PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע 3.8 של ג'יפ רנגלר

אילןכ
11-05-19, 07:35
שלום,

האם אפשר לקבל הצעה כיצד להעריך שווי של ג'יפ רנגלר בין 2007-2011 עם מנוע 3.8 הבעייתי?
יש מוכרים שהשקיעו המון כסף בשידרוגים של הדגם הזה. איך משכללים ביחד את הערך הסופי לרכישה?
האם שווה את ההשקעה בכלל?

תודה מראש

nirs
11-05-19, 10:44
מי אומר שה 3.8 בעייתי?

Sent from my iPhone using Tapatalk

hadtomer
11-05-19, 11:49
אף אחד מעולם לא אמר שהמנוע הזה "בעייתי" כפי שאתה מגדיר אותו -אך הדעות ללא ספק חלוקות בנושא.

ההיסטוריה מלמדת שכל דור של רנגלר שבו הוצג שינוי מהותי ביחס לדור שקדם לו- השינוי הוגדר מיידית על ידי הטהרנים כ"בעייתי"- ואסור לשכוח שככל שהשנים עוברות הרכבים הופכים יותר מורכבים ולכן גם יותר מועדים לתקלה. קפיצי עלים ומנוע טורי אינם סלילים עם בקרת יציבות אלקטרונית ומנוע מוזרק. במקרה האמור, קרייזלר השתמשה במה שהיה לה על המדף-מה שאוטומטית גרם לחסידי מנועי השש הטוריים להגדיר אותו כ"מנוע מיניוואן". זה לא הופך אותו לבעייתי. כמובן, הדעות חלוקות לכאן ולכאן וכל מי שיחפש יגלה גם נתונים על אמינות מופלגת וגם נתונים על קלקולים.

לגבי הערכת השווי- זה מורכב להחריד ותלוי במוכר ובקונה. יש כאן המון אמוציות כי מה לעשות שאת הסיפור על איך הבאתי את יחסי ההעברה במזוודה ועברתי בריצה במכס, אפשר לספר 100 פעם ותמיד יהיה מצחיק. מצד אחד, תמיד נחמד לקבל רכב בנוי שמוכן להכול, בעלות חלקית של ההשקעה (ובמפתיע יש הרבה קונים שחושבים שהם חכמים גדולים ומעדיפים לבנות לבד בפי שלוש עלות)- מצד שני-אם אתה בונה רכב לצרכים שלך, אז מה שבנה מישהו אחר זה פחות מעניין אותך. העובדה שהרנגלר החדש מגיע לארץ עם מנוע שלעניות דעתי האישית פחות מתאים (שוב, חדש זה רע ישן זה טוב, אמרנו שזה הלך הרוח) גם תורמת קצת כנראה לחיזוק מעמדו של הדגם הישן.

A r i
11-05-19, 18:54
אין ויכוח שהדגם מ- 2012 מוצלח יותר (מנוע + תיבת הילוכים עדיפים ושיפורים נוספים, לא חסר חומר בנושא בגוגל אם אתה רוצה להתעמק) אבל גם הדגם עד 2012 נחשב מוצלח ומתומחר בארץ במחירים הזויים בהתאם...

דרור ברלי
11-05-19, 19:27
היו סיפורים על התחממויות, דפיקות ונקישות, דליקות למיניהן.
אני לא קונה את כל אלה כבעיות כרוניות של המנוע המדובר אלא כאירועים נקודתיים.

מצד שני אין ויכוח שמנוע ה-3.6 פנטסטאר מוצלח יותר - ההספק גדול ביותר מ-40%, גיר עם 5 הילוכים נעים ויעיל יותר מגיר 4 ההילוכים הישן.

מנוע ה-3.8 אגב, אכן הגיע ממיניוואן. מין מנוע אוניברסלי של קרייזלר ששימש בהרבה דגמים, רובם מכוניות כביש מובהקות.
א ני זוכר מהמבחנים הראשונים ל-JK שערכנו כאן בארץ ב-2008, לא התרשמנו במיוחד מהמנוע הזה. הוא באמת לא גיבור גדול בסל"ד נמוך ומה לעשות שזה בדיוק התחום שחשוב לנו בג'יפים?.... זה בדיוק היכן שמנועי השש בטור הישנים (שהספקם המירבי נמוך ממנו) אוכלים אותו חי...

אבל עדיין, כחבילה, רנגלר JK, גם עם מנוע 3.8 וגיר 4 מהירויות, הוא ג'יפ אדיר. עד הופעת ה-JL שאין עוררין שהוא כיום הג'יפ האולטימטיבי, JK לדגמיו בהחלט היה ראוי לתואר "הג'יפ הטוב ביותר אי פעם". על זה אין ויכוח. המחירים בהם נסחרים רנגלרים JK גם עם המנוע והגיר ה"ישנים" מוכיחים שהשוק מעריך אותם. מאוד.

אם כבר הכללות, פרופיילינג ודעות קדומות מצד ג'יפאים ותיקים כלפי אלה שרוכשים ג'יפים חדשים - קודם כל אני מודה בשני דברים שרובנו לא מוכנים להודות בהם:
1. אנחנו מקנאים. כן. זו לא בושה. גם אני הייתי רוצה רנגלר, אבל רנגלר הפך בישראל לצעצוע של עשירים ואין לי מספיק כסף... מה לעשות? אז ויתרתי. עד שירווח כלכלית. ואם זה לא יקרה? אז לא. בינתיים ממש טוב לי עם הסופה.
2. רכבי השטח החדישים אכן משוכללים ומורכבים. הרבה מעבר ליכולתנו להתעסק בהם לבד. מה לעשות, רנגלר JK/JL זה לא סיקס וסופה שפתאום נראים קלים ופשוטים לתחזוקה ולתיקונים כמו לגו לילדים מפגרים, בהשוואה לתסבוכת האלקטרונית של הדגמים החדשים. גם מחירי החלפים ל"ג'יפ של העשירים" מוסיפים "0" בממוצע לעלויות שאנחנו מכירים מהג'יפים הישנים שלנו. כי ככה זה ברכב שטח חדש. זה לא מתאים לנו ולכן זה הופך אוטומטית ל"לא טוב". גם סופה נחשבה ב-1992 ל"מסובכת" ו"לא טובה" בעינינו, בעלי הסיקסים. הקרבורטור המגמגם שלנו, הגיר החורק שנזקק לשיפוץ כל שנתיים, ההגה המשייט טבעי והשילדה עם הריתוכים שנפתחים חדשות לבקרים נראו לנו הרבה יותר טובים, חזקים ומתאימים ממערכת הזרקה רב נקודתית שלא ידענו איך לאכול ומאיזה צד להסתכל עליה, מגיר 5 הילוכים יפני (ירחם השם) וממערכת היגוי מהירה ונטולת חופשים. כמובן שאחרי שהתוודענו והכרנו לעומק, הבנו שהחדש עדיף על הישן. בהכל.
ככה זה גם ברנגלר. הוא הרבה יותר טוב מהג'יפים הישנים. בהכל.

אז מהל עשות? בינתיים אין לי רנגלר ואני גם לא רואה את זה קורה בעתיד הקרוב.... ועד שיהיה לי, בינתיים גם קל לי לתרץ את זה - שרנגלר זה "אוטו של ערסים ובבונים שטחונים בכסף ובטעם רע" בלהבלהבלה ו"בכלל לא בא לי להשתייך לחבורה הפלצנית הזו" בלהבלהבלה. אל תאמינו לתירוצים - זה ג'יפ אדיר ואני מאוד רוצה אחד כזה.

ואחרי הוידוי, חזרה למציאות - אל תשכחו שרבים מרוכשי רכב שטח יוקרתי חדש מהניילון (ולא רק רנגלר) רוכשים אותו לא כי הם חובבי שטח אלא כי הם מחפשים את הגובה, והיוקרה, את סמל המעמד, הדאווין, הוואסאח והרושם.
רבים מהם מגיעים ללא נסיון קודם, ללא ידע מינימלי בהתנהלות ובחיים עם ג'יפ, הן בדגם הרכב המדובר ולעתים גם בנהיגת שטח בכלל - והם עושים המון שטויות. אבל המון. זה מנסיוני בעבודה ואני לא מדבר רק על רנגלר אלא על כמעט כל דגם של רכב שטח. ואני נדהם כל פעם מחדש - מחוסר הידע במקרה הטוב והנפוץ (שזה לגיטימי ובסדר גמור, בשביל זה הם באו להדרכה), מהאטימות והטימטום במקרים הרעים. וככל שהרכב המדובר יקר יותר, כך אני פוגש במקרים ובטיפוסים קיצוניים והזויים יותר.
רבים מהם אני פוגש שוב אחרי שנה ולפעמים אחרי כמה חודשים, אחרי שמכרו את הג'יפ כי מיצו את החוויה נורא מהר (כי מלכתחילה לא היו בעניין של שטח אלא רק של דאווין) ועכשיו מנפנפים במפתחות של צעצוע יוקרתי חדש אחר לחלוטין וגם אותו ימצו ויחליפו תוך שנה-שנה וחצי גג במשהו נוצץ אחר. ככה הם וזה מה יש.

ולכן אני בהחלט נוטה ליחס חלק מהבעיות והתקלות ולא רק ברנגלר אלא ברוב דגמי רכבי השטח - לבעיית נהג/ת: חוסר ידע, חוסר הבנה מכנית/טכנית, חוסר רגישות, שימוש לא נכון/הרסני ועד לטיפול לא נכון/לא מקצועי ועוד שלל בעיות שכולן מתכנסות תחת הכותרת "גורם אנושי" - והן נדבקות אחר לאוטו ויוצרות לו שם של "בעייתי".

KOOKE
11-05-19, 21:15
כרגע הבעלים של JK שני עם מנוע 3.8 ולא נתקלתי בשום בעייה בשניהם (טפו טפו חמסה חמסה). אם כבר זה דווקא אחד היתרונות של המנוע הזה האמינות היחסית המאד טובה שלו ועל פי דיעות בפורומים בחו״ל דווקא המנוע ה- 3.8 נחשב אפילו לאמין יותר ממנוע ה- 3.6.

גם בארץ אני דיי מעורה בקהילת הרנגלרים ולא שמעתי על בעיה מיוחדת במנועי ה- 3.8.

לא מסכים עם דעתו של דרור שהחלפים לרנגלר יקרים במיוחד.

אומנם שוק הרנגלרים יד שנייה נשאר דיי מטורף וצריך הרבה סבלנות למצוא רכב טוב במחיר טוב ולםעמים יש כאלו.

yochaytzur
12-05-19, 15:39
היו סיפורים על התחממויות, דפיקות ונקישות, דליקות למיניהן.
אני לא קונה את כל אלה כבעיות כרוניות של המנוע המדובר אלא כאירועים נקודתיים.

מצד שני אין ויכוח שמנוע ה-3.6 פנטסטאר מוצלח יותר - ההספק גדול ביותר מ-40%, גיר עם 5 הילוכים נעים ויעיל יותר מגיר 4 ההילוכים הישן.

מנוע ה-3.8 אגב, אכן הגיע ממיניוואן. מין מנוע אוניברסלי של קרייזלר ששימש בהרבה דגמים, רובם מכוניות כביש מובהקות.
א ני זוכר מהמבחנים הראשונים ל-JK שערכנו כאן בארץ ב-2008, לא התרשמנו במיוחד מהמנוע הזה. הוא באמת לא גיבור גדול בסל"ד נמוך ומה לעשות שזה בדיוק התחום שחשוב לנו בג'יפים?.... זה בדיוק היכן שמנועי השש בטור הישנים (שהספקם המירבי נמוך ממנו) אוכלים אותו חי...

אבל עדיין, כחבילה, רנגלר JK, גם עם מנוע 3.8 וגיר 4 מהירויות, הוא ג'יפ אדיר. עד הופעת ה-JL שאין עוררין שהוא כיום הג'יפ האולטימטיבי, JK לדגמיו בהחלט היה ראוי לתואר "הג'יפ הטוב ביותר אי פעם". על זה אין ויכוח. המחירים בהם נסחרים רנגלרים JK גם עם המנוע והגיר ה"ישנים" מוכיחים שהשוק מעריך אותם. מאוד.

אם כבר הכללות, פרופיילינג ודעות קדומות מצד ג'יפאים ותיקים כלפי אלה שרוכשים ג'יפים חדשים - קודם כל אני מודה בשני דברים שרובנו לא מוכנים להודות בהם:
1. אנחנו מקנאים. כן. זו לא בושה. גם אני הייתי רוצה רנגלר, אבל רנגלר הפך בישראל לצעצוע של עשירים ואין לי מספיק כסף... מה לעשות? אז ויתרתי. עד שירווח כלכלית. ואם זה לא יקרה? אז לא. בינתיים ממש טוב לי עם הסופה.
2. רכבי השטח החדישים אכן משוכללים ומורכבים. הרבה מעבר ליכולתנו להתעסק בהם לבד. מה לעשות, רנגלר JK/JL זה לא סיקס וסופה שפתאום נראים קלים ופשוטים לתחזוקה ולתיקונים כמו לגו לילדים מפגרים, בהשוואה לתסבוכת האלקטרונית של הדגמים החדשים. גם מחירי החלפים ל"ג'יפ של העשירים" מוסיפים "0" בממוצע לעלויות שאנחנו מכירים מהג'יפים הישנים שלנו. כי ככה זה ברכב שטח חדש. זה לא מתאים לנו ולכן זה הופך אוטומטית ל"לא טוב". גם סופה נחשבה ב-1992 ל"מסובכת" ו"לא טובה" בעינינו, בעלי הסיקסים. הקרבורטור המגמגם שלנו, הגיר החורק שנזקק לשיפוץ כל שנתיים, ההגה המשייט טבעי והשילדה עם הריתוכים שנפתחים חדשות לבקרים נראו לנו הרבה יותר טובים, חזקים ומתאימים ממערכת הזרקה רב נקודתית שלא ידענו איך לאכול ומאיזה צד להסתכל עליה, מגיר 5 הילוכים יפני (ירחם השם) וממערכת היגוי מהירה ונטולת חופשים. כמובן שאחרי שהתוודענו והכרנו לעומק, הבנו שהחדש עדיף על הישן. בהכל.
ככה זה גם ברנגלר. הוא הרבה יותר טוב מהג'יפים הישנים. בהכל.

אז מהל עשות? בינתיים אין לי רנגלר ואני גם לא רואה את זה קורה בעתיד הקרוב.... ועד שיהיה לי, בינתיים גם קל לי לתרץ את זה - שרנגלר זה "אוטו של ערסים ובבונים שטחונים בכסף ובטעם רע" בלהבלהבלה ו"בכלל לא בא לי להשתייך לחבורה הפלצנית הזו" בלהבלהבלה. אל תאמינו לתירוצים - זה ג'יפ אדיר ואני מאוד רוצה אחד כזה.

ואחרי הוידוי, חזרה למציאות - אל תשכחו שרבים מרוכשי רכב שטח יוקרתי חדש מהניילון (ולא רק רנגלר) רוכשים אותו לא כי הם חובבי שטח אלא כי הם מחפשים את הגובה, והיוקרה, את סמל המעמד, הדאווין, הוואסאח והרושם.
רבים מהם מגיעים ללא נסיון קודם, ללא ידע מינימלי בהתנהלות ובחיים עם ג'יפ, הן בדגם הרכב המדובר ולעתים גם בנהיגת שטח בכלל - והם עושים המון שטויות. אבל המון. זה מנסיוני בעבודה ואני לא מדבר רק על רנגלר אלא על כמעט כל דגם של רכב שטח. ואני נדהם כל פעם מחדש - מחוסר הידע במקרה הטוב והנפוץ (שזה לגיטימי ובסדר גמור, בשביל זה הם באו להדרכה), מהאטימות והטימטום במקרים הרעים. וככל שהרכב המדובר יקר יותר, כך אני פוגש במקרים ובטיפוסים קיצוניים והזויים יותר.
רבים מהם אני פוגש שוב אחרי שנה ולפעמים אחרי כמה חודשים, אחרי שמכרו את הג'יפ כי מיצו את החוויה נורא מהר (כי מלכתחילה לא היו בעניין של שטח אלא רק של דאווין) ועכשיו מנפנפים במפתחות של צעצוע יוקרתי חדש אחר לחלוטין וגם אותו ימצו ויחליפו תוך שנה-שנה וחצי גג במשהו נוצץ אחר. ככה הם וזה מה יש.

ולכן אני בהחלט נוטה ליחס חלק מהבעיות והתקלות ולא רק ברנגלר אלא ברוב דגמי רכבי השטח - לבעיית נהג/ת: חוסר ידע, חוסר הבנה מכנית/טכנית, חוסר רגישות, שימוש לא נכון/הרסני ועד לטיפול לא נכון/לא מקצועי ועוד שלל בעיות שכולן מתכנסות תחת הכותרת "גורם אנושי" - והן נדבקות אחר לאוטו ויוצרות לו שם של "בעייתי".

ממש אהבתי את התשובה, כל כך נכון.
רוצה להוסיף: לפני מספר שנים יצאתי בקבוצה מאורגנת למספר ימים לירדן. מפאת ריבוי הנרשמים חולקו המשתתפים לשתי קבוצות: אחת של רכבים קשוחים ומשודרגים (ויקרים) מאוד (רנגלרים בעיקר), ושנייה של רכבים המכונים "רכים" (פורסטרים, ראב 4 וכו'). אפשר היה לראות את ההבדל - קטגורית - ביחס למדריך, לטבע, לשאר חברי הקבוצה ולמטיילים נוספים באיזור.

asafk
12-05-19, 17:52
ובכל זאת כדאי להימנע מהכללות.
(למרות שזה מפתה)
(ואולי גם נכון)

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

דרור ברלי
12-05-19, 20:08
הכללה או לא, גם לקבוע שרכב מסוים או דגם מנוע מסוים הוא "לא אמין", זה לא הכללה?

כבר היה לי גאון הדור מס' 1 - ברנגלר JK ספורט 3.6 חדש, שהתלונן שבשטח, האוטו מתחמם לו כל הזמן.
בסוף מעלה ברקן בגלבוע (שביל תלול, ארוך ומפותל, אבל לחלוטין לא קשה), מחוג החום אכן היה קרוב לקצה העליון.
מה, מי מו? אמצע אוגוסט, 40 ומשהו מעלות בחוץ, המזגן טוחן במרץ, והגאון זוחל את כל המעלה ב-High, לא משלב ל-Low, כי אמרו לו ש"זה לא בריא לאוטו".
אכן, באמת לא בריא לאוטו, מין נהג שכזה.
אבל מה? "זה חרא של אוטו. לא אמין".
הוא לא היחיד בקטע הזה, אגב, של "Low לא בריא לאוטו". ולא רק ברנגלרים. כבר היו לי כמה שזחלו את כל הערוד ב-High.
שיהיה לבריאות. להם ולאוטו. אני רק תוהה מי הרופא המומחה שמפזר ככה, ללא אבחנה, את הדיאגנוזה הזו.

גאון הדור מס' 2 - מופיע יום אחד לטיול עם JK רוביקון חדש. ניילונים עדיין על המושבים. וואלה, מברוק.
בטיול הבא האוטו כבר נראה כמו פרזנטור אופייני של מועדון המיליון: הגבהה 6 אינץ', צמיגים 37, סרנים כבדים, אינספור זרקורי לד, גריל זועם, קונסטרוקציות-ברזל מפחידות מכל הכיוונים, כננת אימתנית. כל האבזרים ממותגים אמריקאיים יוקרתיים. כמובן. בז'אנר הזה, זה חשוב מאוד.
חלק מהשיפורים אשכרה רציניים, חלקם קישקושי טעם-רע במיטב סגנון עדות ה-JK. הרבה מעל 200,000 שקל החליפו ידיים במוסך ידוע תמורת שדרוג המפלצת.
הטיול זרם על מי מנוחות, עד שרצה הגורל ומישהו מהקבוצה נזקק לחילוץ. הזדמנות טובה לבתק את בתוליה של הכננת המרשימה, הלא כן?.... מה פתאום. אין שלט. איפה הוא? בבית. למה בבית ולא באוטו?... "בחיאת, אתה באמת חושב שאני מתכוון להשתמש בזה?............. זה לקישוט". במילים האלה.

וכן הלאה, וכן הלאה. הכל אמיתי, מהחיים.
מעניינים אתכם סיפורי גאון הדור 3?.... 4?............ 25?..... 208?..................

באמת בלי להכליל, אבל אלה האנשים שמהם אתה רוצה מידע טכני?.... רפרנסים על אמינות או חוסר אמינות?....

nirs
12-05-19, 21:26
מניסיוני, המקרים שתיאר דרור (טיגון גירים וכו׳) קורים בכל סוגי הרכבים ולאו דווקא ב JK/L.
נהגים שבטוחים שיש להם ניסיון כזה או אחר בנהיגת שטח, לא מקשיבים להנחיות/המלצות מדריכים ומכאן הדרך לסיפורים על ״גאוני הדור״ קצרה.

בנוגע ל JK/L, הם מהווים קטגורייה בפני עצמה וללא מתחרים. מי שרוצה את הכי טוב בשטח ויכול גם להרשות לעצמו, מתנקז לשם.

דרור ברלי
13-05-19, 08:04
מניסיוני, המקרים שתיאר דרור (טיגון גירים וכו׳) קורים בכל סוגי הרכבים ולאו דווקא ב JK/L.
בדיוק. אבל אני נתקל בתופעות הללו המון. זו ממש מכה.

נהגים שבטוחים שיש להם ניסיון כזה או אחר בנהיגת שטח, לא מקשיבים להנחיות/המלצות מדריכים ומכאן הדרך לסיפורים על ״גאוני הדור״ קצרה.
"יש לו נסיון". ברור. כי היה לו רנגלר והוא נסע בו בכביש מהבית למשרד.
מה הידית הזו? ומה הכפתור הזה?.... ואיך עובדת מערכת הנעה?.... הגזמת. זה יותר מדי בשבילו. המוח נאטם ויוצא לו עשן מהראש כמו פארוק באלכס חולה-אהבה. אחר כך הוא מטגן את הגיר כי "אמרו לו שלא בריא לאוטו לנסוע ב-LOW" ומה פתאום להאמין למדריך שהוא לא מכיר?....

היה לי פעם מישהו ש"המליצו לו לנסוע ב-4X4 על כביש רטוב". והוא לא מבין למה ההגה נלחם לו בידיים בפניות. כמה זמן אתה נוסע ככה? שבוע-שבועיים בערך. מי יודע כמה נזק כבר נגרם לטרנספר.

אין לי בעיה עם זה, בשביל זה באים להדרכה. אבל בחיאת - לפחות להקשיב למדריך ולא לחנטרש בטמבלפון כל הזמן.

הגאונים האלה הם רוב מוצק בין רוכשי רכבי שטח חדשים. כשאתם קונים מהם אוטו ש"לא ראה שטח" קחו את הדברים האלה בחשבון. אלה כלים שאולי לא נסעו הרבה בשטח, אבל מהמעט שנסעו תחת ידי הבעלים המעושר-אך-לא-מיומן-עם-אגו-בשמיים, הם כנראה עברו התעללות רבתי ונגרמו להם נזקים קשים במערכת ההנעה. תבדקו להם טוב טוב בציציות. אני רציני. שלא יהיו אחר כך סיפורי "אוטו לא אמין".

בנוגע ל JK/L, הם מהווים קטגורייה בפני עצמה וללא מתחרים. מי שרוצה את הכי טוב בשטח ויכול גם להרשות לעצמו, מתנקז לשם.
מסכים לחלוטין. זה הג'יפ הטוב מכולם ללא מתחרים בכלל. גם עם מנוע 3.8

....

-->