PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילת לוקרייט

combina347
01-02-06, 00:12
שמעתי שצריך לבדוק רווחים בנעילה וכך יודעים אם היא בסדר

על פי מה שאני יודע פשוט משחילים את החלקים לביפנים ואין שום מדידות בפנים.
את מדידות הרווחים עושים בפיניון אם אני לא טועה
אשמח לתגובות וכל הידע שלכם.

נמרוד
01-02-06, 10:41
לפחות בנעילות של ג'יפים שאני התקנתי צריך למדוד את הרווח בין שני החלקים, ואם הוא לב תוך הטולרנס המותר צריך להוסיף או להוריד שימסים. לגבי הסמוראי אני ממש לא זוכר. אין לך את הוראות ההתקנה? מישהו בטוח יכול לבדוק ולפקסס לך, או שאתה יכול להוריד PDF מהאתר של הייצרן, http://www.richmondgear.com/03form.html

barak4*4
01-02-06, 11:57
על פי מה שאני יודע פשוט משחילים את החלקים לביפנים ואין שום מדידות בפנים.

שלילי לחלוטין!
כמו שנמרוד ציין,יש מרווחים מדוייקים ומדודים, גם לסמוראי.
הנעילה תדפוק אם המרווחים לא מכוונים, עד למצב בו תיתכן גם שבירת הפינים!
חשוב לבדוק ולהקפיד.

asafk
01-02-06, 12:04
ככל שאני זוכר (מהראש, תקנו אותי אם אני טועה), בכל הלוקרייטים המרווח שצריך למדוד בין שני החלקים הוא 4 מ"מ +/- שתי עשיריות (3.8 עד 4.2 מ"מ). חשוב להבין שאם יש בעיה (חסרות דיסקיות, לדוגמה) המרווח יהיה רחוק מהתחום הזה (נגיד, 6 מ"מ). אני מניח שגם בלוקרייט לזוקי זו המידה. חשוב למדוד את המרווח לפחות ב3 מקומות בהיקף הנעילה, כדי לוודא שהכל מותקן ישר.

אסף.

חנן-ג'יפולוג
01-02-06, 14:43
יכול להיות שאני לא זוכר טוב, אבל התקנתי פעם נעילה לסמוראי, ואם זכרוני אינו מטעני אז הקייס, בניגוד לסרני דנה, הוא סגור, ובנוי משני חלקים. אז אתה מכניס בדירוג את כל החלקים ובסוף סוגר את המכסה עם ברגים, ואין לך גישה למדידות.

או שאני טועה. אמורה להיות לך חוברת התקנה, שזה מפורט בה.

חנן-ג'יפולוג
01-02-06, 14:45
תסתכלו בכתבה, מסתבר שלא טעיתי:

http://www.jeepolog.com/166.html

barak4*4
01-02-06, 15:22
תסתכלו בכתבה, מסתבר שלא טעיתי:

http://www.jeepolog.com/166.html

אם הרכתבם ללא מדידות והכל עבד חלק, זכיתם, אבל יש מרווחים מדוייקים שצריך לעמוד בהם והם מופיעים בספר שמגיע עם הנעילה.
לצערי הספר של הנעילה לסמוראי לא נמצא בידי כרגע ולכן לא אוכל לפרט את המרווחים המדוייקים.
חייבת להיות וישנה גישה למדידות, אחרת הנעילה הייתה יכולה להיות מורכבת על ג'יפ חדש בלבד(ללא כל בלאי) ולהיות מוסרת ברגע שמתפתח חופש כל שהוא וזה, כאמור, לא המצב.
ישנם שימסים מפלדה אותם ניתן לרכוש בחנויות אספקה טכנית ולכוון את המרווחים בעזרתם (מעבר לטבעות המתכת שמגיעות עם הנעילה).
נכחתי במספר התקנות / תיקונים של נעילות שדפקו, בסמוראי אצל דוד מ"דרך השטח" וראיתי את מדידת המרווחים מתבצעת.
לעיתים רבות, גם לאחר סידור כל החופשים הנלווים (מיסבי גלגלים, סטלטים, בית דיפ' וכו',) עדיין יש דפיקות מהנעילה. במקרים אלו מדידת המרווחים בתוך הנעילה ותיקונם עם אותם שימסים דקיקים מפלדה מבטלת את המרווחים העודפים ואת הדפיקות.
אנסה לארגן את הספר של הנעילה ולציין את המרווחים המדוייקים.

חנן-ג'יפולוג
01-02-06, 17:19
אני לא אכתוב בצורה גורפת, כי לא התנסיתי במאות התקנות. אני אתייחס ל11-12 התקנות של נעילות שאני ביצעתי ולעוד כמה וכמה טלפונים שקיבלתי ממוסכים/מתקינים שביקשו עזרה עם נעילה שלא עבדה.באף אחד מהמקרים האלה לא נוצר מצב שבו הטולרנס לא היה נכון עקב שחיקה וניתן לתיקון ע"י הוספת שימסים.

במעט המקרים שבהם הטולרנס לא היה נכון, אפילו לא ניסינו מלכתחילה להתקין את הנעילה מכיוון שהיה ברור מאליו , רק מצפייה בעין, שהקייס טחון והרוס, כך שההתקנה חסרת טעם.

הסיבות שבהן אני נתקלתי שבגללן נעילה לא עובדת כמו שצריך:

סרן עקום.
קייס שחוק והרוס באיזור המגע של הגג"שים הצידיים עם הקייס.
המתקין שכח להתקין את מיסבי ההחלקה הצידיים בלוקרייט או שם אותם (כשלא צריך לשים) בהתקנה של נו-סליפ או גיר-לס.

אז, בהסתמך על כל ההתקנות שהזכרתי קודם, אני טוען שהמדידות די מיותרות. לא שמזיק לעשות אותן, ליתר בטחון.

אם ראית בעין שהמשטח של מיסבי ההחלקה בתוך הקייס נראה בסדר, והסרן ישר, והתקנת לפי ההוראות, הנעילה תעבוד.

או שלא.

tomer s
01-02-06, 17:49
או שלא.

מילה וחצי שמשמעותן כמה שעות יזע ועצבים....

אלון,עידן,סוזי אולי תשפכו קצת אור על הסוגיה...

אלון_ק
01-02-06, 20:08
...יש מרווחים מדוייקים שצריך לעמוד בהם והם מופיעים בספר שמגיע עם הנעילה...
המרווחים המדוייקים היחידים שיש בהרכבה כזו לפי הספר הם כיווני הקורונה/פיניון. כל השאר הם כיוונים גסים מאוד, יחסית (אלו שמתבצעים בתוך בית הסטליטים). יש התייחסות לשיוף בית הקרוס שאפטים במידה וקשה להכניס את הקרוס שאפט הארוך, יש התייחסות להחלפת השימסים לדקים יותר באם השיוף לא מספיק אבל כיוון מדוייק עם פיילר-גייג' לא מתואר שם ואיננו אפשרי. בית הסטליטים של הסמוראי סגור, זה לא אפשרי. ברק אמר את זה, רק לא במילים האלו; אין שום וויכוח בנושא בינו ובין חנן, אלא אם אני לא מבין נכון.

כמו חנן, גם הידע שלי מגיע רק מ20-25 התקנות שאני ביצעתי ולשאר עזרה טלפונית או אחרת שנתקלתי בה. ההבדל היחיד הוא שאת כל ההתקנות שלי ביצעתי על דיפרנציאלים של סמוראי (ג'ימני=סמוראי, לטובת הנושא) להוציא 2-3 התקנות על ויטארות למינהן, שזה אותו דבר מכל בחינה מעשית. לגבי המידע מספרון ההדרכה, בדקתי את עצמי מול 2 ספרונים שונים (של 1510 ושל 1530) אבל שוב - זה לא שיש כאן ויכוח, רק אי הבנה בין חנן לברק.

נמרוד מדבר על משהו אחר לגמרי, לדעתי. דיפרנציאל שאיננו מותקן ב3RD זה סיפור שונה לחלוטין מדיפרנציאל שכן, כמו בסמוראי/טויוטה/ג'ימיני/ויטארה/ל"ר.

לרשימה של חנן ניתן להוסיף התקנה לא נכונה (בין אם מדובר על הפיכת מיקום הקפיצים והפינים, בין אם על השארת חלק בחוץ). גם אני לא נתקלתי בבית סטליטים שהיה שחוק עד כדי חוסר התאמה לנעילה.

המדידות המדוברות, שהן אך ורק מדידות הקורונה והפיניון, מיותרות במידה ואין שום סיבה לספק. על זה אפילו האמריקאים מסכימים. במידה ויש מקום לספק זה הזמן להתחיל לשחק עם מכשירים ייעודיים ולבצע בדיקות צבע, אבל זה כבר לא קשור לנעילה אלא לפעולת דיפרנציאל כללית - כיוון קורונה פיניון.

אלון_ק
01-02-06, 20:13
התשובה לשאלה של קובי לפי מיטב ידיעתי היא כן. חובה עליך לוודא כיוון נכון של הקורונה והפיניון, חובה עליך לוודא תנועה חלקה של כל מרכיב בנעילה עם הכנסתו לבית הסטליטים. קיום מצוות אלו מבטיח התקנה טובה.

אני מניח שכולם יודעים שיש כתבה של חנן בנושא התקנת נעילה בסמוראי. אם למישהו יש השגות או שהוא מרגיש שחסר מידע שם כדי לבצע התקנה, אנא שלחו לי או לחנן ה"פ והנושא יטופל.

סוזי המשתוללת
01-02-06, 23:03
אין שום כיוון
רק בדיקה עם קליבר שעובי הדיסקיות שעל הסיידגיר עומד בטולרנס היצרן וזהו
כשהנעילה עובדת לא כמו שצריך זה בד"כ תוצאה של האוזינג עקום שגורם לסייד גיר לא לעבוד במקביל לגג"ש המניע אלא מעט באלכסון

dizza man
02-02-06, 10:21
קומבינה אתה מדבר על המצב שהיה לך בבוץ שהסרן האחורי הנעול לא תיפקד ורק גלגל אחד הסתובב??

המצב הזה אומר שמשהו בנעילה לא מתפקד כראוי -בחלק הימיני של הנעילה יש חופש גדול מהרגיל
(אולי חסרה טבעת מרווח)ולפעמים הוא פשוט מחליק וכתוצאה מכך הגלגל לא מסתובב בכלל

או שמשהו נטחן.. כי כבר מההתחלה הנעילה תיפקדה כספול ולא השתחררה

asafk
02-02-06, 11:21
אם זה אחרי נסיעה בבוץ.... נקה טוב טוב את הדראמים. ראיתי הרבה מקרים שדראם מלא בוץ (וגם בוץ בתוך המנגנון של הברקס) יצר התנגדות בגלגל אחד וגרם לנעילה לא לתפקד.

אסף.

combina347
02-02-06, 20:54
זה התחיל ככה:
לאחר הרכבה הנעילה לא השתחררה כלל
לאחר חודש השתחררה לעיטים ללא סיבה וברעש איום
כעת וזה קורה המון הצד השמאלי פתאום משתגע ולא מתחבר לנעילה לא מופיע סמפטומים של רעש

אני מעוניין ללמוד על העשק הזה ככל שניתן ליפני פירוק ותיקון
בקשר למה שהיה כתוב ליפני כן אז אני התקנתי סכ הכל 6 פעמים נעילה ובחמש פעמים הכל עבד
ללא מדידות

אני חושב לפרק ולבדוק אבל
אני צריך עוד מידע על איך אני בודק נעילה ללא הרכבה על הסרן כי לא בא לי לפרק פעמיים

מורי
03-02-06, 13:24
אם הנעילה לא השתחררה מההתחלה,משהו בתהליך ההרכבה והבקרה היה לקוי.הוראות "עשה זאת בעצמך " של היצרן ,מתייחסות לסרן שמלכתחילה נמצא במצב מעולה.

combina347
03-02-06, 18:45
מגניב היום נישבר לי משהו בסרן קידמי הוא נוסע אך לא יכול לעמוד בעומס
כאשר הוא מתעמץ נשמעת חריקה כניראה מהפיניון
עכשיו בטוח יש לי לפרק את שני הסרנים
אני הודיע לכם מה היתה הבעיה בדיוק בנעילה

jackey1
03-02-06, 21:50
תבדוק גם את הציריות כולל פעמון ייתכן ונסדק
גם לי הייתה את אותה בעיה ,פרקתי והרכבתי והתייאשתי.
לאחר חודש של ייאוש הלכתי לדוד מדרך השטח
ממצאים
1.ציריה קדמית צד נהג פעמון סדוק ובמוט הציריה שמתחבר לפעמון שיניים גרוסות
2.בנעילה - ארבעת הפינים שהולכים עם הקפיצים שבורים
הדיאגנוזה ארכה כ-5 דקות והכל בול
מציע לך ללכת לדוד מדרך השטח -יש לו חלקים והאיש אמין מקצועי והמחיר הוגן
אני גם התקנתי נעילה קדמית ואחורית לבד אך מסתבר שהאמרה נכונה
"כשהכל טוב הכל טוב אך כשיש בעיה מה אז?"
או יותר נכון
"שוברים הורסים ולומדים=שכר לימוד"

combina347
04-02-06, 00:21
תודה אם אתייאש אני אדבר איתו אני מכיר אותו
שלח לי בפרטי כמה הוא לקח לך לעבודה

דוד דרך השטח
12-02-06, 10:18
סוזי אלון וחנן אתם טועים ומבלבלים את הקוראים.
יש כיוונונים לנעילה ויש מדידת מרווחים בתוך הנעילה!
ביצעתי את התהליך הזה עשרות פעמים כאשר אנשים כבר נואשו וחשבו כי הנעילה שלהם לא טובה או לא מתאימה לרכב.

הגיעו אלי כל סוגי הנעילות, עם דפיקות, עם מכות, עם בומים..... מה לא.
העובדה היא שאני מסדר אותן.

אני מזמין אתכם לבוא ולבדוק אותי, העבודה עלי.
לא נפתרה הבעיה? לא תשלמו!
שבוע מוצלח לכולם
דוד דרך השטח.
0522523449

אלון_ק
12-02-06, 11:55
אוקי, מקובל. איפה יש כיוון או מדידה שלא ציינו? בין אילו חלקים של הנעילה? תעשיר אותנו.

דוד דרך השטח
12-02-06, 18:20
אוקי, מקובל. איפה יש כיוון או מדידה שלא ציינו? בין אילו חלקים של הנעילה? תעשיר אותנו.

מה שאתה דורש ממני הוא קצת קשה, אסביר למה:
אני חי ומתפרנס מענף, אני לא חזיר ולא חמדן, אני מתפרנס בכבוד.
יעידו על כך חברים רבים באתר זה, שפנו אלי בבעיות שונות וקיבלו מענה ובעיקר מחירים הוגנים ונמוכים מהמקובל בשוק.

את נושא הנעילות וכיוונן למדתי על בשרי, כולל "סודות מקצועיים".
זו הפרנסה שלי.
כעת אתה מבקש ממני לחשוף את סודותי?

תבין מדוע איני משיב לשאלה זו.

כמו שכתבתי, מי שיש לו בעיה עם נעילה, מוזמן אלי ואני אפתור אותה.
אני לא אחייב אף אחד, אפילו לא בשקל, במידה והבעיה לא נפתרה.

תשאלו חברים באתר מה הולך אצלי, למשל את jackey1 שהגיב בשרשור זה.

מקרה נוסף של חבר באתר בשם שגיא, שפתח שרשור עם הכותרת "בעיה הנדסית בנעילת לוקרייט" - אני פתרתי את המקרה הזה.
אותו השגיא האשים חבר אחר באתר שמכר לו נעילה פגומה (על אף שזו הייתה חדשה מהקופסא!).
משום מה לא שמענו יותר מאותו השגיא, שאגב, הרכיב את הנעילה לא נכון, היה בעל טרנספר גמור, אך יצא בהאשמות שווא כלפי מי שמכר לו את הנעילה.

אשמח לעזור בכל בעיה.
סילחו לי והבינו אותי על התשובה הלוקה בחסר.
שלכם
דוד - דרך השטח.

אלון_ק
12-02-06, 19:14
כאן הבעיה, דוד. אני טוען שאין כיוונים כאלו; החברה שמייצרת את המוצר לא יודעת על כאלו, אין שום הכוונה בשום מקום לשום כיוון שהוא שלא ציינו כבר קודם (קורונה/פיניון, שימסים). אין שום כיוון בנעילה עצמה (בחלק שבתוך בית הסטליטים, מה שאתה קונה) מלבד השימסים.

אני לא רואה איך זה יפגע בך, אלא אם אתה פיתחת מדידה. אחרי הכל, כל המדידות כתובות בספרוני ההדרכה ובספרי הרכב אותם יש לנו. זה לא יגרע כהוא מזה מכך שרק אתה ודומיך בעלי נסיון עשיר כל כך שיכולת זיהוי הבעיה אצלכם מצטמצמת לכמעט וודאות ברגע; על זה גם אני מוכן לשלם. על האחריות שאתה נותן, אנשים משלמים. על זה שאתה עושה את העבודה.
אבל הידע הוא נחלת הכלל, לא כי לציבור יש זכות לדעת אלא כי זה כבר רשום בכל חוברת של נעילה שאתה קונה, בכל ספר רכב.

את הסיפור של שגיא אני מכיר, למיטב זכרוני הבעיה כלל לא הייתה בנעילה, בסופו של דבר. זו דוגמא מצויינת למה שאני אומר - חביבי, גם אם אנחנו נדע הכל עדיין לא יהיה לנו את מה שיש לך - הרבה מאוד נסיון. איתור התקלה, שהוא החלק הכי מסובך, הוא משהו שאף אחד כאן לא מתיימר להגיע לרמתך בו.

חנן-ג'יפולוג
12-02-06, 19:49
דוד, שלום.

זכותך, כמובן, לא למסור מידע שאתה חושב שהוא בלעדי שלך.

אבל להיכנס לפורום, לקבוע שמשתתפים טועים, וכשמבקשים ממך הסבר אז אתה מתחמק ממתן תשובה, זה כבר סוג התנהגות שמוטל בספק.
אתה יכול מצד אחד להנות מהפורום בכך שאתה עושה לעצמך לקוחות, ומאידך לתרום לפורום מהידע שלך. לנצל את הפורום לכיוון אחד בלבד זה סוג של כפיות טובה, לדעתי.

zagi
12-02-06, 19:52
דויד , מפאת חוסר זמן בתקופה הזאת של החורף עדיין לא שמעת ממני , וגם לא רציתי לכתוב שום דבר כלפיך באתר ... אך הכיוון שעשית לי לא תקין ( הנעילה לא מתפקדת כראוי ) כמו כן ( ואתה כבר יודע על זה ממזמן ) הבעיה שלי לא היתה בנעילה , אלה בטרנספר .
אני לא רוצה להמשיך ולהרחיב כי אני לא בן - אדם כזה שיפגע בפרנסתו של אדם , וגם מהסיבה שעדיין לא פניתי אלייך בנושא ( ואני בטוח שהיית מסדר הכל כראוי לאחר שהייתי מדבר איתך ..)
ובכל אופן אני כבר התנצלתי בפני ברק אישית ואתה יודע על זה ....
אז דויד .... בוא נמשיך הלאה ובלי השמצות ... ( אתה יודע בדיוק מה קרה שם ... )
שגיא .
נ.ב. - אדבר איתך אישית בימים הקרובים

zagi
12-02-06, 19:53
עוד נ.ב - לא אני החלטתי שהנעילה לא מתפקדת כראוי ... אלה בעל מקצוע מנוסה ...
שגיא .

חנן-ג'יפולוג
13-02-06, 09:00
חברים, בנושא הבינאישי שהועלה מעליי, אני מבקש שזו תהיה התגובה האחרונה.

תגובה נוספת בנושא הזה, תימחק.

דוד דרך השטח
13-02-06, 13:18
חנן אלון ושגיא שלום רב.
הפעם אשתדל לספק תשובות יותר מקיפות.

שגיא, כתובת הסדנא שלי ידועה לך ואתה מוזמן לפנות אלי בכל בעיה, עד כה לא פנית אלי. אשמח לעזור לך בפתרון כל בעיה.

חנן ואלון,
מאחר וטענתם כי אין מרווחים ואין מדידות, הריני מסב את תשומת לבכם לפרטים הבאים:
מעבר לבדיקת תקינות הגורמים הבאים:
כיוון קורונה ופניון.
בית סטלטים תקין.
ציריות תקינות.
מיסבי גלגלים תקינים.
בתי מיסבי גלגלים תקינים.
ישנו אספקט נוסף.

קיראו נא את 2 חוברות ההתקנה המסופקות עם הנעילה פעם נוספת, אך הפעם בעיון רב.

צריך להיות מרווח בין בית הפניון לשייבה של 0.005-0.20 אינץ'.
אסור שההבדל בין 2 הצדדים יהיה יותר מ-0.008 אינץ'!

מכאן נובע, כי כל ההתקנות שבוצעו עד היום על ידי אנשים פרטיים (כמוכם כאן באתר) ומתקינים, בוצעו ללא בדיקת מרווחים.

שיטת "מצליח" לא מקובלת עלי כשיטת עבודה.
מה שקורה היום בשטח זה זה:
הנעילה עבדה? יופי, הצליח, אני מתקין מוצלח.
הנעילה לא עובדת?
אה......
"הנעילה לא טובה"
בית הסטלטים לא טוב"
"צריך לשייף פה"
"צריך לשייף שם"
"צריך נעילת 4 חלקים, 2 חלקים לא טוב לסמוראי"

תירוצים וסיבות מפה ועד להודעה חדשה.

לביצוע מדידות אלו, יש ברשותי מכשירי מדידה יעודיים, אותם פיתחתי בעצמי, תוך סיוע וליווי צמוד של סדנאות מתמחות בארה"ב.

חנן ואלון,
כולי תקווה כי תשובתי עונה על ציפיותכם.

אשמח לסייע לכל אחד בפתרון כל בעיה או סתם יעוץ חברי.
לקבלת דיאגנוזה מקצועית ופתרון בעיות, הנכם מוזמנים לבקר אצלי בסדנא.

בברכת שבוע טוב לכולם
דוד - דרך השטח.

חנן-ג'יפולוג
13-02-06, 13:55
כולי תקווה כי תשובתי עונה על ציפיותכם.

לא, דוד. לא קידמת אותנו בכלום, חוץ מהנתונים שכתובים בחוברת ההתקנה, שכל אחד יכול לראות אותם בעצמו. גם הסדנאות שעזרו לך "לפתח בעצמך" עשו מהעניין הזה שושו?

שיטת "מצליח" לא מקובלת עלי כשיטת עבודה.
מה שקורה היום בשטח זה זה:
הנעילה עבדה? יופי, הצליח, אני מתקין מוצלח.

אנחנו לא "מתקינים" . אם היינו כאלה, והיינו מרוויחים על זה כסף, אז מדובר, אולי, בשיטה בעייתית. אם אני מתקין עם חבר נעילה ברכב שלו, זכותו המלאה להחליט על איזו שיטה הוא הולך. בפועל, עוד לא נכשלה לי שום התקנה של לוקרייט.

שוב, דוד: זכותך לא לחלק את הידע שלך, אבל להיכנס לפורום, לטעון שגולשים טועים, ולהזמין אליך לקוחות, בלי לספק מידע, יש בזה טעם לפגם, לטעמי. הפורום בנוי על עקרון של שיתוף מידע הדדי, לטובת כולם. בשביל גיוס לקוחות יש סידור אחר. קוראים לו "פרסום" .

אלון_ק
13-02-06, 13:58
למיטב הבנתי, הכיוון המדובר הוא בדיוק זה שציינו - החלפת השימסים. המרחק הזה נקבע על ידיהם וחיוני כדי לוודא נש"מ נכון של הקפיצים.

אבל אני כנראה לא הבנתי נכון, כי את זה מודדים בקלות עם קליבר דיגיטלי על השימסים עצמם כשהם מורכבים על הסייד גיר.

combina347
14-02-06, 21:20
אני מעוניין לכוון קורונה פיניון חדש ברכב שלי
השאלה היא כאן:
עד היום הייתי סופר סיבובים של הטבעות שלוחצות את הלגרים של בית הסטליטים
ועכשיו מאחר ונישבר לי הקורונה פיניון ואני מביא חדש אני רוצה לדעת איך אני מודד מרווחים
ואיך אני עושה את זה בצורה הכי מדוייקת
מהירות הפיתרון היא הכרחית משום שמחר אני מרכיב את הקורונה
נץב אני מעונייןלהרכיב גם פיניון חדש אזי כיוונו הכרחי וגם בשבילו אני צריך מידע

אלון_ק
14-02-06, 21:27
תפתח שרשור חדש לזה, זה נושא שראוי להתייחסות בפני עצמו. פתח אותו בפורום הכללי, זה לא ייחודי לסמוראי.

עדיף, אולי, שתעשה קודם חיפוש על הדיון שהיה פעם בפורום הכללי על האם זו בכלל עבודה למכונאי החובב (כיוון קורונה פיניון).

jackey1
15-02-06, 01:04
אני דווקא די מבין את מושג "שמירת סודות המקצוע" הרי מדובר בפרנסתו של אדם
אני לא חושב שדוד מושך בדרך זו לקוחות אליו גם מוסך אפק ואחרים כותבים בפורום וממליצים להגיע למוסך ...
ולגבי תאוות לקוחות - באותו יום שדוד טיפל לי ברכב רצו להגיע אליו עוד לקוחות והוא דחה את כולם הסיבה היו חסרים לו מס' חלקים עבור רכבי ,בטוחני שכל מוסך אחר היה אומר לי החלקים יגיעו מחר וכך מתפנה לטפל ברכבים אחרים.
דוד סגר את הסדנא ונסע להביא לי חלקים בפועל הרכב היחיד שטופל באותו יום היה רכבי
לגבי המחיר - "קראתי באחד השרשורים על 1000 ש"ח על החלפת שני מיסבים" בהשוואה למה שנעשה ברכבי והמחיר ששילמתי מחיר סוף עונה
חשוב לי להדגיש מספר דברים
אינני מתיימר להבין מקצועית כמו חנן או אלון אני בעצמי שואל אתכם שאלות וניזון מהמידע הרב שיש בפורום אבל טוב שיש למי ללכת "שקלו כל הקיצים" חבל לפגוע באמינותו של האיש שמהווה מוקד ידע ומתפרנס מכך בכבוד
במה אני מבין מצויין זה במוסכים מורשים ולא מורשים ובסמוראי לא מבינים

חנן-ג'יפולוג
15-02-06, 01:15
נו מה? עכשיו אנחנו מואשמים בקונספירציה ונסיון לפגוע בדוד? תוך כדי העדפת בעלי מקצוע אחרים?

על סמך מה זה נכתב?
כשאתה זורק דברים גם תגבה אותם. תמצא לנו ציטוט של בעל מקצוע אחד שמזמין אליו את חברי הפורום, ללא שיתוף בידע. שלח לי את התוצאות שלך בהודעה פרטית בבקשה, כי תגובה נוספת על הנושא הזה, בשרשור הזה, תימחק.
ראבאק, תחשבו לפני שאתם כותבים.

אין כאן לאף אחד כלום נגד דוד. לא נכתב עליו שום דבר חמור, ואף אחד לא "תקף" אותו (כמו שנטען בה"פ שקיבלתי אתמול) , חוץ מהערות אתיות עדינות. מיותר לעשות הר מעכבר.

ואחרי כל זה, הסיפור הזה סגור. אם דוד ירצה הוא מוזמן לשתף את כולנו בידע שלו. לא ירצה, לא ישתף. אני מקווה שהמסר שלנו התקבל.
הודעה נוספת בנושא הבינאישי מול דוד-תימחק.

יוני5
15-02-06, 09:34
אני לא אלמד את דוד וגם לא את חנן לגבי נעילות, אבל יש לי הערה, שמוקדשת לדוד, אם כי תוכל אולי לתת כיוון מחשבה גם לאחרים.

מעבר למה שחנן כתב, שדוד יכול: או לפרסם באתר, או לבחור בדרך ההשתתפות על מנת לתרום לידע באתר מחד ולהאדיר את המוניטין המקצועי שלו מאידך, או לפתוח פורום משלו - האינטרנט פתוח וחופשי לכולם.

צורת המחשבה שאומרת - אני את הידע שלי לא מחלק, כי אחרת כולם יעשו לבד ואני אפסיד פרנסה היא שגויה. מי שחושב כך, פשוט לא מבין שיווק.
על כל טיפ שאתה נותן באתר, ומאומץ ע"י הגולשים, אתה מרוויח לקוחות. איך?
תסביר בפירוט איך מתקינים נעילה לסמוראי בצורה נכונה. 10 גולשים רוצים להתקין נעילה.
7 יחליטו לעשות לבד, ושלושה במוסך.
אלה שהחליטו להתקין במוסך צריכים לבחור את המוסך המתמחה בעניין. מה הסיכוי שהם יבחרו בדוד? אם הוא מפרסם ועוזר בעניין נעילות, אותם 3 לקוחות פוטנציאלים יווכחו שיש מומחה וסביר להניח שיבואו אליו.
אותם שלושה, כנראה, לא היו שומעים על דוד וכפי הנראה שגם אם שמעו, לא היו שוקלים לבחור בו אחרת. עד כאן, דוד הרוויח 3 לקוחות.
ומה לגבי השבעה האחרים? הם נחלקים. לחמישה שהתקינו לבד ומרוצים, ולשניים שנתקלים בבעיה, ואולי אף לנזק. למי הם יפנו ע"מ לתקן את הקטסטרופה?
נכון מאוד! למומחה. עכשיו דוד מרוויח לא רק התקנה של נעילה, כי אם תיקון של הנזק שנגרם.
אבל יש עוד משהו שמשותף לכל ה10. כשתהיה להם בעיה בשסתומים, או בגיר, או בשטנגה של ההגה, או... למי הם יפנו?
איך אמר סרג'יו קונסטנסה? "ניחשת נכונה".

קשה לכם לחשוב על ג'יפים? תחשבו על לחם ארז שמעביר קורסים לאפיית לחם אייכותי.
מאות ואולי אלפי אנשים עברו את הקורס. פחות מאחוז בודד באמת אופה לחם בעצמו. כל השאר נהנו מחווית הקורס, נהנים מהידיעה ומהחוויה שהיתה להם, ו....... קונים באדיקות לחם אייכותי אצל לחם ארז.

הנה, טיפ קטן בשיווק שנתתי לכם חינם אין כסף.
ואולי, כשמישהו ממכם יצטרך איש שיווק למשרה בכירה ששכר נאה בצידה, גם אתם תקחו אותי בחשבון. למה? כי אני מומחה.
ואם הייתי במקום כל ההודעה הארוכה הזו כותב לכם ש:
"הגישה של דוד שלא לפרסם, למרות שהיא כביכול מגינה על פרנסתו בעצם פוגעת בה, וזה עניין חשוב בשיווק, אבל אני לא אגלה לכם, כי אם כן, אני אגזול מעצמי את מטה לחמי"
מי מכם היה מעריך אותי כבעל ידע בשיווק?

יוני5

-->