PDA

צפייה בגרסה מלאה : מייצב מתח, מה לקנות?

lizard
05-06-19, 21:56
שוב עלילות הקראוון.
נרכש ממיר 12-220 מאיביי. יצרן אמריקאי. המכשיר נראה שבנוי טוב. על פי התאור של היצרן, המכשיר מתאים בול למערכות סולריות.

בפועל? לא מתאים. בשיט.
אחרי שיח ודברים עם המוכר והגשת תלונה באיביי, או שהוא שולח SHIPPING SLIP למשלוח חזרה על חשבונו או שהוא/איביי מחזירים את הכסף והממיר נשאר ברשותנו. באמת שהמוכר זבל. אין לי מלה אחרת לתאר. ממיר יקר ולמרות ההבטחה שלו, לא מתאים לסולרי למרות שכתוב במפורש שכן. ממש לא אכפת לי אם יפסיד כסף.

בכל מקרה, הסיבה שהוא לא מתאים זה בגלל שהמתח כניסה לא מיוצב. המכשיר עובד כמו שצריך כשהוא מחובר רק לסוללות או כשאין הזנה סולרית כמו בלילה למשל.
מה שקורה זה שהמערכת הסולרית נעה באיזור ה12 וולט אבל לא קבוע.
הממיר צריך מתח כניסה קבוע.

הפתרון הוא מייצב מתח בכניסה ל12 וולט. הבנתי שזה אפילו איזה סוג של פיתוח ישראלי.

השאלה שלי היא, האם אתם מכירים? מאיפה קונים. הבנתי שזה יחסית זול. גם לא משהו גדול.
שאלה נוספת, איך אני יודע כמה אמפר אני צריך? לפי הנתונים של הממיר? הממיר הוא 3000 וואט.

תודה
מיכה

gilur
05-06-19, 22:34
היי מיכה,

רק לוודא שהבנתי אותך נכון, אתה רוצה שבמשך היום המקור ל-12V בכניסה יהיה מתאים סולריים? (ז"א שאין "מצבר" שנטען בדרך ואם אתה עובר במנהרה אז החשמל מפסיק?)

אם כן, אתה צריך מייצב לפי הזרם שהתאים יכולים להוציא (ואני בספק אם תגיע להספקים שיתנו לך מספיק זרם ליציאה למרות שלא התעסקתי עם לוחות סולריים "מודרניים")

לעצם העניין, יש רכיב בודד שזה מה שהוא עושה - מייצב מתח.
LM7812
(לידע כללי - 12 זה 12V. אם תיקח 7805 הוא מייצב ל- 5 וולט).
רגל כניסה, רגל מינוס ורגל יציאה מיוצבת.
תפוס אותו לגוף קירור וזהו.
רק קח איזה מרווח ביטחון בזרם שאתה קונה (אפשר לקנות אותו בכל בהתאמה לכל מיני זרמים)

בהצלחה :) ובכל זאת הייתי שוקל איזה מצבר בדרך

asafk
05-06-19, 22:44
בקר טעינה סולרי מחובר מצד אחד לתאים הסולריים מצד שני למצבים ומצד שלישי מוציא מתח יציב לצרכנים. זה מה שצריך במערכת כזו.

אסף.

gilur
05-06-19, 22:48
בקר טעינה סולרי מחובר מצד אחד לתאים הסולריים מצד שני למצבים ומצד שלישי מוציא מתח יציב לצרכנים. זה מה שצריך במערכת כזו.

אסף.

זה נשמע הרבה יותר נכון :)

zerez
05-06-19, 22:57
המייצבים מסדרת 78 הם לזרמים נמוכים, 3000 וואט מ 12 וולט זה כמעט 300 אמפר, לא מתאים.
בקר טעינה הוא פיתרון נכון אבל בזמן טעינה מתח המצבר עולה עד ל 14 וולט, הממיר צריך לעבוד במתחים של 11 עד 14 וולט, אחרת הוא לא מתאים.
אתה יכול לצרף קישור לנתונים של הממיר?

בלי שום קשר, כדי לצרוך זרם כזה ממצבר עופרת או agm בלי לגרום לו נזק צריך מצבר של 200 אמפר שעה לפחות.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

zivo
06-06-19, 02:29
1- כמו שאסף כתב, לא עובדים ישורות מול הפאנל, את חייב מצבר.
אתה לא רוצה מצבר, שים אחד מאוד קטן, אבל את חייב מצבר.

2- אתה לא עובד מול הפאנלים "סתם" , ולא שם מייצב מתח כמו 78, אתה צריך בקר לפאנל סולארי (הבקר משחק עם המתח והזרם שהוא צורך מהפאנל ע"מ להגיע להספק (W) מכסימלי, ואח"כ ממיר את זה למתח שאתה צריך.

3- בקיצור, אחרי שהוצאת קיטור על המוכר, ורגע לפני ששוכחים ממנו, תשים פה קישור למוצר, יכול להיות שיש לך את המוצר הנכון ביד, ופשוט תפעלת אותו לא נכון?

lizard
06-06-19, 06:57
הממיר לא מתאים, המוכר מודה בזה. השאלה היא האם ירצה את המוצר בחזרה (המשלוח כנראה יהיה יקר יותר מהמוצר עצמו) או שלא.

אם הממיר נשאר ברשות בעלת הקראוון אז אנחנו ננסה למצוא מייצב מתח מתאים.
הממיר עובד מצויין על סוללות אבל כשהפנלים הסולרים עובדים, המתח במערכת משתנה והממיר לא מסוגל להתמודד עם זה (פשוט לא תוכנן לזה) ונדלקת נורת ביקורת.

יש לה מערכת סולרית שלמה. כולל הכול וזה עובד יפה. גם אני חושב שצריך להיות רכיב מובנה במערכת שמוציא 12 וולט קבוע. אין לי הרבה ידע בתחום עדיין אבל אני חשבתי שהבקר טעינה הסולרי אמור להוציא 12 קבוע למצברים.

יש 2 מצברי 6 וולט בקיבולת של 450 אמפר בערך.

אם המוכר לוקח בחזרה את הממיר אז עושים ניתוח רציני למערכת, מ12 וולט מעלים ל24 (השאיפה זה 48 אבל ההשקעה גדולה מידי) ומוסיפים עוד 2-4 מצברים. היא תרכוש ממיר 24 ל12 עבור כל הצרכני 12 וולט וממיר 24-220 עבור המזגן. המטרה היא להפעיל מזגן במשך 3-4 שעות ללא צורך בגנרטור.

- - - Updated - - -

המייצבים מסדרת 78 הם לזרמים נמוכים, 3000 וואט מ 12 וולט זה כמעט 300 אמפר, לא מתאים.
בקר טעינה הוא פיתרון נכון אבל בזמן טעינה מתח המצבר עולה עד ל 14 וולט, הממיר צריך לעבוד במתחים של 11 עד 14 וולט, אחרת הוא לא מתאים.
אתה יכול לצרף קישור לנתונים של הממיר?

בלי שום קשר, כדי לצרוך זרם כזה ממצבר עופרת או agm בלי לגרום לו נזק צריך מצבר של 200 אמפר שעה לפחות.

אני אנסה למצוא את העמוד מכירה של הממיר.
אני רוצה לחבר לסוללות מייצב מתח שיחובר לממיר ובמקום שיהיו תנודות של 11-14 וולט יוציא 12 קבוע. התנודות האלו הן הבעיה.

boaz avrahami
06-06-19, 07:25
אתה יכול לתת קישור לממיר שרכשתם?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

zerez
06-06-19, 07:30
הממיר לא מתאים, המוכר מודה בזה. השאלה היא האם ירצה את המוצר בחזרה (המשלוח כנראה יהיה יקר יותר מהמוצר עצמו) או שלא.

אם הממיר נשאר ברשות בעלת הקראוון אז אנחנו ננסה למצוא מייצב מתח מתאים.
הממיר עובד מצויין על סוללות אבל כשהפנלים הסולרים עובדים, המתח במערכת משתנה והממיר לא מסוגל להתמודד עם זה (פשוט לא תוכנן לזה) ונדלקת נורת ביקורת.

יש לה מערכת סולרית שלמה. כולל הכול וזה עובד יפה. גם אני חושב שצריך להיות רכיב מובנה במערכת שמוציא 12 וולט קבוע. אין לי הרבה ידע בתחום עדיין אבל אני חשבתי שהבקר טעינה הסולרי אמור להוציא 12 קבוע למצברים.

יש 2 מצברי 6 וולט בקיבולת של 450 אמפר בערך.

אם המוכר לוקח בחזרה את הממיר אז עושים ניתוח רציני למערכת, מ12 וולט מעלים ל24 (השאיפה זה 48 אבל ההשקעה גדולה מידי) ומוסיפים עוד 2-4 מצברים. היא תרכוש ממיר 24 ל12 עבור כל הצרכני 12 וולט וממיר 24-220 עבור המזגן. המטרה היא להפעיל מזגן במשך 3-4 שעות ללא צורך בגנרטור.

- - - Updated - - -

אני אנסה למצוא את העמוד מכירה של הממיר.
אני רוצה לחבר לסוללות מייצב מתח שיחובר לממיר ובמקום שיהיו תנודות של 11-14 וולט יוציא 12 קבוע. התנודות האלו הן הבעיה.מתח של כל מצבר עולה בזמן טעינה, ככה זה גם ברכב.
אני לא מכיר מייצבים כאלה לזרם גבוה, אבל גם אם יש כאלה, הם יעלו לפחות כמו ממיר ויהיה עליהם הפסד של הספק.
הצעה שלי, חבר ממיר מתאים ישירות למצבר עם חוטים קצרים ועבים ואל תחפש קיצורי דרך, זה לא יעבוד טוב.

lizard
06-06-19, 07:38
בסדר תודה

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

erezgur
06-06-19, 09:48

בהנחה שהמוצר נרכש עם פייפאל, יש שירות של פייפאל בארץ המחזיר את עלות המשלוח חזרה עד לתקרה של 120 שח.
"יש דרך חזרה" - https://www.paypal.com/il/webapps/mpp/refunded-returns?locale.x=he_IL
שם לב לתנאים.
בכל מקרה ממליץ לכולם להרשם לשירות זה. לי כבר יצא לקבל החזרים על שילוח לחול

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

zivo
06-06-19, 09:59
אני חושש, שאנחנו לא בכיוון.
אם יש מצברים, לא מאמין שהבעיה של הממיר זה השינוי במתח עכב פריקה וטעינה של המצבר.
ההבדלים האלו הן צפויים, הממיר מתוכנן עבורם, וזה לא הבעיה שלך.
עבור זה, לא צריך מייצב.
אני חוזר ומציעים
תן קישור לממיר.
תן פרטים של המזגן.
האם אתה יכול לצייר איך חיברת את הכל (פאנל, בקר, מצבר, ממיר)?
הבקר של המערכת הסולארית אמור להוציא מתח קבוע, זה התפקיד שלו.

lizard
06-06-19, 15:48
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk% 2Fitm%2F233186222629

זה המוצר והמוכר.

lizard
06-06-19, 15:49
אני לא חיברתי כלום. בעל מקצוע בנה את המערכת.
מצבר יכול כנראה לעמוד בשינויי מתח, הממיר הזה לא. כנראה או שהוא שיקר או ששלח את המוצר הלא נכון.

zerez
06-06-19, 16:48
לפי הנתונים הוא מתאים למערכת סולארית עם מצבר, מתח כניסה 10-15 וולט.
תמדוד את מתח המצברים בפועל בזמן טעינה, יכול להיות שיש בעיה והמתח עולה יותר מידי או שהמציא לא תקין/לא עומד בנתונים שלו.

lizard
06-06-19, 20:26
השני.
הוא פשוט שיקר. טען שזה מיועד לחיבור למצבר ולא למערכת סולרית.

אבל אני אבדוק שוב. גם המתקין המקורי של המערכת הסולרית לא היה בעל מקצוע טוב או הגון, הבעלים שילמה 20 אלף שקל והוא עשה עבודה חרא ברמות על. היא היתה צריכה לשלם אחר כך למישהו אחר שיתקן. אז בהחלט יתכן שהרכיבים זבל. אני בודק

נדב42
07-06-19, 11:02
ניסית לחבר צרכן אחר שאינו מבוסס מנוע ?
יכול להיות שזרם ההתנעה של המזגן גבוה מדי והממיר מתנתק בגלל הגנת זרם יתר ?

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk

asafk
07-06-19, 12:18
מיכה, לפי המפרט הממיר בסדר.... בתנאי שיחובר ליציאת הצרכנים של הבקר.
אם תחבר אותו ישירות לפאנל הסולארי סיכוי טוב שיהיו בעיות כי הוא לא מוציא לא מתח קבוע ולא זרם קבוע.
לבנות מערכת סולארית בגודל כזה זו עבודה לא קשה מדי אבל לבנות מערכת כזו שתהיה מאוזנת אנרגטית זה לא טריוויאלי זה גם לא מורכב מדי רק דורש המון תשומת לב לפרטים.

אסף.

asafk
07-06-19, 12:19
ועוד דבר. כדאי מאוד לחבר ממיר בכזה הספק ללוח מתכתי שייקח ממנו את החום.

אסף.

lizard
07-06-19, 18:06
אוקי אז אם אני מבין נכון זה שחברנו את הממיר ישירות לסוללות זה לא טוב? כי אלו היו הוראות ההתקנה של המוכר. צריך להתחבר ליציאת צרכנים? איך אני מזהה יציאה כזו? אצלם לכן את המערכת עוד מעט

zerez
07-06-19, 19:47
ממיר בהספק כזה צריך לחבר ישירות למצבר ולא ליציאת הצרכנים של הבקר

lizard
07-06-19, 20:24
הממיר מחובר ישירות לסוללות, באותו חיבור שלהן למערכת הסולרית. כשחשוך ואין חשמל מהשמש, הממיר עובד כמו שצריך. כשהפנלים עובדים, הממיר לא מתפקד. זאת הבעיה. יש פתרון יחסית זול? כי תמיד אפשר לקנות ממיר אחר שאולי כן מתאים.

לא ברור מה הסיפור של המוכר, אם הוא שלח את הממיר הלא נכון או שהוא סתם שיקר. לצורך הדיון, זה לא משנה. יש ממיר שלא יכול להיות מחובר למערכת סולרית, האם יש דרך לחבר אותו בכל זאת? בצורה אמינה ויחסית לא יקרה.

boaz avrahami
07-06-19, 23:50
לפי הנתונים הוא מתאים למערכת סולארית עם מצבר, מתח כניסה 10-15 וולט.
תמדוד את מתח המצברים בפועל בזמן טעינה, יכול להיות שיש בעיה והמתח עולה יותר מידי או שהמציא לא תקין/לא עומד בנתונים שלו.

מיכה תחזור לכאן.
אתה יורה מהר מדי לכל הכיוונים ולפי התגובה האחרונה שלך התשובה מונחת על השולחן ממזמן

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

zivo
08-06-19, 01:07
מיכה תחזור לכאן.
אתה יורה מהר מדי לכל הכיוונים ולפי התגובה האחרונה שלך התשובה מונחת על השולחן ממזמן

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

+1
העובדה שהכל עובד בסדר בחיבור ישיר של הממיר למצבר, די "מזכה" את הממיר.

lizard
08-06-19, 07:34
משונה שאתם אומרים את זה. אפילו המוכר די מודה בטעותו.

יש ממיר מתח 12-220 רגיל ופשוט. כזה שמחובר למצבר של רכב עם מערכת חשמל סטנדרטית של רכב. אבל לא מדובר על ממיר כזה. מדובר על ממיר שאמור לדעת להיות מחובר לפאנל סולרי. כזה שמתח הכניסה שלו משתנה בהתאם לתנאי השמש. זה אגב גם מה שכתוב בתאור של המוצר. זה מה שהיה לפני הממיר הזה.

בכל מקרה, בנתיים לא שומעים מהמוכר, הבעלים תקבל את הכסף שלה בחזרה ואז היא תחליט מה לעשות.

boaz avrahami
08-06-19, 08:04
מיכה,

לא יודע במה המוכר מודה וההתנהלות המסחרית שלך ניתנת לדיון בשרשור אחר.

לעצם העניין, בוא ננתח את העובדות בסדר לוגי בלי להתפזר. תתעלם מהצד המסחרי כרגע ומהמוכר.

אנחנו יודעים שהממיר עובד בחיבור למצברים כאשר אין טעינה זאת אומרת שהממיר מתפקד.

מה טווח מתח הכניסה במפרט של הממיר?
מה טווח המתח על המצברים בעת הטעינה?

מהתשובה תוכל לבדוק אם יש חפיפה והאם המתח טעינה הוא בתחום הנכון.

במקביל תוכל לבדוק אם הממיר מתפקד בתחום המתח כניסה המוצהר.

אני מקווה שצליח לעמוד במורכבות הבדיקה ולמצוא את הבעיה.

אני מנחש שהממיר דווקא בסדר ואתם מבורדקים

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

zivo
08-06-19, 10:41
.....
אבל לא מדובר על ממיר כזה. מדובר על ממיר שאמור לדעת להיות מחובר לפאנל סולרי. כזה שמתח הכניסה שלו משתנה בהתאם לתנאי השמש.

מיכה,
חוץ מלחזור על בקשה לשרטוט וצילום של הבקר הסולארי, אני אמתין שתענה לבועז.

אבל שים לב,
ההנחה שלך שמתח הכניסה משתנה בהתאם לשמש, שגויה.
זה בדיוק תפקידו של הבקר של המערכת הסולארית, המתח יציאה של המערכת הסולארית, צריך להקבע לפי סוג המצבר (עופרת, ליתיום....) ומצב הטעינה של המצבר, אבל לא לפי מצב השמש.

נדב42
08-06-19, 10:55
עוד שאלה לבדיקה: האם כאשר הרכב מונע וטוען, והפאנלים לא מחוברים, הממיר עובד תקין ?

לתחושתי הבעייה היא דווקא בחיבור הפאנלים למצברים. יש שם בכלל בקר ? איזה ?

boaz avrahami
08-06-19, 11:03
משעשע שיש גולשים שהם במצב אוטומטי...

דרור על המוסדות.
מיכה על העסקים שמספקים לו ציוד ושרותים.

דרור, תלמד ממיכה להתחתן עם עורכת דין ושלא תעיז להתגרש שוב!

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

zivo
08-06-19, 11:28
בועז,
הכל בסדר???

boaz avrahami
08-06-19, 11:49
בסדר גמור...
אני משועשע ממיכה.

יש לו תמיד הסתבכויות מוזרות ומשעשעות כמו עם המוסכניק כשקנה את ה WJ,
הגנרטור,
העורך דין של רשיון הנשק,
המוכר של הממיר.

והיו עוד המון אחרות

אני משוכע שאם הוא היה נולד בתקופת הפלמח הוא בטוח היה מככב בספר ילקוט הכזבים

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

lizard
08-06-19, 13:10
טוב הבנתי מה אתם אומרים. אני בשבוע הבא אשנה/אבדוק לעומק את החיבורים. אני אחבר את הממיר לload. צריך לפרק את הבקר כדי לראות מי מחובר למה ואני צריך לקבל רשותhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20190608/c206dd2f1efee3ffadbbe26355e904cc.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190608/4739aa270c92938c562b9faa9af36a70.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190608/55269191211ebc8aaf4a055fdf749dd2.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190608/7c37e733326850dca8b1acea5da18244.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190608/f486b0a9003271e601e7ac4eee75e882.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190608/1782644fe58922a8b5f1c7190ce9a3ad.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190608/2db53d77fbae5d464717ed41896805c5.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190608/4ad3303783e894855bcbea3b7191b411.jpg

lizard
08-06-19, 13:42
בועז, זה לא שלי. לא הגנרטור ולא הממיר. אחת הסיבות שאני מתערב ועוזר זה בגלל שנראה לי שכל הדברים שאני עברתי עם הג'יפ והאקדח זה כלום לעומת מה שבעלת הקראוון עוברת. היא בחורה מדהימה ואני ממש שמח לעזור לה. פשוט יש לה מזל נוראי עם הקראוון הזה לדעתי. פשוט אנשי מקצוע כושלים.

שאלה אחרת.
הבקר הסולרי שלה הוא 12V/60A. להבנתי זה אומר שאפשר להעביר במערכת רק 60 אמפר דרכו. האם אפשר בכלל לחבר את הממיר 3000 וואט אליו? כי לפי מה שאני מבין, 3000 וואט ב220V זה בערך 14 אמפר אבל ב12V זה כבר מעבר ל200. האם זה לא ישרוף את הבקר הסולרי?

אם אי אפשר לחבר אז מה עושים? איך מתקינים ממיר 3000 וואט במערכת סולרית?

- - - Updated - - -

עוד שאלה לבדיקה: האם כאשר הרכב מונע וטוען, והפאנלים לא מחוברים, הממיר עובד תקין ?

לתחושתי הבעייה היא דווקא בחיבור הפאנלים למצברים. יש שם בכלל בקר ? איזה ?

אין קשר בין מערכת החשמל של המשאית (24V) למערכת הסולרית 12V והממיר 220V. שתי מערכות נפרדות לחלוטין ללא שום קשר בניהן (למעט מטען 24V למצברים שכרגע כלל לא מחובר).

boaz avrahami
08-06-19, 13:51
מיכה,
השאלות שאתה שואל לא נכונות ולא קשורות.

כרגע תתמקד רק במדידת הוולטים על המצברים בזמן שמש.
מה הערך?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
08-06-19, 14:31
לגבי ההספק אתה צודק. הבקר קטן על הממיר. שים לב גם ש 3000 וואט של הממיר זה לא לאורך זמן אלא לזמן קצר (הספק בהתנעה של המזגן).
כמו שכתבתי קודם זה לא הכי טריוויאלי לחבר רכיבים טובים אחד לשני ושהמערכת תעבוד. המערכת צריכה להיות מאוזנת.
לפי מה שתיארת קודם ולפי התמונות יש קצת בלאגן.
אני מניח שאם תוסיפו עוד מצבר במקביל להעלות את הקיבולת המירבית, ותשאיר את הממיר מחובר למצברים (וזה חוקי ותקין, וגם אין ברירה כי הבקר קטן עליו), העסק יעבוד יותר טוב - זה ניסוי שאתה יכול לעשות בקלות.

אסף.

zerez
08-06-19, 15:29
אני לא מצליח להבין את החיבורים אבל יש שם ברדק לא נורמאלי.
בחיבור של ה load יש חוט אחד עבה ואחד דק, למה?
למה יש כל כך הרבה חוטים ליציאת המצבר? צריך להיות זוג חוטים.
מה התפקיד של שני לוחות החשמל?

נראה לי שעדיף לפרק את הכל ולהרכיב מחדש אבל נחכה לבדיקת המתחים.

zivo
08-06-19, 18:17
מיכה,
רפרוף מהיר -

1-אני בכלל לא בטוח שהבקר מתאים למצברי ג'ל (זה לא צריך להפריע להפעיל את הכל, זה פשוט לא יטען טוב את המצברים).
2- ההספק של הבקר לא מתאים להספק של הממיר (מה הנתונים של המזגן שאתה מנסה לחבר?).
3- אם מחברים את הממיר ישירות למצבר, מאבדים את ההגנה לפריקת יתר של המצבר (משהו לחשוב לטווח ארוך, אבל לא צריך להפריע להפעיל לבדיקה).

עדיין, התופעה שאתה מתאר, לא ברורה, ועד שלא תספק מספרים מדוייקים (נתחיל במה שבועז ביקש, אני אשמח שתסביר עם איזה עומס את הבודק, ואם זה המזגן, לדעתי שווה לעשות ניסוי עם עומס קל כמו נורה).

boaz avrahami
08-06-19, 18:24
אם התיאור שמיכה נתן שכשאין טעינה סולארית אז הכול מנגן, נראה לי שהחשד המיידי נופל על הגנת הממיר בשעה שהמתח כניסה גבוה מדי.

מבחינה לוגית של הנתונים הקימים זה הדבר היחידי האפשרי.

זה גם עלול לגרום לטיגון מאוד לא בריא של מצברים רגילים שמקבלים טעינה של מעל 15 וולט.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

lizard
08-06-19, 18:32
בועז זאת המסקנה, הממיר מתח 12-220 לא מתאים. זה גם מה שהמוכר מודה בו (אני לא צד בשיחות וכל ההתנהלות מול המוכר זה מה שהקונה אומרת לי)
בבקר יש מד מתח כמו שרואים בתמונות. כשצלמתי אחר הצהרים זה היה 13 ומשהו. אני מניח שתחת שמש ישירה ולא במיקום הנוכחי (הקראוון קצת מוסתר על ידי צמחיה) אז אפילו יותר.

אני מרגיש שלא התקדמתי בכלום.
המערכת הסולרית זה לא הדיון. יכול להיות שהיא לא בנויה נכון. אני אדבר עם המתקין אבל על פניו נראה שבכל מקרה המערכת תשונה ומ12 וולט היא תהיה 24 וולט. אנחנו רוצים להוציא משם את הסוללות (כי צריך להוסיף עוד) ולשים אותן בתא אחר (וכנראה גם את הסוללות של המשאית נעביר לשם כדי שיהיה לנו תא נוסף פנוי) במידה וזה יקרה, אני אנסה לדאוג לחיווט חדש, קופסאות ממ"טים חדשות ועבודה כמו שצריך.

אז הבעיות כמו שאני מבין הן
1. הבקר הסולרי חלש מיכדי להפעיל כזה ממיר מתח
2. הממיר לא מתאים לשינויי מתח לא קבועים בכניסה. אולי הוא יכול לעבוד עם 14 או 11 אבל לא כשזה משתנה כל הזמן.

zerez
08-06-19, 20:16
מיכה,
רפרוף מהיר -

1-אני בכלל לא בטוח שהבקר מתאים למצברי ג'ל (זה לא צריך להפריע להפעיל את הכל, זה פשוט לא יטען טוב את המצברים).
2- ההספק של הבקר לא מתאים להספק של הממיר (מה הנתונים של המזגן שאתה מנסה לחבר?).
3- אם מחברים את הממיר ישירות למצבר, מאבדים את ההגנה לפריקת יתר של המצבר (משהו לחשוב לטווח ארוך, אבל לא צריך להפריע להפעיל לבדיקה).

עדיין, התופעה שאתה מתאר, לא ברורה, ועד שלא תספק מספרים מדוייקים (נתחיל במה שבועז ביקש, אני אשמח שתסביר עם איזה עומס את הבודק, ואם זה המזגן, לדעתי שווה לעשות ניסוי עם עומס קל כמו נורה).הבקר צריך להתאים למתח והזרם של הפאנלים וסוג המצברים, אין כמעט קשר בין הבקר לבין הממיר.
גם לממיר יש הגנת מתח כך שאם מחברים ממיר ישירות למצבר לא מפסידים הגנה, מצד שני, ממיר כזה צורך זרם של קרוב ל 300 אמפר, זרם כזה אי אפשר להעביר דרך הבקר וגם אם כן, כל חיבור מפיל מתח לא זניח.
לכן מחברים את הממיר ישירות למצבר עם כבלים עבים וקצרים.

boaz avrahami
08-06-19, 20:32
מיכה, המצברים אמורים להיות הבאפר שמספק לממיר את הזרם והמתח עבור הפעלתו.
הפאנלים ממלאים חזרה את המצברים.

אם החיבור שאתה מתיחס הוא ישירות לפאנלים אז יתכן שהפאנלים קטנים על הממיר אבל זו לא הדרך הנכונה לחבר.
כל העונים לך מבינים שהמצברים הם הבאפר

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
08-06-19, 20:48
עברתי שוב על התמונות. אני מבין שגם הגנרטור בתוך התא הזה...??

בכל מקרה יש שם רכיבים לא רעים בסך הכל. אבל המערכת כמערכת בבלאגן. ניכר שעברה יותר מידי ידיים...
הדבר הראשון שהייתי עושה הוא לסדר מחדש את הרכיבים הקיימים לכדי מערכת אחת.

ועוד שאלה - מה ההספק של המזגן?

אסף.

lizard
08-06-19, 21:27
המזגן על פי ספר 1200 וואט.
אם היא תעבור ל24 אז אני אדאג שיהיה שם סדר

lizard
08-06-19, 21:28
מיכה, המצברים אמורים להיות הבאפר שמספק לממיר את הזרם והמתח עבור הפעלתו.
הפאנלים ממלאים חזרה את המצברים.

אם החיבור שאתה מתיחס הוא ישירות לפאנלים אז יתכן שהפאנלים קטנים על הממיר אבל זו לא הדרך הנכונה לחבר.
כל העונים לך מבינים שהמצברים הם הבאפר

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94סבבה אבל בחיבור של הממיר למצברים כשהפנלים מחוברים הוא לא עובד ומוציא קוד תקלה

boaz avrahami
08-06-19, 21:37
הסיבה לזה כפי שהוסבר כאן כמה וכמה פעמים היא מתח ( וולט) שחורג מתחום ההגנה של הממיר.

אם תשים רב מודד על VDC במקביל להזנה של הממיר בשעה שיש שמש מלאה תהיה לנו אינדיקציה יותר טובה...

אנחנו עדיין נמצאים בשלב של החשמל הפשוט.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
08-06-19, 22:02
הפאנל מוציא גם 18 וולט. הבקר תפקידו לדאוג שהמתח יהיה תקין לפי מה שהמצבר צריך (וגם אם לא אופטימלי לפחות שיהיה בתחום).
אז... לפי ההבנה שלי.. או שהבקר לא טוב. או שהוא מחובר לא כהלכה. או שהמצבר קטן מדי בצורה שהוא מושך כל כך הרבה אנרגיה שהבקר לא יכול לווסת. ואם טעיתי בגדול בהבנה אז מוזמנים המומחים לתקן.

אסף.

zivo
08-06-19, 23:48
הסיבה לזה כפי שהוסבר כאן כמה וכמה פעמים היא מתח ( וולט) שחורג מתחום ההגנה של הממיר.

אם תשים רב מודד על VDC במקביל להזנה של הממיר בשעה שיש שמש מלאה תהיה לנו אינדיקציה יותר טובה...

אנחנו עדיין נמצאים בשלב של החשמל הפשוט.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
בועז,
תיאורטית, יכול להיות שאתה צודק, אבל אין לזה שום סימוכין, שום עובדה מוצקה, ואתה כבר נעול.
חבל.
.
שאלתי את מיכה עבר כמה פעמים, אבל הוא לא עונה, אז קשה להתקדם :(
מה זאת אומרת הממיר מתחיל לעשות בעיות???
נתחיל מהסוף,
מזגן של 1200w, בזמן עבודה, ב 12V, זה 100A!!!
אני מוכן להמר, שהפנלים לא מסוגלים לספק את זה, כלומר, המתח בטוח נופל, למתח המצבר .
אבל, ההסבר לא ברור, ובלי מדידות, זה ניחושים.

ושוב, יכול להיות שאתה צודק, וזה פשוט בקר שלא מכוון נכון , או תקול, אבל תזהר עם הבטחון.

נדב42
08-06-19, 23:54
סבבה אבל בחיבור של הממיר למצברים כשהפנלים מחוברים הוא לא עובד ומוציא קוד תקלה

Sent from my SM-G930F using Tapatalkאו, עכשיו אנחנו מתחילים לדבר ..
מה אומר קוד התקלה ?

zivo
09-06-19, 00:08
הפאנל מוציא גם 18 וולט. הבקר תפקידו לדאוג שהמתח יהיה תקין לפי מה שהמצבר צריך (וגם אם לא אופטימלי לפחות שיהיה בתחום).
אז... לפי ההבנה שלי.. או שהבקר לא טוב. או שהוא מחובר לא כהלכה. או שהמצבר קטן מדי בצורה שהוא מושך כל כך הרבה אנרגיה שהבקר לא יכול לווסת. ואם טעיתי בגדול בהבנה אז מוזמנים המומחים לתקן.

אסף.
לא מבין את האפשרות של מצבר קטן מדי .
אני נוטה להסכים עם בועז, זה נראה שהמתח יציאה של הבקר לא מכוון .
אבל,
דקה אחרי שנבין, וזה יסודר, זה לא בקר שמסוגל להחזיק מזגן של 1200W ( הזרם הפעלה שלו, יגמור את הבקר), ואם מחברים את הממיר ישירות למצבר, איך מבטיחים שלא תהיה פריקת יתר שתהרוג את המצבר?
בקיצור, אלו רכיבים לא זולים, אבל פשוט לא מתאימים (האבסורד, דווקא החלק שמיכה פסל , הממיר, נראה הכי מתאים).

boaz avrahami
09-06-19, 02:40
בועז,
תיאורטית, יכול להיות שאתה צודק, אבל אין לזה שום סימוכין, שום עובדה מוצקה, ואתה כבר נעול.
חבל.
.
שאלתי את מיכה עבר כמה פעמים, אבל הוא לא עונה, אז קשה להתקדם :(
מה זאת אומרת הממיר מתחיל לעשות בעיות???
נתחיל מהסוף,
מזגן של 1200w, בזמן עבודה, ב 12V, זה 100A!!!
אני מוכן להמר, שהפנלים לא מסוגלים לספק את זה, כלומר, המתח בטוח נופל, למתח המצבר .
אבל, ההסבר לא ברור, ובלי מדידות, זה ניחושים.

ושוב, יכול להיות שאתה צודק, וזה פשוט בקר שלא מכוון נכון , או תקול, אבל תזהר עם הבטחון.

אני לא נעול. בטח לא עם רצף הנתונים המבולבל של מיכה.

כרגע לפי הנתונים היחידים שיש -
הממיר עובד היטב כשאין שמש ומושבת על תקלה כשיש שמש זו נראית התקלה הכי סבירה עד כדי חוסר סבירות לאחרת.

אבל עם מיכה הכול יכול להיות. רב מעללים הבחור [emoji41]
פעם זה טרמוסטט הפוך, לא אתפלא אם הפעם אולי קוטביות הפוכה של הפאנלים...
אני בסך הכול משועשע מהאתגר

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

lizard
09-06-19, 02:41
או, עכשיו אנחנו מתחילים לדבר ..
מה אומר קוד התקלה ?

Sent from my Pixel 3 using Tapatalkאם הבנתי נכון, תנודות במתח כניסה. כלומר מתח כניסה לא מיוצב.

lizard
09-06-19, 02:50
אני לא נעול. בטח לא עם רצף הנתונים המבולבל של מיכה.

כרגע לפי הנתונים היחידים שיש -
הממיר עובד היטב כשאין שמש ומושבת על תקלה כשיש שמש זו נראית התקלה הכי סבירה עד כדי חוסר סבירות לאחרת.

אבל עם מיכה הכול יכול להיות. רב מעללים הבחור [emoji41]
פעם זה טרמוסטט הפוך, לא אתפלא אם הפעם אולי קוטביות הפוכה של הפאנלים...
אני בסך הכול משועשע מהאתגר

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94בועז אתה קצת מעליב. על איזה רצף נתונים מבלבל אתה מדבר? כתבתי הכול מהתחלה. כשיש שמש הממיר 12 220 לא עובד. נדלקת נורת תקלה. כשאין שמש עובד יפה. לפי המוכר המתח כניסה לא מיוצב. אי אפשר לחבר לבקר טעינה סולרי. הממיר היה אמור לדעת לעבוד עם מתח לא מיוצב, הוא לא. רציתי לדעת אם יש רכיב שיכול לייצב את המתח, בזרם שנדרש כנראה שאין במחיר סביר.

כן מדובר על 100 אמפר, אחת הסיבות למעבר ל24 וולט. אם היה אפשר 48 זה היה מעולה אבל אין תקציב.

נדב42
09-06-19, 04:25
אולי הפתרון הפשוט הוא בהחלפת הבקר הסולארי ..

opl
09-06-19, 08:08
מה שמוזר לי זה שמיכה אומר שגם בחיבור ישיר של הממיר למצברים זה לא עובד כשהפאנלים מחוברים דרך הבקר. למה שתהיה תנודת מתח גדולה מדי לממיר במצב כזה? תפקידו של הבקר הוא "לתקן" את זה.

מתוך המפרט של הממיר

Voltage Range 10-15VDC
Over Voltage Shut Down 15.5V
Low Voltage Alarm 10DC±0.5V
Low Voltage Shut Down 9.5DC±0.5V

יש לו הגנת מתח נמוך (נמוכה מדי לדעתי אבל קיימת)

מתוך הפרט של הבקר הסולארי:
Intelligent 3 stage PWM charge mode
Float Voltage
13.7V

שני השלבים הראשונים:
1)
BULK : During the Bulk phase of the charge cycle, the voltage gradually rises to the Bulk level (usually 14.4 to 14.6 volts) while the batteries draw maximum current. When Bulk level voltage is reached the absorption stage begins.
2)
ABSORPTION : During this phase the voltage is maintained at Bulk voltage level for a specified time (usually an hour) while the current gradually tapers off as the batteries charge up.

הייתי מודד מה מתח הכניסה לממיר במצב זה.

בהצלחה. כל הכבוד על הרצון לעזור למרות שמהצד זה נראה מייאש.

boaz avrahami
09-06-19, 08:38
מיכה, אל תעלב...
אתה יודע שאוהבים אותך.
הכול בהומור בין חברים. זה לא רוע אמיתי [emoji41]

הכוונה במבלבל שאין את כל הנתונים בצורה לוגית.
זה מתחיל מיללה שהמוכר דפוק וכו׳
אחכ באים הנתונים בטיפטופים לא מאורגנים.

כבר יומיים לפחות 3-4 מהמגיבים מבקשים לקבל את מתח הכניסה בזמן שהממיר נותן תקלה ( בזמן טעינה).

מדידה עם רב מודד על הדקי הכניסה אם ניתן- בצד של הממיר.
תבדוק גם על המצברים ותדווח עם יש הבדל.

טרם נתקבל הנתון שהוא החשוד המרכזי בכל הבעיה.
דיווחת שבקר הטעינה מראה בשעה כזו 13 ומשהו וולט, דבר שמעלה חשד שהבקר ״רואה״ נתוני טעינה אחרים מאלו שבאמת מתקיימים.
יש שם למראית עין קצת מקרוני של חוטים וקשה להבין מה טיב העבודה.

אז שוב, בכדי להתקדם חייבים מדידות.
לפי הנתונים שעומדים כרגע לפנינו יש להערכתי סיכוי סביר שהעניין יפתר בקלות ובמהירות.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

lizard
09-06-19, 08:41
סבבה. היום או מחר אספק נתונים.

אתם רוצים מתח על הסוללות כשהממיר מחובר עם תקלה.

בסדר.

opl
09-06-19, 08:47
אתה כבר שם אז כמה שיותר מדידות יעזור להבין את התמונה (בשלוף)

מתח מצברים בלי פאנלים מחוברים - ממיר מכובה (השוואה לקריאה שעל צג הבקר)
מתח מצברים כאשר הממיר עובד תקין - מניח שבשלב זה ממיר/פאנלים לא מחוברים
מתח מצברים עם פאנל מחוברים (בשמש) (השוואה לקריאה שעל צג הבקר)
כמו שכתבת "מתח על הסוללות כשהממיר מחובר עם תקלה." (השוואה לקריאה שעל צג הבקר)

לציין לאן מחובר הממיר - מניח שישירות למצברים בשלב זה.

אני מתחיל לחשוד קצת לכיוון חיבור שני מצברים של "6" וולט...

boaz avrahami
09-06-19, 09:12
בועז, זה לא שלי. לא הגנרטור ולא הממיר. אחת הסיבות שאני מתערב ועוזר זה בגלל שנראה לי שכל הדברים שאני עברתי עם הג'יפ והאקדח זה כלום לעומת מה שבעלת הקראוון עוברת. היא בחורה מדהימה ואני ממש שמח לעזור לה. פשוט יש לה מזל נוראי עם הקראוון הזה לדעתי. פשוט אנשי מקצוע כושלים.

שאלה אחרת.
הבקר הסולרי שלה הוא 12V/60A. להבנתי זה אומר שאפשר להעביר במערכת רק 60 אמפר דרכו. האם אפשר בכלל לחבר את הממיר 3000 וואט אליו? כי לפי מה שאני מבין, 3000 וואט ב220V זה בערך 14 אמפר אבל ב12V זה כבר מעבר ל200. האם זה לא ישרוף את הבקר הסולרי?

אם אי אפשר לחבר אז מה עושים? איך מתקינים ממיר 3000 וואט במערכת סולרית?

- - - Updated - - -

אין קשר בין מערכת החשמל של המשאית (24V) למערכת הסולרית 12V והממיר 220V. שתי מערכות נפרדות לחלוטין ללא שום קשר בניהן (למעט מטען 24V למצברים שכרגע כלל לא מחובר).

עוד דבר מיכה.
בשביל לענות על שאלת השימוש למיטב הבנתי צריך להבין עוד כמה נתונים.
הם פחות קריטיים כרגע לפתרון התקלה אבל הם חשובים על מנת לדאוג או לתאם ציפיות לגבי היכולת של המערכת לתמוך בצרכניה בצורה מאוזנת.

למשל-
יכול להיות שיש קיבולת מצברים גדולה מאוד ו שימוש מועט במזגן או בשעות מסוימות יש תוספת טעינת מצברים מהגנרטור...

בקיצור, בשביל להבין ולהצביע על בעיות במערכת צריך להבין את פרופיל השימוש, ערכי הצרכנים, הספק הפאנלים, סך קיבולת המצברים וסוג הבקר.
במאמר מוסגר אציין לא בטוח אגב ששוח הגג מאפשר מערכת מאוזנת שיש בה צרכן בזבזני כמו מזגן

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

erezgur
09-06-19, 09:17
אפשר לעשות מפגש גיפולוג בחצר של מיכה...
המערכת תעבוד מעולה לאחר בירה או שתיים ומיטב המוחות הבוחשים בחוטי החשמל...

asafk
09-06-19, 09:35
לא מבין את האפשרות של מצבר קטן מדי .
.

אני אסביר. מצבר קטן מדי - מתרוקן למתח נמוך יחסית (נגיד 11 וולט), ואז עם חיבור הבקר והפנלים הבקר נותן מתח טעינה מירבי (נגיד משהו מעל 14.5 וולט) ואז אחרי זמן יורד למתח טעינה רגיל (13.7-13.8) אבל בין לבין הוא מפסיק טעינה כדי למדוד מתח מצבר ואז שוב מתח המערכת הוא מתח המצברים שיכול עדיין להיות נמוך - כלומר יש כאן מחזור של 11-15-11-15-11-13.7 וכן הלאה. לממיר זה עושה כאב בטן.
וזה כשהבקר תקין.....

אסף.

lizard
09-06-19, 10:09
מדדתי.
חיברתי את המזגן לממיר ובחמש דקות שמדדתי שוב הוא עבד יפה.
יכול להיות שלא היה מספיק שמש כדי לקבל מתח גבוה.

כמה דברים נוספים.
1. הבקר אמור להוציא 13-13.5 וולט אבל במצברים וכניסה של הממיר אני רואה 14 וולט.
2. כנראה שהבקר לא באמת מתוכנת כמו שצריך, אני אעבור על ההגדרות שוב.
3. בחמש דקות שהפעלתי את הממיר עם המזגן, המתח ירד מ14 ל12.4. הגעוני בסהכ.
4. טעיתי, השימוש בממיר הוא לא למזגן אלא לציוד 220 אחר. כמו סאונד באר, מיקסר וכדומה. המיקסר הוא 1000 וואט אבל מן הסתם יותר. בגלל זה הממיר הוא 3000.
5. המוכר טוען שהממיר מיועד לחיבור למצברים לבד ללא פאנלים סולרים, בניגוד מוחלט לכתוב בעמוד מכירה.
6. המוכר סיני ולא אמריקאי כמו שחשבנו בהתחלה. לא בקטע גזעני אלא הרמה של המוצר כנראה נמוכה משחשבנו ולכן גם עמוד המכירה כנראה מטעה.
7. לממיר יש הגנה נגד פריקת יתר של הסוללות.
6. הסיבה שהצרכנים מחוברים ישירות לסוללות ולא דרך הבקר טעינה היא שהבקר לא הוציא מתח בשלב מסויים. כנראה הוא לא מוגדר נכון.

נתונים:
ממיר:
כניסה בלי עומס 14. יציאה 220. יציאה בעומס 220.
סוללות:
בלי עומס 14 וולט, עם עומס משתנה. כיביתי ב12.4.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190609/ec26cf07b2421b0d9fc2fb5dd809995d.jpg

opl
09-06-19, 11:13
איפה כתוב שהוא אמור להוציא את הערכים האלה? אולי פספסתי

המדידות שלך לא להיט. לדעתי אתה לא מספק מספיק נתונים כדי לעזור.

zivo
09-06-19, 11:46
מדדתי.
חיברתי את המזגן לממיר ובחמש דקות שמדדתי שוב הוא עבד יפה.
........
4. טעיתי, השימוש בממיר הוא לא למזגן אלא לציוד 220 אחר. כמו סאונד באר, מיקסר וכדומה. המיקסר הוא 1000 וואט אבל מן הסתם יותר. בגלל זה הממיר הוא 3000.
[Tapatalk
מיכה,
זה קצת מבלבל, המזגן צריך להיות מחובר לממיר, או לא?
ואם לא, אז איך הוא צריך להיות מחובר?

לגבי ההערה על ההגנת פריקה של הממיר, שים לב לערכים.
10v, שזה הערך של ההגנה של הממיר, זה 5V לכל מצבר, זה הרבה יותר מדי נמוך עבור המצברים, זה יהרוג אותם.
מהצד השני, תראה מה כתוב על המצבר (מתחי טעינה), ותראה את הערך של הבקר.
השלישייה הזו - מצבר ג'ל, הבקר הזה, הממיר הזה, פשוט לא מתאימים אחד לשלישי.

עוד נקודה למחשבה,
הנפילה מתח, שהמזגן עובד, קצת גבוהה מדי, הייתי בודק חיבורים וחוטים.

נמרוד
09-06-19, 12:08
מיכה, יכול להיות שהעצה הכי טובה שאתה יכול לתת לה זה שחיים off-grid זה לא בשבילה?

lizard
09-06-19, 13:12
מיכה,
זה קצת מבלבל, המזגן צריך להיות מחובר לממיר, או לא?
ואם לא, אז איך הוא צריך להיות מחובר?

לגבי ההערה על ההגנת פריקה של הממיר, שים לב לערכים.
10v, שזה הערך של ההגנה של הממיר, זה 5V לכל מצבר, זה הרבה יותר מדי נמוך עבור המצברים, זה יהרוג אותם.
מהצד השני, תראה מה כתוב על המצבר (מתחי טעינה), ותראה את הערך של הבקר.
השלישייה הזו - מצבר ג'ל, הבקר הזה, הממיר הזה, פשוט לא מתאימים אחד לשלישי.

עוד נקודה למחשבה,
הנפילה מתח, שהמזגן עובד, קצת גבוהה מדי, הייתי בודק חיבורים וחוטים.

הממיר לא אמור להפעיל את המזגן, טעיתי. הוא אמור להפעיל מכשירי 220 שונים שיש לה. הצרכן הכי גדול זה מיקסר של 1000W.

המצברים מחוברים בטור, שני מצברים של 6V. ביחד 12V. זה עדיין יהרוג אותם? כי זאת בעיה. כל מצבר 2500 שח. לא צחוק.
אני מקווה במהלך השבוע לבדוק מה מוגדר בבקר טעינה.
המערכת הסולרית עובדת יפה, אולי לא אופטימלית אבל עובדת כבר כמה שנים בסדר. כולל ממיר 220 קודם (שהתקלקל ו"נעלם").
בכל מקרה, נעשה שיעורי בית ונראה מה לעשות. זה שהצרכנים לא מחוברים לLOAD של הבקר יותר חמור כרגע בעיני מאשר הממיר שעוד לא בטוח אם יחזור למוכר/ימכר או ישאר. היא גם עוד לא בטוחה אם תשדרג ל24. אם כן אז כל הדיון חסר טעם כי כל המערכת תבנה מחדש.

zivo
09-06-19, 14:14
הממיר יעצור ב 9.5 +- 0.5V , כלומר במקרה הטוב 10V
לא הצלחתי למצוא מפרט של הסוללה שבתמונה, אבל בשלוף מהיר, סוללת ג'ל של "12V" אמורה לתת בסביבות 12.8V שהיא מלאה, וב 11.8V היא נחשבת ריקה.
זה שילוב לא טוב. מה זה יעשה למצברים?
לא יודע, אין לי ניסיון עם מצברי ג'ל, אבל זה ברור שמנגנון הניתוק של הממיר, לא מתאים למתחים של הג'ל.

הבקר הוא של 1600W, אם הצרכן הכי חזק הוא מיקסר של 1000W, אז באמת אין בעיה לחבר הכל דרך היציאת LOAD של הבקר.
אבל, איך אתה מתכוון להתמודד אם יחברו כמה צרכנים ביחד?
שווה ניסיון, יכול להיות שהבקר פשוט ינתק אותם ב 1600W ללא כל נזק ?
תעשה ניסיון קצר, תראה אם הבקר מנתק או מתמודד ללא בעיה (תשים לב לחימום).

opl
09-06-19, 14:59
אני בנייד אבל חיפוש של שם הסוללה שמופיע באחת התמונות יביא אותך למפרט שלה. סוללת 6v לטיום אייון.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

boaz avrahami
09-06-19, 15:07
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190609/af77f42f6d12d13e450a8cc11ac809a5.jpg

המפרט רשום גם על הסוללה עצמה

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

opl
09-06-19, 15:43
סליחה. כתבתי לא נכון. זה כמו שנכתב. lead acid.

biranit50
09-06-19, 17:15
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk% 2Fitm%2F233186222629

זה המוצר והמוכר.

מוזר שמוצר שנראה דומה מסין עולה רק 20 דולר.... https://www.ebay.com/itm/Pure-Sine-Wave-Power-inverter-3000W-24V-DC-to-120V-AC-Truck-RV-Car-Home-Solar/264353270725?hash=item3d8caecbc5:g:GocAA OSwSUJa1BH1

zivo
09-06-19, 17:32
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190609/af77f42f6d12d13e450a8cc11ac809a5.jpg

המפרט רשום גם על הסוללה עצמה

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
אני מחפש "cut-off" או משהו כמו discharge V, וזה לא כתוב פה. (מה שכן, שים לב ל 7.5V מתח טעינה, מה שעושה את זה לא מתאים לממיר שמתנתק ב 15V).
לגבי סוג הסוללה, זה דווקא כתוב ברור, זה ג'ל (ולא ליתיום ולא עופרת).

boaz avrahami
09-06-19, 17:44
7.5 כפול 2 זה 15.
בתחום העליון של הממיר ועדיין הבקר נותן פחות.

פה לא הבעיה ולדעתי אין שם בעיה באמת.
אולי קצת בלאגן של הגדרות וחוטים.

המידע שקיבלנו אינו מדוייק והשתנה תוך כדי תנועה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

zivo
09-06-19, 19:21
7.5 כפול 2 זה 15.
בתחום העליון של הממיר ועדיין הבקר נותן פחות.

פה לא הבעיה ולדעתי אין שם בעיה באמת.
אולי קצת בלאגן של הגדרות וחוטים.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
אני אסביר,
החשבון שלך נכון, ע"מ לטעון מיטבית, את שתי סוללות בטור, צריך באמת 15v.
מצד שני, לממיר יש הגדרה קשיחה של 15v, לניתוק.
זה "על הקצה", אתה חייב להניח איזה שהוא טווח סטייה \ דיוק.
אם הסוללות מיועדות ל 15v, אני הייתי מחפש מממיר שמסוגל לסחוב לפחות עד 15.5 ( אם לא 16).
קפיש?

lizard
09-06-19, 19:59
Zivo
אם הבנתי אותך נכון אז אתה מדבר על הטעינה המקסימלית האפשרית מבחינת הסוללות ועל זה שצריך שהטווח מתח ההפעלה של הממיר יהיה גבוה מזה.
יש דרך למנוע טעינה של 15 וולט? להגביל בצורה כלשהי?

אני אבדוק הגדרות בבקר טעינה.

אגב הקונה קיבלה זיכוי מאיביי.

lizard
09-06-19, 20:00

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

איזה מידע השתנה? מה לא מדוייק? זה שבמקום מזגן של 1200 וואט יש מיקסר של 1000?

opl
09-06-19, 20:26
"Over Voltage Shut Down15.5V"

zivo
09-06-19, 21:21
Zivo
אם הבנתי אותך נכון אז אתה מדבר על הטעינה המקסימלית האפשרית מבחינת הסוללות ועל זה שצריך שהטווח מתח ההפעלה של הממיר יהיה גבוה מזה.
יש דרך למנוע טעינה של 15 וולט? להגביל בצורה כלשהי?

אני אבדוק הגדרות בבקר טעינה.

אגב הקונה קיבלה זיכוי מאיביי.

לפי מה שכתוב על הבקר, זה אפשרי, הבעיה שאז המצברים לא טעונים עד הסוף.
לא יודע עד כמה זה קריטי (5%?)?

boaz avrahami
09-06-19, 21:55
איזה מידע השתנה? מה לא מדוייק? זה שבמקום מזגן של 1200 וואט יש מיקסר של 1000?

זה שזה עבד היום בזמן טעינה למשל
אגב, כדאי להזכיר שבמפרט של הממיר הם ממליצים לגבי הפעלה של מקררים/ מזגנים וציוד המבוסס על מדחסים שהספק הממיר יהיה פי 5-7 מהספק הצרכן.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

zivo
09-06-19, 22:08
"Over Voltage Shut Down15.5V"

צודק, טעות שלי, ראיתי רק את ה15v.

opl
09-06-19, 22:39
420Ah@20hr

מי מתנדב להסביר לי את הנתון הזה? או יותר נכון שיטת ההצגה הזו.
מה הכוונה ל@20hr?

אז זה לא 420 אמפר שעה? פשוט לחלק ב20 כדי לקבל אמפר שעה?

zivo
09-06-19, 23:04
420Ah@20hr

מי מתנדב להסביר לי את הנתון הזה? או יותר נכון שיטת ההצגה הזו.
מה הכוונה ל@20hr?

אז זה לא 420 אמפר שעה? פשוט לחלק ב20 כדי לקבל אמפר שעה?

אני מנחש,
צריכה של זרם חזק, גורמת להפסדים פנימיים גדולים יותר (בזמן השימוש), ולכן, הצורה המדוייקת והנכונה לציין תכולה (AH), היא לציין באיזה זרם.
פה, נראה שמישהו קצת התחכם (למה?), וציין את משך הזמן (20שעות), ומזה אפשר להבין את הזרם 420/20=21A.
בקיצור, בזרם של 21A, המצבר יחזיק 20 שעות, שזה סה"כ 420AH.
כאמור, ניחוש בלבד.

דרך אגב, יש שם נתון אחר שמדליק נורת אזהרה, מה זה - Initial current ? ומה ה 75.6A אומר? איך זה מסתדר עם ה 100A של המזגן?

lizard
10-06-19, 01:24
זה שזה עבד היום בזמן טעינה למשל
אגב, כדאי להזכיר שבמפרט של הממיר הם ממליצים לגבי הפעלה של מקררים/ מזגנים וציוד המבוסס על מדחסים שהספק הממיר יהיה פי 5-7 מהספק הצרכן.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94כן זאת הייתה הפתעה. אבל התנאים לא היו זהים.
הבעלים תקבל החלטה אם לעביר ל24 או לא בקרוב. נראה מה יהיה.

boaz avrahami
10-06-19, 05:59
לא הבנתי מה השתנה בתנאים.
אם היית מוסיף את הפרט הזה ובכלל מארגן את הסיפור באופן כזה שיהיה ניתן להבין אותו זה היה מקל.

אני מבין שמבחינתכם העסק סגור ?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

lizard
10-06-19, 07:30
לא סגור. שום דבר לא סגור.
הקראוון חנה במקום הרבה יותר שמשי בבדיקה הראשונה. היה גם יום יותר חם.
אני אבצע עוד בדיקות.

zivo
10-06-19, 08:32
לא סגור. שום דבר לא סגור.
הקראוון חנה במקום הרבה יותר שמשי בבדיקה הראשונה. היה גם יום יותר חם.
אני אבצע עוד בדיקות.

מיכה,
אתה חוזר על המשפט \ הנחה הזו כמה פעמים, ובגלל שזה עקרוני, אני אמשיך להתעקש לתקן אותך.

מתח היציאה של הבקר (לעבר המצברים וה LOAD) חייב להיות "קבוע"! לפי מה שהבקר מכוון ולפי מצב הטעינה של המצברים, הוא לא אמור להשתנות בגלל יותר שמש או עננים!
אני כותב "קבוע" (עם גרשיים), כי בגלל שזה תלוי במצב הטעינה, זה לא באמת 100% קבוע אלא משתנה, אבל! משתנה לפי המצבר לא לפי עוצמת השמש.

זו נקודה עקרונית, אם זה לא מתנהג כך, זו בעיה ברורה בבקר, או שהוא מכוון לא נכון, או שהוא לא תקין,או שהוא ממש לא מתאים למערכת.
כל פעם שאתה בודק את המערכת (בתנאים שונים), יש שלושה נתונים חשובים שאתה חייב לבדוק -
מתח ביציאה מהפאנלים (כניסה לבקר).
מתח יציאה מהבקר .
זרם (טעינה) מהפאנלים (לבקר).

הכי פשוט לדעתי,
בזמן נתון, תמדוד את 3 האלו, תכסה חלק מהפאנל \ תעשה צל, ותחזור על המדידות (בגלל שזה שתי מדידות רצופות, ההנחה שמצב המצבר לא משתנה משמעותית).
אתה צריך לראות שינוי במתח הפאנלים ובזרם הטעינה, אבל מתח הטעינה (המתח שיוצא למצבר) חייב להשאר קבוע!

opl
10-06-19, 08:56
מדידת זרם מבצעים בטור, יש בזה פוטנציאל לנזק למכשיר המדידה אם שוכחים פרט זה...

תאמת בשלב זה הייתי מאחל לגברת בהצלחה וממליץ לה או עוזר לה למצוא חשמלאי הגון לנושא.

lizard
10-06-19, 09:16
יש לה חשמלאי הגון.
זיבו, לא הבנתי שהמתח מהפאנלים נשכר קבוע ורק הזרם משתנה. לא ידעתי את הפרט הזה.

האמת, אני לא מבין למה הייתה לה תקלה מלכתחילה.

נדב42
10-06-19, 09:42
זיו, אתה טועה ומטעה.

ההבדל בין טעינה סולארית בשמש ובצל מתבטא גם במתח, לא רק בזרם. ראיתי את זה בבירור כשחלף ענן או כשיצרתי מלאכותית צל על הפאנלים.

המתח והזרם משתנים יחד, יישום פשוט של חוק אוהם אם רק לוקחים בחשבון את המתח וההתנגדות הפנימיים של המצבר.

zivo
10-06-19, 10:28
יש לה חשמלאי הגון.
זיבו, לא הבנתי שהמתח מהפאנלים נשכר קבוע ורק הזרם משתנה. לא ידעתי את הפרט הזה.

האמת, אני לא מבין למה הייתה לה תקלה מלכתחילה.

לא אמרתי המתח של הפאנלים (הוא אכן משתנה), אמרתי שהמתח ביציאה של הבקר אמור לא להשתנות.

lizard
10-06-19, 10:56
אוקי הבנתי.

נכון לעכשיו לא משדרגים ל24. אני אפעיל את הממיר ואראה אם יש תקלה חוזרת.

zivo
10-06-19, 11:32
זיו, אתה טועה ומטעה.

ההבדל בין טעינה סולארית בשמש ובצל מתבטא גם במתח, לא רק בזרם. ראיתי את זה בבירור כשחלף ענן או כשיצרתי מלאכותית צל על הפאנלים.

המתח והזרם משתנים יחד, יישום פשוט של חוק אוהם אם רק לוקחים בחשבון את המתח וההתנגדות הפנימיים של המצבר.

BIG TIME WRONG
בקצרה - גם המתח שהבקר מוציא, וגם ההתנגדות הפנימית שלו (אלו ה MOSFET ביציאה), משתנים שלי התיכנות ולא רק לפי עוצמת האור.

וביותר פרוט -

חוק אוהם חל על רכיבים פסיבים, פה יש לך עסק עם רכיב אקטיבי, שבמיוחד! נבנה לנהל טעינה של מצבר ( זה לא סתם עומס כמו לחבר נורה למצבר).
אני מנסה לפשט את הדיון, ולכן עיגלתי כמה פינות לגבי ההתנהגות של הבקר, אבל בגדול, המתח המירבי והמתח ללא עומס או עומס קטן מההספק של הפאנלים, לא משתנים! עבור עומס שגדול מההספק של הפאנלים, המתח אכן ירד.

אני אסביר (ואני מתעלם, בכוונה מסוגי בקרים, MPPT PWM)-
כידוע לך, בד"כ שאנחנו מדברים על טעינה של מצבר 12V, אנחנו מדברים על פאנלים עם מתח נומינלי של 18V.
בתנאי תאורה סבירים, המתח ריקם (ללא עומס) של הפאנל יהיה בתחום של 15-23V.
כככל שנעמיס את הפאנל, המתח יציאה שלו ירד, אבל, אם נחשב את ההספק (מתח X זרם) של הפאנל בכל נקודה לאורך הגרף הזה (של זרם עולה ומתח יורד), נראהשבתנאי תאורה שונים, המתח שבו נקבל הספק מכסימלי שונה (אבל בתנאי תאורה טובים, הוא יהיה באזור של ה 18V הנומינלים מהמפרט של הפאנל).
ולכן, המשימה הראשונה של בקר (MPPT) טוב, היא למצוא את הנקודה בה ההספק יציאה של הפאנלים מכסימלי, ולהיתייצב שם.
כאמור, הנקודה הזו, תזוז כל הזמן לפי תנאי התאורה.

עכשיו נעבור ליציאה של הבקר (לעבר המצברים)-
הבקר מנסה לטעון את המצבר לפי הסוג של המצבר.
כלומר בהתחלה שהמצבר ריק, הוא ינסה לתת כמה שיותר זרם, ומעל מתח מסויים (תלוי בסוג המצבר) מתחילות כל מני התנהגויות כמו להפסיק טעינה בכלל, לשמור על מתח קבוע למשך זמן מסויים, ואז לעצור (ליתיום), להמשיל להחזיק מתח קבוע (בחלק מהבקרים עבור מצברי עופרת), לתת "ספייקים" של מתח קבוע (חלק מהבקרים עבור מצברי עופרת. זה ה TRICKLE שאנחנו מכירים ) .
כאמור גם המתח שבו זה יקרה וגם צרות ההתנהגות, הם בתלות בסוג המצבר.

עד פה, התאוריה, מה קורה במציאות -
נגיד והמצבר עופרת שלך נפרק ל 11V, ובתנאי אור מסויימים, והמערכת הסולארית שלך מסוגל לתת 100W, הבקר מכוון למצבר עופרת, כלומר הוא ינסה לטעון עד 13+ (כל בקר מעט שונה, יכול להיות אפילו 14).
מאחר והמצבר גדול, ומסוגל לטעון בלמעלה מ 100W, בתחילת הטעינה, המתח של הבקר יפול לכיוון ה 11V של המצבר, וככל שיעבור הזמן הוא יתחיל לטפס עד למתח הטעינה המכסימלי שנקבע לבקר. לאורך כל זמן הטעינה המתח כפול הזרם שהבקר מוציא (ההספק יציאה שלו) יהיה תלוי בהספק הכניסה (ההספק של הפאנלים) פחות ההפסדים של הבקר (בסביבות 6-10%).
מאחר והספק הכניסה (מה שמגיע מהפאנלים) אכן משתנה בתלות בעוצמת השמש, גם מתח הטעינה (והזרם) ישתנו קצת.

אבל, וזה אבל גדול -
1- אם תמדוד את מתח היציאה ללא עומס (או עומס קטן מההספק של הפאנלים), הוא יהיה קבוע.
2- בשום מצב, מתח היציאה לא יעבור את מתח הטעינה המכסימלי של המצבר (נגיד 13V) גם אם המתח על הפאנלים יגיע ל 23V.

לכן, כל ממיר מתח הכי בסיסי (והממיר פה בדיון, נראה בכלל לא רע), צריך לעבוד ללא כל בעיה גם שתנאי השמש משתנים.

עוד מילה על MPPT VS PWM-

החלק הראשון בהסבר (החיבור של הבקר לפאנלים), מתאר בקר מסוג MPPT. לבקרי PWM אין את היכולת אופטימיזציה הזו והמערכת פשוט צורכת מהפאנלים כמה שיותר זרם ע"מ לקיים את החלק השני של ההסבר (מתח הטעינה). מאחר וזרם מכסימלי לא אומר בהכרח הספק מכסימלי, ספקי PWM, נחשבים פחות יעילים (אבל יותר זולים וקטנים).

שאני קורא פעם נוספת את המשפט האחרון בהודעה הקודמת, הוא אכן לא ברור \ מדוייק.

נדב42
10-06-19, 11:50
המצבר הנטען הוא עומס פשוט. אם תגביר את הזרם שלו, בגלל ההתנגדות הפנימית שלו אז גם המתח בין הקטבים שלו יעלה.

zivo
10-06-19, 14:26
המצבר הנטען הוא עומס פשוט. אם תגביר את הזרם שלו, בגלל ההתנגדות הפנימית שלו אז גם המתח בין הקטבים שלו יעלה.

נדב,
החלק הראשון של המשפט, שגוי. החלק השני נכון.
ואיפה המתח של המצבר עצמו נכנס למשוואה?

חלק מההתנהגות של המצבר זה המפל מתח על ההתנגדות הפנימית, אבל אל זה מצטרף המתח הפנימי של המצבר.
אם יש לך מטען של 10A למשל, ותחבר אותו למצבר ריק, תראה איך הזרם מתייצב על 10A והמתח עולה, עד שבשלב מסויים, הזרם בכלל מתחיל לרדת, ובסוף, המתח מתייצב, והזרם יורד לאפס (אם זה היה עומס פשוט, עליה במתח הייתה צריכה לגרום לעליה בזרם :-( ).

נכון שבמצב רגעי, לזמן מאוד קצר, עליה בזרם תגרום לעליה במתח, כמעט רק בגלל ההתנגדות הפנימית של המצבר.
אבל בין זה לבין הקביעה שזה "עומס פשוט" יש עוד מרחק.

נדב42
10-06-19, 15:04
כתבתי מוקדם יותר שצריך להתחשב גם במקור המתח הפנימי של המצבר. בכל מקרה, לעניין שינויי המתח כשיש שינוי בהספק הטעינה (עקב עננות נניח), המשפט הבא הוא הרלוונטי:

נכון שבמצב רגעי, לזמן מאוד קצר, עליה בזרם תגרום לעליה במתח, כמעט רק בגלל ההתנגדות הפנימית של המצבר.

ומכיוון שעל זה אנחנו מסכימים, ההגנה סיימה.

zivo
10-06-19, 15:58
יש בדיחה מפורסמת על התמיכה של מיקרוסופט, שמסתיימת ב -
כל מה שאמרתם נכון, אבל זה לא עזר לי בכלום.

הדיון הזה, ומיכה זה אותו הדבר.

lizard
10-06-19, 16:39
סליחה? מה קשור אלי?

לפי מה שאתם אומרים לא הייתה בכלל צריכה להיות תקלה.

opl
10-06-19, 16:48
אני חושב שהכל מתחיל ונגמר בממיר.

lizard
10-06-19, 17:13
אני חושב שהכל מתחיל ונגמר בממיר.

מה המשפט הזה אומר? שיש לדעתך בעיה כלשהי בממיר? איזו בעיה לדעתך?

zivo
10-06-19, 17:36
סליחה? מה קשור אלי?

לפי מה שאתם אומרים לא הייתה בכלל צריכה להיות תקלה.

ניסתי להגיד שכל ההודעות האחרונו והתפלפלות שלנו, לא קידמו אותך.
אני חושב שהדעה הרווחת פה היא שצריך לבדוק את הבקר הסולארי, או שהוא מכוון לא נכון, או שהוא תקול.

בגדול, מה שיש שם, צריך לעבוד.
אולי לא אופטימלי. אולי אם שאלות פתוחות כמו מה מגן מפריקת יתר? מה \ איך מגן מעומס יתר?
אבל, התופעה של "ממיר משתגע" , נראת לנו, לא באשמת הממיר.

asafk
10-06-19, 18:03
נסה לחשוב על התסריט שכתבתי קודם, זיו. נראה הגיוני?

אסף.

opl
10-06-19, 18:14
מאחר ולא שיחזרת את התופעה ולא סיפקת מדידות לפי מה שביקשנו אז אני כמובן רק מנחש. אבל אני מנחש שהגנת הOVER שלו לא מתנהגת כמו שכתוב.

אפיז
11-06-19, 19:12
לא התעמקתי בכל הפוסט ,
אבל יש קצת נסיון עם המערכת
מזגן ממוצע 12000BTU צורך כ-800W בהתנעה יכול להגיע לפי 5 תלוי גיל וכו'
הבקר הסולרי לא מיועד לצריכה ישירה הוא יותר מכוון להטענה וברור שממיר שיחובר אליו ישתגע ,ממיר מחברים דרך המצברים שהם מקור קבוע
ויכולים ''לספוג ''צריכה עודפת ,אבל יש קץ כמעט כל מצברי הג'ל מוגבלים לזירמי צריכה אופטימליים של עד 1/20 מהקיבולת שלהם ורק עד 50%
מהקיבולת המקסימלית ,ואפילו עדיף עד 40%,אחרת ימותו מהר,
גם זירמי הטעינה מוגבלים באותה מידה והיצרן מספק נתונים לכך
טעות נפוצה בישראל משתמשים בצרכנים כבדים ברקאוון ,בחול זה רק לגיבוי מקרר ותאורה וכ' לכן מערכת סולרית פשוטה מספיקה
מערכת 12V עם בקר פשוט יעילותה בהתאם ולא בדיוק מתאימה לנו
מערכת ''נורמלית'' לקראוון (בעיית מישקל ) זו מערכת המבוססת על פנלים 24/325 וכדומה עם בקר MPPT אחד או יותר ומינימום 5 פנלים
בנק מצברים של 500A וצפונה, אסביר מדוע
הפעלת מזגן אפילו 1 כ''ס בעגה הרווחת ....צורך כ-750W ב 24V יצרוך מעל 40A כי יש גם צריכה והפסדים בדרך ...ב 12V כבר
קופצים ל90A ויותר ,.... אין שום מצבר ג'ל לצריכה כזו רק מצברי חומצה שאסורים בשימוש בקראוון רק בתא חיצוני יכולים ''לסחוב''
עומס כזה ממירים פשוטים לא בנויים לעומסי התנעה וכו' רק ממירים כבדים מבוססי סלילים יעמדו בזה
אפשר להתחכם ולשים מזגן אינוורטר ,למנוע זרמי התנעה גבוהים ,עדיין שאר הנתונים לא ישתנו ,
בקיצור מזגן לא יעבוד בלי נזקים במערכת של פחות 5 פנלים וגם אז לזמן מוגבל ,מזגן צריך גנרטור ,או מערכת גדולה וציוד איכותי
לא בקרים בגרוש וחצי וממירים ששווים לתחת אלקטרונים שלא מיועדים לעומס משתנה וגבוהה, גם מערכת החווט צריכה להיות בכבלים יעודיים ועבים , ממיר 3000 ואט צריך כבל 50 ממ'ר ולא חוט תפירה ....

ורק לסבראת הספקנים ...חי עם מוטורהום מערכת איכותית כנ'ל ושנתיים לא ראתה מקור חיצוני והכל 220 24/7 כולל חימום מזגן
אוף גרייד מלא כולל בחורף3 ימים ללא שמש המערכת מספקת הכל .

2 האג' שלי לויכוח בהצלחה

asafk
11-06-19, 19:29
מעולה. תודה.
מסדר לי את ה'ניחוש' שאין מספיק מצברים.

אבל גם נותן תקווה לשכנה של מיכה שאפשר להסתדר עם הציוד שיש רק לסדר את החיווט והברדק .... ולהוסיף מצברים.

אסף.

zivo
11-06-19, 21:27
אתה אופטימיסט חולני אם אתה מבין שהבעיה היחידה זה חוסר מצברים :-)
יש שם מצברים של 420ah, זה לא כל כך רחוק מ 500.
אבל כל השאר (הפאנלים , הבקר וכנראה גם הממיר שחזק על המערכת בכמה מספרים, אבל לא מגן בפני פריקת יתר), והעבודה כולה, פשוט לא ברמה שמתוארת פה.

בדיוק כמו שכתבת פה בהתחלה, לאסוף כמה אביזרים זה לא בעיה, לבנות מערכת טובה, צריך לדעת.

-->