PDA

צפייה בגרסה מלאה : יבוא כריות בולם משופרות- האם ידרש אישור משרד התחבורה

hadtomer
15-04-19, 10:27
שלום לכולם.

כריות הבולם הקדמיות שלי התעייפו. כמו בכל דבר שהוא ג'יפ, ניתן כמובן לרכוש סט כריות משופר ומחוזק. הסט מיוצר על ידי חברה אמריקאית- אך בניגוד לMOOG, מופאר וכיו"ב, מדובר בחלק משודרג ולכן אין כאן מק"ט מסודר.

מכיוון שכריות בולם הן חלקי מתלה-אז הן מופיעות ברשימת האביזרים שדורשים אישור משרד תחבורה לפי הנוהל החדש.

אשמח לחוות דעת מהמבינים (בקיצור בועז) האם ניתן להזמין אותן בשקט- או לחכות לנסיעתי הבאה לארצות הברית ושלום.

boaz avrahami
15-04-19, 10:58
אני באמת שמח לעזור אבל יש לי ציפייה מחברי הפורום המכובדים שלפני קריאה לעזרה ינסו להתמודד עם החומר בעצמם. במיוחד כאשר הוא קל להבנה.

לעצם העניין, במסמך "דרישות חובה למוצרי תעבורה" מהקישור להלן:
http://rishuy.mot.gov.il/he/vehicle/goods-traffic/replacement-parts/4480-policy (http://rishuy.mot.gov.il/he/vehicle/goods-traffic/replacement-parts/4480-policy)

עמוד 25, סיווג 87.08.8000 (משבצת לפני האחרונה בעמוד):

מתלים, בולמי זעזועים,כריות/קפיצי אויר וחלקיהם המשמשים בכלי רכב
דרישות נוספות:" למעט יבוא אישי"

שזה אומר שאין מגבלה לייבא ביבוא אישי וללא הצגת אישורים כלשהם.
ביבוא מסחרי נדרש ISO 9001 אבל אפילו זה לא נדרש במקרה שלך.

אולי זה המקום לחדד שאין כל בעיה להביא גם בולמים וקפיצים בלי להזדקק לאישורים.

תתחדש

hadtomer
15-04-19, 12:28
ראשית מכל מחנכי השכלתי. איטיב לחפש בפעם הבאה.

ושנית- תודה

moriseven
16-04-19, 13:59
אם כבר אנחנו בנושא, אני הבנתי שהייתה רפורמה ובגדול כל מה שלא בטיחותי או עם דרישת תקן מסויים משוחרר חופשי ללא רגולטור של משרד התחבורה (כלומר ללא צורך באישור או בבדיקת מפקח)
אני הזמנתי רדיאטור לג'יפ שולחתי עם יושופמוטורס, משקל ניפחי 17 קילו, ולכן מן הסתם עצר במכס. ביושופ טוענים שהחבילה מחכה עכשיו לאישור של המפקח.
אני בדקתי את העניין מול הנוהל החדש של משרד התחבורה והמסקנה שלי להלן :

בהוראת נוהל מדיניות משרד התחבורה לייצור ליבוא וסחר של מוצרי תעבורה, פרק ב' - מוצרי תעבורה המתורים בייבוא אישי, כתוב :

2 .הוראות ומדיניות
1.2 מדיניות הייבוא:
א. מוצרי התעבורה היחידים שמשרד התחבורה קבע לגביהם דרישות תקן במסגרת
הייבוא האישי הם אלה שקיימת לגביהם התייחסות 'בדרישות החובה למוצרי תעבורה
– דרישות תקן'. מוצרי תעבורה אילו נדרשים לעמוד בדרישות התקן המפורטים
בטבלה.
ב. ייבוא מוצרי תעבורה הנדרשים בדרישות תקן מותרים ליבוא במסגרת ה'יבוא האישי' )למעט מוצרי תעבורה משומשים( בכפוף להוכחת עמידת המוצרים בדרישות כפי
שנקבעו בקובץ דרישות התקן. מוצרי תעבורה מסוימים, שתצוין לגבם הערה
מפורשת, הסתפק משרד התחבורה בקיום סימון בלבד על גבי המוצר.

ג. אישור לשחרור מוצרי תעבורה הנדרשים לעמוד בדרישות תקן יינתן כמפורט:
1 )למוצר תעבורה שהוגשה עבורו בקשה אשר עומד בדרישות תקן ושטרם הגיע לארץ – אישור של אגף הרכב מחלקת יבוא.
2 )למוצר תעבורה שהגיע לארץ וממתין לאישור שחרור בבתי המכס/דואר – אישור של מפקח משרד התחבורה מאגף הרכב על פי כללי מחלקת ייצור, סחר ויבוא.

ד. יתר מוצרי התעבורה שלגבם לא נקבעו דרישות תקן, כאמור בסעיף משנה א', מותרים גם כן ליבוא במסגרת ה'יבוא אישי'. יבוא מוצרי תעבורה אלה יעשה באופן חופשי וללא התערבות רגולטורית של משרד התחבורה.

בנוהל דרישות חובה למוצרי תעבורה - דרישות תקן מופיע - פרט מכס 87.08.9100 - תיאור הטובין - מצננים למערכת קירור מנוע )רדיאטורים( לכלי רכב - שאין דרישות תקן ושחרור מהמכס יעשה בכפוף להצגת רישיון סחר בלבד למעט יבוא אישי.

מכאן אני מבין שאין שום צורך מאישור של משרד התחבורה או בבדיקה של המפקח.

שלחתי את הנ"ל במייל ליושופמוטורס, ודיברתי עם נציגה בטלפון שאמרה שהיא תעביר הלאה ותחזור אליי עוד היום עם תשובה.
לה אמרתי שאני לא מתכוון לשלם את מחיר הבדיקה על סך 150 ש"ח למפקח כי אין צורך בכך וזה סתם חיוב לשווא.

האם הבנתי נכון את הנוהל? אני צודק או לא?

boaz avrahami
16-04-19, 15:06
בעיקרון אתה צודק.
יושופס משתמשים בשרותי עמילות מכס חיצוניים המשותפים להרבה יבואנים. ( חברת געש).
לא אחת קורה שהם מסווגים את הפריט בסיווג מכס כללי של פריט לרכב ושולחים אותו ללא סיבה לבדיקה.
במקרה כזה עליך להתעקש איתם ולא לשלם דבר.

מצד שני, לעיתים המכס מבקש לבדוק מדגמית פרטי יבוא ואז העלויות על פי חוק עליך.
לפיכך, אם יציגו בפניך דרישה לבדיקה מטעם המכס למרות שהסיווג שנתנו הוא נכון אז שלם בהכנעה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

moriseven
16-04-19, 18:02
בעיקרון אתה צודק.
יושופס משתמשים בשרותי עמילות מכס חיצוניים המשותפים להרבה יבואנים. ( חברת געש).
לא אחת קורה שהם מסווגים את הפריט בסיווג מכס כללי של פריט לרכב ושולחים אותו ללא סיבה לבדיקה.
במקרה כזה עליך להתעקש איתם ולא לשלם דבר.

מצד שני, לעיתים המכס מבקש לבדוק מדגמית פרטי יבוא ואז העלויות על פי חוק עליך.
לפיכך, אם יציגו בפניך דרישה לבדיקה מטעם המכס למרות שהסיווג שנתנו הוא נכון אז שלם בהכנעה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

הבעייה שנראה שזה נהיה דפוס אצלם, שבוע שעבר דרשו ממני אישור משרד התחבורה על דלתות ברזנט, ובסוף גם שלחו אותי לשחרר את זה לבד בגלל שהם לא ידעו להסביר למכס מה זה.
כשישבתי במכס מול המעריכה היא לא הבינה למה שלחו אותי לשחרר את זה לבד ומבחינתה זה היה מסתכם בהסבר בטלפון או קישור למוצר.
הבעיה שגם יושופס או חברת געש מרגישים לי כממש לא מקצועיים שלא נדבר על זה שמעריכה במכס לא מבינה ש - SOFTTOP FABRIC DOORS
זה דלת מבד, וברגע שזה היה מובן הכל הלך חלק.

boaz avrahami
16-04-19, 19:09
המסווגים מתעסקים עם עשרות אלפי פריטים בנושאים מאוד מגוונים.
מדובר במקצוע לא קל בכלל וסביר שיהיה אחוז מסויים של שגיאות.

נהוג שהם יוצרים קשר עם הלקוח במקרים כאלו על מנת לקבל הסברים.
אם כדרך קבע הם מפילים ציוד לבדיקה זה סיבה מספיקה בהחלט להפסיק לעבוד איתם.

אתה משלם עבור עמילות מכס ומומלץ לקבל אותה.
לדעתי רוב החברות משתמשות בגעש כך שכנראה לא תחוש שיפור אבל שווה נסיון

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

מוטי טויוטה
02-05-19, 11:55
בועז אין קשר בין הרשימה הזו לבין רשימת השחרור המהיר?
ברשימה הזו לא ראיתי בולמים קפיצים וכו.
מה אני מפספס?

על ייבוא קפיצים משלמים 48 אחוז כמו על חלקי רכב?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

שגיא S
02-05-19, 11:59
הבעייה שנראה שזה נהיה דפוס אצלם, שבוע שעבר דרשו ממני אישור משרד התחבורה על דלתות ברזנט, ובסוף גם שלחו אותי לשחרר את זה לבד בגלל שהם לא ידעו להסביר למכס מה זה.
כשישבתי במכס מול המעריכה היא לא הבינה למה שלחו אותי לשחרר את זה לבד ומבחינתה זה היה מסתכם בהסבר בטלפון או קישור למוצר.
הבעיה שגם יושופס או חברת געש מרגישים לי כממש לא מקצועיים שלא נדבר על זה שמעריכה במכס לא מבינה ש - SOFTTOP FABRIC DOORS
זה דלת מבד, וברגע שזה היה מובן הכל הלך חלק.

מזדהה מאוד עם מה שאתה רושם.

היה לי חוויה שלילית מאוד עם יושופס במשלוחים האחרונים.
כולל משלוח שפתחו לפצל, והגיע אליי בסוף רק 60% מהדברים (לדוגמא קיט מיסבי גלגל ימין ושמאל שהגיע צד אחד מלא והצד השני הגיע בלי המיסב אבל עם שאר הדברים).
הם מצידם מאשימים תמיד את החנות/ספק - אבל לא חוששים לקחת עמלות מטורפות.

לצערי אני כנראה אפסיק להביא דרכם חבילות - ואעבור למתחרים בסגנון DEAL TAS שמקבלים מחמאות מחברים בנתיים.

moriseven
02-05-19, 16:39
מזדהה מאוד עם מה שאתה רושם.

היה לי חוויה שלילית מאוד עם יושופס במשלוחים האחרונים.
כולל משלוח שפתחו לפצל, והגיע אליי בסוף רק 60% מהדברים (לדוגמא קיט מיסבי גלגל ימין ושמאל שהגיע צד אחד מלא והצד השני הגיע בלי המיסב אבל עם שאר הדברים).
הם מצידם מאשימים תמיד את החנות/ספק - אבל לא חוששים לקחת עמלות מטורפות.

לצערי אני כנראה אפסיק להביא דרכם חבילות - ואעבור למתחרים בסגנון DEAL TAS שמקבלים מחמאות מחברים בנתיים.

מה שאבסורד זה שהם השיקו שירות חדש של קונים חלפים עבורך.
לא אתפלא אם כל הטרטור הזה הוא בשביל לדחוף אותי להשתמש בשירות שלהם ולא להביא לבד.

jlavi2002
28-11-19, 11:22
ברשותכם- לא הבנתי...
רוצה לייבא בולמים מקוריים של לנדרובר- אפשר ? יש תנאים מיוחדים ?

yoni_0000
28-11-19, 12:54
אפשר היום למלא טופס בקשה לאישור ממשרד התחבורה אונליין לפניי שאתה קונה, לתת כמה שיותר פרטים ולקבל אישור בתוקף ל3 חודשים. אם קיבלת אישור, צא לדרך.. אף אחד לא יוכל לעקב ולתקוע אותך. מכס מן הסתם עדיין צריך לשלם. למי שחושב להביא דברים מועדים לפורענות מומלץ לקבל אישור לפניי שמזמינים.

נמרוד
30-11-19, 23:47
שלום לכולם.

כריות הבולם הקדמיות שלי התעייפו. כמו בכל דבר שהוא ג'יפ, ניתן כמובן לרכוש סט כריות משופר ומחוזק. הסט מיוצר על ידי חברה אמריקאית- אך בניגוד לMOOG, מופאר וכיו"ב, מדובר בחלק משודרג ולכן אין כאן מק"ט מסודר.

מכיוון שכריות בולם הן חלקי מתלה-אז הן מופיעות ברשימת האביזרים שדורשים אישור משרד תחבורה לפי הנוהל החדש.

אשמח לחוות דעת מהמבינים (בקיצור בועז) האם ניתן להזמין אותן בשקט- או לחכות לנסיעתי הבאה לארצות הברית ושלום.

למה הכוונה כריות בולם? coil spring isolator?

boaz avrahami
01-12-19, 00:26
הנה הנוהל.
חלק בעיתי אם אינו מקורי.
מאוד תלוי בשימוש ובסיווג.

ספק יותר פרטים בבקשה.

http://rishuy.mot.gov.il/download.php?f=29222117.pdf

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

hadtomer
02-12-19, 15:56
אני כעת קולט שהשרשור הזה רץ. החלק מותקן אצלי כבר לא מעט חודשים. הגיע באמצעות מזוודה של חבר. תחי מדינת ישראל ונהליה

-->