PDA

צפייה בגרסה מלאה : בקשה למידע - מה היתרונות והחסרונות של גראנד ויטארה קצרה לעומת ארוכה 2010 - 2014?

ys101
21-06-19, 15:45
שלום לכולם,
מתעניין ברכישת גראנד ויטארה מהשנתונים 2010- 2014.
עד כה היו לי רכבים ארוכים. כיום הילדים עזבו את הבית ונראה לי כי אוכל להסתפק בגראנד ויטארה קצרה, מה גם שהחניה תהיה קלה יותר.
אני מטייל מדי פעם בשטח בד"כ טיולים יומיים.
אשמח ללמוד מנסיונכם לעניין היתרונות והחסרונות של שתי התצורות.
תודה לעונים.

adiavisar
25-06-19, 11:57
כבעלים של גרנד קצרה (2010) מזה כ-4 שנים:
אם אתה שואל לגבי הבדלים ספציפיים בין הארוכה לקצרה אז...התשובה די בגוף השאלה: ארוך ומרווח יותר לעומת קצר ומצומצם.
בקצרה 2 מקומות בלבד מאחור, וגם הם די מצומצמים - רק לילדים. אם ממש חייבים, אז אני מניח שגם מבוגרים יוכלו להצטופף לנסיעות קצרות. המושב האחורי בקצרה ממוקם ממש מעל הסרן האחורי כך שהנסיעה ליושבים מאחור קצת קופצנית.
בנוסף תא המטען כאשר שני הכיסאות האחוריים לא מקופלים די מצומצם עד לא קיים. בארוכה 3 מושבים סטנדרטים ותא מטען סביר.
מבחינת עבירות, יש יתרון קטן לקצרה בעיקר בגלל זויות נטישה ובטן מעט טובות יותר, מצד שני הדוד של האגזוז בדגם הקצר תלוי לו שם מאחור ונראה מאוד פגיע.
אני מניח שיש יתרון קל לקצרה בצריכת דלק (ולו בגלל משקל נמוך יותר), אבל שלא תטעה - מדובר ברכב צמא; לא יותר מ-1 ל-8.5, בממוצע, בתצורה סטנדרטית - נתון שירד ככל שהרכב יהיה יותר מותאם לשטח.
עוד הבדלים, לא משמעותיים לטעמי, נוגעים לרמת גימור ותוספות:
בשנים 2010-2012 (לפני המתיחת פנים) הדגם הארוך הגיע במספר רמות גימור (מושבי עור, חימום מושבים קדמיים, קרוז קונטרול, חלון גג ועוד כל מיני זוטות), הקצר נמכר ברמת גימור אחת בסיסית ללא כל התוספות שהזכרתי. ההבדל המשמעותי הוא בגודל הג'אנט (16" בלבד בקצרה -קיימים מס' אופציות לצמיגי AT. בארוכה 17" - קיים מבחר מצומצם של צמיגי AT, או 18" - אין אופציה לצמיגי AT). חוץ מזה בדגם הארוך בלבד בשנים 2011 וחלק מ-2012 נמכרו אקזמפלרים ללא גלגל רזרבי בגודל מלא מאחור - לא מומלץ.
משנת 2013 ואילך ההבדל היחיד הוא גודל הג'אנט (16" בקצר 17" בארוך) ורמת גימור גבוהה יותר שהייתה קיימת רק בדגם הארוך.
יש קבוצת פייסבוק די פעילה "סוזוקי גרנד ויטרה 2006 ומעלה" - מוזמן להצטרף ולחפור שם לחבר'ה.
דעתי האישית היא שאם באמת אין לך צורך בארוכה - לך על הקצרה; גם תשלם פחות וגם נמכרות במחיר שקרוב למחירון, הדגם הארוך מבוקש יותר ואנשים משתוללים קצת במחיר (אני מחפש להחליף לדגם ארוך בעצמי...), מה גם שהדגם הקצר הרבה יותר "חתיך".
מקווה שעזרתי

ys101
25-06-19, 18:18
תודה רבה, עזרת מאד.
סיכם מאד ממצה וברור.
ושוב תודה.

Asaf-a
25-06-19, 18:54
אצלנו במשפחה יש גרנד ויטארה 2008 קצרה, יד1, מוגבהת וממוגנת.
בשימוש הורי הפנסיונרים, כיום עם 130000 קמ, לפני כ30000 הוחלף בלוק מנוע עקב סדק בבלוק שזו תופעה שכדאי שתכיר ותריץ חיפוש עליה.

הרכב מטייל טיולי שטח יומיים אחת לשבועיים, אם כי בחברת פורסטרים וכו' כך שאינו מאותגר במיוחד.

אני לא יכול לחשוב על רכב מתאים יותר להורי, קומפקטי ונוח בעיר, כניסה ויציאה נוחה, ביצועים יפים בכביש, יכולת שטח נחמדה, גלגלי 16" העדיפים על 17" ביכולת ובמבחר צמיגים

הורי לא החליפו אותו עד היום כי פשוט אין רכב אחר שיתאים להם....

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

-->