PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות לקנייה.

dammitcut
21-06-19, 20:23
שלום לכולם אני חדש כאן ואשמח לקבל עזרה =]

1. תקציב - צריך להביא בחשבון שההוצאות על רכב שטח גבוהות בד"כ משמעותית מהוצאות על רכב פרטי!א. מה התקציב לרכישת הרכב?
30-40 אלף
ב. האם התקציב שציינת כולל מבחינתך את עלויות התיקונים, השיפורים והתחזוקה (לפחות של ששת החודשים הראשונים) או שמדובר במחיר הרכישה בלבד ויהיה מימון נפרד לעלויות התחזוקה?
תקציב רק לקנייה
ג. האם אתה מסוגל להתמודד עם הוצאה חד פעמית גדולה יחסית (למשל 5,000-10,000 ש"ח) לתיקון הרכב אחת לכמה שנים?
מאמין שכן כמו שהסתדרתי עד עכשיו עם כל הרכבים.
2. גודל / קיבולת הרכב - כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? כלב? קוף? האם לעיתים תרצו לעשות טיול של מספר ימים עם לינת שטח? הרכב ישמש ליציאה לקמפינג לא בשטח מסיבי ולמסיבות טבע(ששם יש צורך מדי פעם לרדת לשטח).

3. נסועה שנתית ותחזוקה:א. כמה קילומטרים הרכב יעשה בשנה? כמה ק"מ להערכתך יהיו לצרכי טיול (כולל את הטיול בשטח עצמו ואת הנסיעה הלוך וחזור) וכמה נסיעה שוטפת שאינה קשורה לטיול?
מאמין שהרכב יעשה עד 15 אלף, מתוכם כשליש מקסימום יהוו צרכי טיול.
ב. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע (האם תוכלו לעיתים להשלים עם כמה ימים שבהם הרכב מושבת לצרכי טיפול ולא יכול לשמש לנהיגה)?
הרכב ישמש גם ליום יום.
ג. האם כל התחזוקה תתבצע במוסכים / בעלי מקצוע או שיש ידע טכני / רצון / כוונה לביצוע תחזוקה עצמית (לפחות חלקית)?
התחזוקה שלו תתבצע במוסך שבו טיפלתי בכל היפניות שהיו לי.
ד. האם מקום המגורים הוא באזור מרכזי עם מוסכים ואנשי מקצוע זמינים במרחק נסיעה סביר או בפריפריה הרחוקה מאזני מקצוע / מוסכים?
גר על יד חיפה ככה שכן.

4. אופי השימוש והטיולים:
א. האם מתכננים לנסוע רק בשבילי עפר ודרכי כורכר כבושות, האם רק טיולים רגועים בחיק הטבע, האם טיולים שלעיתים ידרשו מעבר מעלה קשה / מדרגת סלע וכו'?
שבילי עפר ודרכי כורכר כן אבל לא מדרגות מסיביות אלא נסיעה רגועה-בינונית בשטח. כל מיני יערות ושבילים שיש לנו ברחבי הארץ.
ב. אם טיילתם ברכבי שטח בעבר או שיש קבוצה המטיילת עם רכבי שטח שאתם חושבים להצטרף אליה מדי פעם לטיול - מהם רכבי השטח של אנשי הקבוצה?
טיילתי מעט מאוד ברכבי שטח ויותר נכנסתי עם הפרטיים לשטח ופשוט נמאס שהרכב נמוס ולא באמת יכול "לאכול" את השטח.
ג. מהם המקומות המאתגרים ביותר שבהם עברתם / תרצו לעבור או שטיול שתרצו להשתתף בו עבר? (גם אם רק ראיתם תמונות של טיול שטח שעניין אתכם ויודעים לציין את שם המקום או המסלול).
לפי דעתי בצפון היו לי את הטיולים הכי כיפיים שחוויתי, אך במסגרת הצבא ירדנו לשטח בנגב(2012-13) ככה שגם שם השטח חווייתי(סופה 3 ודימקס)

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף?

א. גיר אוטומטי/ידני
לא כזה משנה אבל נראה לי שאוטומט
ב. מנוע דיזל/בנזין
עדיפות לבנזין
ג. תצורה (טנדר, קצר, ארוך...)
ארוך שיהיה מקום להכנסת ציוד קמפינג(וכנראה גם סאבוופר).
ד. גיל הרכב - חדש בלבד? משומש בן שנים ספורות? רכב אספנות?
שיתחיל מ-2007

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? לחלופין, יש "וטו" על סוגי רכב מסויימים?
כרגע מה שעלה לי לפי התקציב 30-40 אלף, היה טויוטה RAV4 2007-2008.

אני מחפש ג'יפ אבל לא עם מנוע משוגע כי כרגע התקציב מאפשר לעמוד על רכב של 2000-2200 נפח ואם תוכלו להתכוונן לכיוון ה-2000 זה יהיה נחמד =]

erezgur
21-06-19, 20:47
התגובה שלך לשאלה על מספר הנוסעים לא קשורה לשאלה. האם צריך להסיע זוג, או למידה נוסעים או 7 נוסעים?

מהדרישות שכן ציינת אני מתרשם שאין לך באמת צורך ברכב שטח קשוח וגם פרייביט גבוה או ג'יפון (כמו הראב4 שציינת והוא אינו רכב שטח) יספיקו.
הוצאות הציבורי של רכב שטח גבוהות משמעותית מאלו של פרייבט. הייתי מוסיף לרשימה גם גרנד ויטרה (שהוא הרבה יותר רכב שטח אבל הוצאות התחזוקה יותר קרובות לאלו של פרייבט), טריוס (עביר באופן מפתיע ולא יקר), דאסטר בנזין אפשר גם 2x4)

נכתב מהנייד, סליחה על טעויות ההקלדה

dammitcut
22-06-19, 02:37
התגובה שלך לשאלה על מספר הנוסעים לא קשורה לשאלה. האם צריך להסיע זוג, או למידה נוסעים או 7 נוסעים?

מהדרישות שכן ציינת אני מתרשם שאין לך באמת צורך ברכב שטח קשוח וגם פרייביט גבוה או ג'יפון (כמו הראב4 שציינת והוא אינו רכב שטח) יספיקו.
הוצאות הציבורי של רכב שטח גבוהות משמעותית מאלו של פרייבט. הייתי מוסיף לרשימה גם גרנד ויטרה (שהוא הרבה יותר רכב שטח אבל הוצאות התחזוקה יותר קרובות לאלו של פרייבט), טריוס (עביר באופן מפתיע ולא יקר), דאסטר בנזין אפשר גם 2x4)

אי

אין טעויות הכל בסדר ותודה רבה =]!
אכן אני לא צריך רכב שטח קשוח והמקומות ברכב ישמשו בין זוג לחמישה אנשים במקסימום וגם זה יהיה נדיר..
הטריוס דיי קטן לפי ההתרשמות שלי מהתמונות, דאסטר של דצ'ייה נכון? הבנתי מהרבה אנשים לא להתקרב לזה.
הגרנד ויטרה דווקא ניראה מפתה ונוח אבל שתי סוזוקי בפרייבט היו עם הרבה תקלות, איך הוא מבחינה מכנית וצריכת דלק?

והראב 4 לפי מה שקראתי אוכל דיי הרבה לגודל המנוע בסביבות 1/6 1/9

erezgur
22-06-19, 09:18
חפש וקרא גם בפורום שלנו על דאסטר...
ל-5 אנשים אכן הטריוס לא מתאים וגם לא הגימני. זה נתון חשוב ולכל כדאי היה לציין אותו מלכתחילה.
לגבי צריכת דלק, בנסיעה שציינת, 1000-1500 קמ לחודש - לדעתי לא באמת חשוב אם הרכב יצרוך 150 ליטר או 180 ליטר. הוצאות התחזוקה וההוצאות השוטפות מגמדות סכום זה . בעל מקרה, כאשר לא מדברים על רכבי שטח, הניסיון כאן בפורום מוגבל לכאלו שאולי מחזירים או העבירו בעבר רכבים אלו כפרייבטים. נסה להסתמך על הגדרות היצרן ולהוריד מקדם כלשהו לצרכי השואה.

Raccoon
26-06-19, 23:26
אי

אין טעויות הכל בסדר ותודה רבה =]!
אכן אני לא צריך רכב שטח קשוח והמקומות ברכב ישמשו בין זוג לחמישה אנשים במקסימום וגם זה יהיה נדיר..
הטריוס דיי קטן לפי ההתרשמות שלי מהתמונות, דאסטר של דצ'ייה נכון? הבנתי מהרבה אנשים לא להתקרב לזה.
הגרנד ויטרה דווקא ניראה מפתה ונוח אבל שתי סוזוקי בפרייבט היו עם הרבה תקלות, איך הוא מבחינה מכנית וצריכת דלק?

והראב 4 לפי מה שקראתי אוכל דיי הרבה לגודל המנוע בסביבות 1/6 1/9הטריוס דווקא יותר גדול מהג׳ימני, לדעתי הג׳ימני אפילו מוגדר כארבעה מקומות והטריוס כחמישה. אם נסיעות עם חמישה אנשים הן נדירות הייתי שוקל את זה. אבל הכי חשוב זה שתלך לראות ולהרגיש ולא תסתפק רק בתמונות או נתונים יבשים, המציאות בדרך כלל יותר מורכבת.
צריכת הדלק של הגראנד ויטרה משמעותית (8 ק"מ\ליטר?), אבל אם אתה לא נוסע הרבה זה באמת לא צריך להיות שיקול מרכזי.
נראה לי שכל הרכבים שציינת נחשבים אמינים ככה שהאמינות תהיה בעיקר תלויה ברכב הספציפי שתקנה.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

-->