PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעיון שעלה לי לראש,האם אפשרי??

אהוד
01-02-06, 13:29
שלום לכולם.
הרעיון הוא מאוד פשוט ,כולכם מכירים את המתלים של סיטרואן למינהם ואני מדבר על CX DS BX GSA הרעיון הוא לקחת את הבומבות כולל הצנרת כולל מיכל השמן ולהרכיב על סיקס,ז"א בנוסף לקפיצים במקום הבולמים הקיימים,כמובן שאין צורך במשחק ההגבהה של הבומבות פשוט להגיע לאמצע הבולם(הבומבה) וגם מהלך מתלה ארוך ונוחות של מרצדס בסיקס.
נקודה חשובה!!!
הכוונה היא להשתמש בבומבה כבולם ולא כמתלה!!!

נמרוד
01-02-06, 15:34
קפיצי העלים הם המקור העיקרי לנוחות הגרועה ולהתנהגות הכביש הגרועה יחסית של ג'יפים לעומת כלים עם מתלי זרועות וקפיצי סליל. הבולמים הם לא הבעייה בכלל. כל עוד הסרן תלוי על קפיצי העלים, אתה לא תשיג כלום.

להתקין את הבומבות של סיטרואן (שהן בעיקרון קפיצי גז) ולקבל איזשהו אפקט, אתה חייב לייצר קודם כל מערכת זרועות מתלים. הגיוני יותר ליישם כזה דבר על לנדרובר למשל, להחליף את הקפיצים הסליליים והבולמים ביחידות גז כאלו. ובעצם.... לנדרוברים מגיעים גם בגרסאות עם קפיצי אויר (כריות) שניתן לכוונן לגובה וקושי משתנים מהקבינה והלנדרוברים על מתלי אויר אכן ידועים בנוחות הגבוהה מאד שלהם (ובאמינות שמתחרה באמינות האגדתית של הסיטרואנים הישנים :twisted: ).

חוץ מזה שכנראה תיתקל בבעיות פרקטיות של אי התאמה הן מבחינת מהלך הבומבות, הן מבחינת קבועי הקפיץ והשיכוך שלהם שקטנים על משקל של ג'יפ.

אני מציע שתשאל את השאלה במקביל באתר PSI.

אהוד
01-02-06, 15:52
רגע אני רוצה להבין בולמים של סיטרואן בעצם עובדים על שמן ולא גז,ורעיון הפעולה שלהם הם חוק כלים שלובים לגבי מרכב הרכב.
זה נכון ש"העלים" של הגיפ יוצרים את מצב האי נוחות אך בומבה בעצם עובדת כבולם וכקפיץ ועצם פעולתו לא יתן לקפיצי העלים "להשתולל"
:confused:

נמרוד
01-02-06, 16:01
http://www.schaalbouw.nl/citroen/veerani.gifהנה אנימציה מהאינטרנט... מה שבכחול הוא גז/אויר, וזה בעצם הקפיץ. הירוק הוא נוזל. הבוכנה עולה ויורדת עם תנועת המתלה, והנוזל שאינו דחיס, דוחס את הגז - זה הקפיץ, אין כאן קפיץ פלדה. אפקט השיכוך מושג על ידי מעבר הנוזל דרך שסתומים בחיבור של הבוכנה לבומבה, שמאטים ומרסנים את זרימת הנוזל - אותו עיקרון פעולה של בולם זעזועים רגיל.

dardar
08-02-06, 21:42
אם אני לא טועה אמיר ענבל ("לרדו" במחוזותינו) שם פעם כריות אוויר של משאית במקום קפיצים, וכך גם היה יכול לשלוט על גובה הרכב (ע"י שינוי לחץ האוויר) או למתן שיפועי צד ע"י הרמת הצד הנמוך וכו'.

אבל זה היה ברכב שכבר עבר שינוי מקיף במתלים (מוטות רדיוס, תת שלדה שמחזיקה אותם, ועוד).

-->