PDA

צפייה בגרסה מלאה : אמזון מגיעה לישראל!

tomer s
30-04-19, 10:54
הסוף לשמועות והתאוריות.
הכלכלה תעבור טלטלה..
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5501517,00.html

איל מ
30-04-19, 11:23
מצד אחד אני מאוד רוצה אמזון.
מצד שני, אני מוכן לשלם קצת יותר כדי לקנות מחנות ישראלית (ןמעדיף לפרנס כאן).
מצד שלישי, בדרך כלל ה"קצת יותר" הוא "הרבה יותר".....
דילמה מוסרית.

חנן-ג'יפולוג
30-04-19, 12:23
מצד אחד, תנחומיי לקמעונאים המקומיים. גם ככה לא קל להם עם הגלובליזציה, וכשלא טוב להם, זה משפיע על כולנו. הם כמובן גם השכנים והחברים שלנו.

מצד שני, אולי סוף סוף הם יבינו שהסיכוי שלהם לתת פייט, הוא בשירות, שהיום הוא במקרים רבים ברמת הזוועה, ואני אפילו לא מדבר על השירות שלאחר מכירה, ששם אנחנו שנות אור מהסטנדרט המערבי, אלא על השירות שלפני מכירה, שגורם לי פעמים רבות לתסכול עמוק, ושם מדובר באינטרס עם תגמול מיידי של המוכרים, שאני לא מצליח להבין את צורת החשיבה שלהם.

בהקשר הזה, עם אירוע מתסכל מהשבועיים האחרונים, כשניסיתי לקבל מידע ממספר ספקים במסגרת העבודה שלי על עסקה גדולה, שווה להזכיר את עידן מאישטח. כולם כאן מכירים, אז לא צריך להכביר מילים. שירות מעולה לפני מכירה, ומנסיון עבר גם לאחריה.

erezgur
30-04-19, 12:31
לפי מה שהבנתי מרפרוף שטחי - השיחה הראשון זו תהיה פלטפורמה למכירת מוצרים של ספקים מישראל.
ספקים, קמעונאים ליצרנים זריזים שעבדו נכון יכולים למכור את המוצרים שלהם באמצעות האתר הישראלי של אמזון.

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

GodsFather
30-04-19, 12:34
שהמקומיים יעלו לעגלה של אמזון וימכרו שם, יבינו מה פספסו כל השנים...

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

איל מ
30-04-19, 13:06
גם עם שירות טוב, אין לבעל חנות אופציה להתחרות בחנות אינטרנטית שמעיפה כמויות מסין.
אני מהמר שהרבה מהקמעונאים לא יצלחו את המעבר.

lizard
30-04-19, 14:03
גם עם שירות טוב, אין לבעל חנות אופציה להתחרות בחנות אינטרנטית שמעיפה כמויות מסין.
אני מהמר שהרבה מהקמעונאים לא יצלחו את המעבר.אתה מודע לזה שלפחות באיביי, אולי אמזון שונה, מי שמוכר לך הוא לא היצרן? הם במקרה הטוב גורם שני, כנראה יותר. הם פשוט שולחים הוראות למפעל בסין לשלוח את המוצר לך הלקוח. בגלל זה הם לא יכולים להוסיף חשבונית, אין להם בכלל גישה למוצר עצמו. לא כולם אבל רוב הסינים לפחות

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ModChiP
30-04-19, 14:33
כמו שחברות הסלולר בכו שפתיחת השוק תעשה להם רע והם יקרסו, הכול בסדר ולכולם נשאר מה לאכול.
רק שבמקום לאכול סטייק יאכלו שניצלים.

edish
30-04-19, 14:43
כמו שחברות הסלולר בכו שפתיחת השוק תעשה להם רע והם יקרסו, הכול בסדר ולכולם נשאר מה לאכול.
רק שבמקום לאכול סטייק יאכלו שניצלים.

הם בכו ואנחנו משלמים בשרות, איכות התשתיות ורמת נותני השרות מעולם לא היתה כזו נמוכה, בהחלט יחס ישיר למחירי החבילות שאנו משלמים.

boaz avrahami
30-04-19, 15:02
מצד אחד, תנחומיי לקמעונאים המקומיים. גם ככה לא קל להם עם הגלובליזציה, וכשלא טוב להם, זה משפיע על כולנו. הם כמובן גם השכנים והחברים שלנו.

מצד שני, אולי סוף סוף הם יבינו שהסיכוי שלהם לתת פייט, הוא בשירות, שהיום הוא במקרים רבים ברמת הזוועה, ואני אפילו לא מדבר על השירות שלאחר מכירה, ששם אנחנו שנות אור מהסטנדרט המערבי, אלא על השירות שלפני מכירה, שגורם לי פעמים רבות לתסכול עמוק, ושם מדובר באינטרס עם תגמול מיידי של המוכרים, שאני לא מצליח להבין את צורת החשיבה שלהם.

בהקשר הזה, עם אירוע מתסכל מהשבועיים האחרונים, כשניסיתי לקבל מידע ממספר ספקים במסגרת העבודה שלי על עסקה גדולה, שווה להזכיר את עידן מאישטח. כולם כאן מכירים, אז לא צריך להכביר מילים. שירות מעולה לפני מכירה, ומנסיון עבר גם לאחריה.

שרות טוב עולה כסף. הרבה כסף.
הלקוח הישראלי עצמו גם לא קל.

שוק הוא לא דבר פשוט ויש גם מגזר גדול שמחפש לאו קוסט ולא שרות.

הנוסחה המנצחת לא פשוטה

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ModChiP
30-04-19, 15:14
הם בכו ואנחנו משלמים בשרות, איכות התשתיות ורמת נותני השרות מעולם לא היתה כזו נמוכה, בהחלט יחס ישיר למחירי החבילות שאנו משלמים.

לא מכיר מה שאתה אומר.
מאז שגולן העלו את כל האופציות שלהם לניהול באתר אני לא צריך להתקשר לאף אחד.
לא נתקלתי במקום בלי קליטה.

איל מ
30-04-19, 16:10
ההבדל הוא שבשוק הסלולר חטפו חברות גדולות עם נתחי שומן. כאן זה גם החברות הגדולות (נגיד, שופרסל), אבל גם המון עסקים קטנים.

boaz avrahami
30-04-19, 17:55
סתם הרהור שעבר בראש-
אמזון תאבד את היתרון של פטור ממיסים בעסקאות קטנות אל מול היתרון שהיה לקנות בחול.
הם ישארו עם יתרון הגודל והיתרון של השרות שבאמת יאתגר את התחרות בישראל

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

lizard
30-04-19, 19:17
אתם בכלל קראתם את הכתבה או רק את הכותרת?
לכתוב שאמזון נכנסת לישראל זה סתם פיקציה. היא כבר בישראל. מה שחדש זה שהיא מאפשרת למוכרים ישראלים שיטת משלוח של משלוח על ידי הסוחר ולא! דרך המחסנים שלה. אולי בעתיד יהיה לה מחסנים גם בארץ, לא יודע אם זה משתלם לה.

אני באמת לא ממש מבין מה השוס הגדול. ממה אנשים מתרגשים. במקרה האופטימלי יהיה אתר בעברית, נו שווין, אם אתה לא יודע אנגלית לטובתך אל תקנה באינטרנט...

איל מ
30-04-19, 19:34
זה לא רק אתר בעברית.
זאת האופציה התיאורטית להכנס אליו, להזמין, ולקבל את המוצר לדלת תוך 24 שעות.
ואם קראת עוד כתבות שהתפרסמו ב24 שעות האחרונות, אז דובר גם על אולי מגעים עם חברות שליחויות.

ד ו ר ו ן
30-04-19, 19:34
מצאתי אותה.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190430/5b8869158859ffdafc6b1ceab2443468.jpg

boaz avrahami
30-04-19, 19:57
אתם בכלל קראתם את הכתבה או רק את הכותרת?
לכתוב שאמזון נכנסת לישראל זה סתם פיקציה. היא כבר בישראל. מה שחדש זה שהיא מאפשרת למוכרים ישראלים שיטת משלוח של משלוח על ידי הסוחר ולא! דרך המחסנים שלה. אולי בעתיד יהיה לה מחסנים גם בארץ, לא יודע אם זה משתלם לה.

אני באמת לא ממש מבין מה השוס הגדול. ממה אנשים מתרגשים. במקרה האופטימלי יהיה אתר בעברית, נו שווין, אם אתה לא יודע אנגלית לטובתך אל תקנה באינטרנט...

ואתה קראת?
רשום שם שחור על גבי אינטרנט שזה השלב הראשון בה אמזון נוקטת במדינות בהם היא מתכוונת לפעול.
בהמשך יפתחו כנראה מחסנים לוגיסטיים של החברה ואתר בעברית

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

lizard
30-04-19, 20:29
בסדר עד שזה יקרה...זה לא בטוח בכלל

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Raccoon
01-05-19, 10:01
הבעיה היא שאמזון היא/הוא מפלצת, תאגיד ענק עם מערכת חוקים שלמה משלו.
בגלל שאי אפשר באמת להתחרות באמזון הקמעונאים עוברים לעבוד עם/דרך אמזון ויש לא מעט מקרים שבהם בטעות או בכוונה הם מוצאחם את עצמם מושעים וללא פרנסה. המקרים הבעיתיים באמת הם כשהמתחרים גורמים לזה לקרות באופן מכוון.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

edish
01-05-19, 10:19
לא מכיר מה שאתה אומר.
מאז שגולן העלו את כל האופציות שלהם לניהול באתר אני לא צריך להתקשר לאף אחד.
לא נתקלתי במקום בלי קליטה.

זן בעיה מוכרת וידועה, קיימת ירידה משמעותית באיכות הרשת הסלולארית ובמקביל קיימת עליה ברמת הקרינה, חפש ברשת

ModChiP
02-05-19, 13:01
אני לא אגיד שאתה מבלבל בשכל, אבל אני חושב שאתה סתם מתלונן.

edish
02-05-19, 13:56
אני לא אגיד שאתה מבלבל בשכל, אבל אני חושב שאתה סתם מתלונן.

סבבה, אז אני לא אגיד ש"חושב" זו מילה יומרנית.

ModChiP
02-05-19, 14:14
אהבתי.

ח.שמואל
19-05-19, 19:25
הבעיה היא שאמזון היא/הוא מפלצת, תאגיד ענק עם מערכת חוקים שלמה משלו.
בגלל שאי אפשר באמת להתחרות באמזון הקמעונאים עוברים לעבוד עם/דרך אמזון ויש לא מעט מקרים שבהם בטעות או בכוונה הם מוצאחם את עצמם מושעים וללא פרנסה. המקרים הבעיתיים באמת הם כשהמתחרים גורמים לזה לקרות באופן מכוון.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

2 גומיות (רק גומיות!!) למוט מייצב בטרייבקה עולות בחברה יותר מ 600 ש"ח ואין חליפי.
הזמנתי מאמזון 80 ש"ח כולל משלוח.

טרמוסטט בסובארו 350 ש"ח, באמזון שליש מחיר והם לא מפסידים ע"ז כסף.
היבואנים חזירים ומוצצים לנו את הדם. מצידי שהם יפשטו רגל ולא שהאזרח יפשוט יד.

hebrewhamer
20-05-19, 16:44
כרגע הם רק מכניסים לשם חנויות מקומיות מהארץ אז יש עוד זמן עד שאמזון יפתחו כמו שצריך בארץ, השאלה מה הקריטריונים שלהם לחנויות בארץ?

boaz avrahami
24-05-19, 06:22
ביום רביעי ה 22 לחודש קיבלתי חבילה מאמזון.
תושבת קפיץ עליונה מגומי לג׳יפ.

מתוך תמימות הזמנתי אחת ולא שתיים. טעות שלי.
מיד נכנסתי לאמזון והזמנתי נוספת. הפעם היה לאמזון עצמם במלאי.
אני לא לקוח פריים. הזמנתי סביב השעה 1400 שלנו.

אתמול ב 1615 זה כבר היה במכס ועוכב.
טוב, לא ממש קריטי אבל אם זה לא היה חלק רכב שתוקעים ( נדיר באמזון) אז זה היה אצל תוך 3 ימים מארהב.

אותי זה מדהים!

אגב המשלח הוא Aremex
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190524/a00849595a4be5f30b629a738c960427.jpg

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

shachar
24-05-19, 07:45
ארמקס שולחים עם ציטה.
(אותה שיטת סמס כמו בר..)

ואם "קלעת" לתזמון המהירות מפתיעה.

אגב אני מחכה למקיטה מאמזון אנגליה יותר מחודשיים.

אבל...
קניתי במחיר מגוחך כאשר המלאי הגיע ל out of stock,
הם יכלו לבטל אבל שלחו לאחר שהתחדש המלאי ובמחיר המקורי.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

lizard
24-05-19, 09:42
אני הזמנתי משאבת דלק מאמזון US, אחרי שבוע היה אצלי ביד. אני לא זוכר אם זה היה משלוח אקספדייטד או אקספרס. אני די בטוח שלא היה משלוח רגיל שלוקח לו לפחות שבועיים. בכל מקרה, היה אחלה.

boaz avrahami
24-05-19, 13:10
אצלי משלוח הזול ביותר

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

-->