PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות: מולטימדיה לג'ימני

יוני5
21-05-19, 16:24
החלטתי להחליף את הרדיו המעפן שהגיע עם הג'ימני והזמנתי מערכת אנדרואיד 7".

החלטתי על המפרט להלן ובחרתי מוצר שהיה באמצע טווח המחירים, רוב המחירים נעו בין 160-200$, אז הלכתי על משהו בסביבות 180 (אז - היום קצת פחות), והתעלמתי מכל מיני הצעות חשודות של 110$ וכיו"ב.

המערכת שבחרתי:
HD Android 7.1 2Din Car Radio MP5 GPS Unit FM Bluetooth DVR 2G RAM +32G ROM

מסתבר שהמערכת עבדה טוב עד שנתקעה:, הפתרון ריסט עמוק שהחזיר אותה לחיים כמו שהיתה - אבל מאז, הרדיו דומם. נניח שעם זה הייתי חי, אבל הבעיה שהיתה מהיום הראשון היא שהאפליקציות המובנות בה, נראות מצויין. אבל כל אפליקציה שהורדתי (אנדרואיד, כן?) נראית גרוע. כאילו לא מותאמת למסך.
הדוגמה הטובה ביותר היא ה waze שהכתב של הרחובות, ובאופן כללי התמונה על המסך נראית מטושטשת מאוד. זה מעבר לרזולוציה גרועה, פשוט מרוח.
כנ"ל כמעט בכל אפליקציה אחרת, כגון דפדפן. בהתחלה חשדתי שיש למערכת אלרגיה לעברית, אבל זה נראה גרוע גם באנגלית.

אל תשאלו מי היצרן, זה סוג של סיני כלשהו.

אני יכול להישאר עם המערכת הקיימת ולסבול קצת - לא נורא

אך עלה במוחי רעיון אחר. לקחת טבלט 7-8" עם סים מובנה, או פאבלט זול עם מסך של 6.5" - עלות של בסביבות 800 ש"ח לשים על הדשבורד ולסגור עניין?
היתרונות: מקום לסים - מובנה. כל האפליקציות - יש.
חסרונות: זה לא יכול לשמש כדיבורית - לא נורא, הנוכחי ישמש כדיבורית (אני צודק שטלפון אחד לא יכול לשמש כדיבורית של טלפון אחר?). הרמקולים לא הכי חזקים - נסתדר, וצריך להוריד לתא הכפפות בכל עצירה.

דעתכם המלומדת?

בתודה לעונים
יוני5

yoni_0000
21-05-19, 16:31
ואיך תתחבר לרמקולים המקוריים של האוטו..?
טעינה קבועה למכשיר כזה תהרוס אותו מהר... על רדיו אתה מוותר לגמריי? נשמע כמו הרבה פשרות בשביל ווייז.. או שתחזור לרדיו דיסק רגיל ותנווט עם הפלאפון או שתחליף את המולטימדיה.

דרך אגב... אני עם מערכת שעלתה 280 שקל, הכי זולה באיביי והיא עובדת בסדר גמור.

יוני5
21-05-19, 16:53
רמקולים כתבתי - נסתדר עם מה שמגיע עם המכשיר.
רדיו - לדעתי יש מכשירים סלולרים עם רדיו FM, אבל יכול להיות שאני טועה
טעינה: צודק, אז לא חייבת להיות קבועה. כשצריך נחבר.

אתה קנית ב 280. אני בכמעט 600 ועדיין לא טוב. אני יכול להזמין עוד אחד, אבל מה ימנע ממנו להיות גרוע כמו הנוכחי. אני בטוח שיש טובים, אבל יש גם הרבה זבל, וכשאתה לא קונה בארץ, אין עם מי לדבר בנושאים הללו - לא צריך להתלונן, זה חלק מהמשחק.

תודה,
יוני5

asafk
21-05-19, 16:55
הרדיו המקורי עם BT ?

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

יוני5
21-05-19, 17:17
הרדיו המקורי עם BT ?

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

לא. ואני גם לא הולך להחזיר אותו.

זה או להישאר עם מה שיש
או להישאר + פבלט / טבלט
או להזמין משהו אחר

בברכה,
יוני

דרור ברלי
21-05-19, 18:23
הרבה ג'ימנים הגיעו עם רדיודיסק אוניברסלי כלשהו, פיוניר ודומיו, התקנה מקומית. הוא לא זבל ולא מעפן, באמת מספיק טוב.
הבעיה היא ברמקולים המקוריים שמגיעים עם האוטו. שניים בלבד, קטנים ומאיכות נמוכה.
תחליף גם אותם למשהו איכותי ותוסיף עוד זוג איכותי.

אני לא מבין בשביל מה מסך. וייז יש לך בטלפון ועובד מצוין.

גילוי נאות: אני נגד כל סוג של מסכים למיניהם במכוניות. תזכרו שטלפונים ומולטימדיות אחראיים ליותר מ-60% מהתאונות הקטלניות - באופן אישי אם זה היה תלוי בי, היה איסור גורף על קיום מולטימדיות ומסכים במכוניות בכלל, מכוחו של חוק. מרמת היצרן.

יוני5
21-05-19, 18:37
דרור,

המסך בעיקר בשביל הניווט, אבל לא רק. הטלפון שלי קטן מדי בשביל זה.
הרדיו המקורי הוא לא BT וזו צרה גדולה. דווקא הרמקולים לא מפריעים לי. מעולם לא הייתי אנין טעם בכלום. גם לא בסאונד.

ואחרי ככלות הכל, השאלה נשארת: למה לא לשים טבלט או פבלט?

בברכה,
יוני5

yoni_0000
21-05-19, 19:02
התעסקות מעצבנת... להלדיק, לתלות, לחבר... מילא בניווט בנסיעה ארוכה אבל כשסתם רוצים לשמוע רדיו בנסיעה של 10 דקות זה מעיק.

הסיבה היחידה שהרכבתי אצלי מולטימדיה היא בשביל העמוד ענן.. המסך גדול, לא צריך להתעסק עם מתקני תליה ומטענים.. ממש נוח. כשאתה שם טבלט אתה מבטל חלק גדול מהיתרונות. חוץ מהניווט בשטח, אין שום בעיה להסתדר עם פלאפון רגיל ורדיו דיסק עם בלוטות'.

PW
21-05-19, 19:33
דרור,

המסך בעיקר בשביל הניווט, אבל לא רק. הטלפון שלי קטן מדי בשביל זה.
הרדיו המקורי הוא לא BT וזו צרה גדולה. דווקא הרמקולים לא מפריעים לי. מעולם לא הייתי אנין טעם בכלום. גם לא בסאונד.

ואחרי ככלות הכל, השאלה נשארת: למה לא לשים טבלט או פבלט?

בברכה,
יוני5
יקירי,
רדיו עם בלוטוס, חיבור AUX וקריאת כרטיס SD (בלי דיסק) - יש ב - 16$ בעלי, כולל משלוחה עד הבית.
תוסיף לזה עוד 4 רמקולים בעוד 10$ וקיבלת בסיס מצוין בכלום כסף (די והותר לאוזניים שלך).
על זה אח"כ תוסיף כל מה שתרצה. (אני מקווה שברור לך שאין צורך בשום דבר לניווט מלבד מפת נייר 50K "לבנה". דיר בלאק).
ועוד משהו קטן - ממילא רדיו שומעים היום דרך אפליקציה בסלולרי.
מיי 2 גרוש.
בכבוד
PW

asypeer
21-05-19, 19:42
גם בסיניים יש מותגים איכותיים יותר ופחות. אני עם Joying מזה כשנתיים בג׳ימני. עלתה סביב 250 דולר, לא זול אבל בינתיים נותנת עבודה.
מלח מים מלח מים.
טאבלט ברכב זה אפשרי אבל דורש מגבר בנוסף ולא כל דגם ניתן להשמיש (אאלט הנקסוסים למיניהם יודעים לתפקד כך)

Sent from my iPhone using Tapatalk

יוני5
21-05-19, 23:00
יוני

כעקרון אתה צודק, אבל אצלי גם את תוכנות ניווט השטח לא רואים טוב.

PW,
אתה תמיד צודק. אבל אז אני יכול להישאר עם הנוכחי - פשוט ללהתקין מחזיק לטלפון וזהו.

אסף,

ראיתי את ה JOYING, וכפי הנראה הייתי טמבל שלא לקחתי אותו.

בברכה,
יוני5

-->