PDA

צפייה בגרסה מלאה : פורסטר כרכב משפחתי לשטח? האם ניתן לשדרג?

or_y
20-04-19, 10:07
שלום לכולם.

כבר הרבה זמן אני מחפש רכב משפחתי שיכול לשמש אותנו לטיולים בשטח.
לאחר התייעצויות רבות, די נסגרנו על הסובארו פורסטר, והייתי שמח להתייעץ אתכם על אופציות לשדרוג הפורסטר.

אסביר:
אנחנו משפחה של 2 הורים ו3 ילדים קטנים (צריכים כסאות).
הרכב מתוכנן להיות הרכב היחיד במשפחה (לא מעוניינים "להפריד רשויות" מטעמי עלויות החזקה של 2 רכבים).

התקציב- עד 100K ש"ח.

הייעוד: רכב שיכול פעמיים בחודש לרדת ל3 ימים בשטח, כשהמטרה היא בעיקר הכנסה והוצאה מהשטח ופחות טיולי עבירות. כן הייתי מצפה שיוכל לנסוע בשבילים קצת יותר מורכבים משבילי קק"ל אך לא צריך לטפס עכשיו מעלות מסובכים. מצד שני אני בטוח שעם האוכל יבוא התיאבון ובטח הדרישות ילכו ויעלו.

נסועה שנתית: 25000Km.
לא משנה לנו ידני/אוטומט, דיזל וכו'. לא משנה לנו האבזור או הפלסטיקה.

אז אחרי הרבה חיפושים- בדקנו על הדגמים הבאים:
מיצובישי אאוטלנדר- להבנתנו לא יתן לנו מה שאנחנו מחפשים בשטח.
סאנגיאנג רקסטון- הבנו שהוא בהחלט עונה לדרישות השטח שלנו אך תיקונים וחלפים יקרים ומחיר מעט מעל התקציב אז ירדנו ממנו.
דאציה דאסטר- בטיחות בינונית, יתן לנו מה שאנחנו מחפשים בשטח אבל שמענו מכמה מקורות על בעיות אמינות.

אז מפה לשם, התכווננו על הפורסטר והייתי שמח להבין את הפרטים הבאים:

1. מה החשיבות של הxmode? האם לא לוותר על זה בשום אופן?
2. להבנתי פורסטר בתצורתו הבסיסית לא יתן לנו מה שאנחנו מחפשים בשטח. האם ניתן לשדרגו מבחינת הגבהה, מיגונים וכדומה? אשמח לשמוע קצת פרטים על כך ממי שמבין- רישוי, בטיחות, יכולות לאחר השדרוג?

תודה רבה.

erezgur
20-04-19, 10:22
תוכל לקרוא כאן בפורום לגבי xmode של הפורסטר, עליה מספר פעמים... למיטב זכרוני, בשורה התחתונה, מדובר על מיצוב שיווקי של היבואן וההבדל הוא בהגדרות במחשב הרכב.
פורסטר יקח אתכם ללא בעיה לצרכים שהגדרת. אם יבוא תיאבון ותרצה לשדרג יכולות - אולי יחייב סיבוב התייעצויות נוסף.
באסטר דיזל, ידני, יהיה חסכוני הרבה יותר, עביר יותר בשטח. לא מכיר בעיות אמינות שאתה רומז עליהן.
אין יותר מדי אפשרויות שדרוג יכולות לפורסטר חדש שגם לא פוגעות באחריות היצרן. יש בפורום מידע על החלפת צמיגים לצמיגי 50-50 אצל צמיגי בחיפה המצליח לדאוג לסוגיה.
יש שהוסיפו ספייסרים - בדוק היטב לגבי חוקיות ורישוי.
בעבר היה ניתן להוסיף מיגון תחתון בלי לפגוע באחריות. להבנתי היבואן אינו מאשר זאת כיום.

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

גיא
20-04-19, 11:08
תוכל לפרט איזה בעיות אמינות שמעת בדאסטר ?

לצורך הסוגיה. יש להורים שלי סובארו אוטבאק מוגבה וממוגן ולי יש דאסטר גם מוגבה וממוגן.

ההבדל המאד מוחשי בפגוש הקדמי וכל מה שנובע ממנו .. הוא מאדדדדד גדול.

אם לא אכפת לך ידני .. אני הייתי ממליץ לחשב מסלול מחדש.

* גם בסובארו לא נתקלנו בבעיות אמינות. אבל העבירות שלו הרבה פחות טובה. דברים שהדאסטר עובר בלי לעצור הסובארו דורש כיונים ותכנונים וכו׳..

לא אמרת עם מה נוסעים החברים שלכם. אבל אם אתה מתכנן על טיולים ברכב בודד. אני הייתי מוריד את הסובארו. מפחיד מידי ..

* שני הרכבים כבר כמה וכמה שנים במשפחה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

sgill
20-04-19, 11:31
ב- 100K הייתי שוקל סוזוקי גרנד ויטארה.

עבירות יותר טובה מהפורסטר, יש הילוך LOW וגם אופציות שדרוג רבות יותר לכשתרגיש שהגיע הזמן.

עלויות האחזקה של סוזוקי לא גבוהות.

לא מדדתי, אבל אני מניח שבגרנד ויטארה הארוכה יש יותר מקום אחסון מהפורסטר.

גראנד ויטארה מוגבהת וממגונת, היא כמעט ג'יפ אמיתי שעובר כל מסלול. תוסיף באחד הימים נעילה אחורית והעבירות תשתפר עוד.

גיא
20-04-19, 11:45
ב- 100K הייתי שוקל סוזוקי גרנד ויטארה.

עבירות יותר טובה מהפורסטר, יש הילוך LOW וגם אופציות שדרוג רבות יותר לכשתרגיש שהגיע הזמן.

עלויות האחזקה של סוזוקי לא גבוהות.

לא מדדתי, אבל אני מניח שבגרנד ויטארה הארוכה יש יותר מקום אחסון מהפורסטר.

גראנד ויטארה מוגבהת וממגונת, היא כמעט ג'יפ אמיתי שעובר כל מסלול. תוסיף באחד הימים נעילה אחורית והעבירות תשתפר עוד.

השאלה היחידה היא רוחב המושב האחורי. אני לא יודע אם זה יתאים.

Asaf-a
20-04-19, 11:54
גרנד ויטארה ארוכה צפופה יותר בתא הנוסעים והמטען מפורסטר, ושותה הרבה יותר דלק.
יכולות השטח שלה מעט גבוהות יותר מפורסטר ודסטר עקב טרנספר ומצב נמוך בגיר, מאידך מרווח גחון נמוך מאוד גם לאחר הגבהה, לחלוטין לא בליגה של suv כגון פאגרו קינג bk וכו'

בחלק מהגרנד ויטארות הגלגל ספייר אינו על הדלת, וזה חיסרון.

אם נושא גיר ידני אינו שיקול, דסטר דיזל יתאים לצרכיך.
פורסטר מוגבה גם יתאים, אך יהיה בשנתון נמוך יותר.

תדירות טיולי השטח שציינת אינה קטנה.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

erezgur
20-04-19, 12:27
גראנד ויטארה מוגבהת וממגונת, היא כמעט ג'יפ אמיתי שעובר כל מסלול.

רכב טוב עם הילוךlow אבל לא הייתי מתחייב שעובר כל מסלול, עלול להטעות מי שרק שוקל להיכנס לתחום.

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

דרור ברלי
20-04-19, 13:50
לגרנד ויטרה עבירות מצויינת בזכות הילוך כוח ובקרת משיכה יעילה מאוד.
המגבלות הן מהלך מתלים מצומצם ומרווח גחון נמוך. תיתקל בהן בשטח טכני מאוד.

פורסטר מעט מרווח יותר ובעל תא מטען גדול.
הבעיות שלו הן מרווח גחון, זוית גישה מוגבלת וכמובן היעדר הילוך כוח.

לדאסטר עבירות טובה בסדר גודל מפורסטר. טובה כמעט כמו גרנד ויטארה. בדגם הדיזל הוא גם הרבה יותר חסכוני בהוצאות דלק.
אבל הוא רכב קטן יותר. שלושה ילדים במושב אחורי, בוודאי עם משובי בטיחות, זה צפוף.

לדרישות שהעלית אולי עדיף להתכוונן על SUV אמיתי עם הילוך כוח וגחון פחות נמוך.

Crabbing
21-04-19, 09:52
פורסטר כרכב משפחתי למשפחה עם 3 קטנים הוא רכב מעולה.
לאשתי היה, הוחלף לאחרונה באאוטלנדר (מסיבות משמחות) אבל מהר מאד מתגעגעים לפורסטר.

מבחינת שטח - כנראה שאת רוב המטיילים המתחילים השפויים הוא ייספק.
כשלא יספיק? תגדל ותחליף.

לדגם עליו אתה מדבר יש הגבהה חוקית של ספייסרים ויש מיגונים.
יש גם שהחליפו צמיגים (מצריך שינוי קוד מהירות).

הנסועה השנתית שלכם גבוהה והסכום המוקצב לא מאד גבוה.
מנחש שרכב SUV גדול יותר ומזדקן יעלה הרבה בשוטף.

בסכום שיש לך אתה יכול למצוא פורסטר 2015 יד ראשונה עם כלום קילומטרים.

היבואן עוד מנסה להפטר משאריות הדגם הזה ומציע אותם עם הגבהה ב 159,000 שקל, אתה יכול לתאר לעצמך מה זה עושה לשוק המשומשות..

נדב ש.
21-04-19, 10:47
מבחינת שטח - כנראה שאת רוב המטיילים המתחילים השפויים הוא ייספק.
כשלא יספיק? תגדל ותחליף.

לדגם עליו אתה מדבר יש הגבהה חוקית של ספייסרים ויש מיגונים.
יש גם שהחליפו צמיגים (מצריך שינוי קוד מהירות).

הנסועה השנתית שלכם גבוהה והסכום המוקצב לא מאד גבוה.
מנחש שרכב SUV גדול יותר ומזדקן יעלה הרבה בשוטף.

תגדיר מטיילים שפויים.
אם בכל מעבר נחל צריך להוריד מכוון ולדאוג לטמבון/גחון אז דרשני...

לגבי הגבהה באמצעות ספייסרים והחוקיות, אתה סגור על זה?

לגבי הנסועה השנתית מסכים בהחלט.

הקביעה ש suv בן 10 יעלה יותר לא לגמרי נכונה.

לגבי התקציב- בקלות יכנס פג׳רו קינג 2009/11, לדעתי אופציה הכי ראויה בין המתחרים וגם לא יצטרך לשדרג בעתיד הקרוב.

Asaf-a
21-04-19, 11:09
לאחר נסיון עם פרדו, קינג ופורסטר, אני לא שותף להערכת העלות האופטימית, suv סטייל פאג'רו קינג, bk כרכב יחיד בבית, יעלה הרבה יותר בעלות השוטפת הכוללת וזה עוד לפני פוטנציאל עלות תיקונים צפוי עקב רכב ישן יותר עם קמ גבוה הרבה יותר בהשוואה לרכב רך יותר אך חדש בהרבה עם שליש או אף רבע קמ מצטבר ביחס לsuv באותו תקציב..

התלבטות צריכה להיות בין יכולת שטח לעומת עלויות, כאשר את נקודת האיזון האישית הנדרשת יוכל להגדיר רק פותח השירשור.

Crabbing
21-04-19, 11:32
ההגבהה מותקנת על ידי:

https://www.spaccerisrael.co.il

יקרה אבל חוקית.

מסלולים שפויים למתחילים - סתם דוגמאות מהתקופה האחרונה:

עין עקב הגעה מהמנחת ויציאה לכיוון עין עובדת

מסלולי השפלה ואיזור ירושלים (בלי לטפס משל״טים)

המסלולים המשפחתיים בצפון הנגב

ירקון (בזהירות..)

כדי להגיע לטבע עם המשפחה (לדבריו) - לדעתי יכול להתחיל עם פורסטר.

אני הייתי נמנע מלקנות SUV בן 10 עם 200,000 ק״מ לשימוש יומיומי של 25,000 ק״מ בשנה.
הייתי שם...

ד״א, זה לא שפורסטר זה רכב זול לתחזוקה.
פורסטר שמטייל יצטרך בוקסות משולשים פעם בכמה עשרות אלפי ק״מ (2,000 שקל), הטיפולים הגדולים יקרים (פלאגים, פילטר דלק, ברקסים...).

sgill
21-04-19, 11:43
איך שלא תהפכו את זה, לגרנד ויטארה עבירות עדיפה בהרבה מפורסטר.

נכון שהיא צורכת קצת יותר דלק, אבל עלויות תחזוקה יותר נמוכות לטיפולים ותיקונים.

הסוזוקי נחשב לרכב אמין.

אם באמת יש כוונה לטייל בשטח אמיתי, לא קשה מאוד, אבל בלי צורך לתכנן את המסלול לפרטים ומקטעים בגלל יכולות הרכב, אז הסוזוקי בחירה עדיפה על הפורסטר.

לא מכיר את הדאצ'יה, אבל מה"מעט" שכותב עליה גיא, כנראה שבלי הילוך כח יש לה עבירות לא רעה, עלויות אחזקה נמוכות וצריכת דלק מעולה.

אני אישית הייתי בוחר את הגרנד ויטארה, לדעתי, למתחיל בשטח עדיף הילוך כח ורכב עם רכיבים קצת יותק קשוחים שנבנו עם מחשבה על ירידה לשטח.

לא קשה למצוא כאלו שלא היו בשטח מעולם, עם מעט קמ. ומתוחזקות טוב. (מה שיהיה קשה עם SUV בן 10)

Crabbing
21-04-19, 11:52
איך שלא תהפכו את זה, לגרנד ויטארה עבירות עדיפה בהרבה מפורסטר.

נכון שהיא צורכת קצת יותר דלק, אבל עלויות תחזוקה יותר נמוכות לטיפולים ותיקונים.

הסוזוקי נחשב לרכב אמין.

אם באמת יש כוונה לטייל בשטח אמיתי, לא קשה מאוד, אבל בלי צורך לתכנן את המסלול לפרטים ומקטעים בגלל יכולות הרכב, אז הסוזוקי בחירה עדיפה על הפורסטר.

לא מכיר את הדאצ'יה, אבל מה"מעט" שכותב עליה גיא, כנראה שבלי הילוך כח יש לה עבירות לא רעה, עלויות אחזקה נמוכות וצריכת דלק מעולה.

אני אישית הייתי בוחר את הגרנד ויטארה, לדעתי, למתחיל בשטח עדיף הילוך כח ורכב עם רכיבים קצת יותק קשוחים שנבנו עם מחשבה על ירידה לשטח.

לא קשה למצוא כאלו שלא היו בשטח מעולם, עם מעט קמ. ומתוחזקות טוב. (מה שיהיה קשה עם SUV בן 10)

מסכים אתך, רק לבדוק היסטוריה מלאה של הרכב.
יש מעטים שסבלו מפגם בייצור שהביא לסדק בראש מנוע.
רכב עם היסטוריה תקינה - אין בעיה.
רכב שלא מוכנים למסור את ההיסטוריה שלו - להתרחק.

Asaf-a
21-04-19, 11:54
לגבי הגרנד ויטארה מנוע 2.4, יש לזכור שחלקן סובלות מסדק בבלוק מנוע מנוע, מאחורי סעפת הפליטה, מה שבקלות מוביל לקטסרופה, כדאי להריץ על זה חיפוש כאן בגיפולוג

היה סוג של לקיחת אחריות חלקית מאוד מצד היבואן ב7 שנים ראשונות או עד 160000 קמ, מה שבא קודם, ועדיין עולה ממון רב.

לכן גם אותה יש לבדוק בקפדנות במוסך שמכיר הבעיה הספציפית, ולא להסתפק בתדמית היפנית האמינה.

עריכה: אני והקודם לי בשירשור כתבנו במקביל....ברוח דברים דומה, אם כי הסדק בבלוק המנוע ולא בראש, מניסיון אישי של רכב במשפחה.

21-04-19, 12:20
אם שנת 2008 לא מפחידה אותך,אז קיא סורנטו כולל הגנות והגבהה היא מעולה לכל סוג של שטח (מהלך כוח).אמינות גבוהה (יש לי מ2005 ללא בעיות מיוחדות)מחיר משומשות מצחיק.

שלום לכולם.

כבר הרבה זמן אני מחפש רכב משפחתי שיכול לשמש אותנו לטיולים בשטח.
לאחר התייעצויות רבות, די נסגרנו על הסובארו פורסטר, והייתי שמח להתייעץ אתכם על אופציות לשדרוג הפורסטר.

אסביר:
הרכב מתוכנן להיות הרכב היחיד במשפחה (לא מעוניינים "להפריד רשויות" מטעמי עלויות החזקה של 2 רכבים).

התקציב- עד 100K ש"ח.

הייעוד: רכב שיכול פעמיים בחודש לרדת ל3 ימים בשטח, כשהמטרה היא בעיקר הכנסה והוצאה מהשטח ופחות טיולי עבירות. כן הייתי מצפה שיוכל לנסוע בשבילים קצת יותר מורכבים משבילי קק"ל אך לא צריך לטפס עכשיו מעלות מסובכים. מצד שני אני בטוח שעם האוכל יבוא התיאבון ובטח הדרישות ילכו ויעלו.

נסועה שנתית: 25000Km.
לא משנה לנו ידני/אוטומט, דיזל וכו'. לא משנה לנו האבזור או הפלסטיקה.

אז אחרי הרבה חיפושים- בדקנו על הדגמים הבאים:
מיצובישי אאוטלנדר- להבנתנו לא יתן לנו מה שאנחנו מחפשים בשטח.
סאנגיאנג רקסטון- הבנו שהוא בהחלט עונה לדרישות השטח שלנו אך תיקונים וחלפים יקרים ומחיר מעט מעל התקציב אז ירדנו ממנו.
דאציה דאסטר- בטיחות בינונית, יתן לנו מה שאנחנו מחפשים בשטח אבל שמענו מכמה מקורות על בעיות אמינות.

אז מפה לשם, התכווננו על הפורסטר והייתי שמח להבין את הפרטים הבאים:

1. מה החשיבות של הxmode? האם לא לוותר על זה בשום אופן?
2. להבנתי פורסטר בתצורתו הבסיסית לא יתן לנו מה שאנחנו מחפשים בשטח. האם ניתן לשדרגו מבחינת הגבהה, מיגונים וכדומה? אשמח לשמוע קצת פרטים על כך ממי שמבין- רישוי, בטיחות, יכולות לאחר השדרוג?

תודה רבה.

נדב ש.
21-04-19, 12:29
ההגבהה מותקנת על ידי:

https://www.spaccerisrael.co.il

יקרה אבל חוקית.

מסלולים שפויים למתחילים - סתם דוגמאות מהתקופה האחרונה:

עין עקב הגעה מהמנחת ויציאה לכיוון עין עובדת

מסלולי השפלה ואיזור ירושלים (בלי לטפס משל״טים)

המסלולים המשפחתיים בצפון הנגב

ירקון (בזהירות..)

כדי להגיע לטבע עם המשפחה (לדבריו) - לדעתי יכול להתחיל עם פורסטר.

אני הייתי נמנע מלקנות SUV בן 10 עם 200,000 ק״מ לשימוש יומיומי של 25,000 ק״מ בשנה.
הייתי שם...

ד״א, זה לא שפורסטר זה רכב זול לתחזוקה.
פורסטר שמטייל יצטרך בוקסות משולשים פעם בכמה עשרות אלפי ק״מ (2,000 שקל), הטיפולים הגדולים יקרים (פלאגים, פילטר דלק, ברקסים...).

סובארו זה לא רכב זול לתחזוקה.

לעין עקב גם ליסינג עם נהג טוב מגיע(היה פה גם מישהו שהוכיח את זה נדמה לי).

לסוזוקי אף פעם לא היתחברתי... רכב נחמד, שקלתי פעם לקנות ג׳ימיני חדשה לאישתי... אבל היא אוהבת מפלצות :-)

פורסטר 2015 או פג׳רו 2010/11, אפשר למצוא כאלה עם מעט ק"מ סביבות 150k, אתם באמת חושבים שההוצאות על תחזוקה יהיו שונות ביניהם?
(או אולי suv אחר ראוי שניכנס בתקציב), הייתי בוחר באפשרות ב' כל פעם מחדש, אבל זה אני....
ראה את החתימה.

sportage
21-04-19, 13:39
פורסטר הוא רכב רב שימושי מעולה, ונחשב לטוב בקטגורית הג'יפונים.

זה נכון בעיקר אם מדובר ברכב חברה בליסינג שלא איכפת לך לשבור אותו.

אם בטיולי שטח חשקת, תרכוש רכב שטח אמיתי.

הג'פונים מתאימים יותר לשביל ולקפיצות קצרות לשטח ברמת קל/בנוני בתנאי שאין ברירה.

מסכים גם שהדסטר בנוי יותר טוב לשטח מפורסטר, אבל גם הוא לא תחליף לג'מוס.

Tzvika-Pick
21-04-19, 16:46
רק נקודה קטנה -
כתבת שאתם נוסעים 25,000 קילומטר. צריכת דלק אמיתית של פורסטר צורה קודמת - 7-8 קילומטר לליטר בקיץ בעיר עם פקקים. בנסיעה בין עירונית רגועה תגרד אולי את ה-12 קילומטר לליטר. ככה שרוב הזמן אתה באזורי ה-8-9 קילומטר לליטר.
קח את זה בחשבון בחישוב העלויות השוטפות כי חשבונות הדלק יקפצו.

אותו כנ"ל פחות או יותר תקף גם לגבי הויטארה 2.4 ליטר.

yochaytzur
21-04-19, 17:27
אני מטייל מזה 7 שנים עם משפחה (3 ילדים) בסובארו אאוטבק. הרכב מוגבה וממוגן והצמיגים המקוריים הוחלפו ל "חצי חצי". עלות השינויים הנ"ל בערך 7k.
אכן יש צורך לנקוט משנה זהירות בגלל האף והזנב הארוכים, ולעיתים נדרש תכנון נתיב לפני קטעים קשים. יחד עם זאת אפשר להגיע עם הרכב רחוק למדי: הייתי איתו במרסבא, מכתש רמון, רמת הגולן, ירדן (ואדי רם), הר כרכום, נחלי הכרמל ועוד. מטיולים רבים בקבוצות השונות נראה כי העבירות של האאוטבק היא לא פחותה משל הפורסטר. במקרים מסויימים אף עולה עליו בגלל המנוע הגדול יותר (2.5 לעומת 2.0).
שני הפלוסים המשמעותיים ביחס לפורסטר הם 1. הגודל - רכב רחב למדי, שלושה כסאות ילדים נכנסים בקלות ותא המטען בולע המון ציוד בקלות, ו-2. נוחות נסיעה בכביש, כרכב המבוסס על משפחתית גדולה (רכב "מנהלים") יותר מפנק, מאובזר ושקט.
לסיכום - שקול אאוטבק. ב 100k נכנס 2014-2015 לדעתי.
אשמח לענות לשאלות אם יש.

GodsFather
21-04-19, 19:03
כמה מוגבה ואיך?

האם אתה מוגבל במגוון הצמיגים הקיימים?

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

yochaytzur
21-04-19, 22:15
כמה מוגבה ואיך?

האם אתה מוגבל במגוון הצמיגים הקיימים?

2 אינץ עם ספייסר.
יש 2 או 3 אפשרויות ל 225/65/17 חצי חצי. אני שמתי geolander g12.

ש01
24-04-19, 09:19
רשמתי אתמול בשרשור אחר...

רק עכשיו ראיתי ולכן רק עכשיו מצטרף לדיון.

חייב לחזק אותך על הבחירה המצויינת!

מאילוץ, מצאתי עצמי נוסע ומטייל ביומיים האחרונים עם פורסטר (כשאישתי מובילה עם הגראנד שירוקי).
אז נכון, בחרתי מסלולים שלא אמורים לאתגר, אבל,
האוטו (פורסטר 2013 של הורי, מעולם לא ירד לשטח, לא מוגבה ולא ממוגן) הפתיע אותי ביכולות.
הגובה מטעה - יש מרווח גחון סביר +
X MODE עובד מצויין.
נסע כמו גדול.
גם במעט מדרגות, חצץ ודרדרת.

(הרכבים שלי - היו סמוראי וסופה והיום גראנד שירוקי)

or_y
24-04-19, 22:43
אוקי, הבנתי את הכיוונים. תודה על ההכוונה.

אז גרמתם לי שוב להתלבט:
בתקציב של כ90-100K, עם הצרכים שכבר הסברתי קודם בתחילת השרשור- הייתם ממליצים על:
1. פורסטר שנת 2015-2014 עם 50-70 אלף ק"מ, וליישר קו עם תוספות כמו מה שהוצע פה (צמיגים ומיגונים).
2. פאג'רו 2011-2010 עם 150-170 אלף ק"מ.

מה לדעתכם ידרוש יותר תחזוקה ביום-יום?
מה ידרוש יותר יישור קו?
מי מהם יבלה יותר זמן במוסך?

ובשורה התחתונה- ממי אנחנו נהנה יותר?

תודה

גיא
24-04-19, 22:52
הפג׳רו יהיה יותר מורכב / יקר

assafy
24-04-19, 23:15
הפג׳רו יהיה יותר מורכב / יקר

Sent from my iPhone using Tapatalkייתכן אבל יכול להיות שיהנה יותר ממנו.
אם יבוא תיאבון למסלולים מעבר לקל עד בינוני אז פאג'רו ייתן הרבה יותר. הוא גם הרבה יותר עוצמתי מהפורסטר.

גיא
25-04-19, 00:29
ייתכן אבל יכול להיות שיהנה יותר ממנו.
אם יבוא תיאבון למסלולים מעבר לקל עד בינוני אז פאג'רו ייתן הרבה יותר. הוא גם הרבה יותר עוצמתי מהפורסטר.

יומרני משהו לענות על זה ככה.

נניח קנה פאג׳רו.
נניח הגיע הרגע ויש מוסך 12,000₪ עכשיו.

זה שווה את כל נהמות המנוע בדרך למוסך ?

לטעמי לא.

raanan
25-04-19, 07:40
שלום לכולם.

מצטער חבר, אבל אין לך מה לחפש בג'יפונים .
היכן תכניס את הציוד בפורסטר ? על הגוון ? (הקפיצים ישקעו עוד יותר)
אתה צריך SUV ארוך .

לגבי הפורסטר וסובארו בכלל , זאת סתם אגדה אורבנית לתחזוקה ואמינות שמתנגנת לה כהד ...
כאחד שהחזיק ומחזיק B4 נוספת, בהשוואה למאזדה, הסובארו מטחנת כסף !
ובין האמינות האגדית למציאות יש פער גדול .
כראה אנשים פה עדיין בהשפעת הסובארו DL של שנות ה - 80 (שעדיין מסתובבות בכפרים השכנים שלי ).

פאג'רו מ 2009 יכולה להיות בחירה מצויינת . יש אופציות נוספות אבל יהיה יותר רלוונטי להציע לאחר שתשב עם עצמך וזוגתך ותבחן "מסלול מחדש" (SUV ארוך, או לחילופין כן להפריד רשויות ולרכוש SUV ישן לצד רכב פרטי מודרני ).

בהצלחה בהחלטה
רענן

assafy
25-04-19, 09:15
יומרני משהו לענות על זה ככה.

נניח קנה פאג׳רו.
נניח הגיע הרגע ויש מוסך 12,000₪ עכשיו.

זה שווה את כל נהמות המנוע בדרך למוסך ?

לטעמי לא.

Sent from my iPhone using Tapatalkאני כתבתי על הנאה ואתה כותב על מוסכים...
בתור מי שהיה לו פורסטר במשך 4 שנים אז גם סובארו שעובדת בשטח צריכה תחזוק של משולשים בוקסות ושאר ירקות. טיפול גדול עם טיימינג יכול לעלות הרבה אלפי שקלים. או שפתאום אתה לוקח את הצד של ידידנו שלמה55 בדבר האמינות והסחירות האגדתית של הסובארו...
12000 שקל להוציא במוסך זה קיצוני גם לsuv גדול.

אז כן, באופן כללי הטיפולים וצריכת הדלק יהיו זולים במידה מסויימת בסובארו אבל צפי השימוש של פות"ש הוא די אינטנסיבי ולפי מה שהוא כתב נראה לי שיתפתח לו התיאבון. זה בניגוד למישהו שמגדיר טיולי שבילים פעם ב...

נדב42
25-04-19, 09:52

על זה אף אחד לא יוכל לענות לך, זה עניין של טעם אישי. עשה סיבוב על כל אחד מהם ותראה למה אתה מתחבר יותר..

בתקציב וקילומטראז׳ כזה, מצטרף להמלצה של רענן על הפרדת רשויות..

sgill
25-04-19, 10:48
שוב אני מוצא את עצמי מסנגר על גראנד ויטארה.

עבירות עדיפה על פורסטר ולא פחות מהפאג'רו שאחרי שנת 2000.
עלויות אחזקה נמוכות יחסית לפאג'רו בוודאות ויחסית לפורסטר שתיכנס לשטח גם.

מה בדיוק הטיעונים נגד? מקום? שים גגון וקפיצים HD כשאתה מגביה...
סדק בראש מנוע - בתקציב שלך אתה בדגמים החדשים שהבעיה כבר לא קיימת (אבל תבדוק אותי)

לא רוצה להכניס עוד הסחות דעת, אבל ב 100K אתה יכול לקנות גם LIBERTY KK משנתון מתקדם, אחד שלא ראה שטח וטייל על מדרכות לכל היותר. עם הרבה פחות קמ מפאג'רו באותו מחיר. עם הגבהות ומיגון יש לך ג'יפ אמיתי של חברת JEEP. אבל... שותה דלק.

איל מ
25-04-19, 10:52
לי יש נסיון מצוין עם ג.ויטארה. אמנם צורחת דלק, אבל עד שעשתה טוטאלוס היא נסעה יפה.

Crabbing
25-04-19, 13:21
אוקי, הבנתי את הכיוונים. תודה על ההכוונה.

אז גרמתם לי שוב להתלבט:
בתקציב של כ90-100K, עם הצרכים שכבר הסברתי קודם בתחילת השרשור- הייתם ממליצים על:
1. פורסטר שנת 2015-2014 עם 50-70 אלף ק"מ, וליישר קו עם תוספות כמו מה שהוצע פה (צמיגים ומיגונים).
2. פאג'רו 2011-2010 עם 150-170 אלף ק"מ.

מה לדעתכם ידרוש יותר תחזוקה ביום-יום?
מה ידרוש יותר יישור קו?
מי מהם יבלה יותר זמן במוסך?

תודה

לשאלתך, בסבירות גבוהה האופציה הראשונה תעלה פחות באחזקה.
הנסועה עושה את שלה, לא יעזור כלום.

סובארו יקר באחזקה אבל הכל ברור וידוע מראש, הכל כתוב בספר הטיפולים המתוכננים, למעט נזקי שטח (ובוקסות וצמיגים...).

ברכב שטח טורבו-דיזל עם 150,000 ק״מ יד 3, סביר שיפלו עליך כמה דברים יקרים בקדנציה, רק תהיה מוכן ותקבל את זה בהשלמה.
זה מעבר לטיפולים השוטפים, שאני מנחש שעולים לפחות כמו בסובארו.

מה אתה מעדיף? רק אתה יודע.

אני הפסקתי לקנות עם 150,000 ק״מ לשימוש יומיומי, אבל זו החלטה אישית.

buzi_e4
25-04-19, 13:24
רק נקודה קטנה -
כתבת שאתם נוסעים 25,000 קילומטר. צריכת דלק אמיתית של פורסטר צורה קודמת - 7-8 קילומטר לליטר בקיץ בעיר עם פקקים. בנסיעה בין עירונית רגועה תגרד אולי את ה-12 קילומטר לליטר. ככה שרוב הזמן אתה באזורי ה-8-9 קילומטר לליטר.
קח את זה בחשבון בחישוב העלויות השוטפות כי חשבונות הדלק יקפצו.

אותו כנ"ל פחות או יותר תקף גם לגבי הויטארה 2.4 ליטר.

ממש לא. לי יש פורסטר בת 3, X, מנוע 2000, נוסע כל הזמן בפקקים עם בערך פעם בחודשיים טיול של נאמר נגב מצפה רמון או צפון, משמש כרכב משפחתי ולעבודה, יורד לשטח, ממוצע על הכל 8.6 ליטר ל-100KM, שזה יותר טוב מ-11 ק"מ לליטר. טיפולים עד עכשיו פחות מ-1000 ש"ח, חוץ מפעם אחת ב-30,000 שחרטו לי בלמים (נראה לי קצת מוקדם לזה האמת, אבל טענוט שה-X-MODE שוחק את הדיסקיות), לאחרונה נסעתי ממצפה רמון עד לגב-חווה, מסלול יפה מאד אגב על הצוק, ונחל חווה מקסים, למרות שלא נשאר לו מספיק זמן, והאוטו עשה את זה בקלות (אני לא. זה היה יותר מידי ןלא יודע מה הייתי עושה אם היה לי קלאצ' בנוסף להתעסק איתו. בכלל, הבעיה שלי בטיולי שטח היא הריכוז והעייפות במחצית השנייה של היום, לקראת סוף הטיולים, לכן חשוב שהאוט יהיה נוח). מכל מקום זו הסטטיסטיקה על כמעט 3 שנים והשימוש אצלי נראה דומה לפותח השרשור. הפורסטר ממוגן ע"י יבואן בקניה עם מיגון של אספיר. לא מוגבה ועם צמיגים מקוריים (עדיין). בהצלחה שיהיה.

Asaf-a
28-04-19, 21:53
מצטער חבר, אבל אין לך מה לחפש בג'יפונים .
היכן תכניס את הציוד בפורסטר ? על הגוון ? (הקפיצים ישקעו עוד יותר)
אתה צריך SUV ארוך .

לגבי הפורסטר וסובארו בכלל , זאת סתם אגדה אורבנית לתחזוקה ואמינות שמתנגנת לה כהד ...
כאחד שהחזיק ומחזיק B4 נוספת, בהשוואה למאזדה, הסובארו מטחנת כסף !
ובין האמינות האגדית למציאות יש פער גדול .
כראה אנשים פה עדיין בהשפעת הסובארו DL של שנות ה - 80 (שעדיין מסתובבות בכפרים השכנים שלי ).

פאג'רו מ 2009 יכולה להיות בחירה מצויינת . יש אופציות נוספות אבל יהיה יותר רלוונטי להציע לאחר שתשב עם עצמך וזוגתך ותבחן "מסלול מחדש" (SUV ארוך, או לחילופין כן להפריד רשויות ולרכוש SUV ישן לצד רכב פרטי מודרני ).

בהצלחה בהחלטה
רענןאותנטי מהשבוע, לגבי עלויות בפורסטר...
קרוב משפחה, עם פורסטר 2019 ספורט, לא שם לב ופגע בפנס קדמי ראשי שמאלי באופן שדורש החלפה.
זה רכב חדש בארץ ובעולם, עדיין קשה מאוד למצוא חלק מפירוק , בודקים אלטרנטיבות בחו"ל.

מישהו מנחש עלות החלק בחברה בארץ?

12000₪, שתיים עשרה אלף שקלים....

GodsFather
28-04-19, 22:56
שיחכה לביטוח...

elephant man
29-04-19, 00:08
פורסטר משנתון 2008 (צורה חדשה) ומעלה, יתן לך את מה שאתה מחפש.
מקום ל-3 ילדים
תא מטען גדול
בתקציב יכנס לך גם מודל 2013 ויישאר לך כסף להגבהות (עדיפות להגבהת קפיצים. יש לאספיר מבצע עכשיו לקפיצים+בולמים של PEDDERS) מיגון וצמיגים.
לגבי צמיגים -
יוקוהמה ג'אולנדר G015
טויו אופן קאונטרי AT+
מקסיס 771
ג'נרל גראבר AT3
BF KO2 (הכי טובים לדעתי, אך יקרים).
כולם בטווח המחירים של 500-800 ש"ח לצמיג.
בכולם, תצטרך גם לרשום את דירוג המהירות המתאים ברשיון הרכב. צמיגי פרויד בחיפה מספקים גם את השירות הזה (לא קומבינה, הליך חוקי לחלוטין).

buzi_e4
29-04-19, 09:15
בכמה מגביהים הקפיצים של אספיר?

Asaf-a
29-04-19, 12:07
אותנטי מהשבוע, לגבי עלויות בפורסטר...
קרוב משפחה, עם פורסטר 2019 ספורט, לא שם לב ופגע בפנס קדמי ראשי שמאלי באופן שדורש החלפה.
זה רכב חדש בארץ ובעולם, עדיין קשה מאוד למצוא חלק מפירוק , בודקים אלטרנטיבות בחו"ל.

מישהו מנחש עלות החלק בחברה בארץ?

12000₪, שתיים עשרה אלף שקלים....

Sent from my SM-G950F using Tapatalkעידכון, המחיר שציינתי היה מחיר חמדני במיוחד במוסך ספציפי, המחיר הרגיל רק 4500₪...

-->