PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגי"ה - ביטוח לאופנוע

ש01
24-04-19, 10:41
אז הנער עבר טסט ועומד לרכוש דו"ש 125 סמ"ק (ככל הנראה, ריחו/ריזו ).
ונשאלת השאלה, כמה יעלה ביטוח (+/-)
האם באופנוע ניתן רק חובה + צד ג'?
עד כמה יוזיל את עלות הביטוח?
והיכן מבטחים אם הסוכן שלי (וכלל) לא מבטחים אופנועים? חייבים ב"פול" (השמועה אומרת שהם הכי יקרים...)
יש כן איש ביטוח שעוסק בתחום?
תודה לעונים

ADaShim
24-04-19, 10:46
מזל טוב.
בשנתיים-שלוש האחרונות, סוכנות הביטוח שאני מבוטח דרכה, מפנה אותי ל"פול" לצורך עריכת ביטוח חובה. את ביטוח צד ג' הם מבצעים (וגם ביטוח גרירה).
אפשר לעשות חובה + צד ג' בלבד. אכן ה"פול" הם היקרים ביותר אבל אני לא מכיר ברירה אחרת.
עד כמה שאני זוכר, סוכנות תמוז ואודי דגן הם סוג של מתמחים בשוק הזה.

ishc
24-04-19, 11:53
בתקופה שרכבתי (עד לפני שנה וחצי) אודי דגן תמיד יצאו הכי זולים.
יש ביטוח מוזל שהרבה נמנעים ממנו, אני החלטתי שזה שווה את הסיכון בשילוב עם ביטוח תאונות אישיות (לשיקולך).
לאופנוע 125 ששווה במקרה היקר קצת יותר מעשיריה עושים חובה וצד ג' ואולי ביטוח גרירה אם משתלם באיזור שלך.
לא מכיר את הבן שלך אבל נערים הם לרוב חסרי אחריות במקרה הטוב, הייתי משקיע בציוד מיגון (ומקפיד שהוא ישתמש בו), קורס רכיבה מתקדמת ואולי ביקור באיזה בית לווינשטיין כדי לעורר פחד.
בהצלחה

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

sgill
24-04-19, 11:54
המחירים של כולם מתיישרים מול הפול. היתרון בסוכן זה הייחס האישי.

לא מכיר שאנשים עושים מקיף לאופנוע. עדיף חובה+ג' ולמגן את האופנוע או חברות כמו "הזעקה האחרונה"

איל מ
24-04-19, 16:17
אני רוכב עם חובה מוזל (עד 20-25 אלף שח אני לא מקבל פיצוי בעבור "כאב וסבל", כל שאר ההוצאות משולמות מהשקל הראשון), וכמובן צד ג. בעבר הייתי מבוטח גם בתאונות אישיות (כזה שמכסה כמובן גם פציעות באופנוע).

כל החברות מבטחות חובה דרך הפול.
אני מבוטח דרך רמי ביטוחים. על אודי דגן יש הרבה קשקשת ברשת לגבי יחס וטיפול בתביעות. לא יודע, לא ניסיתי. בתקופה שהייתי מבוטח אצלם לא היו לי תלונות (גם לא הזדקקתי לשירות מעבר לחידוש כל שנה).

הרבה אנשים ממליצים "לא להתפתות" לביטוח המוזל, להרבה אנשים זה נכון, אבל, לפני שסתם מקשיבים לסיסמאות, תברר מה זה אומר בדיוק ומכאן תחליט מה יותר מתאים לכם.

נ.ב.
מה זה ריחו/ריזו?
האם נבון לקנות אופנוע שכמעט לא נמכר בארץ? שאין לו שוק וגם לא ידע במכונאות?
לא עדיף אחד מהדגמים המוכרים והנפוצים?

boaz avrahami
24-04-19, 18:05
רוב היצרנים הארופאים מתבססים על מנועים יפניים מוכרים ומיצרים סביבם אופנועים לא רעים.
ליבואן הזה יש כמה מותגים טובים מאוד אבל מחבר הבנתי שאין להם מילה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

איל מ
24-04-19, 18:13
גם כאן זה מנוע בשימוש ימהה או פיאג'ו.
זה עדיין לא אומר דבר.

boaz avrahami
24-04-19, 18:19
מי ידע עד לפני כמה שנים מה זה HM או שרקו ( במקרה של אותו היבואן) .
כמה שנים אחרי הם היו להיט

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

איל מ
24-04-19, 19:09
תבדוק איפה hm היום (לא היבואן, האופנועים שבארץ).
והם עוד ביתרון על אחרים כי זה למעשה הונדה בתחפושת. הדגמים הראשונים שיובאו ו"חדרו לשוק" היו זהים עד רמת הבורג.

כשאתה קונה אופנוע כמו wr למשל, אתה לא יכול לטעות.

זלמן 1
24-04-19, 22:57
חובה ו ג' בהחלט מספיק זה מה שאני עשיתי שנים רבות (גם ככה המחירים...)
אמי עשיתי דרך רמי ביטוחים, אבל כמו שאמרו הם מנפיקים לך פוליסה של הפול, רק ה ג' והגרירה באמת שלהם.
עניין הביטוח המוזל מחישוב שערכתי בזמנו לא משתלם, בטח שלא מעט מהתאונות הוא בסכומים הללו (מניסיון לצערי, ואין לי סטטיסטיקות בנושא).
על אף שלא ענייני, סופר מסוכן לרכב עם אופנוע בכביש, ממליץ לנסות ולכוון לכיוון השטח. שם האדרנלין הוא לא לטוס על כבישים ציבוריים.
מיגון סופר חשוב.
בהצלחה.

hebrewhamer
20-05-19, 16:43
איך שלא תסתכל על זה בגלל הסיכון הגבוה והמונופול שיש לפול על הביטוחים של דו גלגלי, זה יהיה יקר

-->