PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיגון והגבהה לפורסטר X

eransp
24-04-19, 23:18
אהלן,
רכשתי פורסטר X מהדור היוצא (מנוע 2.0), המסירה אמורה להיות באמצע מאי.
התחלתי לברר לגבי מיגון והגבהה ויש לי כמה שאלות:

1. נראה שברירת המחדל לקיט הגבהה חוקי היא קפיצים ובולמים של חברה שנקראת PEDDERS שאספיר מייבאת. זו האופציה היחידה באספיר, ברדיאטור מודיעין ואפילו אצל היבואן. למישהו כאן יש ניסיון איתם? המלצות? הערות?
חשוב לי שהנסיעה היום-יומית תישאר נוחה ורכה יחסית.

2. קראתי בפורום לגבי שינוי נדרש ברישיון לצורך החלפת צמיגים (משהו לגבי קוד מהירות). האם כדאי לברר מול היבואן שדרוג של הצמיגים לצמיגי AT או שעדיף לעשות את זה באופן פרטי?

3. האם רדיאטור מודיעין ידועים בתחום השיפורים ל-4X4?

4. לגבי מערכת המולטימדיה, היבואן מציע לשדרג אותה למערכת שכוללת גם אנדרואיד וחיבור סלולרי לאינטרנט. מישהו שידרג ויכול לספר אם זה עובד כמו שצריך?

5. אני מפחד שאחרי הגבהה אני אתקל בבעיות בקשר לאחריות על הרכב. סמל"ת אומרים "תשפר חופשי בחוץ, האחריות לא תיפגע". סדנאות השיפורים אומרות אותו דבר. אף אחד לא מוכן להתחייב על כך בכתב. מישהו נתקל בסירוב של סמל"ת לבצע תיקון במסגרת האחריות עקב שיפורים?

תודה!

Asaf-a
25-04-19, 06:41
0. תתחדש

1. הבולמים המקוריים בפורסטר מאוד איכותיים, לא הייתי ממהר להשליכם, שקול החלפת קפיצים בלבד או ספייסרים, תמיד תוכל להחליף אחכ גם את הבולמים במידה ותחליף רק קפיצים.

כל האפשרויות החוקיות יגררו שינוי מסויים לעומת הרכות המקורית.

2. גם כאן אני סבור שאתה ממהר מדי., לקראת החלפת צמיגים עקב בלאי וכו' בדוק אופציות, בכל אופן חפש דיון מאוד רלוונטי שהתקיים כאן לאחרונה בעל הכותרת: השוואת צמיגי כביש מול שטח ב YNET, תקבל שם את כל התשובות לפורסטר ולדסטר, בגדול אתה יכול להסתפק בצמיגי HT של מישלין במקום AT.

3. רדימו אכן סדנה מוכרת עם שם טוב,
ומכירים היטב את הפורסטר.

4. לא יודע

5. הסיכון קיים אם כי נמוך, כל עוד מתבצע במקום מוכר וההגבהה לא יותר מ3 סמ ומגן הגיר אכן מאוורר אני לא הייתי דואג, לגופה של שאלה, אם יהיה לך נקודתית בלאי בציריה או בתותב במערכת ההיגוי ברכב מוגהה יתכן שלא יהיה כלול באחריות, לא סביר שמישהו יתחייב בכתב כי סוג של שאלת קיטבג.

6. שקול לרכוש גלגל + צמיג ספייר רגיל במקום המקורי הצנום.

Sent from my SM-T580 using Tapatalk

erezgur
25-04-19, 07:20
למען הסדר הטוב וכדי שהמידע שחברי הפורום מספקים בתשובות לשאלות יוכל לשמש גם בעתיד בצורה נוחה מתעניינים נוספים (וזה אחד היתרונות הגדולים של פורום כזה על רשתות חברתיות) - אין טעם לפתוח כל פעם דיון דומה באותו נושא אלא להמשיך את הדיון הקיים.

חבל שלא הימשכת את הדיון הקודם שפתחת לאחרונה בנושא מיגון ווהגבהת הפורסטר החדש שרכשת - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/112090-הגבהה-לפורסטר-2018.

כפי שרשמתי לך שם - האם בדקת שלא נפגעת האחריות של היבואן לאחר התקנות אלו?

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

asafk
25-04-19, 15:42
פדרס חברה רצינית ומוכרת בעולם. המוצרים שלה נחשבים טובים. הגבהה עם החלפת קפיצים ובולמים עדיפה על ספייסרים. ממליץ לך לשמור בצד כל מה שמפורק מהרכב. אלו חלקים יקרים.

צמיגים - חד משמעי, אם יש אפשרות לקבל מהיבואן צמיגי AT, בקש זאת. ולו בגלל שהם ידאגו לשינוי קוד המהירות כדרוש, ומכאן הלאה אתה חופשי לעשות מה שתרצה בלי לשבור את הראש.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

eransp
25-04-19, 16:03
אסף, תודה רבה!!
אני שוקל כמה אפשרויות (להישאר בלי הגבהה / רק קפיצים כפי שהצעת / קפיצים ובולמים).
אם מישהו כאן התנסה ומכיר - אשמח לקבל חוות דעת על בולמים וקפיצים של PEDDERS בהקשר הזה.
חיפוש בפורום העלה חוות דעת אחת של מישהו שלא היה מרוצה כי ציפה להגבהה של 5 ס"מ ובפועל קיבל בקושי 3 ס"מ.

ארז, קיבלתי את ההערה :-)
מכיוון שהשאלות שלי רלוונטיות ספציפית לפורסטר, אמשיך כבר כאן ולא בשרשור ההוא.
כמו שכתבתי בעניין האחריות אחרי התקנות - כולם אומרים "יהיה בסדר" אבל אף אחד לא מוכן להראות מסמך כתוב שאומר שמותר להחליף קפיצים / בולמים.
הדרך הבטוחה שיותר לשמור על האחריות היא לבצע את ההגבהה בסובארו. הבעיה היא הפרש המחיר כי בסובארו זה עולה כמעט פי 2 מאשר בחוץ. אנסה לדבר עם הסוכנות על המחיר.

דרור ברלי
25-04-19, 16:13
אתה ממש לא רוצה הגבהה של 5 ס"מ, כי הציריות יעבדו בזוית לא נכונה וייטחנו לך פעמוני ציריה/מפרקי CV כמו פטריות אחרי גשם.
הגבהה שתשמור על אמינות האוטו היא אכן של 3-4 ס"מ ולא יותר.

eransp
25-04-19, 16:38
תודה רבה לשני האספים, לדרור ולארז :-) (asafk תודה על חוות הדעת על פדרס, העליתי את ההודעה האחרונה שלי לכאן לפני שראיתי את התשובה שלך)

עזרתם לי מאוד!
חג שמח

eransp
26-04-19, 13:00
פדרס חברה רצינית ומוכרת בעולם. המוצרים שלה נחשבים טובים. הגבהה עם החלפת קפיצים ובולמים עדיפה על ספייסרים. ממליץ לך לשמור בצד כל מה שמפורק מהרכב. אלו חלקים יקרים.

צמיגים - חד משמעי, אם יש אפשרות לקבל מהיבואן צמיגי AT, בקש זאת. ולו בגלל שהם ידאגו לשינוי קוד המהירות כדרוש, ומכאן הלאה אתה חופשי לעשות מה שתרצה בלי לשבור את הראש.

אסף.

אסף, תסביר בבקשה מדוע הגבהה עם קפיצים ובולמים עדיפה על פני ספייסרים?
האם עם ספייסרים אני מאבד חלק ממהלך הבולם?
תודה

Asaf-a
26-04-19, 21:33
אמנם כיוונת לאסף.ק אבל תן לי לחדד לך לגבי ספייסריםנכי השאלה לא ממוקדת,
שתי אופציות להתקנת ספייסר:
1. מעל ליחידת בולם וקפיץ, כלומר חוצץ בין גוף הרכב ליחידת בולם קפיץ, כמעט אין הבדל ברכות מול הסט המקורי או במהלך כל עוד לא הגזמת בספייסר.

2. ספייסר המכווץ את הקפיץ בתוך יחידת הקפיץ בולם ולמעשה מייצר עומס קפיץ התחלתי גבוה, כך שמתנהג כמו קפיץ קשה יותר וצמצם מעט את מהלך המתלה.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

asafk
27-04-19, 18:45
בסוברו הספייסרים מותקנים בין יחידת הקפיץ-בולם המקורית לבין המרכב. למעשה אין שינוי בעבודת המתלה - המהלך נשמר קבוע הקפיץ נשמר והריסון נשמר - כולם מקוריים. זה סוג של 'בודי ליפט' וזה עובד טוב.
לעומת זאת קפיץ-בולם ייעודיים להגבהה הם עם מהלך גדול במעט מהמקורי, ובדרך כלל מותאמים לגובה שגדל מבחינת ריסון. יש כאן רווח נוסף - בולם איכותי למדי (לא שהמקורי של סובארו לא טוב, אבל הוא רכרוכי ומיועד לנוחות ולא לנסיעת שטח). זו אופציה טובה יותר כי אתה משפר לא רק את הגובה אלא גם את המהלך (מעט) וגם את התכונות הדינמיות (מתלים מקוריים שבנסיעה מהירה בשבילים נטרקים ומתנדנדים).

אסף.

Asaf-a
27-04-19, 19:07
הספייסרים של חברת spaccer עבורם יש רישוי גם לסוברו מורכבים בתוך יחידת הבולם+ קפיץ ולא מעליה, ולכן עומס הקפיץ ההתחלתי גבוה ובהתאם קטן הסאג (שקיעה עצמית ממשקל הרכב).

מנסיון אישי, התקנה של ספייסרים מעל כפי ש Asafk הסביר נותנים תוצאות יפות.

asafk
27-04-19, 19:08
הספייסרים של חברת spaccer עבורם יש רישוי מורכבים בתוך יחידת הבולם+ קפיץ ולא מעליה, ולכן עומס הקפיץ ההתחלתי גבוה ובהתאם קטן הסאג (שקיעה עצמית ממשקל הרכב)

זה הכי גרוע.

אסף.

Asaf-a
27-04-19, 19:10
מסכים איתך.
היות וזו אופציה שמשווקת ומפומפמת חזק בקבוצת הפייסבוק של סובארו, ראיתי צורך לחדד זאת.

GodsFather
27-04-19, 21:48
מסכים איתך.
היות וזו אופציה שמשווקת ומפומפמת חזק בקבוצת הפייסבוק של סובארו, ראיתי צורך לחדד זאת.

Sent from my SM-G950F using Tapatalkעוד חיזוק לפורום הזה.

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

eransp
27-04-19, 23:46
תודה לכם :-) למדתי הרבה.

אנצל כבר את השרשור הזה גם לנושא קצת שונה: צמיגים.
האם אתם יודעים איזה איזה צמיגים מוצעים בסמל"ת כשדרוג ומה כדאי לקחת?
השימוש ברכב יהיה מעל 90% בכביש בנסיעות יום-יומיות, ומספר פעמים בשנה נסיעה למסלול יותר אתגרי (למרסבא, נחל תקוע, נחל חימר...)
אני מעדיף לשדרג בסמל"ת תמורת תוספת הגיונית, ולא לקנות לבד ולזרוק במחסן צמיגי כביש חדשים שיגיעו עם הרכב.
תודה רבה!

shai_al
21-11-19, 20:23
שלום חברים. בהמשך לנושא שרשור זה, ברשותי פורסטר z שנת 2016. פניתי לאספיר בנושא הגבהה והם נתנו לי שתי אופציות:
1. קיט מלא של pebbers במחיר של כ 5300 שקל
2. קיט מלא של pebbers אבל ששני בולמים מתוכו של bilstein במחיר של כ 6400 שח.
יכולים לעזור לי להחליט מה עדיף.
תודה
שי

Sent from my iPhone using Tapatalk

Asaf-a
21-11-19, 20:37
ראה הודעה פרטית

-->