PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה הייתם משלמים...סופה מודל 94 עומדת כבר יותר מ10 שנים

lizard
22-04-19, 10:27
כמו בכותרת, סופה מודל 94, פתוחה. בלי כלום (ברזנט וכדומה) עומדת בחוץ תחת סככה (יש גג אבל אין כמעט קירות) מלאה בלכלוך. לא הניעה כבר יותר מ10 שנים. צמיגים גמורים. ווזואלית נראה שיש את כל החלקים (לא שיש הרבה) אבל מוזנחת מאוד.
אין טסטים=בדיקת מעבדה/לחכות לאספנות.

אני יודע שיש עוד מליון פרמטרים (שאני לא יודע אותם כמו מצב שלדה וכדומה) אבל בתור מחיר התחלתי, בהנחה שהמצב לא טוב, כמה הייתם נותנים?

הבעלים רוצה 40, אמרתי שבלחץ אולי 10.

תודה

yoni_0000
22-04-19, 10:54
מיכה אתה תשלם 14 אלף באגרות טסטים לפניי שהוצאת את הרכב מהחצר... זה יכול להיות נהדר בתור רכב תורם חלקים או לפרוייקט שיקום מהיסוד.. לא יותר מזה. גם 10 זה הרבה.. אם הסרנים מסתובבים והשמנים במנוע גיר טרנספר תקינים, הייתי שם אולי 7..

נמרוד
22-04-19, 11:05
"שידכתי" בעסקה דומה לפני מספר שנים. סופה 92 יד ראשונה שעמדה בלי טסט שנים רבות, נמכרה לבסוף תמורת 5,000 שקלים (וגרר על חשבון הקונה). שופצה כולל החלפת בודי וחזרה לכביש. מכיוון שאפשר לקנות סופות תקינות, נוסעות עם טסט בסכום של 40, ברור שהמוכר במצב די מדומיין או שהוא לא רוצה למכור.

asafk
22-04-19, 12:39
סופה במצב דומה אבל מניעה ונוסעת נמכרה לפני כשנה ב8000.
עוד 5 שנים אספנות ואתה לא יודע אם תסיים לשפץ את הנבלה ב5 שנים.
אגב יכול להיות שייקח גם שיפוץ קצר - אני לא יודע גם אתה לא.
אם קנית ורק עוד 5 שנים עולים לכביש כאספנות, יש בזה הגיון מסויים במחיר מספיק נמוך.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

shmil
22-04-19, 14:29
כל התגובות לפני נכונות.
מחיר ריאלי הוא 5-9 אלפי ש"ח.
מכיר עסקאות כאלו של נבלות כאלו.
לא שווה יותר, ושים לב שאתה גם יכול ליפול על מנוע גמור או על בודי רקוב ומטוייח.

לפני כ-7 שנים קניתי גרנד צירוקי עם 120 KKM שעמד 10 שנים במחיר של 6000 ש"ח, לחלקים.
זה בערך המחיר הראוי לה.

יואב פולס
22-04-19, 17:00
הבעלים רוצה 40,

ממש תפס חזק הקטע עם הלגליזציה של סמים קלים.
הבעלים חי בסרט. רק האגרות כדי להעלות את הרכב לכביש זה עניין של כ 15,000 ש"ח.
ב 40,000 שח אתה קונה סופה נוסעת שמצבה ידוע וברור, ולא פגר נרקב.

מה שנרשם כאן נכון מאוד. ה 10,000 ש"ח שלך היו מאוד נדיבים כלפיו.
אספנות - שהוא ימתין עוד חמש שנים וימכור לאספנות ואז מבוטלות כל האגרות שנצברו. אבל בינתיים הנבלה תמשיך להרקיב.

boaz avrahami
22-04-19, 17:13
בהגיע גיל אספנות ובהינתן שלרכב אין טסט כבר שנים האם יש פטור ממעבדה/ עמדה 1 ושאר מרעין בדרך לעלות מחדש על הכביש?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

יואב פולס
22-04-19, 17:20
למיטב ידיעתי - כן.
כל האגרות שלא שולמו - מבוטלות.
זה בתנאי שמעבירים לסטטוס אספנות. אם משמרים סטטוס רגיל - אזי כלום לא מבוטל.
החסרון - חלים על הרכב כל אותם כללים שחלים על רכב אספנות בכל הקשור לשעות מותרות לנסיעה.

lizard
22-04-19, 17:51
תודה רבה, זה מה שחשבתי. נראה מה הבעלים יחליט. זה חונה אצל אמא שלו (קניתי מהם כבר חצי חצר, יותר נכון קבלתי חצי חצר - מחרטה, כרסומת וגליוטינה. אני רוצה להשלים את הסדרה :-))

zivo
22-04-19, 18:48
כמו בכותרת, סופה מודל 94, פתוחה. בלי כלום (ברזנט וכדומה) עומדת בחוץ תחת סככה (יש גג אבל אין כמעט קירות) מלאה בלכלוך. לא הניעה כבר יותר מ10 שנים. צמיגים גמורים. ווזואלית נראה שיש את כל החלקים (לא שיש הרבה) אבל מוזנחת מאוד.
אין טסטים=בדיקת מעבדה/לחכות לאספנות.

אני יודע שיש עוד מליון פרמטרים (שאני לא יודע אותם כמו מצב שלדה וכדומה) אבל בתור מחיר התחלתי, בהנחה שהמצב לא טוב, כמה הייתם נותנים?

הבעלים רוצה 40, אמרתי שבלחץ אולי 10.

תודה

מה אתה מחפש לעשות עם הרכב הזה?
לשפץ, לשים מס' רכב אספנות, ולהמשיך ללקק? או להכשיר לנסיעה וטיולים?
אין לך מושג על מצב המכלולים, ולא התייחסת למצב החלודה.
זה בלי בעיה פרוייקט של כמה עשרות אלפים, בשביל מה הסיכון?

boaz avrahami
22-04-19, 18:49
אתה מחפש עורך דין שיכול לעזור לך להירשם אצלה גם כיורש או שלקחת מהם כבר הכול בעודם בחיים?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

lizard
22-04-19, 18:53
לא יודע, לא יודע אם הוא ימכור אבל אם כן, רציתי לדעת מה המחיר הריאלי.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

lizard
22-04-19, 18:54
לחכות חמש שש שנים קטן עלי. יש לי כרגע סיקס מודל 88 שאני מתכוון להתחיל לשפץ.

omri_t
22-04-19, 20:02
40 פחחחחחחחחחחח
קח את שלי ב 40
עם טסט נוסעת חיה ובועטת וגם משופרת.

ב 5 אני אקנה לחלקים בכיף.

tallevi
23-04-19, 00:05
אני רק מקווה בשבילך שזה לא היה התעריף גם לגבי שאר הציוד שקנית ממנו...[emoji1][emoji1]

יוני5
23-04-19, 09:02
לחכות חמש שש שנים קטן עלי. יש לי כרגע סיקס מודל 88 שאני מתכוון להתחיל לשפץ.

זה הנתון החשוב לדעתי.

תתחיל להסתכל על רכבים לשיפוץ רק אחרי שתגמור לשפץ את הסיקס.

בברכה,
יוני5

asafk
23-04-19, 10:50
אם מדברים על הסיקס..... אז שילוב של שתי נבלות יכול לתת יופי של ג'יפ.

אסף.

lizard
23-04-19, 14:48

אסף.

חיכיתי למי שיבין על מה מדובר....

יוני5
23-04-19, 14:54

אסף.

אסף,

זה מה שנקרא ההבדל בין תיאוריה לפרקטיקה.

אתה צודק שבתיאוריה, זה יכול לתת יופי של ג'יפ.
ברוב המקרים, התוצאה היא שתי נבלות מרקיבות.

זה מזכיר לי שהיה לי פעם חבר, שהתעקש לא לקנות משהו סטנדרטי ומיוחד לשטח. היה ריאו, נ"נ, והמון חלקים שאיש לא יודע למה הם שימשו ואיפה,
אך הוא (החבר שלי) לא ויתר, היה יוצא למסעות ציד בשטחי האש, וחוזר עם נתחים משובחים (לטענתו) וים של תוכניות לגבי מה שהוא יעשה איתן. בחור מדהים - חבר שלי, או לא?

אבל מכל החלומות והרעיונות, שאת כולם הוא נאלץ לזרוק לפח מחזור מתכות, בסוף הוא קנה טנדר טויוטה בן 10.
הכי סטנדרטי ובנאלי בעולם.
ככה זה, חלומות גדולים ואופי חלש - חבר שלי, או לא?

באהבה,
יוני5

GodsFather
23-04-19, 16:56
אבל זה בגלל שהיה לו חבר נוסף עם טנדר שהיה לחוץ למכור...

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

asafk
23-04-19, 17:07
אתם שוכחים שמכולנו מיכה הוא זה שמגשים הכי הרבה חלומות של עצמו.

אסף.

יוני5
23-04-19, 17:20
אבל זה בגלל שהיה לו חבר נוסף עם טנדר שהיה לחוץ למכור...

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

אתה מייחס לו הרבה יותר מדי חברים.

שניים זה כפול ממה שיש לו, ושניים יותר ממה שמגיע לו, אבל למה להיות קטנוניים? :p

omri_t
23-04-19, 18:42
פספסתם...

בכל מקרה הסופה כנראה נבלה.
ככה שזה לא יקדם אותך הרבה.

lizard
23-04-19, 21:31
פספסתם...

בכל מקרה הסופה כנראה נבלה.
ככה שזה לא יקדם אותך הרבה.

הכול תלוי במחיר. נראה.

דרור ברלי
24-04-19, 19:26
כולם כאן צודקים. זה לא שווה 40K. ב-40K יש סופה תקינה ונוסעת. לא מתחייב לגבי שנת ייצור, מצב כללי, טסט, שיפורים וכו', אבל יש.

כולם כאן גם טועים. יכול להיות שזו לא נבלה אלא משהו טוב עם פוטנציאל גדול.

מחירי הסופות רק עולים ואל תשוו לגרנד צ'רוקי - זה לא הויכוח מה יותר טוב או מה יותר מפנק (אין ויכוח) אלא מה יותר נדיר ונחשק וכאן ההגיון לא משחק תפקיד. גרנדים ישנים במצב מזעזע יש כמו זבל ובגלל ריבוי המערכות החשמליות/פינוקים מיותרים זה תמיד חשוד כשק של צרות שלא ברא השטן. סופות נורמליות מבעלים נורמליים כבר קשה למצוא. ואל תתפתו לכל מיני "נסיכות הכפאר" מלוקקות עם ג'נטים מבריקים ולד-ברים וריפודי עור ואתם יודעים טוב מאוד למה אני מתכוון.

גם הסופה ההיא שאתם מדברים עליה - מניעה ונוסעת ב-8K (מכיר אישית. עמדה שנתיים, ללא טסט, יש סיבה אחת מוצדקת למחיר הזה ואני לא איכנס אליה כאן אבל זה משהו שניתן לחיות איתו). נבדקה על ידי מומחה בסופות, הלקוח הפוטנציאלי עודכן בבעיה שיש לה. היא הניעה מיד, הלכה ליד טובה באמת של ג'יפאי ותיק. בנאדם שמבין עניין שלא התבייש אז ולא מתבייש גם היום להתייעץ וללמוד מבעלי נסיון. אחרי הגדרת צרכים ומפרט שיפורים דרוש, הושקע בה המון אבל המון כסף והיום, היא משופרת לעילא, בטוב-טעם ובונבון אמיתי.

לכן, עזוב אותך משמועות ודיבורים תיאורטיים. קודם כל לך תבדוק בידיים ובעיניים מה זה בכלל.
סופה דומה ביותר לסיקס אבל זה לא בדיוק סיקס. לכן קח איתך מישהו שמכיר ומבין סופות לעומק.

שילדה ישרה וטובה ובודי לא רקוב בהחלט שוים לשקול את האוטו בחיוב. אני עוד לא מדבר על כסף, כן?
סרנים/מכסי דיפרנציאלים אפשר לפתוח ולקבל מושג ראשוני מה יש בהם.
אפשר להעלות את האוטו על בוקים ולנסות לסובב גלגלים.
כנ"ל גיר/טרנספר.
מנוע? תחליפו שמן, תביא מצבר וקצת דלק ונסה להניע. יכול להיות שתופתע. המנועים האלה לא מתפגרים כל כך מהר.
תשאל את עצמך אם יש לך סבלנות לחכות לגיל האספנות ("אוטוטו".... 2024....) ועד אז לבנות את האוטו לטעמך בתשלומים. כי לשלם אגרות של 10 שנים וללכת לבדיקת מעבדה זה טימטום. (למרות שאם כבר בדיקת מעבדה אז יש בחולון את המקום הכי טוב - הוא לא מקל ולא מחפף, אבל הוא מקצועי ובעיקר הגון והכי חשוב - יש לו לב חם לג'יפים. זה סוג של בית לג'יפאים).

אחרי שבדקת הכל ורשמת רג'קטים, תעשה "רשימת מכולת" עם מישהו שממתמצא במחירי חלקים ואביזרים לסופות על כל מה שצריך לעשות באוטו כדי שייסע ויהיה כמו שאתה רוצה. לא סתם אני אומר לעשות רשימה מסודרת - כי זה המון דברים קטנים שמצטברים לסכומים גדולים. לא הכל מוכרח להיות חדש. לא את הכל תמצא חדש.
לעשות חשבון אתה יודע - אל תרמה את עצמך, אל תוותר לעצמך, תחשב את הסכומים שבקצה העליון. על זה תוסיף 25% לבלת"מים.
אם בשורה התחתונה זה מסתדר לך, יכול להיות שהיא בשבילך. אולי שווה לשים 10K במצבה AS-IS.
תביא איתך מזומן קשור בגומיה ותנפנף בו. במקרים רבים מאוד זה עובד.

לערבב סופה וסיקס? בהחלט אפשר. לוקחים את מה שהכי טוב בסיקס (החזית המקסימה שלו + מכסה המנוע והכנפיים. וזהו) ומרכיבים על סופה. מושלם.

נדב42
24-04-19, 21:54
שכחת את הקראנק והטלטלים של הסיקס [emoji5]

lizard
25-04-19, 07:50
תודה דרור, אני אראה מה אפשר לעשות.

shais01
25-04-19, 11:59
.
תשאל את עצמך אם יש לך סבלנות לחכות לגיל האספנות ("אוטוטו".... 2024....) ועד אז לבנות את האוטו לטעמך בתשלומים. כי לשלם אגרות של 10 שנים וללכת לבדיקת מעבדה זה טימטום.

זה הימור מאוד לא קטן.
תשלם לבחור x ש״ח, שהיום יראו לו כעסקה הכי טובה שהוא יכול להשיג.
תשקיע בשיפוץ הרבה מאוד שעות אנרגיה וכסף.
בעוד חמש שנים תקבע איתו להעברת בעלות ופתאום תגלה שהוא חושב שהעסקה שעשיתם בדיעבד היתה לא הוגנת, וסופות אספנות שוות 10x, בטח משופצות ומדוגמות כמו שהסופה ׳שלו׳ הפכה להיות במו ידייך וארנקך, והוא רוצה עוד 5x כדי לבצע העברת בעלות.
וזה במקרה הטוב, במקרה הרע הוא נפטר או עזב את הארץ או פשט את הרגל והרכב שלו הפך בדרך למעוקל.

אני לא משקיע שקל ברכב שלא רשום על שמי במשרד הרישוי.
שאלתי בשרשור אחר על העברת בעלות לרכב שחייב אגרות רישוי, טרם הגעתי לשלב הביצוע, אבל זה תנאי לדעתי.

דרור ברלי
25-04-19, 12:16
אני התייחסתי לכדאיות קניית הרכב. כמובן לאחר העברת בעלות.
באמת אי אפשר להעביר בעלות על רכב שחייב אגרות רישוי?

עוד אחת מנפלאות מדינת הגנבים אויבת אזרחיה.

נדב42
25-04-19, 12:44
באמת אי אפשר להעביר בעלות על רכב שחייב אגרות רישוי?

עוד אחת מנפלאות מדינת הגנבים אויבת אזרחיה.

למה ?
זה הגיוני - חייב אגרות על הרכב ? אתה מקבל עליו כסף במכירה ? תשלם אותן כדי שתוכל למכור

asafk
25-04-19, 13:06
אתם מתפזרים. אפשר להעביר בעלות.
זה לא נושא הדיון הזה.

אסף.

דרור ברלי
25-04-19, 14:22
למה ?
זה הגיוני - חייב אגרות על הרכב ? אתה מקבל עליו כסף במכירה ? תשלם אותן כדי שתוכל למכור

מה זה קשור?
אוטו ללא טסט כך וכך זמן.
אתה מוכר אותו עם החטוטרת הזו. הבעיה לא נמחקת, רק מועברת הלאה לבעלים הבא. זה גם מתבטא במחיר שאתה מקבל.
בסופו של דבר, כך או כך, אם הבעלים (הישן או החדש) ירצו להעלות את האוטו לכביש כאן ועכשיו, מדינת הגנבים תזכה לקבל את שללה.

או שלא. במקרה שהרכב מתוכנן לחכות 5 שנים להיכנס לאספנות כדי לא להיות חייב באגרות שהצטברו.
אבל עד אז הוא גם לא נוסע. בקיצור, אף אחד לא הפסיד כלום.

אסף אומר שניתן להעביר בעלות. אני מאמין לו.
חזרה לדיון המקורי.

boaz avrahami
25-04-19, 14:36
אני בכלל לא בטוח שצריך לשלם אגרות בכדי להעביר בעלות.
למען האמת אני אפילו זכיתי להימנע מכך בנושא טרקטורון שהפך לחקלאי בהמשך.
לא חשוב הסיפור המלא אבל תבדקו היטב את הנתונים האלו כי אני מכיר משהו שונה.

אמנם אינני משפטן אבל אני חושב שיש הפרדה מוחלטת בין רישום קניינו של אדם לבין כשירות התנועה של הקניין...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

shmil
25-04-19, 14:56
אמרתי בשרשור ההוא ואני אומר שוב כאן - אין שום בעיה להעביר בעלות ללא תשלום אגרות, גם אם מישהו יגיד אחרת.
ואני מזכיר שבמקצועי אני עוסק בחוק, למי ששכח או לא ידע.

קצת נהיה צהוב פה. חבל.

דרור ברלי
25-04-19, 15:29
למה צהוב?

רבים משוכנעים שאי אפשר להעביר בעלות בלי ששולמו אגרות קודמות.
במקרה של הרכב הזה, 10 אגרות זה 14,000 שקל. המון כסף על פארש, על ניירת.

אתה מאיר את עינינו בלשון החוק, מסיר את הספקות וטוב שכך.

shmil
25-04-19, 16:30
למה צהוב?

רבים משוכנעים שאי אפשר להעביר בעלות בלי ששולמו אגרות קודמות.
במקרה של הרכב הזה, 10 אגרות זה 14,000 שקל. המון כסף על פארש, על ניירת.

אתה מאיר את עינינו בלשון החוק, מסיר את הספקות וטוב שכך.

בגלל זה
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/111033-%D7%A0%D7%99%D7%AA%D7%9F-%D7%9C%D7%94%D7%A2%D7%91%D7%99%D7%A8-%D7%91%D7%A2%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A9%D7%9C%D7%90-%D7%A2%D7%A9%D7%94-%D7%98%D7%A1%D7%98-%D7%A9%D7%A0%D7%94/page2?p=841263#post841263

נדב42
25-04-19, 18:07
המסמך בצילום לא קשור לשאלה על האגרות. מדובר על העברת טסט בפועל. הוא צולם בהעברת בעלות עם כל האגרות משולמות.

הירשפלד יובל
25-04-19, 19:21
[QUOTE=boaz avrahami;841461]בהגיע גיל אספנות ובהינתן שלרכב אין טסט כבר שנים האם יש פטור ממעבדה/ עמדה 1 ושאר מרעין בדרך לעלות מחדש על הכביש?

לא ברור ( לי לפחות , למרות שלא צוין אחרת ) ,אם הוקפאו רשיונות . אני הקפאתי באופן יזום רשיונות לסמוראי 87/88 , ל : 4-5 שנים , הגיע לגיל אספנות , ניגשתי למ"ר ,ביקשתי , נא להוציא מהפריזר , התבלבלה לרגע , הזכירה את המלה מעבדה , אמרתי , סליחה גבירתי , לא בבית ספרי , אמרה , נכון , טעות.

lizard
25-04-19, 21:26
לא הוקפאו.

moutzi
25-04-19, 22:22
כפי שכבר נאמר, כשמגיע חודש ינואר של שנת השלושים לרכב הולכים למשרד הרישוי ולאחר העברת הרכב לרכב אספנות מקבלים ניירות שאיתם מגיעים לטסט רגיל ללא מעבדה וכמובן ללא תשלום האגרות שלא שולמו בלי קשר אם הרישיונות הוקפאו או לא.
דרך אגב המעבר לרישוי אספנות הוא חד כיווני ואין אפשרות לחזור לרישוי רגיל

-->