PDA

צפייה בגרסה מלאה : התקנת יחס 4.7 בטרנספר של היילקס 95.

חנן-ג'יפולוג
22-04-19, 08:18
בשביל להוריד את הטרנספר צריך לפרק את האגזוז?

תודה.

amirmoshe
22-04-19, 08:19
לי מה שאני זוכר אין צורך לפרק

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
22-04-19, 08:54
לא צריך.

ד ו ר ו ן
22-04-19, 10:07
דגשים:
תושבת גיר חדשה!

לפני הניתוק תושבת, לקשור את הגיר לחלק הקדמי של הרכב עם ראטצט מאסיבי ולהשאיר זנב למתיחה.
כדי למנוע תנועה אחורה של המנוע והגיר, אחרת קשה להחזיר למקום.

חנן-ג'יפולוג
22-04-19, 11:39
תודה.

הטרנספר בחוץ, לאחר הורדת כל תושבות הגומי של צנרת האגזוז, כדי לאפשר מעט גמישות במהלך הפירוק.

ד ו ר ו ן
22-04-19, 11:58
RTV על שיני ההזחה של הפלאנג ביציאה האחורית..

חנן-ג'יפולוג
23-04-19, 10:36
בסוף זה יסע. לאט.https://imagizer.imageshack.com/v2/1024x768q90/923/aMDYZm.jpg

ד ו ר ו ן
23-04-19, 11:19
אתה תהנה מהתוצאה.

Snaily יהפוך לסניילי עוד יותר..

amirmoshe
23-04-19, 22:10
חנן, לפי מיטב הבנתי אתה מטייל רק מדבר ולא עבירויות..
לדעתי ה2.28 יחסר לך מאוד בטיולי המדבר.
יהיו לך הרבה החלפות של h/l.
מצד שני זחילות טובות ומבוקרות. וירידות נשלטות יהיו מנת חלקך..

תתחדש

ד ו ר ו ן
23-04-19, 22:33
חנן, לפי מיטב הבנתי אתה מטייל רק מדבר ולא עבירויות..
לדעתי ה2.28 יחסר לך מאוד בטיולי המדבר.
יהיו לך הרבה החלפות של h/l.
מצד שני זחילות טובות ומבוקרות. וירידות נשלטות יהיו מנת חלקך..
אני נוסע עם 4.7 כמה שנים.
רכב טיולים, לא עבירות בהגדרה.
זה רק טוב.
ה-low המקורי לא חסר לי בשום מקום.

חנן-ג'יפולוג
23-04-19, 22:46
אני מודע לחסרונות והיתרונות ואין לי ספק שהם משמעותיים, לכאן ולכאן.

בטיול האחרון שעשיתי, שנגמר לפני יומיים, ובו גררתי במשך יומיים רכב תקול כמה עשרות ק"מ, בדשדש, ברביעי low, חשבתי על כך שעם יחס ההעברה החדש, תרחיש כזה יהיה פחות נעים.

מאידך, בהרבה אירועים אחרים הצטערתי שאין לי 4.7, וגם שילמתי על זה בשני אירועי פחחות ובמילימטרים מהמצמד.

כמו תמיד, זה לכאן ולכאן.

גלעד .ג.
23-04-19, 23:14
תושבת מקורית בלבד...

Sent from my iPhone using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
03-05-19, 13:54
לאחר עיכוב נהדר:

https://imagizer.imageshack.com/v2/1024x768q90/923/78EdPr.jpg

https://imagizer.imageshack.com/v2/1024x768q90/924/efh98o.jpg

https://imagizer.imageshack.com/v2/1024x768q90/923/eKMYmr.jpg

https://imagizer.imageshack.com/v2/1024x768q90/924/pCLvuV.jpg

הצלחתי להתקדם הלילה עם הטרנספר:

https://imagizer.imageshack.com/v2/1024x768q90/924/npNRzm.jpg

erezgur
03-05-19, 15:41
עם צמיגים כאלו ברור למה אתה רוצה לשנות יחסים העברה ...

חנן-ג'יפולוג
07-05-19, 19:57
עוד עיכוב קטן (כדאי לוודא שיש במלאי של יוניון מוטורס מחזיר שמן לגיר לפני שמתחילים. לא עשיתי את זה ונדפקתי, אבל לשמחתי טושי נחלץ לעזרה. תודה. ) , והטרנספר הורכב וגם נבדק בסיבוב קטן בפארק בריטניה.
טיפ לדורות הבאים: ניתן לפרק את הטרנספר בלי להוריד את האגזוז, אבל הוא מפריע. זה עוד חצי צרה בפירוק, אבל אם משהו מפריע לך בהרכבה, זה עלול להיגמר במחזיר שמן גיר שנדפק, או זז, וחבל על כל העבודה הקשה.

לטובת הגישה עשיתי שני דברים:
לאחר ניתוק מכל תושבות הגומי לאורך כל האגזוז, משכתי את הפינה השמאלית של צינור האגזוז עם ראצ'ט אל הסרן האחורי. זה משך אותו אחורה ומעט ימינה.
בנוסף, הורדתי את הגיר ככל שניתן כלפי מטה, כמובן כשגשר הגיר לא מחובר. זה מוריד אתו את האגזוז. שמתי קרש באורך מתאים בין הפינה השמאלית של צינור האגזוז לרצפת הרכב, ואז הרמתי חזרה את הגיר, שעלה בלי שצינור האגזוז יעלה אתו למעלה,. זה הרחיק את צינור האגזוז מהגיר.
מכאן נסיון בודד עם הטרנספר והוא רץ פנימה ללא הפרעות.
הקיט נקנה מטושי. עוד סיבה לומר תודה.

ד ו ר ו ן
07-05-19, 23:43
כל הסיפור המרגש הזה [emoji41]

ומה עם מילת התרשמות מהתוצאה?

חנן-ג'יפולוג
08-05-19, 00:35
אני מנסה לחשוב איזה תובנה אני יכול לשתף, שמצד אחד לא תהיה בנאלית, מובנת מאליה, כמו העובדה שיחס ההעברה הוכפל, ומצד שני לא תהיה מפליגה בהתרשמויות, כשבעצם לא עשיתי מאז ההתקנה שום מעלה/מכשול ראוי לציון.

לגבי מהירות הזחילה המתקבלת, כאן אולי אני יכול להפתיע את מי שלא מנוסה בדגם הזה, התחזית שלי בהרכבת הקיט היא שמהירות הזחילה לא תהיה חצי ביחס למקור, אלא רבע, ואני אסביר:
כמו שכולם יודעים מדובר במנוע חלש אימים. 83 כוחות סוס וכ16 קג"מ, וגם זה היה נכון לפני 24 שנים ו400000 ק"מ.
המשמעות של זה היא שאם אני מגיע למכשול בשיפוע רציני בסל"ד סרק המנוע כבה. מכאן זו כבר מלחמה קטנה להתחיל שוב נסיעה בעלייה, ואז המהירות לא יציבה, הרכב מיטלטל ואת שתי מכות הפח שצברתי במהלך חיי הרכב אצלי (זה מבאס אותי ממש ואני מתקן את זה. לא משאיר אותן כצלקת קרבית בסגנון אסף) , חטפתי בדיוק בסיטואציות האלה. אחת במדרגה של המצלעות ואחת במעלה יאיר. המצמד גם סובל מאוד בסיטואציות האלו.
לכן, כשאני מגיע למכשול בשיפוע משמעותי אני מגיע כשאני בסל"ד בינוני בערך, נגיד 2000.
עם יחס ההעברה החדש גם המהירות תקטן בחצי באופן ישיר, ובנוסף, בגלל הכפלת המומנט לגלגלים, אני מעריך שאוכל להגיע בסרק, או כמעט סרק, נגיד 1000 סל"ד. מומנט לא יהיה חסר לי.
אז ביחד זה יוצא רבע ממהירות ההגעה-למכשול המקורית. מכאן נגזרים פחות טלטולים של המרכב, פחות עומסים על המצמד, יותר שליטה, ויותר טוב מכל בחינה.
אולי כאן המקום לציין שהמוטיבציה העיקרית שלי בהתקנה הזו היא לא שיפור עבירות - בשביל מה שאני עושה אתו ההיילקס נותן די והותר, אלא שמירה על הרכב.

בסיבובון הפעוט שכן עשיתי, ניסיתי בעיקר לבדוק שההרכבה תקינה, שאין נזילות, רעשים וכו'. שיחקתי בעליונת מסולעת והרגשתי את ההבדלים בטלטולי הרכב פעם אחת כשאני בהילוך ראשון, ופעם אחת כשאני בהילוך שלישי, שזה בערך כמו הראשון המקורי. הפער ברמת הטלטולים עצום , כמובן.
בדקתי את המהירות הסופית בחמישי LOW - משהו כמו 30 קמ"ש.
בדקתי איזו חפיפה יש, אם בכלל, בטווח המהירויות בLOW וטווח המהירות בHIGH. החפיפה כמעט ולא קיימת. חמישי קצר זה בערך כמו ראשון גבוה.
זהו בינתיים.
כשאגיע בפעם הבאה למקומות שבהם הצטערתי שאין לי יחס העברה נמוך יותר, אני כנראה אתלהב יותר. בינתיים אין ממש ממה.

ד ו ר ו ן
08-05-19, 00:46
ובנוסף, בגלל הכפלת המומנט לגלגלים, אני מעריך שאוכל להגיע בסרק, או כמעט סרק, נגיד 1000 סל"ד. מומנט לא יהיה חסר לי. .
כן, תוכל להתחיל נסיעה בלי לגעת בגז בכלל או בקושי ליטוף.

חנן-ג'יפולוג
12-07-19, 10:41
אתמול בלילה היתה לי הזדמנות ראשונה להנות מהרכש החדש.
סיבוב בהר חורשן. כשיצאנו מהנסיעה הסתמית הגענו לעלייה מסולעת וארוכה, לא קשה טכנית, ושם התבטא בעיקר החלק הפחות טוב שבשינוי הזה, גם בגלל חוסר נסיון שלי.
במהירות נמוכה יש המון אפשרויות בחירה של הילוכים, שבאות ביחד עם המון אפשרויות לטעויות. אם לפני זה הייתי צריך לבחור בסה"כ בין ראשון לשני קצר, ולעתים רחוקות גם שלישי, עכשיו היו לי חמישה הילוכים לבחירה, ומדי פעם גם מעברים לטווח הגבוה, כי לחמישי נגמר הסוס.

זה המקום להתנצל בפני מי שהיה אחריי בשיירה (; המון עצירות באמצע העלייה לתיקון בחירת ההילוכים, והרבה עצירות למעבר בין הטווח הנמוך לגבוה.

יותר מאוחר הגעתי לשביל תלול ודרדרתי, לבד, ושם השינוי החזיר בגדול את כל ההשקעה בו. נסיעה איטית, צעד אחר צעד, בלי קפיצות, בלי אימפקטים לקו ההינע, בלי החלקות בלתי נשלטות לצדדים, סל"ד מנוע ב1000, ואפס החלקות מצמד. גם כשלא הצלחתי לעלות, וזה קרה די הרבה, רוורס קטן, איטי מאוד ונשלט לחלוטין, וניסיתי במקום אחר קצת ימינה וקצת שמאלה, עד שהצליח.
בנקודה מסוימת זה לא הצליח, אז לקחתי חצי מטר אחורה, הגעתי בהילוך שני לקטע הבעייתי, עברתי אותו בהצלחה, וחזרתי לראשון. מסתבר שיש גם לאט מדי.
תענוג.
בגדול, זה הרגיש כמו התנסות בחנייה בתל אביב. לא תמיד מצליח, אבל הכשלונות נשלטים בצורה מוחלטת.
בול מה שרציתי.

ד ו ר ו ן
12-07-19, 20:36
עם התיבה הזו צריך לשנות את תפיסה בהפעלת התחום הנמוך, יותר בכיוון של Low-special בטרקטור.

זה אומר להתחיל בשני-נמוך ברוב המקרים למעט מצב שאתה רוצה הכי לאט שאפשר.
שני נמוך שיש לך עכשיו יותר נמוך משמעותית מהראשון נמוך שהיה לך.

Slowly..

-->