PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוות דעת מנסיון על ג'ימני, ויטרה וגרנד ויטרה לדורותיהם

darbirr
20-06-19, 08:54
אהלן חבר'ה,
אחרי קריאה רביצה ארוכה ומייגעת בפורום, התלבטויות רבות ובעיקר התבאסות רבה החלטתי שאני אקנה רכב ממשפחת הסוזוקי. מהדברים שרשומים בפורום התייעצות ובכללי על רכבים לאנשים יחסית חדשים בתחום הם הכי אמינים שאפשר למצוא ברכבים ישנים.
בעבר הייתה לי גרנד ויטרה קצרה, שנת 2001, היא עשתה לי בעיות רציניות ואחרי חצי שנה איתה הסתבר שבכלל הייתה לה דליפה ברינגים, בממוצע אכלה לי 1 ל7 ועשתה בעיות כמו הרייזר שהיה לפנייה.
לזוגתי יש ג'ימני 2010, רכב בונבוניירה, לטענתה שותה בממוצע 1 ל10-11 (בעיקר נוסעת בעיר ובין מושבים), יוצא לי לנהוג עליו הרבה ולכן הוא האופציה השפוייה.
לגבי הויטרה הארוכה מהשנתונים האחרונים (1996-1998), היא תמיד משכה לי את העין. הלב תמיד הלך לכיוונה ותמיד אהבתי את המראה שלה, לא יצא לי לנהוג על אחת אבל מהפוסט של נדב42 התאהבתי לגמרי.
במסגרת היום יום שלי אני נוסע יחסית הרבה בשטח קל (גר במושב), עושה נסיעות רבות לים ועל הים וסוחב גלשנים וציוד רב. מהבחינה הזו הג'ימני לא בדיוק מספק, אפשר להתאים אבל עדיין קטן. לגבי הגרנד ויטרה, מבחינת גודל וכביש היא בול אבל אני מפחד מהאמינות. מבחינת הויטרה הכל נכנס למקום הנכון, היא בגודל הנכון, ככל הנראה עם יכולות שטח מצויינות ואני לא יכול לראות דרך שבה היא מגיעה לגב השבור שיבוא עם הג'ימני. הבעיה היא האמינות.

ברור לי שכל רכב יביא איתו את הבעיות שלו, ברור לי שכל רכב עם הילוך כוח ישתה לי את הכיס מבחינת דלק, וכן ברור לי שהוא לא בדיוק יהיה שיא הנוחות, אבל אין מה לעשות, פרייבט לא בא בחשבון ושני רכבים הם אינם אופציה כרגע.

הלב אומר ויטרה ארוכה, הראש אומר גרנד ויטרה והכיס אומר ג'ימני.

אשמח לחוו"ד ממקור ראשון בכדי שאוכל להגיע להחלטה קצת יותר מנומקת ומשכילה. הדברים שאני רוצה לדעת לפני הם:
- צריכת דלק אמיתית
- בעיות כרוניות
- עלות אחזקה
- חוו"ד כללי של בעלי הרכב

תודה רבה לעוזרים!

נדב42
20-06-19, 09:23
לגבי הויטרה הארוכה מהשנתונים האחרונים (1996-1998), היא תמיד משכה לי את העין. הלב תמיד הלך לכיוונה ותמיד אהבתי את המראה שלה, לא יצא לי לנהוג על אחת אבל מהפוסט של נדב42 התאהבתי לגמרי.

מזל שלא קראת את הפוסט על הצרוקי (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/97538) ...

למצוא היום ויטארה ארוכה במצב סביר זו משימה לא פשוטה שעשוייה לקחת הרבה מאוד זמן. הדברים הקריטיים לבדיקה הם הבודי והשלדה, כל היתר בר-תיקון בעלויות הגיוניות. אה, והן יובאו לארץ עם גיר אוטומטי בלבד ...

מוזמן לסיבוב כמובן :)

darbirr
20-06-19, 09:46
מזל שלא קראת את הפוסט על הצרוקי (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/97538) ...

למצוא היום ויטארה ארוכה במצב סביר זו משימה לא פשוטה שעשוייה לקחת הרבה מאוד זמן. הדברים הקריטיים לבדיקה הם הבודי והשלדה, כל היתר בר-תיקון בעלויות הגיוניות. אה, והן יובאו לארץ עם גיר אוטומטי בלבד ...

מוזמן לסיבוב כמובן :)

קודם כל סחתיין על כל ההשקעה, הדיוק והמחוייבות שלך בפוסטים ובפרוייקטים נתנו לי השראה רצינית ודחיפה להיכנס לתחום, אני אקרא גם את הפוסט על הצירוקי (למרות שתקציבית וייעודית הוא פחות רלוונטי).

אם אפשר לשאול כמה שאלות, קודם כל מאיפה אתה? במידה ולא יהיה רחוק מדי אני יותר מאשמח לבוא לסיבוב!
איך הויטרה הזו, ואיך הקודמת, שתו לך דלק?
יש איזה מוסך ספציפי שאתה ממליץ להסתמך עליו לבדיקת בודי ושלדה? אני מעדיף לא להסתמך על עצמי ולהתחרט אח"כ, בכל זאת לא מבין מספיק בתחום. שמעתי על טל צופי לגרנד, לא יודע אם רלוונטי גם לויטרה.
מה יהיה מחירון סביר לויטרה במצב סביר? ראיתי ביד 2 בסביבות ה20-30 אלף אבל משום מה יש לי תחושה שהן לא בדיוק אקסמפלריות :rolleyes:
יש לך במקרה דוגמאות לבעיות הבר-תיקון הנ"ל? הכוונה לכפתור חלון שלא עובד, משאבה שמתקלקלת או כשל רדיאטור?

גיא
20-06-19, 09:49
יש את הקודמת של נדב למכירה בחיפה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

נדב42
20-06-19, 10:04
גיא, שלח לי את מספר הרישוי בפרטי.
אם זו אכן אותה ויטארה, אני ממליץ בחום לעבור הלאה, אני יודע מה היא עברה אצלי ...

נדב42
20-06-19, 10:10
כדי לבדוק את הבעיות העיקריות בויטארה צריך בקבוק ספרייט, משטח כורכר ומחצלת.

כבר עניתי כמה פעמים על בדיקת ויטארה, אולי הגיע הזמן למדריך מסודר ומצולם...

אני מכפ"ס, ומוסך סער הוא כתובת מצויינת לבדיקה וטיפולים שוטפים. הויטארה שלי מטופלת אצלו.

darbirr
20-06-19, 11:30
יש בקהל במקרה עוד חברים בעלי גימני / גרנד ויטרה עם חוות דעת להשוואה?

גיא
20-06-19, 11:30
גיא, שלח לי את מספר הרישוי בפרטי.
אם זו אכן אותה ויטארה, אני ממליץ בחום לעבור הלאה, אני יודע מה היא עברה אצלי ...

אם היה לך ואצאפ ... אני לא בארץ ולא שווה לי לשלוח SMS בשביל זה .. סורי.

הרכב מפורסם למכירה עם שלט על החלונות
מ"ר 52-375-28
מ"ט 052-260-4552

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190620/c058716d64d6937bf0bc3a3b057f50d9.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190620/ddf25bc56fdc31c245f54537d6f31592.jpg

נדב42
20-06-19, 12:36
אכן זו. כמו שכתבתי קודם ...

Tzvika-Pick
20-06-19, 15:26
היה לי ג'ימני 2003. לשאלותיך -

צריכת דלק של הג'ימני אצלי הייתה רוב הזמן סביב 10 קילומטר לליטר. בקיץ בתוך העיר עם מזגן ירד לאזור ה-8 קילומטר לליטר, בחורף בשיוט בין עירוני רגוע על 90 קמ"ש בלי מזגן 12.
בעיות כרוניות בג'ימני אין, לא משהו מיוחד. הגיר האוטומטי טיפה רגיש ומידי פעם מתקלקל, השיפוץ יקר. חוץ מזה רכב מאוד אמין.
עלויות אחזקה זולות מאוד. גם כשמשהוא מתקלקל או כשתרצה לשדרג/לשפר, הכל זמין וזול. מידי כמה שנים יש טיפול שגרתי קצת יקר שכולל החלפה של שמנים בסרנים ופלאגים קצת יקרים, אבל זה לא משהו מיוחד.
חו"ד כללי - רכב מדהים. קניתי את הג'ימני שהיה לי כרכב זמני לכמה חודשים ונתקעתי איתו 4 שנים, החלפתי אותו רק באחד אחר, חדש.

אם הג'ימני קטן לך אז בוודאי שויטארה תהיה אופציה ראויה נוספת. אבל שים לב שאתה מדבר פה על ויטארות משנתונים מאוד מוקדמים. אלו רכבים ישנים, שחוטים, בחלקם הגדול סובלים ממחלות חלודה קשות לטיפול. ביניהם ובין אמינות כבר אין הרבה קשר.

darbirr
20-06-19, 15:48
היה לי ג'ימני 2003. לשאלותיך -

צריכת דלק של הג'ימני אצלי הייתה רוב הזמן סביב 10 קילומטר לליטר. בקיץ בתוך העיר עם מזגן ירד לאזור ה-8 קילומטר לליטר, בחורף בשיוט בין עירוני רגוע על 90 קמ"ש בלי מזגן 12.
בעיות כרוניות בג'ימני אין, לא משהו מיוחד. הגיר האוטומטי טיפה רגיש ומידי פעם מתקלקל, השיפוץ יקר. חוץ מזה רכב מאוד אמין.
עלויות אחזקה זולות מאוד. גם כשמשהוא מתקלקל או כשתרצה לשדרג/לשפר, הכל זמין וזול. מידי כמה שנים יש טיפול שגרתי קצת יקר שכולל החלפה של שמנים בסרנים ופלאגים קצת יקרים, אבל זה לא משהו מיוחד.
חו"ד כללי - רכב מדהים. קניתי את הג'ימני שהיה לי כרכב זמני לכמה חודשים ונתקעתי איתו 4 שנים, החלפתי אותו רק באחד אחר, חדש.

אם הג'ימני קטן לך אז בוודאי שויטארה תהיה אופציה ראויה נוספת. אבל שים לב שאתה מדבר פה על ויטארות משנתונים מאוד מוקדמים. אלו רכבים ישנים, שחוטים, בחלקם הגדול סובלים ממחלות חלודה קשות לטיפול. ביניהם ובין אמינות כבר אין הרבה קשר.

קודם כל תודה רבה על התשובה המנומקת.
מתי היה לך את הג'ימני? מה הק"מ או יד שהיו לו? למה אני צריך לכוון אם אני מחפש אחד, מבחינת בדיקות לפני קנייה? אם אקנה אחד מהשנתון שלך הוא היה הרבה יותר אמין מויטרה שמבוגרת ממנו בחמש או שש שנים?
תודה רבה!!

גיא
20-06-19, 17:30
לא רשמת מה התקציב שלך.
אבל כעיקרון. יותר חדש יותר טוב. ( עם יוצאים מהכלל )

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

darbirr
20-06-19, 17:49
לא רשמת מה התקציב שלך.
אבל כעיקרון. יותר חדש יותר טוב. ( עם יוצאים מהכלל )

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

קודם כל, שוב תודה על התגובה.

התקציב ככל הנראה יהיה לכיוון ה30-40 אלף אבל הוא לא רלוונטי כרגע, זה לא ייעוץ לקנייה אלא יותר השוואה ממקור ראשון של רכבים שאני מתעניין בהם. אני אדאג לקנייה אחכ אבל בינתיים עוד בשלב שאני עוד לומד ומשווה.

ברור לי שיותר חדש יותר טוב אבל הרכבים שיותר מושכים אותי מפסיקים להגיע בשנתונים ישנים ולכן במידה ואבחר בהם אצטרך להתפשר גם ככה, מתעניין באמינות של הדגם ביחס לשנתון וביחס לדגמים אחרים בשנתונים אחרים.

גיא
20-06-19, 18:12
תקציב חשוב להבין כי ב 20 אלף מתאים משהו אחד וב 40 אלף משהו אחר.

ב 40 אלף הייתי אומר גימני צעיר וחתיך.

darbirr
20-06-19, 18:36
תקציב חשוב להבין כי ב 20 אלף מתאים משהו אחד וב 40 אלף משהו אחר.

ב 40 אלף הייתי אומר גימני צעיר וחתיך.

מבחינת הגיון אני מסכים, אמנם מדובר בגג של ארבעים שאמור לכלול בתוכו יישור קו וביטוח כזה או אחר אבל מבחינה כלכלית הגימני תמיד הכי בטוח, הבעיה היא שהוא לא מושך אותי בשום צורה מעבר הפאן הכלכלי.
מנסיוני, הוא לא גדול מספיק, המנוע שלו עגלתי מדי, הוא לא מרגיש בטוח מספיק על הכביש ואלה דברים שכן קיימים ברכבים הפחות מושכים, על חשבון הכסף.
במידה ולא ארגיש שאוכל להחזיק באחד מהשניים לבסוף ככל הנראה שאחפש לי איזה גימני בן 12 עם קמ נמוך, אבל כרגע אני כאן כדי לנסות ולרצות גם את הלב, לא רקהאת הארנק.
תודה על התשובה!

גיא
20-06-19, 18:43
אם אתה מגיע ל 40 אלף ויכול לחיות עם ידני יש לך עוד אפשרויות ..

באותו גודל וסדר גודל.

darbirr
20-06-19, 18:51
אם אתה מגיע ל 40 אלף ויכול לחיות עם ידני יש לך עוד אפשרויות ..

באותו גודל וסדר גודל.

למה הכוונה? ג'יפים בסדר גודל מלא?

גיא
20-06-19, 18:56
לא

התכונתי לדאסטר.

darbirr
20-06-19, 19:00
לא

התכונתי לדאסטר.

אני כן אשים דגש על ההילוך כוח. הרכב יבלה הרבה בשטח ולעיתים גם ייאלץ לעבור שטח בינוני או קשה. בעתיד אולי אפילן יעשה הסבה לרכב טיולים. צריך רכב עם פואנציאל שיפורים ויכולת שטח בסיסית.

גיא
20-06-19, 19:04
[emoji2368]

erezgur
20-06-19, 19:25
למרות שאתה מתעקש שזה לא שרשור התייעצות לפני קניה, זה בדיוק התייעצות / התלבטות מהו הרכב המתאים לדרישות שלך.

מצד שני - אתה לא נותן מספיק מידע על הדרישות שלך.

לאחר שני עמודים של תגובות מובן כעת התקציב.
כמה אנשים יסעו ברכב?
מהי הנסועה השנתית (הערכה גסה)?
מיהם הרכבים האחרים בקבוצה שאתה מצטרף אליה (אם יש כזו)?
יכול לתת דוגמא למסלולים קשים שתרצה לעשות עם הרכב?

בשרשור הדביק בפורום ההתייעצות לפני רכישה יש עוד שאלות שיכולות להסביר טוב יותר את הדרישות.

מדוע זה חשוב? כי אם מדובר ב-4 מבוגרים לפחות, הגימני לא יתאים לטיולים עם לינה ככל הנראה.
אם הנסועה השנתית היא נמוכה, השאלה על צריכת הדלק של ויטרה בת עשרים אינה רלוונטית כי ברור שההוצאות העיקריות לא תהיינה על דלק. מה זה משנה אם היא עושה 1:10 או 1:12?
אם אתה מטייל עם רכבים קשוחים שעשויים לבחור את טיולי מעלות מדי פעם, אז הכיוון הוא רכב קשוח יותר (או גימני, או ויטרה גיבורה כמו של נדב - אבל תצטרך להשקיע הרבה זמן בחיפושים והרבה כסף ביישור הקו והשפצורים (לדעתי))...

GodsFather
20-06-19, 20:39
היי, קצת ממני עכשיו

1. דאסטר ב40 אין... אז תשכח מזה.

2. ויטרה זה אחלה אבל כאמור לעיל, צריך לדעת לחפש או להבין שתהיה השקעה, בעיקר בפח ופחות במכניקה כי היא פשוטה יחסית.
דלק - מקורי 1:10, משודרג או חולה 1:7-8

3. גרנד ויטרה דור 1 זה כבר שדרוג מבחינת הסלון של הרכב ובסהכ יכול להיות אמין עם סייגים כמו הויטרה ועוד קצת בשל עוד כמה שכלולים.
יש פה אחד לפחות בפורום שנכנס לך בתקציב עם עודף ומטופל כראוי, אם ירצה יפנה בפרטי או כאן.

4. יש מצב למצוא פגרו ארוך או טרופר ארוך בתקציב הזה ובמצב טוב מאד. גיתאי חבר פורום פרסם טרופר כזה וצחי פרסם בעבר את הפגרו שלו.
אלה רכבים קצת יותר יקרים לתחזוקה אבל הרבה יותר רכב לשקל.

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

dar
20-06-19, 22:50
חבר'ה תודה רבה לכולם על התגובות עד עכשיו!

אני מרגיש שהשרשור הזה קצת איבד את הכיוון, אני לא מחפש התייעצות לקנייה, אני בכלל לא בטוח שאקנה את הרכב בקרוב.
אני מחפש המלצות, חוות דעת ותשובות על כמה נושאים ספציפיים ששאלתי לגבי הדגמים ששאלתי עליהם, אני כבר סגור שאקנה את אחד מהרכבים הנ"ל, זאת אחרי קריאה רבה, התייעצות ארוכה ובעלות של חלק מהרכבים המדוברים.

אשמח אם התגובות הבאות, אם יהיו, יהיו בנוגע למה ששאלתי עד עכשיו (צריכת דלק, אחזקה, המלצות בעד / נגד, דברים שצריך לבדוק בבדיקה) לגבי הרכבים שדיברתי עליהם (ויטרה ארוכה 1996-1998, גרנד ויטרה קצרה 2004-2006, ג'ימני 2006-2010 VVT).

היה לי בעבר גרנד ויטרה, לבת זוגתי יש ג'ימני ובלי עין הרע אקפוץ לנדב בהמשך לעשות סיבוב על הויטרה, מעבר לתחושות והרגשות אני מחפש נתונים ספציפיים כדי להחליט על מה אלך וזו הסיבה שפתחתי את השרשור הזה.

תודה רבה לכולם על התגובות המפורטות, סופ"ש נעים!
תודה למגיבים בהמשך!

גיא
20-06-19, 23:18
זה יופי שאתה רוצה תשובה. אבל פה שואלים על סרן ומקבלים תשובה על גילוח חתולים או על הכרות עם בחורות ...

ככה זה פה ;)

erezgur
20-06-19, 23:50
כמה שמות משתמש יש לך?

נכתב מהנייד, סליחה על טעויות ההקלדה

-->