PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנשא גלגל - לאוטובוס/קראוון

lizard
05-05-19, 21:53
אני רוצה לבנות לקראוון מנשא גלגל אחורי, בדומה למה שאנחנו בונים לג'יפים.
אני חושב לבנות תושבת בצורת מוט אנכי שתתחבר לפגוש האחורי, אקשיח ואחזק אותו אם צריך, ולמרכב. אל התושבת/מוט הזה אני אחבר צירים ולצירים את המשולש גלגל/אביזרים נוספים. אני מעריך את המשקל בסביבות ה100 ק"ג. נקווה שפחות.

השאלה שלי היא, האם החיבור למרכב לא יגרום לקרעים ? האם המרכב במשאיות/אוטובוסים עובד קשה וזז כמו בג'יפים ?

שאלה נוספת (אם כי אני די בטוח שהתשובה שלילית) האם ניתן לחבר מנשא קדמי (מקדימה) לאופנוע? במידה ולא, האם מותר לבנות מנשא אחורי?

תודה

erezb1
05-05-19, 21:57
אין פגוש אחורי אליו אפשר לחבר?
בגדול אפשר לעבות את הבודי עם פלטות פלדה מבפנים ולקבל חוזק ופיזור מתאים.
בניתי לג'יפ מתקן עם מוט פלדה עגול מלא כציר וצינור מרותך לזרוע נפתחת שעליה הגלגל. עד עכשיו אין תלונות מצד הגלגל

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk

GodsFather
05-05-19, 22:51
יש לא מעט קרוואנים עם מנשא אופנוע ואפילו יותר מאחד.

א. מה הגיל של הבודי...
ב. חיזוקים, אמרו לפניי
ג. כובד/עומס וכמובן טלטלות וטלטולים צפויים.

תעלה תמונות קצת

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

lizard
06-05-19, 04:19
זה אותו אוטובוס מהשרשור באוף טופיק. אוטובוס מאן מידי, לא מיניבוס ולא אוטובוס באורך מלא.

המתקן גלגל יחובר לפגוש האחורי, השאלה שלי היא האם חיבור נוסף בין הבודי לשלדה, חיבור קשיח מאוד, לא יקרע את הבודי.

אמיר, מנשא אופנוע קדמי ראית? זה עדיף

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

erezb1
06-05-19, 09:51
בין בודי לשאסי יש גומיות שמאפשרות גמישות בטילטולים. חיבור מתקן גם לבודי וגם לשאסי מבטל הגמישות ופוגע.
שתי נקוגות לפגוש (שאסי) מספיק בהחלט

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk

אומי5
06-05-19, 11:42
אני לא יודע לגביי חוקיות , אבל אופנוע לפני הרדיאטור עלול לפגוע בכושר הקירור של הרדיאטור.

לפי מה שראיתי במשאיות וקרוואנים, נהוג לעשות את המתקן על צירים לרוחב והפתיחה היא כלפי מטה כמו בדלת אחורית של טנדר פתוח.

היתרון הוא שמחברים את הגלגל למתקן בגובה נמוך, ואז מרימים אותם ביחד למקום. ההרמה יכולה להיות מכאנית עם כננת או מנוע אחר.

GodsFather
06-05-19, 15:25
זה אותו אוטובוס מהשרשור באוף טופיק. אוטובוס מאן מידי, לא מיניבוס ולא אוטובוס באורך מלא.

המתקן גלגל יחובר לפגוש האחורי, השאלה שלי היא האם חיבור נוסף בין הבודי לשלדה, חיבור קשיח מאוד, לא יקרע את הבודי.

אמיר, מנשא אופנוע קדמי ראית? זה עדיף

Sent from my SM-G930F using Tapatalkכן, ראיתי, זהה לקונספט של כננת על מנשא, לא משהו מיוחד.
מכוער, לא יעיל, מסוכן ו... על רכבים בסדג של משאיות ולא מידיבוסים.

Pinterest מלא גם בכאלה.

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

lizard
06-05-19, 21:02
מכוער לא אכפת לי. לא יעיל למה? מסוכן למה? זאת משאית/אוטובוס משנת 93. הפגוש הוא פלדה, לא פלסטיק. מי שהרכב הזה יפגע בו לא יקום.

צריך אישור לדבר כזה? איך משיגים?

-->