PDA

צפייה בגרסה מלאה : רתכת ממצבר וכבלי התנעה?

roei
30-01-06, 23:04
שלום, האם זה נכון שאפשר ליצור מין רתכת ממצבר וכבלי התנעה ואלקטרודה?
האם זה מסוכן?
כמה מצברים צריך?

asafk
30-01-06, 23:15
שלושה מצברים נותנים כמעט במדוייק מתח וזרם של רתכת.
הנה דיון ממצה בנושא:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=173&highlight=%F8%E9%FA%E5%EA+%EE%F6%E1%F8%E 9%ED

אסף.

asi
30-01-06, 23:44
והיפה בכל זה שזה עובד ועובד טוב אם יודעים לרתך , רצוי להחזיק בג'יפ גם משקפי ריתוך קטנים עגולים כאלה, בדיוק למקרים האלו .

אסי

roei
31-01-06, 09:15
איזה מצברים צריך? של כמה וולט ואמפר?

נמרוד
31-01-06, 09:42
מצברי רכב רגילים של 12V. אתה מחבר אותם בטור בעזרת כבלי התנעה טובים, כאשר שלושה מספקים מתח של 36V, מתח טוב לריתוך. מבחינת קיבולת האנרגיה (אמפר/שעה) - כרגיל בחיים, כמה שיותר... מדובר בכל מקרה על משהו שאתה עושה בחירום, ואז אתה תיקח שלושה מצברים משלושה כלי רכב, מה שהחברים שלך מוכנים לנדב.

אם הכוונה שלך היא לארגן מראש מערכת ריתוך מובנית ברכב, אז זה לא הכיוון - הכיוון הוא אלטרנטור מחוזק שמוציא מראש מספיק זרם ומתח כדי לרתך כשהמנוע פועל. מערכות קומפלט כאלו ניתן לקנות, למשל כאן:

http://www.premierpowerwelder.com/index2.html

http://www.premierpowerwelder.com/images/controlbox.jpg

roei
31-01-06, 15:35
כעיקרון אני רוצה לקחת שני מצברים או שלושה או כמה שצריך לחבר בטור ואז להתחיל לרתך

נמרוד
31-01-06, 15:45
כעיקרון אני רוצה לקחת שני מצברים או שלושה או כמה שצריך לחבר בטור ואז להתחיל לרתך

אז קח שלושה מצברים, שתי זוגות של כבלי התנעה, אלקטרודה ומסיכה - ותרתך... אני ניסיתי פעם בשביל הקטע עם שני מצברים.

roei
31-01-06, 16:20
אז קח שלושה מצברים, שתי זוגות של כבלי התנעה, אלקטרודה ומסיכה - ותרתך... אני ניסיתי פעם בשביל הקטע עם שני מצברים.
ואיך זה פעל אם שני מצברים טוב??
ואני לא מתכוון לקחת מצבר מהאוטו אני יקח שני מצברים ישנים שכבר הורידו אותם מהאוטו אבל עדיין עובדים קצת ויחבר שלושה מצברים בטור

roei
01-02-06, 09:25
מישהו???

נמרוד
01-02-06, 11:10
איך זה עבד? אמרתי לך, שיחקתי, יצא לי קקה של ציפורים.

תגיד אולי מה אתה רוצה לעשות, לשחק או לרתך דברים באמת, אם אתה רוצה ללמוד לרתך זה לא הכיוון נקודה, תקנה לך רתכת AC פשוטה ב500-600 שקלים, או משומשת בפחות, ציוד בסיסי ותתחיל לעבוד. חפש דיונים קודמים על ריתוך בפורום, היו הרבה והם מפורטים. ריתוך עם מצברים זה טריק לרתכים מנוסים, במצבי חירום בשטח בלבד, וגם אז ברוב הפעמים אפשר למצוא פתרונות יותר טובים.

landY
01-02-06, 13:04
ואיך זה פעל אם שני מצברים טוב??
ואני לא מתכוון לקחת מצבר מהאוטו אני יקח שני מצברים ישנים שכבר הורידו אותם מהאוטו אבל עדיין עובדים קצת ויחבר שלושה מצברים בטור

מצברים שעובדים קצת?
אתה מתכוון לרתך או להפעיל רדיו?

איציק - 4X6ZH
01-02-06, 13:13
רק להניח על המצברים איזה סמרטוט כבד ( מעיל ישן )
למצברי רכב במצב של קצר מלא ( שזה למעשה הריתוך ) יש תכונה שהם אוהבים להתפוצץ :sad:
במצב עומס ( גם בסטרטר בזמן התנעה ) אפשר לראות בועות " אויר " עולות מתוך המצבר
אלה בועות גז מימן המשתחרר . מצבר שהחיבורים הפנימיים שלו כבר לא טובים עשוי להקפיץ
ניצוץ בתוכו .... ויש לך פצצה והרבה חומצה :evil: גם בלי ריתוך .
גם במצב רגיל שהכל תקין ואתה סתם מרתך לריתוך יש תכונה שהוא מעיף גיצים ( ניצוצות ) .
הגיצים האלה שקופצים לסביבת המצבר והמצבר פולט מימן = פצצה !
אז נכון הכבל שיש לך קצר :lol:
ואתה עושה נסיון רק רגע ... אתה לא מרתך באמת .
ובכל זאת !!
והיה ומתמזל מזלך ורק עף לך אחד הפקקים של המצבר עצור !! נתק את המצבר והפסק שימוש במצבר הזה . גם כמצבר להתנעת רכב הוא פסול .
תיהיה בטוח זה עובד ועובד טוב . כדאי להחזיק ברכב כמה אלקטרודות ( זה לא תופס מקום )
מצברים יש בכל רכב
כבלים להתנעה יש בכל רכב
בקבוק שבור \ חתיכת זכוכית \ משקפיים תמיד יש בנמצא ואז מדורה קצת סולר יש הרבה עשן ויש לך פיח על הזכוכית
ומשקפי ריתוך לריתוך שדה .
כמו כן כדאי לזכור שאלקטורודות לא אוהבות מים ורטיבות . לכן כדאי לאחסן במקום יבש .
איציק

-->