PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהה לסורנטו -קפיצים בלבד

אביב1
20-05-19, 12:39
שלום לכולם. כבר כמה חודשים אני נהנה מהאתר וממשתתפי הפורומים, וזו השאלה שלי:
קניתי לאחרונה קיה סורנטו 2015 צורה ישנה, לאחר שנצרכתי לרכב 7 מקומות. הבעיה שהתמכרתי לשטח... טוב לא שטח ממש, אבל שבילים וכדו', מה שהרכב מאפשר, ברמה של גיחה או שתים בשבוע. הבעיה היא שהרכב נמוך. קיבלתי הצעה מחברת ספייסר כ-5600 על ספייסרים+עבודה+פרונט, מה שנשמע לי קצת מופקע. השאלה האם יש אפשרות להחליף רק קפיצים, באיזה מחיר ואיפה. (איזור ירושלים)
כמו כן האם הנסיעה ללא החלפת בולמים מורעת משמעותית?
תודה רבה מראש!
הערה:אינני יכול להחליף את הרכב בארבעת השנים הקרובות, אבל הבא יהיה בעזרת השם מיצובישי פאגרו....

asafk
20-05-19, 13:22
במחיר הזה אתה קונה סט קפיצים ונשאר עם עודף. אבל עצתי לך - תשקיע פעם אחת הגבהה של קפיצים ובולמים ותוכל להנות הרבה יותר מהרכב ומהשטח.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

אביב1
20-05-19, 13:26
תודה אסף. הבעיה שאני מוגבל בסכום... האם החלפת קפיצים בלבד תגרום לנדנוד בלתי נסבל בנהיגת כביש?

tallevi
20-05-19, 13:38
ספייסרים זה דרעק...וההצעה הזו שקיבלת היא בגדר הונאה מבחינתי..
בהחלט רצוי להשקיע בקפיצים טובים ולא חייבים דווקא את הממותגים גבוה.
מומלץ כמה שיותר קשיחים אם המטרה היא טיולי שטח.

אני לפחות בהחלט לא הייתי מתרגש להחליף רק את הקפיצים בשלב ראשון, ורק אם זה ממש נדרש (בהתאם להתנהגות הרכב), אז להמשיך עם החלפת הבולמים.
אם הבולמים הקיימים תקינים, אז מאוד יכול להיות גם שלא יידרש.

טל.

אביב1
22-05-19, 09:51
תודה רבה טל.

עדכון:
בינתיים הקפיצים שמצאתי הם או אייבאך גובה 3 ס"מ במחיר 4000 או קפיצי קינג ספרינגס גובה 5 ס"מ במחיר 3800, שניהם כוללים כיוון פרונט.

asafk
22-05-19, 09:56
שים לב שיכלול גם רישום ברשיון.

אסף.

ש01
22-05-19, 13:08
בהחלפת קפיצים בלבד אתה עלול לשבור בולם.
למיטב ידיעתי בהגבהה מחליפים לבולם ארוך יותר.

בןבן
23-05-19, 08:54
בהגבהת קפיצים בלבד אתה פוגע קשות בעבירות. עבירות זה לא רק גובה.. אלא גם ובעיקר מהלך מתלה. אתה תאבד מהלך מתלה כגובה ההגבהה. אלא אם כן אתה נוסע מאד עמוס מה שמחזיר את הרכב לגובה המקורי...

tallevi
23-05-19, 12:07
בהגבהת קפיצים בלבד אתה פוגע קשות בעבירות. עבירות זה לא רק גובה.. אלא גם ובעיקר מהלך מתלה. אתה תאבד מהלך מתלה כגובה ההגבהה. אלא אם כן אתה נוסע מאד עמוס מה שמחזיר את הרכב לגובה המקורי...והחלפה של בולמים תגדיל את מהלך המתלה??

רמז...לא.

במתלים נפרדים המהלך הכללי של המתלה הוא קבוע, מוגדר מראש, תחום, לא משתנה כתלות בקפיץ או באורך הבולם והבולם המקורי הוא באורך המותאם למהלך הזה, לכן אין סיבה שהוא ינזק לאחר החלפת הקפיץ.
מה שיהיה, פשוט הרכב יעמוד גבוה יותר וזה יהיה על חשבון מהלך הפתיחה וזה בסדר גמור, זה מה יש...

ובואו לא נתבלבל גובה משפר את העבירות, בשביל זה אתה מגביה את הרכב...מה האמצעי?
א. החלפת קפיצים
ב. הגדלת צמיגים

אז הכל טוב...

טל.

בןבן
23-05-19, 16:46
ממש כן טל.. בולם ארוך יותר ישמור על פתיחה המתלה שזה חלק ממהלך המתלה... ללא פתיחת מתלה הבחור ישאר עם גלגל באויר בכל הצלבה קטנה. אלא אם כן ,כפי שציינתי הוא עם רכב עמוס למקסימום ויותר. במהלך השנים אני מוצא את מהלך המתלה חשוב לא פחות מגובה . הגבהה יחידה רצויה ונכונה בעיני זה רק ,אם אפשר ,באמצעות צמיגים גבוהים יותר כל שאר ההגבהות ,גורעות מהיכולות אלא אם כן אתה בענין של קפיצים פרוגרסיביים וכמובן בולמים ארוכים יותר. כאן כמובן נפתחת תיבת פנדורה נוספת ובגדול - זויות המפרקים והצלבים ,הבלאי עליהם וכו, אבל זה כמובן לדיון אחר ,לא כאן.

אבל כן אתה צודק בכל הנוגע למתלה נפרד - כאן לא יעזור שום דבר ואתה צריך לחשוב מה טוב לך יותר ,גובה או מהלך. אלא אם כן אתה מקצר את הבאמפסטופים ומרויח עוד כמה סמ ומצד שני דופק את המפרקים הכדוריים. אני הייתי אולי הולך על קפיץ גבוה ומרכיב נעילה על הסרן ,אחרת זה גיהנום.

ishc
23-05-19, 19:08
איזו עבירות???
קאיה סורנטו 2015, אפילו הילוך אין שם.
אני לא חושב שיש טעם להגביה רכב כזה

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

tallevi
23-05-19, 19:18
איזו עבירות???

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkכמובן שהכל יחסי בחיים...

הגבהה של 50 ממ זה יותר טוב מהקיים..

טל.

assafy
23-05-19, 19:24
איזו עבירות???

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk+1. סורנטו החדש הוא רכב שמוכוון כביש. אם לא מספיק מה שהוא נותן שזה מתאים לשבילים בלבד כדאי לשקול רכב אחר.

ולגבי הפוסט הארוך הקודם זה לא נכון לגביי הגבהה של 2" ולא רלוונטי לרכבים מודרניים יחסית אבל זה לא נושא השרשור הזה.

אביב1
23-05-19, 23:17
תודה רבה לכל המגיבים. אכן הרכב אינו "רכב שטח", אבל לדעתי הוא נמוך אפילו לנסיעה בשבילים בעבירות קלה, ומכאן בא הרצון להגביה, כדי לשמור על הרכב. הצלבות ומדרגות גם ככה לא באות בחשבון.

Crabbing
24-05-19, 13:35
תודה רבה לכל המגיבים. אכן הרכב אינו "רכב שטח", אבל לדעתי הוא נמוך אפילו לנסיעה בשבילים בעבירות קלה, ומכאן בא הרצון להגביה, כדי לשמור על הרכב. הצלבות ומדרגות גם ככה לא באות בחשבון.

המשטרה משתמשת בסורנטו וייתכן שעשו אי אלו התאמות בסדנא זו או אחרת.
(טנדרים שלהם ראיתי ברסטה).
נסה לברר מי ומה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

asafk
24-05-19, 14:41
הסורנטו המשטרתיים דוגמו אכן ב'רסטה'.

אסף.

אביב1
24-05-19, 15:40
דיברתי עם רסטה, הם לא עושים הגבהות.

-->