PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית מסלול ב OFF ROAD

דורוןוינ
23-04-19, 22:30
שלום
הורדתי את התוכנה ל PC לצורך תכנון מסלול ואני לומד את התוכנה עד כה ניווטתי באופנים על מפת MTB.
כמה שאלות :
בבניית ציר שיהיה על בסיס שבילים כאשר מגיעים למקומם שאין בהם שביל על פי המפה בעוד שבמפץ סמ"ש ( בעמוד ענן) השביל מופיע אז התוכנה מסרבת ליצור מסלול אלא עוקף .
הפתרון שמצאתי שמצאתי הוא בניית מסלות בעזרת קו ישר .
השאלה האם ניתן אחרי מעבר לעבודה בקו ישר לחזור למצב של מסלול צמוד בדיוק לציר המסלול?
שאלה שנייה בניתי מסלול ותוך כדי רוצה לשנות האם ניתן לגרור את המסלול כפי שניתן בעמוד ענן ולהצמידו לשביל .
דורון

Alon
25-04-19, 20:35
תוודא שאתה לוחץ על האייקון של הולך רגל או אופניים אם יש.
אם האיקון של רכב או ג’יפ נבחר אז רק שבילים
חג שמח

Sent from my iPhone using Tapatalk

yovavz
26-04-19, 09:10
שלום
הורדתי את התוכנה ל PC לצורך תכנון מסלול ואני לומד את התוכנה עד כה ניווטתי באופנים על מפת MTB.
כמה שאלות :
בבניית ציר שיהיה על בסיס שבילים כאשר מגיעים למקומם שאין בהם שביל על פי המפה בעוד שבמפץ סמ"ש ( בעמוד ענן) השביל מופיע אז התוכנה מסרבת ליצור מסלול אלא עוקף .
הפתרון שמצאתי שמצאתי הוא בניית מסלות בעזרת קו ישר .
השאלה האם ניתן אחרי מעבר לעבודה בקו ישר לחזור למצב של מסלול צמוד בדיוק לציר המסלול?
שאלה שנייה בניתי מסלול ותוך כדי רוצה לשנות האם ניתן לגרור את המסלול כפי שניתן בעמוד ענן ולהצמידו לשביל .
דורון
אתה מתכוון לאפליקציית הדפדפן של OffRoad (https://off-road.io/#)? כי אני לא מכיר התקנה ל-PC

הפתרון שמצאת לשימוש בקו ישר הוא הפתרון הנכון ואין בעיה לחזור אחריו למצב סימון רגלי או רכב. Off-Road משתמשת בשבילים המסומנים של OSM בכדי להצמיד אליהם את המסלולים שבונים (ולא בשביל-נט או סמ"שים). יש מעט נקודות שבהם קיימים נתקים בשבילים של OSM - כנראה בשל בעיות דיגיטציה שלהם. גם במקרים כאלה צריך לגשר באמצעות קווים ישרים.
ניתן לערוך נקודה קיימת במסלול ולהצמידה לשביל כאשר נמצאים במצב סימון מתאים (רכב או רגל). שים לב שברירת המחדל מחזירה אותך לקווים ישרים כל פעם ואז צריך לסמן את מצב הסימון מחדש. תיכון ועדכון מסלול באפליקציה הם קצת טריקיים והרבה פעמים זה מחרבש את המסלול - יש שם מקום לשיפור :) בכל מקרה, גרסת הדפדפן נוחה לעריכת המסלולים יותר מאשר האפליקצייה הניידת - גם בשל גודל המסך וגם בשל דיוק העבודה עם עכבר.

-->