PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע חדש\הכנסת צמיגים לרישיון?

oron shabo
31-01-06, 19:49
שלום
רציתי לדעת איפה וכמה בערך עולה לקנות מנוע ל CJ8 ?
כמה טובים המנועים האלה והאם בכלל שווה?

איך אני מכניס צמיגים 31 לרשיון? האם זה עולה כסף?
תודה

עירא
31-01-06, 20:04
איפה וכמה עולה מנוע? - מנוע יוצא ימ"ח אפשר למצא אצל סוחרי החלפים אם זה סמו או האחים עבדי ביהוד או אבו נעים בצפון. עלות 3.5-5.5K ש"ח
לקחת את המנוע שלך ולעשות לו אוברול (לייתר דיוק לתת למוסך את הרכב, ולקחת אותו משם אחרי שבוע עם מנוע אחרי אוברול) 7-8K ש"ח
וייש את כל הקומבינות שבדרך.
מה עדיף? הדעות חלוקות, אם אתה מתכנן להשאר עם הג'יפ הזה זמן רב, לדעתי לך על אוברול.
לגבי צמיגים 31, נכון ללפני שנה וחצי, פשוט לגשת לכל מכון טסטים לשלם שם אגרה (נדמה לי 60ש"ח או 19ש"ח) והם מעדכנים את הגודל ברישיון.
עירא

oron shabo
31-01-06, 20:25
אם אתה יכול אז תסביר למה עדיף מנוע אחרי אוברול ולא מנוע ימ"ח?
האם מנוע ימ"ח הוא בעצם מנוע שישב ללא שימוש?

עירא
31-01-06, 20:39
למה עדיף מנוע אחרי אוברול??
כי הוא נפתח לפני שבוע, החליפו בו את כל החלקים שהיו צריכים להחליף סגרו אותו ובדקו שהוא עובד על הג'יפ ונתנו לך אחריות של כמה חודשים מהמוסך.
מנוע ימ"ח לאומת זאת , עבר תהליך דיי דומה של פירוק, החלפת חלקים לא תקינים, וסגירה מחודשת. רק שהוא עבר את התהליך הזה לפני 10 שנים, וב-10 שנים הרבה יכול לקראת.
תכלס' אני מכיר חברה שנוסעים עם מנועים יוצאי ימ"ח והם מרוצים עד הגג.
אני מכיר גם כמה שכנו מנוע ימ"ח שהיה במצב דפוק לחלוטין.
השאלה היא איזו אחריות אתה מקבל על המנוע, האם הפירוק וההרכבה יהיה על חשבונך או לא? לא יודע.
באוברול שאתה הולך למוסך, הוא מבצע את כל העבודה בעצמו ולכן גם נותן עליה את האחריות. לגבי מנוע יוצא ימ"ח זה יותר מורכב.

עירא

lizard
31-01-06, 20:53
אתה יכול להשיג מנוע משופץ מיאנוביץ' ב5500 לפני מע"מ, עד כמה שאני זוכר. יתכן והמחיר השתנה.

הכי זול זה לעשות אוברול לבד. אם אתה מצליח להביא את החלקים מחו"ל אז זה יכול להגמר בסביבות ה3500 ש"ח.

אמנון
31-01-06, 21:13
באותו הקשר של אישור מידת צמיגים ב-CJ, הפרוצדורה של אישור ל-33" זהה?
יש בעיה חוקית לאשר 33"? אם כן, איך בכל זאת עושים את זה?

עירא
31-01-06, 22:38
לגבי 33" יש צורך לשמן את המערכת.
לגבי אוברול לבד, להערכתי, למשתמש הממוצע זה בחיים לא יהיה במחיר הזה. יותר לכיוון ה-5K.
וגם אז יש את עניין האחריות שאם קורה משהו זה על אחריותך הבלעדית.
סיפור קצר, בחור מגיע למוסך עם CJ ומבקש לעשות אוברול למנוע.
במוסך מפרקים את המנוע, עושים לו אוברול, סוגרים את המנוע ומרכיבים אותו. הבחור מבקש לחבר את יוניט טמפ' בבלוק מנוע. בנסיון לפתוח את הבורג בבלוק (שלהברגה שלו יכנס היוניט) נסדק הבלוק.
המוסך מפרק את המנוע מביא חדש עושה אוברול מחדש ומרכיב אותו, לאחר כחודש מתחיל רעש מהמנוע, אחרי שנראה שייש נזק בבוכנה אחת המוסך מחליט להחליף גם את המנוע הזה ולשים אחר במקומו (במקום רק לתקן את הבוכנה הסוררת) בעיקר נגד עין הרע. (ד.א. התקלה נבעה מבעייה שנגרמה בשיפוץ של הראש עצמו, פעולה שהמוסך מוציא החוצה).
איזה זין אם חלק קטן מהדברים שאלו יקרו לך כשתשפץ את המנוע.
הסבירות שרצף כזה של מזל רע יקרה למישהו הוא נמוך מאוד ועד שואף לאפס, אבל המטרה של הסיפור היא להדגיש את העניין שבזריקת האחריות למישהו אחר, ובנוסף שתקלות קרו קורות ויקרו.

עירא

ד ו ר ו ן
31-01-06, 22:47
סליחה על הסטייה מהדיון לרגע(הייתי חייב..;) )
עירא,
כתבת איזה 17 שורות במקום לדגור על הדברים החשובים,
אח"כ אתה בוכה שאין לך זמן לטייל...
:mrgreen:

six 4 life
01-02-06, 01:19
אם אתה יכול אז תסביר למה עדיף מנוע אחרי אוברול ולא מנוע ימ"ח?
האם מנוע ימ"ח הוא בעצם מנוע שישב ללא שימוש?

אני אסביר פן שלא דובר עליו כאן. אני הולך לכתוב כאן משהו שלא כולם יסכימו איתי עליו- בטח שלא בעלי מנועי הימ"ח.

מנועי ימ"ח, שופצו בצבא עד שנת 97 פחות או יותר.
הליין שבשנה שנתיים האחרונות יצא אל השוק האזרחי, הוא ליין של מנועים לא מוצלחים. למה?
בשנה שנתיים האחרונות שעדיין שיפצו מנועי CJ בצבא השתשמו במיסבי קראנק מאיכות ירודה כדי לגמור את המלאי הקיים ולהוציא אותו לשוק האזרחי.

הפועל היוצא של זה הוא מנועי ימ"ח בני חצי שנה שהקראנק התחיל לדפוק בהם, עקב מיסבי קראנק ירודים שפיתחו בלאי גדול.

לרובינו- הדבר בגדר שמועות. אני אישית נכחתי להכיר 2 מנועים שכאלו האחד בן 7 חודשים עם קראנק דופק, והשני בן שנה וחודש.

לעומתם- אני מכיר 3 מנועי ימ"ח מורכבים ועובדים מצויין ללא דפיקות- האחד בן 3 שנים, האחד בן שנה וחצי, והשלישי בן שנה.

תשווה את כל הכתוב לעיל' למנוע אחרי אוברול שבו מוחלפים כל המיסבים בחדשים (ואם כבר במיסבים עסקינן, KING הם מיסבים ברמה גבוהה מאוד.), מנוע שבו אתה יודע בדיוק מה הוחלף ומה לא

במנועי ימ"ח- אתה לא יודע איך תיפול.
אם נפלת על מנוע לא טוב, הפסדת הרבה כסף על פירוק והרכבה של 2 מנועים.
אם נפלת על אחד טוב, סה"כ זה הימור כי אי אפשר לדעת מה יהיה הלאה מבחינת הקראנק הדופק (מחלת מנועי הימ"ח)

ומהצד השלישי- לא חסרות דוגמאות שנוסעות יופי עם המנועים האלו... כך שבסופו של יום- השיקול הוא שלך.

רק תיקון כללי לגביי מחירים
במחירי השוק היום, במידה ולא תחסוך על שום חלק שניתן להחלפה במנוע, ובמידה ולא תחסוך על חריטות, אתה תגיע בקלות ל5-6 אלף ש"ח- רק בחלקים. לא כולל עבודה.
תוסיף לזה עבודת מוסך + פירוק והרכבה + מע"מ
אתה בסכום שנושק ל8-9 אלף ש"ח ואף יותר.
אלו המחירים המציאותיים והפחות אופטימיים.

לכאן או לכאן אני בטוח שיהיו הבדלים בין מקום כזה לאחר ובין חלק כזה לאחר.

לסיכום אני אומר -
האופציה הכי זולה ומהירה- מנוע ימ"ח.
האופציה הפחות זולה, בעבודה עצמית- אוברול מנוע לבד.
האופציה היקרה יותר והמקצועית יותר- אוברול מנוע במוסך.

בברכה.

-ארז-

six 4 life
01-02-06, 01:27
אגב,
לפני שנה שנתיים שמחיר מנוע מימ"ח היה בסביבות ה4,000 ש"ח- היה בהחלט שווה למי שמחפש מנוע שיעבוד ומהר.
היום, במחירים שאני שומע שהגיעו כבר 5,500 ש"ח לא כולל מע"מ, אני לא חושב שזו אופציה אטרקטיבית כמו בעבר.
במחיר הזה הייתי שוקל ברצינות לעשות אוברול למנוע שלי.

בהצלחה בהמשך.

-ארז-

נמרוד
01-02-06, 10:23
ארז, המידע שהבאת לגבי השיפוץ בשנים האחרונות בצבא עם מיסבים לא איכותיים חדש (מבחינתי), וחשוב. קודם כל תודה, דבר שני - תנסה להרחיב קצת יותר לגבי המקורות למידע הזה, לא רק התוצאות בשטח. אין צורך כמובן בשמות, אבל רק לבסס יותר את המידע, ואשמח שאחרים יוסיפו מידע שיחזק או יחליש את הסיפור המעניין הזה.

תבינו שזה חשוב, כי ספציפית בתחום הזה של מנועי סיקס, גוף הקוראים של ג'יפולוג הם בעלי השפעה על השוק והמחירים.

asafk
01-02-06, 11:02
על מנועים (או כל דבר) ששופצו בצבא- יש תאריך שיקום. אם יודעים שמתאריך מסויים השתמשו בחלקים לא טובים- אפשר לזהות את הסדרות האלו לפי התאריך, לא?
על איזה שנים אנחנו מדברים?

אסף.

ניר ל
01-02-06, 11:19
ארז, המידע שהבאת לגבי השיפוץ בשנים האחרונות בצבא עם מיסבים לא איכותיים חדש (מבחינתי), וחשוב. קודם כל תודה, דבר שני - תנסה להרחיב קצת יותר לגבי המקורות למידע הזה, לא רק התוצאות בשטח. אין צורך כמובן בשמות, אבל רק לבסס יותר את המידע, ואשמח שאחרים יוסיפו מידע שיחזק או יחליש את הסיפור המעניין הזה.

תבינו שזה חשוב, כי ספציפית בתחום הזה של מנועי סיקס, גוף הקוראים של ג'יפולוג הם בעלי השפעה על השוק והמחירים.

גם אני שמעתי בזמנו סיפור שבחלק מהמנועים המשופצים יש "לאגרים אדומים" שהם באיכות ירודה וכו'.
קשקוש - אדום זה צבע שנועד לסמן מידת אנדרסייז של הלאגר. הצבא לא שיפץ מנועים בזול כדי למכור אותם אח"כ לפי משקל לסוחרים אזרחיים, הצבא העמיד מנועים מוכנים להרכבה, טבולים בשמן שימור אחרי שעברו שיפוץ מלא ולא חסכו בהם על שום חלק שבשיפוץ אזרחי היו חוסכים עליו. בשנת 97 הימח"ים של היחידה שלי ואחרות היו מלאים בסיקסים לשימוש בחירום והם נשמרו כחדשים כנ"ל המנועים.
הצבא נפטר מהסיקסים וכל מה שקשור בהם רק בשנים האחרונות, כל מה ששופץ, שופץ בעבר לצורך שימוש הצבא, ההחלטה על מכירה של ציוד צבאי לא קשורה בכלום לגורם שמשפץ ומתחזק את הציוד הזה. אז חלאס עם הקשקושים על תאוריות קונפירציה. המנועים וכל המכלולים האחרים שופצו עפ"י הספר, עברו בדיקת כושר / הרצה שמוטבעת עליהם "כושר 0 ", הסיכוי ליפול עם מכלול ששופץ ע"י הצבא הוא קטן מאשר ליפול עם שיפוץ עצמי או ע"י מוסך. הנסיון האישי שלי עם מכלולים ששופצו ע"י הצבא הוא מצויין. עניין האחריות של המתקין הוא תמיד נכון - אם קנית מכלול והרכבת לבד, לא תקבל שיפוי על הפירוק וההרכבה במקרה שיש צורך להחליף את המכלול.
עוד שתי אנקדוטות - מנועים מפירוק נצבעו יפה יפה, הושבו על כנות צבאיות ונמכרו ע"י גורמים שונים כ"משופצי ימ"ח" , כנ"ל חלפים אחרים.
חלקי חילוף שנפסלו ע"י הצבא ונמכרו כפסולת ברזל, נקנו ע"י סוחרים, חלקם מוכרים מאד לכולנו, הוכנסו לקופסאות קרטון של יצרנים מוכרים ונמכרו כחדשים. אל תצפו ממני לנקוב בשמות.

asafk
01-02-06, 11:35
עוד טיפ קטן-
כל מנוע שאתה קונה משומש- אבל כל מנוע... תשקיע בו חצי שעה עבודה- תפתח את הקרטר- ותראה מה שלומו. בשניה אתה יכול להבחין בין מנוע מפירוק שרק צבוע יפה, למנוע שהיה באחסנה לשעת חירום.

אסף.

six 4 life
01-02-06, 15:02
נמרוד
מה שכתבתי הגיע מחבר קרוב ששירת בקבע 12 שנה, בינהן שירת כבוחן רכב ובין היתר פיקד על סדנאת שיקום מנועי ימ"ח בדרום הקרוב. הנאמר כאן הוא מקירבה ראשונה למנועי הימ"ח.

ניר
עניין המיסבים שנוי במחלוקת, אסביר לך את הגרסה שאני אישית מאמין בה והולך לפיה.
מיסבים אדומים הם מיסבים רכים יותר מהמיסבים הכסופים, הקשים יותר.

האמריקאים- אוהבים את המיסבים האדומים.
למה? כאשר מתפתח בלאי, הוא מתפתח במיסב ולא פוגע כלל בקראנק, ומבחינתם זוהי ההעדפה גם אם זה במחיר של לפתוח מנוע כל שנתיים-שלוש ואף מוקדם יותר (אמריקה... why not:) )

עם המיסבים הכסופים, שיותר קשים מהאדומים, הקראנק יחזיק הרבה יותר מאשר עם המיסבים האדומים- ללא פיתוח של בלאי מנוע בצורת קראנק דופק.
בלאי יהיה בכל מקרה, אבל עקב זאת שהמיסבים הכסופים קשים יותר, הוא יופיע מאוחר הרבה יותר משמע- מנוע שעבד חלק יותר שנים.

החסרון במיסבים הנ"ל (שבימינו כבר לא נחשב לחיסרון ותיכף אסביר) הוא,
שעקב החוזק המסויים של המיסבים, כאשר מתפתח בלאי גם הקראנק קצת נפגע.
למה בימינו זהו לא חיסרון?
כי היום כידוע כבר קיימים מיסבי קראנק בגדלים שונים, וניתן לחרוט את הקראנק למידה אחת יותר גדולה אם פיתח בלאי סביר, ולהתאים לו מיסב מתאים. זה מה שקורה בפועל, ואין בזה שום פסול.

דבר אחרון.
מנוע שלא יעבוד בטורים גבוהים כל חייו, שיטופל בזמן עם שמנים ופילטרים איכותיים ויהיה שמור, והכי חשוב יורכב נכון, יכול בקלות להשאר עם קראנק תקין לגמרי עד האוברול הבא.

אסף
לגביי תאריכים- אין לי כרגע, אבל אפשר בוודאות לאמר ש 95% מהמנועים שכרגע נמצאים בשוק למכירה כיד ראשונה הישר מימ"ח, הם מנועים מהליין האחרון שיצא מהצבא. כאשר הם יגמרו, אין יותר.
אם לאמר שנה- מנועי ימ"ח ששופצו בסוף שנת 96 והלאה, אינם מומלצים (אך ורק לדעתי כמובן).

-ארז-

-->