PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה במציאת מסלול קרוב למרכז וקצר לאורחים אמריקאים

יגאל81
13-05-19, 09:26
השבוע מבקרים כמה חבר'ה אמריקאים מהעבודה ואני רוצה להוציא אותם לגיחת שטח קצרה.

אני לא חושב שאני אוכל משהו מעבר לכמה שעות ובמרחק נסיעה סביר מהרצליה.

חשבתי על אזור יער קנדה ובית הקשתות.
הסיבות בעד הן בעיקר שזה קרוב, הייתי שם ביום העצמאות אז אני יודע שיש מים ואם ירצו אז אפשר לעשות משהו תרבותי יותר כמו ללכת למנזר בלטרון או ארוחה באבו גוש לסיום.

החסרונות הם שרוב הדרך היא לא הרבה יותר משביל סלול ואני לא בטוח שהנוף ירשים מישהו שגר בוושינגטון.

אני כן רוצה משהו שטיפה יאתגר את הרכב. מבחינתי הלקוח העיקרי לטיול הוא בחור שמחזיק ברנגלר מצוחצח בן פחות משנתיים שמעולם לא ירד איתו מהכביש. אבל טוען שהוא רוצה לטייל. הוא הבטיח לקחת אותי לטיול במזרח וושינגטון, בינתיים הבריז לי פעם אחת ואני מקווה שיזה יצא לפועל בביקור הבא שלי שם.

הרכב הוא פת'פיינדר 2007 שנמצא אצלי רק כמה שבועות ולא עשיתי איתו הרבה מעבר לטיולי שבילים, אז אני צריך גם משהו לא מאתגר מדי.

גם האורח הזה, וגם האחרים אם יצטרפו היו בארץ בעבר ועשו את הסיורים הסטנרדטיים של ירושלים לתיירים, אז אני מחפש משהו קצת שונה.

יש למישהו רעיון?

opl
13-05-19, 09:39
חפש באתר (אני לא מצליח לקשר מהנייד) מסלול של נחל שורק שהעלתי בזמנו. נוסעים צמוד נחל. משולב מים. יחסית קרוב למרכז (איזור בית שמש) תוכל לשלב את אבוגוש. רק צריך לבדוק מה מצבו הנוכחי אחרי החורף
להבנתי הייתה שם קריסה של מעבר. המסלול עביר לחלוטין לרכב שלך.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

yovavz
13-05-19, 09:47
עוד אפשרות
מנחל מערה לנחל זנוח דרך בית עיטאב ועין מטע
http://off-road.io/track/5558063027191808
ויש גם את מסלולי המרסבא

ishc
13-05-19, 09:52
קח אותם לראות את המרסבא, עם הנסיעת כביש אתה מדבר על חצי יום.
יהיה מדבר, נוף מטורף ומעברי מדבר שלמישהו שמעולם לא נסע בשטח זה יראה כמו מסלול רוביקון [emoji12]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

opl
13-05-19, 09:56
אם זה רכב בודד ועוד עם תיירים הייתי נמנע מזה.

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3652-%D7%9E%D7%A1%D7%9C%D7%95%D7%9C-4X4-%D7%90%D7%A9%D7%AA%D7%90%D7%95%D7%9C-%D7%A2%D7%99%D7%9F-%D7%9C%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%9F-%D7%A0%D7%97%D7%9C-%D7%A9%D7%95%D7%A8%D7%A7

יגאל81
13-05-19, 10:15
תודה על כל הרעיונות.

מרסבא באמת נשמע מפתה, אבל כן נהיה רכב בודד (אלא אם מישהו רוצה להצטרף :) ) - ואני צריך לבדוק שזה מסתדר עם הזמנים.

בינתיים אני צריך לוודא שהם יפנו את הזמן בשביל זה.

erezgur
13-05-19, 10:39
מדבר יהודה (תצפית לים המלח) והמרסבא זו אטרקציה ואולי תקסום יותר.
יש סיכוי שגם תפרסם כאן עם תאריך - יימצא שותף.

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

ש01
13-05-19, 11:11
מניסיון והרבה עבודה עם חוצנים, מים וירוק יש להם, והרבה.
מדבר בשבילם לרוב זה וואו....

ולכן, כל מסלול מדברי יעשה להם את זה.
הרעיון של המרסבא מצויין, אישית (ואולי אני הדפוק) לא רואה בעייה לעשות אותו לבד.
תמיד ניתן לפרסם תאריך או לשכור טנדר 4X4 ע"מ שיהיו 2 רכבים.

ד ו ר ו ן
13-05-19, 11:57
בשביל אמריקאים שמגיעים מאזור ירוק הייתי משקיע ומראה להם מדבר.

תשקול כמו שכבר המליצו, על צפון מדבר יהודה, מאחורי ירושלים, אולי סיבוב לתצפית על המרסבא(מנזר עתיק שנראה כמו משחקי הכס..), תצפית מלמעלה על ים המלח וחזרה לירושלים.

Slowly..

assafy
13-05-19, 12:04
המרסבא יעיף להם את הראש אבל הסיכון להיתקע לבד איתם שם זו תהיה חוויה מפוקפקת ובאמצע השבוע עלולה להיות בעיה של שטחי אש.
הרעיון של נחל זנוח ועין מטע יותר סולידי ובטוח.

ד ו ר ו ן
13-05-19, 12:06
נחל זנוח ועין מטע זה מה שיש להם בחצר מאחורה.

יש אפשרות לחבר טלפוני בכוננות אם צריך?

Slowly..

IlanHadar
13-05-19, 12:27
יערות, מים, שדות חבל על הזמן איתם.

חלקם גם בטח נוצרים מאמינים? אני בעבר לקחתי למצוק ההעתקים, פשוט לעלות מאחורי אלמוג, לתצפית הראשונה, שם לשבת קצת ולחזור, זהו, ידברו על זה שנים.

yovavz
13-05-19, 12:30
אפשר לשלב גם ביקור בקומראן ובשביל רחצה את עין פשחה

asafk
13-05-19, 15:57
מצוקי דרגות, מצפה מכוור.
להכין טוב סיפורים נוצריים (מי יודע מה קרה במכוור, בצד השני מול מצפה מכוור? )

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

zivo
13-05-19, 16:24
מרסבא רעיון מצויין.
אבל במהלך השבוע, לחצות ממרסבא לים המלח (בקעת הורקניה), יכול להיות חוויה בלתי נשכחת, שאתה לא רוצה :-) , בקיצור, זה שטח אש.
יכול להיות ששווה לחבר את מונטר וכל הסיפור, ואתה מסודר לחצי יום.

יגאל81
13-05-19, 16:55
תודה לכולם.

נראה שנקבע ליום חמישי בבוקר. אבל עדיין לא בטוח לכמה זמן. ככל הנראה אסתפק בחצי יום.

אם מישהו רוצה להצטרף למרסבא אז מוזמן ליצור קשר. כנראה שאחליט על המסלול רק ברגע האחרון שאדע בדיוק מה קורה.

ערן CJ
13-05-19, 19:10
סע למגידו. תתחיל בסיפור ארמגדון - גוג ומגוג וכו'.
משם דרך העמק לתחנת הרכבת העתיקה של רכבת העמק בכפר יהושע.
משם מעלה המוחרקה - קצת אתגרי ולמעלה יש להם סיפור תנכי ונוף נהדרים.
מניסיוני, האמריקנים מתים על הסיפורים של החלוציות, הרכבות והתנ"ך.
אם ישאר לך זמן תמשיך על שביל נוף כרמל ותסיים איתם בלאפה דרוזית אותנטית עם הרבה שמן זית, לבנה וזייתים סורים שבורים. זה לצד לימונדה או קפה שחור עם הל ולא ישכחו לך את הטיול הזה לעולם!
אוכל לשלוח לך מסלול מוקלט, אם תרצה.
ערן CJ

oferc
13-05-19, 21:57
יש מסלול למרסבא שרכבים פרטיים יכולים לעשות , אין בעיה עם המסלול הזה , המסלול מתחיל מקידר הישנה לכיוון הר מונטר ואחרי הר מונטר שמאלה לכיוון המרסבא .

ואין ספק שזו האטרקציה לאנשים שרואים ירוק וגשם כל השנה.

בצד השני של כביש 1 יש גם את סנט גורג מעל יריחו , בשביל זה לא צריך רכב שטח.

בהצלחה

נדב42
13-05-19, 23:14
אם יש לך מספיק זמן, מצטרף להמלצה הזו:

יערות, מים, שדות חבל על הזמן איתם.

חלקם גם בטח נוצרים מאמינים? אני בעבר לקחתי למצוק ההעתקים, פשוט לעלות מאחורי אלמוג, לתצפית הראשונה, שם לשבת קצת ולחזור, זהו, ידברו על זה שנים.

אם לא, אתה יכול לעשות מסלול מתל גזר לדרך בורמה (כולל סיפורי השיירות וצינור המים לירושלים) ואז לצאת לכיוון המשתלות של קק"ל, שביל יפהפה. לסיום אולי אוכל לקשר אותכם לחוות בודדים באזור שמתקיימת כבר שנים בלי חיבור לרשת המים והחשמל. אם רלוונטי, צור קשר בפרטי.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk

מיכה100
14-05-19, 15:04
אם אתה ממש קצר בזמן או רוצה למזער סיכונים, יש את השביל האדום שעולה מתחנת הדלק החדשה של זנוח/מחסיה (על עוקף בית שמש) להר יעלה, ומשם בשביל השחור על המדרון הדרומי של נחל שורק עד בר בהר. עבירות קלה בדרך כלל, טיפה בינונית אולי בעליה, נופים מעולים גם מערבה וגם על נחל שורק, והכל קרוב וקצר.

יגאל81
15-05-19, 13:31
סופו של דבר, הטיול בוטל.
חצי היום שתוכנן צומצמם ל-3 שעות ואז נקבעה עוד ישיבה באמצע.
לכו תבינו, אנשים נוסעים חצי עולם ומעדיפים לעבוד...

דרך אגב, האמריקאים שאני מדבר עליהם הם אמריקאיים של הייטק. מה שאומר שרובם הגדול לא ילידי ארצות הברית, ויש פה תערובת של מוצאים ודתות. אני לא בטוח כמה מתוכם נוצרים.

IlanHadar
15-05-19, 14:51
טיול מסוג "בוטל" הוא הכי מוצלח במקרה כפי שתיארת, היו חושבים מה המשוגע הזה רוצה מאיתנו...

guy888
16-05-19, 17:20
עריכה: פיספסתי שבוטל אבל משאיר את ההצעה

אני לקחתי קולגות מהעבודה למוחרקה.
עליתי על דרך נוף כרמל שיוצאת מכביש 762 עד לנשר.
כמובן עולים למרפסת במוחרקה קונים מזכרות ואם יש יום בהיר הנוף מדהים.

אם בא לך מעט יותר אתגרי אז תתחיל מאיזור תל קשיש ותעלה את מעלה המוחרקה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

-->