PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית רכב שטח קל (מאוד) - התלבטות

omri.g
26-05-19, 12:53
שלום לכולם,

אני קורא את הפורום הזה די בשגרה, אבל כותב פוסט אחד קבוע אחת לכמה שנים - איזה רכב לקנות...?

בעבר תמיד עזרתם לי, אז אני בטוח שגם הפעם תגיע מפה הישועה.

אני צריך רכב חדש (יד שניה כן, לא חדש חדש), ואני די מבולבל ממה לקנות.

עד היום היו לי סמוראי, ג'ימני וטריוס. את כולם אהבתי מאוד, והם שירתו אותי נאמנה. כרגע אני נוהג בניסן ג'וק (של אשתי) והוא דווקא נחמד (נוח וזה, לא לנסיעה בשטח חלילה).

כרגע אני מסתכל על ייטי / קשקאי / טיגואן / XV (גרסת ה4X4 שלהם כמובן)

התקציב שלי הוא 60K. אני יכול לעלות קצת אבל מעדיף מאוד לרדת לאזור ה45K +-

הכי קוסם לי הוא הטיגואן (יש אחד יד ראשונה עם 27K קילומטר בתקציב!) אבל אני מאוד חושש מעלויות האחזקה (זה אמיתי או אגדה?). אחרי זה יש את הייטי, שהוא כנראה התמורה הכי טובה לכסף, אבל גם שם אני חושש מאחזקה כי זה בכל זאת VW מתחת להכל (וגם המראה שלו לא תורם). הקשקאי הכי זול בחבורה, וגם קיבלתי שירות מעולה מהיבואן בעבר... ויש את הXV, שעל הנייר הוא תמורה מעולה לכסף, רק שאני מעדיף להסתכל על צבע מתייבש.

אני ממש רוצה להתקדם מהיפניות הבסיסיות. הגעתי לגיל שאני שואף לקצת יותר יוקרה, גם כי בא לי וגם כי אני מבלה די הרבה שעות מאחורי ההגה והגב התחתון שלי הורג אותי (זה תחום אחד שהטריוס לא הצטיין בו).

מה דעתכם? יש מומעד נוסף שאני צריך להסתכל עליו?

תודה רבה על זמנכם!
עמרי.

GodsFather
26-05-19, 15:18
Xv זה הכי שטח שיש ממה שציינת פה.

איזה שטח אתה עושה אם בכלל?

פורסטר יהיה מצוין גם כן בתקציב שלך.

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

omri.g
26-05-19, 19:25
אני לא נוסע בשטח קשה במיוחד. מדי פעם אנחנו עושים איזה שביל עפר עם מעבר או שניים ברמה בסיסית.. לא משהו שפרייבט יכול לעשות, אבל לא צריך רכב שטח בשביל זה. כן הייתי שמח ליכולות שטח רציניות יותר, וכנראה שגם הייתי מנצל אותן, אבל כרגע אני נאלץ להתפשר בנושא הזה.

האמת, יצאתי מנקודת הנחה שפורסטר יהיה הרחק מחוץ לתקציב. ממה שאני רואה בלוחות הוא בהחלט אופציה, אבל עם שנתון נמוך יותר וקילומטרז גבוהה יותר ביחס למתחרים האחרים.

כרגע הכי מושך אותי הטיגואן, בעיקר בגלל שיש אחד עם 27k קילומטר שנכנס בתקציב, אבל אני ממש חושש מהוצאות הטיפול.

עמרי.

נדב ש.
26-05-19, 19:59
אתה בטוח שראית/התכוונת לטיגואן?
לא מכיר אותו, אבל מהצצה ביד 2 המחירים לא יורדים מ 35-40k ש"ח....
אז תבדוק טוב מה אתה קונה.... הזול עולה ביוקר בסוף...

omri.g
26-05-19, 20:03
הוא עולה 58k.

27 זה כמה קמ הוא עשה.

erezgur
26-05-19, 20:29
לא משהו שפרייבט יכול לעשות, אבל לא צריך רכב שטח בשביל זה.
לא הבנתי -
אתה מחפש עבירות מעבר לפרייבט אבל שלא צריך רכב שטח?

בכל מקרה, בפורום רכבי שטח (אצלנו) קיבלת תשובה מאד ברורה - מהדגמים שציינת, היחיד שהוא קצת רכב שטח הוא xv. האחרים הם פרייבטים שמתאימים אולי לנסיעה בשלג.

אם אתה מעוניין ברכב לשטח, צריך לחשוב מחדש. מומלץ להתחיל בתשובות לשאלות שבשרשור הדביק בראש הפורום.

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

נדב ש.
26-05-19, 20:31
הוא עולה 58k.

27 זה כמה קמ הוא עשה.

טעות שלי בהבנת הנקרא.... מתנצל.
25 שנה אחרי "סיום" הלימודים המורה עדיין רודפת אחרי לעשות בגרות... :rolleyes:

omri.g
26-05-19, 22:14
לא הבנתי -
אתה מחפש עבירות מעבר לפרייבט אבל שלא צריך רכב שטח?

בכל מקרה, בפורום רכבי שטח (אצלנו) קיבלת תשובה מאד ברורה - מהדגמים שציינת, היחיד שהוא קצת רכב שטח הוא xv. האחרים הם פרייבטים שמתאימים אולי לנסיעה בשלג.

אם אתה מעוניין ברכב לשטח, צריך לחשוב מחדש. מומלץ להתחיל בתשובות לשאלות שבשרשור הדביק בראש הפורום.

אני (אנסה) להבהיר - אני מאוד אוהב לנסוע בשטח, ובעבר הייתי עושה זאת די הרבה (עם הסמוראי והג'ימני). בשנים האחרונות יוצא לי הרבה פחות מסיבות כאלה ואחרות, אבל אני רוצה לפחות לשמר לעצמי את האפשרות לרדת לשטח מתי שבא לי. לכן - אשמח לקנות רכב שטח רך (בסגנון הטריוס, שהיה מושלם עבורי) שיהיה נוח ליום ליום (במידה) ויאפשר לי לרדת לשטח בסיסי (במידה). זאת פשרה לכאן ולכאן.

כרגע, רכישה של רכב שטח אמיתי היא לא על הפרק. יהיה לי מאוד קשה להצדיק את זה כלכלית (לא עניין של מחיר נטו, עניין של אחזקה וכאלה) ולכן אני לא דוחף לשם. בגדול, אני אסע בשטח במסגרת מה שהרכב יאפשר לי, ואהיה מרוצה מזה.

ואתה צודק! אני באמת צריך למלא את השאלון:

1. תקציב - צריך להביא בחשבון שההוצאות על רכב שטח גבוהות בד"כ משמעותית מהוצאות על רכב פרטי!א. מה התקציב לרכישת הרכב? 60K
ב. האם התקציב שציינת כולל מבחינתך את עלויות התיקונים, השיפורים והתחזוקה (לפחות של ששת החודשים הראשונים) או שמדובר במחיר הרכישה בלבד ויהיה מימון נפרד לעלויות התחזוקה? עדיף שיכלול אבל לא חייב
ג. האם אתה מסוגל להתמודד עם הוצאה חד פעמית גדולה יחסית (למשל 5,000-10,000 ש"ח) לתיקון הרכב אחת לכמה שנים? כן

2. גודל / קיבולת הרכב - כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? כלב? קוף? האם לעיתים תרצו לעשות טיול של מספר ימים עם לינת שטח? זוג וכלב. מדי פעם אני מוביל ברכב די הרבה ציוד, וגם זקוק לגגון

3. נסועה שנתית ותחזוקה:א. כמה קילומטרים הרכב יעשה בשנה? כמה ק"מ להערכתך יהיו לצרכי טיול (כולל את הטיול בשטח עצמו ואת הנסיעה הלוך וחזור) וכמה נסיעה שוטפת שאינה קשורה לטיול? הרכב יעשה בין 10K ל20K בשנה, ומתוך זה כ100 בשטח במקסימום (בהערכה גסה)
ב. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע (האם תוכלו לעיתים להשלים עם כמה ימים שבהם הרכב מושבת לצרכי טיפול ולא יכול לשמש לנהיגה)? יום יומי
ג. האם כל התחזוקה תתבצע במוסכים / בעלי מקצוע או שיש ידע טכני / רצון / כוונה לביצוע תחזוקה עצמית (לפחות חלקית)? במוסך
ד. האם מקום המגורים הוא באזור מרכזי עם מוסכים ואנשי מקצוע זמינים במרחק נסיעה סביר או בפריפריה הרחוקה מאזני מקצוע / מוסכים? כן, יש שפע של אנשי מקצוע

4. אופי השימוש והטיולים:
א. האם מתכננים לנסוע רק בשבילי עפר ודרכי כורכר כבושות, האם רק טיולים רגועים בחיק הטבע, האם טיולים שלעיתים ידרשו מעבר מעלה קשה / מדרגת סלע וכו'? לרוב דרכי עפר עם מעברים בסיסיים. במידה והרכב יאפשר יותר, כנראה שאעז יותר, אבל זה לא מחויב.
ב. אם טיילתם ברכבי שטח בעבר או שיש קבוצה המטיילת עם רכבי שטח שאתם חושבים להצטרף אליה מדי פעם לטיול - מהם רכבי השטח של אנשי הקבוצה? טיילתי לא מעט, כרגע אני לא חלק משום קבוצה.
ג. מהם המקומות המאתגרים ביותר שבהם עברתם / תרצו לעבור או שטיול שתרצו להשתתף בו עבר? (גם אם רק ראיתם תמונות של טיול שטח שעניין אתכם ויודעים לציין את שם המקום או המסלול).

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף? בטיחות, מודרניות ונוחות. היו לי לא מעט גרוטאות ורכבים בסיסיים מאוד וקצת נמאס לי מזה.

א. גיר אוטומטי/ידני אוטומטי
ב. מנוע דיזל/בנזין לא משנה, אבל לא זללן
ג. תצורה (טנדר, קצר, ארוך...) קצר, אפשר אפילו 3 דלתות. שוב - בעבר היה לי טריוס והוא היה בגודל המושלם.
ד. גיל הרכב - חדש בלבד? משומש בן שנים ספורות? רכב אספנות? כמה שיותר חדש. אני מתאר לעצמי שהתקציב מכתיב רכבים בני 5 ומעלה.

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? לחלופין, יש "וטו" על סוגי רכב מסויימים? יש וטו על רכבי שטח יעודים (פג'רו, לנדקרוזר וכאלה) או טנדרים ישנים (החלום שלי זה היילקס עם ארגז מקוצר). עד כה הסתכלתי על ייטי, XV, טיגואן וקשקאי.

grand
26-05-19, 22:24
טיגואן זה לא רכב שטח, אולי טוארג שיש לו קצת יכולות, זה לגבי vw, כל שאר האפשרויות שציינת לא נועדו לשטח למעט הסובארו, בקטנה.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

asafk
26-05-19, 23:10
הבעיה בסוברואים היא צריכת דלק גבוהה.
בעיה שנייה היא תחושה שאתה גר בתוך ארמון פלסטיק עם ריח של פלסטיק ותחושה של פלסטיק. אני מציין את זה כי האיש כתב שהוא לא רוצה עוד רכב בסיסי.
מה שמביא אותי לסובארו תוצרת אמריקה - אאוטבק. בגרסת הגימור הנכונה הוא רכב לא רק מהנה אלא גם מרגיש קצת פחות בסיסי מהאחים הקטנים שלו. שטח? הגבהה, וגם אם לא, זה עובד בזהירות. וצריכת דלק? אותה זוועה, כאן צריך לעשות חשבון ולהחליט אולי כדאי גז.

אסף.

raanan
27-05-19, 00:47
טיגוואן זה גיר DSG (כפול קלאצ'ים ) שזה דרעק לשטח .
למרות שנדמה לי שבטיגוואן זה גיר רטוב שהוא יותר אמין אבל עם תחזוקה יותר.

סובארו עם גירים רציפים גם לא להיט .

מציע לחפש יונדאי IX35 גרסת הנעה כפולה.

בהצלחה
רענן

איל מ
27-05-19, 06:37
מניסיון עם יטי.
זה לא קשור בשום צורה לשטח.
גם כמעט ואין 4*4 (אם בכלל).
ויש לו צרות של ואג.
גיר dsg, רעשים מוזרים מאזור מותחן הטיימינג (במשמרת שלי לא הלך לי הטיימינג, אבל זאת תופעה מדווחת), אכילת שמן וכו.....
מאוד מהנה בכביש כשהוא תקין.

Amza30
27-05-19, 10:14
חושב שXV יחשב עליך בול, צא לסיבוב עם אחד ותחליט לפני שאתה פוסל.

omri.g
27-05-19, 12:34
יאלה, אני יוצאת לנסיעת מבחן בXV. תזכרו, אני צריך להשתדרג ביחס לטריוס וג'ימני, שזה לא סטנדרט גבוהה במיוחד.

מבחינת יכולת השטח של הxv, הוא מקביל לטריוס? פחות טוב? יותר טוב? למה לצפות?

גיא
27-05-19, 12:52
יאלה, אני יוצאת לנסיעת מבחן בXV. תזכרו, אני צריך להשתדרג ביחס לטריוס וג'ימני, שזה לא סטנדרט גבוהה במיוחד.

מבחינת יכולת השטח של הxv, הוא מקביל לטריוס? פחות טוב? יותר טוב? למה לצפות?

יותר טוב מבחינת מנוע / כוח / איכות חיים בקבינה ומערכת 4X4 עם בקרת משיכה טובה.
יותר רע מבחינת זוית גישה ונטישה ופגושים ארוכים מאד
יותר רע מבחינת תיקונים אחרי זה ...

omri.g
27-05-19, 16:50
אוקיי, עשיתי שתי נסיעות מבחן היום:

סובארו XV - וואלה, לא משהו בכלל. הרכב מאוד נוקשה, באמת מרגיש פלסטיקי, וקצת לא סוחב. בשום צורה לא התקדמות ביחס לטריוס ברמת התחושה או החוויה.

והנה הWILD CARD - נסעתי על סוזוקי גרנד ויטרה 2010 עם 95K קילומטר. האמת, רכב חביב מאוד. זה לא מרצדס, וגם לא פולקסווגן, אבל זה החליט כמו התקדמות אמיתית ביחס לטריוס. אני שוקל את זה ברצינות.

חוץ מזה, ראיתי גם ג'יפ קומפס, שנראה נחמד, אבל תחושת הבטן אומרת שהוא מתכון לאסון... התחושה נכונה?

ואו, אתם אדירים, איזה פורום נפלא זה. תודה לכולם!

הכוכב הכחול
27-05-19, 23:44
חוץ מזה, ראיתי גם ג'יפ קומפס, שנראה נחמד, אבל תחושת הבטן אומרת שהוא מתכון לאסון... התחושה נכונה?

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/2247

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1613

חנן-ג'יפולוג
28-05-19, 06:49
מחזק את מה שכבר כתבו כאן: אל תתקרב עם גיר רובוטי לשטח.
הקונספט של הגיר מצוין באופן כללי, אבל במתארי נסיעה מסוימים בשטח, אתה תתקע לאחר שניות בודדות.

omri.g
28-05-19, 10:37
אוקיי - טיגואן, ייטי, XV, קומפאס נמחקו... גראנד ויטארה עלתה למקום הראשון.

ועכשיו, בתקווה, קנידט אחרון - קשקאי! המחירים שלו סבירים מאוד, בעבר קיבלתי שירות מעולה מהיבואן ואני יודע שיש גרסת 4X4 רכה (TEKNA או משהו כזה).

ברור שהוא נחות לויטארה בשטח, אבל אם הוא לא פחות אמין, נוח יותר ומודרני יותר יש מצב שזה עדיף לי... מה דעתכם?

nirs
28-05-19, 10:53
הגראנד ויטארה בשנתון המדובר הוא גיפ אמיתי עם הילוך כוח. עם מעט שיפורים נדרשים, תוכל לטייל איתו במרבית מסלולי הטיול הקיימים.
הקשקאי הוא לכל היותר רכב שבילים בדומה לאופציות האחרות שציינת, להוציא את ה xv.

Sent from my iPhone using Tapatalk

omri.g
28-05-19, 13:17
הקשקאי הוא לכל היותר רכב שבילים בדומה לאופציות האחרות שציינת, להוציא את ה xv.

להבנתי, הTEKNA כולל נעילה מרכזית, שזה בדיוק מה שהיה לי בטריוס. מבחינתי, אם יכולת ה"שטח" מקבילה בניהם, הקשקאי מתאים לי בול. אני יכול כמובן לקנות גרנד ויטארה, אבל הוא עולה משמעותית יותר, ואני לא בטוח שיכולת השטח הטובה יותר שלו מצדיקה לי את זה כרגע.

asypeer
28-05-19, 13:47
שירות טוב מקראסו???
ממליץ לך לגגל ״גיר רציף ניסאן״ ואז תחליט אם קשקאי מתאים לך.

omri.g
29-05-19, 12:53
שירות טוב מקראסו???
ממליץ לך לגגל ״גיר רציף ניסאן״ ואז תחליט אם קשקאי מתאים לך.

האמת, בדיוק סביב הנושא הזה קיבלתי שירות טוב. מיד אחרי שקנינו את הניסאן ג'וק שלנו, שהיית יד ראשונה עם 32 אלף קילומטר אבל הרחק מחוץ לאחריות - הגיר הלך... פנינו לקראסו בכעס רב, וקיבלנו הנחה ענקית על גיר חדש. בסוף זה יצא יותר זול מגיר משופץ במוסך שלי, וקיבלתי שנתיים אחריות על הגיר במקום שנה.

אבל בתכלס, יש יבואן רכב שכן אפשר להגיד עליו מילה טובה?

asafk
30-05-19, 23:34
הויטרה המדוברת- בלי שום שיפור - בדיוק מה שביקשת.
דרך צלחה.

אסף.

asypeer
30-05-19, 23:40
האמת, בדיוק סביב הנושא הזה קיבלתי שירות טוב. מיד אחרי שקנינו את הניסאן ג'וק שלנו, שהיית יד ראשונה עם 32 אלף קילומטר אבל הרחק מחוץ לאחריות - הגיר הלך... פנינו לקראסו בכעס רב, וקיבלנו הנחה ענקית על גיר חדש. בסוף זה יצא יותר זול מגיר משופץ במוסך שלי, וקיבלתי שנתיים אחריות על הגיר במקום שנה.

אבל בתכלס, יש יבואן רכב שכן אפשר להגיד עליו מילה טובה?

אני מניח שהג׳וק הזה לא נסע איפה שהקשקאי מתכוון לנסוע..

elephant man
04-06-19, 15:50
הויטרה המדוברת- בלי שום שיפור - בדיוק מה שביקשת.
דרך צלחה.

אסף.
בדיוק.

מוסיף, נסה פורסטר 2011-2012. אפשר גם 2013 אבל רק צורה ישנה.
נכנס בדרישות.
גיר פלאנטרי (ב2013 שיווקו במקביל את הדגם החדש עם רציפה).

omri.g
05-06-19, 03:14
כרגע אני די סגור על הגראנד ויטארה, וכבר בדקתי שניים ודי אהבתי את מה שראיתי.

אני גם פתוח לרעיון של הפורסטר, שאמור בהחלט לספק את צרכי ה"שטח" שלי, ואמור להיות רכב עדיף על הויטארה בחוויה היום יומית. אלך לבדוק גם כמה כאלה :)

כרגע, למרות שאני די מפוקס על שתי האופציות האלה, לא ויתרתי על החלום של רכב יוקרה ישן! העפתי מבט ביד 2 ואני רואה שגם הBMW X3 מגיע לאזור המחיר שלי, ואפילו באותם השנתונים של הויטארה! השאלה הנצחית עם רכבים כאלה זה עלות האחזקה... ממרצדס ML ישנה כבר ירדתי (גם בגלל הגודל), מוולוו XC60 ירדתי כי הבנתי שהם לא הכי אמינות (למרות שיש כמה באחלה מחירים). הייתי שמח לשמוע על הX3.

וואלה, זה כיף לקנות אוטו, אבל זה גם תיק רציני. בסוף אני אשבר ואגשים את חלום הילדות שלי - היילקס.

asafk
10-06-19, 23:23
אם כבר יוקרה..... לשטח... חפש טוארג v6 דיזל. זה הדגם היחיד שעוד איכשהו אפשר לתחזק במחירים סבירים. אומרים שזו מכונה מצויינת. הייתי ממליץ לך לחפש קאיין אבל שם כמו דגמי הבנזין של הטוארג באמת כשנופלים על תיקון גדול זה סיפור יקר (בשביל טיימינג למשל מורידים מנוע וזה אומר פירוק של כל הפרונט). מצד שני..... אם לא נופל תיקון גדול.... חיים רק פעם אחת וזה..... ואלו באמת מכונות אדירות - ואמינות מאוד.

אסף.

grand
11-06-19, 00:02
אסף, עוד יגיע היום שלא תעמוד בפיתוי הטוארג ותאמר לעצמך, wtf חיים פעם אחת, אני מרגיש את זה בוער בעצמותייך, האמת שזה באמת פצצה של רכב, ודי בזכותך זכיתי בעונג גדול לפחות בכביש גם אם פחות בשטח.

asafk
11-06-19, 00:17
אני שמח לשמוע. באמת. ובאמת אם הייתי מוצא מה שחיפשתי הייתי שם כסף בלי היסוס.
יאללה, בפעם הבאה.. מי יודע..

אסף.

omri.g
11-06-19, 10:19
בינתיים רעיון רכב היוקרה לא תופש תאוצה. חיפוש הגרנד ויטארה דווקא כן.

ראיתי 2008 אחת עם 110K שהרגישה שחוטה לגמרי. ראיתי גם 2009 עם 90K שהרגישה הרבה יותר אחלה (אבל קצרה, ואני רוצה ארוכה). שמתי לב שיש הבדל מסוים בעיצוב סביבת הנהג בין 2008 ל2009. ההבדל מינורי אולי, אבל הוא יוצר תחושה של רכב הרבה יותר מודרני ב2009.

אני חייב לשאול - מה מיחד את הטוארג V6 דיזל משאר הדגמים? למה הוא זול יותר לאחזקה?

grand
11-06-19, 15:30
מנוע ה v6 tdi 3L מוצלח, אמין ונפוץ מאוד בהמון רכבי הקבוצה כולל מסחריות, לכן מן הסתם גם הטיפולים בו יותר נגישים וזולים, מנועי הבנזין נדירים, מורכבים לטיפול ושתייני דלק גדולים.

omri.g
11-06-19, 16:29
מנוע ה v6 tdi 3L מוצלח, אמין ונפוץ מאוד בהמון רכבי הקבוצה כולל מסחריות, לכן מן הסתם גם הטיפולים בו יותר נגישים וזולים, מנועי הבנזין נדירים, מורכבים לטיפול ושתייני דלק גדולים.

מעניין. שמעתי סיפור דומה על המרצדס ML דיזל משנות ה2000. יש בהן את אותו המנוע והגיר כמו הרבה מהמוניות מהתקופה ולכן יש שפע של חלקי חילוף.

grand
11-06-19, 17:12
מרצדס ml אולי המנוע סבבה אבל כל השאר אללה יסתור.. אבל כן, גרנד צ'רוקי למשל, אותו מנוע מרצדס 3 ליטר, מי שמבין ויודע הולך למוסך מסחריות ומוניות ומקבל טיפול טוב וזול משמעותית ממוסכי היבואן של jeep, בטוארג המצב דומה, אם תכנס עם רכב כזה למוסך צ'מפיון המורשה יפתחו לך את השושנה על כל דבר פעוט, צריך ראש יצירתי, לדעת לחפש לפי מקטים חלקים שברובם זהים לעוד דגמים שונים ואחרים, דוגמאות לא חסר, למשל שמעתי סיפור על מדחס מזגן לטוארג שרוצים עליו 7000 שח.. חיפוש קטן מראה שאותו מדחס בדיוק קיים בפולקסווגן ג'טה ועולה 1500 שח, והדוגמאות רבות, בקיצור למי שמורגל ליצירתיות ולרכבים מיוחדים, או שהיה בבעלותו רכב כמו jeep או לנדרובר למשל, ידע להסתדר לא רע עם המפלצת הכי מוצצת שיש.

Asaf-a
11-06-19, 22:33
אחרי שנוכחתי שפנס קדמי לפורסטר החדש עולה 12000₪!!! אצל היבואן אז המחירים שציינתם כבר לא נשמעים מפחידים...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

asafk
11-06-19, 22:35
סובארו זה מקרה קשה של מחירי חלפים.....

אסף.

גיא
11-06-19, 23:13
לא רק סובארו ...

גם רכבי לואו קוסט ... בקניה. אחרי זה. נשאר רק הקוסט.

Liranayalon1
12-06-19, 22:36
אחרי שנוכחתי שפנס קדמי לפורסטר החדש עולה 12000₪!!! אצל היבואן אז המחירים שציינתם כבר לא נשמעים מפחידים...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שערורייה....

-->