PDA

צפייה בגרסה מלאה : התקפה ירוקה על הג'יפאים היום בגל"צ

נמרוד
30-01-06, 14:32
שמעתי במקרה היום בבוקר בגל"צ. פאר ויסנר, יו"ר מפלגת הירוקים, תקף את הארוע שהתקיים בשבת במודיעין במילים מאד חריפות, מכלילות, ולא לגמרי מחוברות למציאות. דני שביט מיונדאי היה זה שהגיב. בסוף השיחה, במילות הסיכום שלו מר ויסנר חשף את התוכנית שלו לפתרון בעיות הטבע של מדינת ישראל (מיד אחרי שיזכה ברוב גדול בבחירות בעוד חודשיים... :twisted: ) , שאנחנו בעלי הג'יפים, כמובן האויבים הגדולים שלה - איפשהו בין חמאס לחיזבאללה בדרוג. משהו בסגנון כל מי שיצולם (?) שלוש פעמים מחוץ לשביל (?) רכב השטח שלו יוחרם (???).

(האמת שאני לא מודאג, הבחירות יחלפו בקרוב והוא יחזור לענייניו שלו בעיריית תל אביב לעוד כמה שנים).

asafk
30-01-06, 14:36
יכול להיות שהם חושבים משהו בסגנון "אם אני אתקוף את המיעוט שיש לו ג'יפים יקרים, ההמון שבקושי יש לו כסף למזדה 3 יבחר בי"... ולא שמים לב שהם מכלילים בתוך ה"עשירים" גם את אלו שיורקים דם בשביל להחזיק סיקס שנת 79??

אסף.

מאיר רוטברג
30-01-06, 14:36
עוד גמד שבטח .............

תגיד מה זה העשב שלהם?.

lizard
30-01-06, 15:38
אני חייב (טוב לא חייב) לשחק פה את הפרקליט של השטן קצת.

באירוע עליתי על הגבעה כדי לראות את המכשולים שהיו בראש הגבעה.
בדרך ראיתי צב קטנטן, מהסוג שפעם היה נפוץ והיום רואים בעיקר בספרים.
אני כמעט בטוח שאם היה שם אחד אז היו יותר, חלקם בטח היו בשטח המירוץ.
השאלה היא מה המארגנים, ואני בטוח שהם עושים הרבה, עושים בשביל להבטיח שהחיות בר לא ינזקו.
אני מאוד מקווה שאף אחד לא דרך על הצבון הזה בדרך לגבעה או ממנה.

האמת? אני לא חושב שאירועים של מתחם סגור כדאי שיהיו בשטח בר.
לדעתי אפשר בהחלט לרכוש או לשכור מחצבה ישנה ולהעמיד מכשולים בה.
לא חייבים לערוך את התחרויות הספציפיות האלה (דגש על אלה בלבד. מירוצי באחה יהיו תמיד בשטח בר, אבל על שבילים מסומנים) בשטח בתולי.
זה שבעוד שנתיים שלוש יבנו שם גורדי שחקים לא קשור לעניין.

barak4*4
30-01-06, 15:47
בתור אדם המגיע מתחום הביולוגיה ואיכות הסביבה, אני תומך בירוקים, אני מאמין ברוב העקרונות שלהם ואני מצהיר על עצמי כירוק.
אני מטייל ברגל, באופניים, אלו שני תחביבים שהירוקים לא מתנגדים להם (עדיין...).
אבל העובדות האלו לא חייבות לבוא בסתירה לתחביב הנוסף שלי - מוטוריקה.
התנגחות זו ברכבי שטח, פופוליסטית ו"עושה כותרות" - בדיוק מה שהם מחפשים.

עצתי לקהילת השטח:

תנו לכלבים להמשיך לנבוח ולשיירה להמשיך לעבור....

השמשוני יחיעם
30-01-06, 16:30

השאלה היא מה המארגנים, ואני בטוח שהם עושים הרבה, עושים בשביל להבטיח שהחיות בר לא ינזקו.

לא חייבים לערוך את התחרויות הספציפיות האלה (דגש על אלה בלבד. מירוצי באחה יהיו תמיד בשטח בר, אבל על שבילים מסומנים) בשטח בתולי.

רק להזכירך !!!!!!

באזור בו היתה התחרות לפני שנתיים -----היום עומדת שכונה !!!!
באזור בו היתה התחרות בשבת ----תעמוד בעוד שנתיים שכונה !!!

סתם חומר למחשבה.

נ.ב. גם אני אוהב סוכריות ירוקות

lizard
30-01-06, 18:10
כתבתי שלא להתייחס לעובדה שבעוד שנה שנתיים יהיו שם גורדי שחקים.

לא הבנתי את העניין של הסוכריות...

asafk
30-01-06, 18:59
למה לא להתייחס?
והעובדה שהאבנים על ההר מסודרות בשורות יפות- גם את זה הטבע עשה?

אסף.

lizard
30-01-06, 19:26
אסף על מה אתה מדבר?

אתה יודע מה, נגיד את זה אחרת.
לדעתי לא צריך לעשות אירועים של מתחם סגור בטבע.
זה שמישהו אחר יהרוס את הטבע זה לא אומר שזה מותר, זה עצוב.

miki
30-01-06, 23:34
אסף על מה אתה מדבר?

אתה יודע מה, נגיד את זה אחרת.
לדעתי לא צריך לעשות אירועים של מתחם סגור בטבע.
זה שמישהו אחר יהרוס את הטבע זה לא אומר שזה מותר, זה עצוב.
אני חושב שלנהוג ברכב גורם נזק לטבע,
אני גם חושב שאם בני האדם לא היו קימים הטבע היה מאושר!
מסקנה למטפים בידקו כמה נזק אתם גורמים בכל שעה מחייכם ( תרתי משמע ).

אהוד
31-01-06, 00:48

שלום לכולם,
אני חדש באתר והמחלה חזרה אחרי 4 שנים ללא טירוף של 4X4(בעברCJ6 שעכשיו הוא של SIX FOR LIFEועכשיו CJ8 קצר שנת 90)
שמעתי את "הירוק" בגלי צהל והוא התבטא בצורה ברוטלית ולא ממש מנומסת לבחור ירוק וכאן מתחילה מלחמה אם תשאלו אותי,כי חופי הים נקיים,"פתוחים" לכל אדם ויערות והגנים ושאר האיזורים "מוגנים"(אלקקקק).
לגבי הצבים וחיות הטבע האהובות עלי ואני חושב שעל כולם.כל בניה , כל כביש חדש , כל שינוי
סביבתי יוצר מצב שבו נפגעים חיות וכו' כדוגמת כביש 6 שהואילו בטובם לעשות גשרוני מעבר לחיות שכמובן רק אותם אני רואה שם בכל סיבוב...
אז ככה,אין מספיק כוח לרכב על הגדולים בואו נרכב על מישהו, נפלו עלינו!אני אומר שמירת הטבע היא חשובה,אך איך אראה ואחוש אותה ללא כלי רכב שיקח אותי לשם.

ירוקים!!! נקו את חופי הים

doron-99
31-01-06, 00:58
שמעתי את הדברים בחלקם
וחבל על התבטאויותיו של הפאר הזה
שדיבר לא לענין

tzagi
31-01-06, 05:51
I might be wrong...
but I whould think that in IL there are bigger problems for the greens to warry about then some off roading.....
such as,
how about the damage that cordite couses the enviromant?
when a bus explodes, can you imagine how much hydrocarbon gets released into the air
?

But thats just me....
Micha, you are a sentimental fool......I like it.

To those that dont know me,
I'm being VERY sarcastic.....as usual.

נמרוד
31-01-06, 08:53
Youre not wrong Joe,
the green party has no representation in the Knesset, never has and as long as they keep being nothing but anti-everything-bores, they never will. the voters in Israel are (on average) a lot smarter than we seem to be..

this little discussion you see in an off-road bulletin board is probably one of the only waves this guy's pebble has generated... the elections are in a couple of months so they wake up alongside all the other loony parties in Israel, once every 4 years they make their little show and then disapear.

lizard
31-01-06, 12:15
מיקי אני לא מטיף לכלום אתה יודע שאני מת על התחרויות האלה ומשתדל להתנדב כמה שאפשר ואני אמשיך להתנדב ואין לי כלום נגד האירועים האלה. אני תומך בהם מאוד :-)

השאלה היא האם לא כדאי לארגן מקום מסודר שיהווה זירה לתחרויות מתחם סגור האלה.
זה רק רעיון. אולי הרעיון לא טוב או לא בשל כיום. אם כך, אני אשמח לדעת למה.

למשל, באיזור שאני גר בו, איזור שוהם, יש המון מחצבות נטושות. האם אפשרי לשכור מחצבה שכזו, לבנות בה את המכשולים (ברור לי שמדובר על סוגים שונים של מכשולים המצריכים בנייה חדשה של מכשולים לפני כל אירוע) ולסדר תנאים טובים יותר למתחרים ולקהל?
כמו שאמרתי, רק רעיון. לדעתי זה יכול לפתור את כל הצעקות שהירוקים וכל שאר האירגונים יצעקו ברגע שהספורט הזה יכנס יותר. הרי מה שהיה עד היום זה כלום לעומת מה שיהיה בעתיד. אני בטוח שכולם יודעים את זה. ברגע שהכסף הגדול יכנס לתחום כל מי שרק יחשוב שעושים לו עוול כלשהו יתחיל לצרוח ולדרוש פיצויים. לא כדאי להקדים את התרופה למכה? עם מספיק צעקות שעוד יהיו (אני בטוח שיהיו) עלולים (הממשלה והפקידות) לשים בדרך למירוץ כל כך הרבה מכשולים עד שזה פשוט לא יהיה כדאי לעשות כלום מבחינת ספורט מוטורי בארץ. אתה מסכים איתי שאם על כל אירוע אתה עלול לחטוף תביעות ובגצ"ים (שהפכו להיות הספורט הלאומי פה) רוב הסיכויים שאתה תפסיק לארגן אירועים, לא?

אהוד
31-01-06, 13:45
ברגע שזה יהפוך לתחרויות במקומות סגורים כגון:אולמות,מחצבות וכו' אין אטרקציה ואין דם חם לתחרות

lizard
31-01-06, 14:23
איך הגעת לזה? מה ההבדל בין המיקום של יום שבת למחצבה?
לא חושב שזה מעשי לעשות אירוע כזה באולם.

נמרוד
31-01-06, 14:46
ובמחצבה נטושה אין צבים מיכה?

אהוד
31-01-06, 15:37
מחצבה...
לא ממש נראה רציני כיוון שזה מצריך בניה של מסלעות וכו'...לא ממש אמיתי ויצירתי, אח"כ אולי לא צריך מקומות סגורים כמחצבה וכן הלאה ...
שנה שנתיים נעשה את זה מול סימלטור במחשב ותוך 5 שנים זה יעלם!
בטבע כי לטבע אין תחליף.

lizard
31-01-06, 15:43
אני מקווה שלא. אני, עד כמה שטיילתי וראיתי, חושב שאין במקומות כמו מחצבות ואתרים דומים חיי בר.
בייחוד אם יהיו באתר שכזה אירועים על בסיס קבוע או חצי קבוע.

אין בכוונתי לתקוף את האירוע, כל פרט בו או לתקוף בכלל.
אני רק טוען שלקיים כאלו אירועים עתירי משתתפים ובעלי חשיפה שכזו, שבטוח רק תגדל, עלול לקומם המון אירגונים ירוקים כאלו ואחרים.

לדעתי יש צורך בתוכנית להקמת מתחמים סגורים שבהם יקוימו אירועים שכאלה.
זו כמובן דעתי. ועד כמה שאני זוכר, לא ממש אכפת למישהו ממנה. עדיין אני מרגיש צורך לכתוב על מה שמפריע לי במטרה שאולי ימצאו משהו בדברי.

זה לא שחסר מקומות שהטבע כבר נהרס בהם.

אהוד
31-01-06, 15:47
אני רוצה להבין..מקום קבוע ז"א אותו תהליך עבירות או....בניה מחודשת לכל ליגה כמה פעמים?
שנית...כמה תחרויות כאילו יש ???ארבעה אירועים מעט מאוד אזי אין ממש פגיעה בטבע לעומת טיולים יומיומיים של כולנו!

lizard
31-01-06, 15:48
בטבע כי לטבע אין תחליף.

בדיוק, אין לזה תחליף ובסה"כ יש מקומות כבר הרוסים.

אתה יודע מה, סבבה. נמשיך לקיים את האירועים האלה בטבע.
ובעוד כמה חודשים/שנים תקום עמותה שכל מטרתה יהיה לא לאפשר קיום של אירועים כאלה.
יתחילו תביעות, בגצ"'ים ובלאגן.
מה יקרה אז? או שהאירועים האלה יבוטלו או שיעברו למתחמים מוגדרים.
אגב, האירוע שהיה בשבועות שעבר בצפון, היה רע? לא היה SHOW ? למישהו היה אכפת שאת הערמת אדמה לא הטבע יצר אלא D9 יומיים לפני?

אני לא מבין למה אתם כל כך נגד הרעיון. בסה"כ אני חושב שרוב הג'יפאים מחוברים הרבה יותר לטבע מאשר אחרים. לא מפריע לכם שאחרי האירוע האיזור נראה זוועה?

אהוד
31-01-06, 15:53
אתה יודע מה ?נראה לי שנשברת טרם התחילו הבעיות.
היום נסכים לא לקיים את זה בטבע ..מחר 3 צילומים של הרכב שלך בטבע רם רם מוחרם!!

lizard
31-01-06, 15:59
אוקי. יש 4 אירועים. סבבה. אני לא אומר שהפגיעה בטבע אנושה.
אני רק אומר שלא חייבים לפגוע בכלל.

בקשר למתחמים עצמם, אפשר, במסגרת התקציב שיש, ליצור או כל פעם מסלול מכשולים אחר או למצוא 4-5-6-7-8, כמה שצריך, מקומות ברחבי הארץ שהאירועים בהם יהיו קבועים.

חוץ מזה, למה רק 4 בשנה? פעם זה היה מובן, כי זה היה קצת אפור. לא רצו להסתכן.
היום? יש חוק ספורט מוטורי, לא צריך לחשוש יותר. אני מאוד מקווה שבעתיד יהיו אירועים כל חודש וכדומה. בדומה למשחקי ספורט אחרים. אין שום סיבה שלא. ככל שיהיו יותר אירועים יהיה יותר כסף בתחום.

גם בארה"ב, אני מקווה שג'ו יגיב על מנת לקבל חוות דעת מוצקה יותר, יש המון אירועים ואם תשים לב, חלקם במתחמים סגורים ובמכשולים מעשה ידי אדם.

יש המון סיבות למה להעביר את האירועים האלה למקומות מוגדרים ומתוכננים.
הסיבה הכי טריוויאלית היא הפגיעה בטבע. סיבות נוספות? אישורים, משטרה, מקום מסודר לקהל (כיסאות וכדומה), שירותים נלווים כמו אוכל ומתחמי בידור לילדים.
חלק מזה נעשה היום. האירוע שהיה במודיעין היה מאוד מושקע וכיפי. אתה לא חושב שאם המקום היה קבוע אז היו יותר אופציות לקהל ולמתחרים?

נמרוד
31-01-06, 16:00
מיכה כתב:

אנימקווה שלא. אני, עד כמה שטיילתי וראיתי, חושב שאין במקומות כמו מחצבות ואתרים דומיםחיי בר.
בייחוד אם יהיו באתר שכזה אירועים על בסיס קבוע או חצי קבוע.

בתשובה לשאלה הסרקסטית שלי:

ובמחצבהנטושה אין צבים מיכה?

לתשובה כזאת לא ציפיתי, הפלת אותי לרצפה :lol: :lol: :lol:

מיכה, אני אקח אותך לכיוון אחר ואולי תבין מה אהוד כתב. אתה צולל, נכון?

מה דעתך על ספארי צלילות בבריכה? זה אותו דבר כמו לצלול בים? מקסימום נשים לך כמהאבנים ודגי זהב, אולי נצבע את הקירות בכחול עמוק. אותו דבר, לא?

lizard
31-01-06, 16:03
אתה יודע מה ?נראה לי שנשברת טרם התחילו הבעיות.
היום נסכים לא לקיים את זה בטבע ..מחר 3 צילומים של הרכב שלך בטבע רם רם מוחרם!!

מי מדבר על זה בכלל? לדעתי הרעיון של הירוק ההוא ממש דבילי.
אני מדבר על אירועים מסוג מאוד ספציפי ומוגדר.

למשל, את אירועי הראלי למיניהם חייבים לקיים בטבע. פשוט חייבים מסלולים.
אבל גם אז מדובר על שבילים ולא על טבע "גולמי".

ועוד משהו, ג'יפאים שפוגעים בטבע, כמובן שיש הצדקה במקרה של סיכון חיים וכדומה, לדעתי לא בסדר.

אהוד
31-01-06, 16:05
אוקיי מקום קבוע כשטחי טבע קבועים רק יהרסו והמקום לא יחזור לעצמו כשהיה,דילוג למקומות שונים בכל ליגה או בכל אירוע יאפשר לטבע לחזור לעצמו תוך כמה שבועות .
כיסאות ??? אמממ...מה הלאה שימשיות? מסאג' בכף הרגל? לא נראה.
,דילוג נשמע לא רע'

lizard
31-01-06, 16:19
נמרוד, אני שמח שהצחקתי אותך :-)

בוא ניקח את הדוגמא של הצלילה.

באילת יש מקומות מוגדרים שמותר לצלול בהם. יש כמה איזורים שבהם אסור לצלול, אם בגלל קטע בטחוני או בגלל שדואגים שהטבע לא ינזק.

גם בעולם, בGREAT RIF, יש מקומות מוגדרים לצלילה. אתה לא יכול לצלול איפה שאתה רוצה.
יתרה מזאת, גם במקומות שבהם מותר לצלול אתה חייב להתלוות למדריך ואם אתה פוגע בטבע אז אתה עלול להתבע.
המקומות האלה לא נחשבים מבחינתי לטבע. זה מראה טבעי אבל לא טבע. מקווה שהבנת את ההבדל.
חוץ מזה, אתה משווה צולל למפלצת ששוקלת 2 וחצי טון עם 450 כ"ס וצמיגים בגודל אדם ?

נחזור למתחמי עבירות.
בניגוד לצלילה, אני לא רואה בעיה כלשהי ביצירת מתחמים "טבעיים" שבהם תערך התחרות.
יתרה מזאת, ברגע שאתה שולט בקרקע ויכול לעשות מה שאתה רוצה, אתה יכול לשלוט גם ברמת המכשולים בצורה טובה יותר, לדעתי. מה שיכול לגרום לאירוע מספק יותר מבחינת קושי וSHOW לצופים.

נכון שמדובר על הקמה יקרה של מתחם. אבל בחייך, רק מהפרסומות שאתה תשים לאורך ורוחב המתחם אתה יוצא ברווח.

נמרוד
31-01-06, 16:36
טוב מיכה, הגיע הזמן להכניס קצת סדר בפנטזיות שלך.

אתה מדבר על ארועים באיצטדיונים - רעיון מצויין. לא המצאת אותו, אתה יודע.יש סופרקרוס באיצטדיונים, יש Stadium Racing לטנדרים בסגנון של באחה, יש זחילת סלעים במתחמים סגורים, חפש תחרויות SuperCrawl - אם כי למיטב ידיעתי עדיין לא בתוך איצטדיון.

אבל מה לעשות, סופרקרוס, או קפיצות ראווה באצטדיון, הם לא תחליף לאנדורו עבור האופנוענים. ומרוץ טנדרים באיצטדיון לא יכול להחליף מרוץ מדבר פתוח.

זה שיש מקום גם לארועים סגורים ביד אליהו (הי, לפני פחות משנה היתה תחרות פריסטייל בינלאומית ביד אליהו... פשש, כנראה שאתה באמת לא ממציא את אמריקה), שמתאימים לכל אחד עם הילדים, עם נקניקיות וקרקס נטו - אני מסכים איתך לחלוטין, ואם אתה מחפש יוזמה עסקית - לך על זה! ואתה יודע מה, אני אקח את הילדה גם לארוע כזה, למה לא, בכיף להעביר ערב. במהרה בימינו גם בישראל.

אבל אנחנו רוצים ארועים פתוחים, בטבע. כן בטבע. זה חלק מהעניין. בוא אני אסביר לך מה ההבדל ביני לבין הירוק הטיפוסי. הוא מותח קו בין האדם לטבע, הפרדה מלאכותית. מבחינתו בהגדרה כל מה שבני אדם עושים, מזיק, ומכונות הם יצירות של השטן. הוא רוצה שכולנו נשאר יחד איתו בתל-אביב, בדירות קטנות בבניינים רבי קומות, דחוסים כדי לא לבזבז אדמה. אני רואה את עצמי כולל המכונות שלי, חלק מהטבע. ויש לנו זכות לחיות ולהנות ולשוטט בטבע, וראבאק, גם לקפוץ, לא פחות ולא יותר מאשר כל צמח, כל צב, וכל קיפוד.

אני לא מבין מה הטעם, אם נגיע לחלום של הירוקים שבו אסור לאף אחד לדרוך מעבר לגדרות של הערים למעט בשבילים סטריליים, אז מה הטעם בשימור הטבע? מי יראה אותו?

עירא
31-01-06, 16:42
כשעץ נופל באמצע היער הוא עושה רעש?

lizard
31-01-06, 16:58
בוא אני אסביר לך מה ההבדל ביני לבין הירוק הטיפוסי. הוא מותח קו בין האדם לטבע, הפרדה מלאכותית. מבחינתו בהגדרה כל מה שבני אדם עושים, מזיק, ומכונות הם יצירות של השטן. הוא רוצה שכולנו נשאר יחד איתו בתל-אביב, בדירות קטנות בבניינים רבי קומות, דחוסים כדי לא לבזבז אדמה. אני רואה את עצמי כולל המכונות שלי, חלק מהטבע. ויש לנו זכות לחיות ולהנות ולשוטט בטבע, וראבאק, גם לקפוץ, לא פחות ולא יותר מאשר כל צמח, כל צב, וכל קיפוד.

אני לא מבין מה הטעם, אם נגיע לחלום של הירוקים שבו אסור לאף אחד לדרוך מעבר לגדרות של הערים למעט בשבילים סטריליים, אז מה הטעם בשימור הטבע? מי יראה אותו?

דבר ראשון, זה לא פנטזיות.
דבר שני, מי מדבר על הגישה הירוקה הזו? כתבתי בפירוש בכמה וכמה פעמים שאי אפשר לארגן את כול אירועי הספורט המוטורי באיזורים סגורים.
אני לא גם מדבר על טיולים בטבע. אני מדבר על סוג אירוע ספציפי.
אתה באמת תרגיש הבדל אם האירועים האלה יתרחשו במקומות מוגדרים בלבד ולא על כל גבעה רעננה בהתאם לרצון המארגנים? אם כן, סבבה. שהאירועים הללו יתרחשו בכל מקום אפשרי.
אבל, תחשוב על זה שאני, בתור אחד שאוהב את התחום ומבין את הצורך, חושב שזה קצת מוגזם לחרב גבעות. מישהו אחר, עם השפעה גדולה עוד עלול להקים איזו שהיא וועדה או משהו כזה במשרד איכות הסביבה למשל שיגביל את המארגנים בצורה קשה יותר ממה שאני חושב.
אל תזלזל בצרות (מלשון צר) העין של אנשים. הרי ברגע שהספורט הזה יעבוד בתפוקה מלאה יקומו כל מיני ירוקים, אשר דוגלים במה שאתה כותב, ויכריחו אותך לעשות את האירוע כמו שהם רוצים. נראה לך שאז ההנאה שלך תהיה גדולה יותר או נמוכה יותר?
נראה לך שהספורט ישרוד בגצ"ים ותביעות? הרי פה זה לא ארה"ב שהממשלה לא כל כך מתערבת לאנשים בחיים ובעיסוק שלהם.
גם מדובר על ספורט בהקמה. נראה לך שמפרסמים, שהם הלב של כך ספורט שהוא, יסכימו לפירסומת שלילית כמחריבי טבע?
במדינה שלנו עוד חס וחלילה עלולים לבטל את חוק הספורט המוטורי בגלל דברים כאלה או להתקין תקנות כל כך דרקוניות שלא יהיה שווה לאף מארגן לעשות משהו. אז מה יקרה? אירועים פירטים וחזרנו למצב שכל משתתף וצופה מסתכן.

אני רק אומר שצריך לדעתי למצוא פתרון לפני שכל הכלבים מתחילים לנבוח.

בקשר ליוזמה עסקית, אין לך מושג כמה שאתה קרוב לרעיונות שלי :-) אני במהלך חודש הבא כנראה אתחיל לחפש מקום, מאחר ואין לי הרבה נסיון זה בטח יקח קצת זמן :-)

lizard
31-01-06, 17:02
עוד משהו קטן.
אתה חושב שיהיה הבדל כלשהוא אם אירוע כמו שהיה במודיעין יתקיים בחצבה?
גם ככה כל האיזור הספציפי ההוא נמצא תחת פיתוח ובעוד שנה תקום שם שכונה או כביש או אני לא יודע מה.

האם האירוע שהיה בשבועות, נדמה לי של אספיר, היה רע? לא היה פתוח וטבע?
לזה הכוונה שלי. לא לאיצטדיונים סגורים.

אהוד
31-01-06, 17:06
ברגע שהכל יהיה ממוסד מסודר וכמו שאמרת שיכנסו לעיניינים והכל יזרום שום ירוק לא יעז להפריע את מנוחת "הלוחמים" מדוע אתה שואל??? כסף יכנס לקופה כמו כן כסף פותר הכל .
אתה רוצה דוגמאות???
חיריות למינהם ליד הבית שלך (מטמנת שוהם ברקת)
חול וחול לכל מן-דבעי(מכירת חול טיבעי ) לא שמעתי ירוקים רצים על זה ויש המון.....אוףףף
בניה לא חוקית
קיצר כסף פותר הכל .

lizard
31-01-06, 17:50
ברגע שהכל יהיה ממוסד מסודר וכמו שאמרת שיכנסו לעיניינים והכל יזרום שום ירוק לא יעז להפריע את מנוחת "הלוחמים" מדוע אתה שואל??? כסף יכנס לקופה כמו כן כסף פותר הכל .
אתה רוצה דוגמאות???
חיריות למינהם ליד הבית שלך (מטמנת שוהם ברקת)
חול וחול לכל מן-דבעי(מכירת חול טיבעי ) לא שמעתי ירוקים רצים על זה ויש המון.....אוףףף
בניה לא חוקית
קיצר כסף פותר הכל .

עד כמה ששמעתי הבעלים של מטמנת ברקת נתבעים עכשיו.

חוץ מזה זה לא קשור בכלל.

טוב עזוב. אני רואה שאתם לא מבינים אותי.
אני רק מקווה שלא יגרם נזק לספורט הזה בעתיד.

nir.samo
31-01-06, 18:39
יש כבר מקצה מחצבות. מה יעשו במקצה חולות? יעבירו דיונה לתוך מתחם סגור? זה יותר טוב?

לדעתי תדמית שמירת הטבע של הגיפאים יותר נמוכה ממה שבאמת ועל זה אותו ירוק (שאם היה דואג לסביבה באמת היה מבזבז אנרגיות בכוונים אחרים) תופס טרמפ, הארוע המודיעין הוא רק תירוץ ותירוצים תמיד יהיו.

zagi
31-01-06, 21:24
לנמרוד ובכלל ....
אנחנו לא מנסים לשמור על הטבע בגלל היופי שלו . ישנו דבר הנקרא " איזון אקולוגי " , ואנחנו כבר עומדים " על הקצה " מהבחינה הזו ..
ראבאק , אנחנו לא מדברים רק על שמירת הטבע ... אנחנו מדברים על החיים שלנו ושל צאצאנו ..
טוב נו , אולי שהם ישברו את הראש עם זה ..
שגיא .
נ.ב - חטאתי עוותי ופשעתי מהבחינה הזו , אך עד להגיע ולעשות את הפגיעה הזו למסחרית ...אווי ..

אביב
31-01-06, 21:51
סתם מחשבה רעה שעלתה לי בעיניין זה- בגרמניה (אולי בעוד מקומות, אני לא יודע) אסור לרדת מהכביש. בכלל...

נמרוד
01-02-06, 10:00
לנמרוד ובכלל ....
אנחנו לא מנסים לשמור על הטבע בגלל היופי שלו . ישנו דבר הנקרא " איזון אקולוגי " , ואנחנו כבר עומדים " על הקצה " מהבחינה הזו ..
ראבאק , אנחנו לא מדברים רק על שמירת הטבע ... אנחנו מדברים על החיים שלנו ושל צאצאנו ..
טוב נו , אולי שהם ישברו את הראש עם זה ..
שגיא .
נ.ב - חטאתי עוותי ופשעתי מהבחינה הזו , אך עד להגיע ולעשות את הפגיעה הזו למסחרית ...אווי ..

אני לא מתעלם. אני קורא את אותם המגזינים כמוך (Scientific American של לפני כמה חודשים). מה לאיזון האקולוגי ולארוע כמו הנדון - לא תשכנע אותי שיש קשר, למעט הסמלי, ולכן קל להתנפל ולתקוף.

אגב, תסתכל על האתר של מפלגת הירוקים הישראלית http://www.green-party.co.il/news/ מה להם, למצע שלהם ולפעולות שלהם עם הבעיות האמיתיות (שהן, מה לעשות גלובליות ולא תלויות בגבולות בין מדינות ומכאן כמובן הבעייה הכלל עולמית בהתמודדות איתן - על אחת כמה וכמה באזור שלנו שבו אף אחד משכננו לא חליף מילה)? אני מסתכל ורואה אנשים שמתגאים על פעולות שכולן נגד. נגד זה, לעצור את ההוא, להפסיק את הבנייה שלהם, עצומה נגד זה ובג"ץ לחסימת הוא. ממש הכל באתר ובמצע הוא שלילי. מפלגת הירוקים נראית לפחות על פי האתר כמו מפלגת הפולניות.

miki
04-02-06, 20:46
לכל החברים חבל שנושא כזה חשוב כמו שמירה על הטבע
הוסת לויכוח מיותר עם אפשר או אי אפשר לקים את ליגת יונאי
במתחם בנוי או לא.
א. ליגת יונדאי ומארגני הארוע אינם פוגעים בשום צורה בטבע.
ב. אנחנו למרבה הפלא חושבים המון על כל מתחם ( לא על כל גבעה רעננה).
ג. אני (מיקי) אוהב באופן אישי את הפלצנות של "המבינים" שכבר שנים בונים
מכשולים שונים ומגוונם במתחם סגור עלו והצליחו.
ד. הארוע הבא בכוכב יאיר יבנה ע"י טרקטורים אני מזמין את המומחים לבנות
ולו מכשול אחד שיאתגר את רכבי האקסטרים .
ה. ליזרד עם קצת מחשבה הייתה מבין שבנסיעה מהירה אפילו על שבילים
הנזק לטבע הוא גדול פי כמה המרחק 200-300ק"מ מנזק קצת יותר מגבעה
כמו כן סע למודעין ובדוק מה הסלעים אומרים .
ו. החשוב מכל הוא להבין שכולנו חיים פה והחופש לטיל לנסוע לרכב הוא
של כולנו....

lizard
04-02-06, 20:54
מיקי, אני לא נגד הליגה ובבקשה שלא תחשוב אחרת.
אני התנדבתי כמו שאתה יודע ואמשיך להתנדב אם תצטרכו.

Bulldog
04-02-06, 22:20
ד. הארוע הבא בכוכב יאיר יבנה ע"י טרקטורים אני מזמין את המומחים לבנות
ולו מכשול אחד שיאתגר את רכבי האקסטרים .
...

הופה, מתי אנחנו קובעים ואיזה טרקטור אתה מעמיד לטובת ההפקה?

zagi
04-02-06, 22:20
נמרוד , היריעה כאן קצת קצרה מידי בשביל לתאר את רגישות האיזון האקולוגי ...על כוס קפה אשמח לשבת ולדבר בכל זמן .
הבעיה העקרית בתחרויות האקסטרים מסוג זה היא " פתיחת צירים " חדשים אשר הורסים בתי גידול של צמחים ובע"ח .
בכל אופן , אני לא שייך לשום ארגון ירוק ולא מזדהה עם אחד כזה , וכמו שאמרתי גם אני חטאתי עוויתי ופשעתי , אני פשוט חושב שעכשיו זה זמן מאוד טוב לדבר על כל העניינים האלו לפני שהדברים הולכים לכאן או לכאן ...
שגיא .
סתם מושבניק מטומטם שאוהב את הטבע ...

miki
05-02-06, 08:35
אתם לא קובעים אך לתומי חשבתי שמומחים
בכתיבה ישמחו לבנות מכשולים.

miki
05-02-06, 08:41
אתם לא קובעים אך לתומי חשבתי שמומחים
בכתיבה ישמחו לבנות מכשולים.
ליזרד אני לא חושב שאתה ושכמותך הם נגד הליגה
אני רק חושב/בטוח שאינכם מבינים במה מדובר
מעולם לא ליויתם ;חיפשתם; בניתם מכשולים
לא בטבע ולא המתחם סגור ומן הראוי קודם
להשתתף בתהליך ולכתוב מתוך הבנה.

lizard
05-02-06, 09:03
ליזרד אני לא חושב שאתה ושכמותך הם נגד הליגה
אני רק חושב/בטוח שאינכם מבינים במה מדובר
מעולם לא ליויתם ;חיפשתם; בניתם מכשולים
לא בטבע ולא המתחם סגור ומן הראוי קודם
להשתתף בתהליך ולכתוב מתוך הבנה.

בזה אתה צודק. אין כל עוררין. גם לא טענתי שאני יכול לעשות משהו שכזה.
כל השאלה שלי הייתה למה לא לעשות את האירועים האלה במתחם סגור.
הסברתם למה ואני מקבל את זה (לא שלמישהו יהיה אכפת אם אני לא אקבל את זה)

בקשר לאירועים במתחם סגור, מכשולים וסוגי תחרויות, אני מברר פרטים.

נמרוד
05-02-06, 11:06
נמרוד , היריעה כאן קצת קצרה מידי בשביל לתאר את רגישות האיזון האקולוגי ...על כוס קפה אשמח לשבת ולדבר בכל זמן .
הבעיה העקרית בתחרויות האקסטרים מסוג זה היא " פתיחת צירים " חדשים אשר הורסים בתי גידול של צמחים ובע"ח .
בכל אופן , אני לא שייך לשום ארגון ירוק ולא מזדהה עם אחד כזה , וכמו שאמרתי גם אני חטאתי עוויתי ופשעתי , אני פשוט חושב שעכשיו זה זמן מאוד טוב לדבר על כל העניינים האלו לפני שהדברים הולכים לכאן או לכאן ...
שגיא .
סתם מושבניק מטומטם שאוהב את הטבע ...

שגיא, אני אשמח בוודאי לשבת על כוס קפה, אבל אז רק אני ואדע נלמד - ואנחנו יודעים יחסית הרבה על הנושא (יחסית, אתה בטוח יותר ממני). פורום של ג'יפאים הוא בדיוק המקום לדבר על הנושא של הקשר שלנו לטבע, מתוך נקודת מבט רצינית. מי שעוקב אחדי הנעשה בארה"ב, הם במאבקים אמיתיים על הזכויות שלהם לסוע בכלל, שם הנושא של Land use הוא קריטי, אנחנו עדיין לא שם לשמחתנו, אבל אנשים כמו פאר ויסנר רוצים לגרור אותנו לאותו מצב. אנחנו צריכים לבסס את הזכויות שלנו - כן כן, הזכויות שלנו, האנשים, לצד החיות הצמחים והאדמה - ולא להשאיר את העניין לפוליטיקאים עירוניים! ויפה שעה אחת קודם.

אז תרגיש חופשי להרחיב כאן, אני מבטיח לשמור על הרמה והרצינות של הדיון, תמיד.

בואו נחזור לשאלה של עירא:

כשעץ נופל באמצע היער הוא עושה רעש?
גם כשאין אף אחד בטווח שמיעה?

זו שאלת השאלות.

סוזי המשתוללת
05-02-06, 15:41
תגידו התחלקתם על בננה?
אני מבטיח לכם שכבר בתחילת החורף הבא לא יהיה סימן וזכר לאתר התחרות כי הטבע משקם את עצמו כל כך מהר שאתם לא תאמינו
ביערות מנשה /חורשן יש מספר שבילים שנסגרו לכלי רכב (אמנם על ידי פירטים שפשוט שמו שלט אבל אנחנו מאידך כיבדנו וויתרנו)אני מזמין אתכם לנסות לזהות את השבילים הנ"ל אני גם מתחייב שלא תזהו
מצד שני אף אחד מכם לא חוסם בגופו את הזרמת השפכים לים על ידי מליונרים
אף אחד מכם גם לא עוצר את אלה שנותנים לרוח לפזר חולות מסרטנים שהוצאו מהקישון התייבשו והיום נפוצים לכל עבר
כאחד שמשתתף אצל מיקי בליגה אני כבר מחוסן לכל החיידים כי תודות למיקי חצי מהמסלולים שלנו עוברים בתוך ביוב זורם (תודה מיקי )
החצי השני של המסלולים אגב עובר בתוך מזבלות פירטיות /תעלות מלאות חומרי דשן מסרטנים (שוב תודה למיקי)
לכו תראו מה עושים השופלים של כביש 6 לאיזור חורשן ודברו איתי אח"כ על הרס הטבע
אני רוצה לראות את ההוא מגל"צ מוותר על נסיעה בכביש 6
איך ששון כותב - כולם קלדנים

סוזי המשתוללת
05-02-06, 15:53
ליזרד
1) אתה מפסיק במיידי את שיפוץ הסיקס -חשד שהחומרים שאתה משתמש בהם מזיקים לאוזון
2) אתה גם לא מניע אותו כי הוא לא עומד בתקני זיהום האויר הנוכחים (זה לא מעניין אותי שהוא ישן )
3) גם להפסיק לנסוע איתו אי אפשר כי הוא לא בר מיחזור

אז מה עושים ?

סוזי המשתוללת
05-02-06, 15:54
חשבת כמה גז בוטן אתה משחרר לאויר אחרי שבת חורפית שבה אכלת צ'ולנט/סחנה /חמין ?
ידעת שזה פוגע באוזון ?

עירא
05-02-06, 16:06
סוזי, אם אתה רץ בבחירות הקרובות, אני מציע לך!!!!!
אך מתי יהיו הימים שכמו בניוזילנד הבעייה הגדולה ביותר של איכות הסביבה שלנו תיהיה הנודים של הכבשים / פרות.

עירא

lizard
05-02-06, 17:03
סוזי, בחייך אני רק שאלתי משהו מאוד מאוד פשוט ועשיתם ממני יותר ירוק מקרמיט.
קבלתי תשובה. מבחינתי הנושא סגור.

אבל! (וזה לא פתיחה של הנושא מחדש) כמו שכתבתי, אני אוהב את התחום ופחות מפריע לי מה שהלך שם.
אבל מה יקרה שבפעם הבאה שיהיה אירוע כזה, הכוונה לסוג האירועים שהיה במודיעין, תהיה לך הפגנה של ירוקים? כמה ספונסרים אתה חושב שתוכל לגייס?
או אם המשטרה תקבל איזה בג"צ על זה שהיא לא מונעת הרס של הטבע? או אולי מיקי יקבל איזו תביעה, בתור המארגן, מאיזה אירגון ירוק על זה שהוא הורס את הטבע? ואני בטוח שלהם, הירוקים, לא ממש מעניין שהטבע ישקם את עצמו.

חוץ מזה, אני בטוח שאם היה אפשרי להעביר חוק, מבלי להרגיז המון אנשים, שאוסר על נסיעה ברכב שהזיהום אוויר שלו הוא כזה או אחר אז היו מחוקקים אותו. הממשל בישראל אוהב מאוד לומר לאנשים מה אסור להם ולחשוב במקומם.

אני לא כותב סתם, במקרה חברה שלי היא עו"ד ואמנם זה לא התחום שלה אבל היא אומרת שזה בהחלט יכול לקרות. הספורט הלאומי פה במדינה זה לתבוע אנשים. למה אתה חושב שחלק מאוד גדול מהחברים באירגונים האלה הם עו"ד ? לעו"ד אין פירסום שלילי, גם אם הוא מפסיד.

גיא
06-02-06, 08:49
גם אני שמעתי את הקטע ההוא ברדיו.

וזה נכון שרזי ברקאי ניסה לחמם את העניין בשאלות טפשיות. בעיקר בעוד שהוא טוען שניה לפני זה שהוא לא מכיר את המקום ההוא ו/או את תחום השטח בכלל.

לא חושב שכדאי להתרגש.

הפרובוקאטורים תמיד יהיו.

בתמונה הגדולה, כמה שווה הצב של מיכה ( ואני גם מאוד אוהב צבים ) מול שריפת בארות נפט של חצי שנה ? או התבקעות מיכלית נפט סופר גדולה ?

שהרי שיירת טנקים אחת שיוצאת לתרגיל של 3 ימים ברמה"ג עושה נזקים לטבע ברמות מול הצב של מיכה. או מול הטויוטה שלי כשאני מחפש שבילים חדשים באתר השלכת פסולת בניין.

מי שנסע פעם ליד כפר ערבי מכיר את התחושה הנהדרת של לטייל בתוך מזבלה. כשירדפו אותם אני גם אתנהג יפה. עד אז. שירדו לי מהורידים.

ושיזהר הירוק, לא למצוא את עצמו פעם בתוך SUV כי אז הוא יראה כל כך מטומטם. שזה פשוט מצחיק אותי לחשוב על זה.

גיא
06-02-06, 09:20
אל תזלזל בצרות (מלשון צר) העין של אנשים. הרי ברגע שהספורט הזה יעבוד בתפוקה מלאה יקומו כל מיני ירוקים, אשר דוגלים במה שאתה כותב, ויכריחו אותך לעשות את האירוע כמו שהם רוצים. נראה לך שאז ההנאה שלך תהיה גדולה יותר או נמוכה יותר?
נראה לך שהספורט ישרוד בגצ"ים ותביעות? הרי פה זה לא ארה"ב שהממשלה לא כל כך מתערבת לאנשים בחיים ובעיסוק שלהם.
גם מדובר על ספורט בהקמה. נראה לך שמפרסמים, שהם הלב של כך ספורט שהוא, יסכימו לפירסומת שלילית כמחריבי טבע?
במדינה שלנו עוד חס וחלילה עלולים לבטל את חוק הספורט המוטורי בגלל דברים כאלה או להתקין תקנות כל כך דרקוניות שלא יהיה שווה לאף מארגן לעשות משהו. אז מה יקרה? אירועים פירטים וחזרנו למצב שכל משתתף וצופה מסתכן.

אני רק אומר שצריך לדעתי למצוא פתרון לפני שכל הכלבים מתחילים לנבוח.

בקשר ליוזמה עסקית, אין לך מושג כמה שאתה קרוב לרעיונות שלי :-) אני במהלך חודש הבא כנראה אתחיל לחפש מקום, מאחר ואין לי הרבה נסיון זה בטח יקח קצת זמן :-)

מיכה,

1. היו מספיק שחשבו לפתוח אתר כזה, אני מייעץ לך לחפש / לקרוא על זה לפני. בעיית הביטוח למשל תשבור אותך.

2. אתה באמת חושב שיש מישהו שמסוגל לעצור את מכונת הכסף ? מיכה, אם כן. אתה בטח גם חושב ששלגיה ובטריה הם מאותה בדיחה ....
מיכה יקירי, דמיין שאפשר מפרסומות להרויח 20000 שקל בתחרות. או 200 אלף שקל ... או 2 מליון שקלים.
עכשיו, נניח גם שיש איזה גאיידמאק אחד שהבין שאפשר להרויח את זה. ויש לו את ההון ההתחלתי בשביל להקים את האופרציה. אתה באמת חושב שמישהו יוכל לעצור אותו ? באמת ?
עיין ערך סי& סאן ... עיין ערך האי היווני ( דווקא לא דוגמה טובה כל כך ) אדמות כפר מל"ל. ההון והשילטון מחוברים יותר חזק מהכוח שמחבר אטומים זה לזה.

אל תהיה תמים. גם בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, כשכל האמר נימצא בסכנת שריפה מתמדת על ידי מחבקי העצים, ויש שם שניים שלושה האמרים יותר מאשר פה. לא הצליחו לעצור אותם. אז פה ? בארץ הבננות ? .. חה חה חה.

הנזק שעושה הפליטה של שיירת ראש הממשלה כשהוא נוסע לאכול צהריים הוא יותר גדול מבחינת זיהום אויר מאשר טיול של 10 רכבים ל 3 ימים לדרום.

צא מהבועה.

הדיבר ה 11 הוא החשוב ביותר !!!

רק עליו חייבים לשמור !!!!

דעתי האישית - כל מי שמסתמך עליה, עושה זאת באחריותו !!

coas
06-02-06, 11:45
תל גודד מתגונן מפני רכבי השטח

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3211228,00.html

-->