PDA

צפייה בגרסה מלאה : מסלול עוקף מעלה (מורד) מרזבה

דידי טל
21-04-19, 05:13
שלום לכולם
אני מתכנן מסלול משדב בוקר לעין יהב. האפשרות הראשונה היתה דרך נחל חווה ושלוחת צלעון. לאור מספר שירשורים על מעלה המרזבה שהוא מסוכן גם בירידה אני מחפש מסלול חלופי.
האם נסיעה דרך ארץ בראשית יכולה להיות אלטרנטיבה טובה, מבחינת רמת עבירות וענין בדרך. בעמוד ענן כמעט ואין נקודות באזור זה.

דידי טל
צירפתי מפה של המסלול.

hadtomer
21-04-19, 07:00
המרזבה בנויה כמשפך צר-ולמיטב ידיעתי אין יותר מדי אופציות למעקף. הבעיה בלרדת את המרזבה היא השפ"ץ בסוף והעובדה שהבניה בצד של הנהג עלולה לקרוס, אם אתה יורד. לא ציינת איזה רכב יש לך, אך הדרך הטובה ביותר לעקוף את המרזבה היא לרדת את הירידה היותר קשה-שאולי תיתן לך כמה כאפות בגחון, אבל אם יש לך רכב נורמאלי מוגבה, אז זה שטויות- ובניגוד לחלק הסופי של המרזבה, אין כאן שיפוע צד ואין כאן קרקע שמאיימת לקרוס. רק כמה הצלבות פוטוגניות. הירידה היותר קשה של המרזבה נמצאת בצד שמאל שלך- בערך 30 מטר לפני החלק הקשה של המרזבה. זו עליה די אתגרית (ירידה במקרה שלך) שאפשר לגלוש בנחת ועם מכון טוב-ושלום על ישראל.

boaz avrahami
21-04-19, 07:05
לא מצליח לפתוח כל כך את המסלול שלך על מפה ראויה בטלפון אבל תוודא שהסיבה היא שזה שביל לא מסומן בתוך שמורה.
המעקף המקובל הוא מנהל נקרות או מצין

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

erezgur
21-04-19, 09:35
לא מצליח לפתוח כל כך את המסלול שלך על מפה ראויה בטלפון
הנה המסלול שהוא ציין על עמוד ענן:
https://amudanan.co.il/?url=http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=123823&d=1555812749

הנה בישראל הייקינג - https://israelhiking.osm.org.il/share/qdkYuYdf8x

ד ו ר ו ן
21-04-19, 09:56
שלום לכולם
אני מתכנן מסלול משדב בוקר לעין יהב. האפשרות הראשונה היתה דרך נחל חווה ושלוחת צלעון. לאור מספר שירשורים על מעלה המרזבה שהוא מסוכן גם בירידה אני מחפש מסלול חלופי.
האם נסיעה דרך ארץ בראשית יכולה להיות אלטרנטיבה טובה, מבחינת רמת עבירות וענין בדרך. בעמוד ענן כמעט ואין נקודות באזור זה.

דידי טל
צירפתי מפה של המסלול.

חלק מהמסלול עובר בשמורה ואינו מסומן בסמ״ש.
זו דרך צבאית טובה באזור שומם, וזה גם חלק מהיופי שלה אם זה מדבר אליך.

מצד שני,
הדרך עוברת בשטח אש פעיל, וחלק מהדרך מלוכלך בשאריות של מטרות, ברזלים ובורות הפצצה.

צריך להזהר מאד לא לרדת אפילו לשוליים ולשים לב טוב לנפלים ושברי מתכת על השביל שגוזרים צמיגים.

נמרוד
21-04-19, 10:39
שלום לכולם

דידי טל
צירפתי מפה של המסלול.

המסלול שסימנת יפה ואין בו אתגרי עבירות משמעותיים. אבל חלקו המזרחי עובר בתוך שמורה באזור שאין בו סימון שבילים - אתה מסתכן בקנס. אם כבר אתה מסתכן בקנס, אז יש לך אפשרות גם להמשיך ישר בתוך נחל חצבה - נסיעה מהירה בקניון יפה, דומה נגיד לנקרות (סימנתי בחץ אדום).

אם אתה לא רוצה להכנס לשמורה, אז בחץ כחול סימנתי את ההמשך על הגדה של נחל חצבה, על גבול השמורה, דרך צבאית מהירה שמותר ליסוע בה ומובילה אותך לכביש חצבה-מעלה עקרבים.

משזה נאמר, אף אחת מהדרכים האלו היא לא מעקף למרזבה, כי כולן לוקחות אותך עשרות קילומטרים צפונה. אין למעשה מעקף למרזבה, זה אחד המעלות היחידים בנגב שהוא צוואר בקבוק אמיתי לטיולים. קצת מפחיד לרדת במרזבה אבל זה לא סיבה לשנות את המסלול. מכוון חיצוני, נהיגה איטית וזהירה, והכל יהיה בסדר.

123824

דידי טל
23-04-19, 21:13
תודה לכל העונים,
לאחר הרבה לבטים הוחלטי לוותר הפעם על המרזרבה ולקבל את הצעתו של נימרוד לציר הצבאי צפונה אל כביש
מעלה עקרבים.

דידי

-->