PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעגל טעינת מצברים מלוחות סולריים

lizard
28-04-19, 09:06
משאית מגורים עם לוחות סולריים, בנוסף לטעינת מצברים של המערכת הסולרית אני מעוניין לטעון חכם את הסוללות של הרכב. מדובר על משאית 24v.
האם יש דרך לעשות את זה? כרגע יש מטען טיפש שמחובר לגנרטור 220v. נראה לי קצת עקום לטעון ככה, מצד שני זה 24v (שני מצברים של 12) אז אולי זו הדרך היחידה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
28-04-19, 10:11
בכותרת כתבת טעינה מסולרי, ובגוף השאלה טעינה ממקור 220..

מה השאלה?
(מפאנלים זה פשוט יחסית, יש בררי טעינה, זמינים ולא יקרים).

חנן-ג'יפולוג
28-04-19, 10:56
בלי לבדוק, אני בטוח שיש פאנלים ייעודיים לטעינת 24 וולט, אבל גם אם תחבר לכל מצבר פאנל 12 וולט, ולא תספר לפאנלים שהם בעצם טוענים 24, זה יהיה מצוין.

לעידן באישטח יש מגוון של פאנלים.

lizard
28-04-19, 13:53
אולי לא הייתי ברור. יש כבר מערכת סולרית. מספקת 12 וולט. יש גם גנרטור 220v ויש כמובן את המערכת חשמל של המשאית.
כרגע טעינת המצברי הנעה (ורק הנעה) נעשית על ידי מתאם 12 ל220 או גנרטור. מטען של חברת deca ישן וטיפש.
אני מעוניין לבנות מערכת שתטען ותחזיק את המצברים במצב עבודה או מתח אחזקה, תוך כדי שימוש במערכת הסולרית הקיימת.
מאחר והמצברים מחוברים בטור בשביל 24 וולט (המשאית עובדת על 24, לא הקראוון שבנוי בתוכה) אני לא יודע איך ומה בדיוק לחבר. בנוסף אני רוצה טעינה חכמה ולא לגרום לטעינת יתר. בעלת המשאית קנתה עכשיו מצברים חדשים בהמון כסף.

zivo
28-04-19, 14:08
שאלה,
האם המצברי התנעה של המשאית, משמשים את הצרכנים ? או שיש מערכת מצברים נפרדת ( לצרכנים) שהיא מחוברת ללוחות סולאריים?

lizard
28-04-19, 16:07
מערכת נפרדת לחלוטין. בעיקרון המצברים בזמן חניה מנותקים. עם זאת, בהנחה שלא מדובר על השקעה גדולה, הייתי אוצה לסדר מערכת טעינה. אני מתחיל לחשוב על הצבת פאנל סולרי נפרד.
ראיתי באיביי כל מיני רגולטורים ולוחות טבל אני לא יודע מה אני צריך. 10w? 100w? מה הנוסחה לחישוב?
המצברים עצמם בני 125 אמפר כל אחד.

אין בעיה עם טעינה איטית. המצברים לא בשימוש.

-->