PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגים מיוחדים

gmb
30-01-06, 17:26
שאלה לי אליכם...
לפי התמונות שראיתי של אירוע יונדאי שהיה בשבת האחרונה
שמתי לב לשילטה הכמעט מוחלטת של צמיגי סופר סוומפר.... ועוד במידות ממש מוזרות (מוזרות לנו בכל אופן... לא ה-31X10.5X15 הרגיל :) )
בכל אופן... רציתי לדעת, איפה אפשר בארץ להשיג צמיגים כאלה? בייחוד צמיגי סופר סוומפר?
איך הם מסתדרים עם חלפי צמיגים (צמיג נקרע, וצריך להשיג חדש, אותו דגם ואותה מידה)?
יש אפשרות של לרכוש צמיגים בחו"ל ולשלוח לארץ? יש אפשרות להזמין צמיגים מחו"ל בהתראגנות קבוצתית?

רמי

lizard
30-01-06, 18:30
גפני מצמיגי החוף בראשון ועידו כהן. אני בטוח שיש עוד.
עד כמה שהבנתי מדובר על יייבוא אישי ולא יבואן רשמי, אבל יכול להיות שלא הבנתי מה שנאמר לי בגפני.

אם אני לא טועה, מדובר על צמיג לא רדיאלי, לא יודע בדיוק מה זה אומר.

gmb
30-01-06, 18:49
גפני מצמיגי החוף בראשון ועידו כהן. אני בטוח שיש עוד.
עד כמה שהבנתי מדובר על יייבוא אישי ולא יבואן רשמי, אבל יכול להיות שלא הבנתי מה שנאמר לי בגפני.

אם אני לא טועה, מדובר על צמיג לא רדיאלי, לא יודע בדיוק מה זה אומר.

יש גם רדיאליים...

asafk
30-01-06, 19:02
שים לב, רמי- אלו צמיגים יעודיים לתחרויות, או לנסיעת שטח בלבד. למרות שיש לחלק מהדגמים אישור DOT- הם לא מיועדים לנסיעה בכביש.

אסף.

אלון_ק
30-01-06, 19:24
מה שמסקרן אותי זה דווקא הבחירה הנחושה של כל קטגוריית האדוונצ'ר - להוציא את צוות יוסי במות, שבחר בחירה שנראית לי הגיונית יותר - בצמיגים צרים. 35X7.5 עד 10.5 זו מידה שלטת, למה? מה רע ב35X14.5?

ארז
30-01-06, 20:48
לרוב הם לא בוחרים אלא לוקחים את מה שיש, הגיפור פשטו את הרגל(ככה הבנתי ואם הוטעיתי התנצלותי הכנה) והם מכרו את כל הסטוקים של הסוומפרים לאחת החברות והיא נפטרת מהם בזול יחסית.

לארץ יבאו מספר מצומצם מאוד של מידות וכן רואים כל הזמן את אותם המידות.
כרגע יש בארץ מלבד הסוומפרים גם את המקסיס המעולים עם 4 פלי מהצד! המידות מתחילות ב35" ומעלה....

gp1
30-01-06, 22:09
שאלה !
" מיקי תומפסון " - האם זה הסופר סוואמפר ? ? או שזה צמיג שונה ?

asafk
30-01-06, 22:17
לא. זה משהו אחר.

אסף.

gmb
31-01-06, 11:35
שים לב, רמי- אלו צמיגים יעודיים לתחרויות, או לנסיעת שטח בלבד. למרות שיש לחלק מהדגמים אישור DOT- הם לא מיועדים לנסיעה בכביש.

אסף.

ידוע שהם גרועים על הכביש
אבל הרכב מלכתחילה משמש אותי רק לטיולים
כמעט שאני לא נוסע איתו סתם כך...
בכל מקרה, אני מעדיף למצוא צמיגים כאלה... בסגנון הצמיגים שהיה ליפתח (סופר סוומפר TSL רדיאליים)

ארז, איפה אפשר למצוא את הצמיגים האלה כיום? מי מוכר ומתעסק עם הסופר סוומפר?
הבנתי שגם אם יש, המחיר כנראה יאמיר שחקים... יש מצב להזמין צמיגים מחו"ל ולשלוח לארץ?
האם גם המקסיס הם בקטגוריית הסופר סוומפר? אני פשוט לא מכיר את הדגמים ואת הסוגים של כולם... יש גם של עוד חברות כמובן... איפה אפשר להשיג גם את אלה?

רמי

lizard
31-01-06, 12:20
האם מישהו מכיר אתר בארץ או בחו"ל שיש בו חוות דעת על המקסיס?
בזמנו היה שירשור על זה בפורומים של מועדון הCJ הישראלי. נדמה לי שג'ו קטל את הצמיג די באכזריות.

הסיבה שאני שואל היא שאני שוקל לרכוש סט של 4-5 צמיגים חדשים לסיקס שלי (במסגרת השיפוצון).
חשבתי ללכת על הBFG MUD אבל הם יקרים נורא.

JONIFREESTYLE
31-01-06, 13:38
אם אתה מאיזור חיפה כנס לפרו גי'פ לגיא .
הוא יכול לעזור לך בהמלצה ובקנייה של סופר סוומפר ,מקסיס ,BF , MTR
או כול צמיג אחר .

gmb
31-01-06, 20:56
אם אתה מאיזור חיפה כנס לפרו גי'פ לגיא .
הוא יכול לעזור לך בהמלצה ובקנייה של סופר סוומפר ,מקסיס ,BF , MTR
או כול צמיג אחר .

אני לא מחיפה...
וקשה לי להגיע לשם... אמצע שבוע אין זמן ושישי אני במרכז....

tzagi
01-02-06, 03:58
האם מישהו מכיר אתר בארץ או בחו"ל שיש בו חוות דעת על המקסיס?
בזמנו היה שירשור על זה בפורומים של מועדון הCJ הישראלי. נדמה לי שג'ו קטל את הצמיג די באכזריות.

הסיבה שאני שואל היא שאני שוקל לרכוש סט של 4-5 צמיגים חדשים לסיקס שלי (במסגרת השיפוצון).
חשבתי ללכת על הBFG MUD אבל הם יקרים נורא.

Micha, dont put words in my mouth
I said about 100 times that I know nothing about the MAXXIS off road tires
I never owned a set and I dont know anyone that ever owned a set
I do object to their marketing/ advertising techniqes

What you see in their ads and on TV are US made tires
Interco(super swamper) make their promo tires, the tires you see on the rock crawlers.
The tires you buy for your jeep are Chinese made,
and have nothing to do with the competition tires

The only experiance I have with the Chin-Shin tires(Maxxis)
are from my Motorcycle days, they were cheap and they were bad tires,
You get what you pay for!

lizard
01-02-06, 08:07
מצטער ג'ו, זכרתי משמשהו נקטל שם.

בכל מקרה, אין חכם כבעל הנסיון. אני, במידה והפרש המחירים יצדיק את זה, אקנה כנראה מקסיס.
מי הדילר (אחי נוווו תביא צמיג, אחי...יש לי כסף אח שלי בחייך אני בקריז) בארץ?

נמרוד
01-02-06, 10:32
מיכה, אני לא יודע למה אתה מכניס את מקסיס וסופר-סוואמפר לאותה קטגוריה...

אני יעשה לך קצת סדר, ותקנו אותי אם אני טועה - ג'ו, לדעתי המצב דומה באמריקה -

יש צמיגים רדיאליים מודרניים מהשורה הראשונה שנותנים לך גם אחיזה טובה בשטח, גם עמידות לתקרים, וגם אורך חיים - והם מה לעשות, הצמיגים של BFGoodrich , ושל Goodyear, ואני מדבר אך ורק על צמיגי השטח המלא - BFG-M/TKM וגודייר MT/R . זה ליגה עליונה.

יש צמיגי שטח אגריסיביים יותר, עם יותר אחיזה, עמידות דופן לפעמים אפילו יותר טובה, אבל פחות אורך חיים ובוודאי רעש ואחיזת כביש גרוע יותר - דוגמאת דגמים שונים של אינטרקו - TSL, בוגר וכולי. יש גם SuperSwamper רדיאליים מודרניים, נדמה לי שנקראים SSR וכשאתה רואה בארץ סוואמפרים קטנים 31, זה בדרך כלל אלו - הם לא עדיפים על בי-אף או גודייר בשום מקרה. כשאתה מדבר על מידות של 35 ומעלה, ועל רכבי עבירות טהורים, הם משתמשים בסוואמפרים למיניהם. לא רלוונטי עבור הסיקס שלך. אגב היום צמיג העבירות הטוב ביותר בארה"ב הוא של BFG, הקרולר, יקר מאד, סדרות מוגבלות, יש רק שתי מידות - 35/13.5R15 ו37/12.5R17 .

במידה שאתה מחפש, 31/10.5R15, גודייר וBF הכי יקרים והכי טובים. לא בטוח ששווים את ההפרש בכסף, יש הרבה אלטרנטיבות, ומקסיס היא אחת מהן. זולה הרבה יותר, והאיכות לא ברורה לגמרי, כי אין מספיק נסיון איתם.

lizard
01-02-06, 13:45
אני לא מכניס שום דבר לשום קטגוריה.
לא יודע איך הבנת את זה.

ארז כתב שהמקסיס מעולים.
אני זכרתי איה שירשור בCJCLUB, מאחר ואני משתמש בסלולרי הרבה אז נדפק לי המוח וזכרתי לא טוב וג'ו תיקן אותי.
כתבתי, שאני אישית כנראה אקנה או BFG MUD או, אם זה ישתלם מבחינת עלות, לקנות מקסיס ולנסות אותם. זהו.

gmb
01-02-06, 19:27
מיכה, אני לא יודע למה אתה מכניס את מקסיס וסופר-סוואמפר לאותה קטגוריה...

אני יעשה לך קצת סדר, ותקנו אותי אם אני טועה - ג'ו, לדעתי המצב דומה באמריקה -

יש צמיגים רדיאליים מודרניים מהשורה הראשונה שנותנים לך גם אחיזה טובה בשטח, גם עמידות לתקרים, וגם אורך חיים - והם מה לעשות, הצמיגים של BFGoodrich , ושל Goodyear, ואני מדבר אך ורק על צמיגי השטח המלא - BFG-M/TKM וגודייר MT/R . זה ליגה עליונה.

יש צמיגי שטח אגריסיביים יותר, עם יותר אחיזה, עמידות דופן לפעמים אפילו יותר טובה, אבל פחות אורך חיים ובוודאי רעש ואחיזת כביש גרוע יותר - דוגמאת דגמים שונים של אינטרקו - TSL, בוגר וכולי. יש גם SuperSwamper רדיאליים מודרניים, נדמה לי שנקראים SSR וכשאתה רואה בארץ סוואמפרים קטנים 31, זה בדרך כלל אלו - הם לא עדיפים על בי-אף או גודייר בשום מקרה. כשאתה מדבר על מידות של 35 ומעלה, ועל רכבי עבירות טהורים, הם משתמשים בסוואמפרים למיניהם. לא רלוונטי עבור הסיקס שלך. אגב היום צמיג העבירות הטוב ביותר בארה"ב הוא של BFG, הקרולר, יקר מאד, סדרות מוגבלות, יש רק שתי מידות - 35/13.5R15 ו37/12.5R17 .

במידה שאתה מחפש, 31/10.5R15, גודייר וBF הכי יקרים והכי טובים. לא בטוח ששווים את ההפרש בכסף, יש הרבה אלטרנטיבות, ומקסיס היא אחת מהן. זולה הרבה יותר, והאיכות לא ברורה לגמרי, כי אין מספיק נסיון איתם.

רגע נמרוד...
לי היה (אם אני לא טועה) את ה סופר סוומפר רדיאל TSL במידה 33X10.5
הבנתי מיפתח שהצמיג הזה לא פחות ממדהים בשטח... ולפי הבנתי גם עדיף על ה MTR או ה BFG M/T.
אתה כעת טוען שה MTR עדיפים? אזי לחפש MTRים במקום סופר סוומפר?

רמי

נמרוד
01-02-06, 20:32
הTSL שהיו ליפתח היו מעולים בבוץ וטובים גם בסלעים, אבל הם נמחקו מהר מאד.

בעיני, לשילוב של כל סוגי השטח , עמידות, ואורך חיים טוב,גודייר MT/R או BF M/T , אכן. אבל זו דעה אישית בלבד, בתחום הזה של צמיגים רב הגלוי על הנסתר, כולם בסופו של דבר טבעות גומי שחורות ומעט מאד מידע מדויק מעבר לזה.

tzagi
02-02-06, 06:21
From personal experiance
And this applies stictly to dry rock crawling enviroment

its sad of me to say (as I dislike the Goodyear co.)
The MT/R's are the best tires out there
at our last trip out in Yanish Oklahoma
most of us chose to take the by pass....and its not much of a bypass
no one in our group made it up the by pass

exept for Big Daddy's 97 TJ on 35's

He was the only one on MTR's

And the worst part is.......he made it in one pass
7 rigs (very built) tried it b4 him and failed

most were on BFG's or Interco's TSL's......35" and up

Me and my low rider 33's(bfg's).....(just like most every body else)
had to take the by pass to the by pass

If someone wants to host, I can send pics of the trail

Moral of the story:
you get what you pay for.
regarding the MTR's:
I dont know how they work
but they work !
and they work very well at that

Sad but true.

-->