PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ לגביי ויטרה דור 1

Dor_001
07-05-19, 22:11
אהלן חברים.. צריך את עזרתכם לגביי דגם ספציפי בסוזוקי ויטרה
אני סגור על זה שאני מחפש ויטרה (עד שנת 98)
מחפש גרסה קצרה וגם סגורה
האם הגרסה האוטומטית יותר חלשה מגיר ידני? אני פשוט מעדיף אוטומט בגלל הנוחות, וגם בגלל ההנאה בשטח.
והאם תוכלו לספר לי על ההבדלים בשנתונים. שנתון מומלץ? סוג מנוע? אמינות? צריכת דלק?
ועד כמה זה יהיה קשה למצוא אחת כזו.
תודה רבה מראש :cool:

אלדר
07-05-19, 22:46
הויטרות הראשונות הגיעו עם קרבורטור.
משנת 94 הזרקה חד נקודתית 8 שסתומים סידני.
האוטומטיות משנת 94 מנוע מוזרק 16 שסתומים.
הארוכות כולן 16 שסתומים.
למצוא אחת טובה לא יהיה קל.
מחלות חלודה בקורות של הדלתות ומתחת למצבר.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Dor_001
07-05-19, 23:01
סליחה על חוסר ההבנה בנושא, תוכל לפרט בבקשה מה ההבדל בין 8 שסתומים ל16 שסתומים? מה ההבדל בניהם בתכלס, זה משפיע על חוזק המנוע וצריכת הדלק?
ובאוטומטיות אם הבנתי נכון משנת 94 עד 98 זה 16 שסתומים רק?

אלדר
07-05-19, 23:03
מנועי ה16 שסתומים יותר חזקים.
8 שסתומים 80 כוחות סוס
16 שסתומים 100-+.
בשנת 94 יש בודדות 8 שסתומים.
המלצה לחפש אחת 16 שסתומים

Dor_001
07-05-19, 23:09
וואי ממש תודה לך..
סליחה שאני קצת חופר אבל שמעתי שהיה גם שינוי בשנת 96(לא בטוח רק מוודה)
והמנוע אוטומט הוא חזק מספיק? כי בהרבה פורומים ממליצים על אוטומט

- - - Updated - - -

סליחה ממליצים על ידני***

נדב42
07-05-19, 23:14
האם הגרסה האוטומטית יותר חלשה מגיר ידני?

כן, מורגש, אבל לא מסרס.
גיר 4 הילוכים עדיף משמעותית מגיר 3 הילוכים, הופיע איפשהו בין 93 ל-95. מזהים לפי כפתור ביטול האוברדרייב על ידית ההילוכים.

והאם תוכלו לספר לי על ההבדלים בשנתונים. שנתון מומלץ? סוג מנוע? אמינות? צריכת דלק?

עד 93 מנוע 8 שסתומים מוזן קרבורטור.
בין 93 ל-95 יש מספר וריאציות שכוללות 8 שסתומים עם קרבורטור או הזרקה חד נקודתית, ו-16 שסתומים עם הזרקה רב נקודתית.
מ- 96 כל הויטארות עם 16 שסתומים והזרקה רב נקודתית, וזו התצורה שאתה רוצה גם אם השנתון מוקדם יותר (יש ששידרגו). הזיהוי ע"פ מערכת הזנת הדלק - קרבורטור, מזרק יחיד, או מזרק לכל צילינדר. אין לזה אינדיקציה ברשיון.

המנוע מחזיק 230-270 אלף קילומטר אם הוא לא עובר טראומה עד אז, אוברול מלא עולה כ- 5K, לא נורא בכלל..

לא בקיא באורך חיי הגירים כי אני עם גיר ידני, אבל יודע שהגיר בר שיפוץ.

צריכת הדלק מושפעת מאוד מסוג הנסיעה וממשקל הרגל על הדוושה כמו בכל רכב, הטווח הוא בין 8-11 ק"מ לליטר. מנוע 16 שסתומים מוזרק וגיר 4 הילוכים יקרבו אותך לקצה החסכוני של הטווח הזה.

ועד כמה זה יהיה קשה למצוא אחת כזו.

מזמן לא קניתי ויטארה, לא מעודכן במצב השוק.
בגדול הכי חשוב לבדוק את מצב הבודי כי יש בו נקודות תורפה שמועדות לרקבונות ולא כלכלי לתקן אותם. מנסיון אישי. המקומות המועדים הם באזור צירי דלת הנהג, מתחת למצבר ובחלק האחורי של רצפת הבגאז׳ (צריך לפרק את הסף ולהרים את השטיח כדי לראות את זה).

כמובן שצריך לבדוק את השילדה, אבל די נדיר שיש שם שברים או רקבונות. סדקים בתושבות הבולם מעידים על שימוש אגרסיבי ברכב אבל ברי תיקון בקלות. סדקים או מעיכות בתושבות שבין הבודי לשלדה הן עילה לפסול את הרכב, בדומה לרקבונות בבודי.

אם פנים הרכב חשוב לך (אסתטית), אל תתפשר עליו בקנייה. עדיף לחפש עוד עד שתמצא..

כל היתר - מנוע, גיר, טראנספר, סרנים, ציריות, משאבת הגה (נוטה לנזול, 1000 ש"ח תיקון), מוטות הגה (המרכזי עולה 800 ש"ח ואין תחליפי), רדיאטור חימום (מעל אלפייה במוסך), בלמים, בולמים, מזגן - לבדוק כמו כל רכב אחר, אבל הם לא עילה בעיני לפסילת הרכב אלא רק גורמים שמשפיעים על מחיר העיסקה.

בהצלחה, ואם אתה רוצה לקפוץ ולקבל הדרכה מעשית מה ואיך לבדוק, אתה מוזמן ליצור קשר :)

נדב42
07-05-19, 23:21
הויטרות הראשונות הגיעו עם קרבורטור.
משנת 94 הזרקה חד נקודתית 8 שסתומים סידני.
האוטומטיות משנת 94 מנוע מוזרק 16 שסתומים.

כבר ראיתי מספיק דוגמאות ששונות מהתיאוריה הזו... בין 93 ל-95 היה בלאגן גדול בתצורות וזה לפני שמתחילים לדבר על יבוא אישי.

חוצמזה אין בעייה להתקין מנוע (+הזרקה, צמה ומחשב) או גיר חדשים יותר על רכב ישן יותר, כך שצריך לבדוק כל רכב בפני עצמו, מה יש בו בפועל...

Dor_001
07-05-19, 23:39
תודה רבה חבר'ה עזרתם לי מאוד
אני מבין אז שאני חייב לחפש רק מנוע 16 שסתומים ובודי במצב טוב... :)

OFF-RoaD
07-05-19, 23:40
הניסיון שלי קצת שונה...

1. הויטרה שלי היתה במצב קוסמטי מזוויע מבפנים. ריפודים מטונפים וקרועים על המושבים ובדלתות, שטיח מזוהם, וזחלים מתים של משהו בקפלים של ידית ההילוכים. הדשבורד על חלקיו היה שלם. ניקיון עצמאי קפדני שכלל פירוק של הכל עד הפח, הדבקת ויניל על הדלתות (שוב, לבד) והרכבת כיסויים בתפירה מדויקת של הדר רוזן (ועלו פחות מאלפיה) - הפכו את הרכב להרבה יותר יפה ושמור מרוב הויטרות שראיתי לפני ואחרי הקניה, וראיתי. לא הייתי פוסל על זה אם "יש עם מה לעבוד" (ספוגים שלמים, פלסטיקה שלמה).

2. המנוע שלי (מקורי) היה אצלי מ280 עד 350 בערך, ונסע עד 400 לפחות. סחב מצוין, עבר בדיקות זיהום וקומפרסיה, ולא אכל שמן. זה עדיין לא מייצג כנראה, וכשקניתי את הרכב לקחתי בחשבון ש"מחר אוברול". סתם אנקדוטה.

3. עשיתי נסיעות מבחן על אוטומט וידני. האוטומט טוב, הידני טוב יותר (מבחינת סחיבה). בדיעבד, כשעברתי עם הרכב לחיפה, הודתי על כל רגע עם הגיר הידני.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

GodsFather
08-05-19, 06:54
יחסי ההעברה בין הידני לאוטומט שונים וכמובן לטובת הידני, ומכאן שינוי מורגש בביצועים. זאת לצד המנוע שכמו שאמרו לפני גרסת ה16 שסתומים חזקה יותר ועל רכב כזה קליל זה מהותי.

מעבר לנאמר בהקשר של בודי וקוסמטיקה, תבדוק חשמל ושהרישיונות תואמים לנתוני הרכב - מנוע וצמיגים.

תהנה

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

נדב42
08-05-19, 09:29
יחסי ההעברה בין הידני לאוטומט שונים וכמובן לטובת הידני, ומכאן שינוי מורגש בביצועים.

אתה יודע מה יחסי ההעברה ? מנסיון שלי יש כמה אפשרויות ולא בהכרח לפי חוקיות ברורה. מנסיון מביך מול מכשירי תנועה לפני הרבה שנים ...

אצלי יש 41:8, ארוכה אוטומטית במקור, ידנית כיום. הבדל הביצועים מורגש גם בלי שינוי ביחסי ההעברה...

omri_t
08-05-19, 09:50
אני רק מעלה נושא אחד- הגדרת אוטומט.
לא יודע אם יש ונפוץ ויטרה ידנית.
אבל לרכב ישן ואנמי כזה עדיף גיר ידני בכל פרמטר.
בשטח, בכביש, באמינות, בחסכון בדלק, בביצועים ואפילו בכיף של הנהיגה.

הרוב המכריע של הרכבים שאני נוהג עליהם אוטומט.
ועדיין, כמו קסם , שאני מתיישב בסופה חוויית הנהיגה בכביש ( אפילו לקחת את הילדים לגן) ובשטח שונה וכפית בהרבה.

נדב42
08-05-19, 10:30
אני מבין אז שאני חייב לחפש רק מנוע 16 שסתומים ובודי במצב טוב... :)

אתה מבין נכון. ואם אתה מקובע על גיר אוטומטי (ידני עדיף בעיני, אבל זה עניין אישי), אז 4 הילוכים ולא 3.

אלדר
08-05-19, 10:55
אוטומט 3 הילוכים זה גרוע.
צריכת דלק במכביש מהיר כמו של ג'יפ גדול.

GodsFather
08-05-19, 13:58
אתה יודע מה יחסי ההעברה ? מנסיון שלי יש כמה אפשרויות ולא בהכרח לפי חוקיות ברורה. מנסיון מביך מול מכשירי תנועה לפני הרבה שנים ...

אצלי יש 41:8, ארוכה אוטומטית במקור, ידנית כיום. הבדל הביצועים מורגש גם בלי שינוי ביחסי ההעברה...גיר ידני רגיל זהה לזה של הסמוראי ביחסים, אם כי חסון יותר. איפשהו שם בפורום יש את היחסים, לצערי אני לא יכול לחפש כרגע.

GodsFather
08-05-19, 13:59
אני רק מעלה נושא אחד- הגדרת אוטומט.
לא יודע אם יש ונפוץ ויטרה ידנית.
אבל לרכב ישן ואנמי כזה עדיף גיר ידני בכל פרמטר.
בשטח, בכביש, באמינות, בחסכון בדלק, בביצועים ואפילו בכיף של הנהיגה.

הרוב המכריע של הרכבים שאני נוהג עליהם אוטומט.
ועדיין, כמו קסם , שאני מתיישב בסופה חוויית הנהיגה בכביש ( אפילו לקחת את הילדים לגן) ובשטח שונה וכפית בהרבה.האוטומט 16 שסתומים זה רכב זריז מאד כשהוא תקין. בצורה מפתיעה.

Dor_001
07-06-19, 14:04
אהלן חבר'ה, צריך את עזרתכם בלזהות את מנוע ה16 שסתומים.
אני לא מבין גדול בנושא אז אם תוכלו להסביר איך לזהות את סוג מנוע זה ואיפה.
תודה מראש

אלדר
07-06-19, 14:32
על המכסה שסתומים כתוב 16 או8

נדב42
07-06-19, 16:52
16 שסתומים הוא גם מוזרק בנפרד לכל צילינדר, חפש את המזרקים ...

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk

Dor_001
07-06-19, 19:01
אשמח לתמונה אם אפשר..

Dor_001
08-06-19, 17:30
אהלן, הלכתי לראות היום ויטרה מנוע 16 שסתומים
פנים הרכב שמור וכל הפלסטיקה קיימת ובמצב אחלה
הבודי במצב טוב ונראה מאוד שמור
רק יש חלודה בציר הדלת של הנהג
יש מה לעשות עם זה והאם זו סיבה לפסול?? כי חוץ מזה הרכב נראה טוב
אשמח לתגובות

נדב42
08-06-19, 17:41
זה רכב למכירה לחלקים, עבור הלאה.
התיקון כמעט בלתי אפשרי ובוודאי שאינו כלכלי.

(נכתב אחרי שבויטארה שלי, כאשר לא ראו חלודות מבחוץ - ואני יודע לחפש אותן - בצעתי תיקון באזור הזה אחרי שהפחח מצא רמזים לחלודה כשפירק את הכנף במסגרת פחחות כללית. למזלי לא היתה אצלי פגיעה בחיבור הצירים אז זה עוד היה איכשהו בר שיקום)

tallevi
09-06-19, 19:13
זה רכב למכירה לחלקים, עבור הלאה.
התיקון כמעט בלתי אפשרי ובוודאי שאינו כלכלי.

(נכתב אחרי שבויטארה שלי, כאשר לא ראו חלודות מבחוץ - ואני יודע לחפש אותן - בצעתי תיקון באזור הזה אחרי שהפחח מצא רמזים לחלודה כשפירק את הכנף במסגרת פחחות כללית. למזלי לא היתה אצלי פגיעה בחיבור הצירים אז זה עוד היה איכשהו בר שיקום)

Sent from my Pixel 3 using Tapatalkאז חלודה בציר הדלת של הנהג שווה לטוטל לוסט?

רציני?

טל.

נדב42
09-06-19, 19:23
ברכב הזה, כן. זו לא ממש קורה אלא שתי שכבות של פח מכופף, סיוט לתקן.

נמרוד
09-06-19, 19:33
אז חלודה בציר הדלת של הנהג שווה לטוטל לוסט?

רציני?

טל. יותר חמור: טוטאל לוס בשלט רחוק, בלי לראות את הרכב.

יותר טוב משמאי.

נדב42
10-06-19, 00:05
זה אזור שהחלודות מתפתחות בו מבפנים החוצה. אם רואים את החלודות מבחוץ אפילו טיפה, אז כל האזור רקוב ...

-->