PDA

צפייה בגרסה מלאה : רתכת mig של cea יד שניה - רעיון טוב ?

JustDoB
16-04-19, 08:44
הי,
יתכן שאוכל לשים יד על רתכת מיג של cea
Compact 310
יד שניה.
עוד לא הציעו לי מחיר.
רעיון טוב לקנות יד 2 ?
כמה צריך לעלות לדעתכם ?
משהו שצריך לשאול או לבדוק בנושא הזה ?
תודה !https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190416/bc4356c0381e5ed7a643a996f9155c4a.jpg

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

lizard
16-04-19, 09:16
יש לי cea 250 כבר יותר מ10 שנים ללא תקלה אחת.

אני שוקל למכור את שלי או למכור esab 400. כל אחת מהן ב3500, יש אפשרות למיכל בנוסף.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

אלון_ק
16-04-19, 20:16
ברשותך, שאלה לפני התשובה:

למה לבחור ברתכת פשוטה בתלת פאזי? סינרגטית אני מבין, אבל למה לקנות פשוטה למשתמש ביתי? אני לא הצלחתי להצדיק את זה (יהיה לי שקע תלת פאזי בסדנא, האפשרות הייתה על השולחן).

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

boaz avrahami
16-04-19, 20:31
ברשותך, שאלה לפני התשובה:

למה לבחור ברתכת פשוטה בתלת פאזי? סינרגטית אני מבין, אבל למה לקנות פשוטה למשתמש ביתי? אני לא הצלחתי להצדיק את זה (יהיה לי שקע תלת פאזי בסדנא, האפשרות הייתה על השולחן).

מה זה רתכת לא פשוטה לשיטתך?
מה הצורך של משתמש ביתי לתפיסתך?

או שאתה מתכוון לשאול למה תלת פאזית למשתמש ביתי?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

JustDoB
16-04-19, 20:32
צודק, האמת שאני לא מספיק מבין בזה.
אשמח ללמוד - יכול לשפוך אור על ההבדלים.
פתחתי שרשור נפרד ואני מחפש רתכת מיג יד שניה.

נמרוד
16-04-19, 20:42
אני הייתי נמנע מרתכת תלת-פאזית, גם אם יש לך שקע תלת פאזי (יש לי). פשוט אין צורך וזה מגביל אותך.

אני עובד עם הג'אסיק 200 חד פאזית שפופלרית כאן בפורום כבר 5 או 6 שנים, אני בסליל 5 ק"ג הרביעי בסך הכל. אפס תקלות ועושה באמת כל מה שאני החל מפחחות רכב וכלה בריתוכים מבניים בעובי דופן של עד 4 מ"מ.

boaz avrahami
16-04-19, 23:50
גם אני עם רצכת חד פאזית אבל מחוברת לשקע תלת פאזי ( מושכת רק פאזה אחת) מאחר והשקע / תקע יותר מאסיבי.

מי שמתכנן לרתך חומר עבה שילך מראש על תלת פאזית כי החד מרתכות לרוב עד 4-5 ממ ביום קר...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

אלון_ק
17-04-19, 07:37
פשוטה - רתכת אנלוגית. שליטה על מהירות חוט, כמות הגז והזרם ובגדול, זהו.

סינרגטית - רתכת המווסתת מגוון פרמטרים לפי תכניות קבועות מראש למגוון מצבים וצרכים. בגדול, אם הבנתי נכון היא דואגת להמיס טיפות שוות בקצב ובגודל קבועים מראש לפי תכנית (פולסים קבועים לפי תכנית). יופי של דבר. יקר. כל עוד מדובר על פלדות פשוטות ורכות אני מתקשה לראות את ההצדקה לרתכת כזו - במיוחד למשתמש ביתי.

אני בחרתי כמו נמרוד, רתכת חד פאזית. השיקולים היו עלות ואמינות (חד פאזי חדשה תעלה כמו תלת פאזי טובה משומשת), נפח מכונה בסדנא קטנה, יכולת ניוד שלה לא רק בתוך הסדנא. הפשרה היא מתכות עבות, שזה מספיק נדיר כדי שלא יטריד אותי, כשגם לזה יש פתרונות (האלקטרודה שלי מספיק חזקה לכל מה שארצה).

lizard
17-04-19, 07:51
תלת פאזית צורכת פחות זרם ובעיקרון יותר "חזקה" לדעתי מבחינת בנייה. היא מיועדת למפעלים ולא למשתמש פרטי. אם אפשר ויש תשתית, אני ממליץ על תלת פאזית. החסרון הוא שהן בדרכ לא מיועדות ליציאה לשטח.
רק לדוגמא, רתכת ESAB ישנה עשויה כולה מברזל. רתכות חדשות עשויות ברובן מפלסטיק. יש הבדלים.

רתכת פולסים/סינרגטית - עולה המון. כמה המון? פי 3-5-10 מרתכת "רגילה". מצד שני אפשר לרתך איתה את הכול וכל חומר למעשה. למשתמש חובב לדעתי אין טעם.

shmil
17-04-19, 08:31
"שני הסנט" שלי משתרעים על 15 שנה של שימוש חובבני ברתכת תחת פאזית משומשת שנקנתה כמשומשתצ לפני 15 שנה.
אם אין לך מגבלת מקום ושקעים ואתה מתכוון לעבוד בסדנא משלך - אל תחשוש מתלת פאזית ישנה.
סוסי עבודה.

JustDoB
17-04-19, 14:43
3000 שח כולל בלון
נראה רלוונטי ?
yad2.co.il/s/c/ou2el8

lizard
17-04-19, 16:01
על פניו נראה מוצר מדבקה סיני עלום שם. לא הייתי קונה. עדיף ישנה של חברה אמינה או שתקנה חדשה של גסיק. אפשר דרך יוסי סימה. יותר יקר אבל יש חברה רצינית שנותנת שירות. גסיק אמנם סינית אבל לא מוצר מדבקה

lizard
17-04-19, 16:01
אגב, אתה תמיד יכול להביא מאיביי ושות' אבל זה סיכון

lizard
17-04-19, 16:32
רתכת מאיביי, בין 1000 ל1700 שח. נגיד אלף. עוד קצת מיסים ויש לך אותה רתכת בערך באלף שח פחות.

amirk
17-04-19, 16:38
לא מבין ברתכות כלום ומה יותר טוב 3\1 פאזה, אבל תורם את ה2 גרוש לדיון מכיון הייתי בדיוק בדילמה שלך עד לאחרונה שקניתי לפני כחודש רתכת מילר מיגמטיק 253 משומשת ב 1400 שקל כולל סליל חדש ודיזת . הרתכת נוסתה ונבדקה על ידי חבר בעל מקצוע ונמצא שהיא תקינה לחלוטין ובמצב מעולה.

הדילמה הייתה בין רתכת מחברה מוכרת משומשת לבין JASIC חדשה, כאשר המחיר הוא זה שהטה לכיוון המשומשת.

מהנסיון שלי בלוחות האינטרנט והאחרים של כלי עבודה משומשים מיתפרסמים כלים במחיר יקר.

מציע לך לחכות בסבלנות לחיסולים כמו זה שפורסם פה לאחרונה, (שם תוכל למצא תמורה פנטסטית לכספך, לדוגמא מאותו חיסול מילר מגימטיק חדשה ב 2000 שקל) או קניה ישירות מעסק שמשדרג כמו שעשיתי עם הרתכת הזו ובעבר עם קומפרסור(ים) שם גם נמרוד היה שותף.

lizard
17-04-19, 19:06
מילר ביום רע היא מה שג'סיק לא תהיה לעולם. אבל מילר חדשה מתחילה בסכום של 6-7.
יש מציאות. צריך לחפש ולפקוח עיניים.

כמו הדרך שהשגתי את הESAB, ליפט (כן כן הולך להיות לי ליפט), מחרטות (כן ברבים :-)) וכרסומת. אה, וכנראה גם מלגזה. בחינם.

eran_k
17-04-19, 20:48
מילר ביום רע היא מה שג'סיק לא תהיה לעולם. אבל מילר חדשה מתחילה בסכום של 6-7.
יש מציאות. צריך לחפש ולפקוח עיניים.

כמו הדרך שהשגתי את הESAB, ליפט (כן כן הולך להיות לי ליפט), מחרטות (כן ברבים :-)) וכרסומת. אה, וכנראה גם מלגזה. בחינם.

בבקשה תן כמה טיפים איך להשיג מחרטה בחינם (רתכת כבר יש)

lizard
17-04-19, 20:52
אצלי פשוט עשיתי עבודה למישהי במושב שהבן שלה קנה כרסומת מחרטה וגליוטינה ידנית. לקח לי שנה וחצי אבל בסוף השגתי את שלושתם. עשר שנים עמדו לה בחניה. עכשיו נשאר רק הסופה שחונה שם ולא זזה מטר כבר יותר מעשור. בתהליכים [emoji41].

אני מקים מקום גדול יותר ויצא לי צהתחבר עם בחור מבוגר שצריך לשים את הדברים שלו. קניתי ממנו בעבר כמה מנועי סטפר לcnc ומנוע 7.5 כס. הוא הביא המון דברים בניהם ליפט, מחרטה, מלגזה והכי חשוב, ידע במכונות, חשמל והנדסה.

boaz avrahami
17-04-19, 20:54
מחרטות גדולות וישנות נמכרות בפחות ממשקל הברזל שלהן...
ההובלה היא שתעלה לך כסף וכל המסביב- מחזיקי סכינים, סכינים וכו׳

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

זוהר לב
18-04-19, 21:55
זה כל כך נכון!
פוטרים לסוגיהם, קולטים, מחזיק סכינים, סכינים, סימות, מקדחי מורס, מקדחי מירכוז, אינדיקטורים ובסיסים,
מיקרומטרים, קליברים, מדידי קוטר קדח, סרגלים אופטיים דיגיטליים (DRO )............ והרשימה עוד ארוכה- זה פשוט לא נגמר.
אם המחרטה עלתה לי 2500 ש"ח סך הציוד הנלווה רק לה, (בלי הכרסומת) עלותו בהערכה די מדויקת כ-15,000 ש"ח.
גם אם תקנה מחרטה חדשה ואתה לא בית מלאכה מסודר שיש בו הכל , ממילא תצטרך לרכוש.
מצד שני, המגוון הזה מרחיב את סך האפשרויות שלך, ומה לעשות, גם מעצם הרכישה בקניונים הגדולים בעולם יש הנאה.

תמצית:
הכלי עצמו הוא החלק הזול ביותר לרכישה, היקר הם הכלים הנלווים וכל התוספות.

זוהר לב
18-04-19, 22:05
מציע לך לחכות בסבלנות לחיסולים כמו זה שפורסם פה לאחרונה, (שם תוכל למצא תמורה פנטסטית לכספך, לדוגמא מאותו חיסול מילר מגימטיק חדשה ב 2000 שקל) או קניה ישירות מעסק שמשדרג כמו שעשיתי עם הרתכת הזו ובעבר עם קומפרסור(ים) שם גם נמרוד היה שותף.

אמיר, היית במכירה הפומבית של ישראליפט?
הרתכת משם?
אם כן, אתה חייב לי אחוזים....:cool:

lizard , אם אכן רכש משם, כנראה שיש מציאות במכירות האלו. (לא קשש ולא חמדני)

lizard
18-04-19, 23:28
לא ממכירה פומבית. פעם אחת הייתי, הבנתי שצריך קשרים ובתכל'ס נופלים חזק וצריך כיסים עמוקים. אני מחפש מציאות אחרות.

את הרתכת קניתי מהחנות חומרי בניין שאני עובד איתה. הם מכרו אותה עבור מישהו. אחר כך התברר שאני מכיר את אותו מישהו והוא העביר את כל הדברים שלו אלי, מה שאומר שהייתי יכול לקבל אותה בחינם. נו שווין :-)

אגב, הבחור מוכר מנועי סטפר לCNC, מנועים ישנים אבל טובים ב50-100 שח ליחידה. הם בני 10-15 שנה אבל כמו חדשים ו8 חוטים (לא 4 כמו שנפוץ היום). מנועים יפניים איכותיים.

amirk
19-04-19, 07:21
אמיר, היית במכירה הפומבית של ישראליפט?
הרתכת משם?
אם כן, אתה חייב לי אחוזים....:cool:

lizard , אם אכן רכש משם, כנראה שיש מציאות במכירות האלו. (לא קשש ולא חמדני)הרתכת שלי לא מישראליפט אלא מעסק ששדרג.
חבר קנה מישראליפט 2 רתכות מילר חדשות ב2000 שקל כולל מיכל כל אחת, הלוואי והייתי מצליח להגיע לשם, עסקה טובה בהרבה ממה שאני עשיתי.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

זוהר לב
19-04-19, 07:34
דבריך לא ברורים.
2 רתכות עלו לו 2000 ש"ח? או כל אחת?
רשמת שקנית ב-1400 ש"ח ואילו חברך עשה עיסקה טובה יותר ממך. 1000 ש"ח לרתכת מילר כולל מיכל?????

lizard
19-04-19, 10:48
דבריך לא ברורים.
2 רתכות עלו לו 2000 ש"ח? או כל אחת?
רשמת שקנית ב-1400 ש"ח ואילו חברך עשה עיסקה טובה יותר ממך. 1000 ש"ח לרתכת מילר כולל מיכל?????

מילר כולל מיכל CO2 באלפיים שקל זו מציאה מהסרטים. אולי טעיתי ואפשר להוציא דברים טובים ממכירות פומביות :-)

amirk
19-04-19, 17:12
מילר כולל מיכל CO2 באלפיים שקל זו מציאה מהסרטים. אולי טעיתי ואפשר להוציא דברים טובים ממכירות פומביות :-)אכן החבר קנה 2 רתכות ושני מיכלים ב 4000 שקל
רתכות שלא הסימו את הגליל הראשון שלהן.

ברור שיש מציאות, לפני כמה שנים קניתי בחיסול של עסק מקדחת עמוד, אחרי שהחלטתי לוותר על כרסומת כולל קולטים וכרסומים ב 2000 שקל.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

snirjeepdreamer
20-04-19, 21:20
אכן החבר קנה 2 רתכות ושני מיכלים ב 4000 שקל
רתכות שלא הסימו את הגליל הראשון שלהן.

ברור שיש מציאות, לפני כמה שנים קניתי בחיסול של עסק מקדחת עמוד, אחרי שהחלטתי לוותר על כרסומת כולל קולטים וכרסומים ב 2000 שקל.

Sent from my SM-G950F using Tapatalkאני קניתי ב 1300 מיגמטיק של מילר עם ידית חדשה ותעודת בדיקה עם אחריות ל 3 חודשים מעסק שנסגר וכבר שנה עובדת מדהים. בניתי קונסרוקצית מחסן, דלת מחסן, שולחן ריתוך ועוד.. פשוט תענוג.
אגב, היא באה תלת פאזי אבל אם פותחים אותה רואים שניתן לשנות את הכניסה שלה לחד פאזי. זה אופציונאלי, מובנה כבר ברתכת. עניין של העדפה.
יש לי בגראג' חיבור תלת פאזי וגם מאריך 20 מ אם בא לי לעבוד בחוץ כך שזה לא ממש מגביל אותי

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

-->