PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש כלב לאימוץ

tomy669
04-06-19, 20:45
מחפשים כלב לאימוץ בן שנה ומעלה עדיפות לכלבים גזעים עם אופי טוב כמו לברדור/גולדן או כלב קטן מאוד כמו ציוואווה ודומיו.
ניסינו עמותות אבל לא היה מוצלח הכלבים טראומטיים מידי, צריך שיתאים לילדים קטנים.
אשמח לדעת איפה כדאי לחפש והאם יש המלצות על מקומות/כלביות שכדאי לבקר בהם.
תודה

סולי
04-06-19, 20:52
אולי תמצא את מבוקשך באתר יד4.
Yad4.co.il

רק שתדע שצ'יוואוה ולברדור לא דומים ביותר מדי חוץ מזה שהם הולכים על 4 ומקשקשים בזנב.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

snirm
04-06-19, 20:55
מדובר בבחירה שהולכת ללוות אתכם לפחות בעשור הקרוב, ממליץ על ליווי של מאלף שידאג לבחור את הכלב שמתאים לכם.

עם כל הכבוד לעמותות, הרבה פעמים דוחפים לאנשים כלבים שממש לא מתאימים להם מאינטרסים פנימיים.

geva dover
04-06-19, 21:44
אין שום דבר רע בכלבי עמותות. כל כלב שתביא הביתה יהיה טראומטי בהתחלה, אין מה לעשות זה שוק.
בכל מקרה אני בעל 2 כלבים מעורבים( טוב כלבה אחת וסוס קטן) מעמותות שהם בערך הדבר הכי טוב בעולם. צריך לזכור 2 דברים:הראשון הוא שלכלב גזעי תמיד יהיו יותר בעיות בגלל שאין מגוון ביולוגי בגזע שמתקן את זה, הדבר השני זה לא לכוון לסוג מסויים אלא ללכת לעמותות וכד' ולראות לאיזה כלב אתה הכי מתחבר. לכל כלב יש אופי אחר, חלק פעילים יותר וחלק עצלנים יותר, חלק אוהבים ככה וחלק אוהבים ככה. תחשוב טוב לפני שאתה לוקח את הצעד הזה כי זה צעד גדול מאוד בחיים( ומומלץ)

revi3
04-06-19, 21:47
מחפשים כלב לאימוץ בן שנה ומעלה עדיפות לכלבים גזעים עם אופי טוב כמו לברדור/גולדן או כלב קטן מאוד כמו ציוואווה ודומיו.
ניסינו עמותות אבל לא היה מוצלח הכלבים טראומטיים מידי, צריך שיתאים לילדים קטנים.
אשמח לדעת איפה כדאי לחפש והאם יש המלצות על מקומות/כלביות שכדאי לבקר בהם.
תודה

הי
אשמח לעזור
רויטל 054-5751352

tomy669
04-06-19, 22:52
הי
אשמח לעזור
רויטל 054-5751352שלחתי לך הודעה

יונתןמצפה
05-06-19, 07:21
כלב מקסים שנמצא אצל אח שלי כבר תקופה וממש מחפש ביתhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20190605/2824c16fb7ad3043e6e120c772f627bb.jpg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

OFF-RoaD
05-06-19, 08:29
אין שום דבר רע בכלבי עמותות. כל כלב שתביא הביתה יהיה טראומטי בהתחלה, אין מה לעשות זה שוק.
בכל מקרה אני בעל 2 כלבים מעורבים( טוב כלבה אחת וסוס קטן) מעמותות שהם בערך הדבר הכי טוב בעולם. צריך לזכור 2 דברים:הראשון הוא שלכלב גזעי תמיד יהיו יותר בעיות בגלל שאין מגוון ביולוגי בגזע שמתקן את זה, הדבר השני זה לא לכוון לסוג מסויים אלא ללכת לעמותות וכד' ולראות לאיזה כלב אתה הכי מתחבר. לכל כלב יש אופי אחר, חלק פעילים יותר וחלק עצלנים יותר, חלק אוהבים ככה וחלק אוהבים ככה. תחשוב טוב לפני שאתה לוקח את הצעד הזה כי זה צעד גדול מאוד בחיים( ומומלץ)מילים כדורבנות.

אין שום דבר רע בכלבים מעורבים, ההפך הוא הנכון (בעיני), וגם כלבי עמותות יכולים להיות מקסימים ומדהימים (ולהיפך. אכן צריך להיזהר).

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

ערן CJ
05-06-19, 09:39
"וניל" - גולדן בן שנה. חמוד וידידותי מאוד. זקוק למרחבים. מטופל באהבה רבה.
ראה תמונה. שייך לשכנה שמתקשה לעמוד בקצב שלו. היא וילדיה נאלצים לוותר עליו בבכי ובהבנה.

124424

ערן CJ

- - - Updated - - -

שכחתי לציין מס טלפון - 0506272516
ערן CJ

ש01
05-06-19, 10:18
אם שני הכלבים מההודעות הקודמות לא יתאימו...

היה כאן פעם חן, (אם אינני טועה ממושב מגשימים) שמחזיק בבית גידול לכלבי בוסרון.
בוסרון - כלב רועים צרפתי, הכלאה בין רועה גרמני לדוברמן (עם 6 אצבעות ברגליים האחוריות).
מדובר בכלב יחסית גדול, מאוד חכם, מאוד ידידותי, אוהב מרחבים, שונא שקושרים אותו (ממש נעלב)
אידאלי למשפחה מטיילת ולילדים.
לא פחות חשוב - נראה מפחיד (כלב גדול ושחור...).

אצלנו במושב הילדים מתו עליו, ההורים פחדו ממנו...

לצערי, טייני עליו השלום, פגש נחש והפסיד...
בטוח שבשנים הקרובות יחזור אלי לגינה בוסרון אחר.

מיכה100
05-06-19, 10:31
מילים כדורבנות.

אין שום דבר רע בכלבים מעורבים, ההפך הוא הנכון (בעיני), וגם כלבי עמותות יכולים להיות מקסימים ומדהימים (ולהיפך. אכן צריך להיזהר).

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
לגמרי.
אצלי כלבת שוקי שחורה מקסימה שהגיע מעמותה כשהיתה בת 8 חודשים בערך, ולאחרונה חגגה יום הולדת 11.

Asaf-a
05-06-19, 12:59
מצטרף לקודמי, יש בעמותות כלבים וחתולים מדהימים, וזו ממש מצווה להצילם.
נכון זה יכול לקחת זמן לשקם הכלב, אבל ההרגשה אחכ שהצלת כלב היא נהדרת.

יש לנו רועה אסיתית שלקחנו מעמותה, הייתה בעברה מכונת הרבעה....

לאחר ששני הצדדים התרגלו אחד לשני, קיבלנו כלבה מדהימה שהצטרפה לכלב קטן שהגיע לפניה מהרחוב, וללהקת חתולים.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

asypeer
05-06-19, 13:40
במסגרת יום המעשים הטובים בעבודה התנדבתי בכלביה העירונית בנתניה (רחוב הרכב אאלט, ליד מוסך יוסי)
יש שם כלבים מדהימים, לא ברור לי למה אנשים מפרנסים את התעשיה של ההרבעה ומוכנים לשלם 10,000 ש״ח על גור אקיטה וכו׳
קצת תמונות של הכלבים שהוציאו אותי לטיול (לא יכול להתחייב שהם עדיין שם)
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190605/bdea4334b2d629d4fc9ea3a42a4a5deb.jpg
וזה הבנדיט מהאוסף הפרטי
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190605/616949f0c269afe157da1084ee552ed2.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

KOOKE
05-06-19, 16:23
מבלי לגרוע מהכוונות הטובות ואפילו הנאצלות (ולא בציניות) של הממליצים לאמץ כלב מהעמותות ולא משנה איזה כלב...חייב להזהיר שיש ממש באמרה "הדרך לגהינום רצופה בכוונות טובות"

לפי מה שכתב פותח השירשור, הוא לא ממש מבין מהם הצרכים/ רצונות של המשפחה שלו אם הוא בנשימה אחת מבקש לאמץ גולדן או לברדור או כלב קטן מאד כמו צ'וואווה.

ככלל אצבע כלבים קטנים מאד כמו הצ'וואווה לרוב פחות מתאימים לגידול עם ילדים מפני שהכלבים הקטנים, יותר רגישים ופחות סובלניים להצקות של ילדים.

העיצה הכי טובה שקיבל פותח השירשור היא להיעזר במאלף בתהליך האימוץ שיעזור לו למצוא כלב שמתאים לאופי המשפחה ולצורכי המשפחה- אחרת אם פותח השירשור יפנה לבד לאימוץ הוא עלול למצוא את עצמו ואת משפחתו עם כלב שבעליל לא מתאים להם ושמהר מאד יימסר חזרה לעמותה או לאימוץ נוסף.

הוספת כלב למשפחה היא החלטה שיש לקחת בכובד ראש ובצורה מושכלת כי מצרפים חבר למשפחה ל-10 עד 15 שנה הבאות!!!!

Asaf-a
05-06-19, 16:51
בהחלט מומלץ למי שאינו בקי להיעזר באיש מקצוע או חבר שמתמצא בזמן בחירת הכלב, גם מעמותה

tomy669
05-06-19, 17:06
אז האמת שיש לנו נסיון עם כלבים שהיו אצלינו תמיד מתקופת ה"גוריות" שלהם כך שאת האילוף/חינוך לצרכים היה קל יותר לעשות מאשר לאמץ כלב בוגר מעמותה שהוא לרוב בעל טראומות כאלה ואחרות- גם העמותות לא תמיד יודעות מה עבר על הכלב ואיך הוא יתנהג בבית.
היה לנו כנעני מעורב, סוג של פינצ'ר מעורב ומלטז גזעי. כולם נפטרו בשיבה טובה וגדלו בתנאים מצויינים.
כרגע לא מעוניינים בגור של ממש אלא בכלב צעיר עד בוגר.
מסכים עם זה שהכלבים הקטנים אכן פחות סובלניים.
דרישות לסוג מסויים הם לא הכרחיים אלא יותר בגדר שאיפה אך בין רצון למציאות תמיד יש הבדל.
חשוב לנו יותר האופי וההתנהגות כלפי ילדים מאשר סוג הכלב.
תודה לכל העונים והמסייעים.

נדב42
05-06-19, 17:12
אם שני הכלבים מההודעות הקודמות לא יתאימו...

היה כאן פעם חן, (אם אינני טועה ממושב מגשימים) שמחזיק בבית גידול לכלבי בוסרון.
בוסרון - כלב רועים צרפתי, הכלאה בין רועה גרמני לדוברמן (עם 6 אצבעות ברגליים האחוריות).
מדובר בכלב יחסית גדול, מאוד חכם, מאוד ידידותי, אוהב מרחבים, שונא שקושרים אותו (ממש נעלב)
אידאלי למשפחה מטיילת ולילדים.
לא פחות חשוב - נראה מפחיד (כלב גדול ושחור...).

אצלנו במושב הילדים מתו עליו, ההורים פחדו ממנו...

לצערי, טייני עליו השלום, פגש נחש והפסיד...
בטוח שבשנים הקרובות יחזור אלי לגינה בוסרון אחר.חן לא מחזיק "בית גידול". הוא החזיק את דייזי (אמם של טייני, כפון שלי ועוד 7) שנפטרה לפני חודשיים-שלושה מסרטן. לדייזי היתה המלטה אחת בלבד ואצל חן נותרה עוד שנדי מאותה ההמלטה, ושנדי לא זווגה/המליטה מעולם.

לא נכנס לדיון שבין כלבי עמותות/יד 4/גזעיים, כל אחד בדרכו. אצלי במקביל לכפון היו מדי פעם כלבים באומנה מכלביה, ולכולם היה לב רחב [emoji846]

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk

KOOKE
05-06-19, 17:17
אם יש לכם ניסיון עם כלבים כפי שתיארת, אז דרך נוספת ומומלצת לבחון אופי הכלב והתאמתו למשפחה היא בשלב ראשון לארח אצלכם כלב לאומנה ותבחנו את אופיו והתאמתו למשפחה.

אם השידוך הזמני הזה מצליח אז תהפכו זאת לאימוץ מלא.

שמוליקו
05-06-19, 19:48
אני אמצתי מ SOS כלבה קטנה בת שנה וחצי פלוס. (שועלית ננסית)
לא ידעו להגיד גיל מדוייק.
הייתה אצל משפחה אומנת, טענו שהיא קצת חששנית אבל מחונכת לצרכים ומתאימה בדיוק לצרכים שלנו. (בית עם שני ילדים).
כשלקחנו אותה הייתה מפוחדת, הסבירו את זה בכך שזו הפעם הראשונה שלה באימוץ והיא לחוצה מכל הכלבים מסביב. (משהו שהיה נשמע לי הגיוני).

לצערי הכלבה כנראה עברה טראומה רצינית.
כל ילד מעל גיל 14 בקירוב או גבר שנכנסים הביתה (ונכנסים) היא בפאניקה ובאטרף וזה כולל אותי.
כבר ארבעה חודשים שאני לא יכול להתהלך חופשי בבית שלי.
פנינו אליהם (ל SOS) ושאלנו אותם מה לעשות, הפנו אותנו למאלף שלהם שנתן עיצות טלפוניות.
פניתי לעוד כמה מאלפים וכולם אמרו לי איך להתנהג ומה לעשות.
כלום לא עזר.
יום ראשון האחרון הבאתי מישהי הביתה שמתמחה באילוף עם בעיות מיוחדות.
עשינו תרגילים כמעט שעתיים.
בסוף אמרה שאפשר למנוע ממנה לפחד ממני, אבל לא להתקרב אלי ואי אפשר למנוע ממנה לפחד מכל גבר שמגיע הביתה.

התוצאה כרגע היא כזאת:
אחד כפול כלבה שמרגע שאני מגיע הביתה היא בפאניקה לחוצה יושבת מתוחה ובפחדים (מצב רע מאוד לכלבה וע"פ המאלפת גם יגרום לה לבעיות בריאות בהמשך הדרך)
ואחד כפול בעל הבית (אני) שכבר לא בעל הבית. לא יכול ללכת חופשי בבית, להגיע מאוחר, לזוז בסלון או בכל מקום אחר בבית אחרי שהילדים הלכו לישון (היא נכנסת לאטרף של נביחות מפוחדות)

קיצר, (כן אני יודע שזה היה ארוך) יש לי בבית מעל ארבעה חודשים כלבה שכואב לי הלב עליה אבל אני חייב למסור אותה (כמובן למשפחה מתאימה, מה שאומר אימא וילדים, אישה מבוגרת, שתי אימאות וילדים.... הבנתם את הרעיון).

אגב, לפני שאתם סוקלים אותי, באמת ובתמים נתתי לזה צאנס אמיתי, אני אוהב כלבים אבל כנראה שלא נשארה לי ברירה.

אין לי מושג איך לעשות את זה ולאן, אם יש כאן מישהו שיכול לעזור לי בזה אשמח מאוד.

KOOKE
05-06-19, 20:44
שמוליק תודה על השיתוף.

המקרה של שמוליק מצער ככל שיהיה ממחיש בדיוק את מה שאמרתי ואת הליקויים שיש בהליך של אימוץ מבלי שנבדקת קודם לכן היטב היטב התאמת הכלב המועמד לאימוץ לאופי וצורכי המשפחה המאמצת.

לכן חוזר על הצעתי האחרונה, בטרם אימוץ קחו אליכם לאומנה וכך תגלו אם מתאים לכם כלב זה או אחר.

asypeer
06-06-19, 08:30
לא רוצה לצטט את כל ההודעה של שמוליקו -
אבל האם ניסיתם טיפול תרופתי? אצלי החתולה התחילה להשתגע כשהחתול חזר מהווטרינר עם ריח זר, נשפה והשתינה מפחד (כנראה גם סובלת מטראומה מגיל צעיר בו ננטשה במפעל)
בעצת הוטרינר, נתתי לה רבע כדור וואבן במשך כמה ימים - הפך אותה לזומבי אבל לאחר מכן היא חזרה לעצמה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

amirmoshe
06-06-19, 13:24
בכל מקרה אני בעל 2 כלבים מעורבים( טוב כלבה אחת וסוס קטן) מעמותות שהם בערך הדבר הכי טוב בעולם. צריך לזכור 2 דברים:הראשון הוא שלכלב גזעי תמיד יהיו יותר בעיות בגלל שאין מגוון ביולוגי בגזע שמתקן את זה, הדבר השני זה לא לכוון לסוג מסויים אלא ללכת לעמותות וכד' ולראות לאיזה כלב אתה הכי מתחבר. לכל כלב יש אופי אחר, חלק פעילים יותר וחלק עצלנים יותר, חלק אוהבים ככה וחלק אוהבים ככה. תחשוב טוב לפני שאתה לוקח את הצעד הזה כי זה צעד גדול מאוד בחיים( ומומלץ)מאיזה עמותה הסוס הקטן?? [emoji2]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ofer_b
06-06-19, 14:16
קודם כל כלב מאמצים ולא קונים מ"בית גידול" כלשהוא!
יש את תנו לחיות בכפר רות שישלהם מגוון רחב של כלבים - פשוט תבואו כל המשפחה ותראו אם אתם מתחברים
יש גם את קיילי (בתמונה) - חבר שימש לה אומנה והיא כלבה באמת מקסימה 124443

sgill
06-06-19, 15:01
אני לא תומך בדעה שכלב לוקחים רק אבל רק מאימוץ.
אני כן מבין את החשיבות ומבין למה המאמצים והמתאמצים למצוא מאמצים שעושים עבודה מבורכת כל כך דוחפים לזה.

אבל לכלב צריך להתחבר ולא רק ברגע הראשון. אמת?

וכלב גזעי, איך שלא תהפכו את זה, הוא קצת פחות "חתול בשק" מבחינת איך יראה ויתנהג המוצר המוגמר. אמת?

ושוב, חשוב מאוד לאמץ, אבל זאת לא קביעה שאי אפשר לערער עליה במקרים מסוימים.

רוצים עוד דוגמה, בבקשה: נניח שגדלתי כילד עם רוטווילר (עוד לפני שהוגדר כגזע מסוכן) ונניח שאני רוצה קצת לחזור לילדות, ונניח שכמה שנים אני חולם לגדל שוב רוטווילר, אז מה? לקחת פודל כי זה מה שיש בכלביה? לקחת משהו כמעט בגודל, כמעט בצבע, אבל מה, לא גזעי ולא בטוח מי האבא.... כן, אצל 90% מהאנשים זה עובר וזה חשוב, אבל לא אצל כולם.

ומשהו קצת יותר קרוב אלינו, נניח שאם הייתם מחזירים את הג'יפ שלכם לקדמותו, קצת מנמיכים, מחליפים צמיגים למקורי, עוברים לצמיגי כביש, מורידים משקל של פגושי ברזל וכננת ועוד כל מיני שינמוכים. נניח שאז הייתם חוסכים 30% בצריכת הדלק, הגיוני? ונניח שגם הייתם חוסכים בפליטת מזהמים לאוויר? אז מה? תעשו את זה? כנראה שלא, כי יש לכם עוד מטרה שלשמה קניתם את הג'יפ. לטיולים, להנות וקצת לפלאברה, למה? כי ככה...

אז בעצם לא כולם לוקחים כלב רק כדי לדאוג לכלבים בעמותות (למרות שזה מבורך), חלק לוקחים כדי שישמור על הבית, שיפיג להם את השעמום, שיוכלו לפגוש למטה את השכנות עם הכלבים, שיזכיר להם משהו מהילדות או מישהו לרוץ איתו וגם לפלאברה (מישהו פה הזכיר פומרניין?). האנשים האלו אולי תורמים בדרך אחרת לרווחת הכלבים, החיות, כדור הארץ או כל מטרה נעלה אחרת.

אז בבקשה אל תשפטו אנשים רק לפי הכלב שלהם.

Asaf-a
06-06-19, 16:12
תאמין לי שיש בכלביות מכל טווח הגדלים האופי והגזעים (מעורבבים, אבל עדיין ניתן בדרך כלל לאפיין קווי אופי) של הכלבים, ואם לא מוצאים בשבוע הראשון אז מוצאים בשבוע השני, המבחר לצערינו אדיר.

alto
06-06-19, 18:59
לא דיעה פופולרית אבל אני בעד לקחת כלב גזעי (לא גזעי בלי תעודות כמו שאוהבים למכור)
מכיר יותר מידי סיפורים מקרוב כמו שנכתב פה על כלבים נוראים שלא באשמתם שמררו ועדיין ממררים לבעליהם את החיים.
היה לי חתול כזה שלקחנו מעמותה, 15 שנה הוא חיי אצלנו, אי אפשר היה להתקרב אליו, שרט רציני את הילדים, פעם אחת מילימטרים מהעין...
דווקא כי אני אוהב חיות והם אצלי בבית והרבה שנים, אני רוצה לדעת מה אני מקבל, לי אישית לא מתאים להתעסק שנים עם בעיות התנהגות וכו'.
אז שילמתי על כלב(מדהים) 5000 שח, זה במילא לא מתקרב להוצאות שיש עליו לאורך השנים.
אבל יש לי כלב שמירה מעולה, שנובח כמו שצריך ומפחיד את מי שצריך וכבר הבריח פורצים, ומצד שני, הדבר הכי חמוד עם ילדים שיכול להיות. ועל הדרך הוא גם הכלב הכי יפה במדינה.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

נדב42
06-06-19, 21:28
ועל הדרך הוא גם הכלב הכי יפה במדינה.

הלו.. תרגיע.. עד כאן ...

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk

geva dover
07-06-19, 03:11
מאיזה עמותה הסוס הקטן?? [emoji2]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
הסוס הלבן והקטן הגיע ממך ;)

נדב42
08-03-22, 15:19
פגשתי את החמוד הזה בדיוק עכשיו במצוקי דרגות, הבעלים עומדת לעזוב לאוסטרליה, בן 7 חודשים וידידותי להפליא [emoji846]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220308/254a034a801660a13e7311aa3925e1bf.jpg

נגה 054-9259593

-->