PDA

צפייה בגרסה מלאה : חלומות נועדו להתגשם - המסע מתחיל (סינכרו 4X4 קמפר)

Oren Kipnis
25-05-19, 23:52
חלומות נועדו להתגשם, במיחד כאלו שחולמים עליהם שנים רבות, ולחלום שלי קוראים Syncro Camper.

הרבה שנים שהסינכרו נמצא אצלי במקום חשוב ברשימת השאיפות שלי, כמובן זה עם המנוע האחורי, ורצוי אחד שהתחיל את חייו עם מנוע טורבו דיזל והוסב ל- TDI.
גם הקמפר ברשימת החלומות. הקמפר של אסף רק מעלה לי זכרונות ילדות מחו"ל בשנות השבעים, שההורים בשבתון, והפןלקסווגן T2 Camper משמש כמכונית יומית, וכמובן לטיולים ארוכים של שבועיים.
גם אישתי חובבת קמפרים, ובעבר טיילה בכאלו ורוצה לשחזר החלום.

אז הגענו בשעה טובה לשנת 2019, והאפשרות נפתחה. לעזרה בא האתר www.mobile.de (http://www.mobile.de) , אתר מכירות גרמני של כלי רכב משומשים, אולי הגדול ביותר באירופה. יש בו הכל, רק לבצע חיפוש מפורט.

אלת המזל שיחקה לטובתי. גם סינכרו, גם טורבו דיזל במקור שהוסב ל- TDI, וגם קמפר שבנוי באופן מסיבי ולא יתפרק בנסיעה בשטח, ומצאתיו במהרה ממתין לי במדריד. על הדרך, גלגלים עם חישוקי 16 במקום ה- 14 המקוריים וגם שדרוגי בלמים ומתלים.

הכל יפה, המחיר אמנם גבוה, אבל החלום...אך החלום. קבעתי עם המוכר, ועליתי על מטוס למדריד. לקחנו את הקמפר למוסך המשכיר ליפטים לכל דורש לפי שעה, בדקתי מלמטה, רק כדי לגלות שבעל נקי ואין חלודה בכלל. נסיעת מבחן של שעה, ובחינה ראשונית של הקמפר עצמו. כמו באגדות, הכל טוב.

חזרה לארץ, סיעור מוחות בבית, והחלטה שהחלום עומד להתגשם. לרכוש, ולקחת אותו לבריטניה, שם קל לי לרשיין אותו. לא מתכנן להביא אותו לארץ. האוטו הזה יהיה מכונת הטיולים שלנו באירופה ואפילו יותר ממנה.

נעים להכיר - פולקסווגן טרנספורטר סינכרו טורבו דיזל שנתון 1990, שירד מקו הייצור באוקטובר 90 וחודשיים אחר כך התגייס לצבא הגרמני. הוא שימש כחמ"ל קשר, והמפרט הצבאי כולל נעילות דיפרנציאלים קדמי ואחורי ואפשרות לניתוק ההנעה הקדמית. חלקי מתלה מחוזקים ועוד כהנה וכהנה. אחרי שהתאזרח, הוא נרכש על ידי בחור ספרדי שהביא אותו למדריד, והסב את המנוע. הבעלים האחרון ממנו רכשתי, ביצע הסבה נוספת למנוע, שדרג את תיבת ההילוכים והחליף את ההגבהה של הגג.

ההסבה לקמפר בוצעה בתחילת 2016 על ידי יצרן בשם Uro-Camper בסביליה, יצרן אשר בונה רק בכלי רכב לשטח. התכנון חכם עד כדי יצירת מקלחת בתוך תא הנוסעים הקומפקטי. פשוט מאוד, מגירה נשלפת המשמשת כאגנית ומחוברת למיכל המים האפורים. הוילון המחובר לאגנית נתלה על מתלים ייעודיים, והטוש מתחבר אל ברז הכיור שיודע לספק מים חמים.

היום הגדול הגיע, וביום שלישי האחרון הגעתי למדריד. הסינכרו מוכן, לצאת ליעד החדש. אמנם הטסט בתוקף עוד חודש, אולם העדפתי לעבור דרך מכון הרישוי רק בשביל הבטחון. על חוויות בדיקת הרישוי בספרד: http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/109783-חוויות-מה-ITV-מבחן-הרישוי-הספרדי-%28טסט-לרכב%29

הסדרת הרשיונות בספרד מסובכת. צריך להזמין תור למשרד הרישוי המקומי על מנת לבטל רישיון ולקבל רשיון ייצוא, והתור לעוד חודש. אל דאגה, ויש דרך להחלץ מזה. ייפוי כוח לעורך דין שברגע המתאים יבצע ביטול רשיון. ביטוח, ערכת כלי עבודה ואפשר לצאת לדרך. תקלה אחת התגלתה באחד משני מצברי הקראוון - כבל חייובי סורר המאיים לברוח ממקומו, ולעשות שמות. ממילא מדובר בנסיעה מנהלתית, ומספיק כרגע מצבר אחד. ניתוק, בידוד והכל מוכן.

יוצא ממדריד ברביעי בצהריים עם אזימוט צפונה אל עבר יעדי שרבורג. הפלישה לנורמנדי רק מהכיוון השני. 1,400 קילומטרים ללא תקלות, אבל עם הפסקות מנוחה ושינה ומגיע אחרי 27 שעות. הפלגת לילה ל- Poole בבריטניה, והמשך עד ליברפול.

מה אגיד, חלום. נוסע חלק ויפה, ואחרי 2000 קילומטרים סוגר תצרוכת דלק של 12 קמ"ל. איזה כיף.

כעת מתחיל תהליך הרישוי בבריטניה. הקמפר כבר נמצא במוסך המורשה גם לרישוי שנתי, ומאכסן מספר קמפרים כולל סינכרו נוסף דובר עברית. צריך למלא הצהרת ייבוא, אחרי האישור לבצע טסט ואחרי כן לשלוח המון טפסים על מנת לקבל מספר רישוי.

בתכנון טיול של 10 ימים באוגוסט בוויילס, ובאוקטובר אל עבר אירופה לחודשיים.

124296
יחד עם רוברטו ממנו רכשתי את הקמפר לפני היציאה

124297
עצירה ראשונה לתדלוק ובקבוק מים גדול

124298
עצירה אחרונה בספרד למנוחה וארוחת ערב

124299
בצרפת, לארוחת צהריים בחניון לקראוונים עם מתקני נופש פעיל

124300
עצירה אחרונה לפני שרבורג

המשך יבוא...

asafk
26-05-19, 00:02
וואוו, אורן. חלום!
סינכרו 16 צבאי מקורי... קמפר... פשוט חלום..

אסף.

ishc
26-05-19, 00:23
נשמע רכב מרתק, תתחדש, תהנה ותמשיך לשתף

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

נמרוד
26-05-19, 00:36
איזה יופי, תתחדש, תודה על השיתוף!

חנן גולומבק
26-05-19, 11:08
מדהים. כל הכבוד ובהצלחה. חלומות בהחלט נועדו להתגשם.

erezgur
26-05-19, 11:25
נפלא.
תמשיך לתעד, נראה מעולה ויהיה מעניין לקרוא

תתחדשי!

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

im_ri
26-05-19, 21:14
מדהים אורן!
שמח לשמוע שהנסיעה עברה חלק.

omri_t
26-05-19, 21:59
תתחדש
יפיוף רציני וחלום רציני!

נדב ש.
26-05-19, 22:41
איזה יופי! מדהים!

ד ו ר ו ן
26-05-19, 22:49
תתחדש!
חתיכת חויה מתחילה עכשיו.

Slowly..

Asaf-a
27-05-19, 08:05
איזה יופי!
בבקשה להמשיך לעדכן, אני מתבשל על כיוון כזה לעתיד.

אשמח אם תוכל לשלב טיפים מעשיים, כגון איך מוצאים מקום לאכסון של מספר חודשים במרחק סביר משדות תעופה, בהנחה שרוצים לנדוד באירופה ולבצע גיחות של מספר שבועות ודילוגים ממקום אכסון אחד לאחר מה שדורש תכנון ורכישת כרטיסי טיסה זולים מראש. .

Sent from my SM-T580 using Tapatalk

Oren Kipnis
27-05-19, 23:53
תמונה נוספת במעבורת בין צרפת לבריטניה
124323

amirmoshe
28-05-19, 09:04
תתחדש ותהנה..
מה עם קצת תמונות מבפנים?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

סולי
28-05-19, 10:18
רכישה מדהימה ונדירה! וואו!
תמשיך לשתף ... אל תבחל באמצעים (:

ותהנה!

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

im_ri
06-06-19, 09:56
איזה יופי!
בבקשה להמשיך לעדכן, אני מתבשל על כיוון כזה לעתיד.

אשמח אם תוכל לשלב טיפים מעשיים, כגון איך מוצאים מקום לאכסון של מספר חודשים במרחק סביר משדות תעופה, בהנחה שרוצים לנדוד באירופה ולבצע גיחות של מספר שבועות ודילוגים ממקום אכסון אחד לאחר מה שדורש תכנון ורכישת כרטיסי טיסה זולים מראש. .

שמע זה נושא מעניין... שמעתי כבר על לא מעט אנשים שמחפשים משהו כזה. אני גר בברצלונה, נקודה לא ראה ליציאה למערב אירופה ואפריקה.
התחלתי ממש לחשוב לקחת מקום קרוב לעיר ולשמור לאנשים על הרכבים/להניע/ להטעין מצברים/להעביר טסט/לדאוג לטיפול לפני שהם מגיעים...

מעניין אם זה יכול להיות משתלם לשני הצדדים בהנחה ואני וזה לא הולך להיות מגרש של הרבה רכבים... אשמח לקחת את זה לפרטי כדי להבין יותר את הצרכים.

Oren Kipnis
06-06-19, 11:12
עימרי,
אל תהסס. מקום אחסון עם יכולת להכין ולהעביר טסט לפני טיול זהו רעיון מצוין.
טסט תוכל להעביר רק לכלי רכב עם רישוי ספרדי.
זה יכול להיות מיקום מעולה לטיול מתגלגל שמאחסן אצלך לתקופה של מספר חודשים.
אולי תוכל להקים עסק להשכרת כלים מסוג זה.
בעת האחסון רק לטעון מצבר בעזרת מטען משמשר. הנעות של כלי רכב עומד אינן בריאות כלל וכלל. פשוט לא מניעים.

הקמפר שלי נמא כרגע במוסך בצפון ווילס, ואני אשלים לו את הרישוי הבריטי בחודש הבא. זה יהיה מקום האכסון שלו עד תחילתת אוקטובר, אז נמצא לטיול האקוך הראשון. אנחנו מתכננים לאחסן בהמשך באיטליה למשך מספר חודשים...ואת זה אוכל לעדכן רק כאשר זה יצא לפועל.

אני מרף מספר תמונות פנים שצולמו על ידי רוברטו שממנו רכשתי את הקמפר.

124439
מבט כללי פנימה

124440
מבט נוסף. שימו לב למגירה מתחת למקרר.

124441
מרכזיית ניהול חשמל ואביזרים.

124442
המגירה מתחת למקרר היא בעצם אגנית נשלפת המחוברת למיכל המים האפורים. תולים הוילון ומתקלחים בתוך הקבינה. הצינור עם הטוש מתחבר לברז הכיור ובו ויסות הטמפרטורה.

יובל48
06-06-19, 17:01
אתה מתכנן לטייל ברחבי האי הבריטי
עם רכב בעל הגה שמאלי?
רק מעצם הרעיון אני מתחלחל....

Asaf-a
06-06-19, 22:17
אני עדיין לא בתוך זה כדי לתת לך משוב רציני על צרכים וסדר גודל של רמת מחירים שניתן לגבות, אצלי זו תכנית עתידית שייקח לי זמן להגיע אליה מבחינת גמישות משפחתית נדרשת.

נראה לי שדברים החשובים יהיו:
קרבה לשדות תעופה בהם יש טיסות לאו קוסט, קרבה שמאפשרת להגיע במונית ולא ברכב שכור.

להופיע באתרי אינטרנט או פורומים בהם משוטטים טיילי קאראוונים ומוטורהומים.

מיקום מרכזי ביבשת לא רחוק מדי מהאלפים שמאפשר מספר מעגלי טיולים של שבועות כך שאותו מקום אכסון יכול לשרת מספר רב חופשות.

עלויות ביטוח?

קירוי לרכבים

להערכתי יהיה ניתן לגבות 50 עד 100 יורו לחודש לאכסון, לא כולל שירותים נוספים.

Oren Kipnis
06-06-19, 23:02
אתה מתכנן לטייל ברחבי האי הבריטי
עם רכב בעל הגה שמאלי?
רק מעצם הרעיון אני מתחלחל....

סליחה, אבל לא מבין הבעיה. מיליוני אירופים נכנסים לבריטניה עם כלי רכב קטנים וגדולים, וכך גם להיפך.
אין שום בעיה, כל עוד אתה עירני ומתרכז בנהיגה.

im_ri
07-06-19, 09:25
אני עדיין לא בתוך זה כדי לתת לך משוב רציני על צרכים וסדר גודל של רמת מחירים שניתן לגבות, אצלי זו תכנית עתידית שייקח לי זמן להגיע אליה מבחינת גמישות משפחתית נדרשת.

נראה לי שדברים החשובים יהיו:
קרבה לשדות תעופה בהם יש טיסות לאו קוסט, קרבה שמאפשרת להגיע במונית ולא ברכב שכור.

להופיע באתרי אינטרנט או פורומים בהם משוטטים טיילי קאראוונים ומוטורהומים.

מיקום מרכזי ביבשת לא רחוק מדי מהאלפים שמאפשר מספר מעגלי טיולים של שבועות כך שאותו מקום אכסון יכול לשרת מספר רב חופשות.

עלויות ביטוח?

קירוי לרכבים

להערכתי יהיה ניתן לגבות 50 עד 100 יורו לחודש לאכסון, לא כולל שירותים נוספים.

תודה :)

ארחרח אם יש פתרונות דומים.

צור
17-08-19, 20:49
נראה מדהים
הבית של הסינכרו הוא אפריקה לא אירופה. לזה מספיק רכב רגיל....
למה בחרת לאזרח אותו באנגליה ? אזרחות ? זה האתגר האמיתי לישראלים .

עימרי מה אתה בחרת בסוף ?

Oren Kipnis
17-08-19, 21:23
נראה מדהים
הבית של הסינכרו הוא אפריקה לא אירופה. לזה מספיק רכב רגיל....
למה בחרת לאזרח אותו באנגליה ? אזרחות ? זה האתגר האמיתי לישראלים .

לגבי אירופה ואפריקה זה נכון ב 90%, מכיוון שיש גם באירופה איזורים מעבר לכביש. יש גם טיולים מאורגנים של מועדוני סינכרו.
אפריקה בהחלט נמצאת ברשימת היעדים שלנו. הסינכרו שלי מכיר כבר את מרוקו, מכיוון שהבעים הקודם טייל שם.
יש לי אזרחות בריטית, מה שאיפשר לי לייבא לבריטניה.
.
.
.
כרגע ממתין כבר לקבל הרישיון הבריטי. היה עיכוב בגלל המסמכים, ומקווה לקבל הרישוי בשבוע הקרוב.

עדכונים יבואו כמובן.

רמי גלבוע
18-08-19, 11:57
היי, חברים!
כייף לראות מצטרפים חדשים (ובוודאי ידידים וותיקים...) מצטרפים למחלקת המוטורהומים. מניסיוני בעשר השנים האחרונות, אין בעיה למצוא איחסון למוטורהום באירופה - וברצלונה היא מקום מצוין לאנשים שרוצים לאחסן את הכלי לתקופת החורף או הקיץ.
המחירים ברוב אירופה הם 30-50 יורו לחודש (מוטורהום באורך 6.5 מטרים), עם חריגה מעצבנת מאוד של 120 יורו לחודש, באינוורנס.
אני מדבר על איחסון תחת קורת גג, בלי גג זה בטח זול יותר, אבל אני מאחסן רק מתחת גג סגור.
האמת היא שאם יש לך אסם או האנגר גדול עם רצפת בטון/אספלט, זה מאוד פשוט.
כדאי להוסיף שקעי חשמל להטענת מצברים, עגלת מצברים להתנעת רכב סורר, נקודת שטיפה עצמית לפני שיוצאים לדרך. אפשר להוסיף אופציה ללינה במקום בערב לפני היציאה, עוד לא נתקלתי בשירות כזה.
הקרבה לשדה תעופה קריטית, לפעמים מציעים לך שירותי הקפצה, או הזמנת מונית.
קידום מכירות דרך הרשת, זה בכלל לא בעיה.

Asaf-a
18-08-19, 21:56
רמי, תוכל בבקשה לשתף איך אתה מאתר מקומות אכסון המתאימים לסוף הטיול ליד שדה תעופה?

אתה קודם מאתר טיסה זולה באיזור הסיום ומוצא איכסון באיזור או להפך? יש אתר אינטרנט או אפליקציה בהם יש מקומות האיכסון וניתן לוודא מקום או להזמין מקום מראש?

im_ri
19-08-19, 02:04
היי, חברים!
וברצלונה היא מקום מצוין לאנשים שרוצים לאחסן את הכלי לתקופת החורף או הקיץ.

באחד החיפושים האחרונים נתקלתי במוטורהום שלך בברצלונה :)

- - - Updated - - -

עימרי מה אתה בחרת בסוף ?

אני כבר שנה וחצי עם Delica L300 4x4 (שרשור מתאים יפתח כשאחליט לגבי התוכניות)

רמי גלבוע
20-08-19, 02:52
אסף, אני פשוט כותב בגוגל, למשל: "Motorhome storage near Manchester".

אני תמיד מחנה את האוטו בקרבת שדות תעופה עם חברות לואו קוסט כמו איזיג'ט. באמסטרדם מצאתי מקום 5 דקות משדה התעופה, בצרפת זה חייב לקחת מונית של 110 יורו (אפשר היה ברכבת, היה עולה 60 ל-2 אנשים). אם יש לך גמישות בתכנון, נסה למצוא מקום איחסון לפני שאתה קונה כרטיס. לפעמים הם לוקחים רק למינימום של 6 חודשים, צריך פשוט לחפש.

אני אוהב לנתק מצברים ולוודא שהאוטו לא יזוז, אבל הם תמיד דורשים להשאיר להם את המפתחות, לצורך מנהלות. פעם כופפו לי את מנשא האופניים, פעם אחרת שברו לי את ברז ניתוק הסוללה... אבל בסך הכל זה עובד מצוין.

אני יכול להמליץ בלב שלם על מקום האיחסון באמסטרדם: בחור בשם 'הנק' HENK, [email protected]. טלפון 061-2075407. הוא גם יסיע אותך אל , ומשדה התעופה, זה נסיעה של 10 דקות.

Roieraz1
20-08-19, 08:34
כמה אמור לעלות רכב כזה כולל הכנה. בערך כמובן?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

erezgur
20-08-19, 10:28
כמה אמור לעלות רכב כזה כולל הכנה. בערך כמובן?

Sent from my SM-G930F using Tapatalkעד שפותח השרשור יענה, אני מציע פשוט לעשות חיפוש באיביי ובאתרים של מוטורהום ואתרי מכירות רכבים כאלו (גוגל ישמח לסייע), תקבל תמונה לא ראה כל השוק הזה.

נשלח מהנייד שמתעקש "לתקן" את האיות...

Oren Kipnis
20-08-19, 21:34
תחום המחירים לכלי רכב מסוג זה רחב מאוד.
אתה רוצה סינכרו ? זה דבר אחד.
אתה רוצה מוטורהום גדול יותר, אבל לא בהכרח עם הנעה כפולה ? זה משהו שני.
אפשר לשאול עוד 100 שאלות.

בכללי, T3 סינכרו במצב טוב הוא כלי יקר כמו כל משפחת הפולקסווגן מנוע אחורי.
אחד כמו שלי שהתחיל בתור טורבו דיזל 1.6 והוסב בהמשך ל TDI, עם שתי נעילות וחישוקי 16, שהוסב בצורה מוכוונת שטח קשה ולא כמו ווסטפליה רגיל (משמעות למשקל) ושהוא נטול חלודה ימכר במחיר שבין 33000 יורו ועד יותר מכפול מכך.

יש המון הסבות שאנשים בנו לבד, חלקן ברמה טובה מאוד, והמחיר אז יורד.

למרות המחיר הגבוה ששילמתי, אני עדיין לפני השקעות שתעלינה לא מעט, בהן מזגן מפוצל כולל אפשרות הפעלה בתפוקה חלקית בחניה בלי סיוע של גנרטור, אולי כננת ועוד מחשבות ממחשבות שונות.

מציע לדפדף בלוח דוגמת mobile.de או autoscout24.com ולקבל מושג.

בהצלחה

-->