PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול מרסבא וראש חצצון ביום אחד, ניתן לשלב?

tiptipon
22-04-19, 21:04
שלום לכולם.
קצת דחוק מבחינת זמן, אבל מחר מתוכנן לנסוע לטיול יום למדבר יהודה.
בשל הזמן הדחוק ובגלל שרוצים להספיק מה שיותר, האם ניתן לשלב את שני האתרים?
אם לא, האם ניתן לשלב את המרסבא עם תצפית צפונית יותר של ים המלח?
שני רקסטונים, מוגבהים ממוגנים.
תודה לעונים.

נערך:
רק מבוגרים, ללא ילדים.

איל מ
22-04-19, 21:40
כן, אפשר, לא חייבים את חצצון, אפשר את מצפה נחליאל, או מצפה מכוור (אבל אז אתם עלולים להתעכב על חציית נחל תקוע בהלוך ובחזור) ולצאת בדרגות.
באופן כללי אם מתחילים על הבוקר למרסבא, ומשם יורדים בסמ"ש כחול לכיוון הסמש האדום שלאורך המצוק, אתם יכולים לתפור אותו (את האדום) דרומה עד מצוקי דרגות ולהכנס לכמה מצפים שבא לכם בדרך,
או לעלות עליו צפונה לכיוון אלמוג (אבל כן לעשות גיחה לנחליאל).

עריכה:
ראיתי במפה שיש כמה כחולים. הכוונה היא לרדת מהמרסבא על הכחול לבקעת הורקניה, מעט דרומה על הציר הראשי ואז שוב מזרחה בסמש שמקביל לקידרון עד הסמש האדום של מצוק ההעתקים (מעט צפונית למצפה נחליאל).

elibaba
22-04-19, 21:51
כן, עשיתי את זה כמה פעמים. בשיירה אתה יותר איטי אבל בזוג אין בעיה.
בד'כ מתחיל מנבי מוסא, עובר בג'בל מונטר ומרסבא, משם מושך לראש חצצון, יורד במצוקי דרגות ומסיים בטבילה במעיין הסטלנים בחוף.

tiptipon
22-04-19, 22:07
כמה זמן בהערכה גסה ייקח סיבוב כזה?
לא יותר מדי הפסקות.
דבר נוסף, יש קליטה סלולרית במסלול? לפחות ברובו?

- - - Updated - - -

כן, אפשר, לא חייבים את חצצון, אפשר את מצפה נחליאל, או מצפה מכוור (אבל אז אתם עלולים להתעכב על חציית נחל תקוע בהלוך ובחזור) ולצאת בדרגות.
באופן כללי אם מתחילים על הבוקר למרסבא, ומשם יורדים בסמ"ש כחול לכיוון הסמש האדום שלאורך המצוק, אתם יכולים לתפור אותו (את האדום) דרומה עד מצוקי דרגות ולהכנס לכמה מצפים שבא לכם בדרך,
או לעלות עליו צפונה לכיוון אלמוג (אבל כן לעשות גיחה לנחליאל).

עריכה:
ראיתי במפה שיש כמה כחולים. הכוונה היא לרדת מהמרסבא על הכחול לבקעת הורקניה, מעט דרומה על הציר הראשי ואז שוב מזרחה בסמש שמקביל לקידרון עד הסמש האדום של מצוק ההעתקים (מעט צפונית למצפה נחליאל).

למרסבא אתה מתכוון שאגיע מקידר?

איל מ
22-04-19, 22:10
רוב הפעמים שהייתי, יצאתי מאזוה"ת מישור אדומים, דרך הר מונטאר.
אבל,
אפשר גם לרוץ על בקעת הורקניה (לצאת מכיוון נבי מוסא) ולעשות הלוך חזור על הכחול ישירות למרסבא. פחות יפה, אבל אם לחוצים בזמן.... (ואם אתם יוצאים על הבוקר ממישור אדומים אין סיבה להיות לחוצים).

elibaba
22-04-19, 22:11
אם אתה שואל אותי - אז אני מעדיף להגיע לתצפית שמול המנזר ולא למנזר עצמו, דרך השביל שיוצא מערבה מהכביש של בקעת הורקניה (זה שמתחיל בכביש 1 בנבי מוסא).
מבחינת זמן - לרוב לוקח לי מתשע ומשהו בבוקר עד 4-5 אחה'צ.

tiptipon
22-04-19, 22:19
שניכם נותנים נקודת התחלה שונה...
בכל מקרה, כשכתבתי מרסבא, התכוונתי אכן לתצפית שממול ולא למנזר עצמו, רוצה גם לעלות למונטר ומשם, אם מתאפשר, לתצפית יפה לים המלח.
כתבתי ראש חצצון, כי יש לי בזכרון את התמונה מהצבא, ב97 באימון חורף במחנה חצצון, היינו נוסעים לשם עם ההאמרים.
מאז לא הייתי שם, ולא בהעתקים בכלל.
אז בקיצור, לאור הנתונים, ( ביניהם זמן הכניסה לשטח יהיה קצת מאוחר- 10-10:30 ) מה עדיף?

elibaba
22-04-19, 22:24
לטעמי אם קצרים בזמן אז כמו שכתבתי - כניסה לשטח מהכביש של בקעת הורקניה, זה יותר מהיר (ופחות יפה)

tiptipon
22-04-19, 22:55
שאלה אחרונה, צריך נשק לאיזור הזה?
להבנתי הוא די מטוייל, ואני מניח שגם מחר לא נהיה לבד שם

איל מ
22-04-19, 23:01
א. מטויל מאוד.
ב. תמיד הייתי מעדיף להיות שם חמוש. מצד שני, לא הייתי מבטל טיול שם בגלל היעדר נשק. במצפים הדרומיים יותר יש פלסטינים ולפעמים האווירה לא נעימה, אבל יותר בקטע של "לא להתרחק מהרכב".

tiptipon
22-04-19, 23:05
לא נראה לי שנגיע למצפים הדרומיים
נראה לי, מהסתכלות על המפה, מהמרסבא למצפה נחליאל ומשם לכיוון אלמוג לצאת מהשטח הביתה.
נתחיל במישור אדומים.
ריאלי?

איל מ
22-04-19, 23:07
כן. יש אור עד מאוחר.
סעו על הכביש של הורקניה כדי לא להילחץ.

tiptipon
22-04-19, 23:37
תודה רבה

tiptipon
23-04-19, 21:02
ערב טוב.
חזרנו, הספקנו הכל וגם לא היה לחוץ מדי, היה תענוג.
תודה על העצות.

opl
24-04-19, 14:33
אני שואל בהרבה קבוצות יעודיות לנושא ומקבל 0 תשובות - ננסה כאן:

מחפש מסלול מקידר/מעלה אדומים למרסבא

יש למישהו קובץ או תיאור מסלול שמתאים לאופני גראבל?

האם זה פשוט לרכב על השחור והכחול?

shachar
24-04-19, 15:08
נסעתי לאחרונה מהכניסה למעלה אדומים לכיוון המרסבא ובדרך היו לא מעט רוכבי אפניים כך שהשבילים "רכיבים"

לא יודע מה זה גראבל..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

איל מ
24-04-19, 16:08
אני גם לא יודע מה זה גראבל,
אבל מכיווןמישור אדומים למרסבא, יש עליות מהגיהנום. אולי יש כאלה שבעיניהם זה דווקא אטרקציה, אבל כשאני מסתכל עליהן אני מתחיל להתעייף.
חלקן עם בולדרים משוחררים או לא קטנים, זוכר שעם הדו"ש הן היו אתגר מסוים.
את הירידה ממונטאר לאוכף שדרום מזרחית לו תצטרכו לרדת ברגל, או לעשות עיקוף.

opl
24-04-19, 18:21
גראבל. זה נראה כמו אופני כביש רק עם צמיגים עבים יותרhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20190424/0e0772553dfa9032cabe6ae755f9bd15.jpg

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

-->