PDA

צפייה בגרסה מלאה : קבלת פנים חמה מעירית אילת לאורחים....

dkrauss
11-06-19, 10:05
שלום רב
בשבת של שבועות חניתי ליד חוף אלמוג - תמונה מצורפת
קיבלתי דוח חניה - תקנה 41 - חניה על המדרכה 4 גלגלים 500 ש"ח
מנצלים את זה שלא אבחר באפשרות משפט....

מה אפשר לעשות מעבר לבקשה לביטול הדוח ?
תודה
124481

OFF-RoaD
11-06-19, 10:18
לא לחנות על מדרכה עם 4 גלגלים.

עברת על החוק, מה אתה מצפה?

כל הכבוד לעיריית אילת שמלכלכת ידיה ומנסה להשליט סדר בברדק האינסופי שמשאירים אחריהם אורחים שקנו את העיר בכסף ששילמו ללילה במלון.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

elephant man
11-06-19, 10:28
הברדק הוא מתוצרת עצמית.
באזור בו הוא חנה אין מספיק מקומות חניה. גם לא מוסדרים.
והעירייה לא יכולה לומר שהיא לא הייתה מוכנה לכמות האורחים המגיעים לעיר.
מבחינה חוקית העירייה צודקת.
אני יודע שמתפתחת תביעה בדיוק על דברים כאלו- הטענה שמתן הדוח אינו מוצדק בהיעדר פתרון חניה בהתאם לצפוי.
תבדוק עם עורך הדין הקרוב לביתך.

נמרוד
11-06-19, 10:44
אם אתה חש שמדובר באי צדק, אתה יכול גם לא לשלם.

תעבור שנה, שנתיים - הקנס יגדל, תקבל התראות ממשרד של עורך דין (אגב, או שלא - יש סיכוי לא רע שזה ישכח).

תתעלם.

עוד כמה שנים, יעקלו לך את חשבון הבנק (שוב פעם - או שכן או שלא. אם לא, הרווחת).

תפקיד את הסכום שיגדל נניח ל1000 שקלים בפק"מ מעוקל לעיריית אילת.

וזהו בעצם.

הכסף אצלך, אמנם לא זמין לך, אבל גם לא אצלם. צובר כמה גרושים של ריבית. בבוא היום יהיה ליורשים שלך סיבה לחייך ולספר על הסבא העקשן והאידיוט שלהם.

יש לי 500 שקלים כאלה מעוקלים לטובת בנימינה מהימים של הבלאגן בתחנת הרכבת. שיחפשו אותי.

zivo
11-06-19, 10:59
ואללה, לא מבין את ההגיון.
ניסת פעם לחשוב, כמה יעלה לך (זמן וכסף), להתמודד עם עיקול כזה? ומה יקרה אם זה בדיוק יפול בזמן לא נח (אתה בחו"ל למשל, או להבדיל, בבי"ח)?
כמה יעלו הקנסות פיגורים?
ברגע שלא שילמת, זכותם לגבות הוצאות משפטיות.
לא מצליח להבין את ההגיון.
אם אתה חושב שאתה צודק, ותנצח בדיון משפטי, אני עוד יכול להבין שאתה יושב וממתין שהצד השני יתחיל ויתבע אותך ( אני פעם החזקתי ל YES ציוד, ושלחתי להם הודעה על חיוב בדמי אחסנה).
אבל אם אתה יודע שביצעת עבירה (כמו המקרה הזה או החניה שלך בבנימינה), לא מבין למה אתה חושב שזה כלכלי לא לשלם ולסגור את התיק???

נמרוד
11-06-19, 11:14
מבחינתי סגרתי את התיק.
שילמתי 500 שקל - רק לא להם.

אגב היו לי לפחות שני מקרים אחרים שאני זוכר - אחד קנס לעיריית תל-אביב מלפני 13 שנה (הפעם הראשונה והיחידה שחניתי ברחוב של חבר הפורום asafk) ואחד איזה חוב הזוי ל012 מתקופת קדם-כחלון התיכונה (15 שנה), שהתעלמתי לחלוטין כולל פניית העורך דין במהלך השנים, וזה לא הגיע לכלום, נעלם בסבך הבירוקרטיה. אז תכניס גם את המקרים האלו לשיקולים הכלכליים שלך.

נדב ש.
11-06-19, 11:34
אל תשווה מה שהיה לפני 10-15 שנה לתקופה של היום.
היום זה לא יעלם לשום מקום אלא להיפך, זה רק יתפח לאלפי שקלים תוך זמן קצר, כפל קנס, עורך דין, הוצאה לפועל והיד נטויה.
אם אתה חושב שאתה לא אשם תגיש בקשה למשפט, יכול להיות שתצא זכאי מי יודע...

boaz avrahami
11-06-19, 12:31
נמרוד לא מודע כנראה לפסק דין שהיה בערך בתקופה ההיא שביטל חובות עבר שלא נעשה נסיון לגבות אותם כל שנתיים או שלוש.
מצד שני היה גם פסק דין שהורה לעיריות להפסיק לגבות באופן אלים באמצעות חברות עורכי דין חיצוניות שניפחו את הסכומים והשתמשו באמצעי גביה לא לגיטימיים.

לא יודע היכן זה עומד.
יכול להעיד מנסיון אישי שנמחקו לי בדרך של התעלמות בעבר הרחוק כמה עשרות אלפי שקלים שהייתי חייב לכאורה לתל אביב וחיפה.
עיריית תל אביב אפילו הוציאה לי בזמנו הודעה על מחיקה של למעלה מ 20 אלף שח מנופחים.

שווה בדיקה עם עורך דין רלוונטי. יתכן ויש להם כיום סנקציה של עיכוב חידוש רשיונות נהיגה

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נמרוד
11-06-19, 12:32
או שכן או שלא נדב.

אני רק מציג בפני פות"ש עוד אפשרות, במידה והוא באמת מרגיש שהצדק איתו.

(ד.א. ברוב המקרים בחיי שילמתי את הקנס ובזמן כי אני יודע שלא הייתי בסדר).

נמרוד
11-06-19, 12:34
נמרוד לא מודע כנראה לפסק דין שהיה בערך בתקופה ההיא שביטל חובות עבר שלא נעשה נסיון לגבות אותם כל שנתיים או שלוש.
מצד שני היה גם פסק דין שהורה לעיריות להפסיק לגבות באופן אלים באמצעות חברות עורכי דין חיצוניות שניפחו את הסכומים והשתמשו באמצעי גביה לא לגיטימיים.

לא יודע היכן זה עומד.
יכול להעיד מנסיון אישי שנמחקו לי בדרך של התעלמות בעבר הרחוק כמה עשרות אלפי שקלים שהייתי חייב לכאורה לתל אביב וחיפה.
עיריית תל אביב אפילו הוציאה לי בזמנו הודעה על מחיקה של למעלה מ 20 אלף שח מנופחים.

שווה בדיקה עם עורך דין רלוונטי. יתכן ויש להם כיום סנקציה של עיכוב חידוש רשיונות נהיגה

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

לא היה לי שמץ של מושג.

אני פשוט התעלמתי...

אני חושב שהתעלמות היא אסטרטגיה לגיטימית ואפילו חכמה בלא מעט מקרים.

dkrauss
11-06-19, 12:42
לא לחנות על מדרכה עם 4 גלגלים.

עברת על החוק, מה אתה מצפה?

כל הכבוד לעיריית אילת שמלכלכת ידיה ומנסה להשליט סדר בברדק האינסופי שמשאירים אחריהם אורחים שקנו את העיר בכסף ששילמו ללילה במלון.

בתמונה רואים בבירור שאני לא חונה על המדרכה אלא על העפר אחרי המדרכה לא חוסם את המדרכה אפילו הפגוש האחורי לא בולט לתוך המדרכה
זה נקרא חניה על המדרכה ?
יש משהו שאני לא מבין ?
מישהו עם ידע שיכול לתת חווית דעת ?

GodsFather
11-06-19, 12:50
אתה יכול להשקיע הזמן ולבקש להשפט. לפני כן להשקיע זמן בניסוח מכתב מתייבב בבקשה לביטול או לפחות להמיר באזהרה או להפחית העונש.

במשפט, יש סיכוי שלפני הכניסה אליו, ינסו להגיע איתך לפשרה על מנת לחסוך זמן שיפוטי יקר (הניסוח הזה פועל לטובתך בשימוש נכון, זכור אותו)

אם אתה לא בקיא ברזי המשפט וכיצד מתנהלים, אתה תיפול גם אם אתה צודק. אם תלמד לפני כן מה ואיך צריך לעשות, יש סיכוי לנצחון קל וכמובן על הלימודים תרוויח יותר מ500 ש"ח.

לשיקולך.

לא יעוץ משפטי, רק נסיון אזרחי.

ט. ל. ח

בע"מ

בשא"ש

וכד

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

dkrauss
11-06-19, 13:59
אתה יכול להשקיע הזמן ולבקש להשפט. לפני כן להשקיע זמן בניסוח מכתב מתייבב בבקשה לביטול או לפחות להמיר באזהרה או להפחית העונש.

במשפט, יש סיכוי שלפני הכניסה אליו, ינסו להגיע איתך לפשרה על מנת לחסוך זמן שיפוטי יקר (הניסוח הזה פועל לטובתך בשימוש נכון, זכור אותו)

אם אתה לא בקיא ברזי המשפט וכיצד מתנהלים, אתה תיפול גם אם אתה צודק. אם תלמד לפני כן מה ואיך צריך לעשות, יש סיכוי לנצחון קל וכמובן על הלימודים תרוויח יותר מ500 ש"ח.

לשיקולך.

לא יעוץ משפטי, רק נסיון אזרחי.

ט. ל. ח

בע"מ

בשא"ש

וכד

ובנוסף להגיע למשפט באילת.... עם כל מה שכרוך בזה
וברור לי שעל זה החברים הנחמדים באילת מסתמכים....

GodsFather
11-06-19, 14:13
אפשר לבקש לנהל דיונים במקום אחר, גם זה דורש מאמץ...

zivo
11-06-19, 14:26

לא יודע היכן זה עומד.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

בועז תהיה ברור, על תערבב את הכל :-)
מזל שאף אחד לא מתחיל לספר איך פעם, לפני שהיה מחשב לכל ילד, היו קורעים את הדוח וזורקים.

יש הבדל מהותי בין תשלום החוב עצמו + קנס פיגורים סביר, לבין השתוללות, ניפוח, ועבודה עם קבלנים חיצוניים.
השאלה זה לא איזה "ניפוח" ביטלו, השאלה זה האם שילמת בסוף את הקנם המקורי, וכמה כן שילמת.
וכן, גם את הבעיה של מחיקה של קנסות שלא נעשה לגביהם ניסיון גבייה, הם כבר למדו.

בדיוק כמו כל דבר אחר בחיים, שמשתינים מהמקפצה, קופצים עלייך.
אז הרשוייות השתוללו, והמערכת טיפלה ותיקנה את התהליכים.

השאלה מאוד ברורה, עבירה שאין עוררין שביצעת, האם שווה לשלם, או ששוה להכנס לכל המשחק של לא לשלם, ונראה......?

גם אם תשלם רק את הסכום המקורי (200-500ש"ח) עוד 5 שנים, אם תצטרך להפסיד יום עבודה על הסרת עיכולים (לפני ששילמת לעורך דין בשביל זה), לדעתי זה פסד (וזה עוד לפני הדיון על העיתוי).

ד ו ר ו ן
11-06-19, 14:42
לפי הצילום, אתה חונה על גינה בין 2 מדרכות..

Slowly..

נדב ש.
11-06-19, 15:28
לפי הצילום, אתה חונה על גינה בין 2 מדרכות..

Slowly..

לא הייתי קורא לזה גינה....

אבל אם תשימו לב ותגדילו טיפה את התמונה תראו שהוא לא היחיד שחנה שם... גם מעבר לכביש חנו באותה צורה...
אם אותו פקח שהיה שם חילק דוחות לכל אלה אז כנראה הוא הכניס סכום יפה לעיריה בכמה דקות...

OFF-RoaD
11-06-19, 15:31

אבל אם תשימו לב ותגדילו טיפה את התמונה תראו שהוא לא היחיד שחנה שם... גם מעבר לכביש חנו באותה צורה...
אם אותו פקח שהיה שם חילק דוחות לכל אלה אז כנראה הוא הכניס סכום יפה לעיריה בכמה דקות...זו אילת, וזו גינה באילת :)

בצד השני זה שול עפר ללא תכלית, במקרה הזה אכן מדובר בשטח מפותח ומושקה בין המדרכה לטיילת (המדהימה!) החוף הדרומי החדשה.

בצד הרחוק מהחוף לא מכיר שנותנים דוחות (וחבל), בצד המזרחי קשה מאוד להתחמק.

ד ו ר ו ן
11-06-19, 15:34

..
אתה יכול לחלוק על כישורי הגננות של עיריית אילת.. אבל הוא חונה בפועל צמוד לעץ על אדמה בין 2 מדרכות..
אולי גינה מעאפנה.. אבל גינה..

קצת קשה להגיד שזה משהו אחר.

מניח שהפקח דפק קופה יפה מאד באותו היום.

Slowly..

tallevi
11-06-19, 15:53
תק' (מס' 5)*תשל"ח-1978

**********"מדרכה" - חלק מרוחבה של דרך שאינו כביש, המצוי בצד הכביש, ומיועד להולכי רגל בין אם נמצא במפלס אחד עם הכביש ובין אם לאו;

בדגש על "ומיועד להולכי רגל..."

מיקום הרכב אינו בדרך המיועדת להולכי רגל ולכן אינו נכנס תחת הגדרה של מדרכה, ולכן לא ייתכן שיואשם בחניה שאינה מותרת על מדרכה...

בשמחה הייתי הולך למשפט הזה...

אבל קודם תשלח ערעור לגורם הרלוונטי ותעלה את הטיעון הנ"ל, במידה ולא יתקבל תבקש להישפט.

לא עורך דין...פשוט אוהב לקרוא את התקנות כפי שהן...

טל.

asafk
11-06-19, 16:40
טל, נראה שאתה צודק.
ולפיכך אפשר וכדאי לפותח השרשור לכתוב מכתב.
הם יבינו שיש להם עסק עם אזרח שמכיר את החוק ואת הטעות שלהם, ומכאן זה עניין של ניהול סיכונים....

אסף.

boaz avrahami
11-06-19, 17:20
בועז תהיה ברור, על תערבב את הכל :-)
מזל שאף אחד לא מתחיל לספר איך פעם, לפני שהיה מחשב לכל ילד, היו קורעים את הדוח וזורקים.

יש הבדל מהותי בין תשלום החוב עצמו + קנס פיגורים סביר, לבין השתוללות, ניפוח, ועבודה עם קבלנים חיצוניים.
השאלה זה לא איזה "ניפוח" ביטלו, השאלה זה האם שילמת בסוף את הקנם המקורי, וכמה כן שילמת.
וכן, גם את הבעיה של מחיקה של קנסות שלא נעשה לגביהם ניסיון גבייה, הם כבר למדו.

בדיוק כמו כל דבר אחר בחיים, שמשתינים מהמקפצה, קופצים עלייך.
אז הרשוייות השתוללו, והמערכת טיפלה ותיקנה את התהליכים.

השאלה מאוד ברורה, עבירה שאין עוררין שביצעת, האם שווה לשלם, או ששוה להכנס לכל המשחק של לא לשלם, ונראה......?

גם אם תשלם רק את הסכום המקורי (200-500ש"ח) עוד 5 שנים, אם תצטרך להפסיד יום עבודה על הסרת עיכולים (לפני ששילמת לעורך דין בשביל זה), לדעתי זה פסד (וזה עוד לפני הדיון על העיתוי).

לא שילמתי דבר.
לא קרן ולא ניפוחים וגם לא בחלק מהמקרים דרישות מופרזות של חברות עורכי דין אבל לא תמיד כדאי להתעלם.
מירושליים לא הצלחתי להתחמק ושילמתי מעל 1000 שח על קנס שאפילו לא היה צודק.

לגבי ההגדרה של מהי מדרכה.
חניתי על אי תנועה בולט במגרש חניה ציבורי בראשון לציון. מוקף באבני שפה אדום לבן, בלי שום קשר להולכי רגל.
הוצאתי מהעיריה את תוכניות הבניה של המגרש חניה שבהם אין הגדרה למדרכה שם.
נפלתי על שופט סרט נע שהמליץ לי לקבל את הצעתה הנדיבה של התובעת לחצי מהסכום.
נאלצתי להתקפל. האיום מצידו היה חד וברור.

צריך לזכור שאין שם צדק ולמשפט ולטרטור יש מחיר שהופך את המאבקים ללא כדאיים ואוטומטית לטובת המערכת.
לרוב עדיף להתקפל

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

dkrauss
11-06-19, 17:23
תק' (מס' 5)*תשל"ח-1978

**********"מדרכה" - חלק מרוחבה של דרך שאינו כביש, המצוי בצד הכביש, ומיועד להולכי רגל בין אם נמצא במפלס אחד עם הכביש ובין אם לאו;

בדגש על "ומיועד להולכי רגל..."

מיקום הרכב אינו בדרך המיועדת להולכי רגל ולכן אינו נכנס תחת הגדרה של מדרכה, ולכן לא ייתכן שיואשם בחניה שאינה מותרת על מדרכה...

בשמחה הייתי הולך למשפט הזה...

אבל קודם תשלח ערעור לגורם הרלוונטי ותעלה את הטיעון הנ"ל, במידה ולא יתקבל תבקש להישפט.

לא עורך דין...פשוט אוהב לקרוא את התקנות כפי שהן...

טל.

תודה טל - תגובה מועילה
יכול בבקשה לפרט מאיפוא התקנה שצטטת - איפוא אני מוצא אותה

opl
11-06-19, 18:05
http://www.fridmanwork.com/lawyers448.html

לדוגמא

יובל48
11-06-19, 18:19
אם היית מגיע לאילת עם הג'מני היית מוצא חניה יותר מוצלחת.
מצד שני עד אילת עם ג'מני...עדיף לשלם 500 ש"ח.

וקצת ברצינות,גם שאר הרכבים שבתמונה קיבלו דו"ח?

רמי חיפה
11-06-19, 21:37
תעלה את הדוח על מנת לקבל תשובה רצינית.

tallevi
11-06-19, 21:53
ממי הדו"ח?
הגוף המוסמך לאכיפת תקנות התעבורה זו המשטרה, לא העירייה.
אלא אם כן מדובר על חוק עזר עירוני ואז צריך לראות בדיוק מה לשון החוק הזה.

צלם את הדוח ותעלה לכאן.

טל.

dkrauss
12-06-19, 11:13
ממי הדו"ח?
הגוף המוסמך לאכיפת תקנות התעבורה זו המשטרה, לא העירייה.
אלא אם כן מדובר על חוק עזר עירוני ואז צריך לראות בדיוק מה לשון החוק הזה.

צלם את הדוח ותעלה לכאן.

טל.

בבקשה הדוח

124489124490

אומי5
12-06-19, 13:10
בביקור האחרון שלנו באילת ( תאמינו לי שאני לא מבין למה אני מסכים לזה כל פעם מחדש) התיישבנו לאכול ארוחת בוקר לפני העליה צפונה, חניתי בחניון שבדיוק עבדו בו, חציו היה בנוי חציו היה בלאגן, חטפתי דו"ח של 100 ש"ח.

אחרי שלושה ימים שעלו הרבה יותר מ100 ש"ח החלטתי שצדק ושלווה לא הולכים ביחד ואני לא הולך לצאת מהסופש בבאסה בגלל 100 ש"ח.
ביקשתי מהנווטת שתכנס לאתר העירייה ותסיים לשלם את הדו"ח לפני שנצא מהעיר.

נכנס תחת הוצאות ה"טיול" ושיהיה להם לרעל לעורבים.

אז נכון ש500 זה לא 100, אבל היה לנו מלון בחינם אז היחס דומה.

boaz avrahami
12-06-19, 13:23
עם כל הכבוד לחברינו באילת, רואים גם את היחס מהתשובה של עודד ( offroad ) שחושב שהאורחים בעיר מנצלים אותה במחיר ששילמו ללילה במלון.

התיירות בארץ יקרה ובאילת במיוחד. הרבה יותר יקרה בהשוואה לחול.

לרוב כשאתה טס לחול אתה גם מרגיש שחשוב למארחים שתהיה מרוצה ותמליץ לחבריך לחזור ( יוון לצורך העניין חריגה כמו ישראל).

אני מעולם לא הרגשתי שנהניתי בסופשבוע באילת, הגם שכולם היו כמעט חינם עם העבודה.
בתחילת החודש אחרי הרבה שנות התנזרות ומקום עבודה חדש ירדתי לאילת ל״3״ ימים. מחמישי אחהצ עד ראשון אחהצ.
כבר ביום שישי לאחר ארוחת הבוקר ( 12 שעות במלון) המזוודות היו באוטו וחזרנו מאוד שמחים הביתה.

לא רוצה אילת יותר.
גם בחינם אני לא נהנה שם. פשוט לא מרגיש רצוי ולא מרגיש שלווה שם.

לא חשוב כמה כסף ישקיעו בפרסום. העסק בנוי עקום ומגעיל

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

OFF-RoaD
12-06-19, 13:28
תמליץ גם לחבריך לא להתקרב.

עם ישראל לא טוב בתור אורח, בשום מקום. וכשיש ריכוז גדול של אורחים "ישראלים" - כל חלקה טובה הופכת לשדה בור.

ה"תיירים" שמגיעים לעיר ומשאירים אחריהם איי חורבות (ולא כסף, כפי שניתן היה לחשוב), חונים על גינות ציבוריות, וזורקים טונות של פסולת לים - ממש לא רצויים מבחינתי בעיר ילדותי האהובה.

opl
12-06-19, 13:34
הייתי אומר שזה מאוד ישראלי הנושא הזה של השנאה העצמית הזאת שלנו כעם... אבל זה לא הנושא ועדיף לסיים בזאת.

GodsFather
12-06-19, 13:36
אנחנו קצתה נסחפים פה בדיון...

אני קצת מבין את עודד אבל גם את המתארחים שמקבלים יחס של ארנק נטו. יש יוצאים מהכלל כמובן.

אבל בואו נתרכז בדוח ולא בעיר עצמה, כי בתל אביב גם לא כולם ממש נלחמים על טעויות, מהחשש להפסד... וכך גם רמת גן, נתניה וכיוב.

על פניו יש פה שגיאה ואפשר לבטל הדוח. שיהיה בהצלחה.

boaz avrahami
12-06-19, 13:51

עם ישראל לא טוב בתור אורח, בשום מקום. וכשיש ריכוז גדול של אורחים "ישראלים" - כל חלקה טובה הופכת לשדה בור.

ה"תיירים" שמגיעים לעיר ומשאירים אחריהם איי חורבות (ולא כסף, כפי שניתן היה לחשוב), חונים על גינות ציבוריות, וזורקים טונות של פסולת לים - ממש לא רצויים מבחינתי בעיר ילדותי האהובה.

הנה אני ממליץ.
אכן עדיף שבאילת לא תהיה תירות.

אני בטוח שיש שם המון מקורות פרנסה מלבד תירות ומגיע לתושבים קצת שקט מתיירים טורדניים.
אם מישהו שוקל להזמין סופש שישים לב כמה הוא רצוי בעיר ( עודד הוא תושב אילת לשעבר ויודע על מה הוא מדבר).

אם התירות באילת הייתה עסקה טובה אז בטח היה מפוצץ שם בתיירות זרה.
הזרים כנראה מעדיפים לבלות בסיני או ירדן...
אז כנראה שלא רק האורחים דפוקים - המארחים הם מאותו העם והם כנראה ממש לא עושים חשק לתת להם פרנסה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

זוהר לב
12-06-19, 14:15

כשהיינו מפוזרים בתפוצות היינו כמו דשן טוב לעצי הגויים, וכשהגענו והתקבצנו כאן נהיינו ערימת חרא גדולה ומסריחה.

16 שנים התגוררתי בעיר. חגים וחופש גדול נמנעתי מלרדת לעיר או לים. מאז שעזבתי (19 שנים) למעט טיפול במכירת דירה לא ביקרתי שם.
אילת הישנה ומכניסת האורחים נעלמה, לאורך חופי הים ניטעו מפלצות בטון, ותחושת החופש והשלווה אבדו. עיר עם פוטנציאל הדואגת להרוס את ייחודה.

sam1g
12-06-19, 14:51
124492ולא רק באילת..!

asypeer
12-06-19, 15:00
כזה של תל אביב הצלחתי לבטל לפני כמה שנים, כתבתי לתובעת העירונית וחסכתי 475₪.
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/63560-%D7%93%D7%95-%D7%97-%D7%97%D7%A0%D7%99%D7%94-%D7%97%D7%A0%D7%99%D7%94-%D7%91%D7%92%D7%99%D7%A0%D7%94-%D7%A6%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%99%D7% AA-%D7%91%D7%AA-%D7%90

Sent from my iPhone using Tapatalk

zivo
12-06-19, 15:56
אני מוכרח להגיד שככל שהשירשור הזה מתארך, אני מבין מתחיל להבין למה יש אנשים שלא מפריע להם שראש הממשלה עבר על החוק והוא מנסה להתחמק ממשפט :-(

אולי תפנו לעו"ד יוסי כהן, הוא מתמחה בלהגן על אנשים שמנסים להתחמק מהחוק.

opl
12-06-19, 16:05
היה שווה רק בשביל לצחוק מה"מסוג: רכב"

באמת מה שהיה חסר פה זה פוליטיקה...

נדב42
12-06-19, 16:29
אולי תפנו לעו"ד יוסי כהן, הוא מתמחה בלהגן על אנשים שמנסים להתחמק מהחוק.

שמעתי שהוא גם מטפל באנשים שמתחברים לממסרים של חובבי הרדיו באופן פיראטי ...

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk

zivo
12-06-19, 16:51
שמעתי שהוא גם מטפל באנשים שמתחברים לממסרים של חובבי הרדיו באופן פיראטי ...

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk

חלק "מהמשחק" של לחיות בחברה דמוקרטית, זה לפעמים לעבור על החוק, בידיעה, שאם אני אתפס אני מוכן לשלם את המחיר.

לגבי הממסרים, אמרתי את דעתי ברור וגלוי - אני מחזיק את התדרים האלו למקרה חרום.
אני לא משתמש בהם ביום יום.
אם זה מה שיציל אותי מתקיעה בשטח (או חס וחלילה איזה פינוי בגלל סיבה בריאותית) אני מתכוון להשתמש, בידיעה שאני עובר על החוק, ובידיעה והחלטה ברורה, שבנסיבות האלו,שווה לי לשלם את המחיר על העברה הזו .

מבחינתי, זה בדיוק כמו שיש פה הרבה אנשים (אני אזהר לא להגיד כולם), שנוהגים לפעמים, במקומות מסויימים, מעל המהירות המותרת.

בין זה, לבין האנרגיה, וההתחכמוייות שעלו פה (במקום פשוט לשלם את הקנס), יש מרחק גדול.

Pageup
12-06-19, 17:22
יש הבדל בין לדוגמא ת"א שלא רוצה שיגיעו אליה אנשים עם רכב כי היא גם ככה פקוקה
למקומות כמו אילת שרוצה תיירים (גם מקומיים) ועושה הכל כדי שהם לא יגיעו: אם זה
בלגבות דמי חניה בכל מ"מ פנוי בלי לדאוג לחניה (ואז לגרום לך לבצע עבירה כי אין חלופה
אמיתית), במחירי מלונות שערורייתים (שגם התיירים וגם הישראלים מתחילים להבין שיש
חלופות זולות הרבה יותר במרחק מאוד קטן), בטיילת שנראתה עד לא מזמן כמו שוק לא משופץ
וגו'.
גם אזור המלונות בים המלח סובל בדיוק מאותו סמפטום, אין חניה וגם החנייה הקיימת במקרה הטוב
לא מסומנת אבל כסף לפקחים יש בלי סוף ותוך 20 שניות אתה עם דו"ח חניה על 100 שקל.
מיותר לציין שאני נמנע משני המקומות האלה ככל האפשר.
לכבי הדו"ח, אם אני זוכר נכון יש מרחק מסויים שמוגדר מדרכה/מעבר להולכי רגל מסף הכביש
ואם אתה מספיק רחוק הדו"ח לא קביל. נסה לשלוח מכתב עם התמונה שלך שמציין את זה
ותראה מה יוצא. אחרי זה תחליט אם לשלם או ללכת בדרכו של נמרוד

dkrauss
12-06-19, 19:04
בבקשה הדוח

124489124490

ונחזור בבקשה לשאלת השורש של השירשור
האם הדו"ח הזה מוצדק חניה על המדרכה ב 4 גלגלים ?
ומה אפשר לעשות
תודה

boaz avrahami
12-06-19, 19:39
ונחזור בבקשה לשאלת השורש של השירשור
האם הדו"ח הזה מוצדק חניה על המדרכה ב 4 גלגלים ?
ומה אפשר לעשות
תודה

ברור שלא.
השאלה היא כמה אתה מוכן לשלם בשביל להיות צודק?
כנראה שיעלה לך יותר כסף להזדכות מהדוח מאשר לשלם אותו.
על זה מבוסס הדוח הציני הזה בהנחה שככה באמת חנית ולא על המדרכה כולה.

בקיצור, תבדוק מה השיניים שלהם לאכוף את הקנס או שתשלם ואל תגיע לאילת יותר.
אתה לא רצוי שם!

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
12-06-19, 19:41
יש באילת שני דברים שעבורם שווה להגיע כתייר. מעבר הגבול לירדן ומעבר הגבול לסיני.

אסף.

asafk
12-06-19, 19:49
124492ולא רק באילת..!אתה בעצם רוצה להראות שככה מקצוענים כותבים דו"ח. חנית בפארק וקיבלת דו"ח על חניה בפארק. לא על איזה 'מדרכה' שאפשר לערער עליה בבית משפט. זו מקצוענות.

אסף.

tallevi
12-06-19, 19:55
סעיף א. ב (3) בדו"ח...תגיש ערעור על הדוח בטענה שאין מדובר על מדרכה כהגדרתה בתקנות התעבורה. זה לא יעלה לך שקל.

במידה ולא יתקבל אז זה כבר כמו שבועז אמר, כמה תהיה מוכן להשקיע עבור הזיכוי הזה. אני הייתי עוצר בשלב זה.

טל.

יונתןמצפה
12-06-19, 20:13

אסף.יש גם תחנת דלק. כי אי אפשר לנסוע ממצפה רמון לאילת וחזרה על מיכל דלק אחד בסמוראי.
ויש גם תחנת אוטובוס אם מגיעים עם אופניים... (זה בהנחה שלא מחכה שם במקרה איזה חבר פורום יקר שרוצה לעזור לך עם זה).

אבל מעבר לזה...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Pageup
12-06-19, 23:20

אסף.

אחד מהם לא מחייב לעבור בעיר. אפילו את השדה תעופה הוציאו.

Asaf-a
13-06-19, 06:13
ואם כבר מדברים על אילת, אני רק שאלה:

שדה התעופה יצא מאילת היות ונמצא בתוך העיר, על שטח יקר וכו' וכו'... עבר למרחק של 20 דקות מהעיר.

מה שלא מקל על ההגעה לעיר, על החולים וכו וכו.

מאותם השיקולים של בעלי קרקע פרטיים שהפקיעו מהם את השטח לפני עשרות שנים, רוצים לפנות את שדה דב.

מדוע נזעקים האילתים כנגד סגירת שדה דב ולא נגד סגירת השדה באילת?

גילוי נאות1: אין לי שטח בשדה דב, לצערי....
גילוי נאות2: התגוררתי מספר שנים באילת וכן יש לי פינה חמה בלב לאילת ולחברים שנותרו שם.

Sent from my SM-T580 using Tapatalk

OFF-RoaD
13-06-19, 06:19
השדה החדש ממוקם כרבע שעה מהעיר.
אם הייתה אלטרנטיבה במרחק רבע שעה מאיכילוב, לא היו פוצים פה.

בנוסף, רמון הוא עובדה מוגמרת, וגם הוא נולד אחרי לא מעט רעש. פינוי שדה דב עדיין בגדר תוכנית (אני, אגב, ךא מתנגד לה באופן אישי. לפחות לא מהסיבה הזו)

Asaf-a
13-06-19, 06:27
עדיין הרבה פחות נוח להגיע לאילת משדה רמון ביחס לשדה הישן

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

boaz avrahami
13-06-19, 06:27
השדה החדש ממוקם כרבע שעה מהעיר.
אם הייתה אלטרנטיבה במרחק רבע שעה מאיכילוב, לא היו פוצים פה.

בנוסף, רמון הוא עובדה מוגמרת, וגם הוא נולד אחרי לא מעט רעש. פינוי שדה דב עדיין בגדר תוכנית (אני, אגב, ךא מתנגד לה באופן אישי. לפחות לא מהסיבה הזו)

עוד קשקוש של מפונקים... קחו רקבת.

מחדרה בבוקר לוקח יותר זמן מאשר בטיסה מהשדה החדש בואכה ירדן לאיכילוב.
מה גם שמסתבר שמרבית תושבי אילת מבוטחים בכללית והיעד שלהם הוא תל השומר.

ועוד לא דיברנו על הטבת אזור הסחר החופשי שרובה אינה מגיעה לצרכנים...

רק בגלל גישה כמו של עודד צריך להכניס להם חזק בראש.
וזה עוד מגיע מאדם משכיל.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

OFF-RoaD
13-06-19, 06:30
אסף, אין ספק.

בועז, בנוהל, אין לך מושג על אתה מדבר. תרשה לי לא להגיב לליהוגים האלו.

boaz avrahami
13-06-19, 06:37
אסף, אין ספק.

בועז, בנוהל, אין לך מושג על אתה מדבר. תרשה לי לא להגיב לליהוגים האלו.

חבל שאין לך מושג... אתה כנראה לא בחור טיפש.
הגישה השחצנית של התיירים לא רצויים באילת שהיא עיר שללא תיירות אין לה קיום.
אתה מעלה לי את תחושת מפח הנפש מהביקור של באילת לפני שבועיים.
סמי היה נקודת האור אבל הגישה שלך עושה לי פלש בק.

הגישה של מגיע לנו שדה תעופה מהכניסה לבית ועד מרכז תל אביב.
ואם מזיזים אותם טיפונת הצידה אז גרמו לאילתים עוול גדול.

הגישה הנצלנית של אילת לגבי הפטור ממעמ שרובו לא מתגלגל לצרכן.

אתה מיצג מבחינתי את הגישה הרעה של העיר הזו. גישה מקוממת

אגב אסף,
השדה החדש מיועד בעיקר לתירות הדור הבא.
אלו שעוברים לירדן.
השדה ממוקם במיקום הכי נח עבורם

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190613/758c6ed6901f259d54b55a891c10402c.jpg

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

OFF-RoaD
13-06-19, 06:56
הפוך גוטה, הפוך. העיר אילת צריכה לצאת מהמשבצת של התיירות, ולנצל את המיקום האסטרטגי שלה למטרות נעלות ומכניסות יותר. לצערי הממשלה האימפוטנטית שלנו מקבלת החלטות על סמך אינטרסים של קבלני קולות וקבוצות לחץ, מה שמונע ממנה לפתח, למשל, אלטרנטיבה יבשתית לתעלת סואץ שיכולה להכניס למדינה הון. אתה צודק, כיום העיר נשענת על הכנסות מתיירות, שהולכות ומצטמקות (ובצדק, אין לה מה להציע), מה שגורר אחריו הדרדרות בכל תחומי החיים.

לא "מגיע לנו" כלום, והאמן לי - הייתי שמח אם הוריי היו יכולים לקבל טיפול רפואי הולם מבלי להרחיק לשם כך מאות קילומטרים ולהפסיד ימי עבודה בשביל תור של 10 דק', אבל שוב - אנחנו "משעממים", ורחוקים, ואין באמת סיבה להתאמץ להנגיש שירותים בסיסיים בעיר. אז תושבי אילת צריכים להגיע למרכז בשביל כל שטות, לאו דווקא רפואית. טיסות הפנים הן עורק החיים והפרנסה של אלפי תושבים בעיר.

עוד מילה לגבי השדה - גם אם היו מסדרים את נתב"ג כשדה ראוי לטיסות פנים, ומאפשרים תעדוף או לפחות חלונות נחיתה נורמליים שם, היה בסדר. אבל גם שם לא עומדים בעומס, וטיסות הפנים אחרונות בשרשרת המזון, כך שאתה יכול למצוא את עצמך במטוס חצי שעה ממתין למסלול. זה לא סביר.

פטור ממע"מ:

1. מי שעובר על החוק - צריך, איך אמרת? לקבל בראש. נקודה. באילת, ומחוצה לה.

2. קשה מאוד להסביר את זה למי שלא חי בפריפריה אמיתית, אבל דמיין שבשביל חריטת דראמים פשוטה אתה צריך להגיע למוסך, מפרקים, למחרת בבוקר שולחים למרכז, ובמקרה הטוב, אם האמן עשה את העבודה והצליח לשלוח אותה דרומה עוד באותו יום, רק מחרתיים תקבל חזרה את הרכב. שלא לדבר על כך שכשהמוסך צריך חלק, הוא לא מתקשר למחסן ואחרי חצי שעה נוחת לו שם קטנוע עם פיצה חמה. זה יום יומיים במקרה הטוב. שלא לדבר על כך שהעיר מתה 7 חודשים בשנה. לעסקים באילת יש עלויות תפעול שאתה לא מכיר ולא יודע לשקלל, ולפעמים כשאתה חושב שגונבים ממך את המע"מ, מגלמים אותן עליך.

3. מניסיוני, והשקיות איתן חוזרים חברים יעידו על כך, הקניות באילת ברובן המוחלט זולות משמעותית. ברשתות בוודאות, וגם בעסקים המקומיים. ומי שפושע - לגרדום.

boaz avrahami
13-06-19, 07:02
מוצא חן בעיני הרעיון של תעלה מתחרה לסואץ.
לא יודע כמה הוא פרקטי אבל ישר דמיינתי את הקצה המערבי שלה וזה לדעתי פותר על הדרך לפחות עוד בעיה וחצי.
גם חלק גדול הם כבר חפרו מלמטה [emoji23]

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

המשוטט
13-06-19, 07:03

אסף.תתביש לך.....

יש את הרי אילת

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

asafk
13-06-19, 08:19
תתביש לך.....

יש את הרי אילת

Sent from my SM-G950F using Tapatalkעבורם לא צריך להגיע לאילת. עד הקרנטינה מקסימום...

אסף.

המשוטט
13-06-19, 09:01
נו טוף...

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
13-06-19, 09:12
מוצא חן בעיני הרעיון של תעלה מתחרה לסואץ.
לא יודע כמה הוא פרקטי אבל ישר דמיינתי את הקצה המערבי שלה וזה לדעתי פותר על הדרך לפחות עוד בעיה וחצי.
גם חלק גדול הם כבר חפרו מלמטה [emoji23]
Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

זה קורה בפועל עשרות שנים.. העברת מכוניות בכמויות עצומות לאירופה שלא דרך תעלת סואץ בדיוק בגלל סוגיית העלויות.
הזרמת נפט בקו קצאא מאילת לאשקלון למיכליות שטוענות אותו וממשיכות הלאה לאירופה, ועוד סחורות.
רוב ציר השינוע הוא מהמזרח למערב, אין כמעט סחורות שעוברות בכיוון ההפוך.
מה שזה גורם הוא שאוניה שיוצאת מהמזרח עוברת התעלה, פורקת באירופה, וצריכה לחזור מזרחה, משלמת פעמיים, כש-לג אחד היא בכלל ריקה. בזבוז כסף.
אז המעגל הראשון הוא מהמזרח לאילת/עקבה, וחזרה מזרחה בלי לשלם התעלה.
והמעגל השני הוא אירופה אשדוד/חיפה ובחזרה, שוב, בלי לשלם לתעלה.

מה שנקרא המעגל הקצר והמעגל הגדול.

האילתים לא רואים את זה כי זה מדלג עליהם.
איזה שירותים מהעיר בדיוק צריך כדי לפרוק מכולה ולשלוח לאשדוד?
כלום.

פיתוח הערוץ הזה משמעותו הגדלה של הנמל על חשבון השטח החופי ופגיעה קשה בסביבה ובגישה הציבורית לים והפיכת העיר לעיר נמל תעשייתי עם כל מה שזה גורר.
אתה ממש לא רוצה את זה.

תסתכלו מסביב, על עקבה וגם על סיני,
מה שיש לכם זה תיירות.
יש לכם שמש וים כל השנה.

תשקיעו בכיוון הזה, ותצעקו על מי שבחרתם בו מקומית וארצית, שיעזור לכם לממש את הפוטנציאל הזה.

ואיך הגענו לזה שהאילתים פורקים לחץ על אחד שעשה טעות וחנה על גינה והפך להיות מגלם בעיות הפיתוח של אילת.. נו טופ, שטנץ מוכר בגיפולוג.

Slowly..

דרור ברלי
13-06-19, 19:06
ואיך הגענו לזה שהאילתים פורקים לחץ על אחד שעשה טעות וחנה על גינה והפך להיות מגלם בעיות הפיתוח של אילת.. נו טופ, שטנץ מוכר בגיפולוג.

Slowly..

+1

לא רק באילת.
גם במלונות ים המלח זה ככה.
הרשויות המקומיות עושות את זה כמדיניות - יוצרות בעיית חנייה קשה ואז מתחרעות על הרכבים החונים. כסף קל.

אחר כך אל תתפלאו שאנשים יגיעו למסקנה שהיכן שמחפשים לדפוק אותם, הם לא מגיעים יותר.

zivo
14-06-19, 13:10
אם אתה חש שמדובר באי צדק, אתה יכול גם לא לשלם.

תעבור שנה, שנתיים - הקנס יגדל, תקבל התראות ממשרד של עורך דין (אגב, או שלא - יש סיכוי לא רע שזה ישכח).

תתעלם.

עוד כמה שנים, יעקלו לך את חשבון הבנק (שוב פעם - או שכן או שלא. אם לא, הרווחת).

תפקיד את הסכום שיגדל נניח ל1000 שקלים בפק"מ מעוקל לעיריית אילת.

וזהו בעצם.

הכסף אצלך, אמנם לא זמין לך, אבל גם לא אצלם. צובר כמה גרושים של ריבית. בבוא היום יהיה ליורשים שלך סיבה לחייך ולספר על הסבא העקשן והאידיוט שלהם.

יש לי 500 שקלים כאלה מעוקלים לטובת בנימינה מהימים של הבלאגן בתחנת הרכבת. שיחפשו אותי.

נמרוד,
במיוחד בשביל (ולכל השאר על עם סיפורי הגבייה וכו') הלכתי לבדוק את החוק.
החוק הקיים אומר שבמידה ולא שילמת בזמן, יש כפל קנס, ואחרי זה מותר להוסיף עד 40% תוספות על הגבייה וכל השטויות האחרות.
עד כמה שאני מבין, רוב הרשויות עובדות עם חברות שזו ההתמחות שלהן (ולא מתעסקות עם זה בעצמן).

זה מאוד קל לכתוב "תפקיד את הסכום שיגדל נניח ל1000 שקלים בפק"מ" אבל בידיעה שמדובר ב 500ש"ח ובהנחה שהריבית שתקבל תהיה 2% לשנה (ואני "שוכח" שיש על זה מס), או קרוב ל 15% ל 7 שנים (נניח שלא שלחו לך כל תזכורת, ולכן, אחרי 7 שנים, אתה יכול לסגור את הפק"ם "ולהחזיר" לעצמך את הכסך), אין ל 1000 האלו כל ביסוס במציאות (לכל היותר תקבל 550-570 ש"ח אחרי 7 שנים).

ולכן, בחשבון גס, בהנחה שזה לא יגמר בכפל קנס (וכן יהיו לך הוצאות נוספות), גם אם הרשויות יגבו ממך רק חצי מהדוחות, כלכלית, כל רעיון הפק"ם שלך, זה הפסד כסף אחד גדול (ואת כל שאר האי נוחות והריצות, שמתי בצד).

עוד נתונים שיעזרו לך -
- בסביבות 10% מהדוחות מבוטלים (בעקבות פניות.)
- למעלה מ 70% משולמים ללא כל הליך גביה.
- 70-80% מאלו שעברו להליכי גביה משלמים בסוף.

מציע לך לחזור להנדסה :-)

tallevi
14-06-19, 13:12
+1

לא רק באילת.
גם במלונות ים המלח זה ככה.
הרשויות המקומיות עושות את זה כמדיניות - יוצרות בעיית חנייה קשה ואז מתחרעות על הרכבים החונים. כסף קל.

אחר כך אל תתפלאו שאנשים יגיעו למסקנה שהיכן שמחפשים לדפוק אותם, הם לא מגיעים יותר.כן...כאילו חסר לה, למועצה אזורית תמר, הכנסות מארנונה בזכות בתי המלון. אין לי כבר מילים באוצר לשוני על מנת להביע את תחושת הקבס שעולה בי מהגישה הסחטנית כלפי האזרח מצד הרשעויות כאן.

אותו הדבר לגבי עיריית אילת שגובה הון עתק מהמלונות שבתחומה, אבל כמו בסיפור עם העקרב והצפרדע,
אינה יכולה מלהימנע מעקיצת התיירים המאפשרים את קיום המלונות הללו - הכנסותיה.

טל.

tallevi
14-06-19, 13:22

Slowly..

צודק. אבל אני לא רואה גינה...

אין אדמה מעובדת.
אין שתילה.
אין דשא.
אין השקייה.

על סמך מה הגדרת את חתיכת שטח הזה כגינה?

טל.

נמרוד
14-06-19, 15:17
זיו, פיספסת לגמרי את לב העצה שלי:

התעלמות (או חוסר עשייה) היא לעיתים קרובות בחירה נבונה ויעילה.

תנסה לפעמים.

zivo
14-06-19, 15:46
זיו, פיספסת לגמרי את לב העצה שלי:

התעלמות (או חוסר עשייה) היא לעיתים קרובות בחירה נבונה ויעילה.

תנסה לפעמים.
יכול להיות שאכן פיקששתי.
אני ראיתי רק את העצה שלך של לא לשלם, להשקיע בפק"ם, ואיך עושים מזה כסף.
אבל פיקששתי אמירה של לא לעשות כלום.

boaz avrahami
14-06-19, 16:23
זיו-

אין יותר גביה עם חברות גביה. תבדוק את עצמך.
הגביה הופכת במקרה של אי תשלום ל 150% ומשם תוספת כל שנה עס 5 אחוז.
הגביה באמצעות ההוצלפ. אם יפספסו אולי החייב ירוויח אם לא טז מההוצלפ הוא לא יתחמק ועוד ישלם הוצ גביה.
מי שיש לו מספיק שישחק. ממילא זה לא יפגע לו מאוד מתזרים ולכן ההצעה של נמרוד לא מתאימה לכולם.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ד ו ר ו ן
14-06-19, 16:31
צודק. אבל אני לא רואה גינה...

אין אדמה מעובדת.
אין שתילה.
אין דשא.
אין השקייה.

על סמך מה הגדרת את חתיכת שטח הזה כגינה?

טל.
שים בצד שלא צריך שום צמח כדי שההגדרה העירונית זו גינה.
גינה מעאפנה משהו, אבל אדמה מוגדרת בין מדרכות.
כלומר, לא מדרכה אבל לא דרך..אז מה נשאר?

ועכשיו לעובדות:
האוטו חונה על אדמה בצמוד לעץ.

עץ באדמה בין מדרכות, לא בשולי כביש, ועם טפטפת בבסיסו(!!).
כמה עיוור אתה יכול להיות כדי לא להבין שזו גינה?.. די עם ההיתממות.

אפשר להתפלפל עד אין קץ על עוולות עיריית אילת ואיך להתחכם לרשויות בתשלום דוחות.

במקרה דנן, ויסלח לי פות״ש, השתנת מהמקפצה בסיבוב איפה שחנית.

לא שטח אפור ולא עוולה.
אפילו לא צריך תמרור בשביל איפה שחנית.
טעות, טועים, טעית.

Slowly..

tallevi
14-06-19, 19:00
שים בצד שלא צריך שום צמח כדי שההגדרה העירונית זו גינה.
גינה מעאפנה משהו, אבל אדמה מוגדרת בין מדרכות.
כלומר, לא מדרכה אבל לא דרך..אז מה נשאר?

ועכשיו לעובדות:
האוטו חונה על אדמה בצמוד לעץ.

עץ באדמה בין מדרכות, לא בשולי כביש, ועם טפטפת בבסיסו(!!).
כמה עיוור אתה יכול להיות כדי לא להבין שזו גינה?.. די עם ההיתממות.

אפשר להתפלפל עד אין קץ על עוולות עיריית אילת ואיך להתחכם לרשויות בתשלום דוחות.

במקרה דנן, ויסלח לי פות״ש, השתנת מהמקפצה בסיבוב איפה שחנית.

לא שטח אפור ולא עוולה.
אפילו לא צריך תמרור בשביל איפה שחנית.
טעות, טועים, טעית.

Slowly..

עזוב שאתה לא באמת יודע להגיד מה ההגדרה הנכונה לגינה..

עזוב שאתה לא יכול להגיד שרק בגלל שיש עץ בסביבה אז כל מה שמסביבו זו גינה...

עזוב שהשאלה אם מדובר בגינה או לא, זה ממש לא רלוונטי...ולא. אני לא רואה גינה. אפילו לא קצת...אבל כל אחד כנראה בוחר את מה שהוא רוצה לראות...

אתה מסכים עם הרשות שנתנה דו"ח מבלי להבין על מה הדו"ח!!

איפה אתה רואה סעיף בדו"ח המתייחס לחניה בשטח המוגדר כגינה ציבורית?!

איזה נתין ממושמע ונוח אתה...לא חשוב מה האישום, לא חשוב יש גינה אין גינה, לא חשובות ההגדרות בחוק, הרשות צודקת!! ויהי מה!!

boaz avrahami
14-06-19, 19:10
לעניות דעתי ההגדרה היחידה שקובעת היא זו שנמצת בתב״ע
גם אם לכאורה השטח לא מגונן אבל מוגדר כשצ״פ תהיה לחונה בעיה

אגב, בתמונה נראה שלט שמצולם מצידו האחורי.
מה רשום בו, טרחת לצלם במקרה גם?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190614/eb4b013be2c076078bd5eea663f61f00.jpg

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

zivo
14-06-19, 19:31
זיו-

אין יותר גביה עם חברות גביה. תבדוק את עצמך.
הגביה הופכת במקרה של אי תשלום ל 150% ומשם תוספת כל שנה עס 5 אחוז.
הגביה באמצעות ההוצלפ. אם יפספסו אולי החייב ירוויח אם לא טז מההוצלפ הוא לא יתחמק ועוד ישלם הוצ גביה.
מי שיש לו מספיק שישחק. ממילא זה לא יפגע לו מאוד מתזרים ולכן ההצעה של נמרוד לא מתאימה לכולם.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
בועז,
תקרא טוב מה כתבתי, כתבתי במפורש שהלכתי לבדוק.
אני הלכתי לבדוק, לא מנחש.
לך תעשה שעורי בית, ותחזור לעדכן.

ד ו ר ו ן
14-06-19, 19:44
עזוב שאתה לא באמת יודע להגיד מה ההגדרה הנכונה לגינה..
עזוב שאתה לא יכול להגיד שרק בגלל שיש עץ בסביבה אז כל מה שמסביבו זו גינה...
עזוב שהשאלה אם מדובר בגינה או לא, זה ממש לא רלוונטי...ולא. אני לא רואה גינה. אפילו לא קצת...אבל כל אחד כנראה בוחר את מה שהוא רוצה לראות...
אתה מסכים עם הרשות שנתנה דו"ח מבלי להבין על מה הדו"ח!!
איפה אתה רואה סעיף בדו"ח המתייחס לחניה בשטח המוגדר כגינה ציבורית?!
איזה נתין ממושמע ונוח אתה...לא חשוב מה האישום, לא חשוב יש גינה אין גינה, לא חשובות ההגדרות בחוק, הרשות צודקת!! ויהי מה!!
זה ממש לא מה שאמרתי.
אתה יכול להתפלפל עד אין קץ על הטעות הטכנית בדו״ח, ואם יש לך כוח להתחיל לערער. למחות על עוולות העולם,
או להיות ישר עם עצמך שחנית במקום דפוק, וכאדם בוגר, לקבל את האחריות למעשיך,

ואפשר גם להמשיך לערבב מים כמו שאתה עושה.

Slowly..

tallevi
14-06-19, 19:53
זה ממש לא מה שאמרתי.
אתה יכול להתפלפל עד אין קץ על הטעות הטכנית בדו״ח, ואם יש לך כוח להתחיל לערער. למחות על עוולות העולם,
או להיות ישר עם עצמך שחנית במקום דפוק, וכאדם בוגר, לקבל את האחריות למעשיך,

ואפשר גם להמשיך לערבב מים כמו שאתה עושה.

Slowly..ה "להתפלפל" וה - "לערבב מים" זה בדיוק עיקר עיסוקם של בתי המשפט...בשביל זה הם קיימים...ואם שמת לב הם די עסוקים...

אבל אתה שמתי לב כנראה כבר דילגת על השלב הזה. לך יש כבר את החבל עם הלולאה...מוכן למשימה..."ואל תבלבלו לי את המוח עם העובדות..."

מזל שאתה לא שופט...

טל.

ד ו ר ו ן
14-06-19, 21:44
ה "להתפלפל" וה - "לערבב מים" זה בדיוק עיקר עיסוקם של בתי המשפט...בשביל זה הם קיימים...ואם שמת לב הם די עסוקים...
אבל אתה שמתי לב כנראה כבר דילגת על השלב הזה. לך יש כבר את החבל עם הלולאה...מוכן למשימה..."ואל תבלבלו לי את המוח עם העובדות..."
מזל שאתה לא שופט...
טל.
לא..
אני פשוט הייתי מבין בדיעבד שעשיתי טעות, ומשלם.
עם כל הבאסה בדבר.

קטע כזה של מבוגרים.

Slowly..

Morh.il
15-06-19, 10:00
גם באילת עכשיו,
אין מה לעשות...יכול להגיד לך שזה קרה גם בפלמחים למשל כגולש,הייתה פיסת חול בלי שילוט..גולשים חנו שנים עד שהמועצה האזורית דפקה את כולם אחד אחד...
בהרצליה..באילת...

יש לך באילת אזורים שכולם חונים בהם בסטטוסקוו בכורכר מול המועדונים,לא נוגעים באף אחד...

אבל אם אתה חונה במקום שבו אתה גם חונה באופן שיימשוך אש...אתה תקבל אש.

אם אתה שואל אותי ..כן זה מעצבן..כן אוליי העיריה לא חשבה על ה''אורחים''...
אבל לקחת בחשבון שזה יכול לקרות..
אני אומר חבל על 15 עמודים של תגובות..שלם את הקנס ושים את זה מאחורייך ואל תחנה או תעשה דברים שיימשכו אש בעתיד...

פשוט תחנה איפה שמקובל,ואם צריך תפעיח פנגו ב25 שקל לכל היום...

כן..לא נעים.
אבל לא,לא שווה את האנרגיה,משפטים,עוכרי דין,קנסות מוגדלים..התרוצציות ועוד..

גמור עם זה וסע לשלום ושים מאחורייך...
זה מיינד פאק מיותר שתעשה לעצמך אם תבחר ''להלחם'',זה לא עושה אותך צודק,חכם או לוחם...לאף אחד לא ממש אכפת אם תשלם או לא תשלם באילת..עד שייחפשו אותך..

וברגע שייחפשו אותך...אל תיתן סיבה לחפש אותך..

זה הגרוש וחצי שלי בעניין ומציע שתחסוך לך התעסקות ותמשיך הלאה (למען הבריאות הנפשית שלך) אבל...שיקול שלך.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

נמרוד
17-06-19, 09:26
יכול להיות שאכן פיקששתי.
אני ראיתי רק את העצה שלך של לא לשלם, להשקיע בפק"ם, ואיך עושים מזה כסף.
אבל פיקששתי אמירה של לא לעשות כלום.

אכן פיקששת בגדול. לא ממליץ להשקיע בפק"ם ולא בטיח. אני אחזור על העצה שלי והיא פשוטה:

קיימת האפשרות פשוט להתעלם. לחלוטין. לשכוח. כל פעם שמגיע מכתב או תזכורת על תשלום הקנס או החוב לעירייה או לגוף כזה או אחר, ציבורי או פרטי - לזרוק לפח בלי לפתוח.

מה יכול כבר לקרות? קודם כל, תקופה ארוכה לא יקרה כלום. אתה לא צריך לחשוב על זה בכלל.

סיכוי לא רע שלא יקרה כלום לעולם - המקרה שלך יעלם בסבך הבירוקרטיה, וזהו.

בתסריט הגרוע ביותר, אתה מתעורר בוקר אחד ומגלה שחשבון הבנק שלך חסום. זה באמת לא נעים אם זה קורה בדיוק כשאתה צריך להוציא כסף מהכספומט.

אבל גם המקרה הזה רחוק מלהיות בעייתי. ה"עיקול" המפחיד על חשבון הבנק הוא על סכום מסויים. הקנס+כפל+ריבית, מה שלא יהיה. אתה מתקשר לסניף הבנק שלך ומבקש, אם הם לא מציעים את זה בעצמם, להפקיד את סכום החוב בפק"מ מעוקל לטובתם. וזהו. חזרה לשגרה. כל ההשקעה שלך היא בשיחת טלפון.

מעכשיו הסכום קפוא - הוא מופקד לטובתם. הגוף המעקל קיבל את מבוקשו, והוא עכשיו זה שצריך לפעול כדי לממש את הנכס המעוקל (כאמור, חשבון פק"ם על סך 500 שקלים במקרה שלי). ירצו יקחו.

במקרה שלי עיריית בנימינה עדיין לא טרחה לקחת את הכסף. כנראה לא שווה לה. "פק"ם המעוקל לטובת עיריית בנימינה" מופיע לטובתי בחשבון כבר שנים. נכון, אני לא יכול לגעת בו - אבל גם הם לא קיבלו את הכסף, וזה איפשהו מחמם את הלב.

אין לי שום יומרה להציע ניתוח סטטיסטי על תוחלת השיטה הזאת, של התעלמות. אני נוקט בה לעיתים, אבל בוודאי לא תמיד, וכל מקרה וכל מקרה הוא לגמרי לגופו. אני רק יכול לתת מידע אנקדוטלי. איבדתי 500 שקלים על קנס מקורי של 150 שקלים במקרה של החנייה בבנימינה. היו מקרים נוספים שכאמור לא הגיעו לכלום, מבחינתי רווח נקי.

אגב התעלמות, אני אתן לך מקרה אחר שבו התעלמות חסכה אלפי שקלים להרבה אנשים. זוכר את אגרת הטלויזיה? אתה בטח שילמת במשך שנים... אני התעלמתי אידיאולוגית במשך תקופה של 12 שנה, מהפעם הראשונה שבה קיבלתי דרישה מפורשת במכתב ועד לשנת 2015, שבה האגרה בוטלה ונעלמה כלא הייתה. מה יש לך להגיד על זה?

נמרוד
17-06-19, 09:38
ואיך כל זה רלוונטי לדיון?

אם פות"ש מכיר בטעותו, יכול לשלם את הקנס.

אם הוא חושב שנעשה פה אי צדק, אני הייתי ממליץ לו לנקות בשיטת ההתעלמות - שזה לא להלחם בתחנת הרוח - אלא פשוט להסתובב ולהמשיך בחיים.

zivo
17-06-19, 11:05
נמרוד,
בא נתחיל מהסוף, גם אני לא בהכרח שילמתי אגרת טלוויזיה כל השנים.

אני מנסה להגיד לך (ולאחרים פה), העולם השתנה (וממשיך להשתנות), והנחות עבודה (ודוגמאות שנותנים פה), כבר לא רלוונטיות.
כל הדוגמאות מלפני 5-10 שנים, פשוט לא רלוונטיות.
אם נעזוב רגע את הדיון על שמירת חוק, וכל מה שמעניין אותך זה אופטימיזציה \ מינימזציה של "הנזק" (בהנחה שאת העברה עשית), אני נסיתי להגיד, שבניגוד לעבר, כנראה שהיום הרבה פחות משתלם לנסות להשתמט מתשלום.
רמת המחשוב כל כך השתפרה, החוק סודר, וזה הפך "לסרט נע" שדי מתקתק (תעשה חיפוש קטן באינטרנט, תראה דוחות בקרה של רשויות, זה שיפור של עשרות אחוזים בגביה).
בקיצור, אחרי שמבינים את זה, גם מבינים שכדאי יותר לשמור על החוק.... וצריך להגיד את האמת (וכתבו את זה פה לפני), אם שרותים כמו פנגו, מה הבעיה לשלם חניה כחוק? כמה זה עולה? (חנייה של עיריה, לא מגרש פרטי שקורע לך את הצורה).

מתי היה הארוע שלך עם בנימינה?
כמה דוחות אחרים אתה מכיר שרשות פיקששה את הגביה שלהם ב 3 שנים האחרונות? איזה אחוז זה?

נדב ש.
17-06-19, 11:12
אז רק אני הפראייר פה ששילמתי אגרת טלויזיה? שיט...

Morh.il
17-06-19, 11:47
זו לא אגרת טלויזיה,
ובמקרה של אגרת טלויזיה ד''א יכולת להוציא את הטלויזיה או ה""מסך" חכם ולא לשלם בתנאי שתגיד להם שאין לך טלויזיה(עוד דרך שעבדה).

אם בא לך להתעסק באוליי ומתי..אל תשלם...רק קח בחשבון שזה עלול לחזור אלייך יותר גרוע (קנסות מוגדלים,עיקול ח-ן בנק וכו').

לא מבין מה ההתעסקות פה?
חנית במקום שגרר קנס, כמו בכל מקום אחר בארץ...שלם את הקנס וגמור את זה...
500 שקל..כן זה לא נעים, אבל זה תדלוק 3/4 מיכל...יאללה גמור עם זה..ושים מאחורייך...כאפרה על הכסף...

ההתעסקות והז*"#@ מוח על עוכרי דין,וקומבינות ולהתעלם זה יותר משאבים מלגמור עם זה בהכרח..
לא תחסוך בזה כלום בלונג ראן.

ופעם הבאה שים פנגו כשאתה באילת, 25 שקל לכל היום.
או תחנה בכורכר,
ד''א יש גם בפלמידה עוד מקרה שבו יש כחול לבן אבל אין מדחן/תשלום, עקב זה חלק מההתפלפלות היא שאפשר לחנות ולקחת סיכון כי בעצם לא נתנו לחונים את אפשרות התשלום במדחן...לומר לך שלא עשיתי את זה? עשיתי...לקחתי סיכון ולא קיבלתי קנס למשל.

אבל בגדול בגדול..באילת ספציפית זה פשוט מאוד:
או שאתה חונה באפור או אצל חברים אילתיים.

או שאתה חונה בכורכר איפה שאין שילוט שאומר שאסור לחנות ואתה רואה הרבה חונים (למשל אחרי ארומה לכיוון סיני מימין,כשממול מועדון דיפ למשל).

או שאתה חונה עם פנגו ב25 שקל ליום.

או שאתה יודע כמה זמן אתה חונה, מדפיס במדחנים את כמות הזמן ושם בחלון.

אם עשית את אחת מהאפשרויות האלה אתה מכוסה.

אם לא למדת לקח..כנראה שזה ייחזור על עצמו.

עצה שלי..תחסוך אנרגיה..תיפרד יפה מ500 שקל...שחרר...ושלום על ישראל.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

-->