן והסברים נוספים - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/83435

4. שימוש בתוכנת MOBAC להפקת מפות (לאורוקס) מאתרי מפות מקוונות - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/89009-%D7%9E%D7%A4%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%90%D7%99%D7%A1%D7%9C%D7%93?p=6 10312&viewfull=1#post610312

5. בשרשור של צור על מפות שטח ליוון מתואר כיצד להפיק מפות כאלו מתוך openandromaps - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/107927-%D7%A2%D7%96%D7%A8%D7%94-%D7%93%D7%97%D7%95%D7%A4%D7%94-%D7%91%D7%9E%D7%A4%D7%94-%D7%98%D7%95%D7%A4%D7%95%D7%92%D7%A8%D7% A4%D7%99%D7%AA-%D7%A2%D7%9C-%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%A7%D7%A1-%D7%9C%D7%99%D7%95%D7%95%D7%9F-%D7%95%D7%98%D7%A2%D7%99%D7%A0%D7%AA-%D7%9E%D7%A1%D7%9C%D7%95%D7%9C

-->