PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם טלפון סלולרי יכול לשמש כנקודה חמה למחשב נייח ?

הירשפלד יובל
05-06-19, 00:39
במבנה שאין בו תקשורת קווית , האם טלפון סלולרי שיש לו כיסוי סלולרי בתוך המבנה , יכול לשמש כנקודה חמה/ספק תקשורת נתונים למחשב נייח ?

amitaikl
05-06-19, 00:40
כן

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

boaz avrahami
05-06-19, 05:12
כן.

במידה ויש לך צורך לחבר יותר ממחשב אחד יש גם ראוטר סלולרי שמאפשר ״ליצר״ רשת אלחוטים מקומית WiFi.
פתרון די זול.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

הירשפלד יובל
05-06-19, 05:25
כן.

במידה ויש לך צורך לחבר יותר ממחשב אחד יש גם ראוטר סלולרי שמאפשר ״ליצר״ רשת אלחוטים מקומית WiFi.
פתרון די זול.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94תודה לעונים. כנראה יהיה שם מחשב אחד. אנסה. יהיו שאלות נוספות , אחזור לכאן.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

lizard
05-06-19, 06:28
יש למחשב הנייח וויפי ?

boaz avrahami
05-06-19, 07:06
מיכה, בשאלה מצויין נקודה חמה אז התשובה ברורה.

לא יודע איך זה בתוכנה המוזרה אבל באייפון אתה יכול לחבר כבל נתונים לקישור במקום wifi

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

גיא
05-06-19, 07:13
יש למחשב הנייח וויפי ?

לא חייבים

Sent from my iPhone using Tapatalk

jacob72
08-06-19, 12:46
יכול ועוד יכול להקים vpn בניהם.
בסמסונג החדשים, יש פלג המרה ל usb ,תוכל לחבר גם כבל usb. למחשב

הירשפלד יובל
08-06-19, 13:09
תודה לעונים . עברתי אתמול במבנה. אם בנייח אני נכנס בפלג מבוא/תקשורת שהוא פלג עם ידית לחיצה , אצטרך בקצה השני פלג סמסונג/שיומי.

חייב להתחבר לכניסה המקורית של היצרן או שיכול להתחבר גם לכניסת/יציאת USB אחרת ?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

assafy
08-06-19, 13:59
תודה לעונים . עברתי אתמול במבנה. אם בנייח אני נכנס בפלג מבוא/תקשורת שהוא פלג עם ידית לחיצה , אצטרך בקצה השני פלג סמסונג/שיומי.

חייב להתחבר לכניסה המקורית של היצרן או שיכול להתחבר גם לכניסת/יציאת USB אחרת ?

Sent from my Mi A1 using Tapatalkלא, אתה לא אמור לחבר את הטלפון לכניסת הethernet.
אתה צריך רק לחבר אותו בכבל usb ובהגדרות החיבורים בטלפון לאפשר אותו כמודם usb.

erezgur
08-06-19, 15:22
לא כל טלפון תומך בנקודה חמה, או, באמצעות כבל יואסבי. אבל כולם, לדעתי, תומכים בנקודה חמה אלחוטית.
באיזה טלפון מדובר?

אם מדובר לתרופות ממושכות של מספר שעות, זה פחות מתאים להשתמש בנקודה חמה אלחוטית מהטלפון. אם מדובר בפתרון למספר שבועות ויותר, הייתי בכל העולם על מודם סלולרי ולא מסתמך על סלולר. יש פתרונות במחיר סביר ואילו מחיר זול אם רוכשים בחול (איביי וכו')

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

הירשפלד יובל
08-06-19, 15:42
באיזה טלפון מדובר?

זה מבנה שאני נמצא בו בערך פעם בשבוע , מס' שעות , מקסימום לילה. ה - inputs יהיו סמסונג j3 או שיומי mi A1 , תלוי מי מהם יכול טכנית לעשות את העבודה ותלוי כיסוי סלולארי. ה - j3 יושב על סלקום , ה - A1 על גולן.

erezgur
08-06-19, 17:08
ממליץ לרכוש מודם סלולרי עם סים וחבילת גלישה.
דונגל יואסבי עם סים ואתה מסודר ולא משבית או תלוי בסלולר.
כ-200 שח בארץ, למשל https://ksp.co.il/?txt_search=%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%9D%20% D7%A1%D7%9C%D7%95%D7%9C%D7%A8%D7%99&gclid=EAIaIQobChMIuKuCmofa4gIVBOh3Ch2m1g vEEAAYAyAAEgJ2l_D_BwE
סים עם חבילת גלישה מכובדת עוד כ-35 שח לחודש.

גיא
08-06-19, 20:02
הייתי בכל העולם על מודם סלולרי ולא מסתמך על סלולר. יש פתרונות במחיר סביר ואילו מחיר זול אם רוכשים בחול (איביי וכו')

מה ההבדל בין נקודה חמה סלולרית בטלפון או בדונגל ?

שניהם מתחברים לרשת הסלולרית ..

אם הרשת לא יציבה באחד. סביר מאד שגם בשני.

Sent from my iPhone using Tapatalk

erezgur
08-06-19, 22:25
הסלולר משמש לדברים נוספים, צריך לטעון אותו כי נקודה חמה בדרך כלל כוסות סוללה בצורה משמעותית.
הרבה פעמים הנקודה החמה מתנתקת לאחר פרק זמן של חוסר שימוש (נניח הפסקת קפה של מספר דקות)...
דונגל יעודי, מודם סלולרי, מחברים לשקע יואסבי במחשב ושוכחים מכל דבר אחר עד שמתקפלים הולכים הביתה. נוחיות שימוש.
לכן אם מדובר בסידור קבוע, אפילו יום בשבוע, יהיה הרבה יותר נח למשתמש...

boaz avrahami
09-06-19, 08:48
האבולוציה של המכשירים האלו הייתה-

דונגל
מודם סלולרי פנימי במחשבים
נקודה חמה בטלפונים

הדונגל כמעט חלף מהעולם עקב הסרבול שלו.
הוחלף על ידי מודם וסים פנימי שפתרו את הסרבול של הדונגל.

לאחר מכן הופיעו בסלולרים נקודות חמות שאפשרו חיבור מהיר ונח דרך הסלולר לנייד.
טענות כמו פגיעה של זמן הסלולה בטלפון ניתן לפתור בקלות עם... כבל USB שמטעין את הטלפון בזמן החיבור או מטען רגיל אם אנחנו ברכב או במבנה.

במידה ורוצים לחבר כמה מחשבים לרשת אז יש פתרון של ראוטרים סלולריים ועוד כל מיני פתרונות יצירתיים שלא את כולם אני אפילו מכיר מספיק טוב עקב מעבר מקצועי לנישה שונה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

erezgur
09-06-19, 09:16
מכיוון שאין במחשב הנייח המדובר מודם סלולרי עם סים מובנה, נשארו 2 האופציות של שימוש בסלולר כמודם סלולרי (נקודה חמה אלחוטית או עם חיבור USB, בהתאם לאפשרויות ולנוחיות) או חיבור דונגל (שהוא מודם סלולרי).

לשימושים מזדמנים, לפרקי זמן קצרים ואקראיים - גם אני משתמש בנקודה חמה מהטלפון. עושה את העבודה ומאד נח.
כאשר אני נדרש לעבוד מספר שעות ברציפות במקומות שונים - אני משתמש בדונגל, לא רואה בזה משהו מסורבל במיוחד, נח לי יותר שהסלולר "חופשי" כרגיל, אני יכול מדי פעם לקחת אותו עימי לשימושים השוטפים שלו (גלישה בג'יפולוג...) גם כאשר אני הולך למטבחון, עובר לבניין אחר וכו' והמחשב אליו מחובר הדונגל באותו זמן ממשיך לעשות את העבודה שלו ולא תלוי בסלולר.

לטעמי זה גם פתרון פשוט יותר למי שקצת מאותגר טכנולוגית, אבל כבר גלשנו לויכוח "על טעם ועל ריח". בשורה התץחתונה - אפשר לעשות את מה שפותח השרשור ביקש, יש מספר גישות, אפשר להתחיל ממה שקיים תחת היד ולבדוק האם רוצים לעבור לפתרון אחר (בתוספת השקעה כספית לא גדולה - שדרך אגב, אם יש החזרים של מקום העבודה אז מדובר בהוצאה מוכרת ואפילו אולי יהיה נח יותר מבחינת ניהול החשבונות של המקום).

-->