PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוסך מומחה לפאגרו למטרת פרוייקט שיפוץ.

היילקס אספנות
18-06-19, 16:10
שלום שלום.
חבר קרוב מצטרף לעולם השטח, אחריי חיפוש מתיש אחריי טויוטה החליט לשנות גישה ולקנות רכב במצב סטנדרטי ולהעבירו בהשעה של עד 30k שיפוץ מקיף.
הרכב נמצא עם מנוע גיר שילדה תקינים.
מערכת חשמל מלאה אילתורים,
פחחות סבירה.

יש בקהל הכרות עם מוסך שיודע לקחת רכב כזה ולבצע לו יישור קו מעמיק- שיפוץ מזרקים, משאבת סולר, ברקסים כולל שיפוץ קלאפרים, שיפוץ סרן אחורי, מעבר על חשמל.???
אשמח לטלפון ומיקום.
כרגע פתוחים להצעות הרכב לא נדרש בחודש וחצי הקרובים.

תודה

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

היילקס אספנות
18-06-19, 16:11
מדובר בפגארו ידני 98 מנוע 2800

שגיא S
18-06-19, 16:36
היה עוזר אם היית רושם איזור בארץ - ככה יידעו לתת המלצות יותר רלוונטיות.

הייתי פונה לארנון - ממוסך אנדורו בפרדס חנה ושואל אם יש לו כוח להיכנס לדבר כזה ולדאוג להכל מא-ת.

היילקס אספנות
18-06-19, 16:38
כתבתי שאין חובה על איזור , הרכב לא נדרש לחודש וחצי הקרובים. כך שאין בעיה להסיע אותו לצפון או לדרום לתקופה הנל.

opl
18-06-19, 19:42
דודו אמסלם נמצא בתל אביב. מכיר את הרכב כאילו היה חלק מצוות התכנון שלו

+972 53-540-5000

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

ishc
18-06-19, 20:39
בהצלחה, יש לי הרגשה שהחבר שלך הולך להוציא מלא כסף ולהתבאס על זה.
בכל דודו כמו שמליצו מעלי
חסין בבקעה
מוסך סער בכפס

כולם עושים עבודה טובה מניסיון אישי.
חוץ מזה יש הרבה המלצות על טארק מנצרת ומוסך מיצובישי סכנין

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

היילקס אספנות
18-06-19, 20:45
תודה רבה.
אמציק לדעתך אחריי אישור קו מעמיק מכני, חשמל, מערכות היגוי ובלימה.
לא יקבל מוצר אמין ל5 שנים?

opl
18-06-19, 20:57
הפאגרו רכב קשוח אך לא נטול בעיות. אני אישית לא מת על ה2.8. נקודות התורפה של הרכב הן.
משאבת סולר. אבל משפצים רק אם באמת צריך. לא סתם כטיפול מונע.
מערכת קירור בדגש על ראש מנוע
צריך לדעת לנהוג ברגש בשטח עם ידני. קלאטש זה עסק יקר בו.
צריות קדמיות נוטות להתפגר בעיקר אחרי מתיחת מוטות פיתול ושטח בינוני פלוס פלוס.

צרף את החבר לקבוצת הווצאפ של המועדון דרך דף הפייסבוק שלהם. הם ידאגו לבחור כאילו היה בן בית.

ishc
18-06-19, 20:59
אמין זה עניין יחסי בטח ברכב בן 20 עם מאות אלפי רץ קילומטרים.
אני בדעה שעדיף לקנות רכב שתוחזק כראוי ולהמשיך לתחזק אותו.
יש מלא פאגרואים בשוק, לא מבין למה לקנות אוטו גרוע ולהשקיע בו זמן וכסף שאפשר לרכוש רכבים טובים יחסית בפחות כסף.

tallevi
18-06-19, 23:25
אמין זה עניין יחסי בטח ברכב בן 20 עם מאות אלפי רץ קילומטרים.
אני בדעה שעדיף לקנות רכב שתוחזק כראוי ולהמשיך לתחזק אותו.
יש מלא פאגרואים בשוק, לא מבין למה לקנות אוטו גרוע ולהשקיע בו זמן וכסף שאפשר לרכוש רכבים טובים יחסית בפחות כסף.

++

לא חראם על הכסף?!

טל.

היילקס אספנות
18-06-19, 23:44
תודה על ההפניות והתגובות,
הרכב המדובר הינו יד 2 במשפחה. שימש נהג יחיד לאורך השנים וחא חווה טראןמת התעללולת.
מצד שני בחמש השנים האחרונות לא טופל במוסך היבואן אלא במןסכי מדרכה מזדמנים.

עלות הרכב כשהוא לא עובר טסט עקב בעיית עשן/זיהום סביב ה10k.
אחריי השקעה של 30k במכלולים שהזכרתי
לדעתי ניתן יהיה להגיע לרכב לא פחות אם לא יותר אמין / עובד מרכב ב30k עם מדרגות צד וגגון של מונית....

ומנסיוני הדל עם הגמל, קניתי אותו ב17אלף שח ושופצו מן היסוד כלל המערכות ב50 אלשח
ו7 שנים אחריי הרכב טפו טפו טפו עם 60k קמ וללא תקלות במכלולים ששופצו.

ishc
18-06-19, 23:51
אז שיקנה רכב תקין ב-20-25 וישקיע עוד עשר ביישור הגיוני ויסע לשלום.
באמת שבעולם ה-SUV יש עדיין לא מעט רכבים שעוד טופלו טוב.
ופאגרו קצת יותר מורכב וכתוצאה מזה גם יותר יקר מהיילקס עד 97.
נשמע שכבר החלטתם, מאחל לחבר בהצלחה ואתה מוזמן לקשר אותו אלי אם הוא רוצה דגשים למה לשים לב.

gilur
19-06-19, 22:23
אז שיקנה רכב תקין ב-20-25 וישקיע עוד עשר ביישור הגיוני ויסע לשלום.
באמת שבעולם ה-SUV יש עדיין לא מעט רכבים שעוד טופלו טוב.
ופאגרו קצת יותר מורכב וכתוצאה מזה גם יותר יקר מהיילקס עד 97.
נשמע שכבר החלטתם, מאחל לחבר בהצלחה ואתה מוזמן לקשר אותו אלי אם הוא רוצה דגשים למה לשים לב.

דגשים ? נשמח כולנו לשמוע. זה תמיד טוב.

מוזרה לי ההשוואה של פאג'רו ל- SUV ... לא בדיוק אותו תחום
ואני לא בטוח שלקנות וליישר קו זה פחות טוב. לדעתי - תלוי מאוד ברכב ולא פחות מזה - במה יש לו כח להתעסק ובמה לא וגם - מה יש בשוק .. למצוא את הכפפה ליד זה לא פשוט

בכל מקרה כמו שכתבת - בהצלחה :)

היילקס אספנות
21-06-19, 12:59
תודה על התגובות, סוף דבר
הוחלט על שילוב האג'נדות...

נמצא פאגרו שעבר שידרוג בימיו אך לאחרונה הוזנח.לצורך העניין היה מטופל אצל דודו אמסלם 7 שנים ובשנתיים האחרונות בסכנין או משהו כזה.

מנוע. גיר. שלדה תקינים.
נעילה קדמית של arb
ועוד קצת תוספות(גגון. כננת ומיגון)

הרכב נכנס לאמסלם לטיפול מקיף.
מערכת בלמים- החל מהחלפת נוזל, רפידות דיסקים ועג שיפוץ קלאפרים. קיט שיפוץ מאסטר צילנדר.

משאבת הזרקה תשופץ בדיזל השרון.
מעבר על כלל מערכת המזגן מדחס. צנרת. שסתום. בדיקת לחצים וכו.

החלפת נוזלים: גיר. סרן. טרנספר מנוע.
נוזל קרור בראדיאטור כולל העברת חוטר/שטיפה.

אם יהיו עוד ממצאים דודו יעדכן.
אם למישהו בקהל יש עוד הערות ליישור הקו נשמח להחכים.

ishc
21-06-19, 14:33
אני מעריך שאני יודע איזה אוטו נקנה, שיתחדש זה נשמע כמו רכב די פגז.
אם משפצים משאבה כבר הייתי מחליף מזרקים, אפשר להזמין מחול בעלות של בערך אלפיה.
יישור קו של מערכת הקירור, בפאגרו היא גבולית ולא שווה להסתכן בכשל.
אני הייתי מחליף את כל צנרת במים, משאבה, בודק פאן קלאץ, עושה ניקוי או מחליף דריאטור (יש דגם רחב יותר ורגיל) ושם נוזל קירור חדש.
לבדוק מצב בושינגים, בולגוינטים וכל מה שקשור למפרקים במתלה הקדמי.
אם יש מזגן אחורי, לבדוק עם המאוורר שלא עובד, זה לא קריטי אבל עדיף שיעבוד.
לבדוק אם המאורר של האינטרקולר עובד.
כמו שרשמו לך המצמד יקר ברגץכב הזה אז צריך ללמוד לנהוג נכון, המנוע רזה מבחינת מומנט.

בהצלחה

ishc
21-06-19, 14:48
ועוד משהו, יש שני יוניטים, אחד שתפקידו לנתק את המזגן בטמפ מסוימת והשני שמפעיל את המאוררים. לבדוק תקינות

ד ו ר ו ן
21-06-19, 15:36
אם כבר משפצים,
אז ניקוי אינטרקולר וסעפת יניקה מכל הגיפה שנצברה שם לאורך השנים והתקנת מפריד שמן שישמור עליהם נקיים..

Slowly..

opl
21-06-19, 18:18
למזרקים יש קיט החלפת דיזות וכו באיביי. זה מזרק טיפש. דודו בעצמו לא מוכן להתקין את הקיט. מוכן לשלוח את המזרקים ל"שיפוץ"

היילקס אספנות
21-06-19, 19:42
איציק ודורון תודה
המאורר באינטרקולר מנותק- אדבא על זה עם דוד . תודה.
מזרקים לא רלוונטי ללוחות הזמנים שיש בידנו.

את היונטים לא הכרתי... מה טווח העבודה התקין בפאג'רו? שווה להתקין רגש על הראש לחיווי (כמו החבר עם הדיסקו)?

דורון היכן ניתן לרכוש בארץ/קישור לקנייה בנכר ךמפריד שמן? אני צריך כזה גם לגמל באותה הזדמנות.

שוב תודה. מקווה שלא ידע חום המנוע והחבר ישאר בתחום.

opl
21-06-19, 21:28
קל לבדוק ברכב את מצב הסעפת על ידי ניתוק egr ובחינת הפתח בסעפת. אין ממש טעם לדעתי במפריד שמן ברכב הזה. משום מה הוא לא סובל כמו בניו מהנושא שם מצטברת עם השנים בוצה רצינית.

ishc
21-06-19, 22:14
קל לבדוק ברכב את מצב הסעפת על ידי ניתוק egr ובחינת הפתח בסעפת. אין ממש טעם לדעתי במפריד שמן ברכב הזה. משום מה הוא לא סובל כמו בניו מהנושא שם מצטברת עם השנים בוצה רצינית.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk+1
אצלי בדקתי את הסעפת משם וראינו צבע מתכת נקי נקי.

ishc
21-06-19, 22:16
איציק ודורון תודה
המאורר באינטרקולר מנותק- אדבא על זה עם דוד . תודה.
מזרקים לא רלוונטי ללוחות הזמנים שיש בידנו.

את היונטים לא הכרתי... מה טווח העבודה התקין בפאג'רו? שווה להתקין רגש על הראש לחיווי (כמו החבר עם הדיסקו)?

דורון היכן ניתן לרכוש בארץ/קישור לקנייה בנכר ךמפריד שמן? אני צריך כזה גם לגמל באותה הזדמנות.

שוב תודה. מקווה שלא ידע חום המנוע והחבר ישאר בתחום.

Sent from my SM-G950F using Tapatalkלגבי טמפ עבודה אני לא זוכר במאה אחוז, אולי אלירן ידע לענות.
אני לא חושב שצריך להתקיים חיישן עם מד שיצפצף וישגע אותי, אני משתדל להיות אחראי ועירני מספיק לרכב.
רוב קהילת הפאגרו לא חושבים כמוני ומתקינים רגש.

ד ו ר ו ן
22-06-19, 00:31

מפריד שמן הוא יתרון לכל מנוע דיזל ובייחוד למנועים עם אינטרקולר.

ציפוי השמן בצד הפנימי פוגע בהולכת חום וסותם מעברים לאט לאט וגם ב-EGR.

זה שיפור מאד פשוט שאין לו שום חסרון והרווח שלו משמעותי אם אתה מחזיק את הרכב לזמן קדימה.

Slowly..

ד ו ר ו ן
22-06-19, 00:34

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk% 2Fitm%2F254252034612

Slowly..

opl
22-06-19, 08:06
אני מסכים איתך לחלוטין... בתאוריה.
היה לי מפריד...פורק
הדרך הכי טובה למנוע סתימה במעברי הegr היא לבטל אותו ואני כבר לא מכיר רכבים כאלה בשוק שעדיין מחובר אצלם.

לגבי רגש טמפ צחי צודק לחלוטין. הרב לא מסכימים איתו ובצדק. אני הצלתי ראש בזכות רגש דיגיטלי שכזה. צינור מים קטנטן מתחת למשאבה נקרע. לזכרוני המדחס מתנתק באיזור 115-110. יש כאלה שהרגש אצלהם התקלקל והחשמלאי חיבר את המדחס קבוע אפשר לדעת לפי חיווט נוסף בלוח הפיוזים הראשי. חלקינו הוספנו מפסק לשליטה על הוונטה של המזגן ומדליקים אותה בתנאים קשים גם בלי להדליק מזגן. לא זוכר אם דובר אבל אם הרכב ארוך יש וונטה על הקדם רדיאטור של המזגן - רכיב חשוב ולרוב מקולקל . שוב אם הרכב אצל דודו הוא יודע ומכיר את כל המחלות ומה לבדוק.

ד ו ר ו ן
22-06-19, 08:30
אני מסכים איתך לחלוטין... בתאוריה.
היה לי מפריד...פורק

כשאתה רואה את השמן במיכל איסוף זה פרקטיקה, לא תיאוריה.

מסקרן, למה הורדת?

ד״א, גיליתי לאחרונה שבסובארו 91׳ יש מפריד שמן מקורי ללא מיכל איסוף, הצינור ניקוז מנותב לתוך השילדה.

Slowly..

opl
22-06-19, 08:51
כי החשש שלי מנזק בעקבות בנית לחץ בקו המכסה שסתומים/ראש גבר על התועלת שבסילוק השמן מהמערכת.

מה גם שאדי שמן ממכסה שסתומים זה צד אחד בסיפור ותמיד יהיה שמן ממערכת הטורבו.

באופל קאדט עליה השלום שלנו הקו היה מחובר לפני הפילטר ולכאורה הוא היה אוסף את השמן המועט שהיה

ד ו ר ו ן
22-06-19, 09:24
כי החשש שלי מנזק בעקבות בנית לחץ בקו המכסה שסתומים/ראש גבר על התועלת שבסילוק השמן מהמערכת.

מה גם שאדי שמן ממכסה שסתומים זה צד אחד בסיפור ותמיד יהיה שמן ממערכת הטורבו.

באופל קאדט עליה השלום שלנו הקו היה מחובר לפני הפילטר ולכאורה הוא היה אוסף את השמן המועט שהיה

אין לך בעיית בניית לחץ אם המסנן מתאים לנפח המנוע.
זה לא גנרי לכל נפח מנוע.

שמן מהטורבו=טורבו בלוי.. וגם אם יש, אז למה לוותר על הורדת חלק מהג’יפה?

Slowly..

opl
22-06-19, 11:13
הגיפה לדעתי לא מגיע מהשמן עצמו או לפחות החלק המשמעותי שלה. הבוצה נוצרת בגלל הegr. אני ניקיתי את הסעפת והאינטרקולר אצלי (אני לא יודע מה הבעלים הקודמים עשו ולהבנתי לא עשו כלום לפחות לא האחרון שהחזיק אותו כחמש שנים). כן יצא שחור משחור. לא לא הייתה בוצה. שיפור מינורי בתגובה.

ד ו ר ו ן
22-06-19, 15:55
גזים שרופים עם אדי שמן=בוצה ומשקעים.

העוצמה שונה בין רכבים ובין מצב המנוע.

לכולם בלי הבדלה זה עושה נעים בגב.

עוד משהו שאתה לא רואה והוא לא פחות משמעותי הוא ההצטברות על השסתומים.

Slowly..

opl
22-06-19, 19:49
שואל כדי להבין אולי אני מפספס. כשאתה אתה כותב גזים שרופים את מתכוון לegr או לנשם או גם וגם?

ד ו ר ו ן
22-06-19, 21:12
EGR מזרים גזים שרופים חמים שפוגשים את באדי שמן מהנשם מנוע.

כל ה״טוב״ הזה זורם הלאה לצנרת, ומתיישב גם על השסתומים החמים.

פעם, לפני טרום המודעות הסביבתית, הנשם היה פתוח לאויר הפתוח, כי אין סיבה להזרים את זה פנימה.

חפש ברשת סרטונים וצילומים של סעפות כמעט סתומות.
גם אם אצלך בחלק החיצוני זה נראה נקי יחסית, בפנים זה אחר.

ההפנייה של האדים האלו פנימה למנוע היא אילוץ, לא יתרון.
והמפריד הוא רק יתרון, אין לו חסרון.

Slowly..

opl
22-06-19, 21:19
בתקופתי נדיר היה לפגוש פאגרו 2.8 עם egr מחובר. גם שלי נקנה מנותק והיה כך לפחות 5 שנים לפני שהגיע אלי.

גיתאי נוה
27-06-19, 13:21
מנועי דיזל פולטים, דרך שסתום ה-PCV, אדי-שמן כתוצאה מ'ניפוח' מנוע.
חשוב להבין שכל מנוע מנפח, גם אם הוא יצא הרגע מהניילון, מהסיבה הפשוטה שהאטימה בין הרינגים לקירות הצילינדר לעולם איננה מושלמת ולו רק בגלל פתחי הרינגים.
מנועי דיזל גם מנפחים יותר ממנועי בנזין מקבילים בגלל יחס דחיסה גבוה, ובנוסף הם מוזרקים-ישירות - כלומר אין רסס בנזין שינקה את שסתומי היניקה - ומכאן היתרון הגדול ב-catch can דווקא בהם.
אבל גם במנועי בנזין מוזרקים-ישירות קיים catch can, מאחר וגם שם אין בנזין שינקה את השסתומים.
אחת מתופעות הלוואי הקשות של טרום ה-catch can במנועים האלה היתה הצטברות קרבון על כתפי השסתומים, בעקבות זאת מניעת סגירה אופטימלית של השסתום (ירידה בביצועים), ועד לשסתומים שרופים מכיוון שנמנעה מהם היכולת לפנות חום אל הראש. חגיגה.

וכל זה לפני שדיברנו על ה-EGR, שמחזיר גזי פליטה אל היניקה עד 40% ממאסת האוויר הנינקת (!) כפונקציה של דרישת הנהג. והבעיה בדיזלים - הם מפייחים... ואז ה-EGR מחזיר גם גזים וגם פיח שהולך ומצטבר עם הזמן במערכת היניקה.

עכשיו,
קחו את אדי-השמן של ה-PCV, פלוס הג'יפה של ה-EGR, פלוס חופש בציר המגדש (אם יש), ותקבלו מסיבה גדולה.

ומי משתתף במסיבה?

שסתומים שרופים, הצטברות קרבון על הבוכנות (הגדלת יחס דחיסה = נזק מצטבר למנוע), סתימת מעברי היניקה (חניקת המנוע) יחד עם גזים שרופים ופיח ש'מתחרים' באוויר הטרי על אותם מעברים, שיבוש חיישנים, תקיעת מצערות בקרת סחרור (תלוי איפה ממוקמות), ועוד מנות כיד המלך.
ואת הסימפטומים של כל אלה כבר קל לדמיין.

ד ו ר ו ן
27-06-19, 13:36
לחות(שמן)+משקעים ותרחיף=משקעים קשים.
וכל זה פתיר עד מופחת למינימום בפחות מ-200שח חד- פעמיים.

Slowly..

opl
27-06-19, 16:55
או קי... אחלה...

בואו ננסה לעשות את זה פשוט יותר. מנוע עם EGR מנותק - עדיין הייתם מתקינים לו תפסן שמן? אם נתעלם כרגע מקיומו של פילטר גאזה על מכסה השסתומים ברכב הספציפי הזה.

ד ו ר ו ן
27-06-19, 17:18
כן.
זה רווח נטו.

Slowly..

tallevi
27-06-19, 18:04
כן.

אבל אם כבר חסמת את ה EGR, אז הכי טוב זה לנתק את הנשם לאטמוספירה.

מבחינה טכנית זה עדיף כמו במשל על הגשר השבור בארץ חלם...

ומבחינה מוסרית/חוקית זה כמו לנסוע במהירות של מאה ארבעים אבל להקפיד על איתות...

טל.

ד ו ר ו ן
27-06-19, 19:35
כן.
אבל אם כבר חסמת את ה EGR, אז הכי טוב זה לנתק את הנשם לאטמוספירה.

טל.

בסובארו 91 שלנו הצינור ניקוז מנותב במקור לתוך השילדה..

ככה תרוויח גם מניעת חלודה פנימית!

Slowly..

tallevi
28-06-19, 00:39
בסובארו 91 שלנו הצינור ניקוז מנותב במקור לתוך השילדה..

ככה תרוויח גם מניעת חלודה פנימית!

Slowly..הבאת רעיון...

Aifer
28-06-19, 13:46
מנועי דיזל פולטים, דרך שסתום ה-PCV, אדי-שמן כתוצאה מ'ניפוח' מנוע.
חשוב להבין שכל מנוע מנפח, גם אם הוא יצא הרגע מהניילון, מהסיבה הפשוטה שהאטימה בין הרינגים לקירות הצילינדר לעולם איננה מושלמת ולו רק בגלל פתחי הרינגים.
מנועי דיזל גם מנפחים יותר ממנועי בנזין מקבילים בגלל יחס דחיסה גבוה, ובנוסף הם מוזרקים-ישירות - כלומר אין רסס בנזין שינקה את שסתומי היניקה - ומכאן היתרון הגדול ב-catch can דווקא בהם.
אבל גם במנועי בנזין מוזרקים-ישירות קיים catch can, מאחר וגם שם אין בנזין שינקה את השסתומים.
אחת מתופעות הלוואי הקשות של טרום ה-catch can במנועים האלה היתה הצטברות קרבון על כתפי השסתומים, בעקבות זאת מניעת סגירה אופטימלית של השסתום (ירידה בביצועים), ועד לשסתומים שרופים מכיוון שנמנעה מהם היכולת לפנות חום אל הראש. חגיגה.

וכל זה לפני שדיברנו על ה-EGR, שמחזיר גזי פליטה אל היניקה עד 40% ממאסת האוויר הנינקת (!) כפונקציה של דרישת הנהג. והבעיה בדיזלים - הם מפייחים... ואז ה-EGR מחזיר גם גזים וגם פיח שהולך ומצטבר עם הזמן במערכת היניקה.

עכשיו,
קחו את אדי-השמן של ה-PCV, פלוס הג'יפה של ה-EGR, פלוס חופש בציר המגדש (אם יש), ותקבלו מסיבה גדולה.

ומי משתתף במסיבה?

שסתומים שרופים, הצטברות קרבון על הבוכנות (הגדלת יחס דחיסה = נזק מצטבר למנוע), סתימת מעברי היניקה (חניקת המנוע) יחד עם גזים שרופים ופיח ש'מתחרים' באוויר הטרי על אותם מעברים, שיבוש חיישנים, תקיעת מצערות בקרת סחרור (תלוי איפה ממוקמות), ועוד מנות כיד המלך.
ואת הסימפטומים של כל אלה כבר קל לדמיין.

אני רק שאלה בקשר ל catch can:
מה תועלתה במנוע בנזין שעבר 240,000 קמ, 5.2 V8 ?
Grand Cherokee ZJ

גיתאי נוה
28-06-19, 14:34
אני רק שאלה בקשר ל catch can:
מה תועלתה במנוע בנזין שעבר 240,000 קמ, 5.2 V8 ?
Grand Cherokee ZJ
חסר משמעות לחלוטין.
בלי קשר, נתק צינור אוויר גמיש מהפילטר אל המצערת, פתח את המצערת ביד ובדוק הימצאות משקעי שמן בסעפת. אם יש בעיה - בדוק שסתום PCV ע"י ניתוקו ושמיעת 'קליק' כאשר אתה מנער אותו; אין קליק? תחליף.

asafk
28-06-19, 14:59
ל catch can יש תועלת רבה במנועי בנזין הזרקה ישירה. במנועי בנזין בהם ההזרקה לסעפת, הדלק מנקה את הליכלוך שנוצר מהשילוב בין egr ו pcv.
אבל גם במקרה של הזרקה לסעפת עדיין יש תועלת בהרחקת אדי שמן מהיניקה. במיוחד במנוע בלוי בו יש הרבה אדי שמן והם מעורבבים בבנזין כתוצאה מעלייה ב blowby.

אסף.

Aifer
28-06-19, 17:37
ל catch can יש תועלת רבה במנועי בנזין הזרקה ישירה. במנועי בנזין בהם ההזרקה לסעפת, הדלק מנקה את הליכלוך שנוצר מהשילוב בין egr ו pcv.
אבל גם במקרה של הזרקה לסעפת עדיין יש תועלת בהרחקת אדי שמן מהיניקה. במיוחד במנוע בלוי בו יש הרבה אדי שמן והם מעורבבים בבנזין כתוצאה מעלייה ב blowby.

אסף.הרי בסוף האדים מגיעים ליניקה לפני פילטר האויר . אם הפילטר נקי ולא משומן אז ניתן להסיק שאין בעיה ?

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
28-06-19, 19:08
הרי בסוף האדים מגיעים ליניקה לפני פילטר האויר . אם הפילטר נקי ולא משומן אז ניתן להסיק שאין בעיה ?
Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
זה לא אחיד.
בחלק מהרכבים זה מגיע אחרי הפילטר ובחלק זה לפני הפילטר.

בשביל להעריך כמה מאדי השמן עוברים, תעביר אצבע בצינור אחרי הפילטר(אם אצלך הנשם התחבר לפני הפילטר).

Slowly..

גיתאי נוה
28-06-19, 19:51
לא מתיימר להכיר את כל סוגי המכוניות עלי אדמות, אבל מעולם לא נתקלתי בכניסת PCV לפני מסנן האוויר וגם לא מוצא הגיון בכך.
דורון אם יש לך דוגמאות קונקרטיות אשמח ללמוד.

בחלק מהרכבים קיים רק שסתום PCV שמתחבר לוואקום של סעפת היניקה, ובחלק קיים נשם-נגדי נוסף בין המסנן למצערת שתפקידו לאפשר לאוויר טרי להכנס לבית הארכובה במקום אדי-השמן למטרת איוורור החלל והשוואת לחצים.

כך או כך - מנוע 5.2 של ZJ הוא מוזרק-פורט ולכן כתבתי שאין צורך ב-catch can, וגם לא נתקלתי מעולם בפרקטיקה כזו אצל יצרני הרכב (שוב - אני לא מתיימר להכיר את כל סוגי המכוניות עלי אדמות, אולי מישהו ימצא איזה מקרה איזוטרי מסיבה כזו או אחרת).
מנוע בנזין כזה, שהוא מספיק בלוי כדי לנפח שמן בכמות משמעותית אל היניקה, בוא נאמר שזה כבר מעביר את מרכז הבעיה שלך מה-catch can אל 'המישורים הגדולים' של החלפת\שיפוץ מנוע...
סביר להניח שבנהיגה נכונה ותחזוקה מוקפדת, מנוע כמו שלך אחרי 250,000 קילומטר - עוד כוחו במותניו להרבה שנים קדימה.

בדיקת הימצאות שמן במסנן אוויר תעיד על שסתום PCV תקוע במצב סגור - ואז הניפוח נאלץ לצאת דרך הנשם הנגדי וקיבלת מסנן מטונף; או על שסתום PCV תקוע במצב פתוח כאשר לא קיים נשם-נגדי.

שורה תחתונה:
אין לך צורך ב-catch can במקרה שלך
גם אם תמצא שמן במסנן ו\או ביניקה - זה אפילו לא מדגדג לכמויות שהזכרנו בתחילת השרשור בהקשרים של דיזל ובנזין מוזרק ישירות.

ד ו ר ו ן
29-06-19, 00:24
לא מתיימר להכיר את כל סוגי המכוניות עלי אדמות, אבל מעולם לא נתקלתי בכניסת PCV לפני מסנן האוויר וגם לא מוצא הגיון בכך.
דורון אם יש לך דוגמאות קונקרטיות אשמח ללמוד.

.
פיאסטה 97, סוג של היילקס בפרייבט.

סובארו ליאונה 91׳.

בשניהם הנשם מחובר לPCV, שמחובר לבית הפילטר, כלומר הפילטר רואה את האדים .

Slowly..

ד ו ר ו ן
29-06-19, 01:13
אגב, שניהם הזרקה חד-נקודתית.

Slowly..

ishc
29-06-19, 08:08
אגב, שניהם הזרקה חד-נקודתית.

Slowly..הסובארו לא קרב'?

ד ו ר ו ן
29-06-19, 09:04
הסובארו לא קרב'?

לא.. 1.6 חד נקודתי, גיר ידני.
הפתיע גם אותי.

יש לאוטו הזה חתיכת קבוצת סוגדים מסתבר.
והיה יותר מדגם מנוע אחד בארץ.
הבדלים חיצוניים קטנים שמעידים על ההבדלים הפנימיים.

Slowly..

tallevi
29-06-19, 16:54
חסר משמעות לחלוטין.
בלי קשר, נתק צינור אוויר גמיש מהפילטר אל המצערת, פתח את המצערת ביד ובדוק הימצאות משקעי שמן בסעפת. אם יש בעיה - בדוק שסתום PCV ע"י ניתוקו ושמיעת 'קליק' כאשר אתה מנער אותו; אין קליק? תחליף.הפוך גוטה...אם שסתום pcv סתום/תפוס סגור, אזי אין יניקה דרכו ליניקה...זאת אומרת שגם אדי שמן לא ישאבו מהמנוע, זאת אומרת אינטייק נקי יחסית...

טל.

גיתאי נוה
29-06-19, 19:04
פיאסטה 97, סוג של היילקס בפרייבט.

סובארו ליאונה 91׳.

בשניהם הנשם מחובר לPCV, שמחובר לבית הפילטר, כלומר הפילטר רואה את האדים .

Slowly..
ואתה משוכנע במאה-ואחד אחוזים, שמדובר בשסתום PCV ולא בנשם-הנגדי השני?
יש לך תמונות במקרה?
אני לא מצליח לראות שום תועלת בסט-אפ כזה כמו שאתה מתאר, אך ורק נזק.
בדוק שנית אם זה לא הנשם הנגדי...

- - - Updated - - -

הפוך גוטה...אם שסתום pcv סתום/תפוס סגור, אזי אין יניקה דרכו ליניקה...זאת אומרת שגם אדי שמן לא ישאבו מהמנוע, זאת אומרת אינטייק נקי יחסית...

טל.
אני רואה שצריך לחזור על הבסיס:

למה בכלל הוציאו שסתום PCV? מה רע למנוע בלעדיו?
האם ניתן להשאיר את מוצא השסתום משוחרר לאוויר העולם, או חייבים לחבר אותו ליניקה?

אחרי שנענה לשתי השאלות האלה, נוכל להבין מה המשמעות של PCV תקוע על פתוח או סגור.

asafk
29-06-19, 19:07
התנתק דיון הזה הרחיק מהנושא המקורי אבל בסדר.
בכל מקרה, נדמה לי שחלק מהמשתתפים בדיון משתמשים במונח pcv לא באופן נכון. לא נורא. הבה נמשיך אבל נדבר על catch can על איוורור של העוקה - עם או בלי pcv.

אסף.

גיתאי נוה
29-06-19, 19:19
נכון באמת סטה מהנושא המקורי, בדיוק חשבתי על זה שאולי כדאי לפצל לדיון נפרד

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
29-06-19, 19:40
ואתה משוכנע במאה-ואחד אחוזים, שמדובר בשסתום PCV ולא בנשם-הנגדי השני?.
למה אתה מתכוון ״נשם נגדי״?

אני אתאר מה יש באוטו ותגיד מה השם הנכון למערכת הזו.
יש 2 צינורות נשם משני ראשי המנוע (מנוע בוקסר).
הצינורות מאוחדים בצומת שמתחברת למיכלון קטן בו יש רשת בפנים.
ממנוע עולה הצינור לבית פילטר אויר.

מהחלק התחתון של המיכלון יוצא צינור פתוח בקצהו שתחוב לתוך השילדה.
זה סוג של מפריד שמן מקורי.
קטן, אבל קיים.
השמן מופרד, ויורד לשילדה והאויר חוזר לבית הפילטר אויר בצד החיצוני, כלומר לפני הפילטר.

באירוע מסוים שאידיוט מילא כפליים שמן במנוע, השמן ממש נזל לתוך בית הפילטר והוא היה רווי.

בפיאסטה היה מנגנון כמעט זהה, שם לא היה צינור שהלך לשילדה, אלא רק את הרשת מתכת צפופה לעיבוי בקטע שצמוד ומחובר לבית הפילטר.
כלומר השמן טפטף בחזרה לאגן שמן כשהמנוע מדומם.

Slowly..

tallevi
29-06-19, 20:05
ואתה משוכנע במאה-ואחד אחוזים, שמדובר בשסתום PCV ולא בנשם-הנגדי השני?
יש לך תמונות במקרה?
אני לא מצליח לראות שום תועלת בסט-אפ כזה כמו שאתה מתאר, אך ורק נזק.
בדוק שנית אם זה לא הנשם הנגדי...

- - - Updated - - -

אני רואה שצריך לחזור על הבסיס:

למה בכלל הוציאו שסתום PCV? מה רע למנוע בלעדיו?
האם ניתן להשאיר את מוצא השסתום משוחרר לאוויר העולם, או חייבים לחבר אותו ליניקה?

אחרי שנענה לשתי השאלות האלה, נוכל להבין מה המשמעות של PCV תקוע על פתוח או סגור.

נזרום אתך...אני אוהב טריוויה..

1. ה pcv נועד לשחרר את הלחץ החיובי שמצטבר בעוקה blowby gas
עקב אטימה לא מושלמת של הטבעות. ככל שהמנוע שחוק הblowby עולה.

2. ממש לא חייבים לחבר ליניקה וכך גם נעשה בתחילת הדרך...רק מטעמי זיהום אוויר, החליטו למחזר את הגזים האלו חזרה למנוע.

תן לי עוד, זה כיף!

ודורון צודק, גם לי יש פיאסטה ועאלק pcv בדמות שסתום עלה גומי...נמצא בתוך בית הפילטר.

לגבי "הנשם הנגדי" או יותר פשוט הנשם.. מהיכן שאתה שואב אוויר כדאי שיהיה לך פתח לכניסת אוויר אם אתה לא רוצה שיווצר תת לחץ...בשביל זה בדיוק יש נשם.

בתחילה המערכת היתה פתוחה open pcv system, ז"א הנשם היה בעצם פקק מילוי השמן עם פתח אוויר...אולם במצבים מסויימים הנשם הזה פולט גזים החוצה וזה ביג no no מבחינת זיהום האוויר, לכן עברו למערכת סגורה close pcv system, הפקק מילוי נאטם והנשם עבר לצורה של צינור ממכסה השסתומים לבית הפילטר...

עד כאן, עבור...?

טל.

גיתאי נוה
30-06-19, 08:36
למה אתה מתכוון ״נשם נגדי״?

אני אתאר מה יש באוטו ותגיד מה השם הנכון למערכת הזו.
יש 2 צינורות נשם משני ראשי המנוע (מנוע בוקסר).
הצינורות מאוחדים בצומת שמתחברת למיכלון קטן בו יש רשת בפנים.
ממנוע עולה הצינור לבית פילטר אויר.

מהחלק התחתון של המיכלון יוצא צינור פתוח בקצהו שתחוב לתוך השילדה.
זה סוג של מפריד שמן מקורי.
קטן, אבל קיים.
השמן מופרד, ויורד לשילדה והאויר חוזר לבית הפילטר אויר בצד החיצוני, כלומר לפני הפילטר.

באירוע מסוים שאידיוט מילא כפליים שמן במנוע, השמן ממש נזל לתוך בית הפילטר והוא היה רווי.

בפיאסטה היה מנגנון כמעט זהה, שם לא היה צינור שהלך לשילדה, אלא רק את הרשת מתכת צפופה לעיבוי בקטע שצמוד ומחובר לבית הפילטר.
כלומר השמן טפטף בחזרה לאגן שמן כשהמנוע מדומם.

Slowly..
מוזר מאד, אבל בסט-אפ כזה וודאי חייבים catch can.
אז במקום לעשות כמו כולם - חיבור ליניקה בלי catch can וסיבוכים מיותרים, בשתי המכוניות הספציפיות האלה החליטו אחרת מסיבה כלשהי.
למדנו משהו...

גיתאי נוה
30-06-19, 08:41
נזרום אתך...אני אוהב טריוויה..

1. ה pcv נועד לשחרר את הלחץ החיובי שמצטבר בעוקה blowby gas
עקב אטימה לא מושלמת של הטבעות. ככל שהמנוע שחוק הblowby עולה.

2. ממש לא חייבים לחבר ליניקה וכך גם נעשה בתחילת הדרך...רק מטעמי זיהום אוויר, החליטו למחזר את הגזים האלו חזרה למנוע.

תן לי עוד, זה כיף!

ודורון צודק, גם לי יש פיאסטה ועאלק pcv בדמות שסתום עלה גומי...נמצא בתוך בית הפילטר.

לגבי "הנשם הנגדי" או יותר פשוט הנשם.. מהיכן שאתה שואב אוויר כדאי שיהיה לך פתח לכניסת אוויר אם אתה לא רוצה שיווצר תת לחץ...בשביל זה בדיוק יש נשם.

בתחילה המערכת היתה פתוחה open pcv system, ז"א הנשם היה בעצם פקק מילוי השמן עם פתח אוויר...אולם במצבים מסויימים הנשם הזה פולט גזים החוצה וזה ביג no no מבחינת זיהום האוויר, לכן עברו למערכת סגורה close pcv system, הפקק מילוי נאטם והנשם עבר לצורה של צינור ממכסה השסתומים לבית הפילטר...

עד כאן, עבור...?

טל.
על הכיפאק, זותומרת שכדי לפלוט blow by אין צורך לחבר בהכרח לוואקום של היניקה - כי ה-blow by 'רוצה' לצאת מעצמו.
ואז כאשר ה-PCV תקוע על סגור, ה-blow by יוצא מהנשם וקיבלנו רטוב מהפילטר עד המצערת, והרבה פעמים גם אחריה - וזה בדיוק מה שכתבתי למעלה.
אלא אם מדובר ברכב ללא נשם, ואז תדע שה-PCV סתום בדרכים אחרות...

ד ו ר ו ן
30-06-19, 10:27
מוזר מאד, אבל בסט-אפ כזה וודאי חייבים catch can.
אז במקום לעשות כמו כולם - חיבור ליניקה בלי catch can וסיבוכים מיותרים, בשתי המכוניות הספציפיות האלה החליטו אחרת מסיבה כלשהי.
למדנו משהו...
בקורולה 2008 כמו רוב המכוניות, זה מחובר אחרי הפילטר.
אז האדים נכנסים ישירות ולא עוברים בפילטר.
על פניו, פתח לג׳יפה כי זה מנוע מוזרק ישירות.

זה פותח גם שאלה מעניינית, כי הגזים מכילים לא רק אדי שמן אלא גם תוצרי השריפה קשיחים, שעכשיו לא מסוננים.

יש הרבה סרטוני רשת עם תוצאות צבירת שמן ע״י מפריד שמן, במנועי בנזין מודרניים, ולא מנועים מרוטים ועייפים.

זה לא באג של מנועי דיזל בלבד.

Slowly..

ד ו ר ו ן
30-06-19, 10:29
ואז כאשר ה-PCV תקוע על סגור, ה-blow by יוצא מהנשם וקיבלנו רטוב מהפילטר עד המצערת, והרבה פעמים גם אחריה - וזה בדיוק מה שכתבתי למעלה.
...
אם השסתום או הצנרת חסומים, הלחץ גזים יימצא מחזש כלשהו לפרוץ.

Slowly..

גיתאי נוה
30-06-19, 10:40

Slowly..
כמו שאמרתי - אם יש נשם נגדי - האדים יעופו משם. אם אין - המנוע יטפטף.

- - - Updated - - -

בקורולה 2008 כמו רוב המכוניות, זה מחובר אחרי הפילטר.
אז האדים נכנסים ישירות ולא עוברים בפילטר.
על פניו, פתח לג׳יפה כי זה מנוע מוזרק ישירות.

זה פותח גם שאלה מעניינית, כי הגזים מכילים לא רק אדי שמן אלא גם תוצרי השריפה קשיחים, שעכשיו לא מסוננים.

יש הרבה סרטוני רשת עם תוצאות צבירת שמן ע״י מפריד שמן, במנועי בנזין מודרניים, ולא מנועים מרוטים ועייפים.

זה לא באג של מנועי דיזל בלבד.

Slowly..
מחזיר אותך לתגובה #34 שלי כאן, בנוגע למנועי בנזין GDI.
הקורולה 2008 מכל מקום היא לא GDI כך שאין איתה בעיה.

tallevi
30-06-19, 11:09

Slowly..not OR, but AND...

tallevi
30-06-19, 16:18
מכל מקום התכוונתי לומר שכן יש מקום להתקנת catch can בעיקר למנועים מזדקנים, אבל גם לא יזיק גם הרבה לפני.

לא יודע איך התגלגלנו לנושא ה pcv...הנ"ל לא תורם במאומה ללכידת אדי השמן בדרך ליניקה. ואם כבר מתקינים אז לדאוג שגם הנשם וגם ה pcv יהיו מחוברים אליו.
כמובן זה בגדר המלצה של חובבן במגבלות הסייג הכללי של ג'יפולוג אי שם למטה...

טל.

ד ו ר ו ן
30-06-19, 17:16
כמו שאמרתי - אם יש נשם נגדי - האדים יעופו משם. אם אין - המנוע יטפטף.

- - - Updated - - -
מחזיר אותך לתגובה #34 שלי כאן, בנוגע למנועי בנזין GDI.
הקורולה 2008 מכל מקום היא לא GDI כך שאין איתה בעיה.
המנוע בקורולה הוא הזרקה ישירה, כלומר אין שטיפה בבנזין של הסעפת.

עדיין לא הבנתי למה אתה מתכוון במינוח ״נשם נגדי״.

Slowly..

גיתאי נוה
30-06-19, 17:29
המנוע בקורולה הוא הזרקה ישירה, כלומר אין שטיפה בבנזין של הסעפת.

עדיין לא הבנתי למה אתה מתכוון במינוח ״נשם נגדי״.

Slowly..
הזרקה ישירה = GDI
אתה סגור על עצמך במיליון אחוז שקורולה מודל 2008 היא GDI?
אני אופתע ביותר אם כן, אבל שוב - תמיד יש עוד מה ללמוד ולהיות מופתע בתחום הזה

ד ו ר ו ן
30-06-19, 17:43
הלכתי לחפש שוב..

צודק.
כתוב ״הזרקה רב נקודתית״, לא ישירה.

Slowly..

ד ו ר ו ן
05-07-19, 16:52
אם למישהו נשארו תהיות האם יש/אין וכמה ג׳יפה מגיעה מאדי השמן של המנוע, ומה מונע המפריד שמן.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190705/8a3cc1c1fca3554d89d9c790579643ea.jpg
..

מדריך מצולם לניקוי בית מצערת סאנגיונג 2.3 בנזין
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=22239&share_tid=112798&url=http%3A%2F%2Fwww%2Ejeepolog%2Ecom%2F forums%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D112798&share_type=t

Slowly..

-->