PDA

צפייה בגרסה מלאה : אמור להיות לי מוט מייצב בהיילקס?

חנן-ג'יפולוג
01-02-06, 23:17
אמר לי מוסכניק שהייתי אצלו, שהיה אמור להיות לי מוט מייצב לסרן הקדמי, ומישהו הוריד אותו.

בספר של ההיילקס אני גם רואה בשרטוט שיש לסרן הקדמי מוט מייצב.

זה נכון?

דודי
01-02-06, 23:28
גם אני קניתי את ההיילקס ללא מוט מייצב, הוספתי לו אותו לאחר כמעט תאונה בנסיעה מהירה (כלב קפץ לכביש). וייצרתי לו מוטות מקשרים מחליקים, לניתוק בשטח. המוט מאד משמעותי להיגוי בכביש ומאד מפריע בשטח .http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Albums&group=8&item=5173&action=GALLERY

חנן-ג'יפולוג
01-02-06, 23:44
OK, תודה. גם הסתכלתי עכשיו על שרשור המתלים שנמרוד פתח, ובאמת ראיתי שם תמונות של היילקסים עם מוט מייצב קדמי. אני אדבר מחר עם הבחור שמכר לי את הרכב, ואני מקווה שהוא לא זרק את זה.

ד ו ר ו ן
02-02-06, 00:15
אני רק יכול לחזק את מה שנאמר, בלימת חזקה מאד בנסיבות דומות על הכביש עם מוט לא מחובר והגמל מטייל לכל הכיוונים.

מאז יש מוט מתנתק לשטח ומחובר לכביש.

חגי
05-02-06, 19:03
אני רק יכול לחזק את מה שנאמר, בלימת חזקה מאד בנסיבות דומות על הכביש עם מוט לא מחובר והגמל מטייל לכל הכיוונים.

מאז יש מוט מתנתק לשטח ומחובר לכביש.

חנן אם לא תמצא מוט מיצב אז דבר איתי יכול להיות שאוכל לעזור לך.

חנן-ג'יפולוג
14-02-06, 15:57
חגי, תודה.

הבעלים הקודם של ההיילקס נתן לי את המוט המייצב, ולדעתי חסרים שם כמה חלקים:

חסרה אומגה אחת מהשתיים שמצמידות את המוט לשילדה, שתי הגומיות שיושבות בתוך האומגות קיימות.
אני מעריך שחסרות חלק מהגומיות והשייבות שאיתן מחברים את המוטות האנכיים אל הסרן.

מישהו יכול לצלם בצורה טובה את החיבור אל הסרן, או לתאר בצורה פרטנית את הסדר שאמור להיות שם? כמו למשל:

מלמטה למעלה: אום, דיסקית, גומיה, סרן, גומיה, דיסקית, אום, בלה,בלה,בלה...

תודה.

eran4x4
14-02-06, 16:40
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=5766

יש תיאור בתגובה האחרונה של יוני

בכל מקרה תבדוק אם אתה לא צריך להעריך את המוטות האנכים

חנן-ג'יפולוג
14-02-06, 17:03
זה מה שיוני מתכוון:

אני מתכוון לגומיות שמחברות את שני המוטות האנכיים (שמתחברים לסרן) למוט האופקי שנמצא למעלה.

ואני מתכוון לחיבור של מוטות האנכיים אל הסרן. לא כמו יוני שדיבר על החיבור של המוטות אל המוט המייצב.

לגבי ההארכה: נראה לי שהרכב שלי בגובה סטנדרטי, ואני לא מתכוון לשנות את הגובה, אז על פניו, אני לא רואה צורך להתעסק עם זה.

תודה, בכל מקרה.

tooshey
14-02-06, 18:04
שלום חנן
החיבור המקורי של המוט המייצב אינו מוצלח
אם אין לך את המקור,לא הייתי טורח להשיג/לייצר,אלא הייתי בונה חיבור עם ניתוק מהיר לטובת גמישות בשטח.
בברכה,טושי

חנן-ג'יפולוג
14-02-06, 18:11
יש לי את המקור, רק ללא אומגה אחת ועוד כמה גומיות/דיסקיות.

אני לא רוצה מתנתק, אלא את המקורי. אני מכיר טוב למדי היילקסים במצבם המקורי, וזה בהחלט מספק אותי.

ד ו ר ו ן
14-02-06, 20:06
חנן,
אם יש לך קפיצים אחרים מהמקוריים ברכב אתה בכל מקרה צריך להאריך מעט את המוטות המקשרים-האנכיים.

הקפיץ המקורי מסרס את המהלך לפתיחה שאפשר להוציא מהמתלה הזה,קפיצים אחרים מסודרים שונה נותנים הרבה יותר מהלך על אותו אורך קשת ואז אתה בבעיה של שבירת הבורג המחבר של המוט האנכי בחיבור שלו לסרן או למוט המייצב.

אני הלכתי על מוט מתנתק אחרי שבירות חוזרות ונשנות גם עם מוט ארוך מהמקורי ב5 ס"מ.

כמו כן תצתרך להנמיך מעט את התושבת של המוט המייצד ע"י ספייסר בין האומגה ובין השילדה, 6מ"מ מאלומיניום עושים עבודה מספקת כדי למנוע מהמוט מומנט לשבת עם כל משקל הסרן על המוט המייצב בפתיחה של המתלה בצד שלו.

צירפתי צילום של החיבור של המוט המייצב למוט האנכי,אמנם ניתוק מהיר אבל החיבורים זהים.

חנן-ג'יפולוג
14-02-06, 21:19
למיטב ידיעתי, יש לי קפיצים מקוריים.

-->