PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול ג'יפים אזור עוטף עזה

ariel-ro
04-06-19, 22:08
אהלן,
האם יש לכם המלצה למסלולים/שבילים מעניינים באיזור העוטף?
לא טיילתי שם כ"כ עם ג'יפ, ולכן לא מכיר.
הטיול באמצע שבוע - לכן ללא שטחי אש.
כמובן שניתן להרחיב את המעגל בשביל שנוכל למלא יום.
גם מזרחה לכיוון באר שבע וכביש 6 זה בסדר, וגם צפונה לאזור אשקלון.

אריאל

גיא
04-06-19, 23:18
יש שם את דרך השלום. ויער בארי. אבל אני לא יודע אם זה אפשרי לטייל שם כיום.

אם אתם כבר שם אז המפעל הבריטי הנטוש והבארות וכו .. יש נקודות כחולות בעמוד ענן

Sent from my iPhone using Tapatalk

kd2
04-06-19, 23:40
"דרך השלום" ?

בכל מקרה אין הגבלה על טיולים בכל מרחב העוטף. אחרי שיגמר הרמדאן נראה שוב :cool:

לפותח הדיון, זה העונה הכי מעפנה לטייל באזור. פערים מאוד גדולים מול האביב. עדיף לבחור משהו אחר ולחכות לעונה טובה יותר.

PW
04-06-19, 23:44
אהלן,
האם יש לכם המלצה למסלולים/שבילים מעניינים באיזור העוטף?
לא טיילתי שם כ"כ עם ג'יפ, ולכן לא מכיר.
הטיול באמצע שבוע - לכן ללא שטחי אש.
כמובן שניתן להרחיב את המעגל בשביל שנוכל למלא יום.
גם מזרחה לכיוון באר שבע וכביש 6 זה בסדר, וגם צפונה לאזור אשקלון.

אריאל
יקירי,
ניתן למלא שבוע מרתק וצפוף בשבילי עוטף עזה.
רוב התנועה קלה מאד (אפילו עם רכב פרטי בחלקים רבים).
בוודאי עם ג'יפון ומעלה אין כל בעיה.
כמות בתי הכנסת, הכנסיות, בורות המים, שרידי מלחמת העולם, מסילות ברזל, גשרים, בארות, מעיינות, בריכות, זולות, אתרים ארכיאולוגיים אחרים, אתרי מורשת, אנדרטאות, נקודות תצפית, מאגרי מים ונופים - היא אין סופית...
הסוגיה איננה ש"א, אלא, בזמן נתון, בזמן אמיתי, מידת הקרבה המותרת / מומלצת / אסורה - לאזרחים לגדר / קו הגבול.
תתחיל בבדיקת הנושא הזה (מתא"ם דרום, אוגדת עזה) ואח"כ תמשיך למסלולים.
על קצה המזלג בשלוף, כיוון כללי מצפון לדרום:
בית הביטחון של צאלים, דרך השדות, אתר גבולות הישנה, בית הביטחון של מבטחים, תצפית מאגר הלל, אנדרטת אוגדת הפלדה, יישובי החלוציות: בני נצרים, נווה ושלומית, שרידי ימית, נירים הישנה (דנגור) ואנדרטת נירים, מו"פ דרום, אנדרטת גד' 46, כנסיית מגן, שיך נוראן, באר מעין, ח'רבת מעין והבית הלבן, בית הכנסת במעון, אנדרטת כיסופים, אנדרטת חיילי החט' הדרומית, אנדרטת הימלפרב, תל גמה ובנותיו, מחפורות הצבא הבריטי, מכרות הגופרית והמפעל, ח'רבת גררית, כביש הבטון, בארי הישנה / נאח'ביר, מכתש בארי, יד אנז"ק, אנדרטת השישה, בארות יצחק הישנה, תצפית מאגר נחל עוז ועלי מונטאר, משלט סעד, "מעוז מול עזה" / בית הביטחון של סעד, חורשת צומת סעד, בית העלמין של כפר עזה, תל מפלסים, תל עירית, אתר "חץ שחור", בית שביתת הנשק, מצפור אסף סיבוני ותצפיות מאגר נירעם, בית המשאבות ומוזיאון המים, תצפית וזולה לזכר יעקב גברי, תל מערת עזה, מערת הקבורה מול אור הנר, הגשר המנדטורי, נחל שקמה, גשר הרכבת הבריטי, הגשר הממלוכי, שרידי דיר סנייד, תחנת הרכבת, האנדרטה לפועלים המצריים / "יד לחללי הקורפוס האפריקאי", אתר יד מרדכי בתש"ח, חווה ביזנטית, באר ובריכת מים על יד נחל שקמה, מאגר שקמה, סכר שקמה, חוף זיקים.
טיולים טובים לך, בהצלחה!
PW

ב' קודקוד
04-06-19, 23:45
אין יותר מדי מה לעשות אצלנו בעוטף עם רכב שטח, חוץ מחולות חלוצה. בכל העוטף מספיקה גרוטאה של הגרוטראלי כדי לחפור כאן את האיזור...

נמרוד
04-06-19, 23:52
יקירי,
ניתן למלא שבוע מרתק וצפוף בשבילי עוטף עזה.
רוב התנועה קלה מאד (אפילו עם רכב פרטי בחלקים רבים).
בוודאי עם ג'יפון ומעלה אין כל בעיה.
כמות בתי הכנסת, הכנסיות, בורות המים, שרידי מלחמת העולם, מסילות ברזל, גשרים, בארות, מעיינות, בריכות, זולות, אתרים ארכיאולוגיים אחרים, אתרי מורשת, אנדרטאות, נקודות תצפית, מאגרי מים ונופים - היא אין סופית...
הסוגיה איננה ש"א, אלא, בזמן נתון, בזמן אמיתי, מידת הקרבה המותרת / מומלצת / אסורה - לאזרחים לגדר / קו הגבול.
תתחיל בבדיקת הנושא הזה (מתא"ם דרום, אוגדת עזה) ואח"כ תמשיך למסלולים.
על קצה המזלג בשלוף, כיוון כללי מצפון לדרום:
בית הביטחון של צאלים, דרך השדות, אתר גבולות הישנה, בית הביטחון של מבטחים, תצפית מאגר הלל, אנדרטת אוגדת הפלדה, יישובי החלוציות: בני נצרים, נווה ושלומית, שרידי ימית, נירים הישנה (דנגור) ואנדרטת נירים, מו"פ דרום, אנדרטת גד' 46, כנסיית מגן, שיך נוראן, באר מעין, ח'רבת מעין והבית הלבן, בית הכנסת במעון, אנדרטת כיסופים, אנדרטת חיילי החט' הדרומית, אנדרטת הימלפרב, תל גמה ובנותיו, מחפורות הצבא הבריטי, מכרות הגופרית והמפעל, ח'רבת גררית, כביש הבטון, בארי הישנה / נאח'ביר, מכתש בארי, יד אנז"ק, אנדרטת השישה, בארות יצחק הישנה, תצפית נחל עוז, משלט סעד, "מעוז מול עזה" / בית הביטחון של סעד, חורשת צומת סעד, בית העלמין של כפר עזה, תל מפלסים, תל עירית, אתר "חץ שחור", בית שביתת הנשק, מצפור אסף סיבוני ותצפיות מאגר נירעם, בית המשאבות ומוזיאון המים, תצפית וזולה לזכר יעקב גברי, תל מערת עזה, מערת הקבורה מול אור הנר, הגשר המנדטורי, נחל שקמה, גשר הרכבת הבריטי, הגשר הממלוכי, שרידי דיר סנייד, תחנת הרכבת, האנדרטה לפועלים המצריים / "יד לחללי הקורפוס האפריקאי", אתר יד מרדכי בתש"ח, חווה ביזנטית, באר ובריכת מים על יד נחל שקמה, מאגר שקמה, סכר שקמה, חוף זיקים.
טיולים טובים לך, בהצלחה!
PWגברת קרקר, זה לא שיר - זה הצהרת הון!

גיא
05-06-19, 00:00
"דרך השלום" ?

בכל מקרה אין הגבלה על טיולים בכל מרחב העוטף. אחרי שיגמר הרמדאן נראה שוב :cool:

לפותח הדיון, זה העונה הכי מעפנה לטייל באזור. פערים מאוד גדולים מול האביב. עדיף לבחור משהו אחר ולחכות לעונה טובה יותר.

נכון. התלבלבתי.
התכוונתי לדרך הבטון.

de fox
05-06-19, 07:07
אמנם עונה פחות אטקרטיבית, אבל שיהיה:

שטח קל אבל שבילים מקסימים עם לא מעט מים ופינות לקפה בעונה- מאזור שמורת מכתש בארי להגיע לצומת השבילים אדום וירוק במעבר נחל הבשור קרוב לגדר, משם על נחל הבשור בצמוד לסינגל האופניים עד לתל גמה, תצפית מתל גמה וחזרה לבשור מתחת לגשר רעים משם בתוך הנחל למאגר נירים, בפינה הדרום מזרחית של המאגר יש אחלה מישור עם עץ ענק לעצירת קפה,אוכל. משם להמשיך בנחל עד עין הבשור. הדרך רצופה בבריכות ומעברי מים (בעונה) ונוף מקסים. משם נכנסים גן לאומי של הבשור, הדרך הבנאלית משעממת, ממליץ להישאר בתוך הנחל, אפשר למצוא פינות קסומות עם מים ותצפית על בעלי חיים. יש להיזהר בתקפת האביב אחרי הגשמים- מפתה להגיע עד לתוואי המים בנחל אבל האיזור כולו ביצתי ובקלות מבלי לשים לב אפשר לשקוע בבוץ מימי (כמובן בעונה הרלוונטית). ממשיכים עד לגשר החבלים בצאלים, משם זה כבר מוכר.

חוץ מזה יש את יער גברעם שאפשר לשלב עם אזור דורות\רוחמה ונחל שקמה וחוף זיקים.

כאמור, עונה פחות מומלצת מאחר והרבה מהאטרקציות האופיניות - זרימת מים, ירוק מכל עבר ומרבדי פריחה לא בנמצא.

124422

PW
05-06-19, 09:09
גברת קרקר, זה לא שיר - זה הצהרת הון!
"יש לי שתי רכבת שדוהרות בתוך עיני"
"תאונת דרכים קטלנית"
"וחושך"
"הלך הפיוז"
"הראש סתום"
"צריך ניקוי ראש"
"יש לי ציפור משוגעת, ששרה בתוך גרוני"
"וואי, וואי וואי וואי וואי"
"מה יש לי, ומה אין לי. ובסך הכל מי אני, מה אני, מי אני, מה אני, מה. מה. מה..
"יפה?"
"מה מה ב.. בטח יפה.. רכבות, ציפורים, עמייאת.. מה יש לי, מה אין לי.. זה לא שיר, זו הצהרת הון גברת קרקר."

המשוטט
05-06-19, 11:34
"יש לי שתי רכבת שדוהרות בתוך עיני"
"תאונת דרכים קטלנית"
"וחושך"
"הלך הפיוז"
"הראש סתום"
"צריך ניקוי ראש"
"יש לי ציפור משוגעת, ששרה בתוך גרוני"
"וואי, וואי וואי וואי וואי"
"מה יש לי, ומה אין לי. ובסך הכל מי אני, מה אני, מי אני, מה אני, מה. מה. מה..
"יפה?"
"מה מה ב.. בטח יפה.. רכבות, ציפורים, עמייאת.. מה יש לי, מה אין לי.. זה לא שיר, זו הצהרת הון גברת קרקר."בראבו....

רק אל תשכח לקחת איתך את אלכס
Sent from my SM-G950F using Tapatalk

amitaikl
05-06-19, 11:49
בראבו....

רק אל תשכח לקחת איתך את אלכס
Sent from my SM-G950F using Tapatalk

בן הולך עם אמא!

kobiav9
05-06-19, 17:07
תלוי מי הבן...

ariel-ro
05-06-19, 19:16
תודה לכולם, כאשר ניסע לאזור אעלה לפה קובץ מסלול.

אריאל

יואל רנד
18-07-19, 23:34
דבר עם יוסי הלפמן מ "היי הג'יפ" הוא בן קיבוץ יד מרדכי, מכיר את האזור

-->