PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם מישהו ירד מהאספלט עם קיה סורנטו וחזר לספר?

amir_rot
08-05-19, 00:10
הי חברים,

אני מחפש רכב "רך" לשטח לייט. עם קצת יותר מרחב מג'יפוני הכניסה (ספוטאז', קוגה ושות'). ההתלבטות היא כנראה בעיקר בין קיה סורנטו בתצורת 4*4 דיזל לבין רקסטון. השתעשעתי גם עם הרעיון של טנדר אמארוק אבל בינתיים בעדיפות שלישית. על הנייר הרקסטון היה אמור לנגב את הרצפה (או את השביל) עם הסורנטו אבל ממאמרים שקראתי, כנראה שהוא מאכזב בגדול בשטח וספק אם יש לו יתרון כל כך גדול. עשיתי נסיעת התרשמות על שניהם, רק בכביש, והסורנטו מרגיש יותר מהוקצע על הכביש ובאופן כללי מרגיש ששווה את תוספת המחיר. רק מה, המשפחה רוצה מדי פעם לטייל, לצאת לפיקניק או להגיע לנקודה יפה על דרכי עפר. ואני לא בטוח אם הסורנטו בנוי לזה. אודה לתובנות שלכם לגבי הסורנטו בהקשר ליכולת לרדת מהאספלט, בלי יומרות לגרוס טרשים, כשהכוונה לרכב חדש, מהסוכנות ולפחות בשלב ראשון, ללא שיפורים.

תודה מראש.

erezgur
08-05-19, 07:49
שלום וברוך הבא,

האם אתה מדבר על רכב חדש או משומש?
תשובה ישירה לשאלה שלך - כן. לא תהיה בכייה בשבילי עפר.
הערה נוספת והצלחה חמה - ראה שרשור דביק בראש פורום התייעצויות לפני קניה עם שאלון מפרט. נסה לענות על כל השאלות ואולי תוכל לקבל הצעות לכיוונים נוספים שיתאימו לצרכים שלך...

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

asafk
08-05-19, 07:53
סורנטו חדש יצלח בכיף שבילי קק"ל שרכב פרטי ייסע בהן, עם יתרון קל של ההנעה לכל הגלגלים בשבילים חוליים או בוציים. לא יותר מזה.
הזכרת אמארוק.... אז אתה תיהנה ממנו יותר לדעתי.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Crabbing
08-05-19, 08:20
קראת שהרקסטון מאכזב בשטח, בוא נדייק - הוא מאכזב לעומת הפוטנציאל שיש בו, לא בהשוואה לקרוסאוברים.
הוא בנוי כמו רכב שטח (שלדה, סרן אחורי, הילוך כח) וככזה הוא בכלל לא באותה כיתה עם הסורנטו.
מערכת בקרת האחיזה כנראה לא מאד מוצלחת ומעמידה אותו בנחיתות מול מתחרים כמו פאג׳רו ולנדקרוזר.
עדיין - הוא מתאים פי כמה מהסורנטו לטיולים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

agabay
08-05-19, 09:23
מסכים עם ההערה לגבי יכולות הרקסטון, אין מה להשוות בינו לבין ג'יפונים
מדובר ברכב שטח לא רע בכלל, עם הילוך כוח ובקרת אחיזה יעילה (לפחות ב2014)
הוא בנוי מאוד מאסיבי ומגלה אמינות ושרידות מפתיעה
אחרי הגבהה הוא בכלל אחלה
ראיתי אחד למכירה שנת 2014 בקבוצת פייסבוק - דורשים עליו 89000, לרכב שטח איכותי בכזה מחיר לדעתי מציאה

איל מ
08-05-19, 10:22
עד 2017 הרקסטון הוא מה שנחשב "דור ראשון" עם שינויים קלים מדי כמה שנים. בעיקר קוסמטיקה והחלפת מנועים וגירים (רובם של מרצדס. זה לא בהכרח חותמת איכות. לי יש נסיון לא טוב עם גירים 7 הילוכים של מרצדס). הדור הראשון עם יכולות שטח של suv.
ב2017 יצא הדור השני, שכבר עושה צעד מכיוון suv לכיוון גיפון גדול.
אם מעניין אותך תקנות euro אז מ2012 היו מנועים שעומדים ביורו חמש, ומ 2015 יורו 6. בגלל שיש הרבה היצע של מנועים וגירים שווה לברר בדיוק מה יש באוטו.

asafk
08-05-19, 10:32
מדובר על קניית רכב חדש, לא על משומש.

אסף.

amir_rot
08-05-19, 10:53
שלום וברוך הבא,

האם אתה מדבר על רכב חדש או משומש?
תשובה ישירה לשאלה שלך - כן. לא תהיה בכייה בשבילי עפר.
הערה נוספת והצלחה חמה - ראה שרשור דביק בראש פורום התייעצויות לפני קניה עם שאלון מפרט. נסה לענות על כל השאלות ואולי תוכל לקבל הצעות לכיוונים נוספים שיתאימו לצרכים שלך...

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

היי,

מדובר ברכב חדש, מהסוכנות. יש לך אפשרות להשוות את הסורנטו מבחינת "שטח" (רך) מול פורסטר דור קודם שאותו אמור להחליף? תודה על המידע וקבלת הפנים.

erezgur
08-05-19, 10:59
כמו הרבה מאד שרשורים דומים - מישהו מגיע לשאול על דגם ספציפי ומהר מאד מגיעות שאלות על דגמים אחרים, כיוונים שונים וכו'.
זה טבעי ומובן, אבל בדיוק לשם כך חיברנו שאלון שהתשובות עליו יעזרו לתת כיוונים טובים למתלבטים.
לאחר שמקבלים מספר כיוונים אפשר להתמקד בשאלות קונקרטיות (וכמובן אפשר לחפש בפורום ולקבל תשובות לשאלות רבות שכבר נענו).

זה לטובתך וכמובן גם להקל עלינו :)

הנה קישור לשאלון (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/28546-%D7%A8%D7%95%D7%A6%D7%99%D7%9D-%D7%92-%D7%99%D7%A4-%D7%95%D7%99%D7%A9-%D7%9C%D7%9B%D7%9D-%D7%A9%D7%90%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%90%D7%A0%D7%97%D7%A0%D7%95-%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9B%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%91%D7%94%D7%A8%D7%95%D7%AA%21) , תוכל להוסיף את התשובות כאן.

amir_rot
08-05-19, 11:03
סורנטו חדש יצלח בכיף שבילי קק"ל שרכב פרטי ייסע בהן, עם יתרון קל של ההנעה לכל הגלגלים בשבילים חוליים או בוציים. לא יותר מזה.
הזכרת אמארוק.... אז אתה תיהנה ממנו יותר לדעתי.

אסף.

קודם כל תודה. ושנית... רק זה? רק איפה שרכב רגיל יעבור? דרכי העפר במחוזותינו (קקל, רט"ג) נוטים להיות לא מתוחזקים ומלאים חריצים ובורות שיכניעו את רוב הפרטיות.

לגבי האמארוק, גדלתי באוסטרליה איפה שטנדרים הם ברירת המחדל. למען האמת אפילו למדתי לנהוג על פורד ריינג'ר. אני רק לא בטוח איך יתפקד כרכב פרטי ביומיום. יש לי תחושה שמהר מאד אשנא את עצמי בחניונים צפופים ושאר סיטואציות איפה שחמש מטר עשרים לא מהווים יתרון.

Crabbing
08-05-19, 11:21
היי,

מדובר ברכב חדש, מהסוכנות. יש לך אפשרות להשוות את הסורנטו מבחינת "שטח" (רך) מול פורסטר דור קודם שאותו אמור להחליף? תודה על המידע וקבלת הפנים.

להלן הדירוג:

סורנטו
הרחק מעליו - פורסטר
די הרבה מעל הפורסטר - רקסטון חדש.

asafk
08-05-19, 11:24
ההבדל בין 4.85 לבין 5.2 מטר מורגש. אבל לא בכל מקום. אני כותב את זה כמי שגר בלוק אחד מכיכר רבין והרכב המשפחתי שלנו הוא היילקס.
חבר אוסטרלי שביקר לא מזמן אמר שהוא בכלל לא מבין מי שלא נוסע בטנדר. זה עניין מנטלי.
זה לא טנדר פולסייז... בחניונים הכי גרועים מדובר בעוד שני רברסים - לא נעים לא נורא. יש מצלמה מאחורה והכל בסדר. אני לא יודע איפה אתה חי / מסתובב / עובד - ולא יודע מה המציאות התחבורתית שלך אבל אמארוק הוא בסך הכל לא כזה ענק בהשוואה לרכבי פנאי שטח גדולים ואני מראש מסייג ואומר שלא לכל אחד מתאים לתמרן תימרוני יתר בחניונים.
מצד שני בשביל אותו כסף אמארוק ייתן לך יותר מהכל - ובתור בונוס ייפתח לך עוד מימד של טיולים.

אסף.

amir_rot
08-05-19, 11:30
קראת שהרקסטון מאכזב בשטח, בוא נדייק - הוא מאכזב לעומת הפוטנציאל שיש בו, לא בהשוואה לקרוסאוברים.
הוא בנוי כמו רכב שטח (שלדה, סרן אחורי, הילוך כח) וככזה הוא בכלל לא באותה כיתה עם הסורנטו.
מערכת בקרת האחיזה כנראה לא מאד מוצלחת ומעמידה אותו בנחיתות מול מתחרים כמו פאג׳רו ולנדקרוזר.
עדיין - הוא מתאים פי כמה מהסורנטו לטיולים.

זה מעניין, תודה 👍

- - - Updated - - -

להלן הדירוג:

סורנטו
הרחק מעליו - פורסטר
די הרבה מעל הפורסטר - רקסטון חדש.

תודה, מתחילה להצטייר כאן תמונה שהופכת את הסדר. פורסטר אגב לא אלטרנטיבה הפעם כי המשפחה גדלה ודורשת יותר מרחב.

amir_rot
08-05-19, 11:40
ההבדל בין 4.85 לבין 5.2 מטר מורגש. אבל לא בכל מקום. אני כותב את זה כמי שגר בלוק אחד מכיכר רבין והרכב המשפחתי שלנו הוא היילקס.
חבר אוסטרלי שביקר לא מזמן אמר שהוא בכלל לא מבין מי שלא נוסע בטנדר. זה עניין מנטלי.
זה לא טנדר פולסייז... בחניונים הכי גרועים מדובר בעוד שני רברסים - לא נעים לא נורא. יש מצלמה מאחורה והכל בסדר. אני לא יודע איפה אתה חי / מסתובב / עובד - ולא יודע מה המציאות התחבורתית שלך אבל אמארוק הוא בסך הכל לא כזה ענק בהשוואה לרכבי פנאי שטח גדולים ואני מראש מסייג ואומר שלא לכל אחד מתאים לתמרן תימרוני יתר בחניונים.
מצד שני בשביל אותו כסף אמארוק ייתן לך יותר מהכל - ובתור בונוס ייפתח לך עוד מימד של טיולים.

אסף.

אנחנו מכירים? 😃 גדלתי באוסטרליה ואני באמת לא מבין מי שלא נוסע בטנדרים. כל כך קל לזרוק גלשן מאחור או חצי בית לטיול יותר רציני. אני גם לא מבין אנשים שגרים בהרצליה בדירה בבניין של 17 קומות ויושב 9 שעות ביום תחת פלורסצנטים אבל מנהל הבנק שלי מתעקש שצריך להתפרנס. בשורה התחתונה אפשר לחיות איתו בעיר וכרכב פנאי אין עליו. חבל שאי אפשר לשכור אחד לניסיון של שבוע.

- - - Updated - - -

כמו הרבה מאד שרשורים דומים - מישהו מגיע לשאול על דגם ספציפי ומהר מאד מגיעות שאלות על דגמים אחרים, כיוונים שונים וכו'.
זה טבעי ומובן, אבל בדיוק לשם כך חיברנו שאלון שהתשובות עליו יעזרו לתת כיוונים טובים למתלבטים.
לאחר שמקבלים מספר כיוונים אפשר להתמקד בשאלות קונקרטיות (וכמובן אפשר לחפש בפורום ולקבל תשובות לשאלות רבות שכבר נענו).

זה לטובתך וכמובן גם להקל עלינו :)

הנה קישור לשאלון (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/28546-%D7%A8%D7%95%D7%A6%D7%99%D7%9D-%D7%92-%D7%99%D7%A4-%D7%95%D7%99%D7%A9-%D7%9C%D7%9B%D7%9D-%D7%A9%D7%90%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%90%D7%A0%D7%97%D7%A0%D7%95-%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9B%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%91%D7%94%D7%A8%D7%95%D7%AA%21) , תוכל להוסיף את התשובות כאן.

סורי.
והמון תודה למי שבכל זאת ענה. עזרתם לי מאד.

Crabbing
08-05-19, 11:46
אנחנו מכירים? [emoji2] גדלתי באוסטרליה ואני באמת לא מבין מי שלא נוסע בטנדרים. כל כך קל לזרוק גלשן מאחור או חצי בית לטיול יותר רציני. אני גם לא מבין אנשים שגרים בהרצליה בדירה בבניין של 17 קומות ויושב 9 שעות ביום תחת פלורסצנטים אבל מנהל הבנק שלי מתעקש שצריך להתפרנס. בשורה התחתונה אפשר לחיות איתו בעיר וכרכב פנאי אין עליו. חבל שאי אפשר לשכור אחד לניסיון של שבוע.

- - - Updated - - -

סורי.
והמון תודה למי שבכל זאת ענה. עזרתם לי מאד.

דרך אגב, התרשמותך החיובית מהסורנטו בכביש נובעת מהעובדה שהוא פשוט רכב כביש.

תכונותיו הטובות של הרקסטון בשטח הן בדיוק אלה הפוגעות בו בכביש (שלדה... סרן... מתלים...).

לדעתי, אתה צריך לקחת את הסורנטו להתרשמות מחוץ לכביש לפני שאתה קונה אותו.
ייתכן והוא ירגיש כל כך ״לא בבית״ שאתה לא תהיה מעוניין בו, אפילו אם על פניו העבירות שלו מספקת את צרכיך.
לא נעים לנסוע מחוץ לכביש ולהרגיש ״על ביצים״ כל הזמן.

amir_rot
08-05-19, 15:00
דרך אגב, התרשמותך החיובית מהסורנטו בכביש נובעת מהעובדה שהוא פשוט רכב כביש.

תכונותיו הטובות של הרקסטון בשטח הן בדיוק אלה הפוגעות בו בכביש (שלדה... סרן... מתלים...).

לדעתי, אתה צריך לקחת את הסורנטו להתרשמות מחוץ לכביש לפני שאתה קונה אותו.
ייתכן והוא ירגיש כל כך ״לא בבית״ שאתה לא תהיה מעוניין בו, אפילו אם על פניו העבירות שלו מספקת את צרכיך.
לא נעים לנסוע מחוץ לכביש ולהרגיש ״על ביצים״ כל הזמן.

הלוואי היו נותנים לרדת איתו מהכביש בנסיעת המבחן. שאלתי דווקא.

-->