PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ בבחירת הגיפ הראשון-הכי דומה לגימני אבל לא..

elads14
20-05-19, 12:13
1. תקציב - צריך להביא בחשבון שההוצאות על רכב שטח גבוהות בד"כ משמעותית מהוצאות על רכב פרטי!א. מה התקציב לרכישת הרכב? 50000
ב. האם התקציב שציינת כולל מבחינתך את עלויות התיקונים, השיפורים והתחזוקה (לפחות של ששת החודשים הראשונים) או שמדובר במחיר הרכישה בלבד ויהיה מימון נפרד לעלויות התחזוקה? כן
ג. האם אתה מסוגל להתמודד עם הוצאה חד פעמית גדולה יחסית (למשל 5,000-10,000 ש"ח) לתיקון הרכב אחת לכמה שנים?כן

2. גודל / קיבולת הרכב - כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? כלב? קוף? האם לעיתים תרצו לעשות טיול של מספר ימים עם לינת שטח?
לרוב זוג, הנהג גדול מעל 1.90, צריך שיהיה מקום גם לטיולים של מספר ימים
3. נסועה שנתית ותחזוקה:א. כמה קילומטרים הרכב יעשה בשנה? כמה ק"מ להערכתך יהיו לצרכי טיול (כולל את הטיול בשטח עצמו ואת הנסיעה הלוך וחזור) וכמה נסיעה שוטפת שאינה קשורה לטיול?
15000+ בשנה ומאמין שאיזור ה2000 לטיולים
ב. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע (האם תוכלו לעיתים להשלים עם כמה ימים שבהם הרכב מושבת לצרכי טיפול ולא יכול לשמש לנהיגה)?
הרכב הוא לשימוש היומיומי אך יהיה ניתן להשלים עם מס ימי השבתה לטובת טיפולים
ג. האם כל התחזוקה תתבצע במוסכים / בעלי מקצוע או שיש ידע טכני / רצון / כוונה לביצוע תחזוקה עצמית (לפחות חלקית)?
הרוב המוחלט של התחזוקה תתבצע במוסכים( בשאיפה לאט ללמוד ולהעביר את חלקה אלי)
ד. האם מקום המגורים הוא באזור מרכזי עם מוסכים ואנשי מקצוע זמינים במרחק נסיעה סביר או בפריפריה הרחוקה מאזני מקצוע / מוסכים?
מרכזי

4. אופי השימוש והטיולים:
א. האם מתכננים לנסוע רק בשבילי עפר ודרכי כורכר כבושות, האם רק טיולים רגועים בחיק הטבע, האם טיולים שלעיתים ידרשו מעבר מעלה קשה / מדרגת סלע וכו'?
המטרה היא שהגיפ יהיה ברמת אוירות בינונית גבוהה
ב. אם טיילתם ברכבי שטח בעבר או שיש קבוצה המטיילת עם רכבי שטח שאתם חושבים להצטרף אליה מדי פעם לטיול - מהם רכבי השטח של אנשי הקבוצה?
רכבים שונים מלאנד קרוזרים חדשים עד טנדרים דרך גימנים...
ג. מהם המקומות המאתגרים ביותר שבהם עברתם / תרצו לעבור או שטיול שתרצו להשתתף בו עבר? (גם אם רק ראיתם תמונות של טיול שטח שעניין אתכם ויודעים לציין את שם המקום או המסלול).
מעלה יאיר, סרטבה,
5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף?

א. גיר אוטומטי/ידני
ב. מנוע דיזל/בנזין
ג. תצורה (טנדר, קצר, ארוך...)-שאיפה לקצר
ד. גיל הרכב - חדש בלבד? משומש בן שנים ספורות? רכב אספנות? משומש בשאיפה לשנים ספורות אך מבין שאצטרך להתפשר

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? לחלופין, יש "וטו" על סוגי רכב מסויימים?
הייתי נעול על גימני אך ירדתי ממנו מהסיבות הבאות
גודלי הפיזי מעל 1.90
איכות הנסיעה על הכביש-פעם בשבוע כנראה שאסע נסיעה ארוכה על כבישים מהירים...
כרגע המחשבות מכוונות לכיוון פאגרו\פראדו קצר איזור 2002 אבל לגמרי פתוח

גיא
20-05-19, 12:20
תבדוק את הג'ימני החדש.

בשביל פעם בשבוע נסיעה על הכביש המהיר לא הייתי פוסל.

נדב ש.
20-05-19, 12:41
אם אתה איש גדול ומתכנן טיולים שכוללים לילה בשטח לא הייתי ממליץ על רכב קצר.

OFF-RoaD
20-05-19, 12:54
תבדוק את הג'ימני החדש.

בשביל פעם בשבוע נסיעה על הכביש המהיר לא הייתי פוסל.זה לא בתקציב, בלשון המעטה...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

assafy
20-05-19, 13:18
גראנד וויטארה ועדיף דור 2.

גיא
20-05-19, 13:20
זה לא בתקציב, בלשון המעטה...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

נכון, לא שמתי לב למחיר.

Tzvika-Pick
21-05-19, 12:28
אפשר להסתדר פעם בשבוע עם ג'ימני על כביש מהיר, לא צריך להיסחף.
כמובן שאם מדובר על פעם בשבוע נסיעה ת"א אילת בכביש המהיר אז עדיף שלא, אבל פעם בשבוע אשדוד-ת"א או פעם בשבוע ת"א-חיפה לא יקרה לך כלום. לפי הקילומטראז' השנתי אני מניח שאתה לא נוסע לאילת...

אבל אם אתה חושש מזה אז אפשר גם סוזוקי גרנד ויטארה קצר מנוע 1600 סמ"ק (עד 2006).

yoni_0000
21-05-19, 13:13
אני 1.90 ומתנייד בג'ימני ביום יום, נסיעות בין עירוניות והכל... חלאס עם המיתוס הזה, זה שהאוטו קטן לא אומר שהוא לא מתאים לאנשים גדולים.
וגם הבין עירוני.. מי ישמע נוסעים בנגמ"ש.. יש מזגן, יש רדיו, יש בידוד רעשים כמו כל סופר מיני, כן חסר קצת כח.. תלחץ חזק יותר על הגז. הוא לא פחות נוח להתניידות מכל פרייבט קטן אחר.

בקיצור חאלס, תפתחו קצת את הראש.

mnachmia
21-05-19, 16:56
אני 1.90 ומתנייד בג'ימני ביום יום, נסיעות בין עירוניות והכל... חלאס עם המיתוס הזה, זה שהאוטו קטן לא אומר שהוא לא מתאים לאנשים גדולים.
וגם הבין עירוני.. מי ישמע נוסעים בנגמ"ש.. יש מזגן, יש רדיו, יש בידוד רעשים כמו כל סופר מיני, כן חסר קצת כח.. תלחץ חזק יותר על הגז. הוא לא פחות נוח להתניידות מכל פרייבט קטן אחר.

בקיצור חאלס, תפתחו קצת את הראש.

מסכים עם כל מילה שלך מניסיון, אני 1.88 ומתנייד עם ג'ימני ביום יום כולל נסיעות ארוכות. לגבי נוחות הנסיעה בולמים וקפיצים משודרגים (אני נוסע על אולדמן) יהפכו את הרכב לנוח יותר מעבר לשיפור במרווח הגחון.

לא הייתי פוסל ג'ימני על הסף.

asafk
21-05-19, 17:01
אתה צריך כזה:

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fwww%2Ejeepolo g%2Ecom%2Fforums%2Fshowthread%2Ephp%3Ft% 3D111574&share_tid=111574&share_fid=22239&share_type=t

ג'ימני 2005

אתה רואה שכבר כמה זמן הוא לא מוכר במחיר שביקש.... אז תלחץ אותו קצת.

בכביש המהיר זה כמו כל מכונית עירונית. לא נורא אם אין ציפיות ספורטיביות. זה עניין של ראש (ושל גב. מתחת לגיל 30 לא יודעים שיש גב. אז לא מרגישים בעיה).

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

asypeer
21-05-19, 19:44
הוא לא מוכר כי 2005 היא שנת תפר בין המנוע עם VVT והגיר האוטומטי העמיד יחסית לבין המנוע ללא VVT החלש יותר וגיר אוטומטי מחורבן.

Sent from my iPhone using Tapatalk

גיא
21-05-19, 19:49
יש פה כמה בחיפה אם אתה רוצה ..https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190521/5049ce492d6478ae4c7770eddaca6996.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

-->